Zdraví

TOP 6: Nejlepší elektrické nahřívací dečky / polštářky – test, recenze a zkušenosti

Nejlepší elektrická nahřívací dečka Sychravé podzimní, mrazivé letní a chladné jarní dny a noci v nás mohou probudit touhu po útulném teplu. Většinou si můžeme pustit topení. Nebo se zabalit do deky či peřiny. Ne vždy je to ale dostačující. Zvlášť v domech, bytech, chatách či jiných objektech se špatnou izolací, nedostatečným vytápěním a jinými nedostatky. Trochu toho konejšivého horka nám pak může dopřát pomůcka známá pod pojmem elektrická dečka či poduška anebo i elektrický polštářek. Po tomto osvědčeném vybavení sahají především starší lidé. Pomoci však může komukoli, zvlášť při určitých zdravotních obtížích a neduzích.

Pokud o koupi dečky uvažujete, bezesporu vám přijde vhod náš dnešní článek. Budeme se v něm plně a obšírně věnovat výběru nejlepší elektrického nahřívacího polštářku či dečky. Podíváme se na všechny důležité parametry a náležitosti. Vysvětlíme si taky, jak dečku či polštář správně používat. Dotkneme se taky tématu cen, což je jistě důležitá záležitost. Zajímat nás budou i některé významné značky, které se výrobou tohoto vybavení zabývají. Mrkneme se na ně v krátkých recenzích.

Nejlepší nahřívací polštářky / dečky na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Beurer HK Comfort
Nejlepší dle nás
✔️ Materiál: mikrovlákno
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 44 x 33 cm
✔️ Počet teplot: 3
📌 od 800 Kč

⭐ 100 % Číst recenze
#2HomeLife SS03
Další model na zvážení
✔️ Materiál: mikroplyš
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 50 x 40 cm
✔️ Počet teplot: 6
✔️ Automatické vypnutí po 90 min
📌 od 600 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Sanitas SHK 55
Nejlepší vyhřívací pás
✔️ Materiál: fleecový
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 30 x 58 cm
✔️ Počet teplot: 3
✔️ Automatické vypnutí po 90 min
📌 od 1250 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#4Dr. Watson XXL
Nejlepší vyhřívací velká deka
✔️ Materiál: mikroplyš
✔️ Výkon: 120 W
✔️ Rozměry: 200 x 180 cm
✔️ Počet teplot: 3
✔️ Vhodné do pračky (program na vlnu)
📌 od 1350 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#5Bravo B 4715
Nejlepší nahřívací bota
✔️ Materiál: pratelný plyš
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 30x30x24 cm
✔️ Počet teplot: 3
✔️ Automatické vypnutí po 90 min
📌 od 730 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#6Silvercrest SWKD 100 A1
Lidová volba
✔️ Materiál: polyester
✔️ Výkon: 100-110 W
✔️ Rozměry: cca 130 x 180 cm (Š x D)
✔️ Počet teplot: 6
✔️ Teplotní rozsah: 38 - 46 °C
📌 od 1300 Kč
⭐ 94 % Číst recenze

Nejlepší značky elektrických vyhřívacích polštářů a dek

Které značky nabízejí dobrou kvalitu za rozumnou cenu?

 1. Beurer – Jde o jednoho z lídrů v daném oboru. Obrovský výběr různých vyhřívacích pomůcek. Nechybí cenově dostupné ani dražší modely.
 2. Klarstein – Menší, ale velmi zajímavý výběr. Velmi oblíbené polštářky i deky. Dražší, ale výborná kvalita. Nabídku najdete na oficiální eshopu zde.
 3. HomeLife – Deky, podložky, nánožníky i nákrčníky. Velmi žádaná značka.
 4. Medisana – Populární podložky a deky v různých relacích.

Jak vybrat elektrický nahřívací polštářek nebo dečku?

Klasické elektrické dečky jsou poměrně osvědčenou stálicí. Používají se už pěkných pár dekád. Současný sortiment je však mnohem širší a pestřejší. V nabídce figurují i nejrůznější polštářky a podušky, ba i bederní pásy, nákrčníky, nánožníky a další podobné nahřívací (nebo zároveň i masážní) propriety. Pokusíme se vám stručně představit všechny nejdůležitější možnosti. Zaměříme se přitom na účel i výhody a nevýhody jednotlivých možností. Kvalitní nahřívací polštářky a dečky nejsou vždy úplně levnou položkou. Trocha té obezřetnosti a pečlivosti je proto při výběru stoprocentně na místě.

Do našeho průvodce jsme pro vás nachystali spoustu rad a tipů pro výběr. Dočkáte se však i žebříčku aktuálně nejoblíbenějších variant vyhřívacích pomůcek. Před nákupem se vyplatí sledovat i uživatelské recenze nahřívacích polštářů a deček. Mohou vám posloužit jako inspirace a poskytnout zajímavé poznatky o konkrétních výrobcích.

Co bude hrát důležitou roli při výběru elektrické nahřívací dečky nebo jiné pomůcky? Rozhodně byste měli především zvážit, jaký typ „vyhřívadla“ (dečka, polštář, nánožník,…) bude nejvhodnější pro vaše potřeby. Velkou důležitost je třeba přikládat rozměrům. Samozřejmě nelze opomenout příkon, ale i funkce a bezpečnostní pojistky. V neposlední řadě sehraje svou roli jistě cena.

Elektrická vyhřívací deka značky Klarstein
Elektrická vyhřívací deka značky Klarstein

Komu poslouží vyhřívací polštář či dečka?

Ačkoli má většina lidí tyto pomůcky spojené především se seniory, mohou být skvělým společníkem pro každého.

Hodit se mohou například na chatu či chalupu, kde není dostačující vytápění. Dále pokud má např. jeden z partnerů v ložnici radši chladněji, druhému může elektrická dečka pomoci se zahřát. Spokojeni tak mohou být oba. Řada studií ostatně doporučuje spát spíše v chladnějším prostředí (teplota vzduchu), ale dopřát si lokální teplo (teplou peřinu, ponožky, pyžamo nebo třeba právě polštář či dečku).

Elektrické vyhřívátko může pomoci i při různých problémech a onemocněních. Typickým příkladem jsou problémy s močovými cestami či ledvinami v podobě zánětů a chronických bolestí. Právě těm velmi škodí chlad a průvan – a naopak prospívá suché teplo. Totéž platí i při určitých druzích bolestí zad (ústřel čili houser apod.). Prohřátí může prospět i prokrvení. Např. pokud máte problémy se studenýma nohama, elektrický nánožník velice oceníte. Taky běžné nemoci, jako je chřipka či nachlazení, lze snáze zvládnout a rychleji porazit s pomocí tepla (pozor, nikoli však při vyšší horečce).

Dalších možností využití vyhřívací dečky, polštáře nebo jiného instrumentu tohoto typu by se jistě dala najít ještě spousta. Rozhodně jde tedy o šikovnou pomůcku, kterou se vyplatí vlastnit. Zvlášť pokud trpíte některými z výše uvedených neduhů, nebo zkrátka milujete teplo.

Typy vyhřívacích elektrických pomůcek

Čím vším se můžete zahřát? Existují polštářky, podušky, dečky, nánožníky a další variace. Co konkrétního mohou nabídnout? Pojďme se na to podívat.

◻️ Elektrické dečky a podušky

Zřejmě nejpopulárnější a nejznámější typ. Osvědčená záležitost. Jde dečky či podušky spíše menších rozměrů, které slouží především jako podložka při ležení či sezení nebo je možné ji na určité místo přiložit. Výběr je skvělý a vyhřívací dečky a podušky pomohou při bolestech zad či kloubů i pro zahřátí za chladných nocí. Výhodou jsou i kompaktní, skladné rozměry a skvělý výběr. Pokud nemáte specifické nároky, touto variantou nic nepokazíte.

◻️ Elektrické deky

Jde již o rozměrnější deky a přikrývky. Deky mohou posloužit jako vyhřívaná podložka, nebo se s nimi lze pochopitelně přikrývat. Díky velkému rozměru dokážou vyhřát větší část plochy těla (nebo celé). Bývají velmi měkké a jemné na omak, pohodlné a příjemné. V případě potřeby je lze pochopitelně taky složit a přiložit na lokální problémové místo, např. bedra. Deky jsou další osvědčená záležitost, jsou poměrně univerzální a často cenově dostupné. Existují i varianty s rozměry pro dvě osoby.

◻️ Vyhřívací pásy

Jde o specifickou pomůcku určenou k prohřívání bederní oblasti (např. při výše zmíněných problémech se zády, ledvinami apod.). Oproti dekám či podložkám je lze upevnit kolem pasu, takže se můžete zahřívat i při nějaké činnosti (s trochou zátěže). To je zajisté zajímavá výhoda, a pokud máte se zády častější problémy, může být pás skvělou volbou. Je však méně univerzální a většinou dražší než například deka či podložka.

◻️ Vyhřívací elektrické polštářky

Jde o méně běžnou, spíše okrajovou záležitost. Výběr proto není příliš velký. Přesto může jít o velmi zajímavou pomůcku, pokud vás trápí bolesti šíje, krční páteře či ramenou. Kvalitní a oblíbené modely nabízejí např. značky Klarstein či Beurer. Zajímavou variantu pak představují vyhřívací polštářky, které zároveň nabízejí masážní programy. Ty kvalitnější bývají dražší, ale najdete i poměrně velmi levné menší modely.

◻️ Elektrické nákrčníky a nánožníky

Elektrické nákrčníky jsou variantou polštáře. S tím rozdílem, že některé jsou koncipovány jako šály či nákrčníky pro běžné nošení s minimalistickým ovládacím panelem. Mohou vás tedy zahřívat v mrazu i venku. Jiné mají spíše domácký, pohodlnější charakter.

Další docela zajímavou záležitostí jsou elektrické nánožníky. Mají často podobu jakési velké textilní boty či fusaku pro obě nohy. Nabízí je např. značka Beurer či Gallet. A k čemu jsou dobré? Inu, mít nohy v teple je přece jedna ze základních tužeb každého z nás. Určitě je oceníte, pokud se vrátíte z mrazu domů a zábnou vás prsty.

Rozměry elektrických dek

Volba velikosti deky či dečky, podušky nebo i polštáře je samozřejmě důležitá. Většina nejprodávanějších menších deček a podušek má rozměry plus mínus 30 x 40 cm. Některé větší dečky i 50 x 60 cm. U velkých dek je rozměrová rozmanitost ještě podstatně větší.

Kolem rozměru 150 x 80 cm začínají menší, skladnější deky pro jednu osobu. Častěji se lze setkat s většími dekami. Např. 160 x 140 cm, 180 x 130 cm, méně často i více. Pak už jde o deky zcela pohodlné i pro dvě osoby. Záleží tedy pouze na tom, jakým způsobem chcete podušku či deku používat.

Příkon vyhřívacích polštářků a deček

Významnou hodnotou je u vyhřívacích pomůcek obecně příkon. Příkon je spotřeba elektrické energie, z níž lze ovšem odvodit nejen energetickou náročnost dečky, ale i to, jak rychle a výkonně bude zahřívat.

 • Příkon vyhřívacích deček a podušek bývá typicky a nejčastěji 100 W. Tyto pomůcky se díky tomu rozehřejí velmi rychle a mohou dosahovat i velmi vysokých teplot.
 • Příkon větších el. dek a přikrývek bývá nejčastěji kolem 60 W. Rozehřívají se pomaleji a často nedosahují takových teplot.
 • Příkon vyhřívacích nánožníků či polštářků bývá taky obvykle 100 W.

Velké rozdíly tedy mezi produkty nejsou. Spíše mezi jednotlivými typy. V reálu je důležité, aby byla teplota (resp. výkon) dobře regulovatelná. Ideálně ve třech nebo více stupních.

Ovládání teploty

Naprostá většina současných dek a deček i jiných vyhřívacích pomůcek už nabízí možnost regulace teploty v určitém počtu stupňů. Ty lze volit na ovladači, který bývá umístěn na napájecím kabelu. Obvykle nejsou stupně značeny konkrétními teplotami, spíše např. high, medium, low (vysoká, střední, nízká) nebo podobně.

Regulačních stupňů bývá nejčastěji 2 až 6 (někdy více). U větších dek jsou nejčastěji 2 nebo 3. U podušek najdete spíše 3 nebo více. Není však nezbytné, aby těchto stupňů bylo co největší množství. V reálu většině lidí pravděpodobně postačí i běžné tři možnosti.

Další funkce elektrických deček

Přestože nejde o nijak složité zařízení, nabízí některé elektrické dečky a polštáře zajímavé funkce. Které to mohou být?

 • Automatické vypnutí – Velmi užitečná funkce, která funguje jako úsporná i bezpečnostní pojistka. Dečka se vypne po určité době.
 • Časovač – V podstatě pokročilejší forma automatického vypnutí s lepšími možnostmi vlastního nastavení.
 • Indikátor provozu – Zařízení by mělo světelným signálem upozorňovat, že je v provozu.
 • Podsvícení ovladače – Pro snadnější ovládání ve tmě.
 • Masážní programy – U pokročilých modelů masážních a vyhřívacích polštářků.

Materiálové zpracování vyhřívacích elektrických polštářků a deček

U elektrických dek, deček, polštářů i jiných vyhřívadel je pochopitelně důležité pohodlí, příjemnost na dotek i odolnost – nejen vůči vysokým teplotám. Používají se příjemné materiály jako polyester, mikroplyš, mikrovlákno nebo třeba fleece, ale i bavlna, vlna a další látky.

Bezpečnostní prvky

Vzhledem k vysokým teplotám může vyhřívací dečka za jistých okolností představovat určité bezpečnostní riziko. Takovým situacím lze předcházet správným používáním a kvalitní vyhřívadla obsahují i několik bezpečnostních pojistek. Především je to pojistka proti přehřátí. Dále již zmíněná dioda indikující provoz a funkce automatického vypnutí po jisté době.

Ceny elektrických vyhřívacích polštářů a dek

Kolik bude stát kvalitní elektrický vyhřívaný polštář či dečka nebo jiná pomůcka? Zde je malý přehled.

Dečky do 600 Kč

Kolem 400 Kč začínají nejlevnější dečky a deky. Do 600 Kč lze najít solidní výběr i množství velmi populárních a nejprodávanějších modelů.

Dečky do 1500 Kč

Velmi rozsáhlý výběr, který zahrnuje dečky, deky, polštáře i jiná vyhřívadla. Lze očekávat i kvalitní zpracování a materiály nebo lepší funkční výbavu. Vhodné i pro náročnější nebo náročné uživatele.

Dečky nad 1500 Kč

Především luxusnější nebo speciální modely pro náročné. Vysoce kvalitní, často z exkluzivních materiálů.

Nejprodávanější nahřívací elektrické dečky a polštářky

Toto jsou nejprodávanější nahřívací elektrické dečky a polštářky podle nákupního portálu Heureka.cz

ProduktInfoHodnocení
#1Beurer HK Comfort
Nejlepší dle nás
✔️ Materiál: mikrovlákno
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 44 x 33 cm
✔️ Počet teplot: 3
📌 od 800 Kč

⭐ 100 % Číst recenze
#2HomeLife SS03
Další model na zvážení
✔️ Materiál: mikroplyš
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 50 x 40 cm
✔️ Počet teplot: 6
✔️ Automatické vypnutí po 90 min
📌 od 600 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Sanitas SHK 55
Nejlepší vyhřívací pás
✔️ Materiál: fleecový
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 30 x 58 cm
✔️ Počet teplot: 3
✔️ Automatické vypnutí po 90 min
📌 od 1250 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#4Dr. Watson XXL
Nejlepší vyhřívací velká deka
✔️ Materiál: mikroplyš
✔️ Výkon: 120 W
✔️ Rozměry: 200 x 180 cm
✔️ Počet teplot: 3
✔️ Vhodné do pračky (program na vlnu)
📌 od 1350 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#5Bravo B 4715
Nejlepší nahřívací bota
✔️ Materiál: pratelný plyš
✔️ Výkon: 100 W
✔️ Rozměry: 30x30x24 cm
✔️ Počet teplot: 3
✔️ Automatické vypnutí po 90 min
📌 od 730 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#6Silvercrest SWKD 100 A1
Lidová volba
✔️ Materiál: polyester
✔️ Výkon: 100-110 W
✔️ Rozměry: cca 130 x 180 cm (Š x D)
✔️ Počet teplot: 6
✔️ Teplotní rozsah: 38 - 46 °C
📌 od 1300 Kč
⭐ 94 % Číst recenze
0 Sdílení