Domácnost Zahrada

Nejlepší vysavače na popel (test & recenze)

Vybrali jsme nejlepší vysavače na žhavý popel na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Prošli jsme diskuze a zkušenosti uživatelů. Tady je náš výběr.

Vysavač na popel Karcher Není nad ten příjemný pocit, kdy si zatopíte v kamnech či krbu, venku zuří vánice a vy posloucháte praskání hořícího dřeva. Plameny sálají, přinášejí útulné teplo, vyjadřují klid a pohodu. Tato scenérie má jen jednu zásadní nevýhodu – popel po celém domě! Dnes si již ovšem nemusíte špinit ruce a namáhat záda! Recenze vysavačů na popel vám poradí, jaké příslušenství byste si měli k vašemu krbu pořídit.

Mimo klasických krbů můžete krbové vysavače využít i jinde. Například při úklidu zahradních grilů, na piliny při řezání nebo jako průmyslový vysavač do garáže či na úklid kufru auta.

Při výběru se zajímejte především o výkon vysavače, objem nádoby na nečistoty a použití filtrů (zda je lze vyklepávat, omývat nebo je nutné dokupovat náhradní filtry). I přesto, že je většina krbových vysavačů žáru vzdorná, nikdy se nedoporučuje vysávat popel, kde jsou ještě žhavé uhlíky a to i přesto, že máte vysavač určen na horký popel (zde je povolená teplota od cca 30 do 60 °C). U vysavačů na studený popel musíte počkat až kompletně saze vychladnou, jinak můžete vysavač poškodit. To se týká zejména levnějších modelů.

Vybrali jsme 5 nejlepších vysavačů na popel a porovnali je pro vás včetně jejich výhod a nevýhod. Tak se do toho pojďme pustit.

Nejlepší vysavače na popel podle recenzí zákazníků

ProduktInfoHodnoceníCena (od)
1.Kärcher AD 4 Premium
Příkon: 600 W
Nádoba: 17 l
Váha: 7 kg

✔️ Skvěle hodnoceno
✔️ Vysoká kvalita zpracování
✔️ Značka Kärcher
⭐ 100 %3500 Kč Číst recenze
2.KÄRCHER AD 2 Fireplace
Příkon: 600 W
Nádoba: 14 l
Váha: 4.4 kg

✔️ Vysoká 93% spokojenost uživatelů
✔️ Jeden z nejprodávanějších na trhu
✔️ Kvalitní zpracování
⭐ 99 %3500 Kč Číst recenze
3.Fieldmann FDU 200601
Příkon: 600 W
Nádoba: 11 l
Váha: 4 kg

✔️ Malý a skladný
✔️ Silný tah
✔️ Pojistka proti přehřátí
✔️ Nízká cena
⭐ 98 %750 Kč Číst recenze
4.DOMO DO232AZ
Příkon: 1200 W
Nádoba: 20 l
Váha: 5 kg

✔️ Oblíbený model
✔️ Dobrý sací výkon
✔️ Vysává popel 60 – 80 °C
⭐ 96 %1 400 Kč Číst recenze
5.Orava VY-235
Příkon: 120 W
Nádoba: 12 l
Váha: 3 kg

✔️ Malý a skladný
✔️ Kovová sací hadice
⭐ 94 %1700 Kč Číst recenze

# Kärcher AD 4 Premium

Pro nás nejlepší vysavač na popel na českém trhu.

 Recenze Kärcher AD 4 Premium  Kärcher AD 4 Premium patří v současnosti mezi nejprodávanější vysavače na popel u nás a rozhodně i mezi nejkvalitnější. Přístroj pochází z dílny známé německé značky Kärcher, která se na zařízení sloužící k úklidu specializuje. A na tomto modelu je to vidět velmi dobře. Těšit se můžete na špičkovou úroveň zpracování, spolehlivost i velmi dobrý výkon.

Příkon tohoto stroje sice na první pohled není vysoký – činí pouze 600 W, ale vysavač je dokáže využít na maximum a reálný výkon při úklidu vás jistě velmi mile překvapí. Nízká spotřeba je pak další zásadní výhodou. Objem odpadní nádoby dosahuje v tomto případě solidních 17 l, což je pro běžné domácí použití dostačující.

Hmotnost vysavače Kärcher AD 4 Premium se pohybuje pod hranicí 7 kg. Jde o spíše nadprůměrnou hodnotu, ale odměnou za mírně vyšší námahu vám bude opravdu bytelné a poctivé kovové zpracování a dlouhá životnost zařízení.

Funkční specialitou je integrované čištění filtru pouhým stisknutím jediného tlačítka. Díky tomu dosahuje vysavač mimořádné sací síly a dlouhodobého výkonu. Velmi pohodlně je řešeno i vyprazdňování nádoby na odpad. Nemusíte se ani bát poškození zařízení v důsledku nedostatečně vychladlého popela. Bezpečnost zajišťuje kovové provedení a speciální systém filtrace. Tento vysavač představuje špičku ve své třídě.

Klíčové technické parametry: Příkon – 600 W | Objem nádoby – 17 l | Hmotnost – 7 kg | Délka hadice – 170 cm | Určení – popel, suché nečistoty

Video

Co potěší

 • Jeden z nejkvalitnějších vysavačů na popel
 • Velmi kvalitní zpracování, kovové provedení
 • Maximálně efektivní systém filtrace
 • Snadné ovládání

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 100 %
CENA: od 3500 Kč

Koupit v obchodě

# DOMO DO232AZ

Cena / výkon

 Recenze DOMO DO232AZ Krbový vysavač od značky DOMO, který nejen že vysaje horký popel, ale dá se perfektně použít i pro vysávání například auta nebo dílny – především k vysávání hrubých nečistot jako jsou piliny či rozpadlá omítka. Vysavač má kovový nehořlavý zásobník na odpad o objemu 20 litrů. Pyšní se motorem o příkonu 1200 W, který je zabudovaný ve víku vysavače. Sací výkon je 180 W a podtlak 18 kPa. Sací hadice má v sobě kovovou nehořlavou vložku a měří 140 cm, její průměr činí 3,5 cm. Hadici lze prodloužit kovovým nástavcem o celých 25 cm. Z nehořlavých skleněných vláken je i krycí část prachového filtru.

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 96 %
CENA: od 1400 Kč

Koupit v obchodě

# Fieldmann FDU 200601

Cenový tip

 Recenze Fieldmann FDU 200601   Potřebujete vysavač na popel spíše pro méně náročné a sporadické použití a nechcete do pořízení tohoto nástroje investovat větší částky? Pak vás možná osloví model Fieldmann FDU 200601. Jde o cenově velmi dostupné zařízení známé a oblíbené značky Fieldmann. Tento lehký vysavač umožňuje odsávat popel při teplotě do 40°C a je opatřen 11 l odpadní nádobou.

Zařízení disponuje motorem dosahujícím maximálního příkonu 600 W. Součástí vybavení je metrová hadice a hliníková hubice. Ačkoli tento model nedosahuje ani zdaleka výkonu špičkových zařízení a má jen omezenou kapacitu, může být pro občasné použití v domácnosti dostačujícím řešením. Díky kompaktním rozměrům a nízké hmotnosti je skladný a snadno se s ním manipuluje.

Největší výhodou tohoto přístroje nicméně zůstává cena, která je opravdu minimální. Tomu ale odpovídá úroveň zpracování, která je vyloženě levnější. Největším úskalím je rychle se zanášející filtr, který je třeba čistit po každém použití. Taky hlučnost je na poměrně vysoké úrovni a dosahuje hodnot okolo 80 dB. Přesto si tento vysavač své zájemce nachází, a patří dokonce k nejprodávanějším modelům.

Klíčové technické parametry: Příkon – 600 W | Objem nádoby – 11 l | Hmotnost (netto) – 4 kg | Délka hadice – 100 cm | Určení – popel (max. 40 °C), suché nečistoty

Co potěší

 • Velmi levný vysavač
 • Skladné a lehké provedení
 • Vhodný pro občasné použití

Co zamrzí

 • Filtr se zanáší velmi rychle
 • Zpracování odpovídá nízké ceně
 • Vyšší hlučnost

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 98 %
CENA: od 750 Kč

Koupit v obchodě

# KÄRCHER AD 2 Fireplace

 Recenze KÄRCHER AD 2 Fireplace  Značka Kärcher má dobrý zvuk a představuje jistou záruku kvalitního a precizního německého zpracování. Proto se do našeho žebříčku dostal i model AD 2 Fireplace, který zaujme efektivním výkonem při překvapivě nízké spotřebě – příkon zařízení totiž dosahuje pouze 600 W, ale přístroj jej využije velmi účinně.

Vysavač disponuje odpadní nádobou o solidní kapacitě 14 l, což představuje rozumný kompromis mezi dostatečným objemem a zároveň praktickými rozměry těla. Při práci pak dosahuje model AD 2 Fireplace podtlaku až 200 mbar. Tento vysavač však není zajímavý jen základními parametry, ale snad ještě více promyšleností, která umožňuje snadnou, rychlou a pohodlnou práci.

Tělo přístroje je z odolné, ušlechtilé oceli, takže můžete očekávat vysokou životnost i při častějším používání. O nečistoty se postará plochý filtr, o hrubější pak kovový filtr. Skvělou inovací je speciální systém vyfoukání filtru, který zajistí, že můžete vysát větší množství prachu, aniž by docházelo ke snižování sacího výkonu.

Potěší i velmi ergonomické zpracování hadice a hubice a kvalitní vybavení a příslušenství. Celkově lze tento model hodnotit velmi kladně – což koresponduje s jeho vysokou oblibou. Snad jedinou vážnější překážkou je pak především vyšší cena, která se pohybuje okolo 2500 Kč.

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 99 %
CENA: od 3500 Kč

Koupit v obchodě

# Orava VY-235

 Recenze Orava VY-235  Vysavač popela příkon 120 W, hlučnost 75 dB, objem sběrné nádoby 12 l, hepa filtr, materiál trubice kov, šířka 26 cm, výška 33 cm, hloubka 26 cm.

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 94 %
CENA: od 1700 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Při výběru kvalitního vysavače na popel a saze je vhodné zdůraznit, abyste si nejprve rozmysleli vaše spotřebitelské požadavky.

Jak často budete přístroj používat, na jaký materiál a jaké funkce nejvíce potřebujete. Pokud potřebujete uklidit jednou týdně krb, dozajista si vystačíte s levnějším a základním modelem. Jestli ovšem potřebujete spíše průmyslový vysavač na každodenní používání, pak by bylo vhodné zohlednit tyto kritéria ve výběru!

Nejprodávanější vysavače na popel podle Heureka.cz

Kam dál?

Nejlepší vysavače
Nejlepší robotické vysavače

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového vysavače na popel. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího krbového vysavače na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře