Tento nástroj je tedy při správně zvoleném odporu, vhodný stejně tak ke spalování tuku a budování kondice, jako k posilování svalů. Při správném používání jsou zapojeny zejména svaly hýžďové, dále pak stehenní. V menší míře si ale přijde na své i svalstvo lýtek a zad. Některé modely pak nabízejí i různé možnosti současného posilování horní části těla. Například pomocí gumových expandérů. Tím se ze stepperu stává skutečně komplexní posilovací zařízení. Protože jde rozhodně o zajímavou a funkční pomůcku, vytvořili jsme pro vás žebříček šesti nejlepších stepperů ze současné nabídky.
Stepper má mnoho výhod. Oproti rotopedu nebo orbitreku je výrazně skladnější a obvykle i levnější. Hodí se tedy i do menších bytů a snadno jej uklidíte do kouta. Velice oblíbené jsou i „mini“ varianty, které sestávají pouze ze samotné šlapací části. Tu po cvičení hladce šoupnete pod postel nebo schováte do skříně. Nikdo se tak nemusí dozvědět, odkud se vzala vaše vypracovaná postava.
Protože těchto pomůcek existuje více druhů, není výběr tak snadný a je třeba si dobře rozmyslet, po které možnosti sáhnete a která vám bude nejvíce vyhovovat. V naší recenzi stepperů jsme se snažili o co největší typovou (ale i cenovou) rozmanitost. Jak se ale správně rozhodnout? V tom vám pomůže náš průvodce výběrem. Najdete jej na konci testu a dozvíte se, jaké jsou výhody a nevýhody jednotlivých možností a na co se zaměřit, abyste získali produkt s co nejlepším poměrem ceny a kvality.
Kategorie: Běžecké pásy Rotopedy Steppery Vibrační plošiny Eliptické trenažéryNejlepší steppery podle redakce
Produkt | Hodnocení | Cena (od) | ||
---|---|---|---|---|
#1 | Nejlepší cena / výkon inSPORTline Skeleton | [usr 5 text="true" tooltip="true"] | 8400 Kč | Číst recenze |
#2 | Nejlepší levný stepper Spartan Mini stepper | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 1300 Kč | Číst recenze |
#3 | InSPORTline Twist Big | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 2500 Kč | Číst recenze |
#4 | inSPORTline Bailar | [usr 4.7 text="true" tooltip="true"] | 4400 Kč | Číst recenze |
#5 | Pro komerční využití inSPORTline Avalor ST | [usr 4.6 text="true" tooltip="true"] | 40000 Kč | Číst recenze |
#6 | inSPORTline Jungy | [usr 4.5 text="true" tooltip="true"] | 1700 Kč | Číst recenze |
Obsah článku
- Nejlepší steppery podle redakce
- 1. inSPORTline Skeleton (od 8400 Kč)
- 2. Spartan Mini stepper (od 1300 Kč)
- 3. InSPORTline Twist Big (od 2500 Kč)
- 4. inSPORTline Bailar (od 4400 Kč)
- 5. inSPORTline Avalor ST (od 40000 Kč)
- 6. inSPORTline Jungy (od 1700 Kč)
- Jak vybrat stepper?
- Podle čeho vybírat stepper?
- Stepper a alternativy – srovnání výhod a nevýhod
- Ceny stepperů
- Nejlepší značky stepperů
1. inSPORTline Skeleton (od 8400 Kč)
inSPORTline Skeleton představuje konstrukci zahrnující samozřejmě šlapací část, ale i robustní stojan s madly a ovládacím panelem. Tento panel skýtá důležité možnosti zobrazení i nastavení. Z přehledného displeje se dozvíte dobu cvičení, rychlost chůze a ušlou vzdálenost. To jsou nicméně poměrně běžné funkce. Kromě toho se ale dozvíte i odhad spálených kalorií a tepovou frekvenci. Její měření zajišťují senzory umístěné v rukojetích. Díky tomu umí přístroj vypočítat i BodyFat – tedy spálený tělesný tuk.
Samotná konstrukce je velmi robustní, odolná a unese i 130kilogramového cvičence. Výškově stroj není omezen a nastavit si na něm můžete až 12 stupňů zátěže. Odpor lze plynule nastavovat otočením kroužku ve vrchní části tlumiče. inSPORTline Skeleton je stepper, který se plně uplatní i při komerčním použití (např. v posilovně), ale samozřejmě si jeho možnosti můžete dopřát i doma. Nevýhodou zůstává vysoká cena a taky méně skladné provedení a vyšší hmotnost (36 kg).
Co potěší
- Profesionální varianta
- 12 stupňů nastavení odporu
- Měření tepové frekvence
- Velmi odolné, robustní zpracování
- Vysoká nosnost
Co zamrzí
- Vyšší cena
- Vyšší hmotnost, menší skladnost
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 8400 Kč
Koupit v obchodě2. Spartan Mini stepper (od 1300 Kč)
Stepper Spartan Mini sice neumožňuje v pravém smyslu slova změnu nastavení odporu. Umožňuje však změnu výšky kroku, čímž lze přidat nebo ubrat na obtížnosti cvičení. Větší zátěž – tedy vyšší krok – je vhodnější pro posilovací cvičení a rozvoj svalové hmoty. Nižší zátěž a delší doba cvičení zase buduje vytrvalost a podporuje spalování tuků.
Stepper je dostatečně robustní, aby unesl i stokilového uživatele. Zařízení váží 8 kg a díky kvalitnímu zpracování má dobrou šanci sloužit dlouho i při pravidelném užívání. Dočkáte se dokonce i displeje, který vám změří čas cvičení a počet kroků. Dozvíte se i odhad spálených kalorií, ale ten je třeba brát skutečně jen jako orientační údaj.
Co potěší
- Malý, ale robustní model
- Možnost nastavení výšky kroku
- Výhodná cena
- Skladnost
- Displej
Co zamrzí
- Bez vlastních expandérů pro posilování paží
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1300 Kč
Koupit v obchodě3. InSPORTline Twist Big (od 2500 Kč)
Výhodou je zde i velmi nízká výška, pouze 21 cm, která umožňuje zařízení snadno uklidit například pod postel nebo jiný kus nábytku. Tento pouze devítikilogramový nástroj získal ocenění „Produkt roku“ v anketě portálu Heureka.cz – a to hned ve dvou ročnících, 2015 a 2017.
Velkým plusem tohoto modelu je boční nášlap, který umožňuje intenzivnější posílení hýždí, a možnost posuvu pedálů a nastavení zátěže. Stepper je navíc vybaven dvěma gumovými expandéry s rukojeťmi. Díky nim můžete různými způsoby posilovat i horní část těla. Samozřejmostí je i displej, který vám ukáže délku cvičení, počet kroků i odhad spálených kalorií. Nosnost zařízení je do 100 kg. Tento model představuje výbavou i cenou určitou kompromisní střední cestu a jistě dokáže zaujmout.
Co potěší
- Boční nášlap a posuvné pedály
- Gumové expandéry
- Nízké provedení
Co zamrzí
- Vyšší cena
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2500 Kč
Koupit v obchodě4. inSPORTline Bailar (od 4400 Kč)
Konstrukce je velmi odolná, snese i 120kilogramovou zátěž a velmi časté používání. Hydraulické tlumiče jsou zpracovány kvalitně a poskytují velmi tichý chod. Značnou výhodou je možnost složení do kompaktní podoby, ve které stepper snadno uklidíte třeba do skříně. Lepší manipulaci napomáhají i transportní kolečka. Zařízení přece jen váží skoro 24 kg.
A co může inSPORTline Bailar nabídnout dál? Především je to možnost zvolit si z dvanácti stupňů obtížnosti. Vybrat si tedy můžete mírný odpor pro lehké rozcvičování nebo aerobní trénink i velmi tuhou obtížnost, u které se opravdu nadřete a dáte svalům zabrat. Na horní části stojanu je pak přehledný displej, který vás bude informovat opět o délce cvičení, ušlých krocích a spálených kaloriích. Díky snímači v rukojetích můžete ale sledovat i svou tepovou frekvenci.
Proč je ale tento model v naší recenzi stepperů až na čtvrtém místě? Zpracování má totiž své mouchy. Například ukazatele tepu nejsou příliš spolehlivé, tlumiče mají při delším cvičení tendenci citelně snižovat odpor a ani zpracování rukojetí není tak precizní, jak by v dané cenově kategorii mohlo být.
Co potěší
- Funkčně plně vybavený stepper
- Stojanové řešení pro domácí použití
Co zamrzí
- Zpracování má několik nedostatků
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4400 Kč
Koupit v obchodě5. inSPORTline Avalor ST (od 40000 Kč)
Klíčové vlastnosti:
profesionální stepper s robustní konstrukcí
plně elektronické ovládání
spolehlivý brzdný systém s dlouhou životností
bohatá programová vybavenost
přehledný podsvícený displej
snadné a intuitivní ovládání
možnost přehrávání hudby a USB nabíjení
počítač zobrazuje: čas, úroveň, vzdálenost, spálené kalorie, výkon (WATT), rychlost, otáčky za minutu (RPM), tepová frekvence
Cardio neboli HRC program: stroj zvyšuje nebo snižuje zátěž tak, aby uživatel byl neustále v optimální zóně tepové frekvence
WATT program: stroj zvyšuje nebo snižuje zátěž tak, aby uživatel vykonával nastavený výkon (například zvýší zátěž při snížení kadence šlapání
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 40000 Kč
Koupit v obchodě6. inSPORTline Jungy (od 1700 Kč)
inSPORTline Jungy umožňuje určité změny nastavení výšky kroku, díky čemuž můžete regulovat obtížnost cvičení. Model má i obligátní displej, který vám sdělí čas cvičení, počet kroků a opět i odhad spálených kalorií, byť jen zcela orientační.
Co potěší
- Cenově dostupný a skladný stepper
Co zamrzí
- Nepřehledný, nepraktický displej
- Hlučný chod
- Bez expandérů
- Špatné možnosti nastavení obtížnosti
- Nízká maximální zátěž
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1700 Kč
Koupit v obchodě
Jak vybrat stepper?
Zaujali vás možnosti, které steppery nabízejí coby relativně skladná a často i cenově dostupná domácí pomůcka? Než vyrazíte do obchodu nebo se pustíte do objednávky, přečtěte si našeho průvodce výběrem a ujistěte se, že jste se rozhodli pro správný model.
Co je stepper a jak funguje
Stepper patří mezi oblíbené součásti fitness center, ale i domácích „posiloven“. Mohli bychom ho zařadit do stejné sorty jako například rotoped, běžecký pás, orbitrek nebo veslovací trenažér. Proč? Všechny tyto přístroje napodobují určitý více či méně jednoduchý a základní druh pohybové aktivity – např. běh, jízdu na kole anebo v případě stepperu stoupavou chůzi (do kopce či schodů).
Základem stepperu je jednoduchá a obvykle kompaktní konstrukce, na které jsou umístěny dva nášlapné pedály na nohy. Základní ústrojí přístroje je zcela mechanické, pohyb a odpor zajišťuje obvykle hydraulika, lepší modely disponují magnetickou brzdou.
Některé steppery jsou absolutně jednoduché (mini-steppery), bez jakýchkoli dalších pomůcek nebo vybavení. Jiné mohou umožňovat regulaci zátěže – a to buď díky již zmíněné magnetické brzdě, u levnějších modelů pomocí otáčení tlumiče. U rozměrnějších a dražších stepperů se lze setkat i se stojanem a madly – včetně ovládacího panelu s počítačem a řadou měřících funkcí nebo možností nastavení.
Výhody a nevýhody stepperu
Jak si vede stepper ve srovnání s dalšími podobnými pomůckami? V jednom ohledu stepper své protivníky rozhodně dokáže porazit – a to v cenové dostupnosti a skladnosti. Malé a základní modely jsou relativně velmi dostupné a přitom dokážou odvést dobrou práci a posloužit svému účelu.
Steppery mohou nabídnout i poměrně intenzivní cvičení s vysokou zátěží cílenou na stehenní a hýžďové svaly. Stepper může velmi pomoci při zpevňování, tvarování, ale i rozvoji svalové hmoty na těchto partiích, pokud poskytne dostatečný odpor. Některé steppery jsou opatřeny i expandery pro zapojení paží a horní části těla.
Za nevýhodu lze považovat fakt, že steppery nepatří mezi cvičební pomůcky nejšetrnější ke kloubům. Pro rozvoj vytrvalostní kondice nebo přímé spalování tuků taky obvykle nejsou tak účinné jako například rotoped nebo běhací pás. Někdo může považovat za nevýhodu i to, že cvičení může vést k budování svalové hmoty v oblasti hýždí a stehen, a tedy i k zvětšení objemu těchto partií – to platí zejména u stepperů, u kterých je i minimální zátěž poměrně vysoká.
Mezi výhody stepperu lze naopak zařadit i mobilitu, fakt, že nepotřebují žádné napájení, anebo obvykle poměrně velmi tichý chod – alespoň ve srovnání s některými jinými nástroji.
Důležité otázky při výběru stepperu
Dobře položené (a především co nejpřesněji zodpovězené) otázky vás mohou nasměrovat na správnou cestu a velice vám usnadnit rozhodování a výběr stepperu. Jaké otázky to mohou být?
- Jakých výsledků chci dosáhnout? – Chcete-li rozvíjet svaly hýždí a stehen, tvarovat je a zpevňovat, pak je stepper výborná volba. Pokud chcete spíše spalovat tuky, hubnout či budovat vytrvalostní kondici, pak se najdou lepší pomocníci.
- Jaké mám nároky na vybavení? – Chci sledovat svůj tep, spálené kalorie, využívat různé tréninkové programy, odložit si při cvičení pití apod.? To vše mohou steppery umět, ale počítejte s vyšší investicí. Pokud vás stačí jenom šlapat, sáhněte po mini-stepperu – pořídíte ho cca od 1000 Kč.
- Kolik mám místa? – Máte pro cvičební pomůcky vyhrazen dostatečný prostor? Pak můžete sáhnout po větším přístroji se stojanem a madly. Při nízkých nárocích a v malé domácnosti se uplatní spíše mini-stepper. Obecně však steppery patří mezi kompaktnější trenažery.
- Jaký mám rozpočet? – Kolik chcete nebo můžete do stepperu investovat? Touto důležitou otázkou se budeme později ještě zabývat.
Typy stepperů
Tato zařízení se rozlišují především podle konstrukce – a to na mini steppery a stojanové steppery. Specifickou variantu pak představuje ještě „twist“ stepper. Pojďme se podívat na výhody a nevýhody jednotlivých možností.
- Mini-stepper – Tento typ tvoří pouze šlapací základna a někdy může být opatřen gumovými expandéry pro procvičování horní části těla. Mini verze vítězí skladností a nejnižší cenou. Tuto pomůcku často pořídíte i pod tisíc korun a hodí se i pro sporadické cvičení. Jde o ideální variantu, pokud patříte mezi méně zapálené sportovce nebo si chcete cvičení na stepperu nejdříve vyzkoušet. Nosnost je ale obvykle jen do 100 kg a nevýhodou je obvykle i menší životnost a horší možnosti nastavení zátěže. Obvykle je možné pouze do jisté míry upravit délku kroku. Tyto steppery mají taky tendenci vrzat a je třeba je často promazávat.
- Stojanový stepper – Jde o kompletní stepper se stojanem a madly. Ta poskytují při cvičení oporu a větší bezpečnost. Tyto steppery jsou dražší, těžší a méně skladné. Obvykle jsou ale kvalitněji zpracované a lépe vybavené. Díky hydraulickým tlumičům je často možné přesné nastavení odporu, v rukojeti se pak mnohdy ukrývá snímač tepu apod. Tento typ stepperu oceníte, pokud máte doma dostatek prostoru a budete chtít zařízení využívat opravdu intenzivně.
- Twist – Tento typ stepperu umožňuje boční nášlap a větší vytočení boků. Při cvičení intenzivněji cílí na často problémové partie, jako jsou hýždě a boky. Konstrukce může být stojanová i „mini“.
Jak cvičit na stepperu?
Nevíte jak cvičit na stepperu? Podívejte se na toto video od inSportLine.cz
Podle čeho vybírat stepper?
Skladnost
U stepperu je skladnost poměrně důležitá, protože jde o jednu z hlavních výhod tohoto zařízení oproti orbitreku nebo třeba rotopedu. Mini steppery jsou obvykle dostatečně kompaktní i pro použití v malých domácnostech. Ale nenechte se mýlit. Na obrázku tato zařízení obvykle vypadají menší, než opravdu jsou. Zkontrolujte si proto přesné rozměry. Problémová bývá u některých modelů zejména přílišná výška, která znemožní jejich plánované uskladnění např. pod postelí či gaučem.
Váha mini stepperů se nejčastěji pohybuje od 8 do 10 kilogramů, manipulace s nimi je tedy relativně jednoduchá a navzdory velmi přijatelným rozměrům dokážou skvěle posloužit. Pořizování příliš malých a lehkých modelů se ale raději vyhněte. Určitá robustnost jde ku prospěchu životnosti a odolnosti zařízení.
U stojanových stepperů panuje mnohem větší variabilita. Hmotnost je od cca 10 až po 50 i více kg a nosnost se pohybuje nejčastěji v rozmezí 100 až 150 kg. Některé domácí stojanové varianty se snaží docílit lepší skladnosti a manipulovatelnosti například přidáním transportních koleček nebo možností složení do úspornější podoby. Ne vždy ale tyto možnosti fungují tak, jak mají.
Displej a funkční vybavení
Displejem je dnes už opatřen prakticky každý stepper. U těch levnějších se ale dočkáte zobrazení pouze základních údajů – tedy délky cvičení a počtu kroků. Typicky je zahrnuto i počítání spálených kalorií. Je třeba si však uvědomit, že pokud nelze alespoň nastavit vlastní profil s údaji, jako je výška, váha, věk apod., jde spíše o marketingový tah a ryze orientační údaj, který může být realitě na hony vzdálený.
Stojanové steppery mohou být vybaveny i dalšími funkcemi. Například snímačem tepu v rukojeti. Na displeji pak můžete sledovat svou tepovou frekvenci a hlídat si tak třeba aerobní pásmo cvičení. Některé steppery měří kromě počtu kroků i rychlost chůze a ušlou vzdálenost v metrech nebo kilometrech.
Nastavení odporu
Velmi důležitým faktorem jsou možnosti nastavení odporu. U kvalitních stojanových stepperů je možné poměrně spolehlivé nastavení pomocí magnetické brzdy. Další možností je nastavení odporu u hydraulických tlumičů. Mini steppery obvykle neumožňují příliš dokonalou regulaci obtížnosti. Změna zátěže se ale dá většinou provést alespoň nastavením výšky nášlapu.
Funkce stepperu
Jaké funkce a možnosti může stepper nabídnout? Pojďme se podívat na ty nejzajímavější:
- Stojan – Stojan s madly pro lepší stabilitu a pohodlnější umístění ovládacího panelu.
- Kolečka – Pro snadnější transport u větších modelů.
- Systém vyrovnávání nerovností – Nastavitelné nožičky, které umožňují vykompenzovat případné nerovnosti na podlaze. Obvykle u větších stojanových stepperů.
- Displej – Displej s informacemi o počtu kroků, vzdálenosti, čase apod.
- Počítač – Pokročilejší modely disponují počítačem, který nabídne řadu dalších měřicích funkcí, ale taky umožní nastavení různých speciálních cvičebních programů, včetně pokročilých jako WATT či HRC a uživatelských. Tyto možnosti však mívají spíše dražší stroje.
- Regulace zátěže – Regulace se provádí různými způsoby v závislosti na použitém mechanismu. U pokročilých strojů se můžete setkat s magnetickou brzdou a komfortním elektronickým ovládáním, které nabídne přesné nastavení zátěže třeba i v 10 nebo více stupních.
- Měření tepu – Například pomocí snímačů v madlech anebo ještě lépe pomocí hrudního pásu.
- Držáky – Některé modely mohou být vybaveny držáky na nápoje, mobil či tablet apod.
Stepper a alternativy – srovnání výhod a nevýhod
Proč se rozhodnout právě pro stepper a nesáhnout raději po rotopedu, běhacím pase nebo třeba orbitreku? Odpověď vůbec není jednoduchá, natož jednoznačná. V žádném případě nelze říct, že některý z těchto přístrojů je lepší než druhý. Každý z nich má totiž svá pro i proti a poslouží k trochu odlišným účelům. Základem je tedy vědět, co vlastně chcete – a co mohou jednotlivá zařízení nabídnout.
Rotoped
Rotoped simuluje jízdu na kole a výhodou je šetrnost ke kloubům. Hodí se tedy i pro rehabilitační a nenáročné cvičení. Výhodou jsou i široké možnosti nastavení zátěže, od zcela pohodového šlapání až po intenzivní jízdu. Rotoped je vhodný zejména pro budování aerobní kondice a spalování tuků, ale pochopitelně na něm můžete cvičit například i intervalový trénink. Rotoped rozvíjí především svalovou vytrvalost, může pomáhat při hubnutí, získávání všeobecné kondice apod.
Běžecký pás
Tato zařízení simulují běh pomocí elektricky ovládaného pásu. Jasnou nevýhodou je tedy potřeba napájení a taky poměrně značné rozměry i cenová náročnost. Dá se říct, že jde o pomůcku spíše pro zapálenější běžce a cvičence, kterým se jeho pořízení a umístění doma vyplatí.
Běžecký pás ale simuluje velmi náročný a přitom přirozený pohyb – běh. Stimuluje svaly celého těla a umožňuje lehký, ale i velmi intenzivní trénink. Podobně jako u rotopedu dochází především k rozvoji svalové vytrvalosti, aerobní kondice a spalování tuků. Při běhání na páse dochází k vyššímu zatěžování kloubů.
Orbitrek
Orbitrek simuluje pohyb, který má nejblíže k lyžování, potažmo běhání na lyžích. Je uzpůsobený tak, aby nezatěžoval klouby, a naopak se snaží zapojit více i horní polovinu těla. Můžete tedy procvičit všechny svalové partie bez přílišného přetěžování. Orbitrek je vhodný spíše pro lehké cvičení a protažení než pro intenzivní trénink.
Veslovací trenažér
Na rozdíl od ostatních zmíněných pomůcek (včetně stepperu) se tento stroj naměřuje primárně na posílení horní poloviny těla napodobováním pohybu při veslování. Přístroj může zajistit i poměrně intenzivní cvičení vhodné k rozvoji kondice, ale případně i svalové hmoty (při dostatečné zátěži a správném způsobu trénování). Veslovací trenažer patří společně s běžeckým pásem k dražším a rozměrnějším zařízením.
Ceny stepperů
Už jsme zmiňovali, že mezi výhody stepperů patří i relativní cenová dostupnost. To ale neznamená, že všechny steppery jsou levné. Stejně jako u jiných trenažéru mezi nimi najdete i velmi drahé a taky špičkově vybavené přístroje, které potěší náročné uživatele nebo se uplatní při komerčním použití. Jaké jsou tedy cenové relace?
✅ Steppery do 2000 Kč
Vůbec nejoblíbenější sorta stepperů, alespoň pokud jde o domácí použití. Najdete zde obrovský výběr především mini-stepperů, ale i některých jednodušších modelů s madly. Tyto steppery bývají obvykle vybaveny displejem, ale pouze se základními funkcemi. Nepočítejte s počítačem a nadstandardním vybavením.
✅ Steppery do 10 000 Kč
Steppery pro náročnější uživatele. Obvykle pokročilejší mechanismy, často magnetická brzda, elektronické ovládání i počítač s pokročilými programy. Pokud chcete od stepperu víc než jen základní funkce, porozhlédněte se v této kategorii a jistě najdete model, který se vám zalíbí.
✅ Steppery nad 10 000 Kč
Výběr je zde již poněkud menší a zahrnuje především profesionální modely pro klubové nebo komerční použití. Steppery mají špičkovou, odolnou konstrukci a využívají pokročilé mechanismy a technologie. Palubní počítač s programy je samozřejmostí.
Nejlepší značky stepperů
Na závěr se ještě podíváme na některé výrobce stepperů, jejichž sortiment si zaslouží pozornost.
- HMS – Velký výběr stepperů od základních až po profesionální zařízení. Modely značky HMS patří mezi nejprodávanější a mívají špičkové hodnocení.
- HouseFit – Menší výběr spíše dostupnějších mini-stepperů i stojanových modelů. Solidní kvalita.
- InSPORTline – Velmi oblíbená značka nejen stepperů. Různorodý (i cenově) výběr, kvalitní zpracování i dobré vybavení.
- Sedco – Především velmi dostupné mini-steppery, ale i pár jednodušších a levnějších stojanových modelů.
Produkt | Hodnocení | Cena (od) | ||
---|---|---|---|---|
#1 | Nejlepší cena / výkon inSPORTline Skeleton | [usr 5 text="true" tooltip="true"] | 8400 Kč | Číst recenze |
#2 | Nejlepší levný stepper Spartan Mini stepper | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 1300 Kč | Číst recenze |
#3 | InSPORTline Twist Big | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 2500 Kč | Číst recenze |
#4 | inSPORTline Bailar | [usr 4.7 text="true" tooltip="true"] | 4400 Kč | Číst recenze |
#5 | Pro komerční využití inSPORTline Avalor ST | [usr 4.6 text="true" tooltip="true"] | 40000 Kč | Číst recenze |
#6 | inSPORTline Jungy | [usr 4.5 text="true" tooltip="true"] | 1700 Kč | Číst recenze |