Recenze 8 nejlepších mlýnků na kávu (ruční i elektrické)

Nejlepší mlýnky na kávu Obzvláště v posledních letech se rozmohl trend pití kvalitní kávy. Každý má svůj oblíbený druh kávy, oblíbený styl přípravy kávy… Ovšem ti skuteční znalci mají vždy svůj mlýnek! Ale jak poznat nejlepší mlýnek na kávu? Někdo dává přednost elektrickému, tradicionalisté zase ruční klasice. A proto vám v recenzi mlýnků na kávu přinášíme to nejlepší nabízené v obou variantách!

Ruční nebo elektrický mlýnek?

Zvolit elektrický nebo raději ruční mlýnek na kávu? Toť otázka.

Ruční mlýnek na kávu vám dá možnost plně kontrolovat přípravu kávy. Cítíte ji pod rukama a patří k celkovému rituálu. Mlýnek využijete při přípravě kávy na cestách. Mezi největší výhodou je fakt, že ruční mlýnek kávu nespálí a můžete regulovat částečně hrubost mletí. Mezi nevýhody řadíme možnost připravit většinou pouze pár šálků, což ovšem k tomuto druhu mlýnků patří.

Elektrický mlýnek na kávu vám poskytne komfort, sníží vám čas přípravy kávy a v případě profesionálních mlýnků i možnost rovnou dávkovat správný poměr. Některé, především levnější modely ale mohou při mletí kávu pálit tím, jak se zahřejí. U dražších přístrojů by to však neměl být problém. Druhým faktem je, že potřebujete mít v dosahu elektrickou přípojku, což může být třeba na cestách problém.

Test nejlepších mlýnků na kávu podle redakce a recenzí

 ProduktHodnoceníCena (od) 
Ruční mlýnky na kávu
#1Porlex Mini
(5 / 5)1 299 KčČíst recenze
#2Hario Skerton
(4,9 / 5)759 KčČíst recenze
#3Porlex Tall
(4,9 / 5)1 369 KčČíst recenze
#4Hario Mini Mill Slim
(4,8 / 5)619 KčČíst recenze
Elektrické mlýnky na kávu
#1Bosch MKM6003
(5 / 5)399 KčČíst recenze
#2DeLonghi KG 521
(5 / 5)4 754 KčČíst recenze
#3DeLonghi KG 89
(4,8 / 5)1 399 KčČíst recenze
#4Sencor SCG 1050BK
(4,5 / 5)349 KčČíst recenze

Srovnání 4 ručních mlýnků na kávu

#1 Porlex Mini (od 1 299 Kč)

Nejlepší ruční mlýnek na kávu, ideální pro cestování


 Recenze Porlex Mini  Portlex Mini je nerezový ruční mlýnek na kávu, který je – díky své velikosti – ideálním partnerem na cestování nebo časté přepravování.

Japonské produkty jsou známé svou precizností, proto nebudete zklamaní. Uvnitř má mlýnek kuželové keramické kameny, které mají delší životnost, jsou ostřejší a odolnější vůči korozi. Čištění je proto velmi snadné – celý mlýnek z nerezové oceli je velmi nenáročný na údržbu.

Mlýnek má praktickou skládací rukojeť a gumovou manžetu pro snadnější manipulaci. Zásobník na mletou kávu má kapacitu 35 g a zvládne vám namlít vše, co si přejete – od turka až po preso! Cena je maličko vyšší, ale skutečně očekávejte vysokou kvalitu.

Shrnutí:

Uživatelské recenze se beze zbytku shodují, že jde o skutečně výborný produkt. Mlýnek má solidní bytelné provedení a dokáže namlít kávu skutečně najemno. Zákazníci rovněž oceňují nové uchycení kličky, což je změna v designu posledního modelu. Rovněž keramické kameny se setkali se spokojeností nakupujících- semelou kávu snadno, jemně a není problém je vyčistit.

Video

Co potěší

 • Nerezové provedení
 • Flexibilní nastavení mletí
 • Malé skladné provedení

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 1 299 Kč

Koupit v obchodě

#2 Hario Skerton (od 759 Kč)

Nejlepší ruční v poměru cena / výkon


 Recenze Hario Skerton  Pokud hledáte velmi dobrý ruční mlýnek za nižší cenu, potom doporučujeme Hario Skerton. Japonský výrobce navrhnul design mlýnku v kombinaci – sklo – černý plast, který vypadá od prvního pohledu velmi atraktivně.

Hario Skerton má uvnitř keramické kameny, které usnadňují mletí i čištění výrobku. Díky matici ve spodní části mlýnku si můžete nastavit takovou hrubost mletí, jaká vám vyhovuje.

Zásobník na kávu pojme zhruba 100 g namleté kávy. Skleněná varianta není moc vhodná na cestování, ale zase oceníte velice příznivou cenu.

Shrnutí:

Jeden z nejprodávanějších mlýnků na kávu vůbec – poměr cena / kvalita je jedinečný. Kvalitní japonské provedení zaručuje trvanlivost produktu a cena je potom jen třešničkou na dortu. Uživatelé nejlépe hodnotí snadnou manipulaci, jemnost a rychlost mletí. Jako téměř jediná nevýhoda je uváděna trochu chatrná konstrukce, obzvláště v okolí kličky.

Video

Co potěší

 • Kombinace sklo – plast = při mletí vidíte dovnitř
 • Nízká cena
 • Pojme až 100 g namleté kávy
 • Kónické keramické kameny

Co zamrzí

 • Povolující se klička

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 759 Kč

Koupit v obchodě

#3 Porlex Tall (od 1 369 Kč)

Jeden z nejlepších modelů podle recenzí


 Recenze Porlex Tall  A nyní se v recenzi mlýnků na kávu přesouváme od cestovních variant k těm větším! Starší bratr nerezového Porlexu Mini je schopen pojmout až 262 g namleté kávy.

Stejně tak má Portlex Tall nový technický prvek – způsob uchycení kličky, který by v tomto provedení měl vydržet mnohem déle. Keramické kameny uvnitř mlýnku melou snadno a jemně – nastavení hrubosti mletí tedy záleží jen na tom, co máte rádi!

Žádné zahřívání a působení statické elektřiny. Od tohoto kvalitního ručního mlýnku na kávu můžete očekávat prakticky bezúdržbový provoz, snadnou manipulaci a radost ze svého šálku kávy!

Shrnutí:

I tento japonský výrobek sklidil na domácím poli ovace! Recenzenti si nemohou vynachválit kvalitu mletí, snadnou práci, kompaktnost a spolehlivost. Vylepšení kličky potěšilo klientelu, protože to byla pravděpodobně jediná věc, která na mlýnku nebyla dokonalá. Pokud je náhodou něco vytýkáno, pak to je chybící gumová manžeta pro snadnější úchop a dražší cena (která ovšem nikdy nebyla brána jako problém).

Co potěší

 • Nerezové provedení
 • Až 262 g namleté kávy
 • Nový způsob uchycení kličky
 • Keramické kameny

Co zamrzí

 • Chybí gumová manžeta pro lepší držení

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 1 369 Kč

Koupit v obchodě

#4 Hario Mini Mill Slim (od 619 Kč)

Alternativa na cesty pro 1-2 šálky kávy


 Recenze Hario Mini Mill Slim  Čtveřici nejlepších ručních mlýnků na kávu zakončuje Hario Mini Mill Slim. Nejmenší a nejlevnější výrobek, který si ovšem v kvalitě nezadá se svými většími soupeři.

Mini mlýnek na 1-2 kávy má tělo z polypropylenu a víku z metakrylátu. Keramické kameny zaručují dlouhou životnost a odolnost výrobku.

Tento mlýnek je terno na jakékoli cestování, včetně odnímatelné rukojeti. Matice ve spodu výrobku umožňuje nastavit individuální hrubost mletí – přesně dle vašich preferencí.

Shrnutí:

Zákazníci jsou s výrobkem obecně vzato velmi spokojeni. Lehké ovládání a jemné mletí si – stejně jako nízká cena – získalo mnoho fanoušků. Možná právě vinou nízké ceny je ovšem zmiňována chatrnost výrobku, který již není tak odolný. Rovněž je zmiňována delší doba mletí, protože v dnešní době nic není zadarmo a kávu si jednoznačně musíte zasloužit!

Video

Co potěší

 • Malá cestovní velikost
 • Nízká cena
 • Individuální nastavení mletí
 • Keramické kameny

Co zamrzí

 • Kapacita jen na 1-2 šálky kávy

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 619 Kč

Koupit v obchodě

Srovnání 4 elektrických mlýnků na kávu

#1 Bosch MKM6003 (od 399 Kč)

Nejprodávanější elektrický mlýnek na kávu pro nenáročné uživatele (základ)


 Recenze Bosch MKM6003  Elektrický mlýnek na kávu Bosch MKM6003 je elegantním černým pomocníkem, jehož pýchou je sekací nůž z nerezové oceli.

Do zásobníku se vejde 75 g kávových zrn nebo jiných semen či ořechů, které mlýnek bez problémů také semele. Jeho tichý chod bude pro vaše uši po ránu znít jako hudba.

Jako nevýhodu můžeme vnímat jeden stupeň mletí, který nedává prostor pro individuální nastavení. Nicméně hrubost mletí je velmi jemná a jeho cena určitě prospěje především vaší peněžence. Tudíž pokud jste méně náročný uživatel, který si chce pořídit elektrický mlýnek, tak tenhle vám bude sedět.

Shrnutí:

Pokud si tento elektrický mlýnek na kávu chcete koupit, určitě neprohloupíte. Příznivá cena / výkon, rychlé mletí a tichý chod. Rovněž shledáváme zajímavou možností využít mlýnek i na jiné druhy potravin. Nezapomeňte ovšem počítat pouze s jedním stupněm mletí a s faktem, že káva nemusí být úplně rovnoměrně pomletá.

Co potěší

 • Sekací nůž z nerezové oceli
 • Tichý chod
 • Zásobník na 75 g kávových zrn
 • Nízká cena
 • Možnost používat i na semena a ořechy
 • Bezpečnostní pojistka

Co zamrzí

 • Pouze jeden stupeň mletí
 • Trochu nerovnoměrné mletí

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 399 Kč

Koupit v obchodě

#2 DeLonghi KG 521 (od 4 754 Kč)

Profesionální elektrický mlýnek s velmi dobrými recenzemi


 Recenze DeLonghi KG 521  Tak tenhle kovový brouček už je poměrně profesionální zařízení. Kónický tvar mlýnku pomáhá dosáhnout naprosto rovnoměrného mletí, čímž dodává kávě okouzlující aroma.

Nerezové mlecí kameny vám nabídnou až 18 druhů mletí, čímž dosáhnete perfektního výsledku pro vámi zvolenou kávu. Zásobník má dost kapacity až na 14 šálků.

Celý proces probíhá přes LCD displej, kde si vše nastavíte – hrubost mletí a množství šálků. Vkusný a atraktivní design je už jen bonbónkem na závěr. Při procesu dochází k minimálnímu zahřívání mlýnku – káva se nespálí.

Shrnutí:

Toto zařízení je pro skutečného fajnšmekra, který využívá velký objem kávy následně připravovaný různými způsoby. Uživatelé hodnotí výrobek velmi kladně, co se praktičnosti, kvality a mletí týče. Pokud hledáte profesionální mlýnek, investicí rozhodně neprohloupíte.

Fantastický je tento mlýnek v kombinaci s pákovým kávovarem Delonghi EC680, viz. náš žebříček nejlepších kávovarů.

Co potěší

 • Nerezové mlecí kameny
 • Kónický tvar
 • 18 druhů mletí
 • Kapacita až 14 šálků
 • LCD displej

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Vyšší váha

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 4754 Kč

Koupit v obchodě

#3 DeLonghi KG 89 (od 1 399 Kč)

Kvalitní elektrický mlýnek – zlatá střední cesta co se kvality týče


 Recenze DeLonghi KG 89  Recenze mlýnků na kávu přináší dalšího profesionálního pomocníka. Plastový elektrický mlýnek dokáže připravit kávu až na 12 šálků.

Ocelové mlecí kameny zaručují rovnoměrné mletí a opojné aroma. Ani na bezpečnost se nezapomnělo – bezpečnostní pojistka zastaví mlecí kameny v případě vyjmutí jednoho ze zásobníků.

Jednoduchý design je vybaven protiskluznými nožičkami a několika stupni hrubosti mletí – pro dosažení perfektního výsledku.

Shrnutí:

Většina uživatelů si nákup tohoto výrobku pochvaluje – snadně se s ním manipuluje, není hlučný a vůbec se nezahřívá / nepálí kávu. Několik recenzentů se ovšem shodlo, že museli upravit polohu mlecího kamenu, aby přístroj mlel skutečně najemno. Takže pokud potřebujete jednoduchý a přesto kvalitní mlýnek na kávu, pak se podívejte na DeLonghi KG 89.

Video

Co potěší

 • Kapacita 12 šálků
 • Několik stupňů mletí
 • Bezpečnostní pojistka
 • Nižší cena

Co zamrzí

 • Nutnost manipulace s mlecím kamenem pro dokonalé mletí

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 1 399 Kč

Koupit v obchodě

#4 Sencor SCG 1050BK (od 349 Kč)

Nejlepší levný elektrický mlýnek na kávu, s tříštívými noži z nerezu pro nenáročné


 Recenze Sencor SCG 1050BK  A jeden menší, ale kvalitní elektrický mlýnek na závěr. Deset šálků vykouzlíte tak snadno jako mávnutím hůlky.

Tříštivý nůž z nerezu dokáže mlít skutečně najemno, přičemž stupeň hrubosti si určíte sami délkou mletí. Bezpečnost především – protiskluzné nožičky a pojistka spouštěče bude dbát na vaše bezpečí.

Zásobník z nerezové oceli zajišťuje dlouhou životnost a snadnou údržbu přístroje. A nezapomeňte, že tento mlýnek je multifunkční vybavení domácnosti – mlít můžete rovněž mák, ořechy či bylinky.

Shrnutí:

Uživatelé rozhodně oceňují praktičnost, rychlost a tichost přístroje. Rovněž velmi nízká cena může být motivujícím faktorem ke koupi. Rozhodně však Sencor SCG 1050BK považujeme za produkt spíše pro nenáročné uživatele – pokud máte náročný vkus a víte, co chcete, pak zvažte koupi raději jiného přístroje. Odborníci také poukazují na fakt, že při mletí je lepší používat mlecí kameny namísto ostrých nožů, které mají tendenci se zahřívat a pálit kávu. Ovšem recenzenti tento fakt u tohoto přístroje nezmiňují, je však třeba s tím trochu počítat.

Co potěší

 • Tříštivý nůž z nerezu se dá použít také na mák, ořechy či bylinky
 • Až 10 šálků kávy
 • Bezpečnostní pojistka

Co zamrzí

 • Ostré nože nejsou podle odborníků vhodné na mletí kávy, protož může docházet k ohřevu a pálení

NAŠE HODNOCENÍ: (4,5 / 5)CENA: od 349 Kč

Koupit v obchodě
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového kávomlýnku. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího elektrického nebo ručního mlýnku na kávu na trhu.
Recenze 8 nejlepších mlýnků na kávu (ruční i elektrické)
Pomohl vám tento článek? Ohodnoťte jej, děkujeme.

0 Sdílení
TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin