Malé spotřebiče

Test a recenze 4 nejlepších kapslových kávovarů

Nejlepší kapslové kávovary Kávovary využívající pro výrobu nápojů speciální kapsle jsou relativně mladým typem zařízení. Přesto si už našly širokou obec zastánců, kteří na tento způsob vaření kávy nedají dopustit.

V čem tkví popularita kapslových kávovarů? Především v bezkonkurenční jednoduchosti a rychlosti přípravy. Tento spotřebič dokáže ovládat skutečně každý, a navíc káva z vašich oblíbených kapslí je vždy stejná. Nestane se tedy, že byste se těšili na ranní doušek a byli zklamaní, že se tentokrát nepovedl tak jako jindy. Protože mají tyto přístroje rozhodně něco do sebe, připravili jsme pro vás test. Najdete v něm čtyři nejlepší kapslové kávovary ze současné nabídky.

Bonusem pro vás je pak průvodce na konci testu, ve kterém naleznete informace, tipy a rady, které vám pomohou lépe se orientovat při výběru a nákupu tohoto praktického pomocníka do domácnosti. Dozvíte se, na jaké parametry se při nákupu zaměřit; jaké jsou výhody a přednosti, a naopak nedostatky tohoto řešení a mnoho dalšího.

V recenzi kapslových kávovarů vám představíme zástupce různých cenových kategorií. Díky tomu si budete moci vybrat podle vlastních potřeb a nároků. Ať už upřednostňujete maximální kvalitu a šíři výbavy, anebo hledáte dostupný model, na kterém byste zjistili, zda vám bude tento způsob přípravy kávy vůbec vyhovovat. Ačkoli jsou kapslové kávovary oblíbené spíše mezi méně odbornou populací, některé svou kvalitou dokážou přesvědčit i profesionály.

Test nejlepších kapslových kávovarů podle redakce

ProduktHodnoceníCena (od)
#1DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4999 KčČíst recenze
#2DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2078 KčČíst recenze
#3DeLonghi EN 550
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]6 490 KčČíst recenze
#4Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFE
[usr 4 text="true" tooltip="true"]2999 KčČíst recenze
TOP 4 kapslové kávovary

#1 DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267 (od 4 999 Kč)

Ideální pro přípravu capuccina

 Recenze DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267  Italská značka DeLonghi je v současnosti nezpochybnitelným lídrem mezi výrobci kapslových kávovarů a nabízí velké množství těchto produktů v různých cenových hladinách.

Model DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267 sice nepatří k nejlevnějším zařízením – za to rozhodně patří k nejkvalitnějším kapslovým kávovarům v české nabídce. A čím vás dokáže zaujmout a přesvědčit, že vyšší investice se vyplatí? Pojďme se na to podívat.

DeLonghi EN 267 BAE vyniká maximální jednoduchosti ovládání a potěší velmi kompaktními rozměry při hmotnosti okolo 4 kg. Do zařízení se používají kapsle Nespresso, které se vyznačují nejvyšší kvalitou. Ostatně právě tato značka stojí za vznikem kapslového řešení. Vybrat si přitom můžete až z 19 druhů kávy.

Model EN 267 BAE neobsahuje příliš funkcí nebo možností navíc, vše se soustředí na maximální kvalitu a rychlost použití. Precizní provedení zajišťuje, že kávovar snese i náročný, každodenní provoz.

Zařízení disponuje zásobníkem na mléko, zásobníkem na vodu o objemu 1 l a dokáže vyvinout tlak až 19 barů. Dávkování kávy je automatické a programovatelné. Je zde i funkce automatického vyhození použité kapsle do nádobky, do které se jich vejde až 11. Výhodou je i funkce stand-by po 9 minutách, polohovatelný držák na šálky a další detaily přispívající k dokonalému dojmu.

Největší předností tohoto modelu je však přibalený pěnič mléka Aeroccino na přípravu lahodného capuccina. Pěnu zvládne krásně našlehat a ještě přitom ohřát. To si jistě oblíbí i vaše děti, kterým tato mléčná pěna velmi chutná.

Co potěší

 • Špičkový kávovar na kapsle Nespresso
 • Až 11 druhů kávy
 • Extrémně jednoduchá obsluha
 • Šlehač mléka Aeroccino v ceně
 • Doba zahřátí pouze 25 vteřin
 • Automatické vypnutí

Co zamrzí

 • Menší množství funkcí, bez displeje

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4999 Kč

Koupit v obchodě

#2 DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85 (od 2 078 Kč)

Nejlepší poměr cena / výkon

 Recenze DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267  I další model testu kapslových kávovarů bude pocházet od italského výrobce DeLonghi. Tentokrát však půjde o zařízení, které zaujme především velmi dostupnou cenou. I tak se ale můžete těšit na vysoce kvalitní přístroj, který osloví především začínající uživatele.

I v tomto případě je špičková kvalita a dokonalá chuť kávy zajištěna použitím kapslí značky Nespresso. A vynikající výsledek je přece u každého kávovaru tím nejdůležitějším parametrem. Stejně jako u předchozího modelu je použití velmi jednoduché a příprava kávy je nesmírně rychlá (kávovar se nahřeje do 25 vteřin). Zásobník na vodu disponuje objemem 0,6 l; tlak při výrobě nápoje je 19 barů a příkon zařízení je jen 1260 W. Vyšší úsporu energie zajišťuje navíc Eko režim a automatické vypnutí při nečinnosti.

Očekávat můžete také funkci FLOW STOP, s jejíž pomocí můžete využít nejen automatickou velikost množství vody, ale naprogramujete a uložíte si vlastní objem.

Velkou výhodou jsou také opravdu kompaktní rozměry a hmotnost pouze něco málo přes 2 kilogramy. Tento kávovar je ideální a cenově výhodnou variantou především pro menší domácnosti nebo méně náročně milovníky kávy.

Co potěší

 • Ideální do menších domácností
 • Špičková kvalita kávy Nespresso
 • Funkce FLOW STOP
 • Eko režim a automatické vypnutí
 • Velmi snadné ovládání
 • Vysoká rychlost přípravy kávy
 • Nízká hmotnost a malé rozměry

Co zamrzí

 • Menší objem zásobníku na vodu
 • Méně funkcí a bez displeje

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2078 Kč

Koupit v obchodě

#3 DeLonghi EN 550 (od 6490 Kč)

Pro náročnější zákazníky

 Recenze DeLonghi EN 550  A do třetice všeho dobrého je tu další kávovar značky DeLonghi využívající výběrové kapsle Nespresso (jsou zkrátka nejkvalitnější). Jako u všech kávovarů DeLonghi je i u modelu EN 550 kladen důraz na rychlost přípravy a jednoduchost obsluhy. To jsou ostatně hlavní přednosti, které uživatelé od kapslových kávovarů očekávají a které je zvýhodňují před jinými typy přístrojů.

Co se týče technických parametrů, kávovar pracuje opět s tlakem 19 barů, disponuje zásobníkem na vodu o objemu 0,9 l a integrovaným zásobníkem na mléko o objemu 0,35 l. Příkon zařízení je 1400 W a nahřátí trvá jen cca 25 vteřin. Rozměry výrobku jsou 17x26x26 cm při hmotnosti cca 7 kg.

Zásadní výhodou je velký výběr z více než 20 druhů káv (do kávovarů můžete zakoupit i kapsle například od StarBucks) s různou intenzitou chuti, aromatu a podobně. Jedná se taky o výbornou volbu pro milovníky Cappuccina, jelikož tento model disponuje funkcí pro jeho automatickou přípravu. Další užitečnou funkcí je i automatické odvápňování, které vám usnadní údržbu.

Kávovar sice ani v tomto případě nemá displej. Ovládání je ale tak jednoduché, že jeho absence není žádným způsobem na překážku. Tento model sice patří k dražším, ale uplatní se i v početné domácnosti nebo u náročných uživatelů. K dispozici je navíc hned v několika barevných provedeních.

Co potěší

 • Jeden z nejkvalitnějších kapslových kávovarů
 • Velký výběr kávových kapslí značky Nespresso
 • Maximální jednoduchost obsluhy a rychlost přípravy
 • Vynikající volba pro milovníky Cappuccina
 • Ideální i pro větší domácnosti

Co zamrzí

 • Větší rozměry a hmotnost
 • Bez displeje
 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 6490 Kč

Koupit v obchodě

#4 Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFE (od 2999 Kč)

Pokud Nespresso není vaše oblíbená značka

 Recenze Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFE  Poslední produkt v naší recenzi kapslových kávovarů bude zároveň prvním a jediným, který nepochází od italského výrobce DeLonghi, ale od německé značky Tchibo. Jde o cenově velmi dostupný a oblíbený model sloužící pro přípravu vynikajícího espressa, ale také caffè crema nebo filtrované kávy a případně i čaje.

Model je vybaven spíše menším zásobníkem na vodu o kapacitě 0,7 l. K dispozici je i „odpadkový“ zásobník na použité kapsle a je zde taky odnímatelná odkapávací miska, navíc výškově nastavitelná. Kávovar disponuje třemi variantami síly tlaku pro různé typy nápojů – maximální tlak je přitom 15 barů, což je dostačující hodnota pro přípravu dobrého espressa.

Do zařízení se používají kapsle Tchibo Cafissimo. Výběr druhů káv i čaje je přitom i v tomto případě poměrně široký, takže pravděpodobně nebudete mít problém najít nápoj či nápoje, které vám padnou do vkusu.

Tchibo Cafissimo TUTTOCAFFÈ je navíc opatřen užitečnou signalizací, která vás upozorní v případě přílišného zanesení vodním kamenem. Nahřátí stroje je poměrně rychlé a obsluha je jednoduchá. Jedná se o model vhodný, pokud máte rádi pestrost a holdujete více druhům nápojů. Vybrat si můžete z více barevných provedení. Výška výrobku je poněkud větší (36 cm), ale hmotnost zůstává na velmi přívětivých 4 kilogramech.

Co potěší

 • Kvalitní kávovar pro menší a střední domácnosti, kde má každý jiný vkus
 • Zajímavý design, více barevných provedení
 • Rychlá příprava, snadná obsluha
 • Signalizace zanesení vodním kamenem
 • Automatické vypnutí při nečinnosti
 • Výhodná cena

Co zamrzí

 • Vzhledem k rozměrům menší objem zásobníku
 • Chybí zásobník na mléko
 • Bez displeje

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2999 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat kapslový kávovar?

V recenzi jste se mohli seznámit se čtveřicí velice kvalitních produktů, které se těší velké oblibě a dobrému hodnocení. Pokud ale stále nevíte, jaký kapslový kávovar koupit nebo co od tohoto zařízení chtít, očekávat a vyžadovat, máme pro vás navíc průvodce, který vám při rozhodování pomůže. Nejprve se blíže podíváme, jaké výhody a nevýhody skrývají kapslové kávovary oproti jiným typům zařízení pro přípravu kávy.

Kapslový kávovar vs. pákový nebo automatický

Pákový kávovar

Pákové kávovary mohou být domácí i profesionální a právě u tohoto typu zařízení je výsledná kvalita kávy nejvíce ovlivněna uživatelem. Je potřeba znát správné množství a kávu pečlivě upěchovat do dávkovače. Záleží samozřejmě i na kvalitě samotné kávy, jejím umletí, na tlaku, který je kávovar schopen vyvinout, ba i na kvalitě samotné vody.

Pákové kávovary většinou disponují tryskou pro šlehání mléka a někdy i integrovaným mlýnkem kávy. Uživatel tedy může ovlivnit takřka každou část přípravy. Proto je tento typ zařízení vhodný spíše pro zkušenější fajnšmekry. Obsluha je totiž náročnější a vyžaduje znalosti a zkušenosti.

Automatický kávovar

Automatická varianta vyniká velmi snadnou, plně automatickou přípravou nápojů. Kávovar provede sám vše – od mletí až po dávkování a často i šlehání mléka. „Parametry“ jednotlivých nápojů jsou přednastaveny, ale někdy je možné je v případě potřeby pozměnit a přizpůsobit chuť vlastnímu vkusu. Dokonce i čištění bývá do značné míry automatické. Od uživatele se tedy chce v zásadě pouze jediné – stisknout ten správný knoflík.

Výhodou je tedy pohodlí a kompletně automatická příprava. Tyto kávovary jsou ale taky dražší a větší a v domácnosti se většinou příliš neuplatní – ideální jsou do firem, kanceláří apod., kde se vypijí větší objemy kávy, ale není možné se zdržovat složitější přípravou.

Kapslový kávovar

A konečně se dostáváme k samotným kapslovým kávovarům, které jsou předmětem testu. Ty představují určitý zajímavý a moderní domácí kompromis. Tato zařízení vynikají velmi snadnou obsluhou a rychlostí přípravy nápoje, ale taky značně jednoduchou údržbou.
Výhodou kapslových kávovarů je i nízká pořizovací cena. Jedná se o zařízení, která jsou vhodná pro domácí použití a ocení je zejména uživatelé, kteří se nepovažují za velké kávové znalce a chtějí si rychle a bez složitých operací dopřát šálek dobrého horkého nápoje.

Nabídka kapslí je přitom široká. Předností jsou i velice kompaktní rozměry.

A jaké jsou nevýhody? Především vysoká cena za jeden šálek a pak poněkud neekologický provoz (odpad v podobě kapslí). Tyto přístroje proto nejsou ideální pro přípravu velkého množství nápojů, ale spíše pro běžné až méně časté domácí použití. Taky kvalita kávy nelze nijak ovlivnit a je kompletně určena kvalitou kapslí.

Vybírejte podle kapslí

Kapsle jsou alfou i omegou kapslových kávovarů, a proto je rozumné se při výběru zaměřit taky právě na tento „komponent“. Většina kávovarů umožňuje využívání kapslí pouze od jednoho konkrétního výrobce. Setkat se ale můžete i s kávovary do určité míry univerzálními. Každý výrobce nicméně nabízí poměrně širokou nabídku nápojů.

Nejvýznamnějším výrobcem kapslí je Nespresso. Těšit se můžete především na vysoce kvalitní kávu lahodné chuti, ale pokud máte rádi pestrý výběr mnoha druhů nápojů, budete možná zklamaní. Nespresso se zaměřuje především na klasické espresso, ristretto a lungo a milovníci různých neobvyklých variant si příliš na své nepřijdou. Za to výběr podle intenzity chuti a aromatu je široký.

Pokud si chcete připravovat i různé jiné nápoje, mohou vám více vyhovovat kapsle Tchibo, Nescafé Dolce Gusto nebo třeba Tassimo. Těšit se můžete na početné variace káv, včetně mléčných, ale i na úplně jiné nápoje, např. čaje, čokolády a kakaa, nebo dokonce nápoje studené.

Důležité parametry

Tlak

Hlavním a nejdůležitějším parametrem je tlak. Ten musí být konstantní a dosahovat hodnoty minimálně 9 barů. Právě tlak má zásadní podíl na kvalitě kávy, bohatosti chuti a aromatu. Pokud chcete dobrou kvalitu, volte zařízení schopné vyvinout 15 barů. Špičku pak představují modely s tlakem 19 barů. Pokud se setkáte s produktem, který deklaruje tlak nižší než 9 barů, raději se mu vyhněte. Pořizovací cena bude možná nižší, ale kvalita kávy bude nejspíš velmi špatná.

Objem zásobníku na vodu

Zásobník na vodu disponuje u většiny zařízení objemem od cca 0,5 l do 1,5 l. Menší zásobník může stačit pro jednoho nebo dva uživatele. Objemnější verze jsou vhodnější do početnějších domácností. Důležité je, aby byla zajištěna jednoduchá kontrola množství vody a pohodlné dolévání.

Zásobník na mléko

Tato součást se nevyskytuje u všech kapslových kávovarů, ale umožňuje přípravu lahodné kávy, např. cappuccina, s čerstvým mlékem. Pohodlná je i funkce automatického šlehání.

Příkon

Dostatečný příkon je u kapslového kávovaru důležitý. Jednou z hlavních předností tohoto řešení je totiž rychlost přípravy nápoje. Slabý příkon by kávovar o tuto výhodu připravil a vy byste museli čekat na nahřátí a přípravu nápoje i několik minut – a na to zvlášť po ránu nikdo náladu nemá. Kvůli úspoře energie by měl ale kávovar disponovat funkcí automatického vypnutí při nečinnosti.

Další možnosti

 • Displej – u většiny kapslových kávovarů se s ním nesetkáte, protože ovládání je opravdu velmi jednoduché.
 • Zásobník na použité kapsle – při větší spotřebě kávy je výhodné, pokud má zařízení zásobník a nemusíte se zabývat každou kapslí zvlášť.
 • Plocha na nahřívání šálků– zahřívá prázdný šálek a udržuje teplotu plného šálku.
 • Nastavení výšky výpusti – velmi užitečná možnost, pokud si chcete kávu připravovat do vlastního šálku nebo hrníčku nestandardní velikosti.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového kávovaru na kapsle. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního kapslového kávovaru na trhu.
Rate this post
0 Sdílení

Rankito.cz

Připravujeme pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů v různých kategoriích, pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházíme zahraniční testy, čteme recenze zákazníků a oslovujeme odborníky v oboru, abychom vás inspirovali při vašich nákupech. Taková je redakce Rankito.cz

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře