Test 6 nejlepších vibračních plošin: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší vibrační plošiny Vibrační plošiny se stávají hitem a z rehabilitačních center a posiloven pronikají postupně i do domácností. Pokud jste se s tímto zařízením zatím nesetkali, pokusíme se vám jej trochu přiblížit. Jak název napovídá, jde o plošinu, která slouží jako vibromasážní stroj.

Vznik této myšlenky je dáván do souvislosti s vesmírnými programy. Vědci přemýšleli, jak kosmonauty přebývající i dlouhé týdny v kosmu udržovat v kondici a jak omezit úbytek svalové a kosterní hmoty. Vibrační systémy se ukázaly jako poměrně účinné řešení. Tato myšlenka se pak rozšířila a začala být využívána při rehabilitacích a rekonvalescenci pacientů po různých úrazových stavech. Výsledky byly dobré – a tak se vibrační systémy dále šířily. Dnes jsou dostupné i domácí zařízení, které můžete využívat pro stimulaci svalové hmoty, ale i pro zpevnění a posílení hmoty kostí a kloubů. Pozitivní účinek mají vibrace i na prokrvení, omezení celulitidy nebo posilování stabilizačních systémů těla. Protože jsou přínosy rozhodně zajímavé a stojí za pozornost, připravili jsme pro vás výběr šesti nejlepších vibračních plošin, které lze v současnosti pořídit.

Tato zařízení jsou obvykle rozměrná a poměrně nákladná – a týká se to do značné míry i domácích variant. Nákup je tedy nutné dobře zvážit. V naší recenzi vibračních plošin naleznete nejprodávanější a nejzajímavější modely, které vám umožní procvičení těla ve velmi krátkém čase. Většina produktů pochází od značky InSPORTLine, která v tomto směru nabízí velmi dobrý poměr ceny, kvality a výkonu. Pokud si nebudete jisti správným výběrem konkrétního typu, možná vám pomohou informace v průvodci, který najdete za testem.

Kategorie: Běžecké pásy Rotopedy Steppery Vibrační plošiny Eliptické trenažéry

Nejlepší vibrační plošiny podle oblíbenosti

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1VibroGym inSPORTline Lotos
5 out of 5 stars (5 / 5)7 690 KčČíst recenze
#2VibroGym inSPORTline Alex
5 out of 5 stars (5 / 5)26 790 KčČíst recenze
#3VibroGym inSPORTline Charles
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)11 290 KčČíst recenze
#4VibroGym inSPORTline Lilly
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7 190 KčČíst recenze
#5Master - G4
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)6 990 KčČíst recenze
#6Vibromasážní pás inSPORTline ResoBelt
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)5 190 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 vibračních plošin

#1 VibroGym inSPORTline Lotos (od 7690 Kč)

 Recenze VibroGym inSPORTline Lotos  Vibromasážní stroj InSPORTline VibroGym Lotos patří k nejprodávanějším vibračním plošinám u nás. Jde o komplexní a plně vybavený model, který je zcela vhodný i pro domácí použití. Tvořen je základní plošinou, ale i robustním stojanem s ergonomickými madly. Díky tomu umožňuje i použití osobami s omezenou hybností, např. seniory.

Základní použití počítá s pětiminutovým každodenním cvičením, kdy na plošině stojíte s lehce pokrčenými koleny a necháváte vibrace „působit“. Pokud se ale do cvičení chcete zapojit aktivněji a zvýšit jeho intenzitu, můžete vyzkoušet celou řadu speciálních cviků z obsáhlého přiloženého návodu.

InSPORTline VibroGym Lotos využívá vertikální vibrace, je vybaven speciální masážní podložkou zlepšující prokrvení tkání při cvičení a může být použit k mnoha účelům. Například jako doplněk hubnoucích aktivit, pro regeneraci po tréninku, ale při boji se stresem, nebo dokonce depresivními stavy apod. Zařízení je vybaveno LED displejem, na kterém můžete nastavit požadovaný program cvičení. Kromě toho vám ukazuje i délku cvičení a rychlost. Nastavit lze až 50 stupňů vibrací.

A ještě něco málo k technickým parametrům. Tento model je jednomotorový, příkon činí 300 W. Hmotnost zařízení je 30 kg a celková nosnost je až 120 kg.

Co potěší

 • Oblíbená a kvalitní vibrační plošina pro domácí použití
 • Robustní konstrukce i s madly a stojanem
 • Vhodná pro cvičení i rehabilitaci
 • Množství programů a nastavení

Co zamrzí

 • Pouze vertikální vibrace

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 7690 Kč

Koupit v obchodě

#2 Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Alex (od 26790 Kč)

 Recenze Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Alex  A teď něco pro opravdu náročné zájemce. InSPORTline VibroGym Alex je vibrační systém špičkové úrovně a je vhodný nejen pro domácí, ale i komerční použití např. ve fit centrech apod. Tomu odpovídá skutečně fortelné zpracování, ale i výjimečné vybavení. Tato vibrační plošina využívá kombinované – takzvané 3D vibrace, které poskytují mnohem větší efektivitu při cvičení a posilování svalů.

Výkon této plošiny je 400 W, je opatřena jedním motorem a frekvence vibrací je 15-60 Hz, což je značný nadstandard. Stupňů nastavení je více než 50 a k tomu můžete využít až 22 programů, z toho 18 přednastavených a 3 uživatelské. Plošina disponuje systémem vyrovnávání nerovností a je opatřena i posilovacími lanky pro zvýšení variability tréninku. Hmotnost plošiny je 48 kg a nosnost až 120 kg.

Tento vibromasážní stroj představuje špičku na trhu a umožňuje bezpečné a účinné cvičení. Za zmínku stojí i velmi pěkný, elegantní design. Zásadní nevýhodou je v tomto případě zejména vysoká cena. Pokud ale na peníze nehledíte a chcete to nejlepší, jde o dobrou volbu.

Co potěší

 • Jedna z nejkvalitnějších vibračních plošin
 • Vhodná pro domácí i klubové použití
 • 3D vibrace
 • 22 programů a přes 50 stupňů vibrací
 • Kvalitní zpracování
 • Tichý chod

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Větší hmotnost a rozměry

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 26790 Kč

Koupit v obchodě

#3 Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Charles (od 11290 Kč)

 Recenze Vibromasážní stroj VibroGym inSPORTline Charles  Třetí místo testu vibračních plošin bude patřit modelu Charles, opět od značky InSPORTline. Jde o velmi výkonný a dobře vybavený model na úrovni profesionálních strojů, ale za cenu domácího zařízení.

Hlavním lákadlem je možnost využití 3D vibrací. Nastavit si ale ve skutečnosti můžete tři typy vibrací – a to samostatné vertikální (houpačkové), kombinované nebo 3D.

Při využití pouze vertikálních vibrací můžete využít výkon 500 W. 3D vibrace pak mohou dosáhnout výkonu 250 W, a kombinovaný režim dokonce 1000 W. Jde tedy o velmi výkonný stroj. Co se týče frekvence vibrací, v případě 3D varianty se budete pohybovat v rozmezí 30-56 Hz. Intenzitu můžete regulovat v 50 plynulých stupních a k dispozici je 5 přednastavených programů.

I tentokrát je samozřejmě k dispozici LED displej a stroj má i posilovací lanka. Variabilita cvičení je vysoká, nosnost zařízení je až 120 kg. Nevýhodou je zde ale kromě vyšší ceny i poměrně vysoká hmotnost, která přesahuje 50 kg. Stroj dokáže být taky při vyšších frekvencích hlučný a návod k používání je sepsán nesrozumitelně.

Co potěší

 • Velmi výkonný model
 • Tři typy vibrací, včetně 3D
 • Robustní provedení

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Větší hmotnost
 • Hluk při vyšších frekvencích
 • Nekvalitní návod

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 11290 Kč

Koupit v obchodě

#4 VibroGym inSPORTline Lilly (od 7190 Kč)

 Recenze VibroGym inSPORTline Lilly  Zařízení InSPORTline VibroGym Lilly se pohybuje ve střední cenové kategorii v rámci stojanových vibračních plošin pro domácí použití. Zařízení váží 45 kg a jeho nosnost je standardních 120 kg. Opatřeno je jedním motorem o maximálním výkonu 300 W, což je pro běžné domácí použití zcela dostačující. Plošina využívá pouze vertikální vibrace, a to ve frekvenčním rozsahu 0-25 Hz.

Počet stupňů nastavení je v případě plošiny Lilly poněkud nižší než u výše recenzovaných modelů, konkrétně můžete volit z 20 variant intenzity vibrací. Programové vybavení pak zahrnuje celkově 4 programy, z toho 3 přednastavené. Zajímavou výhodou tohoto modelu jsou ale transportní kolečka, která umožňují lepší manipulaci. Stroj umožňuje obdobné použití jako předchozí modely a i tentokrát se dočkáte obšírného návodu s inspirací na konkrétní cviky. Jde o dobrou domácí variantu za přiměřenou cenu.

Co potěší

 • Dobrý výkon
 • Solidní zpracování

Co zamrzí

 • Pouze vertikální vibrace
 • Bez posilovacích lanek
 • Občas je třeba utáhnout šroubky, které se uvolňují působením vibrací
 • Menší možnosti nastavení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 7190 Kč

Koupit v obchodě

#5 Master – G4 (od 6990 Kč)

 Recenze Master – G4  Závěrem si ještě představíme masážní plošinu značky Master s označením G4. Jde o poměrně výkonnou a robustní plošinu se stojanem a předními i bočními madly. Zařízení váží 46 kg a jeho nosnost je až 150 kg. Tento model využívá pouze vertikální a je opatřen jedním motorem s výkonem až 550 W.

U vibrací si můžete nastavit až 50 stupňů intenzity, součástí zařízení je LED displej, na kterém lze měnit programy. Celkově je programů 6, pět přednastavených a jeden manuální. Maximální frekvence vibrací je 18 Hz. Tento model představuje zajímavou a cenově dostupnou alternativu ke strojům značky InSPORTline.

Co potěší

 • Solidní výkon
 • 50 stupňů vibrací, 6 programů

Co zamrzí

 • Větší rozměry a hmotnost
 • Chatrnější opěrky a stojan
 • Slabší vibrace

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 6990 Kč

Koupit v obchodě

#6 Vibromasážní pás inSPORTline ResoBelt (od 5190 Kč)

 Recenze Vibromasážní pás inSPORTline ResoBelt  Na pátém místě naší recenze vibračních plošin konečně došlo i na cenově dostupnější variantu. Model InSPORTline ResoBelt pořídíte běžně okolo pěti tisíc korun a získáte skladný domácí procvičovací stroj s přiměřeným výkonem a funkčním vybavením. Zřejmě proto patří tento vibromasážní nástroj u nás k nejoblíbenějším. A co můžete očekávat?

InSPORTline ResoBelt je opatřen motorem o výkonu 110 W a produkuje vibrace o frekvenci 12 Hz. Toto zařízení pracuje trochu odlišně než předchozí modely, protože využívá speciální masážní pásy. Ty jsou v balení k dispozici tři, přičemž každý má jiné vlastnosti a použití. Jeden je vhodný pro masáž dolní poloviny těla, zejména hýždí, stehen a lýtek. Druhým prokrvíte a uvolníte zádové a svaly a hrudník; třetí je pak speciálně určen na problémy s celulitidou.

InSPORTline ResoBelt váží pouze 17 kg a jeho nosnost je až 100 kg. Nabízí 4 stupně nastavení vibrací a 1 přednastavený program. Přístroj je skládací, takže jej snadno uklidíte např. do skříně nebo pod postel, pokud jej nebudete pravidelně používat.

Co potěší

 • Výhodná cena
 • 3 druhy masážních pásů
 • Skladné provedení

Co zamrzí

 • Menší možnosti nastavení
 • Slabší výkon
 • Subtilnější provedení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 5190 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat vibrační plošinu?

Vibrační plošiny ještě nejsou v domácnostech tak rozšířené, ale ve fit centrech se vyskytují poměrně pravidelně. Některé modely jsou už ale natolik cenově dostupné a technicky přizpůsobené, že je můžete úspěšně používat i v domě či bytě. Zkusme si ale nejdříve trochu shrnout, jaký přínos mohou plošiny poskytnout.

Pozitivní působení vibračních plošin

 • Pozitivní účinky při odbourávání celulitidy
 • Skvělé výsledky při rehabilitacích po úrazech a zranění
 • Pomáhají stimulovat svalstvo
 • Působí na stabilizační svaly těla a zlepšují koordinaci a rovnováhu
 • Stimulují růst kostní hmoty, mohou pomáhat při osteoporóze a některých dalších onemocněních
 • Zlepšují krevní oběh, prokrvují pokožku i svaly
 • Stimulují tvorbu kolagenu v kloubech
 • Mohou být účinné i při některých psychických problémech – zejména při stresu
 • Pravděpodobně stimulují tvorbu růstového hormonu

Jak vidíte, pozitivních účinků nabízejí plošiny více než dost. Většina lidí se však nechá zlákat spíše reklamami slibujícími zázračné a bezpracné hubnutí. Jaká je ale pravda?

Vliv vibračních plošin na hubnutí

Vibrace samy o sobě k hubnutí příliš nepřispějí, ačkoli sekundární vliv nelze popřít. Pokud na plošinách provádíte cvičení nebo je používáte jako doplněk k tréninku, může být tvorba svalové hmoty efektivnější – a jak známo, svalová hmota je energeticky náročná a dochází k výraznějšímu spalování tuků a zrychlení metabolismu.

Pokud jste se však nechali přesvědčit, že pouze 10 minut postávání na vibrační plošině denně vám přičaruje štíhlou a pevnou postavu, pak budete zklamáni. Není však na místě vinit samotné zařízení, protože to může svůj účel plnit dobře.

Podle čeho vybírat

Typ

V naší recenzi jsme se zaměřili na domácí vibrační plošiny stojanové, opatřené madly. Tyto plošiny jsou nejbezpečnější, univerzální a nabízejí nejvíce možností. Jejich výhodou je vysoký výkon, dobré programové vybavení a možnost provozovat celou řadu cviků. Někdy jsou navíc opatřeny expandéry nebo pásy pro posilování. Jejich nevýhodou je však vyšší cena a větší hmotnost a rozměry.

Další možností jsou pásové vibrační plošiny – typickým příkladem je model InSPORTline ResoBelt v našem testu. Vibrace v tomto případě procházejí přes speciální masážní pásy. Tento typ zařízení je už ale spíš na ústupu.

Zajímavou moderní variantu představují plošiny tvořené pouze vibrační základnou. Ty jsou skladnější a lehčí než stojanová varianta a obvykle jsou opatřeny expandéry. Některé modely jsou výkonnostně srovnatelné se stojanovými, ale totéž většinou platí i pro cenu, která nebývá o mnoho nižší.

Typ vibrací

Základem jsou vibrace vertikální, kterým se lidově říká „houpačka“. Tato možnost je typická pro levnější a starší přístroje. Moderní a propracovanější modely už nabízejí takzvané 3D vibrace, které jsou efektivnější. U některých strojů si typ vibrací lze i zvolit.
Počet motorů a výkon

U domácích modelů se v drtivé většině případů setkáte s jedním motorem, což je pro tento účel zcela dostačující řešení. A jak je to s výkonem? Nejslabší přístroje mohou mít okolo 100 W, ale intenzita vibrací bude slabá, i když k některým účelům to může postačovat (relaxace, regenerace, stimulace krevního oběhu apod.). Zlatý střed tvoří modely s výkonem od 250 do cca 500 W. Setkat se ale můžete i s plošinami o výkonu 700 W a více. Obvykle už ale jde o modely vhodné i pro klubové použití.

Nosnost a hmotnost

Zajímat vás zřejmě budou i rozměry a hmotnost přístroje. Setkat se můžete s lehkými variantami okolo 15 kg – obvykle jde ale o samostatné základny. Stojanové modely začínají na cca 20 kg. Nízká hmotnost ale nemusí být výhoda. Stroj může být nedostatečně stabilní a málo odolný. Nosnost plošin se pak pohybuje obvykle od 100 do 150 kg. Počítejte ale s dostatečnou rezervou.

Na co se ještě zaměřit?

Při výběru se lze dívat i na řadu dalších parametrů. Například na rozsah frekvence vibrací (mohou se lišit u vertikálních a 3D vibrací), počet programů, možnost vytvoření vlastního profilu, počet stupňů intenzity vibrací, amplitudu apod. Důležitá je ale i hlučnost a samozřejmě kvalita konstrukce.

Pořiďte si také další domácí posilovací stroje:

1 Sdílení

TOPlist
1 Sdílení