Sport / outdoor

Recenze 7 nejlepších paddleboardů

Nejlepší paddeboardy Pojem paddleboard ještě nemusí být každému našinci úplně známý, přestože ve světě jde o sport, jehož obliba roste raketovou rychlosti a taky u nás se můžeme setkat s množstvím nadšenců, kteří se mu věnují.

Zjednodušeně se dá říct, že se jedná o určitou variantu surfování. Místo síly vln je ale k pohybu využíváno pádlo. Tento sport se rozvinul na Havajských ostrovech a měl představovat jakousi výplň, potažmo náhradní řešení v případě klidného moře bez vln, kdy na klasický surfing nebyly podmínky. Právě možnost sportovat i na klidných vodách byla zřejmě jedním z důvodů ohromného rozvoje popularity této disciplíny po celém světě. Zatímco v našich končinách si o surfování můžeme nechat jen zdát, paddleboardingu se může věnovat kdokoli.

Proto vám přinášíme výběr nejlepších paddleboardů (známých také pod zkratkou SUP), které jsou u nás k dostání.

Výhodou paddleboardu jsou taky větší rozměry a vyšší stabilita oproti surfovým prknům. Ustát na nich je proto snazší a radost z brázdění vodních hladin si mohou užít nejen zkušení sportovci, ale i děti nebo senioři. SUP prken je velké množství druhů a poddruhů. Do naší recenze paddleboardů jsme se snažili zařadit ty nejzajímavější varianty vhodné zejména pro tuzemské podmínky. Samozřejmě jsme mysleli i na dostatečnou rozmanitost cenových relací.

Kromě samotného testu jsme pro vás připravili i průvodce pořízením prkna. Ten bude jistě vítanou pomocí především zájemcům o tento sport, kteří s ním zatím nemají zkušenosti a nechtějí při pořizování prvního SUP šlápnout vedle.

Test nejlepších paddleboardů podle redakce

NázevVýhodyHodnoceníCena (od)
1.Paddleboard Aqua Marina Magma
Nejideálnější model
✔️ Nejlepší paddleboard na trhu dle nás
✔️ Stabilní paddleboard typu Allround
✔️ Pro začátečníky i mírně pokročilé
✔️ Dobrá kvalita a odolnost
✔️ Rozměr: 330 x 75 x 15 cm
⭐ 98 %9900 KčČíst recenze
2.Aqua Marina SUPER TRIP
Rodinný paddleboard
✔️ Vhodné i pro 2 dospělé a 1 dítě
✔️ Zatížení až 180 kg
✔️ Dobrá kvalita a odolnost
✔️ Rozměr: 370 x 87 x 15 cm
⭐ 98 %9990 KčČíst recenze
3.ITIWIT X500 13"-31'
Prodává Decathlon
✔️ Ideální turistický paddleboard
✔️ Vysoké maximální zatížení až 220 kg
✔️ Snadný přenos (váha 12 kg)
✔️ Rozměr: 396 x 79 x 15 cm
⭐ 95 %13000 KčČíst recenze
4.Aquatone Wave 10'6" TS-112
Dobrý poměr cena / výkon
✔️ Nosnost až 143 kg
✔️ Kompletní příslušenství v ceně
✔️ Dobrá stabilita
✔️ Rozměr: 320 x 81 x 15 cm
⭐ 94 %6999 KčČíst recenze
5.MASTER Aqua Megalodon - 12.5
Vysoká kvalita i pro náročné
✔️ Vhodné pro rodiče s dětmi
✔️ univerzální Allround paddleboard
✔️ Vhodné i pro delší vyjížďky
✔️ Rozměr: 380 x 81 x 15 cm
⭐ 94 %11000 KčČíst recenze
6.MASTER Aqua Elfin - 10
Levný paddleboard
✔️ Skvělý pro rodinnou dovolenou
✔️ Odolný i vůči slané vodě
✔️ Kompletní příslušenství v ceně
✔️ Rozměr: 300 x 78 x 15 cm
⭐ 91 %5990 KčČíst recenze
7.Hydro-force Oceana Combo
✔️ Prodává také Lidl
✔️ Dobré recenze zákazníků
✔️ Lehká manipulace, dobrá výbava
✔️ Rozměr: 305 x 84 x 15 cm
⭐ 90 %4500 KčČíst recenze
TOP paddleboardy na trhu

# Aqua Marina SUPER TRIP

Nejlepší rodinný paddleboard i pro 2 osoby

 Recenze Aqua Marina SUPER TRIP  Na druhém místě pro vás máme paddleboard ideální pro rodinnou zábavu a sport. Model Aqua Marina Super Trip nabízí totiž prostor nejen pro jednoho jezdce, ale hned pro dva dospělé a jedno dítě.

Typově se jedná o tzv. „allround“ SUP, což je taková univerzální rekreační varianta, se kterou můžete vyrazit na stojatou vodu jezer, ale i na klidnou mořskou hladinu nebo řeku.

Rozměry tohoto prkna jsou 370 x 87 cm a tloušťka je opět 15 cm. Objem je ovšem 415 l a nosnost až 210 kg. Konstrukce je dvoustěnná a po obvodu zpevněná speciálním systémem. Po bocích jsou také madla a k dispozici jsou hned tři odnímatelné ploutve. Nášlap je neklouzavý, z materiálu EVA. Tento paddleboard klade důraz na stabilitu, ale to neznamená, že na něm nemůžete dosáhnout solidní rychlosti. Ani manévrovatelnost větší plochou příliš neutrpěla.

Tento paddleboard může být dokonalým nástrojem pro napínavé a dobrodružné, ale i relaxační rodinné aktivity. Těšit se můžete na vysokou kvalitu zpracování a dlouhou životnosti. Součástí balení je řada příslušenství (batoh na přenášení, pumpa,…).

Video

Co potěší

 • Ideální prkno pro rodinné outdoorové aktivity a dovolenou
 • Stabilní a prostorné provedení
 • Nosnost 210 kg
 • Univerzální rekreační využití na klidnějších vodách

Co zamrzí

 • Dodáváno bez pádla

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 98 %

Koupit v obchodě

Ještě vás paddleboarding nepřesvědčil? Podívejte se na toto video a uznáte, že mít doma jeden paddleboard nebude na škodu.

Jak vybrat paddleboard?

Test je za námi a přišel čas na avizovaného průvodce výběrem a pořízením prkna. V něm se podíváme především na jednotlivé typy a rozdíly mezi nimi a také na nejdůležitější parametry. Tyto informace vám mohou být k užitku při rozhodování, jaký paddleboard koupit.

Pevný, nebo nafukovací?

Úplně základní rozhodnutí spočívá v tom, zda si pořídit prkno nafukovací, nebo naopak s pevnou konstrukcí. Do naší recenze jsme zařadili pouze prkna nafukovací, jelikož ty jsou pro tuzemské uživatele poměrně jasnou volbou.

Pevné paddleboardy jsou dražší (někdy i mnohanásobně), u nás nepříliš dostupné, neskladné a vyplatí se spíše, pokud bydlíte u moře nebo se tomuto sportu věnujete profesionálně.

Rozdělení podle použití

Allround

Tento model je dobrou volbou, pokud s tímto sportem chcete začít a zatím nevíte, kam vás vítr zavane a jakou pod-disciplínu si oblíbíte. Jedná se o univerzální prkno s větší šířkou a vysokou stabilitou vhodné pro rekreační a kondiční jízdy.

Touring

Touring nebo taky cestovní SUP patří k dalším u nás velmi oblíbeným typům. Oproti allround prknům jsou rychlejší, zpravidla tenčí a mají ostřejší špičku. Jsou vhodné pro dlouhé vyjížďky v klidnějších říčních, jezerních i mořských vodách.

Race

Tato prkna jsou, jak název napovídá, určena především pro závodní účely. Obvykle jsou karbonová a velmi drahá, ale jak dokazuje naše recenze, najdou se i dostupnější nafukovací modely. Typické je úzké, dlouhé provedení a velmi ostrá špička. Důraz je kladen na rychlost.

Wave

Typ Wave je definován mírně prohnutým profilem. Díky tomu si prkno lépe poradí i s mořskými vlnami. Ačkoli samozřejmě nelze počítat s vlastnostmi srovnatelnými se surfovými prkny.

Wind

Také zástupce této kategorie se v naší recenzi objevil. Wind nebo Windsurf SUP jsou kombinací windsurfingového plováku a paddleboardu. Resp. jde o paddleboard s přídavnou plachtou.

paddleboarding = zábava pro celou rodinu
paddleboarding = zábava pro celou rodinu

Konstrukce

 • Jednostěnná (single layer, ECO, light) – výhodou je nízká váha a cena, nevýhodou nízká tuhost a nižší životnost. Vhodné pro lehké, začínající jezdce.
 • Dvoustěnná (double layer) – odolná konstrukce ze dvou plášťů z PVC. Vhodná i pro těžké jezdce, vysoká životnost. Vyšší je ale také cena a váha.

Nosnost

Nosnost je velmi důležitý parametr u každého paddleboardu. Dána je především dvěma hodnotami: objemem (nebo výtlakem) a tloušťkou. Co se týče tloušťky, setkáte se především se dvěma variantami, přičemž 10centimetrová prkna jsou vhodnější pro ženy a lehčí jezdce a 15centimetrová jsou zpravidla dostatečná i pro větší zátěž.

A jak je to s objemem a tedy výtlakem? Prkna kolem 200 litrů jsou uzpůsobená spíše pro lehčí až střední zatížení. Pro vyšší zátěž je vhodnější zvolit paddleboard s výtlakem i 300 l. Prkna pro více lidí mohou mít výtlak i 400 nebo více litrů.

Délka

Délka ovlivňuje především způsob použití, rychlost a manévrovatelnost paddleboardu. V zásadě můžeme mluvit o prknech krátkých (do 270 cm), středních (do 370 cm) a dlouhých (nad 370 cm). První varianta se uplatní i ve vlnách a je dobře ovladatelná. Středně dlouhá prkna mají nejvíce univerzální využití a představují optimální kompromis mezi rychlostí a ovladatelností. Dlouhá prkna jsou pak většinou závodní (race), jsou velmi rychlá, ale vyžadují zkušenosti a hůře se ovládají.

Stabilita

Stabilita je určena především šířkou prkna. Širší prkna (cca 80 cm a více) jsou pomalejší a velmi stabilní, jsou tedy ideální volbou pro začínající uživatele, ale taky pro děti nebo seniory. Pokud se cítíte na vyšší rychlost, zvolte štíhlejší prkno (cca 75 cm, přičemž závodní jsou i užší).

paddleboarding

Nejlepší značky paddleboardů

Jaké značky patří mezi nejžádanější a nejlepší na trhu?

 1. Aqua Marina – vysoký počet paddleboardů v nabídce ve všech typech a kategoriích. Jedna z nejžádnější a nejprodávanější značek SUP na trhu.
 2. Bestway – specialista na nafukovací pomůcky nejen do vody má v nabídce dobře hodnocené levnější paddleboardy.
 3. Hydro Force
 4. JOBE – profi paddleboardy spíše pro náročné uživatele. Dražší, ale velmi kvalitní.
 5. Worker od Insportline
 6. ITIWIT – značka Decathlonu se řadí mezi nejžádanější i vzhledem ke své dostupnosti. Nabízí skvělý poměr ceny a výkonu.

Nejprodávanější paddleboardy na trhu

Nejprodávanější paddleboardy na trhu podle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového paddleboardu. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního paddleboardu na trhu.
0 Sdílení
Téma

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře