Domácnost

Recenze 6 nejlepších čističů oken (vysavačů na okna)

Nejlepší čističe / vysavače oken Také už máte plné zuby toho, jak neustále šplháte po oknech a neúnavně drhnete skla i rámy? To je důvod, proč jsme se rozhodli vybrat ty nejlepší čističe oken a seznámit vás s jejich parametry, které vám mohou ulehčit výběr. Vysavače na okna, jak se těmto přístrojům také říká, jsou v podstatě elektrické mopy s flexibilním použitím. Jsou schopné vyčistit nejen okna samotná, ale jakýkoliv skleněný povrch, ať už stoly, zrcadla nebo sprchové kouty, na ty se používají stejně často jako na okna.

Při nákupu čističe oken je potřeba zohlednit dobu provozu a hlavně šíři stěrky. Širší stěrka zabere větší plochu a tím zkrátí čas pro mytí oken.

Ideálně fungující přístroj zanechá vaše okna čistá, lesklá, bez zbytečných šmouh a navíc bude okolí oken čisté bez nakapané vody a dalšího nepořádku.

Připravili jsme si pro vás celkem šest modelů, jež vám chceme v krátkosti přiblížit. Nás zatím nejvíce zaujal Kärcher WV 5 Premium a také Leifheit Window Cleaner 51003.

Nejlepší čističe oken podle recenzí zákazníků

ProduktInfoCena (od)
#1To nejlepší na trhu
Kärcher WV 5 Premium

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
✔️ kvalita značky Kärcher
✔️ extra menší nástavec navíc
✔️ 1 nabítí = 35 oken
✔️ hmotnost jen 700 g
❌ vyšší cena
2000 Kč Číst recenze
#2Nejoblíbenější
Leifheit Window Cleaner

[usr 5 text="true" tooltip="true"]
✔️ nejprodávanější
✔️ dobrá cena
✔️ doba provozu 35 min.
✔️ teleskopická tyč 43 cm
1110 Kč Číst recenze
#3Cena/výkon
Kärcher WV 2 Premium

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]
✔️ kvalita značky Kärcher
✔️ 94% spokojenost dle recenzí
✔️ 1 nabítí = 35 oken
✔️ hmotnost jen 600 g
✔️ plně funkční a výkonný
1 600 Kč Číst recenze
#4HOBOT 268

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]
✔️ automatické čištění
✔️ Rychlost čištění 1 m2 za 144 vteřin
✔️ slušné recenze
❌ vysoká cena
❌ občasné problémy s vlhčením utěrky
7 490 Kč Číst recenze
#5VILEDA Windomatic

[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]
✔️ levný produkt
✔️ provoz na 1 nabití až 40 min
❌ váha 1 kg
❌ horši materiálové zpracování
1000 Kč Číst recenze
#6SENCOR SCW 3001 YL

[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]
✔️ levný produkt
✔️ praktický rozstřikovač v balení
❌ doba provozu jen 20 min.
999 Kč Číst recenze

1. Kärcher WV 5 Premium (od 2 000 Kč)

Nejkvalitněji zpracovaný čistič na okna renomované značky Kärcher pro náročné uživatele

 Recenze Kärcher WV 5 Premium  Jako první jsme si do naší recenze vysavačů na okna vybrali Kärcher WV 5 Premium. Velmi účinný pomocník, který má vnitřní motor umožňující rychlé vysávání veškerých kapalin použitých při čištění skel. Díky tomu budou okna po očištění dokonalá bez šmouh.

Na každé nabití budete moci umýt celkem 105 metrů čtverečných. Když to vezmeme na počet oken, můžete jich umýt zhruba 35, než vysavači dojde energie. Pokud to vezmeme prakticky, tak přístroj nabijete a pak hravě umyjete všechny skleněné plochy, které ve své domácnosti máte. Kromě zrcadel, oken, sprchových koutů atd. lze mýt i obkladačky a další hladké povrchy.

Kärcher WV 5 Premium vám značně ulehčí práci, protože odsaje špinavou vodu s čistící pěnou a zabírá dostatečný prostor díky standardní šíři sací hubice o velikosti 28 cm. Sběrná nádrž na špinavou vodu má kapacitu 100 ml.

Tento kvalitní vysavač na okna vyniká nejen praktičností, ale hlavně lehkostí, takže vás po jeho použití nebudou bolet ruce, jako je tomu u jiných přístrojů. Kärcher WV 5 Premium používá lithiovou baterii, která se nabíjí 185 minut a v provozu pak vydrží 35 minut, pokud je nabitá naplno.

Klíčové technické parametry: Doba provozu – 35 minut | Šíře záběru – 28 cm | Doba nabíjení baterie – 185 minut | Hmotnost vč. baterie – 700 g | Objem nádrže na špinavou vodu – 100 ml

Video

Co potěší

 • lehký do ruky, váží jen 700 gramů
 • mytí oken bez leštění a ve vysoké kvalitě
 • celkem tichý
 • výměnná I-ion baterie
 • kvalitní zpracování

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • prodlužovací tyč není součástí balení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2 000 Kč

Koupit v obchodě

2. Leifheit Window Cleaner (od 1 110 Kč)

Nejprodávanější a zároveň nejlepší v poměru ceny a výkonu.

 Recenze Leifheit Window Cleaner  K nejlepším čističům oken bezesporu patří také Leifheit Window Cleaner 51003, který je zároveň i nejprodávanějším vysavačem na okna.

Svou praktičností nám značně ulehčí domácí práce. Pravidelná údržba oken a dalších skleněných ploch bude naprostá hračka, když si tento kompaktní přístroj, jež vyniká malými rozměry, a snadnou manipulací pořídíte. Funkce vysávání a leštění zkrátí čas potřebný pro úklid na minimum, bez toho, že by na skle zůstávaly nějaké skvrny. Kvalitní čištění zaručuje elektrické odsávání vody.

Leifheit Window Cleaner 51003 je univerzálním pomocníkem na klasická i střešní okna, zrcadla, sprchové kouty, dlaždice atd. Na jedno nabití vydrží čistič v činnosti zhruba až 35 minut. Výhodou je nádržka na vodu s velkým otvorem, což usnadňuje plnění vodou a následné vyprazdňování obsahu, zároveň i komfortnější čištění přístroje po použití.

Vzhledem k tomu, že stírací čepel o průměru 28 cm je vybavena kvalitní gumou, přitiskne se na sklo opravdu velmi pevně a odstraní i ty nejmenší části prachu a dalších nečistot.

Leifheit Window Cleaner 51003 můžete používat i na vysoká okna, případně pokud potřebujete vyčistit střešní okno, neboť je vyzbrojen tyčí o délce 43 cm, jež je součástí balení, stejně jako mop na okna. Ten je ideální na odolnější nečistoty, protože speciální mikrovlákno jim nedá šanci a chytá je na sebe. Nádoba má kapacitu 100 ml.

Pro lepší výsledky doporučujeme koupit koncentrovaný čistič za 139 Kč.

Klíčové technické parametry: Doba provozu – 35 minut | Šíře záběru – 28 cm | Doba nabíjení baterie – ? minut | Hmotnost vč. baterie – 1,61 kg | Objem nádrže na špinavou vodu – 100 ml

Video

Co potěší

 • šikovný a rychlý pomocník, který šetří čas
 • Nízká cena a skvělý poměr ceny a výkonu
 • nejprodávanější čistič na okna
 • součástí balení je 43 cm dlouhá tyč pro vysoká okna

Co zamrzí

 • malinko těžší než Kärcher

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1 110 Kč

Koupit v obchodě

3. Kärcher WV 2 Premium (od 1 600 Kč)

Jeden z nejlehčích čističů oken na trhu vážící pouhých 600 gramů.

 Recenze Kärcher WV 2 Premium  Pokud jste si nevybrali jeden ze dvou výše zmíněných čističů oken, můžete sáhnout také po Kärcher WV 2 Premium, který se v roce 2014 stal dokonce vítězem testu MF Dnes. Dnes si představíme jeho inovativní verzi, tzv. Black Edition.

Tento inovativní přístroj je při mytí oken malým rebelem, protože dokáže velké věci. Hravě vyčistí okna, zrcadla, obkladačky, skleněné stoly i sprchové stěny. Vzhledem k tomu, že má elektrické odsávání, nikde vám nestéká voda a mytí oken je velmi rychlé. Kärcher WV 2 Premium kombinuje rozprašovač se stíracím nástavcem.

Čištění je maximálně účinné a okna září do dálky, navíc na nich nejsou žádné šmouhy či usazeniny. Výhodou je, že se nemusíte dotýkat špinavé vody, takže je zaručeno dokonalé hygienické čištění všech ploch. Uvítáte úzkou sací hubici, díky níž se dostanete i na hůře dostupná místa, jako jsou třeba příčková okna atd.

Kärcher WV 2 Premium, který právem řadíme mezi nejlepší čističe oken má integrovanou lithium iontovou baterii, která na jedno nabití zvládne udržet přístroj v chodu až 35 minut. Její plné nabití trvá 185 minut. Hmotnost přístroje je 600 g tudíž se s ním dá bez problémů manipulovat.

Klíčové technické parametry: Doba provozu – 35 minut | Šíře záběru – 28 cm | Doba nabíjení baterie – 185 minut | Hmotnost vč. baterie – 600 g | Objem nádrže na špinavou vodu – 100 ml

Co potěší

 • nízká váha
 • dobrý výkon
 • rychlá a čistá práce
 • snadná manipulace

Co zamrzí

 • vcelku drahé příslušenství (náhradní díly)

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1 600 Kč

Koupit v obchodě

4. HOBOT 268 (od 7 490 Kč)

Nejlepší robotický vysavač na okna, který pracuje zcela samostatně.

 Recenze HOBOT 268  Pokud nenávidíte mytí oken i veškerých skleněných a dalších hladkých povrchů, a navíc pořád nevíte, jaký koupit vysavač na okna, pak je zbystřete pozornost, protože přichází revoluční a velmi inovativní pomocník v podobě robotického vysavače HOBOT 268. Automatický úklid domácnosti svou revoluci začal už v podobě robotických vysavačů na podlahy a tak bylo jen otázkou času, kdy budou následovat další oblasti.

Robotický čistič oken HOBOT 268 velmi rychle precizně a bez jakékoliv námahy z vaší strany vyčistí všechna okna i ostatní skleněné povrchy. Vyniká zejména lineárním dvousměrným pohybem, díky němuž zvládne zabrat větší prostor. Zásluhou systému Single-side můžete robota využívat na různě silná skla, ale také na zrcadla, obkladačky, sprchové kouty a ostatní hladké povrchy.

Kdyby došlo k výpadku proudu, nemusíte se bát, že by se přístroj rozbil z důvodu pádu, neboť jeho stabilitu i ochranu před pádem, při náhlé ztrátě energie zajišťuje vestavěná záložní UPS baterie.

Při práci používá HOBOT 268 GYRO senzor, laserové senzory a navigační systém AI-Technology 3.0, kterými je vybaven. V průběhu čištění se jeho utěrky snadno přizpůsobují každému povrchu, po němž se pohybuje, tím je dosaženo těch nejlepších výsledků a to zcela bez námahy. Vedle lineárního pohybu, jenž zajistí precizní čištění skel, je vybaven také výkonným přisávacím motorem a velkou utěrkou z mikrovlákna.

Nejdříve čistí horizontálně, potom vertikálně. Díky tomu, že umí sám rozpoznat velikost povrchu, který čistí, hravě zvládne vyčistit i velká kancelářská okna, která mívají na šířku až 6 metrů. Sací výkon je 75 W a hlučnost 64 dB.

Váhově je trochu těžší, než běžné čističe, má 1,2 kilogramu, ale vzhledem k tomu, že pracuje sám, není to žádný problém.

Video

Co potěší

 • pracuje naprosto samostatně
 • ideální pro velká okna
 • zvládne umýt i velmi špinavá okna

Co zamrzí

 • vcelku hlučný
 • příliš stručný návod
 • vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 7 490 Kč

Koupit v obchodě

5. VILEDA Windomatic (od 1 000 Kč)

Nejlepší levný čistič oken

 Recenze VILEDA Windomatic  V našem testu vysavačů oken získal čestné místo i VILEDA Windomatic, který je velmi lehký a má intuitivní ovládání.

Výrobce si dal opravdu záležet, takže vyvinul slušný vysavač na okna, který zvládne nejen sklad a okenní rámy, ale také zrcadla, sprchové kouty, obkladačky, ale také prosklené dveře. Dokonce jej skvěle využijete i v případě, že vylijete nějaké tekutiny a potřebujete je co nejrychleji odstranit.

VILEDA Windomatic mu unikátní systém 12 kanálků, jejichž zásluhou dokáže vysát nečistoty i vodu z jakéhokoliv hladkého povrchu rychle, efektivně a bez jediné zapomenuté kapičky. Sací sílá byla chytře rozložena na celou šířku gumové lišty, takže jsou plochy po použití tohoto pomocníka čisté a maximálně lesklé. Okna jsou vyčištěna během malé chvilky a vy se můžete věnovat příjemnějším činnostem.

Hospodyňky uvítají hlavici s ohebným kloubem, díky níž se s čističem dostanete i na hůře přístupná místa, jako jsou hrany či rohy. Snadno se vmáčkne i do rohů a záhybů ve spodních částech okna. Tento flexibilní kloub se postará o zajištění ideálního úhlu během mytí oken a tím i optimální tlak, kterým bude dosaženo maximálně efektivního výsledku.

Vzhledem k nízké hmotnosti 1000 g pro vás bude používání VILEDA Windomatic hračkou. Dobíjecí Li-Ion baterie je velmi odolná a na jedno nabití funguje až 40 minut, přičemž dokáže umýt zhruba 120 m2 plochy. Baterie se nabíjí 4 hodiny. Kapacita nádrže na špinavou vodu je 100 ml a hravě jí vyprázdníte díky technologii 1-Click.

Klíčové technické parametry: Doba provozu – 40 minut | Šíře záběru – 17,5 cm | Doba nabíjení baterie – 240 minut | Hmotnost vč. baterie – 1000 g | Objem nádrže na špinavou vodu – 100 ml

Co potěší

 • jednoduchá manipulace
 • ideální také pro starší a hůře pohyblivé uživatele
 • lehký do ruky
 • nejlepší levné řešení

Co zamrzí

 • chybí užší nástavec
 • někdy na oknech zůstávají malé čáry
 • doba nabíjení 4 hodiny

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1000 Kč

Koupit v obchodě

6. SENCOR SCW 3001 YL (od 999 Kč)

Alternativa nejlevnějšího řešení od značky Sencor.

 Recenze SENCOR SCW 3001 YL  Jestliže ještě stále přemýšlíte nad tím, jaký koupit vysavač na okna, ale pořád se nemůžete rozhodnout, možná vás inspiruje poslední z šesti námi testovaných přístrojů podle parametrů a recenzí a to Sencor SCW 3001 YL.

Ten se podobně jako jeho vrstevníci postará o jednoduché, rychlé a maximálně pohodlné mytí oken. S ohledem na to, že během používání těchto spotřebičů nepřijdete do kontaktu se špinavou vodou, je jejich použití dokonale hygienické.

Uvítáte ergonomicky tvarovanou rukojeť a velmi nízkou hmotnost pouhých 770 g, což zaručuje, že práce s tímto čističem bude efektivní, pohodlná a nebude vás stát žádnou velkou námahu. Tento vysavač na okna umožňuje rychlé, jednoduché a dokonale čisté mytí bez jakýchkoliv šmouh či nutnosti máčet ruce ve kbelíku se špinavou vodou.

Akumulátorový čistič Sencor SCW 3001 YL zvládne na jedno nabití tvrdě pracovat po dobu 20 minut a to nepřetržitě. Plné nabití baterie trvá 4 hodiny. Nechybí indikátor nabíjení, dále průhledná nádoba na čistou vodu o objemu 200 ml a nádrž na špinavou vodu s objemem 100 ml.

Přístroj je skvělý na mytí oken, skleněných a dalších hladkých povrchů, jako výklady, zrcadla, sprchové stěny, obklady atd.
Během používání uvítáte praktický rozstřikovač čisticího prostředku a zabudovaný mop 2 v 1 pro jednodušší a mnohem rychlejší úklid.

Ergonomická rukojeť byla vyvinuta nejen pro praváky, ale také pro leváky. Po umytí je povrch nejen perfektně čistý, ale hlavně suchý. Pracovní šířka gumové stěrky je 28 centimetrů.

Klíčové technické parametry: Doba provozu – 20 minut | Šíře záběru – 28 cm | Doba nabíjení baterie – 240 minut | Hmotnost vč. baterie – 770 g | Objem nádrže na špinavou vodu – 100 ml

Co potěší

 • nízká cena pod 1000 Kč
 • indikátor dobíjení
 • ergonomická rukojeť
 • jednoduchá manipulace i kvůli nízké váze (770 gramů)
 • celkem efektivní výsledky čištění

Co zamrzí

 • nabíjí se 4 hodiny
 • trochu nižší kvalita zpracování

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 999 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat čistič / vysavač oken

Umývání oken patří bezesporu k nejméně oblíbeným domácím pracím a v případě rodinného domu se spoustou prosklených ploch může být tato činnost doslova noční můrou. Okenní čistič může být v takovém případě velmi hodnotným pomocníkem. Jak ale vybrat ten správný model a jaké parametry jsou u tohoto zařízení důležité?

Kdy se pořízení čističe vyplatí?

Investice do čističe je výhodná především v domácnostech s větším množstvím okenních ploch, zrcadel, dlaždic a podobně. Užitečný může být ale i např. seniorům, pro které už je manuální umývání oken příliš namáhavé, a stejně tak lidem se zdravotními problémy nebo sníženou hybností. Jejich pomoc ale ocení každý, kdo si povinné domácí práce rád co nejvíce urychlí a usnadní.

Na co lze čističe použít?

Klasické akumulátorové stěrky jsou vhodné k použití na:

 • Okna a velké skleněné plochy (zasklené pergoly, zimní zahrady, francouzská okna, skleněné stoly a dveře apod.)
 • Zrcadla
 • Kachličky a dlaždice

Typy čističů / vysavačů oken

V naší recenzi jste mohli narazit hned na dva druhy pomocníků pro čištění oken. Jaký je mezi nimi rozdíl a jaké jsou výhody a nevýhody obou možností?

Stěrka

Zdaleka nejběžnější variantu představuje automatická stěrka. Vypadá jako příruční vysavač a funguje na integrovaný akumulátor, hlavice je však na rozdíl od vysavače širší lišta s gumovou stírací plochou. U některých modelů lze hlavice měnit, součástí příslušenství pak může být například užší nástavec, který si lépe poradí s malými anebo členitými plochami. Obvyklý je taky čisticí mop.

Výhodou této varianty je cenová dostupnost, velký výběr modelů a poměrně univerzální použití na různé hladké a lesklé povrchy. Použití je navíc snadné a práci si významně urychlíte.

Robot

Pokročilejší záležitostí je robotický čistič oken. Funguje na podobném principu jako robotické vysavače, akorát je připevněn ke skleněné ploše. Opatřen je senzory, které reagují na rámy a umožňují důkladné umytí okna. Čistič může být navíc přímo zapojen do zásuvky, ale mívá i vlastní akumulátor. Obvyklou výbavou je dálkové ovládání. A jaké jsou výhody a nevýhody?

Tento typ čističe je skvělým a bezpracným řešením zejména pro rozlehlé a nepřerušované okenní plochy. Použít jej ale můžete i na menší okna, pouze jej budete muset častěji ručně přemísťovat. Robot funguje na síťové napájení i akumulátor, a je tudíž vždy připraven. Dostane se i na špatně přístupná a vysoko položená místa. Mezi jediné výraznější nevýhody patří vysoká pořizovací cena a méně efektivní použití na malých a členitých plochách.

Důležité parametry

Výkon a tlak

Při výběru čističe oken se můžete orientovat i podle výkonu a maximálního tlaku. Tyto hodnoty jsou důležité pro rychlost, preciznost a celkovou efektivitu práce. Na rozdíl od jiných spotřebičů jsou ale u čističů výrobcem málokdy uváděny.

Nicméně obecně se lze setkat s výkonem od cca 10 do 20 W u domácích modelů. Profesionální zařízení bývají výkonnější. Pokud jde o tlak, ten se většinou pohybuje v rozmezí 2-3 barů.

Rozměr hlavice

Velmi důležitým parametrem je rozměr (resp. šíře) hlavice. Celkem očekávatelně platí, že širší hlavice bude efektivnější při umývání (stírání) velkých, rovných a málo členitých ploch. Umožní větší záběr a rychlejší práci. Naopak menší nástavce jsou efektivnější na členitějších plochách.

Pokud chcete čistič využít na obojí, zvolte model, který umožňuje výměnu hlavice. Šíře „standardní“ hlavice je obvykle 28 cm. Součástí příslušenství ale může v tomto případě být i kratší nástavec, ten bude mít nejčastěji 15-20 cm.

Nádobka na vodu/čisticí prostředek

Čističe obvykle disponují nádobkou na čisticí prostředek, který je rozprašován a roztírán „mopem“ při umývání, a špinavou vodu, která je sbírána při stírání. Kapacita se pohybuje v rozmezí 100-200 ml. Větší objem znamená delší nepřerušovanou práci.

Ačkoli se větší nádobka trochu odrazí na hmotnosti zařízení, je vhodné volit spíše větší obsah, zejména v případě, že budete umývat velké množství oken nebo rozměrné skleněné plochy.

Hmotnost a ergonomie

Jedním z hlavních důvodů pro pořízení čističe oken je usnadnění práce a větší pohodlí. Pokud je práce s přístrojem výrazně namáhavá, náročná nebo nekomfortní, nesplňuje svůj základní účel. Zásadní roli bude hrát hmotnost – ta se obvykle pohybuje v rozmezí 600-800 g.

Je třeba si uvědomit, že přístroj budete držet v ruce i desítky minu a často s ním budete muset manipulovat i s pažemi nad hlavou nebo jiné nepohodlné poloze. Každých pár deka navíc se brzy projeví.

Důležitá je taky kvalita zpracování rukojeti, ale tento faktor je poměrně subjektivní. Výrobci se samozřejmě snaží o co nejpohodlnější a nejvíce ergonomický úchop, ale co vyhovuje jednomu, nemusí se líbit jinému.

Baterie a výdrž

Stěrky jsou akumulátorová zařízení a kvalitnější modely už disponují bateriemi typu Li-Ion, které mají velmi dobré vlastnosti. Přesto (do značné míry v zájmu úspory hmotnosti) není kapacita akumulátorů těchto zařízení nijak oslnivá a pohybuje se od cca 20 do 40 min. Na jeden úklid v domácnosti je to ale zpravidla dostačující výdrž (počítá se cca 1 minuta na běžně velké okno).

Doba nabíjení

Pokud vám kapacita baterie nedovolí dokončit úklid, počítejte s tím, že budete muset přerušit práci na poměrně dlouhou dobu. Doba nabíjení se totiž obvykle pohybuje v rozmezí 3-5 hodin. Zvolte tedy model s dostatečně silnou baterií, abyste práci nemuseli přerušovat (pokud tedy nebudete sami chtít).

Příslušenství

Některé modely nabízejí pouze nejzákladnější výbavu (tělo a jedna hlavice). Většinou se ale setkáte s bohatším příslušenstvím. To nejčastěji zahrnuje mopovací nástavec a kratší hlavici, další typickou součástí výbavy je teleskopická tyč, která vám umožní bezpečně dosáhnout i do vyšších poloh. Součástí balení může být ale například i dokovací stanice, čisticí prostředek nebo speciální druhy hlavic a podobně.

Shrnutí na závěr

S naší recenzí vysavačů na okna jsme dospěli do úspěšného konce a věříme, že jsme vám pomohli s výběrem ideálního pomocníka do domácnosti, jenž bude pracovat za vás a vy si tak značně usnadníte život, který byste jinak marnili u tak otravných domácích prací jako je právě nenáviděné mytí oken.

To, co jindy trvalo i několik hodin, zvládnete za zlomek času a s naprosto oslňujícím výsledkem.

Určitě se ptáte, jak vlastně jednotlivé čističe oken dopadly a který z nich se stal nakonec vítězem testu? Rozhodování bylo v tomto případě jednoduché, přestože námi vybrané produkty byly tentokrát opravdu vyrovnané.

Když to vezmeme z obecného hlediska, tak třeba Kärcher má dokonalé všechny své výrobky. Kärcher WV 5 Premium i Kärcher WV 2 Premium mají svá pozitiva, ale nakonec jsme více dobrých vlastností našli u Kärcher WV 5 Premium.

Velmi nadšení jsme byli z nejprodávanějšího čističe na okna Leifheit Window Cleaner, který se stal naším tipem v poměru ceny a výkonu.

Zaujal nás také robotický čistič oken HOBOT 268, který pracuje v podstatě sám, vy ho jen nastavíte a zapnete, ale ideální je spíše pro majitele opravdu velkých francouzských oken. Do malého bytu je zbytečný.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového čističe oken. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího vysavače na okna na trhu.
0 Sdílení
Téma

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře