8 nejlepších běžeckých pásů (recenze)

Nejlepší běžecké pásy Rádi byste si pořídili ten nejlepší běžecký pás, ale nevíte který typ vybrat? Rozhodli jsme se udělat menší průzkum, abychom vás postrčili tím správným směrem. Dobrá rada je nad zlato, čehož se držíme i my.

Běžecký pás je poměrně náročnou investicí, to není, jako když kupujete třeba tyčový mixér nebo kulmu na vlasy. To je také důvod, proč byste neměli podceňovat základní a nejdůležitější technické parametry.

Pro začátek jsme vám chtěli výběr usnadnit, a zajímali se o nejlepší modely vyhovující po všech stránkách. Musíte si rozmyslet, jak často budete běžecký pás používat, jakou chcete celkovou zátěž a také kolik jste ochotni do nákupu investovat.

Mějte na paměti, že vaše volba ovlivní nejen běžecký zážitek, ale i komfort při využívání cvičebního stroje. V našem testu běžeckých pásů zohledňujeme velikost běžecké plochy, její sklon, odpružení atd.

Celkem jsme vybrali 8 produktů, mezi nimiž se nám nejvíce líbil Technogym MYRUN, který je určen pro náročné uživatele. Dokonce se stal vítězem německého testu TrendDokument. Za pozornost stojí také inSPORTline inCondi T50i, ten se řadí k nejlepším podle recenzí zákazníků, kteří si již tento přístroj pořídili. Produktem roku 2016 a zároveň nejprodávanějším běžeckým pásem je ACRA 05-GB4600.

Které pásy bychom vám doporučili mi? Pojďme se na ně společně podívat.

Kategorie: Běžecké pásy Rotopedy Steppery Vibrační plošiny Eliptické trenažéry

Nejlepší běžecké pásy na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
1.Technogym MYRUN
5 out of 5 stars (5 / 5)85 475 Kč Číst recenze
2.inSPORTline inCondi T50i
5 out of 5 stars (5 / 5)23 690 Kč Číst recenze
3.inSPORTline Gallop II
5 out of 5 stars (5 / 5)27 800 Kč Číst recenze
4.Acra GB5000
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)19 995 Kč Číst recenze
5.ACRA 05-GB4600
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)17 995 Kč Číst recenze
6.inSPORTline Lavister
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)12 300 Kč Číst recenze
7.MASTER F-15
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)15 990 Kč Číst recenze
8.inSPORTline Excel Run

 Bezmotorový 
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)5 900 Kč Číst recenze

#1 Technogym MYRUN (od 85 475 Kč)

Nejlepší profesionální běžecký pás pro nejnáročnější spotřebitele. Vítěz německého testu TrendDokument.

 VÍTĚZ   Recenze Technogym MYRUN  Běžecký pás TechnoGym MyRun je luxusním produktem, který se hodí na použití v domácnosti. Díky špičkovým parametrům vám poskytne maximální pohodlí a velmi tichý běh. Běžecká plocha je dostatečně prostorná pro jakkoliv vysokého člověka s nosností až 140 kg.

TechnoGym MyRun je robustní kontrukce o váze 92 kg. Vyniká dlouhou životností, i když se používá každý den. Výhodou je jeho kompatibilita s operačním systémem Apple iOS, což vám umožní získat nejen informace, ale i plánovat tréninky a sledovat vaše pokroky ve výkonu atd.

Instalace spočívá v tom, že jen pás vybalíte, zapojíte do elektrické sítě a můžete začít běhat, protože vám přijde již sestavený.

Vzhledem k možnosti použít pás i na tabletu máte šanci neustále zlepšovat svou techniku běhu i chůze. Velkým plusem je speciální technologie, jejíž zásluhou není nutné běžeckou plochu mazat, je bezúdržbová. Použití jakéhokoliv oleje či maziva běžeckou plochu zbytečně zničí.

Rychlost, která vám bude vyhovovat, si nastavíte přímo na pásu, kde si upravíte i sklon (0 až 12%), poté stisknete Single Switch a běžíte. Pokud budete trénovat pomocí tabletu, stačí stáhnout aplikaci MyRun, vybrat vhodný program, umístit tablet na pás, stisknout tlačítko Single Switch a můžete začít.

Běžecká plocha je inovativní, hravě se přizpůsobí technice vašeho běhu a minimalizuje riziko zranění, neboť absorbuje dopad nohy, aniž by došlo ke zpomalení pohybu. Běh je hladký a tichý, i když poběžíte 20 km / H. Celkový počet programů je 17.

Nechybí zabudovaný přehrávač hudby, který dokonce podle stylu vašeho běhu vybere z vašeho playlistu takovou hudbu, aby plně korespondovala s vaším tempem. Jedná se tak o jeden z nejlepších běžeckých hudebních pásů.

TechnoGym MyRun se stal vítězem německého testu TrendDokument. Pokud vás tato informace potěší, tak je také vítězem prestižních ocenění za design od Red Dot a iF design a podle dostupných informací, se tento běžecký pás nachází v profesionálních posilovnách zejména v Anglii.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 143 x 50 cm; max. rychlost: 20 km/h; motor: 6,5 HP; nosnost: 140 kg; max. sklon: 6,86° (12%).

Video

Podívejte se na instalaci a představení na tomto videu:

Co potěší

 • tichý motor
 • široká běžecká plocha s rozměry 143 x 50 cm
 • odpružení běžecké plochy
 • tichý běh i při maximální rychlosti (20 km/h)
 • rychlá instalace (do 5 minut), pás vám přijde již složený
 • luxusní design, koresponduje s vysokou cenou

Co zamrzí

 • vysoká cena
 • velká váha

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 85 475 Kč

Koupit v obchodě

#2 inSPORTline inCondi T50i (od 23 690 Kč)

Nejlepší běžecký pás pro většinu spotřebitelů za rozumnou cenu ve vysoké kvalitě provedení.

 Recenze inSPORTline inCondi T50i  K nejlepším běžeckým pásům rozhodně patří inSPORTline inCondi T50i, který je vybaven propracovaným počítačem, který má podsvícený LCD displej.

Nášlapy jsou protiskluzové a motor má maximální výkon 2,5 HP. Nastavit lze až 15 poloh sklonu. Pás je možné propojit s iPadem či tabletem nebo Android zařízením, k čemu poslouží technologie Bluetooth a aplikace FitShow.

Displej zobrazuje rychlost, čas, vzdálenost, počet spálených kalorií či tepovou frekvenci. Výhodou je extrémně tichý motor. V rukojetích je snímač tepu. Pás dosahuje maximální rychlosti 20 km / h a ještě je vybaven kolečky, aby se dal snadno transportovat. Nosnost je 140 kg a široká běžecká plocha (140 x 51 cm) zajišťuje pohodlný běh i odolnost pásu.

Disponuje magnetickou bezpečnostní pojistkou, ta zamezí chodu pásu při jejím odpojení. V nabídce najdete 24 přednastavených programů, 3 uživatelské a 2 HRC programy. Součástí je i držák na tablet o max. úhlopříčce 10″.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 140 x 51 cm; max. rychlost: 20 km/h; motor: 2,5 HP; nosnost: 140 kg; max. sklon: 6,5° (11,35 %).

Video

Podívejte se na představení tohoto modelu na videu:

Co potěší

 • skvělý poměr cena / kvalita
 • robustní provedení, které vydrží každodenní používání
 • tichý
 • připojení USB a tabletu
 • výborné odpružení
 • skvělé recenze zákazníků (na Heurece například 98%)

Co zamrzí

 • hůře se posouvá po podlaze i přes malá kolečka vespodu

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 23 690 Kč

Koupit v obchodě

#3 inSPORTline Gallop II (od 27 800 Kč)

Vysoce kvalitní běžecký pás s několika nadstandardními funkcemi, měřením tepu, hudbou. Vše ve vysoké kvalitě zpracování pro denní využití.

 Recenze inSPORTline Gallop II  V naší recenzi běžeckých pásů nechybí ani inSPORTline Gallop II. Robustní konstrukce vydrží zátěž až 150 kg, plocha je prostorná (140 x 51 cm) a výkon motoru 2,5 HP.

Snadný transport umožňují kolečka. Pás má také systém vyrovnání nerovností podlahy. V průběhu běhu je pohodlí zajištěné odpružením Air Cushion. Nechybí dva držáky na lahve s pitím nebo na drobnosti.

Po stranách běžecké plochy jsou protiskluzové nášlapy a bezpečnostní brzda s upínacím klipem.

Výbava zahrnuje dohromady 29 programů, funkci orientačního měření tuku podle výšky, věku a váhy. Nechybí přehledný displej s intuitivním ovládáním. Součástí konzole je slot pro SD kartu a USB, což umožní připojení flash disku či smartphonu, a také napájecí (datový) kabel pro starší iPhone. Díky tomu můžete přehrávat hudbu dle libosti. Součástí balení je také hrudní pás pro měření tepové frekvence.

V rukojetích je snímač tepové frekvence i tlačítka pro snadné nastavení rychlosti a sklonu. Běžecký pás inSPORTline Gallop II je jedním z nejoblíbenějších modelů na InSportLine.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 140 x 51 cm; max. rychlost: 22 km/h; motor: 2,5 HP; nosnost: 150 kg; max. sklon: 6,8° (11,92 %).

Video

Podívejte se na představení tohoto modelu na videu:

Co potěší

 • robustní konstrukce pro každodenní využití
 • kvalitní odpružení
 • přehledný displej
 • jednoduchá obsluha (skládání i rozkládání pásu)
 • přehrávání hudby z telefonu, USB, tabletu či paměťové SD karty
 • téměř profesionální výrobek vysoké kvality se skvělými recenzemi

Co zamrzí

 • žádná negativa jsme u tohoto běžeckého pásu nenašli

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 27 800 Kč

Koupit v obchodě

#5 ACRA 05-GB4600 (od 17 995 Kč)

Nejlepší v poměru ceny a výkonu. Hodně muziky za rozumné peníze. Jeden z nejoblíbenějších pásů na trhu.

 Recenze ACRA 05-GB4600  Pokud se rozmýšlíte jaký koupit běžecký pás, pak sáhněte po produktu roku 2016 a zároveň nejprodávanějším běžeckém pásu, kterým je ACRA 05-GB4600.

Pohon pásu zajišťuje elektromotor s výkonem 3,0 HP. Maximální rychlost je 22 km / h a náklon až 20 %, přičemž můžete zvolit až 20 poloh náklonu. Nosnost ACRA 05-GB4600 je 150 kg.

Na výběr máte 99 přednastavených programů a můžete si naprogramovat 3 vlastní uživatelské. Na LCD displeji, který má 7″ vidíte veškeré údaje, jako čas, kalorie, tepovou frekvenci, úhel náklonu, rychlost, vzdálenost atd. Pokud by to bylo nutné, je pás vybaven bezpečnostní rychlobrzdou. Ta umožňuje okamžité vypnutí pomocí bezpečnostního klíče.

Běžecký pás je odpružený na 8 místech, takže můžete v klidu běhat, aniž byste jakkoliv nadměrně zatěžovali páteř nebo dolní končetiny, navíc ještě 4 speciální tlumící vložky mezi rámem pásu a běhací plochou, čímž se snižuje hluk během používání a tlumí se nárazy nohou na pás, když běžíte.

Počítač měří kalorie, čas, rychlost, vzdálenost, množství tělesného tuku, úhel náklonu a další. ACRA 05-GB4600 má 2 reproduktory umožňující připojit MP3 nebo rádio. Na panelu jsou 2 odkládací schránky na pití či různé předměty.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 131 x 46 cm; max. rychlost: 22 km/h; motor: 3 HP; nosnost: 150 kg; max. sklon: 20%.

Co potěší

 • hodně muziky za málo peněz se skvělým poměrem ceny a výkonu
 • snadná obsluha (skládání i rozkládání)
 • jednoduchá montáž
 • výběr programů (99 přednastavený programů)
 • tichý pás i motor se skvělým odpružením
 • široká plocha pro běh
 • produkt roku 2016 a zároveň jeden z nejprodávanějších běžeckých pásů na trhu

Co zamrzí

 • nedostačující návod
 • při vyšší rychlosti otřesy – není vhodný do paneláku či bytovky

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 17 995 Kč

Koupit v obchodě

#6 inSPORTline Lavister (od 12 300 Kč)

Nejlepší základní běžecký pás pro nenáročné spotřebitele pro běhání 2-3x týdně bez zbytečných funkcí navíc. Skvělý také na základní chůzi.

 Recenze inSPORTline Lavister  K nejlepším běžeckým pásům jsme připojili také inSPORTline Lavister jako náš cenový tip, neboť jeho poměr cena / výkon je vynikající.

Běžecký pás inSPORTline Lavister má prostornou (avšak již menší) běžeckou plochu (130 x 41 cm) s kvalitním odpružením a manuálním sklonem ve 2 polohách. Celkově je k dispozici 13 programů.

Z funkcí je zajímavý program Matrix. Ten vám spočítá kola na 400 m dlouhé trati. Informace zobrazí podsvícený LCD displej (čas, puls, rychlost, vzdálenost a další). Skvělá je funkce Pauza, která umožňuje pozastavení pásu v průběhu tréninku, pokud potřebujete někam odběhnout, a zase po návratu pokračovat tam, kde jste skončili, aniž by bylo nutné začínat celý trénink od začátku.

Tento kvalitní běžecký pás je možné složit, takže když ho nepoužíváte, zabírá jen minimum místa. Jestliže patříte k nenáročným uživatelům a zejména běháte jen občas, pak je inSPORTline Lavister přesně pro vás.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 130 x 41 cm; max. rychlost: 14 km/h; motor: 1,5 HP; nosnost: 120 kg; max. sklon: 2° (3,5 %).

Video

Co potěší

 • ideální pro domácí použití (2x – 3x týdně)
 • poměr cena / výkon
 • slušný výběr programů
 • vestavěné reproduktory
 • snadné ovládání
 • jednoduchá montáž
 • moderní a velmi přehledný displej

Co zamrzí

 • nepřesně měří tepy pokud je člověk například spocený
 • displej se po ukončení cvičení brzy vynuluje
 • manuální nastavení sklonu jen ve 2 polohách
 • u tohoto modelu už je malinko znát vyšší hlučnost – nic vhodného do paneláku

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 12 300 Kč

Koupit v obchodě

#7 MASTER F-15 (od 15 990 Kč)

Alternativa základního běžeckého pásu od Insportline, která již viditelně zaostává v některých funkcích a možnostech nastavení. Vhodné pro občasné běhání (2-3x týdně) pro nenáročně uživatele.

 Recenze MASTER F-15  Tento pás je vhodnou alternativou k cenovému tipu Insportline Lavister disponující výkonným motorem 2,0 HP. Motorový běžecký pás má elektronicky ovládaný sklon s rozsahem až 16 %, což uvítají zejména ti uživatelé, kteří si potrpí na výlety do hor.

Váš trénink bude probíhat bezproblémově a vy budete mít o všem přehled díky počítači s LCD displejem, na kterém uvidíte veškeré potřebné informace, ať už jde o aktuální rychlost, čas, vzdálenost, sklon, tepovou frekvenci i množství kalorií, které jste celkově spálili. Tepová frekvence se měří skrze senzory na madlech.

Na výběr je až 15 volitelných programů, které uspokojí i nejnáročnějšího sportovce. Velkou pomocí je, že si oblíbený program můžete navolit přes rychlou volbu v rukojetích. Běžeckému pásu nechybí ani reproduktory se vstupním konektorem, což vám umožní připojení MP3 přehrávače.

Běžecká plocha je rozumně prostorná (130 × 43 cm) a motor maximálně tichý. Díky bodovému odpružení plochy jsou nárazy při běhu tlumeny na výbornou. Pro usnadnění manipulace a jednoduchý přesun má kolečka. Nosnost je až 120 kilogramů.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 130 x 43 cm; max. rychlost: 16 km/h; motor: 2 HP; nosnost: 120 kg; max. sklon: 16%.

Co potěší

 • automatický sklon pásu narozdíl od Insportline Lavister
 • zabudované reproduktory
 • motorový pohon
 • snadná údržba

Co zamrzí

 • po několika použitích začne trochu vrzat
 • nepřesnosti při měření tepové frekvence
 • menší nabídka přednastavených programů

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 15 990 Kč

Koupit v obchodě

#8 inSPORTline Excel Run (od 5 900 Kč)

Nejlepší bezmotorový běžecký pás. Dobrý například na chůzi i s hůlkami.

 Recenze inSPORTline Excel Run  Jedním z nejlepších bezmotorových běžeckých pásů na trhu je bezesporu inSPORTline Excel Run, který rovněž vyniká vynikajícím poměrem cena a výkon. Výrobce si sice nijak nelámal hlavu s designem, protože na první pohled nám přijde tak trochu obyčejný a nevýrazný, ale pod tou nenápadnou slupkou se skrývá nadupaná mašinka.

Nádech elegance dodává kombinace černé a šedé barvy. Pás inSPORTline Excel Run je vybaven počítačem, který má tvar i barvu přizpůsobené vzhledu celého přístroje a dokonale ladí.

Nepatří sice k robustním, ale i tak má vynikající stabilitu, takže se nemusíte bát o bezpečnost, ani když poběžíte maximální rychlostí. Běžecký pás má dvě pohyblivá řídítka, která byla speciálně navržena pro možnost severské chůze a běhu na lyžích, což umožňuje používat řídítka jako pomůcku při chůzi. Tím spálíte více kalorií, neboť zapojíte větší část svalů.

Zásluhou mechanického pohonu, kterým byl tento bezmotorový pás obdařen, si můžete rychlost pásu nastavit sami. Nechybí ani 2 úrovně náklonu běžeckého pásu o rozměrech 110 x 35 cm. Hmotnost přístroje je oproti jiným modelům pouhých 30 kilogramů, navíc má transportní kolečka, tudíž není problém s ním jakkoliv manipulovat. Je velmi skladný, protože jej rozložíte tak, že zabere minimální prostor. Pokud jde o zátěž, tu je možné nastavit na 8 úrovních. Nosnost inSPORTline Excel Run je 100 kg.

Přední rám je vybaven jednoduchým počítačem se základními funkcemi. Na displeji sledujete celkový čas, auto scan, vzdálenost, aktuální rychlost, počet spálených kalorií i tepovou frekvenci, tu monitorují snímače v řídítkách, kde se zároveň dá i samostatně nastavit zátěž.

Co potěší

 • stabilní konstrukce
 • cenová dostupnost
 • lehce ovladatelný
 • kvalitní zpracování
 • možnost rozložit a uspořit místo
 • tichý chod
 • přijatelná váha

Co zamrzí

 • jednoduchý počítač se základními funkcemi
 • úzký běžecký prostor
 • při běhu je nutné držet madla
 • pás se během běhu zastaví, pokud se na něj netlačí nohami
 • příliš stručná příručka

NAŠE HODNOCENÍ: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5) CENA: od 5 900 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí

Když naší recenzi shrneme, dá se říci, že vítězů testu je hned několik. Ostatně jsme se šťourali v opravdu kvalitních produktech a nevynechali jsme ani ty nejprodávanější na trhu, stejně jako ty nejoblíbenější atd. Zkrátka jsme zohlednili všechny důležité vlastnosti a rozhodli se.

Prvním vítězem je ACRA 05-GB4600 jehož nosnost je až 150 kg, což je výhoda, když ho chce někdo použít v rámci hubnoucího procesu. Má pořádnou nálož programů, skvělé odpružení a je maximálně tichý. Ještě si můžete pustit i nějakou tu pecku, při které se vám dobře poběží, takže za nás ideální běžecký pás. Ostatně třeba na heureka.cz je TOP jedničkou mezi oblíbenými běžeckými pásy s hodnocením 92 %.

Druhé místo u nás získal inSPORTline inCondi T50i, který je podle recenzí nejlepším běžeckým pásem. Dá se snadno propojit s tabletem i iPadem, má širokou plochu, robustní provedení a jeho cena odpovídá kvalitě.

Jak vybrat běžecký pás

V našem průvodci se zaměříme především na výběr běžeckého pásu pro domácí použití. Postup je nicméně obdobný jako při výběru profesionálního zařízení například do fitness centra. Alespoň pokud jde o parametry, na které se zaměřit.

Rozdíl pak bude spočívat především ve „výkonnosti“, míře výbavy, odolnosti a hmotnosti zařízení – a samozřejmě v ceně. V našem návodu se proto podíváme na všechny důležité faktory, jako je:

 • Výkon motoru
 • Velikost plochy
 • Rychlost
 • Nosnost
 • Odpružení
 • Ovládání
 • Sklon
 • Funkce, vybavení a možnosti
 • Hmotnost, rozměry, skladnost

Zdá se toho být poměrně dost, ale pokusíme se o co nejsrozumitelnější a nejjednodušší představení jednotlivých vlastností. Kromě toho vás seznámíme s cenovými relacemi běžeckých pásů a s některými osvědčenými značkami.

Profesionální běžecký pás

Proč pořizovat běžecký pás? VÝHODY

Podívejme se nejdříve na výhody a nevýhody tohoto zařízení a taky na to, pro koho je běžecký pás vhodná volba:

 • Pás poměrně věrně simuluje pohyb při běhu a umožňuje přirozený trénink především aerobního typu.
 • Cvičení na pásu vede ke zlepšení celkové kondice, posilování prakticky všech svalů těla, vytrvalosti a taky prevenci některých civilizačních onemocnění (nemoci srdce a cév, obezita apod.).
 • Nemusíte se řídit počasím.
 • Pokud bydlíte v centru města, nemusíte běhat podél silnic, kde je nezdravý vzduch. Rovněž nemusíte zápolit o prostor s chodci nebo cyklisty.
 • Nemusíte vymýšlet vhodné běžecké trasy. Běháte, jak dlouho potřebujete.

Proč nepořizovat běžecký pás? NEVÝHODY

Běžecký pás je skvělou volbou pro osoby, které chtějí budovat a udržovat kondici, ale k běhání venku nemají časové možnosti anebo žijí v místech, kde k tomu nejsou vhodné podmínky. A jaké jsou nevýhody pásu?

 • Pořizovací cena
 • Rozměry a hmotnost
 • Nutnost občasné údržby
 • Spotřeba elektřiny

Pás vs. jiné trenažery

Rotoped, stepper, orbitrek anebo třeba veslovací trenažér. To jsou zřejmě nejznámější „alternativy“ běžeckého pásu – resp. trenažery vhodné pro budování kondice a posilování celého (nebo většiny) těla.

Rozhodně nelze jednoznačně říct, které zařízení je nejlepší. Každé má svá pro i proti a bude vyhovovat někomu jinému. Stepper je nejskladnější a taky zpravidla nejlevnější, ale cvičení na něm není příliš záživné.

Orbitrek šetří klouby, ale většinou je vhodný spíše pro méně intenzivní trénink. Veslovací trenažér se zaměřuje na velice specifický pohyb a dává více zabrat horní polovině těla. Rotoped napodobuje jízdu na kole, ale může poněkud izolovat určité svalové partie. Běhací pás umožní atraktivní, lehké i poměrně intenzivní cvičení, samozřejmě osloví především milovníky běhání jako takového.

Běžecké pásy pro komerční užití

Typy běžeckých pásů

Existují dva základní typy běžeckých pásů z hlediska principu fungování. Na první pohled se příliš neliší, ale mechanismus je zásadně odlišný.

Magnetický pás

Magnetický pás představuje bezmotorovou variantu. Jde o jednodušší a taky cenově dostupnější možnost. Tento typ pásu nemá vlastní pohon, takže ho musíte „rozběhat“ sami. Nemá tak pokročilé možnosti, neumožňuje nastavení a udržování přesného tempa a taky počítejte s poněkud omezeným sortimentem. Přesto jde o velmi zajímavou, především domácí, alternativu.

Motorový pás

Motorové modely jsou pokročilejší. Vlastní pohon umožňuje regulaci rychlosti a taky její udržování. Většinou je taky možné nastavení náklonu plochy. Cvičení s tímto pásem může být sofistikovanější a efektivnější. Má to však svá ale. Motorové pásy jsou dražší. A taky spotřebovávají elektrickou energii. Jde tedy o volbu spíše pro náročnější uživatele.

Výkon motoru

A nyní už k prvnímu konkrétnímu parametru. Výkon motoru se samozřejmě týká pouze motorových modelů, těch je ovšem drtivá většina, takže se na ně zaměříme přednostně.

Výkony motorů běžeckých pásů se v současnosti pohybují cca v rozmezí 1 až 6,5 HP tedy koňských sil. Pro domácí použití nemusíte pořizovat hned nejvýkonnější model, ale neměli byste na výkonu ani příliš šetřit. Ovlivní totiž kvalitu tréninku i životnost zařízení. Proto se raději zaměřte na pásy okolo 2-3 HP, což jsou ostatně i nejčastější výkonnostní varianty, takže o dostatečný výběr nebudete mít nouzi.

Pásy s nižším výkonem mohou posloužit nenáročným uživatelům, kteří vědí, že budou pás používat spíš nepravidelně a nepříliš intenzivně.

Rozměry plochy

Čím větší plocha, tím více možností, větší pohodlí a intenzivnější, efektivnější trénink. Pokud se budete muset vměstnat na podměrečnou plochu (vzhledem ke svým tělesným proporcím), trénink zřejmě nebude příliš kvalitní a takové cvičení vás taky brzy omrzí. Větší plocha je taky bezpečnější.

Na druhou stranu větší plocha zvyšuje cenu a nároky na prostor. Je tedy třeba hledat přiměřený kompromis. U domácího použití je vhodné uvažovat o délce pásu aspoň 120 cm a šířce 42 cm. Samozřejmě jsou i komfortnější pásy, které mají na délku i 155 a více cm, na šířku pak až cca 60 cm. Na druhou stranu existují i kompaktnější varianty, než je doporučený základ.

Rychlost pásu

Maximální rychlost hraje samozřejmě taky roli. Týká se opět motorových pásů a nejčastěji se pohybuje v rozmezí od 16 do 22 km/h. Zde záleží na vašich nárocích a očekávané intenzitě tréninku.

Sklon plochy

Jednou z funkcí lepších běžeckých pásů je možnost nastavení sklonu plochy. Účel je celkem zřejmý. Nakloněná rovina umožňuje simulaci běhu do kopce a významně zvyšuje intenzitu cvičení. Pokud jde o nastavení sklonu, jsou dvě možnosti.

 • Manuální – Levnější možnost. Cvičení musíte vždy přerušit a pás opustit, abyste sklon změnily.
 • Automatické – Sklon ovládáte pomocí ovládacího panelu a můžete ho plynule regulovat kdykoli v průběhu cvičení. Jde o pokročilejší a dražší variantu.

Složený běžecký pás

Nosnost

Jakou nosnost pásu požadovat? Nejčastěji se setkáte s nosností od cca 125 do 150 kg. To se zdá být hodně, ale pamatujte, že je vždy nutné myslet na patřičnou rezervu, která by měla být minimálně 20procentní vůči hmotnosti nejtěžšího uživatele.

Kupovat pás s nosností „na míru“ není vhodné řešení. Nosnost taky podává jistou zprávu o kvalitě zpracování a odolnosti zařízení – a tudíž i o jeho životnosti.

Hmotnost a skladnost

Běžecké pásy jsou poměrně těžká a nepříliš skladná zařízení. Pokud máte v domácnosti dost prostoru a vyčleníte pro pás stálé místo, nemusíte tyto faktory až tak řešit. Pokud jej ale budete chtít uklízet nebo přemísťovat, už je to něco jiného.

Domácí modely často umožňují složení, takže se vejdou třeba pod postel nebo do skříně. V takovém případě je důležité, jak náročné je složení – a kolik přístroj váží, aby bylo možné ho pohodlně uskladnit a kdykoli zase vytáhnout.

Ovládání

Ovládání pásů bývá digitální, někde s displejem, případně i s dotykovým displejem. Základem ovládání je regulace výkonu pomocí tlačítek (symbolů) plus a mínus. Některé pásy mohou mít ale i různé přednastavené režimy nebo nabízet speciální funkce a programy, jako je např. HRC, který reaguje na tepovou frekvenci.

Funkce

Jaké funkce může běžecký pás nabízet? Zde jsou alespoň nejčastější nebo nejzajímavější možnosti.

 • Měření tepu – Většina běžeckých pásů tuto možnost nabízí. Rozdíl je ale v kvalitě a způsobu měřené. Základem jsou snímače v rukojetích, ty jsou různě přesné podle konkrétního modelu. Obecně výrazně vyšší přesnost poskytuje hrudní pás, který bývá součástí lepších pásů.
 • Displej – I ten je běžnou součástí pásů. Informuje o rychlosti pásu, tepové frekvenci, čase tréninku a uběhnuté vzdálenosti, případně i o množství spálených kalorií a možnostech nastavitelných režimů a programů.
 • Přehrávač hudby – Doména dražších modelů, které mohou mít integrované reproduktory.
 • Kolečka – Pro vyšší mobilitu a snazší přemísťování pásu.
 • Ventilace – Chcete se nechat při běhu ovívat? Některé modely umí i toto.

Cena běžeckých pásů

Jaké jsou ceny kvalitních běžeckých pásů a na jakou investici se při pořizování tohoto přístroje připravit? Zde jsou tři základní cenové kategorie se shrnutím nabídky.

Běžecké pásy do 10 000 Kč

Běžecký pás není levná sranda. Ty úplně nejlevnější pořídíte někdy už cca okolo 4 tisíc korun. Jde o bezmotorové modely s nízkou nosností kolem 100 kg (a tedy nepříliš bytelným zpracováním). Jsou vhodné pro vysloveně nenáročné uživatele (především pro osoby s nižší hmotností) a „rekreační“ použití. Pod hranicí 10 tisíc lze však pořídit i některé motorové modely. Obvykle mají nižší výkon, slabší výbavu a nepříliš rozměrnou plochu.

Běžecké pásy do 20 000 Kč

V této ceně se pohybuje drtivá většina nejprodávanějších běžeckých pásů. Výběr je opravdu vynikající a jistě si přijdou na své i nároční domácí uživatelé, kteří požadují vyšší výkon, dobrou výbavu i komfortní plochu a poctivé zpracování.

Běžecké pásy nad 20 000 Kč

Zde už se dostáváme do sféry přístrojů pro velmi náročné uživatele nebo profesionální (komerční) použití. Výběr je obrovský. Počítejte s tím, že nejkvalitnější modely vyjdou i na 50 nebo více tisíc korun.

Nejlepší značky běžeckých pásů

Kteří výrobci nabízejí vysokou kvalitu, cenovou dostupnost nebo velký sortiment? Máme pro vás tipy na několik oblíbených značek, u nichž můžete dobře nakoupit.

 • InSportLine – Velmi oblíbený český výrobce, který nabízí velmi široký sortiment. Nechybí cenově dostupné modely s velmi příjemným poměrem ceny a kvality, ale ani špičkově vybavené modely.
 • Acra – Modely Acra patří mezi nejprodávanější běžecké pásy u nás. Výhodou je opět široký výběr, který zahrnuje jak přístroje pro nenáročné použití, tak i vysoce výkonné a perfektně vybavené kousky.
 • HouseFit – Další velmi populární značka. Modely HouseFit se obvykle těší mimořádně vysokému hodnocení v testech běžeckých pásů. Cenově se pohybují převážně ve střední kategorii.
 • Spokey – Značka Spokey nabízí i bezmotorová a velmi levná zařízení od cca 5000 Kč. Sortiment ale zahrnuje i několik vysoce kvalitních, výkonných modelů.

Nejčastější otázky nakupujících

Při jaké tepové frekvenci je cvičení nejúčinnější?

Záleží na tom, o jaký typ tréninku a jaké výsledky vám jde. V případě běžeckých pásů je to většinou vytrvalost, celková kondice a v neposlední řadě hubnutí. Pro takové cvičení je optimální tzv. „aerobní“ pásmo, při kterém tělo čerpá energii převážně z tukových zásob.

Jde o cvičení větší délky, ale nižší intenzity. Tepová frekvence by se měla držet v rozmezí 65-75 % vašeho maxima. Orientační výpočet maximální tepové frekvence získáte odečtením svého věku od čísla 220 (muži) nebo 230 (ženy).

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového běžeckého pásu. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího běžeckého pásu na trhu.
Dříve jsme doporučovali tyto běžecké pásy (již nemusí být aktuální):

# Spokey Arizona (od 17 890 Kč)

Jedna z nejlepších možností na kombinaci chůze a běhu.

 Recenze Spokey Arizona  V rámci recenze běžeckých pásů jsme si proklepli také model SPOKEY ARIZONA, který je skvělý na kombinaci chůze a běhu, čímž prospívá zlepšení fyzické kondice. Oproti běhu venku nemusíte snášet sníh, déšť, smog atd. SPOKEY ARIZONA patří k moderním a velmi odolným modelům, s možností sklopit běžeckou plochu tak, aby během nečinnosti nezabíral moc místa.

Disponuje 25 přednastavenými programy, snímačem tepové frekvence a také kvalitním výkonným motorem s max. výkonem 2,5 HP. Výhodou je tichý motor s plynulým chodem a elektronický zdvih plochy simulující běh do kopce (úhel sklonu 0 – 20 %) až při rychlosti až 22 km / hod.

Bezpečnostní klip zajistí okamžité vypnutí běžeckého pásu, pokud dojde ke ztrátě stability. Veškeré funkce zobrazuje velký LCD displej. Nosnost pásu je 150 kg, váha 89 kg a běžecká plocha má rozměry 134 x 50 cm.

Klíčové parametry – běžecká plocha: 134 x 50 cm; max. rychlost: 22 km/h; motor: 2,5 HP; nosnost: 150 kg; max. sklon: 20%.

Co potěší

 • kvalitní konstrukce pro denní využití
 • široká běžící plocha (50 cm)
 • výkonný tichý motor
 • nosnost do 150 kg
 • široký výběr funkcí – 25 přednastavených programů

Co zamrzí

 • nedostatečný servis v případě reklamace

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 17 890 Kč

Koupit v obchodě
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin