Domácnost Sport / outdoor

Nejlepší elektrické vysoušeče bot: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

Nejlepší elektrické vysoušeče bot
Existuje spousta báječných věcí, které sice zřejmě nikdo k životu vyloženě nepotřebuje, ale stejně je strašně chceme, protože život s nimi je zkrátka tak nějak lepší. Z nějakého důvodu sem patří i pomůcky, jejímž úkolem je něco vysušit. Třeba sušička! Každý, kdo ji má, na ni nedá dopustit. Ti, co ji ještě nemají, nevěří, ale po vlastní zkušenosti musejí nakonec rezignovaně souhlasit. A podobně skvělou vysoušecí pomůckou jsou i elektrické vysoušeče bot. Polárníci a milovníci zimních sportů budou tento nástroj uctívat, ale i kdokoli jiný, kdo se rád brouzdá ve sněhu či kalužích – byť jen rekreačně – za ni bude vděčný. V dnešním článku se tedy podíváme právě na to, jak vybrat nejlepší elektrický vysoušeč bot. Protože i správná volba je důležitou podmínkou úspěchu.

Kromě velmi praktického průvodce výběrem se spoustou rad a tipů pro vás máme i žebříček nejlepších modelů těchto šikovných zařízení. Možná v něm najdete ideální model nebo alespoň inspiraci. K užitku vám pak zajisté mohou být i uživatelské testy či recenze elektrických vysoušečů obuvi, které napoví, zda je daný model opravu tak účinný, jak výrobce prohlašuje.

Nejlepší elektrické vysoušeče bot na trhu

ProduktInfoHodnocení
#1Orava SW-470 elektrický radiátor na obuv a rukavice
✔️ Vysuší až 4 páry bot najednou
✔️ Nízká spotřeba elektrické energie
✔️ Jednoduchá obsluha
📌 od 1500 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Lenz SPACE WARMER 1.0
✔️ Ideální pro boty a rukavice
✔️ Ochrana proti přehřátí, regulace teploty
✔️ Inovativní 3D design
📌 od 800 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Teplo Uš VOT 230V Klasik
✔️ Kvalitní certifikované vysoušeče
✔️ Skládá se ze dvou válcových topných těles
✔️ S ochranou v podobě dvojité izolace
📌 od 800 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#4Orava Sušák na obuv SW-471
✔️ Na 2 páry bot
✔️ Energeticky úsporný
✔️ Velmi jednoduše se ovládá
📌 od 1200 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#5Vysoušeč obuvi a rukavic (Decathlon)
✔️ Pro snadné vysušení bot či rukavic
✔️ Skladný a tichý
✔️ Dá se převážet přímo v botách
📌 od 330 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#6Sušák na boty Xiaomi CN bílý 12 W
✔️ Jádro sušiček se zahřívá na vysokou teplotu
✔️ Vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů
✔️ Dobrá cena
📌 od 280 Kč
⭐ 94 % Číst recenze

Jak vybrat elektrický vysoušeč bot

Co je důležité při výběru elektrického vysoušeče obuvi? Jde o poměrně jednoduchá a většinou cenově dostupná zařízení, u kterých je vhodné všímat si velikosti, tvaru, materiálového zpracování či zabezpečení a výkonu. Zajisté svou úlohu sehraje i cena, tím spíš, že jinak jsou si mnohé vysoušeče opravdu dost podobné. Napovědět vám však může i značka výrobce.

Nohy v teple – základ úspěchu… a přežití

Každý turista i outdoor sportovec ví, jak nesmírně důležité je zachovat si za každého počasí a za všech okolností nohy v suchu a teple. V divočině může být tento faktor doslova životně důležitý. V běžném životě jde pak přinejmenším o komfort a zdraví. Ale když už jednou boty promoknou, může trvat velmi dlouho, než dokonale proschnou. Zvláště v chladnějších a sychravějších obdobích. A když je dáte na topení, mohou sice relativně brzy obeschnout zvenčí, ale uvnitř se vlhkost drží.

Vysoušeč obuvi je malé, kompaktní zařízení, které umožní působit teplem zevnitř – a to bezpečně, což se nedá říct o různých provizorních řešeních (pokud by snad někoho napadlo vysoušet boty třeba kulmou nebo různými topnými tělesy). Mnohé vysoušeče jsou natolik skladné, že není problém přibalit si je třeba na hory, na expedici na severní pól nebo kamkoli jinam.

Vysoušeče se však dají použít i na další vybavení. Například na promáčené turistické batohy, tašky a brašny, třeba na lyžařské rukavice, čepice, ponožky, lyžařské boty a tak dále. Jistě pro ně v drsném počasí či podnebí najdete různorodé a časté využití. Další výhodou je, že investice není nijak markantní. K pořízení elektrického vysoušeče vám vystačí i nižší stovky korun.

zimní boty

Jak funguje elektrický vysoušeč obuvi?

Klasický vysoušeč tvoří typicky dvě výhřevné jednotky, které tvarem připomínají pedál nebo počítačovou myš. Uvnitř ochranného plastového těla se skrývají topná tělesa. Tyto jednotky prostě a jednoduše vsunete do mokré obuvi a během pár hodin bude hotovo. Distribuce teplého vzduchu je u drtivé většiny modelů navíc podpořena funkcí ventilátoru. Vysoušeče tedy nejen hřejí, ale teplo i foukají, což je další rozdíl oproti běžnému radiátoru.

Napájení vysoušečů obuvi

Naprostá většina vysoušečů funguje na síťové napájení pro klasickou 230V zásuvku. Toto řešení zajistí stabilní výkon a je velmi praktické. Bateriové či akumulátorové vysoušeče obuvi se prakticky vůbec nevyskytují.

Příkon a dosahované teploty

Vysoušeče obuvi jsou velmi účinné, ale zároveň i mimořádně úsporné pomůcky. Příkon, tedy spotřeba elektrické energie, se obvykle pohybuje kolem 10 až 12 W, což lze zhruba přirovnat k běžné LED žárovce. Nemusíte se tedy obávat, že vám časté vyhřívání mokré obuvi udělá čáru přes rozpočet, tento výdaj pravděpodobně na vyúčtování ani nezaznamenáte.

A jakou teplotou působí vysoušeče na obuv? Velmi záleží na konstrukci a je třeba rozlišovat mezi teplotou přímo samotného tělesa a teplotou vzduchu, který sálá ven za podpory ventilátoru. Běžně dokážou vysoušeče působit teplotou kolem 40 až 50°C, přičemž teplota u tělesa může být i jednou taková. Přesto jde o bezpečné teploty, které obuv nepoškodí. Tedy alespoň ne při správném použití v souladu s instrukcemi z manuálu.

Jak dlouho trvá sušení obuvi?

Samozřejmě záleží na tom, v jak žalostném stavu se boty nacházejí – a taky na výkonu a zpracování konkrétního modelu. Zpravidla se však doba vysušení mokrých bot pohybuje mezi 3-6 hodinami. Výhodou oproti radiátoru je nejen zpravidla vyšší rychlost, ale taky příjemné prohřátí obuvi zevnitř, kde je to nejvíc potřeba. Vklouznout do prohřátých bot, když venku běsní živly, je potom učiněná idylka.

Bezpečnost

Jednou z velkých výhod elektrického vysoušeče bot je právě bezpečný provoz oproti různým náhradním řešením. Topné těleso a ventilátor jsou ukryty v pevném plastovém pouzdře. Zajištěna je jistá odolnost vůči vlhkosti a samozřejmě nechybí pojistka proti přehřátí, která přístroj automaticky vypne v případě překročení hranice určité bezpečné teploty.

Jsou vysoušeče vodotěsné?

I když by se zdálo logické, že vysoušeč mokré obuvi by měl odolávat vodě, tato vlastnost má u většiny přístrojů své limity. Vysoušeče jsou většinou voděodolné do té míry, aby snesly vlhkost, ale nikoli nutně například ponoření do vody. Důrazně tedy varujeme před jejich používáním například pro ohřev vody na čaj! Přístroje obvykle nemají dostatečné krytí ani pro použití či ponechání např. na dešti. Používejte je tedy doma a v souladu s návodem k použití.

jak sušit boty

Speciální funkce – vysoušeč zažene i zápach a plísně

Ačkoli jsou elektrické vysoušeče obuvi celkem jednoduchá zařízení, u kterých nelze očekávat kdovíjakou plejádu funkcí a možností, tu a tam se najdou modely, které přece jen zkoušejí nabídnout něco navíc. Setkat se tak můžete například s funkcí produkce ozónu, jehož úkolem je ničit bakterie a další chorobné mikroorganismy. Díky tomu pomáhá vysoušeč i omezit zápach linoucí se z obuvi a dokonce účinně likviduje plísně. U jiných vysoušečů se zase setkáte třeba s UV lampami, které plní obdobný účel.

Pokud například trpíte na nožní plísně nebo jiné problémy a potřebujete dodržovat důslednou hygienu, může být pořízení takového vysoušeče dobrá volba.

Ceny elektrických vysoušečů obuvi

Kolik stojí kvalitní vysoušeč obuvi? Existují modely levné, ale i poměrně drahé. Ne vždy však platí, že dražší znamená lepší a je třeba se dobře rozmyslet, zda vám vyšší investice dává smysl a zařízení skutečně nabídne adekvátní výhody.

✅ Elektrické vysoušeče bot do 300 Kč

Nejnižší relace, která nabídne klasické vysoušeče značek jako Daewoo, Sherpa, Tempish a dalších. Najdete zde i velmi dobře hodnocené modely, takže lze rozhodně i za minimální cenu pořídit funkční vysoušeč.

✅ Elektrické vysoušeče bot do 700 Kč

Asi největší výběr najdete právě v této relaci. Je zde většina nejprodávanějších vysoušečů bot od značek jako Comfort, Teplo Uš, EPS a dalších. Máte poměrně slušnou záruku, že nešlápnete vedle a že vysoušeč bude dostatečně kvalitní a výkonný. Zvlášť když sáhnete po některém z dobře ověřených kousků.

✅ Elektrické vysoušeče bot nad 700 Kč

Kvalitní a výkonné, velmi odolné vysoušeče, které ocení třeba náročnější sportovci a dobrodruzi, ale třeba i příslušníci povolání, jako je horská služba apod. Tyto modely už by měly snést i častější, intenzivnější použití.

Nejlepší značky elektrických vysoušečů obuvi

Které značky vysoušečů obuvi patří k nejlepším a nejvíce žádaným?

  • Comfort – Velmi populární značka nabízející klasické vysoušeče ve střední relaci. Skvělé hodnocení a efektivní výkon. Ověřená záležitost, která nezklame. Vysoušeče nabízejí i ozonovou či UV dezinfekci.
  • Teplo Uš – U nás mimořádně oblíbené válcovité a poměrně univerzální vysoušeče s příkonem 9 W. Solidní volba.
  • Xiaomi – Za zmínku stojí i „high-tech“ vysoušeč této známé čínské značky, který nabízí PTC prvky a dokáže působit teplotou až 150°C skrz víc než 1500 mikroporézních otvorů. Velmi zajímavá volba.
  • EPS – Velký výběr kvalitních vysoušečů obuvi v relacích od levných až po poměrně drahé. Příkon výkonných modelů dosahuje i 24 W a jsou tak vhodné i pro náročnější či profesionální použití.
ProduktInfoHodnocení
#1Orava SW-470 elektrický radiátor na obuv a rukavice
✔️ Vysuší až 4 páry bot najednou
✔️ Nízká spotřeba elektrické energie
✔️ Jednoduchá obsluha
📌 od 1500 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#2Lenz SPACE WARMER 1.0
✔️ Ideální pro boty a rukavice
✔️ Ochrana proti přehřátí, regulace teploty
✔️ Inovativní 3D design
📌 od 800 Kč
⭐ 100 % Číst recenze
#3Teplo Uš VOT 230V Klasik
✔️ Kvalitní certifikované vysoušeče
✔️ Skládá se ze dvou válcových topných těles
✔️ S ochranou v podobě dvojité izolace
📌 od 800 Kč
⭐ 98 % Číst recenze
#4Orava Sušák na obuv SW-471
✔️ Na 2 páry bot
✔️ Energeticky úsporný
✔️ Velmi jednoduše se ovládá
📌 od 1200 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#5Vysoušeč obuvi a rukavic (Decathlon)
✔️ Pro snadné vysušení bot či rukavic
✔️ Skladný a tichý
✔️ Dá se převážet přímo v botách
📌 od 330 Kč
⭐ 96 % Číst recenze
#6Sušák na boty Xiaomi CN bílý 12 W
✔️ Jádro sušiček se zahřívá na vysokou teplotu
✔️ Vyrobeno z nejkvalitnějších materiálů
✔️ Dobrá cena
📌 od 280 Kč
⭐ 94 % Číst recenze
0 Sdílení