Test a recenze 6 nejlepších praček se sušičkou 2018

Nejlepší pračky se sušičkou Zdaleka ne v každé domácnosti je místa nazbyt a každý další spotřebič, byť sebepraktičtější, si může významně ukrojit z celkového prostoru. Nechcete-li žít v bytě zaskládaném různými přístroji, je třeba dobře zvažovat, který pořídit.

Právě obyvatele rozměrově skromnějších domů a bytů mohou ocenit existenci kombinovaných praček a sušiček. Tato zařízení spojují funkce dvou spotřebičů do jediného, a tím významně šetří prostor, zejména v koupelně. Proto jsme pro vás připravili výběr nejlepších praček se sušičkou, které jsou v současnosti k dostání.

Je třeba říct, že u praček se sušičkou hraje právě praní prim – sušení je poté spíše dodatečnou funkcí a výsledky obvykle nejsou srovnatelné se samostatnými sušičkami. Přesto může jít o výhodné a praktické řešení – a to zejména v případě, že chcete sušit spíše menší objemy prádla.

U těchto zařízení 2v1 je mnoho důležitých parametrů, které je při srovnávání jednotlivých modelů a výběru optimální varianty třeba brát v potaz. Mezi zásadní faktory patří počet otáček, kapacita bubnu, spotřeba elektrické energie, ale třeba i hlučnost a samozřejmě taky rozměry nebo zastoupení různých speciálních funkcí a programů.

Abyste se dokázali v nabídce lépe zorientovat, připravili jsme pro vás – kromě samotné recenze praček se sušičkou – i zevrubného průvodce výběrem a pořízením, ve kterém vás seznámíme se všemi zásadními hodnotami, možnostmi a parametry těchto spotřebičů a přihodíme množství rad a typů pro co nejlepší nákup.

Test nejlepších praček se sušičkou podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1AEG ÖKOMix L8WBC61SC
5 out of 5 stars (5 / 5)19 990 KčČíst recenze
#2Bosch WVG 30442
5 out of 5 stars (5 / 5)18 232 KčČíst recenze
#3LG F72J7HG2W
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)17 990 KčČíst recenze
#4Samsung WD80M4A43JW
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)17 990 KčČíst recenze
#5Electrolux EWW1685SWD
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)13 999 KčČíst recenze
#6Whirlpool WWDC 9716
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)17 490 KčČíst recenze
TOP 6 praček se sušičkou

#1 AEG ÖKOMix L8WBC61SC (od 19990 Kč)

To nejlepší na trhu podle nás

 Recenze AEG ÖKOMix L8WBC61SC  Na první příčce testu praček se sušičkou se umístil model s předním plněním velmi známé a oblíbené německé značky AEG, která produkuje vysoce kvalitní elektroniku a spotřebiče.

Je sice pravda, že tato pračka 2v1 není z nejlevnějších, na druhou stranu jednoznačně patří mezi nejkvalitnější a nejúčinnější. Na této pračce potěší nejen velmi dobré technické parametry, ale taky relativně vysoká kapacita, která by měla uspokojit i nároky početnější domácnosti. Pojďme se tedy na nejdůležitější hodnoty podívat.

Kapacita praní je 10 kg, sušení pak 6 kg – což je opravdu slušné. Maximální počet otáček je 1600 a energetická třída je A. Spotřeba je v rámci kombinovaných praček se sušičkou na dobré úrovni (tyto spotřebiče se vyrábějí jen ve třídě A nebo B). Roční průměrná spotřeba činí 23 000 l vody a 1340 kWh elektrické energie při praní i sušení.

Tato kondenzační pračka se sušičkou disponuje hned 11 programy a funkcemi a samozřejmě automatickým zvážením prádla. Díky tomu pracuje velmi efektivně. Zařízení je na tom dobře, i co se týče hlučnosti, která dosahuje 51 dB při praní, 63 dB při sušení a 77 dB při odstřeďování.

Pokud se rozhodnete pro AEG ÖKOMix L8WBC61SC, budete s jejími výkony jistě spokojeni. Překonává jiné modely ve výbavě i efektivitě.

Co potěší

 • Jedna z nejkvalitnějších praček se sušičkou
 • Velmi dobrý prací i sušicí výkon
 • Efektivní odstřeďování
 • Menší hlučnost
 • Vysoká kapacita – vhodná i pro rodinné použití
 • Solidní spotřeba
 • Velké množství kvalitních funkcí

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 19990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Bosch WVG 30442 (od 18232 Kč)

 Recenze Bosch WVG 30442  Další kombinovanou pračku se sušičkou z testu můžete pořídit od necelých 17 tisíc korun. Jedná se opět o německý výrobek vysoké kvality, jehož výkon ospravedlňuje i lehce nadprůměrnou cenu.

Bosch WVG 30442 disponuje o něco menší kapacitou než předchozí AEG, přesto však pojme až 7 kg prádla pro praní a 4 kg prádla pro sušení. Potěší taky velmi nízkou hlučností, která ani při odstřeďování nepřesáhne 74 dB. Při praní se pak drží na 47 dB.

Maximální počet otáček je u tohoto modelu 1500 za minutu, což je velmi dobrá hodnota. Energetická spotřeba praní a sušení je při 200 cyklech cca 1088 kWh – jedná se opět o energetickou třídu A.

Tato pračka se sušičkou nabízí taky velice solidní škálu různých funkcí a programů, mezi které patří například: máchání, peří, čištění bubnu, mix, extra krátký 15′, odstředění/odčerpání, AlergiePlus, HygieneCare, vlna/ruční praní, jemné/hedvábí.

Dohromady je ale programů na 15, takže můžete praní i sušení velmi dobře přizpůsobit na míru svým potřebám. Nechybí ani funkce Reload, díky které můžete přidávat prádlo i po zahájení cyklu a je zde i dětský zámek. Celkově se jedná o velmi dobře vybavenou a účinnou pračku se sušičkou, která je i při množství programů snadno ovladatelná, tichá a poměrně úsporná.

Co potěší

 • Množství programů a snadné ovládání
 • Dobře suší
 • Dostatečná kapacita
 • Solidní spotřeba
 • Nízká hlučnost
 • Kvalitní zpracování

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 18232 Kč

Koupit v obchodě

#3 LG F72J7HG2W (od 17990 Kč)

 Recenze LG F72J7HG2W  Třetí místo recenze praček se sušičkou obsadil model jihokorejské značky LG s označením F72J7HG2W, který nabízí stejnou kapacitu pro praní i sušení jako předchozí Bosch. Tedy 7 kg a 4 kg.

Ačkoli účinnost praní je velmi dobrá, s efektivitou sušení už je na tom tato pračka 2v1 poněkud hůře. Jedním z důvodů je nízký maximální počet otáček 1200 za minutu. Ždímání tedy není příliš kvalitní, což se odráží i na pozdějším sušení, které trvá poměrně dlouho.

Taky spotřeba energie není právě chvályhodná. Jedná se o energetickou třídu B a velké nároky má zařízení především na odběr vody. Kromě těchto nedostatků má ale tato pračka se sušičkou i řadu příjemných vlastností a výhod. Potěší velké množství programů a například možnost přidávání prádla i v průběhu praní. Taky nastavení teploty už od 20°C oceníte např. při praní citlivých textilií.

Co se týče hlučnosti, můžete očekávat poměrně tiché ždímání při max. 73 dB. Poněkud hlučnější je ale praní (57 dB). Celkově vzato jde o programově a funkcemi velmi dobře vybavený model, který ztrácí zejména na slabším ždímání a vyšší spotřebě vody.

Co potěší

 • Velmi dobře vybavená pračka s množstvím programů a funkcí
 • Vhodná pro menší domácnosti
 • Snadné ovládání

Co zamrzí

 • Nižší otáčky, a tedy slabší ždímání a méně efektivní sušení
 • Vyšší spotřeba vody

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 17990 Kč

Koupit v obchodě

#4 Samsung WD80M4A43JW (od 17990 Kč)

 Recenze Samsung WD80M4A43JW  A je tu čtvrtá pozice a s ní pračka se sušičkou značky Samsung. Při průměrné pořizovací ceně nabízí tento model velmi solidní kapacitu a může se pochlubit taky úsporností, zejména co se týká spotřeby vody (roční spotřeba je v průměru okolo 17 600 l).

Tento Samsung může pojmout až 8 kg prádla pro praní a 6 kg pro sušení, což znamená, že se uplatní i ve větších domácnostech.

Maximální počet otáček za minutu je 1400, a tedy na spodní hranici pro efektivní ždímání a pozdější sušení. Pračka má energetickou třídu A a v hlučnosti chodu představuje průměr – praní a sušení 54-62 dB, ždímání 73 dB. Velkým nedostatkem je ale chybějící funkce pro ochranu před protékáním. Není zde také možnost nastavení kratšího času praní (jen kratší program) a programy jsou víceméně standardní.

Sušení zvládá pračka obstojně, ačkoli by neuškodily vyšší otáčky, které by pomohly k efektivnějšímu vyždímání před sušením.

Co potěší

 • Větší kapacita
 • Velmi úsporná spotřeba vody
 • Nepříliš hlučná

Co zamrzí

 • Slabší programová výbava
 • Chybí ochrana proti úniku vody
 • Pračka se hodně zahřívá

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 17990 Kč

Koupit v obchodě

#5 Electrolux EWW1685SWD (od 13999 Kč)

 Recenze Electrolux EWW1685SWD  Electrolux EWW 1685 SWD patří mezi nejprodávanější pračky se sušičkou u nás. Velkou roli v popularitě tohoto modelu lze přičíst poměrně dostupné pořizovací ceně. Ale nízké náklady nejsou zdaleka jedinou jeho předností.

Hned na první pohled zaujmou některé parametry srovnatelné s dražšími modely. Je to například kapacita 8 kg pro praní anebo maximální počet otáček až 1600 za minutu či energetická třída A.

Ačkoli je ale prací kapacita 8 kg, sušit můžete maximálně 4 kg prádla. Tato kombinovaná pračka tedy – alespoň v sušení – neuspokojí větší domácnost. Spotřeba vody i elektrické energie se pohybuje na průměrné úrovni a stejně tak je tomu i s hlučností, která je vyšší při ždímání (76 dB), ale snesitelná při praní a sušení (51 a 59 dB).

Zastoupení programů a funkcí nijak nepřekračuje standard. Některé praktické možnosti chybí, na druhou stranu je zde možnost nastavení teploty už od 20°C, otáček i času praní. Celkově vzato tato pračka se sušičkou zaujme účinností ždímání a sušení a samozřejmě cenou, ale příliš nenadchne výbavou, spotřebou nebo kapacitou sušení.

Co potěší

 • Vysoké maximální otáčky
 • Solidní účinnost
 • Vyšší kapacita praní
 • Nižší cena

Co zamrzí

 • Nízká kapacita sušení
 • Vyšší spotřeba
 • Slabší vybavení
 • Prádlo je po sušení někdy více zmačkané
 • Složitější ovládání

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 13999 Kč

Koupit v obchodě

#6 Whirlpool WWDC 9716 (od 17490 Kč)

 Recenze Whirlpool WWDC 9716  Americká značka Whirlpool je na poli „bílé“ elektroniky velmi silným hráčem. Výkon zástupce tohoto výrobce v testu ale stačil jen na šesté místo. Přesto může tato pračka se sušičkou mnoha parametry velmi zaujmout. Je to zejména značná kapacita praní i sušení a vysoké maximální otáčky.

Tato pračka zvládne naráz vyprat až 9 kg a vysušit 7 kg prádla, což je vynikající. Taky otáčky dosahují až 1600 za minutu a energetická třída je A. Spotřeba vody je na dobré úrovni a jako pračka i sušička uspokojí tato alternativa i větší rodiny. Zklamání však nastává při pohledu na vybavení a taky hodnoty hluku. Při ždímání pračka vydává už značně nadprůměrný lomoz dosahující 83 dB.

A jak je to s programy a funkcemi? Většinu standardních možností tady najdete, ale nic moc navíc. Chybí například možnost zkrácení času u jednotlivých programů, funkce extra máchání apod. Jedná se tedy o spotřebič se solidní spotřebou, kapacitou a výkonem, ale velmi slabou výbavou za průměrnou cenu.

Co potěší

 • Vysoká kapacita a poměr praní/sušení
 • Vysoké otáčky
 • Solidní spotřeba

Co zamrzí

 • Slabá výbava

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 17490 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat pračku se sušičkou?

Kombinovaná pračka se sušičkou nepatří právě mezi nejlevnější spotřebiče. Nákup je tedy třeba dobře uvážit. K tomu je nutné mít přehled o všech důležitých faktorech a parametrech. V našem průvodci se vám pokusíme poskytnout dostatek informací, které vám pomohou s pořízením optimálního modelu.

Kombinované řešení vs. samostatná pračka se sušičkou?

Tuto elementární otázku nemůžeme v našem „návodu“ přeskočit. Kdy je lepší zvolit dva spotřebiče (tzv. set pračky a sušičky), a kdy naopak jeden kombinovaný? Každá možnost má své výhody i nevýhody a je na vás rozhodnout se, na kterou stranu se nakloní pomyslná miska vah.

Pořízení dvou spotřebičů vede v efektivitě sušení a můžete se těšit i na nižší provozní náklady. Nevýhodou jsou ale mnohem vyšší požadavky na prostor a taky vyšší pořizovací náklady. Tuto variantu ocení větší domácnosti, kde není třeba šetřit místem a kde se perou a suší velké objemy (vyšší vklad se vrátí v úspornějším provozu).

Kombinovaná pračka se sušičkou představuje kompaktní řešení, které uspoří místo a zpravidla omezí vstupní náklady. Ačkoli výsledky praní jsou většinou plně srovnatelné se samostatnými zařízeními, účinnost sušení je obecně nižší. Je zde taky rozdíl v kapacitě praní a sušení – přičemž ta druhá je někdy i výrazně nižší. Samotné sušení je navíc energeticky náročnější než u samostatných modelů. Toto řešení je tedy vhodné do menších domácností pro menší objemy prádla a nižší frekvenci použití.

Kapacita

Z naší recenze jste už jistě pochopili, že kombinovaná pračka se sušičkou neusuší tolik prádla, kolik ho vypere. Jedná se o nutný kompromis, který představuje jednu ze zásadních nevýhod tohoto řešení. Některé modely mají výhodnější poměr a dokáží například vyprat 9 kg a usušit 7 kg prádla. Jiné jsou na tom hůře a při kapacitě praní např. 10 kg dokážou sušit pouze např. 4 kg. Tento problém můžete řešit praním menších objemů nebo sušením „nadvakrát“.

A jaká je vůbec optimální kapacita? 4 kg pro sušení je naprosté minimum, které je dostačující pro jednočlennou až dvoučlennou domácnost. Pokud chcete prát pro 4 nebo více lidí zvolte kapacitu praní 8 nebo více kg, přičemž kapacita sušení by měla být alespoň 6 kg.

Počet otáček

Počet otáček za minutu při ždímání je velmi důležitý parametr, který se odrazí i na efektivitě sušení. Při nízkých otáčkách nemůže být prádlo dostatečně zbaveno vody a sušení je poté delší, energeticky náročnější a méně účinné. Nejnižší, hraniční hodnota, pokud chcete prádlo následně sušit je 1200 otáček za minutu.

Nejvyšší hodnota je zpravidla 1600 otáček za minutu. Takové ždímání předurčuje vyšší efektivitu sušičky, na druhou stranu může být prádlo výrazně pomačkanější a takto vysoké otáčky nejsou vhodné pro jemnější a citlivější tkaniny. Otáčky můžete naštěstí u většiny modelů nastavit podle potřeby.

Energetická úspornost

Jak už bylo řečeno, sušení v kombinovaném spotřebiči je méně úsporné a efektivní než v samostatné sušičce. Pračky 2v1 proto dosahují energetické třídy B nebo přinejlepším A. Průměrná roční spotřeba se zpravidla vypočítává z 220 cyklů s poloviční náplní bubnu a při teplotách 40°C a 60°C. Důležitá je přitom nejen spotřeba elektrické energie, ale taky spotřeba vody. Při pořizování byste se měli zaměřit na obě hodnoty.

Funkce

 • Ochrana proti úniku vody, např. AquaStop – užitečná funkce, která brání úniku vody z pračky pomocí senzorů hlídajícím hladinu vody.
 • Množstevní automatika – tato funkce zvyšuje efektivitu a šetří provozní náklady. Upravuje program podle konkrétní dávky prádla.
 • Odložený start – umožňuje nastavit začátek praní.
 • Parní program – omezuje zmačkání, osvěží a vydezinfikuje prádlo.
 • Další programy a funkce – u každé kombinované pračky se můžete setkat s řadou programů vhodných pro různé typy prádla, míru znečištění apod. podobně jako u samostatných praček. Velmi praktické jsou zkrácené programy a možnost nastavení nižších teplot.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové pračky se sušičkou. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitní pračky se sušičkou na trhu.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin