Recenze 7 nejlepších sušiček prádla 2018

Nejlepší sušičky prádla Přemýšleli jsme, co si pro tentokrát vezmeme na paškál a rozhodli se, že si uděláme takový menší průzkum mezi nejlepšími sušičkami prádla a zjistíme, kterou stojí za to si pořídit.

Šťourali jsme se v mnoha kritériích a zaměřili se zejména na účinnost sušičky, energetickou náročnost a samozřejmě i spotřebu. Stranou nezůstala ani hlučnost, délka základního programu a mnoho dalších faktorů.

Podle získaných poznatků jsme se rozhodli sestavit stručnou recenzi sušiček prádla, díky níž si při výběru vhodného produktu poradíte i vy.

Už od začátku byla naším favoritem jedna z nejprodávanějších sušiček prádla na trhu Beko DPY 8506 GXB1, která se málem stala i vítězem dTestu 10/2015 v němž si vysloužila celkově 63 % (s označením jako dobrá kvalita). Podle dostupných hodnocení na heureka.cz byla vyhlášena produktem roku 2016, který si získal sympatie 93 % spokojených spotřebitelů.

Nejlepší sušičky prádla na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Beko DPY 8506 GXB1
(5 / 5)13 990 Kč Číst recenze
#2Bosch WTW 87467CS
(5 / 5)17 990 Kč Číst recenze
#3AEG Lavatherm 97689 IH3
(4,9 / 5)21 880 Kč Číst recenze
#4LG RC 8155AP3F
(4,9 / 5)18 990 Kč Číst recenze
#5Siemens WT47W540BY
(4,7 / 5)19 480 Kč Číst recenze
#6Samsung DV 80F5E5HGW
(4,6 / 5)13 390 Kč Číst recenze
#7Beko DS 7434 CS RX
(4,5 / 5)14 990 Kč Číst recenze

#1 Beko DPY 8506 GXB1 (od 13 990 Kč)

Jedna z nejprodávanějších sušiček prádla na trhu, produkt roku 2016 a model se skvělým poměrem ceny a výkonu

 VÍTĚZ   Recenze Beko DPY 8506 GXB1  Jak jsme zmínili již v úvodu, Beko DPY 8506 GXB1 patří mezi nejlepší sušičky prádla na trhu. Ostatně to byl nejvíce kupovaný model sušiček vyšší třídy v roce 2016.

Pokud jde o design, není to žádná sláva, spíše průměr, ovšem velkým bonusem jsou dveře s průhledným sklem, které vám umožňují sledovat dění uvnitř kdykoliv během cyklu, čímž snadno zkontrolujete, jestli se něco neděje s obsahem sušičky. Pračka má přední plnění a u dvířek je možné přizpůsobit otevírání doprava či doleva, což vám výrazně ušetří místo.

Otočné kolečko s programy usnadňuje výběr vhodného cyklu a je umístěno zhruba uprostřed nad dvířky, vpravo je displej s ovládáním. Beko DPY 8506 GXB1 je vyzbrojena signalizací upozorňující na čistotu filtrů a kondenzátorů.

Vlevo nahoře je sběrná nádoba na kondenzát. Vyprazdňujte jí pokud možno po každém sušení. Když bude nádoba plná, sušička to sama oznámí pomocí kontrolky, jež vyskočí na displeji. Kdo nechte sušičku čistit, může jí napojit na odtok pomocí hadice, kterou je ovšem nutné dokoupit, neboť není součástí balení.

Maximální stabilitu zajišťuje skříň sušičky, ta je z boku vytvarovaná do tzv. S tvaru (S-shape). Díky nízké hlučnosti se sušička hodí i do panelového domu. Osvětlený nerezový buben Aquawave se postará o šetrné sušení a má kapacitu až 8 kg prádla. Beko DPY 8506 GXB1 je ideální zejména pro domácnosti s dětmi, kde se pere téměř denně.

Sušička pracuje na principu tepelného čerpadla. Tato technická vychytávka spočívá v tom, že se ohřátý vzduch ochladí, takže se odstraní vlhkost. Spotřeba je pak mnohem nižší, stejně tak i teplota sušení. Zásluhou toho je proces sušení velice jemnou a šetrnou záležitostí pro všechny druhy textilií. Samozřejmostí je možnost odložit sušení až o 24 hodin a dětská pojistka bránící otevření dveří během cyklu.

Beko DPY 8506 GXB1 má až 16 programů usnadňující péči o prádlo. K dispozici je třeba automatický systém proti zmačkání, FlexySence kontrolující dobu sušení (senzor sušení), dále funkce Jednoduché žehlení, během níž se buben vždy každou minutu pootočí, aby se předešlo mačkání prádla. Babyprotect zaručuje sterilizaci prádla prostřednictvím vyšších teplot, což je ideální např. pro alergiky.

K nejefektivnějším programům patří Express 35, která zvládne vysušit skoro 2 kg prádla během 35 minut, to je ideální když spěcháte. Program osvěžení prádla zbaví prádlo zbytečných pachů (třeba zatuchlé letní prádlo po zimním uložení).

Co potěší

 • energetická kategorie A+++
 • program Babyprotect na sterilizaci prádla
 • možnost změnit otevírání dvířek
 • pestrá nabídka programů
 • český návod
 • skvělý poměr cena / výkon

Co zamrzí

 • musí se čistit filtr
 • přípojka na odtok se musí koupit, není součástí balení
 • sušička nemá záruku 5 let

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 13 990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Bosch WTW 87467CS (od 17 990 Kč)

Nejlepší sušička podle něměckých a českých testů

 Recenze Bosch WTW 87467CS  Mezi recenzemi sušiček prádla, jsme narazili také na Bosch WTW 87467CS, což je úsporná kondenzační sušička prádla. Prádlo je po sušení měkké, nemačká se a díky kapacitě 8 kg usušíte vše najednou.

K péči o textilie přispívají i speciální programy na sportovní oblečení, ručníky, péřové oblečení jako bundy atd. Energetická třída A+++ navíc šetří energii.

Samočisticí kondenzátor usnadňuje údržbu, AntiVibration Design zajišťuje lepší stabilitu a snižuje vibrace při otáčení bubnu. SensitiveDrying umožňuje šetrné sušení. Systém AutoDry dohlíží na teplotu a zbytkovou vlhkost v prádle, čímž se vše usuší podle potřeby. Funkce načechrávání prádlo oživí.

Bosch WTW 87467CS si vysloužila známku 9,1 / 10, když se stala vítězem na německém testu TestBerichte a také vítězem českého dTestu 09/2017 s hodnocením 68%.

Co potěší

 • snadná obsluha
 • výběr programů
 • rychlost a kvalita sušení
 • automatika

Co zamrzí

 • trochu vyšší hlučnost
 • chybí automatický odtok

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 17 990 Kč

Koupit v obchodě

#3 AEG Lavatherm 97689 IH3 (od 21 880 Kč)

Nejtišší, nejrychlejší a nejvýkonnější kondenzační sušička prádla s tepelným čerpadlem na trhu! To nejlepší pro náročné spotřebitele.

 Recenze AEG Lavatherm 97689 IH3  Tato sušička hravě usuší až 8 kg prádla s maximální šetrností a minimální spotřebou energie, za což ručí energetická třída A+++. Technologie tepelného čerpadla uspoří až 40 % energie.

Funkce ProTex suší i nejjemnější přádlo. Buben XXL se třemi žebry je šetrný a jemný. Optisense je systém nastavující program i čas podle vlhkosti a hmotnosti prádla, takže prádlo není přesušené. AbsoluteCare TM suší různé druhy tkanin.

Přístroj přizpůsobí rychlost otáčení i směr bubnu prádlu, aniž by došlo ke sražení. Přebytečná vlákna zachytí filtrační systém ÖKOFlow. Po každém cyklu vždy vyčistěte dvouvrstvý filtr ve dvířkách, čímž se zachová vysoký tok vzduchu a nízká spotřeba energie (tu šetří i technologie tepelného čerpadla A++ ÖKO).

AEG Lavatherm 97689 IH3 téměř neslyšíte, díky speciálně navrženému cyklu sušení, který sníží hluk, skříň sušičky je navíc odizolovaná. Extra tichý program zajišťuje hlučnost jen 62 dB. Zpětný chod bubnu brání zamotání prádla. Ovládání je snadné pomocí dotykového displeje s popisky a symboly. Konec sušení oznámí zvukový signál.

Co potěší

 • perfektní sušení
 • zbaví prádlo žmolků
 • nízká hlučnost
 • výběr programů
 • nemusí se žehlit

Co zamrzí

 • v noci trochu hlučnější
 • plastová dvířka
 • vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 21 880 Kč

Koupit v obchodě

#4 LG RC 8155AP3F (od 18 990 Kč)

Jedna z nejlepších sušiček na prádlo podle recenzí (heureka, mall, kasa apod.)

 Recenze LG RC 8155AP3F  Tento model funguje na principu hybridního sušení, což je kombinace tepelného čerpadla, které spoří energii a rychlé sušení topným tělesem. LG RC 8155AP3F patří do energetické třídy A++ s kapacitou až 8 kg prádla. Díky kondenzátoru s automatickým čištěním je prádlo po vysušení čisté a velmi příjemné.

Senzor Dry kontroluje teplotu, vlhkost atd., čímž je sušení velmi šetrné k prádlu. Můžete si nastavit program tak, aby se spořil čas nebo energie. Kondenzátor se automaticky propláchne, takže se nemění výkon, oběh vzduchu ani spotřeba energie. Senzor vlhkosti, nízké a vysoké teploty, ale i ukazatel naplnění nádoby na vodu zajišťují vysoký výkon sušení.

Třída kondenzace A zaručuje, že je přes 90 % vlhkosti kondenzováno v nádrži na kondenzát. Zásluhou bubnu, který se otáčí v obou směrech, se prádlo nezamotá a ještě se méně mačká. Tepelné čerpadlo zase umožňuje sušení při nízké teplotě, takže se vyrovnají záhyby a je menší riziko srážení prádla.

Technologie Smart Diagnosis je automatickou diagnostikou problémů se sušičkou, kdy vám aplikace v telefonu ukáže, proč sušička nepracuje.

Buben sušičky je nerezový s kapacitou 8 kg prádla a LED osvětlením pro dokonalý přehled o prádle.

Přestože má automatické programy na čištění, musíte čas od času vyčistit filtr, který se snadno vyjme a zase vloží. Oproti tomu kondenzátor se během sušení zhruba 7x automaticky vyčistí, takže to vám odpadá, stejně jako vylévání nádoby, neboť sušička má vypouštění hadici.

LG RC 8155AP3F má celkově skvělé recenze na heureka.cz, takže až se budete rozhodovat jakou sušičku prádla koupit, máte jednoho z adeptů.

Co potěší

 • skvěle suší
 • jednoduché čištění filtru
 • podsvícení bubnu
 • velký výběr programů
 • praktický koš na nečistoty
 • průhledná dvířka bubnu
 • hezký design
 • sušák na boty

Co zamrzí

 • zatím žádná negativní zkušenost

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 18 990 Kč

Koupit v obchodě

#5 Siemens WT47W540BY (od 19 480 Kč)

Skvělá sušička prádla od značky Siemens, vítěz dTestu 10/2015

 Recenze Siemens WT47W540BY  V naší recenzi sušiček prádla nesmíme opomenout ani samostatně stojící Siemens WT47W540BY, která má pěkný design, nízkou spotřebu elektrické energie i vody, a také jednoduché ovládání, které je kombinací dotykových kláves, přehledného displeje a centrálního ovladače, čímž se značně usnadňuje každodenní používání.

Siemens WT47W540BY je vybavena tepelným čerpadlem, díky kterému je zajištěna velmi nízká spotřeba elektrické energie. Sušička má energetickou třídu A++ a nevyžaduje žádnou extra péči. Na rozdíl od jiných přístrojů, si totiž dokáže sama udržovat kondenzátor v čistotě pomocí vody, která kondenzátor v průběhu sušení několikrát propláchne a tím zabrání usazení nečistot. Stačí jen sušičku napojit na odpad a ona už se o své postará sama.

Sušička se může umístit i na méně osvětlená místa, protože ovládání je možné kdekoliv díky podsvícenému otočnému voliči programů a displeji, navíc i buben má vnitřní LED osvětlení. Siemens WT47W540BY má dětskou pojistku, která brání otevření dvířek. Díky tomu, že jsou dvířka skleněná, můžete prádlo sledovat i během cyklu. Kapacita bubnu je 9 kilogramů prádla.

Skvělou pomůckou je technologie AutoDry, ta umí detekovat množství vody, která zbývá v prádle a podle toho upravit délku cyklu, tím je zajištěno sušení na té nejvyšší úrovni, ať už sušíte cokoliv. Siemens WT47W540BY se stala vítězem dTestu 10/2015, v němž získala hodnocení 68 %. Sušička je mimo jiné rychlá, úsporná a díky tichému a výkonnému kompresoru je práce s ní maximálně efektivní, bez zbytečného hluku. Tichý chod uvítáte zejména v panelových domech.

Co potěší

 • výborně suší
 • prádlo je na 100 % suché
 • tichý chod
 • jednoduchá obsluha
 • vítěz dTestu 10/2015
 • samočištění kondenzátoru
 • pěkný design
 • osvětlení bubnu

Co zamrzí

 • návod blíže nevysvětluje sušící programy

NAŠE HODNOCENÍ: (4,7 / 5)CENA: od 19 480 Kč

Koupit v obchodě

#6 Samsung DV 80F5E5HGW (od 13 390 Kč)

Kvalitní sušička prádla Samsung s tepelným čerpadlem a dobrým poměrem cena / výkon

 Recenze Samsung DV 80F5E5HGW  V testu sušiček prádla je dobré zmínit i Samsung DV 80F5E5HGW s technologií tepelného čerpadla pro účinné, efektivní a šetrné sušení prádla. Sušička patří do energetické třídy A++, takže spoří i energii, přestože má kapacitu náplně až 8 kg prádla. Díky Crystal Gloss s LED displejem má pěkný design a její inteligentní funkce ulehčí používání.

Automatický Smart Check systém sleduje chyby a pomáhá řešit problémy s provozem. Můžete dokonce pračka ovládat i dálkově přes svůj smartphone. Alarm Filter Clean kontrolka vás upozorní, když je potřeba vyčistit filtr kondenzátoru. Indikátor vody hlídá množství kondenzované vody v nádobě. Diamantový buben má jemné zakřivení a hladké hřebeny připomínající diamanty, čímž je k oblečení velmi šetrný a nepoškozuje ho. Dvířka bubnu jsou průhledná, snadno tak zkontrolujete jeho obsah i během cyklu. Veškeré informace zobrazuje digitální grafický displej.

Podle potřeby se dá měnit otevírání dvířek, buď na pravou či levou stranu. Sušička disponuje panelem programů s českými a slovenskými popisky, ale i dětskou pojistkou. Sensor Drying System je senzorový systém sušení. Prostor bubnu je osvětlený a volit lze mezi 10 programy. Má také speciální programy (Extra suché, Suché do skříně, Suché k žehlení, jemné, out door, sportovní oblečení, rychlé sušení, nastavení času sušení, teplý vzduch, studený vzduch).

Samsung DV 80F5E5HGW získal na TestBerichte 7,5 / 10 a patří k velmi kvalitním sušičkám na prádlo.

Co potěší

 • poměr cena / kvalita
 • jednoduchá obsluha
 • snadné čištění
 • rychlé sušení prádla
 • diagnostika přes smartphone
 • 8 kg prádla
 • není hlučná
 • pěkný design

Co zamrzí

 • za čas hůře drží dvířka filtru

NAŠE HODNOCENÍ: (4,6 / 5)CENA: od 13 390 Kč

Koupit v obchodě

#7 Beko DS 7434 CS RX (od 14 990 Kč)

Jedna z nejoblíbenějších sušiček prádla na trhu

 Recenze Beko DS 7434 CS RX  Na seznam nejlepších sušiček prádla jsme vtěsnali i Beko DS 7434 CS RX. Tato kondenzační sušička s tepelným čerpadlem a energetickou třídou A++, vyniká nízkou spotřebou elektrické energie, zároveň i přehledným a jednoduchým ovládáním. Každodenní užívání usnadňuje kombinace centrálního ovladače, přehledného displeje a kláves.

Beko DS 7434 CS RX vás upozorní na znečištěný kondenzátor, snadno jej tak budete udržovat v čistotě, ale se udržela optimální spotřeba energie. Sušičku lze připojit na odpad a odvádět kondenzát rovnou.

Pro úsporu místa můžete zaměnit otevírání dveří podle potřeby. Probíhající cyklus se zobrazí na displeji. Skleněná dvířka umožní sledovat prádlo i během sušení, navíc díky LED osvětlení uvnitř bubnu nic nezapomenete uvnitř. Kromě základních programů, se dá nastavit úroveň sušení, zpětný chod bubnu nebo program BabyProtect pečující o citlivé prádlo. Kapacita bubnu je 7 kg.

Co potěší

 • dobrá cena
 • senzor sušení upraví délku sušení dle potřeby
 • perfektně suché prádlo
 • velké množství programů
 • menší hloubka

Co zamrzí

 • někdy trochu hlučnější
 • nelze upravovat programy

NAŠE HODNOCENÍ: (4,5 / 5)CENA: od 14 990 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Pečlivě jsme vše zvážili a i nadále patří k našim favoritům Beko DPY 8506 GXB1 , která je i nejlepší sušičkou prádla dle recenzí. Vítězem testu se stala díky praktičnosti i skvělým programům, navíc není hlučná, šetří vám energii a ještě sterilizuje prádlo.

Hned za ní skončila LG RC 8155AP3F, která si vysloužila vynikající recenze na heureka.cz. Perfektně vysuší jakékoli prádlo, má spoustu programů, koš na nečistoty a ještě i sušák na boty. Ten kdo si tuto sušičku již zakoupil, si jí velmi chválí, to je také důvod, proč jsme zatím neobjevili žádné negativní hodnocení.

Dobře víme, že není nic těžšího, než se rozhodovat jakou sušičku prádla koupit. Doufám, že naše recenze pomůže nejen s výběrem, ale zajistí, že přístroj, který si nakonec pořídíte, vám bude skvěle sloužit a stane se nepostradatelným pomocníkem vaší domácnosti.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové sušička prádla. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší sušička na prádlo na trhu.
0 Sdílení
TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin