Test 6 nejlepších stepperů: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší steppery Stepper patří mezi oblíbené a velmi účinné cvičební pomůcky blízké rotopedu nebo orbitreku. Stepper se však liší v tom, že simuluje velmi přirozený a taky docela náročný pohyb – a to stoupání do schodů nebo do kopce.

Tento nástroj je tedy při správně zvoleném odporu, vhodný stejně tak ke spalování tuku a budování kondice, jako k posilování svalů. Při správném používání jsou zapojeny zejména svaly hýžďové, dále pak stehenní. V menší míře si ale přijde na své i svalstvo lýtek a zad. Některé modely pak nabízejí i různé možnosti současného posilování horní části těla. Například pomocí gumových expandérů. Tím se ze stepperu stává skutečně komplexní posilovací zařízení. Protože jde rozhodně o zajímavou a funkční pomůcku, vytvořili jsme pro vás žebříček šesti nejlepších stepperů ze současné nabídky.

Stepper má mnoho výhod. Oproti rotopedu nebo orbitreku je výrazně skladnější a obvykle i levnější. Hodí se tedy i do menších bytů a snadno jej uklidíte do kouta. Velice oblíbené jsou i „mini“ varianty, které sestávají pouze ze samotné šlapací části. Tu po cvičení hladce šoupnete pod postel nebo schováte do skříně. Nikdo se tak nemusí dozvědět, odkud se vzala vaše vypracovaná postava.

Protože těchto pomůcek existuje více druhů, není výběr tak snadný a je třeba si dobře rozmyslet, po které možnosti sáhnete a která vám bude nejvíce vyhovovat. V naší recenzi stepperů jsme se snažili o co největší typovou (ale i cenovou) rozmanitost. Jak se ale správně rozhodnout? V tom vám pomůže náš průvodce výběrem. Najdete jej na konci testu a dozvíte se, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých možností a na co se zaměřit, abyste získali produkt s co nejlepším poměrem ceny a kvality.

Kategorie: Běžecké pásy Rotopedy Steppery Vibrační plošiny Eliptické trenažéry

Nejlepší steppery podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1inSPORTline Skeleton
5 out of 5 stars (5 / 5)7 990 KčČíst recenze
#2Spartan Mini stepper
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 199 KčČíst recenze
#3InSPORTline Twist Big
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2 390 KčČíst recenze
#4inSPORTline Bailar
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)4 190 KčČíst recenze
#5InSPORTline Strong
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2 890 KčČíst recenze
#6inSPORTline Jungy
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)1 590 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 stepperů

#1 inSPORTline Skeleton (od 7990 Kč)

 Recenze inSPORTline Skeleton  Na prvním místě se podíváme na stepper, který ocení především náročnější uživatelé. Model inSPORTline Skeleton je plně vybavený a velmi kvalitní model a jeho pořízení se vyplatí především v případě, že jej budete používat opravdu pravidelně a intenzivně. Jestliže patříte k lidem, kteří se snadno nadchnou, ale jejich motivace ke cvičení nebo hubnutí rychle opadne, budete vyšší investice do tohoto propracovaného modelu možná později litovat.

inSPORTline Skeleton představuje konstrukci zahrnující samozřejmě šlapací část, ale i robustní stojan s madly a ovládacím panelem. Tento panel skýtá důležité možnosti zobrazení i nastavení. Z přehledného displeje se dozvíte dobu cvičení, rychlost chůze a ušlou vzdálenost. To jsou nicméně poměrně běžné funkce. Kromě toho se ale dozvíte i odhad spálených kalorií a tepovou frekvenci. Její měření zajišťují senzory umístěné v rukojetích. Díky tomu umí přístroj vypočítat i BodyFat – tedy spálený tělesný tuk.

Samotná konstrukce je velmi robustní, odolná a unese i 130kilogramového cvičence. Výškově stroj není omezen a nastavit si na něm můžete až 12 stupňů zátěže. Odpor lze plynule nastavovat otočením kroužku ve vrchní části tlumiče. inSPORTline Skeleton je stepper, který se plně uplatní i při komerčním použití (např. v posilovně), ale samozřejmě si jeho možnosti můžete dopřát i doma. Nevýhodou zůstává vysoká cena a taky méně skladné provedení a vyšší hmotnost (36 kg).

Co potěší

 • Profesionální varianta
 • 12 stupňů nastavení odporu
 • Měření tepové frekvence
 • Velmi odolné, robustní zpracování
 • Vysoká nosnost

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost, menší skladnost

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 7990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Spartan Mini stepper (od 1199 Kč)

 Recenze Spartan Mini stepper  Na druhém místě testu stepperů se usadil model, který je pravým opakem toho prvního. Jde totiž o cenově velmi dostupnou mini variantu, která zabere jen minimum místa. Toto „cvičítko“ si tedy můžete bez obav pořídit, i pokud doma bojujete o každý kousek prostoru. Navzdory nízké ceně a malým rozměrům poslouží tento stepper svému účelu velice dobře. Simuluje stoupání do schodů a posiluje celou spodní část těla i svalstvo trupu. Pokud si do rukou vezmete třeba malá závaží, máte o procvičení celého těla postaráno.

Stepper Spartan Mini sice neumožňuje v pravém smyslu slova změnu nastavení odporu. Umožňuje však změnu výšky kroku, čímž lze přidat nebo ubrat na obtížnosti cvičení. Větší zátěž – tedy vyšší krok – je vhodnější pro posilovací cvičení a rozvoj svalové hmoty. Nižší zátěž a delší doba cvičení zase buduje vytrvalost a podporuje spalování tuků.

Stepper je dostatečně robustní, aby unesl i stokilového uživatele. Zařízení váží 8 kg a díky kvalitnímu zpracování má dobrou šanci sloužit dlouho i při pravidelném užívání. Dočkáte se dokonce i displeje, který vám změří čas cvičení a počet kroků. Dozvíte se i odhad spálených kalorií, ale ten je třeba brát skutečně jen jako orientační údaj.

Co potěší

 • Malý, ale robustní model
 • Možnost nastavení výšky kroku
 • Výhodná cena
 • Skladnost
 • Displej

Co zamrzí

 • Bez vlastních expandérů pro posilování paží

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 1199 Kč

Koupit v obchodě

#3 InSPORTline Twist Big (od 2390 Kč)

 Recenze InSPORTline Twist Big  Twist Big patří k nejoblíbenějším a nejprodávanějším stepperům u nás. Cenově se pohybuje ve střední kategorii a jde o velmi dobře vybavený, ale přitom stále skladný stepper minimálních rozměrů.

Výhodou je zde i velmi nízká výška, pouze 21 cm, která umožňuje zařízení snadno uklidit například pod postel nebo jiný kus nábytku. Tento pouze devítikilogramový nástroj získal ocenění „Produkt roku“ v anketě portálu Heureka.cz – a to hned ve dvou ročnících, 2015 a 2017.

Velkým plusem tohoto modelu je boční nášlap, který umožňuje intenzivnější posílení hýždí, a možnost posuvu pedálů a nastavení zátěže. Stepper je navíc vybaven dvěma gumovými expandéry s rukojeťmi. Díky nim můžete různými způsoby posilovat i horní část těla. Samozřejmostí je i displej, který vám ukáže délku cvičení, počet kroků i odhad spálených kalorií. Nosnost zařízení je do 100 kg. Tento model představuje výbavou i cenou určitou kompromisní střední cestu a jistě dokáže zaujmout.

Co potěší

 • Boční nášlap a posuvné pedály
 • Gumové expandéry
 • Nízké provedení

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 2390 Kč

Koupit v obchodě

#4 inSPORTline Bailar (od 4190 Kč)

 Recenze inSPORTline Bailar  Stepper inSPORTline Bailar patří spíše k dražším modelům, nabízí ale velmi dobrou výbavu i kvalitu zpracování. Jde o kompletní stepper se stojanem a rukojeťmi.

Konstrukce je velmi odolná, snese i 120kilogramovou zátěž a velmi časté používání. Hydraulické tlumiče jsou zpracovány kvalitně a poskytují velmi tichý chod. Značnou výhodou je možnost složení do kompaktní podoby, ve které stepper snadno uklidíte třeba do skříně. Lepší manipulaci napomáhají i transportní kolečka. Zařízení přece jen váží skoro 24 kg.

A co může inSPORTline Bailar nabídnout dál? Především je to možnost zvolit si z dvanácti stupňů obtížnosti. Vybrat si tedy můžete mírný odpor pro lehké rozcvičování nebo aerobní trénink i velmi tuhou obtížnost, u které se opravdu nadřete a dáte svalům zabrat. Na horní části stojanu je pak přehledný displej, který vás bude informovat opět o délce cvičení, ušlých krocích a spálených kaloriích. Díky snímači v rukojetích můžete ale sledovat i svou tepovou frekvenci.

Proč je ale tento model v naší recenzi stepperů až na čtvrtém místě? Zpracování má totiž své mouchy. Například ukazatele tepu nejsou příliš spolehlivé, tlumiče mají při delším cvičení tendenci citelně snižovat odpor a ani zpracování rukojetí není tak precizní, jak by v dané cenově kategorii mohlo být.

Co potěší

 • Funkčně plně vybavený stepper
 • Stojanové řešení pro domácí použití

Co zamrzí

 • Zpracování má několik nedostatků

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 4190 Kč

Koupit v obchodě

#5 InSPORTline Strong (od 2890 Kč)

 Recenze InSPORTline Strong  InSPORTline Strong je cenově velmi dostupný stojanový stepper pro domácí použití. V rámci stojanových variant jde o poměrně skladný model s nízkou hmotností okolo 10 kg. Za to však zaplatíte i menší robustností a nosností – zařízení unese maximálně 100kilogramového uživatele. Výhodou tohoto modelu je, že disponuje i vlastními gumovými expandéry pro větší intenzitu a variabilitu posilování horní části těla.

InSPORTline Strong disponuje posuvnými pedály, a tedy možností nastavení obtížnosti. I tento model je pochopitelně vybaven displejem. Dozvíte se ale pouze základní údaje (čas, počet kroků, odhad kalorií). Tepovou frekvenci přístroj bohužel změřit neumí.

Co potěší

 • Cenově dostupný stojanový stepper
 • Skladný

Co zamrzí

 • Nosnost jen 100 kg
 • Bez měření tepu
 • Nastavení obtížnosti pouze posuven pedálů

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 2890 Kč

Koupit v obchodě

#6 inSPORTline Jungy (od 1590 Kč)

 Recenze inSPORTline Jungy S posledním místem testu stepperů se ještě vrátíme k „mini“ modelům. Tentokrát půjde o stepper inSPORTline Jungy s cenou okolo patnácti set korun a standardní nosností pro tento typ – tedy 100 kg při 8 kilogramech hmotnosti zařízení. Rozměry tohoto modelu jsou velmi úsporné, výška je solidních 37 cm, délka pouze 35 cm.

inSPORTline Jungy umožňuje určité změny nastavení výšky kroku, díky čemuž můžete regulovat obtížnost cvičení. Model má i obligátní displej, který vám sdělí čas cvičení, počet kroků a opět i odhad spálených kalorií, byť jen zcela orientační.

Co potěší

 • Cenově dostupný a skladný stepper

Co zamrzí

 • Nepřehledný, nepraktický displej
 • Hlučný chod
 • Bez expandérů
 • Špatné možnosti nastavení obtížnosti
 • Nízká maximální zátěž

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 1590 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat stepper?

Zaujali vás možnosti, které steppery nabízejí coby relativně skladná a často i cenově dostupná domácí pomůcka? Než vyrazíte do obchodu nebo se pustíte do objednávky, přečtěte si našeho průvodce výběrem a ujistěte se, že jste se rozhodli pro správný model.

Typy stepperů

Tato zařízení se rozlišují především podle konstrukce – a to na mini steppery a stojanové steppery. Specifickou variantu pak představuje ještě „twist“ stepper. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých možností.

 • Mini-stepper – Tento typ tvoří pouze šlapací základna a někdy může být opatřen gumovými expandéry pro procvičování horní části těla. Mini verze vítězí skladností a nejnižší cenou. Tuto pomůcku často pořídíte i pod tisíc korun a hodí se i pro sporadické cvičení. Jde o ideální variantu, pokud patříte mezi méně zapálené sportovce nebo si chcete cvičení na stepperu nejdříve vyzkoušet. Nosnost je ale obvykle jen do 100 kg a nevýhodou je obvykle i menší životnost a horší možnosti nastavení zátěže. Obvykle je možné pouze do jisté míry upravit délku kroku. Tyto steppery mají taky tendenci vrzat a je třeba je často promazávat.
 • Stojanový stepper – Jde o kompletní stepper se stojanem a madly. Ta poskytují při cvičení oporu a větší bezpečnost. Tyto steppery jsou dražší, těžší a méně skladné. Obvykle jsou ale kvalitněji zpracované a lépe vybavené. Díky hydraulickým tlumičům je často možné přesné nastavení odporu, v rukojeti se pak mnohdy ukrývá snímač tepu apod. Tento typ stepperu oceníte, pokud máte doma dostatek prostoru a budete chtít zařízení využívat opravdu intenzivně.
 • Twist – Tento typ stepperu umožňuje boční nášlap a větší vytočení boků. Při cvičení intenzivněji cílí na často problémové partie, jako jsou hýždě a boky. Konstrukce může být stojanová i „mini“.

Jak cvičit na stepperu?

Nevíte jak cvičit na stepperu? Podívejte se na toto video od inSportLine.cz

Podle čeho vybírat?

Skladnost

U stepperu je skladnost poměrně důležitá, protože jde o jednu z hlavních výhod tohoto zařízení oproti orbitreku nebo třeba rotopedu. Mini steppery jsou obvykle dostatečně kompaktní i pro použití v malých domácnostech. Ale nenechte se mýlit. Na obrázku tato zařízení obvykle vypadají menší, než opravdu jsou. Zkontrolujte si proto přesné rozměry. Problémová bývá u některých modelů zejména přílišná výška, která znemožní jejich plánované uskladnění např. pod postelí či gaučem.

Váha mini stepperů se nejčastěji pohybuje od 8 do 10 kilogramů, manipulace s nimi je tedy relativně jednoduchá a navzdory velmi přijatelným rozměrům dokážou skvěle posloužit. Pořizování příliš malých a lehkých modelů se ale raději vyhněte. Určitá robustnost jde ku prospěchu životnosti a odolnosti zařízení.

U stojanových stepperů panuje mnohem větší variabilita. Hmotnost je od cca 10 až po 50 i více kg a nosnost se pohybuje nejčastěji v rozmezí 100 až 150 kg. Některé domácí stojanové varianty se snaží docílit lepší skladnosti a manipulovatelnosti například přidáním transportních koleček nebo možností složení do úspornější podoby. Ne vždy ale tyto možnosti fungují tak, jak mají.

Displej a funkční vybavení

Displejem je dnes už opatřen prakticky každý stepper. U těch levnějších se ale dočkáte zobrazení pouze základních údajů – tedy délky cvičení a počtu kroků. Typicky je zahrnuto i počítání spálených kalorií. Je třeba si však uvědomit, že pokud nelze alespoň nastavit vlastní profil s údaji, jako je výška, váha, věk apod., jde spíše o marketingový tah a ryze orientační údaj, který může být realitě na hony vzdálený.

Stojanové steppery mohou být vybaveny i dalšími funkcemi. Například snímačem tepu v rukojeti. Na displeji pak můžete sledovat svou tepovou frekvenci a hlídat si tak třeba aerobní pásmo cvičení. Některé steppery měří kromě počtu kroků i rychlost chůze a ušlou vzdálenost v metrech nebo kilometrech.

Nastavení odporu
Velmi důležitým faktorem jsou možnosti nastavení odporu. U kvalitních stojanových stepperů je možné poměrně spolehlivé nastavení pomocí magnetické brzdy. Další možností je nastavení odporu u hydraulických tlumičů. Mini steppery obvykle neumožňují příliš dokonalou regulaci obtížnosti. Změna zátěže se ale dá většinou provést alespoň nastavením výšky nášlapu.

Ze série cvičevních pomůcek můžete vybírat například:

0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin