Recenze 7 nejlepších paddleboardů pro rok 2019

Nejlepší paddeboardy Pojem paddleboard ještě nemusí být každému našinci úplně známý, přestože ve světě jde o sport, jehož obliba roste raketovou rychlosti a taky u nás se můžeme setkat s množstvím nadšenců, kteří se mu věnují.

Zjednodušeně se dá říct, že se jedná o určitou variantu surfování. Místo síly vln je ale k pohybu využíváno pádlo. Tento sport se rozvinul na Havajských ostrovech a měl představovat jakousi výplň, potažmo náhradní řešení v případě klidného moře bez vln, kdy na klasický surfing nebyly podmínky. Právě možnost sportovat i na klidných vodách byla zřejmě jedním z důvodů ohromného rozvoje popularity této disciplíny po celém světě. Zatímco v našich končinách si o surfování můžeme nechat jen zdát, paddleboardingu se může věnovat kdokoli.

Proto vám přinášíme výběr nejlepších paddleboardů (známých také pod zkratkou SUP), které jsou u nás k dostání.

Výhodou paddleboardu jsou taky větší rozměry a vyšší stabilita oproti surfovým prknům. Ustát na nich je proto snazší a radost z brázdění vodních hladin si mohou užít nejen zkušení sportovci, ale i děti nebo senioři. SUP prken je velké množství druhů a poddruhů. Do naší recenze paddleboardů jsme se snažili zařadit ty nejzajímavější varianty vhodné zejména pro tuzemské podmínky. Samozřejmě jsme mysleli i na dostatečnou rozmanitost cenových relací.

Kromě samotného testu jsme pro vás připravili i průvodce pořízením prkna. Ten bude jistě vítanou pomocí především zájemcům o tento sport, kteří s ním zatím nemají zkušenosti a nechtějí při pořizování prvního SUP šlápnout vedle.

Test nejlepších paddleboardů podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Aqua Marina Magma
5 out of 5 stars (5 / 5)9 790 KčČíst recenze
#2Aqua Marina SUPER TRIP
5 out of 5 stars (5 / 5)12 680 KčČíst recenze
#3AQUA MARINA ECHO SET
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)9 900 KčČíst recenze
#4AQUA MARINA FUSION SET
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)8 990 KčČíst recenze
#5ZRAY Allround X1 9,9-30
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7 990 KčČíst recenze
#6Aqua Marina Race
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)16 000 KčČíst recenze
#7Jobe Aero SUP Yarra 10.6
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)18 890 KčČíst recenze
TOP 7 paddleboardů

#1 Aqua Marina Magma (od 9 790 Kč)

Nejlepší v poměru ceny a výkonu, vhodný do českých podmínek

 Recenze Aqua Marina Magma  Model Aqua Marina Magma je vůbec nejprodávanějším paddleboardem u nás. To ale není jediný důvod, proč v testu obsadil hned první místo. Jde totiž taky o produkt s ideálním poměrem ceny a kvality. Co tedy může nabídnout?

Paddleboard Aqua Marina Magma je nafukovací SUP typu „touring“. Tento druh prken je pro české podmínky velmi vhodný, jelikož je ideální pro dlouhé vyjížďky po klidnějších vodách. Na naše jezera a přehrady tedy perfektní volba. Bez obav jej ale můžete využít i na řece nebo si jej sbalit s sebou k moři.

Prkno je vyrobeno z velmi pevného dvouvrstvého PVC a je opatřeno neklouzavým nášlapem z materiálu EVA. Konstrukčně je model uzpůsoben i pro těžší jezdce díky tloušťce 15 cm – maximální nosnost je až 140 kg. Šířka a délka pak činí 75 a 330 cm, přičemž celkový objem prkna je 290 litrů. Hmotnost je 8,5 kg. Tento model ocení stejně tak začátečníky jako pokročilejší uživatelé.

Video

Co potěší

 • Ideální prkno pro české podmínky
 • Vhodné na klidnější hladiny jezer, ale i řek nebo moře
 • Na dlouhé vyjížďky
 • Vysoce odolná a stabilní konstrukce
 • Vysoká nosnost
 • Neklouzavý zadní nášlap
 • Odnímatelná hlavní ploutev

Co zamrzí

 • Dodáváno bez pádla

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 9 790 Kč

Koupit v obchodě

#2 Aqua Marina SUPER TRIP (od 12 680 Kč)

Nejlepší rodinný paddleboard i pro 2 osoby

 Recenze Aqua Marina SUPER TRIP  Na druhém místě pro vás máme paddleboard ideální pro rodinnou zábavu a sport. Model Aqua Marina Super Trip nabízí totiž prostor nejen pro jednoho jezdce, ale hned pro dva dospělé a jedno dítě.

Typově se jedná o tzv. „allround“ SUP, což je taková univerzální rekreační varianta, se kterou můžete vyrazit na stojatou vodu jezer, ale i na klidnou mořskou hladinu nebo řeku.

Rozměry tohoto prkna jsou 370 x 87 cm a tloušťka je opět 15 cm. Objem je ovšem 415 l a nosnost až 210 kg. Konstrukce je dvoustěnná a po obvodu zpevněná speciálním systémem. Po bocích jsou také madla a k dispozici jsou hned tři odnímatelné ploutve. Nášlap je neklouzavý, z materiálu EVA. Tento paddleboard klade důraz na stabilitu, ale to neznamená, že na něm nemůžete dosáhnout solidní rychlosti. Ani manévrovatelnost větší plochou příliš neutrpěla.

Tento paddleboard může být dokonalým nástrojem pro napínavé a dobrodružné, ale i relaxační rodinné aktivity. Těšit se můžete na vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnosti. Součástí balení je řada příslušenství (batoh na přenášení, pumpa,…).

Video

Co potěší

 • Ideální prkno pro rodinné outdoorové aktivity a dovolenou
 • Stabilní a prostorné provedení
 • Nosnost 210 kg
 • Univerzální rekreační využití na klidnějších vodách

Co zamrzí

 • Dodáváno bez pádla

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 12 680 Kč

Koupit v obchodě

#3 AQUA MARINA ECHO SET (od 9 900 Kč)

Nejlepší pro ženy a lehčí jezdce

 Recenze AQUA MARINA ECHO SET  Třetí pozici naší recenze paddleboardů obsadil model Echo – opět od značky Aqua Marina, která je v současnosti jasnou jedničkou v tomto odvětví, a proto zabrala většinu příček testu.

I v tomto případě se jedná o typ „allround“ SUP, který je nejuniverzálnější a lze jej použít prakticky na jakékoli vodní hladině. Tento model je ale určen jen pro jednu osobu a ocení jej nejen začátečníci, ale i pokročilejší uživatelé.

Model má 10centimentrovou tloušťku, takže je určen spíše pro ženy a lehčí jezdce, přestože maximální nosnost je dostatečná. Šířka prkna je potom 81 cm a délka 320 cm. Echo je lehčí prkno, ale dvoustěnná konstrukce zajišťuje velmi vysokou odolnost a životnost. Opět se můžete spolehnout, že bude přítomen nášlap z protiskluzového EVA materiálu a taky odnímatelná ploutev.

Podobně jako u předchozích modelů je zde nerezový D-kroužek pro úchyt bezpečnostního lanka a elastické šňůry pro upevnění menšího nákladu. Ve verzi „Set“ je k dispozici i řada příslušenství.

Co potěší

 • Vynikající model pro lehčí jezdce
 • Vysoká odolnost
 • Solidní cena
 • Univerzální použití

Co zamrzí

 • Dodáváno bez pádla
 • Není vhodné pro větší zatížení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 9 900 Kč

Koupit v obchodě

#4 AQUA MARINA FUSION SET (od 8 990 Kč)

Nejlepší pro těžší jezdce

 Recenze AQUA MARINA FUSION SET  A na řadu přichází další velmi oblíbený a kvalitní paddleboard značky Aqua Marina. Model Fusion je výbornou volbou pro těžší jezdce díky tloušťce 15 cm a nosnosti až 140 kg. Prkno Fusion je vhodné pro kondiční sjíždění různých vodních toků a zkušenější sportovec na něm zvládne překonat i menší příboje. Stabilita je velmi vysoká, ale nikoli na úrok rychlosti a ovladatelnosti.

Deska je opět dvouplášťová, z PVC. Jako u ostatních prken Aqua Marina i zde jsou k dispozici D-kroužky pro bezpečnostní vodítko nebo lana pro připevnění nákladu a chybět nebude ani odnímatelná ploutev. Pokud si zakoupíte celý set, získáte navíc batoh na přenášení, pumpu, set na opravy a tentokrát i hliníkové pádlo.

Co potěší

 • Dobrá volba pro kondiční ježdění
 • Součástí kompletního setu je i pádlo
 • Vhodné i pro těžší jezdce
 • Odolné a stabilní prkno

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 8 990 Kč

Koupit v obchodě

#5 ZRAY Allround X1 9,9-30 (od 7 990 Kč)

Skvělá alternativa do vln

 Recenze ZRAY Allround X1 9,9-30  Páté místo testu paddleboardů obsadil první, ale zároveň i poslední produkt, pocházející od jiného výrobce než Aqua Marina. Kvalitou zpracování je však i přesto na velmi dobré úrovni a patří k oblíbeným alternativám.

Hned na první pohled zaujme určitá odlišnost v podobě menší délky. Prkno má „pouze“ 297 cm a je zaoblenější než předchozí modely. Zdvižená špička pak umožňuje postavit se i vlnám.

Tloušťka tohoto „allround-wave“ paddleboardu pro začátečníky i pokročilejší uživatele je 15 cm, přičemž maximální nosnost je až 120 kg. Jde tedy o model vhodný i pro těžší jezdce. I zde je samozřejmě k dispozici kroužek pro uchycení poutka na nohu a taky síťka pro umístění nákladu. V kompletní verzi je k dispozici i další vybavení v podobě pumpy či tašky, ale taky nastavitelného pádla.

Co potěší

 • Model vhodný i do vln
 • Dostatečná nosnost
 • Součástí setu je i pádlo

Co zamrzí

 • Méně prostoru

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 7 990 Kč

Koupit v obchodě

#6 Aqua Marina Race (od 16 000 Kč)

Nejlepší pro zkušené uživatele, na závody a delší jízdy

 Recenze Aqua Marina Race  Paddleboard Aqua Marina Race už patří mezi modely určené především pro zkušené uživatele. Tomu odpovídá taky vyšší cena. Jedná se o tzv. „race“ SUP – tento typ prken se vyrábí v nafukovací podobě spíše výjimečně a právě Aqua Marina Race je jednou z těchto výjimek.

Modely „race“ jsou okamžitě rozpoznatelné velmi štíhlým a dlouhým provedením s ostrou špičkou. Určeny jsou pro závodní účely, ale i pro různé nesoutěžní náročnější nebo delší jízdy.

Aqua Marina Race vyniká extrémní odolností a nosností. Objem 360 l a tloušťka 15 cm zaručují, že prkno snese zatížení až 160 kg. Délka desky je nadprůměrných 427 cm, přičemž šířka je pouze 71 cm. Důraz je kladen především na dosažení maximální rychlosti. Konstrukce je dvoustěnná se speciálními vrstvami zvyšujícími odolnost. Součástí prkna jsou i všechny standardní prvky v podobě D-kroužku, šňůry pro zajištění nákladu či odnímatelné ploutve a nášlapu s EVA materiálem.

Co potěší

 • Extra rychlé prkno pro závodní použití
 • Vysoká odolnost a nosnost

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Určeno především pro zkušené uživatele

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 16 000 Kč

Koupit v obchodě

Ještě vás paddleboarding nepřesvědčil? Podívejte se na toto video a uznáte, že mít doma jeden paddleboard nebude na škodu.

Jak vybrat paddleboard?

Test je za námi a přišel čas na avizovaného průvodce výběrem a pořízením prkna. V něm se podíváme především na jednotlivé typy a rozdíly mezi nimi a také na nejdůležitější parametry. Tyto informace vám mohou být k užitku při rozhodování, jaký paddleboard koupit.

Pevný, nebo nafukovací?

Úplně základní rozhodnutí spočívá v tom, zda si pořídit prkno nafukovací, nebo naopak s pevnou konstrukcí. Do naší recenze jsme zařadili pouze prkna nafukovací, jelikož ty jsou pro tuzemské uživatele poměrně jasnou volbou.

Pevné paddleboardy jsou dražší (někdy i mnohanásobně), u nás nepříliš dostupné, neskladné a vyplatí se spíše, pokud bydlíte u moře nebo se tomuto sportu věnujete profesionálně.

Rozdělení podle použití

Allround

Tento model je dobrou volbou, pokud s tímto sportem chcete začít a zatím nevíte, kam vás vítr zavane a jakou pod-disciplínu si oblíbíte. Jedná se o univerzální prkno s větší šířkou a vysokou stabilitou vhodné pro rekreační a kondiční jízdy.

Touring

Touring nebo taky cestovní SUP patří k dalším u nás velmi oblíbeným typům. Oproti allround prknům jsou rychlejší, zpravidla tenčí a mají ostřejší špičku. Jsou vhodné pro dlouhé vyjížďky v klidnějších říčních, jezerních i mořských vodách.

Race

Tato prkna jsou, jak název napovídá, určena především pro závodní účely. Obvykle jsou karbonová a velmi drahá, ale jak dokazuje naše recenze, najdou se i dostupnější nafukovací modely. Typické je úzké, dlouhé provedení a velmi ostrá špička. Důraz je kladen na rychlost.

Wave

Typ Wave je definován mírně prohnutým profilem. Díky tomu si prkno lépe poradí i s mořskými vlnami. Ačkoli samozřejmě nelze počítat s vlastnostmi srovnatelnými se surfovými prkny.

Wind

Také zástupce této kategorie se v naší recenzi objevil. Wind nebo Windsurf SUP jsou kombinací windsurfingového plováku a paddleboardu. Resp. jde o paddleboard s přídavnou plachtou.

paddleboarding = zábava pro celou rodinu

paddleboarding = zábava pro celou rodinu

Konstrukce

 • Jednostěnná (single layer, ECO, light) – výhodou je nízká váha a cena, nevýhodou nízká tuhost a nižší životnost. Vhodné pro lehké, začínající jezdce.
 • Dvoustěnná (double layer) – odolná konstrukce ze dvou plášťů z PVC. Vhodná i pro těžké jezdce, vysoká životnost. Vyšší je ale také cena a váha.

Nosnost

Nosnost je velmi důležitý parametr u každého paddleboardu. Dána je především dvěma hodnotami: objemem (nebo výtlakem) a tloušťkou. Co se týče tloušťky, setkáte se především se dvěma variantami, přičemž 10centimetrová prkna jsou vhodnější pro ženy a lehčí jezdce a 15centimetrová jsou zpravidla dostatečná i pro větší zátěž.

A jak je to s objemem a tedy výtlakem? Prkna kolem 200 litrů jsou uzpůsobená spíše pro lehčí až střední zatížení. Pro vyšší zátěž je vhodnější zvolit paddleboard s výtlakem i 300 l. Prkna pro více lidí mohou mít výtlak i 400 nebo více litrů.

Délka

Délka ovlivňuje především způsob použití, rychlost a manévrovatelnost paddleboardu. V zásadě můžeme mluvit o prknech krátkých (do 270 cm), středních (do 370 cm) a dlouhých (nad 370 cm). První varianta se uplatní i ve vlnách a je dobře ovladatelná. Středně dlouhá prkna mají nejvíce univerzální využití a představují optimální kompromis mezi rychlostí a ovladatelností. Dlouhá prkna jsou pak většinou závodní (race), jsou velmi rychlá, ale vyžadují zkušenosti a hůře se ovládají.

Stabilita

Stabilita je určena především šířkou prkna. Širší prkna (cca 80 cm a více) jsou pomalejší a velmi stabilní, jsou tedy ideální volbou pro začínající uživatele, ale taky pro děti nebo seniory. Pokud se cítíte na vyšší rychlost, zvolte štíhlejší prkno (cca 75 cm, přičemž závodní jsou i užší).

paddleboarding

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového paddleboardu. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního paddleboardu na trhu.
0 Sdílení
Tags:

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin