Recenze 7 nejlepších sušiček prádla 2019

Nejlepší sušičky prádla Přemýšleli jsme, co si pro tentokrát vezmeme na paškál a rozhodli se, že si uděláme takový menší průzkum mezi nejlepšími sušičkami prádla a zjistíme, kterou stojí za to si pořídit.

Šťourali jsme se v mnoha kritériích a zaměřili se zejména na účinnost sušičky, energetickou náročnost a samozřejmě i spotřebu. Stranou nezůstala ani hlučnost, délka základního programu a mnoho dalších faktorů.

Podle získaných poznatků jsme se rozhodli sestavit stručnou recenzi sušiček prádla, díky níž si při výběru vhodného produktu poradíte i vy.

Už od začátku byla naším favoritem jedna z nejprodávanějších sušiček prádla na trhu Beko DPY 8506 GXB1, která se málem stala i vítězem dTestu 10/2015 v němž si vysloužila celkově 63 % (s označením jako dobrá kvalita). Podle dostupných hodnocení na heureka.cz byla vyhlášena produktem roku 2017, který si získal sympatie 93 % spokojených spotřebitelů.

Nejlepší sušičky prádla na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Beko DPY 8506 GXB1
5 out of 5 stars (5 / 5)12 990 Kč Číst recenze
#2Bosch WTW 87467CS
5 out of 5 stars (5 / 5)17 990 Kč Číst recenze
#3AEG AbsoluteCare T8DBG48WC
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)13 519 Kč Číst recenze
#4LG RC 8155AP3F
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)15 990 Kč Číst recenze
#5Siemens WT47W540BY
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)18 831 Kč Číst recenze
#6Samsung DV 80F5E5HGW
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)15 890 Kč Číst recenze
#7Beko DS 7434 CS RX
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)10 629 Kč Číst recenze

#1 Beko DPY 8506 GXB1 (od 12 990 Kč)

Jedna z nejprodávanějších sušiček prádla na trhu, produkt roku 2017 a model se skvělým poměrem ceny a výkonu

 VÍTĚZ   Recenze Beko DPY 8506 GXB1  Jak jsme zmínili již v úvodu, Beko DPY 8506 GXB1 patří mezi nejlepší sušičky prádla na trhu. Ostatně to byl nejvíce kupovaný model sušiček vyšší třídy v roce 2017 i 2018.

Pokud jde o design, není to žádná sláva, spíše průměr, ovšem velkým bonusem jsou dveře s průhledným sklem, které vám umožňují sledovat dění uvnitř kdykoliv během cyklu, čímž snadno zkontrolujete, jestli se něco neděje s obsahem sušičky. Sušička má přední plnění a u dvířek je možné přizpůsobit otevírání doprava či doleva, což vám výrazně ušetří místo.

Otočné kolečko s programy usnadňuje výběr vhodného cyklu a je umístěno zhruba uprostřed nad dvířky, vpravo je displej s ovládáním. Beko DPY 8506 GXB1 je vyzbrojena signalizací upozorňující na čistotu filtrů a kondenzátorů.

Vlevo nahoře je sběrná nádoba na kondenzát. Vyprazdňujte jí pokud možno po každém sušení. Když bude nádoba plná, sušička to sama oznámí pomocí kontrolky, jež vyskočí na displeji. Kdo nechte sušičku čistit, může jí napojit na odtok pomocí hadice, kterou je ovšem nutné dokoupit, neboť není součástí balení.

Maximální stabilitu zajišťuje skříň sušičky, ta je z boku vytvarovaná do tzv. S tvaru (S-shape). Díky nízké hlučnosti se sušička hodí i do panelového domu. Osvětlený nerezový buben Aquawave se postará o šetrné sušení a má kapacitu až 8 kg prádla. Beko DPY 8506 GXB1 je ideální zejména pro domácnosti s dětmi, kde se pere téměř denně.

Sušička pracuje na principu tepelného čerpadla. Tato technická vychytávka spočívá v tom, že se ohřátý vzduch ochladí, takže se odstraní vlhkost. Spotřeba je pak mnohem nižší, stejně tak i teplota sušení. Zásluhou toho je proces sušení velice jemnou a šetrnou záležitostí pro všechny druhy textilií. Samozřejmostí je možnost odložit sušení až o 24 hodin a dětská pojistka bránící otevření dveří během cyklu.

Beko DPY 8506 GXB1 má až 16 programů usnadňující péči o prádlo. K dispozici je třeba automatický systém proti zmačkání, FlexySence kontrolující dobu sušení (senzor sušení), dále funkce Jednoduché žehlení, během níž se buben vždy každou minutu pootočí, aby se předešlo mačkání prádla. Babyprotect zaručuje sterilizaci prádla prostřednictvím vyšších teplot, což je ideální např. pro alergiky.

K nejefektivnějším programům patří Express 35, která zvládne vysušit skoro 2 kg prádla během 35 minut, to je ideální když spěcháte. Program osvěžení prádla zbaví prádlo zbytečných pachů (třeba zatuchlé letní prádlo po zimním uložení).

Tato sušička je často dodávána také v setu pračky a sušičky BEKO DPY 8506 GXB1 + BEKO WMY 91443 LB1.

Co potěší

 • energetická kategorie A+++
 • program Babyprotect na sterilizaci prádla
 • možnost změnit otevírání dvířek
 • pestrá nabídka programů
 • český návod
 • skvělý poměr cena / výkon

Co zamrzí

 • musí se čistit filtr
 • přípojka na odtok se musí koupit, není součástí balení
 • sušička nemá záruku 5 let

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 12 990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Bosch WTW 87467CS (od 17 990 Kč)

Nejlepší sušička podle něměckých a českých testů

 Recenze Bosch WTW 87467CS  Mezi recenzemi sušiček prádla, jsme narazili také na Bosch WTW 87467CS, což je úsporná kondenzační sušička prádla. Prádlo je po sušení měkké, nemačká se a díky kapacitě 8 kg usušíte vše najednou.

K péči o textilie přispívají i speciální programy na sportovní oblečení, ručníky, péřové oblečení jako bundy atd. Energetická třída A+++ navíc šetří energii.

Samočisticí kondenzátor usnadňuje údržbu, AntiVibration Design zajišťuje lepší stabilitu a snižuje vibrace při otáčení bubnu. SensitiveDrying umožňuje šetrné sušení. Systém AutoDry dohlíží na teplotu a zbytkovou vlhkost v prádle, čímž se vše usuší podle potřeby. Funkce načechrávání prádlo oživí.

Bosch WTW 87467CS si vysloužila známku 9,1 / 10, když se stala vítězem na německém testu TestBerichte a také vítězem českého dTestu 09/2017 s hodnocením 68%.

Co potěší

 • snadná obsluha
 • výběr programů
 • rychlost a kvalita sušení
 • automatika

Co zamrzí

 • trochu vyšší hlučnost
 • chybí automatický odtok

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 17 990 Kč

Koupit v obchodě

#3 AEG AbsoluteCare T8DBG48WC (od 13 519 Kč)

 Recenze AEG AbsoluteCare T8DBG48WC  Třetí místo našeho testu sušiček prádla věnujeme modelu T8DBG48WC německé značky AEG. Jde o velmi oblíbený spotřebič, který se dokonce umístil ve finále ankety „Produkt roku 2017“ pořádané portálem Heureka.cz. Tato úsporná (energetická třída A++) a přitom efektivní sušička s tepelným čerpadlem nabízí štědrou kapacitou bubnu, do kterého se vejde až 8 kg prádla.

Velkým lákadlem je jistě taky systém AbsolutCare, který přichází s celou řadou programů přesně uzpůsobených podle typu tkaniny. Maximální šetrnost a efektivita sušení je docílena specifickými pohyby bubnu. Čeká vás i technologie SensiDry – ta umožňuje sušení prádla při velmi nízkých teplotách, přičemž délka programu zůstává zachována. Tímto způsobem šetříte nejen samotné prádlo, ale samozřejmě i energii.

AEG AbsoluteCare T8DBG48WC je kvalitní sušička s výborným motorem ÖKOInvertor, špičkovou filtrací ÖKOFlow a snadným a přehledným ovládáním prostřednictvím panelu s LCD displejem. Pokud hledáte objemnější, dobře vybavenou a výkonnou sušičku za rozumnou cenu, určitě budete spokojeni.

Co potěší

 • Úsporná a efektivní
 • Kvalitní komponenty
 • Jednoduché ovládání
 • Systém AbsolutCare

Co zamrzí

 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 13 519 Kč

Koupit v obchodě

#4 LG RC 8155AP3F (od 15 990 Kč)

Jedna z nejlepších sušiček na prádlo podle recenzí (heureka, mall, kasa apod.)

 Recenze LG RC 8155AP3F  Tento model funguje na principu hybridního sušení, což je kombinace tepelného čerpadla, které spoří energii a rychlé sušení topným tělesem. LG RC 8155AP3F patří do energetické třídy A++ s kapacitou až 8 kg prádla. Díky kondenzátoru s automatickým čištěním je prádlo po vysušení čisté a velmi příjemné.

Senzor Dry kontroluje teplotu, vlhkost atd., čímž je sušení velmi šetrné k prádlu. Můžete si nastavit program tak, aby se spořil čas nebo energie. Kondenzátor se automaticky propláchne, takže se nemění výkon, oběh vzduchu ani spotřeba energie. Senzor vlhkosti, nízké a vysoké teploty, ale i ukazatel naplnění nádoby na vodu zajišťují vysoký výkon sušení.

Třída kondenzace A zaručuje, že je přes 90 % vlhkosti kondenzováno v nádrži na kondenzát. Zásluhou bubnu, který se otáčí v obou směrech, se prádlo nezamotá a ještě se méně mačká. Tepelné čerpadlo zase umožňuje sušení při nízké teplotě, takže se vyrovnají záhyby a je menší riziko srážení prádla.

Technologie Smart Diagnosis je automatickou diagnostikou problémů se sušičkou, kdy vám aplikace v telefonu ukáže, proč sušička nepracuje.

Buben sušičky je nerezový s kapacitou 8 kg prádla a LED osvětlením pro dokonalý přehled o prádle.

Přestože má automatické programy na čištění, musíte čas od času vyčistit filtr, který se snadno vyjme a zase vloží. Oproti tomu kondenzátor se během sušení zhruba 7x automaticky vyčistí, takže to vám odpadá, stejně jako vylévání nádoby, neboť sušička má vypouštění hadici.

LG RC 8155AP3F má celkově skvělé recenze na heureka.cz, takže až se budete rozhodovat jakou sušičku prádla koupit, máte jednoho z adeptů.

Co potěší

 • skvěle suší
 • jednoduché čištění filtru
 • podsvícení bubnu
 • velký výběr programů
 • praktický koš na nečistoty
 • průhledná dvířka bubnu
 • hezký design
 • sušák na boty

Co zamrzí

 • zatím žádná negativní zkušenost

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 15 990 Kč

Koupit v obchodě

#5 Siemens WT47W540BY (od 18 831 Kč)

Skvělá sušička prádla od značky Siemens, vítěz dTestu 10/2015

 Recenze Siemens WT47W540BY  V naší recenzi sušiček prádla nesmíme opomenout ani samostatně stojící Siemens WT47W540BY, která má pěkný design, nízkou spotřebu elektrické energie i vody, a také jednoduché ovládání, které je kombinací dotykových kláves, přehledného displeje a centrálního ovladače, čímž se značně usnadňuje každodenní používání.

Siemens WT47W540BY je vybavena tepelným čerpadlem, díky kterému je zajištěna velmi nízká spotřeba elektrické energie. Sušička má energetickou třídu A++ a nevyžaduje žádnou extra péči. Na rozdíl od jiných přístrojů, si totiž dokáže sama udržovat kondenzátor v čistotě pomocí vody, která kondenzátor v průběhu sušení několikrát propláchne a tím zabrání usazení nečistot. Stačí jen sušičku napojit na odpad a ona už se o své postará sama.

Sušička se může umístit i na méně osvětlená místa, protože ovládání je možné kdekoliv díky podsvícenému otočnému voliči programů a displeji, navíc i buben má vnitřní LED osvětlení. Siemens WT47W540BY má dětskou pojistku, která brání otevření dvířek. Díky tomu, že jsou dvířka skleněná, můžete prádlo sledovat i během cyklu. Kapacita bubnu je 9 kilogramů prádla.

Skvělou pomůckou je technologie AutoDry, ta umí detekovat množství vody, která zbývá v prádle a podle toho upravit délku cyklu, tím je zajištěno sušení na té nejvyšší úrovni, ať už sušíte cokoliv. Siemens WT47W540BY se stala vítězem dTestu 10/2015, v němž získala hodnocení 68 %. Sušička je mimo jiné rychlá, úsporná a díky tichému a výkonnému kompresoru je práce s ní maximálně efektivní, bez zbytečného hluku. Tichý chod uvítáte zejména v panelových domech.

Co potěší

 • výborně suší
 • prádlo je na 100 % suché
 • tichý chod
 • jednoduchá obsluha
 • vítěz dTestu 10/2015
 • samočištění kondenzátoru
 • pěkný design
 • osvětlení bubnu

Co zamrzí

 • návod blíže nevysvětluje sušící programy

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 18 831 Kč

Koupit v obchodě

#6 LG RC82EU2AV4W (od 15 890 Kč)

 Recenze LG RC82EU2AV4W   LG je značka slibující vynikající kvalitu a parádní moderní výbavu, musíte nicméně počítat s tím, že si trochu připlatíte. To platí i v případě sušičky LG RC82EU2AV4W, která rozhodně zaujme velmi dobrými parametry i zajímavými technologiemi. Jde o kondenzační sušičku vybavenou duálním tepelným čerpadlem s velmi úsporným chodem. Zařízení spadá do energetické třídy A+++. I vyšší pořizovací cena se vám tudíž může vrátit na provozních nákladech – zejména pokud u vás sušička jede opravdu často.

Do sušičky se vejde až 8 kg prádla a vybírat můžete ze 14 programů. Za zmínku stojí systém Eco Hybrid, který vám umožní vybrat si mezi rychlostí a maximální energetickou úsporností sušení. Sušičku ocení i alergici. Díky duálnímu filtru je filtrace velmi účinná a poradí si s roztoči i většinou dalších alergenů. Velmi praktická je funkce samočištění kondenzátoru a nadšence do moderních vymožeností nadchne možnost spojení s mobilním telefonem a sledování různých hodnot pomocí aplikace. Jde nicméně spíš o zajímavou hračku než zvlášť praktickou funkci.

LG RC82EU2AV4W je sice dražší, ale skutečně propracovaná sušička dobré značky, která uspokojí i náročnější uživatele.

Co potěší

 • Velmi úsporná sušička
 • Množství programů
 • Kvalitní filtrace
 • Velký objem bubnu
 • Spojení s mobilní aplikací prostřednictvím Wi-Fi

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 15 890 Kč

Koupit v obchodě

#7 Beko DS 7434 CS RX (od 10 629 Kč)

Jedna z nejoblíbenějších sušiček prádla na trhu

 Recenze Beko DS 7434 CS RX  Na seznam nejlepších sušiček prádla jsme vtěsnali i Beko DS 7434 CS RX. Tato kondenzační sušička s tepelným čerpadlem a energetickou třídou A++, vyniká nízkou spotřebou elektrické energie, zároveň i přehledným a jednoduchým ovládáním. Každodenní užívání usnadňuje kombinace centrálního ovladače, přehledného displeje a kláves.

Beko DS 7434 CS RX vás upozorní na znečištěný kondenzátor, snadno jej tak budete udržovat v čistotě, ale se udržela optimální spotřeba energie. Sušičku lze připojit na odpad a odvádět kondenzát rovnou.

Pro úsporu místa můžete zaměnit otevírání dveří podle potřeby. Probíhající cyklus se zobrazí na displeji. Skleněná dvířka umožní sledovat prádlo i během sušení, navíc díky LED osvětlení uvnitř bubnu nic nezapomenete uvnitř. Kromě základních programů, se dá nastavit úroveň sušení, zpětný chod bubnu nebo program BabyProtect pečující o citlivé prádlo. Kapacita bubnu je 7 kg.

Co potěší

 • dobrá cena
 • senzor sušení upraví délku sušení dle potřeby
 • perfektně suché prádlo
 • velké množství programů
 • menší hloubka

Co zamrzí

 • někdy trochu hlučnější
 • nelze upravovat programy

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 10 629 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Pečlivě jsme vše zvážili a i nadále patří k našim favoritům Beko DPY 8506 GXB1 , která je i nejlepší sušičkou prádla dle recenzí. Vítězem testu se stala díky praktičnosti i skvělým programům, navíc není hlučná, šetří vám energii a ještě sterilizuje prádlo.

Hned za ní skončila LG RC 8155AP3F, která si vysloužila vynikající recenze na heureka.cz. Perfektně vysuší jakékoli prádlo, má spoustu programů, koš na nečistoty a ještě i sušák na boty. Ten kdo si tuto sušičku již zakoupil, si jí velmi chválí, to je také důvod, proč jsme zatím neobjevili žádné negativní hodnocení.

Dobře víme, že není nic těžšího, než se rozhodovat jakou sušičku prádla koupit. Doufám, že naše recenze pomůže nejen s výběrem, ale zajistí, že přístroj, který si nakonec pořídíte, vám bude skvěle sloužit a stane se nepostradatelným pomocníkem vaší domácnosti.

Tradiční způsob sušení prádla

Tradiční způsob sušení prádla

Jak vybrat sušičku prádla

Pořízení nové sušičky prádla představuje mnohatisícovou investici a zařízení by vám mělo sloužit dlouhé roky. Výběr tedy není radno podceňovat. Ne každý ale ví, podle čeho se při nákupu orientovat, jakých parametrů si všímat a co vlastně požadovat. Tyto otázky se pokusíme zodpovědět v následujícím průvodci.

Výhody sušičky

Má vůbec smysl sušičku pořizovat? To je jistě správná a zcela elementární otázka. Prádlo by samozřejmě uschlo i bez speciálního zařízení. Tak proč utrácet tisíce za spotřebič? Třeba kvůli následujícím výhodám:

 • Úspora času – To je samozřejmě stěžejní důvod pro většinu lidí. Sušení na „větru a slunci“ trvá většinou výrazně déle.
 • Méně námahy – Ano, sušička vám ušetří i práci. Prádlo nemusíte věšet a obvykle ani žehlit.
 • Osvěží i bez praní – Moderní sušičky nabízejí i programy, které mohou prádlo osvěžit a provonět a někdy není třeba ho ani prát. Například prádlo, které dlouho leželo ve skříni, mohlo nepříjemně načichnout, ale je čisté. Při praní navíc nemusíte používat aviváž.

Typy sušiček prádla

K nejdůležitějším rozhodnutím při nákupu sušičky rozhodně patří volba typu. Existují dvě základní varianty těchto spotřebičů lišící se podle principu, na kterém fungují – resp. podle toho, jakým způsobem je ze zařízení odváděna vlhkost.

 • Kondenzační – V současnosti je tato varianta rozšířenější. V sušičce dochází ke kondenzaci vody, která pak odchází připojenou odpadní hadicí. Další možností je vlastnoruční vylévání vody, což se může hodit, pokud potřebujete sušičku umístit někam, kde není přístup k napojení odpadu nebo by to bylo příliš složité. Nevýhodou kondenzačních sušiček je vyšší spotřeba a pořizovací cena.
 • Ventilační – Ventilační sušičky produkují horký vzduch a páru a odvádí je rourou ven z místnosti. To je hlavní důvod, proč jsou u nás tyto sušičky méně běžné. Instalace je totiž náročnější a může být zapotřebí i stavební zásah. Výhodou je ale nižší spotřeba a nižší cena. V některých zemích si tento typ sušiček vede (co se týče obliby) podstatně lépe.

Speciální možností je potom kombinovaná pračka se sušičkou. Tyto sušičky jsou kondenzační a výhodou je úspora místa i nákladů spojených s pořízením. Nevýhodou je nižší účinnost sušení a tak menší kapacita pro sušení (oproti kapacitě pro praní).

Varianty kondenzačních sušiček

Kondenzační sušičky je možné ještě dále dělit podle toho, jakým způsobem ohřívají chladný vzduch.

 • S topným tělesem – Jde o starší a méně efektivní variantu. Spotřeba energie je u tohoto typu vyšší, na druhou stranu – pořizovací cena bývá nižší.
 • S tepelným čerpadlem – Co se týče provozních nákladů, jde o podstatně úspornější řešení. Výhodou je i šetrnější sušení. Nevýhodou může být vyšší cena a taky pomalejší cyklus sušení.

Vestavné vs. volně stojící sušičky prádla

Přemýšlíte, jestli bude výhodnější porozhlédnout se po volně stojící, nebo raději vestavné sušičce? Volně stojící varianta je oblíbenější a podstatně flexibilnější. Sušičku můžete postavit třeba i na pračku, do koupelny nebo kamkoli jinam. Vestavná varianta se vyplatí, pokud chcete sušičku zakomponovat např. do kuchyňské linky.

Pračka a sušička

Velikost sušičky a umístění

Hloubka sušiček se nejčastěji pohybuje okolo 66 cm, šířka pak okolo 60 cm. Podobně jako u praček existují „slim“ verze, které mají menší hloubku (cca 50-60 cm), ale víceméně shodnou šířku. Kromě vyřešení odvodu odpadu nebo odvětrávání (podle typu sušičky) je při jejím umísťování třeba myslet na to, že jde o zařízení, které vydává teplo. Rozhodně tedy nepatří např. vedle lednice. V optimálním případě by spotřebič měl mít kolem sebe kousek volného prostoru (zpravidla se doporučuje 5 cm po stranách a 15 cm vzadu).

Energetický štítek sušičky

Z energetického štítku se snadno dozvíte mnoho důležitých parametrů. Jak v něm číst a co všechno obsahuje?

Energetický štítek sušičky

 • Energetická třída – Samozřejmě se dozvíte, do jaké kategorie spotřebič spadá. Nejefektivnější je třída A+++. U těchto zařízení je spotřeba na jedno sušení cca okolo 1 kWh. U třídy B nebo ještě nižší to může být i dvakrát nebo třikrát tolik. Investice do úspornější sušičky se tedy brzy vrátí na provozních nákladech.
 • Roční spotřeba – Spotřeba elektřiny je počítána ze 160 cyklů a udávána v kWh. Vynásobením tohoto údaje vaší cenou za 1 kWh elektřiny získáte orientační představu o ročních nákladech.
 • Délka standardního sušicího cyklu – Udávaná v minutách.
 • Účinnost sušení (kondenzace) – Třída A nebo horší. Označuje, kolik vlhkosti ze sušičky uniká.
 • Kapacita bubnu – Maximální váha prádla na jedno sušení.
 • Hlučnost – V decibelech.

Objem bubnu sušičky

Jak už bylo řečeno, maximální množství prádla na jedno sušení se dozvíte např. z energetického štítku. Ale kolik je tak akorát? V současnosti jsou nejprodávanější sušičky, které pojmou 8 nebo 9 kg prádla. To je dost i pro větší domácnost, kde se pere a suší pro 4 nebo i více lidí. Sušičky na 6 nebo méně kg a 10 nebo více kg jsou spíš ojedinělé.

Hlučnost

Sušičky rozhodně nepatří k nejtišším zařízením a hluk běžně dosahuje hodnot okolo 65 až 69 dB. Některé, zejména starší a levnější, sušičky mohou přesáhnout i hranici 70 dB. Nejtišší modely naopak pracují při hladině hluku pod 63 dB.

Funkční vybavení

Jaké funkce a programy může sušička mít?

 • FuzzyLogic, 6. smysl (množstevní automatika) – Tato funkce se může skrývat pod různými obchodními názvy, ale v principu jde o to, že sušička automaticky na základě míry naplnění bubnu upraví program. Díky tomu je možná často i citelná úspora spotřeby energie, protože při menším naplnění se sušení výrazně zkrátí.
 • Odložení startu – Poměrně běžná, ale užitečná funkce. Program můžete odložit obvykle až o 24 hodin. Například tak, aby skončil v době, kdy se vracíte z práce a prádlo neleželo v bubnu zbytečně dlouho.
 • Bez žehlení – Sušení v sušičce usnadňuje žehlení a některé textilie není třeba žehlit vůbec. Tento program ještě více podpoří žehlení během sušení – využívá k tomu horkou páru, která srovná pokrčené záhyby podobně jako napařovací žehlička.
 • Osvěžení, refresh – Tato zajímavá funkce může být velice praktická, pokud například přijdete odněkud, kde vaše prádlo načichlo nepříjemnými pachy, ale není třeba jej prát. V sušičce se prádlo pouze osvěží. Tento program je skvělý taky na prádlo, které například dlouho leželo ve skříni, kde mohlo nasáknout poněkud „zatuchlý“ nádech. Prát jej znova by ale bylo zbytečné plýtvání vodou i energií.
 • Osvětlení – Funkce umožňuje osvětlení bubnu. Její praktická hodnota není zřejmě až tak vysoká, kromě toho, že vám v sušičce nebudou zůstávat např. zatoulané drobnější kousky oblečení, které byste ve špatném osvětlení přehlédli. A taky to vypadá hezky.
 • Dětská pojistka – Poměrně standardní funkce, která znepřístupní ovládací panel a uzamkne dveře proti náhodné manipulaci dětmi.
 • Snímač vlhkosti – Jeden z pokročilejších a modernějších programů příbuzný výše uvedené množstevní automatice. Místo množství prádla ale senzory snímají zbytkovou vlhkost a podle toho upravují program na potřebnou délku, aby bylo prádlo skutečně dokonale suché.
 • Automatické čištění – Velmi praktický program, který vás v podstatě zbaví nutnosti pravidelného čištění sušičky. Zanesená sušička funguje méně efektivně, což znamená vyšší spotřebu energie.
 • Displej – Moderní sušičky mohou disponovat i displejem, často s dotykovým ovládáním, který umožňuje snadné nastavení a přehled o aktuálním stavu a programu.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové sušička prádla. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší sušička na prádlo na trhu.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin