Domácnost

Nejlepší elektrické krby: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

nejlepší elektrické krbyKrb zůstává i v dnešní době symbolem rodinné pohody a tepla domova a v každé domácnosti představuje důležitou dominantu. Krby (či spíše krbová kamna a krbové vložky) jsou dosud často užívaným vytápěcím prvkem, zejména tam kde není možné využít ústřední vytápění – tedy v rodinných domech a rekreačních objektech, jako jsou chaty či chalupy. Moderní doba však přinesla zajímavou variantu v podobě krbu s elektrickým provozem. U těchto krbů obvykle převažuje estetická stránka nad praktickou a oproti klasickým krbům s pravým ohněm mají několik zajímavých výhod. S těmi vás samozřejmě seznámíme v našem článku, hlavně se však budeme věnovat výběru nejlepšího elektrického krbu. Abyste se v aktuální nabídce snadno zorientovali, máme pro vás spoustu informací a tipů, ale třeba i recenze některých populárních výrobců těchto zařízení.

Pod pojmem elektrický krb si není třeba představovat nutně nějakou finančně zdrcující záležitost. Samozřejmě existují drahé, exkluzivní a luxusní varianty, ale pořídit můžete i překvapivě dostupné modely. Je však třeba si dobře rozmyslet, k čemu a kde vám bude elektrický krb vlastně sloužit – a zda jde o skutečně ideální volbu. S tím vším vám pomůžeme.

V tomto průvodci najdete – mimo jiné – i žebříček opravdu pěkných modelů, které patří v současnosti k nejoblíbenějším. Výběr vám může posloužit jako inspirace, možná vám některý krb padne natolik do oka, že se rozhodnete pro jeho pořízení. Vždy se ale seznamte i s uživatelskými recenzemi elektrických krbů, pomoci vám mohou i různé testy. Mohou posloužit jako důležité vodítko.

Nejlepší elektrické krby na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Klarstein Studio 5
Typ: k zdi, volně stojící
Príkon: 1800 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: cca 62 x 80 x 22 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 26 kh
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5400 Kč Číst recenze
#2Klarstein Colmar
Typ: volně stojící, nástěnný
Príkon: 2000 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: cca 90 x 56 x 9,5 (30) cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 18 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4900 Kč Číst recenze
#3Klarstein Kaprun
Typ: k zdi, volně stojící
Príkon: 1800 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: cca 60 x 66 x 22 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 18,9 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4900 Kč Číst recenze
#4KLARSTEIN St. Moritz
Typ: volně stojící
Príkon: 1850 W
Dálkové ovládání: ne
Rozměry: cca 38 x 59 x 26 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 14 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3500 Kč Číst recenze
#5Klarstein Lausanne Vertical
Typ: nástěnný
Príkon: 2000 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: 58 x 88 x 15 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 20,7 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5400 Kč Číst recenze
#6G21 Fire Lofty
Typ: nástěnný
Príkon: 1500 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: 58 x 87 x 16 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 7 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3700 Kč Číst recenze

Jak vybrat elektrický krb

Podle čeho vybírat elektrický krb? Už jsme řekli, že u tohoto zařízení je důležitý efekt a estetický význam, proto byste rozhodně měli vybírat podle vzhledu a designu, to jsou ale značně subjektivní faktory. Mezi ty objektivnější patří technické parametry jako výkon, rozměry, hmotnost, ale taky třeba speciální vybavení, bezpečnostní prvky nebo cena.

Co je elektrický krb a jak funguje?

Elektrické krby jsou v principu imitací klasických krbů či kamen, avšak místo tuhých paliv využívají elektrickou energii. Tato zařízení mohou být stylizována do podoby menších kamínek nebo rozměrných a luxusních krbů, můžete si tudíž vybrat model na malou chatu i do rozlehlé vily – a vždy najdete odpovídající řešení. V elektrickém krbu nehoří žádný opravdový oheň, ale promítají se zde efekty řeřavého uhlí a většinou i plamenů.

Kvalita světelného efektu velmi závisí na značce, modelu a ceně krbu, setkáte se s 2D i 3D efekty. Kvalitní moderní krby už nabízejí opravdu velmi realistické a krásné efekty ohně, které se obvykle od reálného ohně přesto lehce liší poněkud „plynulejším“ charakterem. Elektrický krb logicky nepotřebuje komín ani jiné zázemí (okolí chráněné nehořlavou dlažbou apod.), stačí ho zapojit do zásuvky. Elektricky krb nenabízí pouze efekty, ale má i vytápěcí výkon, který je ovšem typicky poměrně slabý. Běžné je i další vybavení, jako např. dálkové ovládání, podsvícení nebo třeba regulace výkonu či jasu.

jak vybrat elektricky krb

Kam se hodí elektrický krb a jaké jsou jeho výhody?

Z výše uvedeného popisu už lze částečně vydedukovat, jaké jsou účely elektrického krbu. Jde o dekorativní zařízení s částečnou praktickou funkcí.

 • Výhodou elektrického krbu je nesrovnatelně jednodušší instalace než u klasického. Tento krb lze navíc umístit prakticky kdekoli, kde je k dispozici elektrická síť. To je právě jedna z jeho důležitých výhod. Elektrický krb si můžete pořídit třeba do panelákového bytu nebo kamkoli jinam, kde by umístění klasického krbu nebo kamen bylo náročné nebo rovnou nemyslitelné.
 • Elektrický krb je nejen designový prvek, ale zvládá i vytápět, či spíše přitápět prostor. Hodí se především do menších místností, jako doplňkový zdroj tepla nebo v přechodných obdobích jara a podzimu, kdy stačí jemně přitápět.
 • Výhodou elektrického krbu je taky snadná a okamžitá regulace výkonu (nebo jeho vypnutí či zapnutí). Nemusíte se tedy bát přetopení místnosti.
 • S elektrickým krbem navíc není žádná práce, je prakticky bezúdržbový, stačí ho zapojit do elektřiny a provozovat, žádné štípání dřeva, přikládání, čištění atd.
 • Krb lze provozovat i v létě, kdy není potřeba vytápět. Stačí si pořídit model, který nabízí možnost vypnutí vytápění, zbývá tak jen efekt ohně.
 • Některé krby disponují i dálkovým ovládáním, podsvícením a dalšími možnostmi.
 • A na závěr velmi důležitá výhoda! Elektrický krb je ve srovnání s klasickou (ba i plynovou) variantou velmi bezpečný.

Nevýhody elektrického krbu

Elektrický krb pochopitelně není dokonalý v každém ohledu. Jaké jsou hlavní nevýhody?

 • Topný výkon je obvykle poměrně slabý, vhodný spíš do malých prostor nebo jako doplněk. Rozhodně nelze jedním elektrickým krbem vytopit celý byt, natož dům. Výkonem je přibližně srovnatelný spíše s plynovými krby.
 • Elektrický krb není právě ekonomický na provoz – tedy pokud budete využívat i topný výkon, nikoli jen efekt ohně.

jak funguje elektrický krb

Instalace elektrického krbu

Elektrické krby mohou mít různé podoby a od toho se taky odvíjí způsob a náročnost instalace. Můžete si pořídit volně stojící model, který v podstatě jen zapojíte do zásuvky. Další možností je nástěnný krb, který přimontujete na zeď. Poněkud náročnější instalaci už vyžadují různé vestavné varianty a vložky, které lze zabudovat do zdi nebo do klasického krbu. Možnosti jsou velmi široké a záleží jen na vás, co vám bude vyhovovat.

Topný výkon

Jak je to u elektrických krbů s výhřevností? Jak jsme řekli, jde spíše o zařízení k přitápění než vytápění. Standardně se výkon pohybuje v rozmezí 1000 až 2000 W. Některé krby nabízejí regulaci výkonu např. ve dvou stupních (1000 nebo 2000 W). Velká výkonnostní rozmanitost zde tudíž nepanuje, ani se příliš nesetkáte s výrazně výkonnějšími krby než 2 kW. Důvodem je i omezení při zapojení do běžné zásuvky.

Řada krbů zvyšuje efektivitu vytápění pomocí zabudovaného ventilátoru, který pomáhá teplo distribuovat po místnosti. Ventilátor je obvykle tichý a lze ho vypnout. Některé krby využívají i účinnou infračervenou technologii, ale tyto krby jsou velmi drahé, v řádech desítek tisíc, vytopí však i větší místnost.

Vybavení

Elektrické krby jsou elegantní záležitost a dekorativní prvek, který vás může i zahřát. Moderní modely nabízejí navíc různé vybavení a vylepšení. Může to být například dálkové ovládání, termostat a paměť s možností nastavení topného programu na každý den v týdnu, LED podsvícení nebo třeba i reproduktor, který vyluzuje zvuky praskání dřeva a syčení plamenů pro dokonalejší efekt reálného ohně. Další kapitolou jsou bezpečnostní prvky, počínaje základní ochranou proti přehřátí, konče izolací pláště, která chrání proti popálení při dotyku. To se jistě hodí v domácnostech s malými dětmi.

3D oheň elektrický krb

Ceny elektrických krbů

Jaké jsou ceny kvalitních elektrických krbů? Rozpětí je opravdu veliké, takže vás pořízení tohoto prvku rozhodně nemusí zruinovat.

✅ Elektrické krby do 4000 Kč

I tato relace skrývá překvapivě solidní výběr dostupných krbů, často poměrně kvalitních a oblíbených. Nejlevnější a nejjednodušší modely jsou k dostání i pod 2 tisíce korun. Kolem 3 tisíc už seženete i zajímavější a výkonnější kousky.

✅ Elektrické krby do 10 000 Kč

Skvělý výběr, ve kterém najdete i spoustu osvědčených modelů a značek. Jde zřejmě o nejprodávanější elektrické krby. Najdete zde nejen solidní výkon a výbavu, ale můžete se těšit i na propracovanější designové provedení.

✅ Elektrické krby nad 10 000 Kč

Krby pro náročné. Výkon obvykle není vyšší než u levnějších modelů, důraz je tedy na designovém zpracování, doplňkové výbavě a samozřejmě úrovni efektu ohně. Ve vyšších relacích se lze setkat i se speciálními infračervenými krby.

Nejlepší značky elektrických krbů

Při výběru elektrického krbu vám může být nápovědou i výrobce. Zde je několik ověřených, dobrých značek, jejichž sortiment zaslouží pozornost.

 • Klarstein – Jedny z nejoblíbenějších el. krbů. Tato německá značka vyniká zajímavým designem i kvalitním zpracováním při rozumných cenách. Potěší i velký výběr.
 • El Fuego – Menší výběr, ale několik populárních modelů. Tato značka nabízí i několik velmi dostupných modelů.
 • Goleto – Elegantní a kvalitní krby v cenách nejčastěji od 2 do 4 tisíc Kč. Výborná hodnocení v testech elektrických krbů.
 • Dimplex – Vynikající výběr. Jde však především o dražší krby, v cenách od 10 až po desítky tisíc korun. Jde tedy o volbu pro náročnější zájemce, který hledají krb na vysoké estetické i funkční úrovni zejména do bytů či rodinných domů.
ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Klarstein Studio 5
Typ: k zdi, volně stojící
Príkon: 1800 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: cca 62 x 80 x 22 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 26 kh
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5400 Kč Číst recenze
#2Klarstein Colmar
Typ: volně stojící, nástěnný
Príkon: 2000 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: cca 90 x 56 x 9,5 (30) cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 18 kg
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4900 Kč Číst recenze
#3Klarstein Kaprun
Typ: k zdi, volně stojící
Príkon: 1800 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: cca 60 x 66 x 22 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 18,9 kg
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4900 Kč Číst recenze
#4KLARSTEIN St. Moritz
Typ: volně stojící
Príkon: 1850 W
Dálkové ovládání: ne
Rozměry: cca 38 x 59 x 26 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 14 kg
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3500 Kč Číst recenze
#5Klarstein Lausanne Vertical
Typ: nástěnný
Príkon: 2000 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: 58 x 88 x 15 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 20,7 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]5400 Kč Číst recenze
#6G21 Fire Lofty
Typ: nástěnný
Príkon: 1500 W
Dálkové ovládání: ano
Rozměry: 58 x 87 x 16 cm (Š x V x H)
Hmotnosť: 7 kg
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]3700 Kč Číst recenze
0 Sdílení