Malé spotřebiče

Test a recenze 5 nejlepších kapslových kávovarů

Nejlepší kapslové kávovary Kávovary využívající pro výrobu nápojů speciální kapsle jsou relativně mladým typem zařízení. Přesto si už našly širokou obec zastánců, kteří na tento způsob vaření kávy nedají dopustit.

V čem tkví popularita kapslových kávovarů? Především v bezkonkurenční jednoduchosti a rychlosti přípravy. Tento spotřebič dokáže ovládat skutečně každý, a navíc káva z vašich oblíbených kapslí je vždy stejná. Nestane se tedy, že byste se těšili na ranní doušek a byli zklamaní, že se tentokrát nepovedl tak jako jindy. Protože mají tyto přístroje rozhodně něco do sebe, připravili jsme pro vás test. Najdete v něm čtyři nejlepší kapslové kávovary ze současné nabídky.

Bonusem pro vás je pak průvodce na konci testu, ve kterém naleznete informace, tipy a rady, které vám pomohou lépe se orientovat při výběru a nákupu tohoto praktického pomocníka do domácnosti. Dozvíte se, na jaké parametry se při nákupu zaměřit; jaké jsou výhody a přednosti, a naopak nedostatky tohoto řešení a mnoho dalšího.

V recenzi kapslových kávovarů vám představíme zástupce různých cenových kategorií. Díky tomu si budete moci vybrat podle vlastních potřeb a nároků. Ať už upřednostňujete maximální kvalitu a šíři výbavy, anebo hledáte dostupný model, na kterém byste zjistili, zda vám bude tento způsob přípravy kávy vůbec vyhovovat. Ačkoli jsou kapslové kávovary oblíbené spíše mezi méně odbornou populací, některé svou kvalitou dokážou přesvědčit i profesionály.

Test nejlepších kapslových kávovarů podle redakce

PořadíNázev produktuHodnoceníCena
1.DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267
⭐ 100 %do 5000 KčČíst recenze
2.DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85
⭐ 99 %do 2500 KčČíst recenze
3.DeLonghi Nespresso Lattissima One EN 510
⭐ 99 %do 5500 KčČíst recenze
4.Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima
⭐ 85 %do 1900 KčČíst recenze
5.Bosch Tassimo Style TAS 1104
⭐ 84 %do 1000 KčČíst recenze
TOP 5 kapslových kávovarů

#1 DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267

Ideální pro přípravu capuccina

 Recenze DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267  Italská značka DeLonghi je v současnosti nezpochybnitelným lídrem mezi výrobci kapslových kávovarů a nabízí velké množství těchto produktů v různých cenových hladinách.

Model DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267 sice nepatří k nejlevnějším zařízením – za to rozhodně patří k nejkvalitnějším kapslovým kávovarům v české nabídce. A čím vás dokáže zaujmout a přesvědčit, že vyšší investice se vyplatí? Pojďme se na to podívat.

DeLonghi EN 267 BAE vyniká maximální jednoduchosti ovládání a potěší velmi kompaktními rozměry při hmotnosti okolo 4 kg. Do zařízení se používají kapsle Nespresso, které se vyznačují nejvyšší kvalitou. Ostatně právě tato značka stojí za vznikem kapslového řešení. Vybrat si přitom můžete až z 19 druhů kávy.

Model EN 267 BAE neobsahuje příliš funkcí nebo možností navíc, vše se soustředí na maximální kvalitu a rychlost použití. Precizní provedení zajišťuje, že kávovar snese i náročný, každodenní provoz.

Zařízení disponuje zásobníkem na mléko, zásobníkem na vodu o objemu 1 l a dokáže vyvinout tlak až 19 barů. Dávkování kávy je automatické a programovatelné. Je zde i funkce automatického vyhození použité kapsle do nádobky, do které se jich vejde až 11. Výhodou je i funkce stand-by po 9 minutách, polohovatelný držák na šálky a další detaily přispívající k dokonalému dojmu.

Největší předností tohoto modelu je však přibalený pěnič mléka Aeroccino na přípravu lahodného capuccina. Pěnu zvládne krásně našlehat a ještě přitom ohřát. To si jistě oblíbí i vaše děti, kterým tato mléčná pěna velmi chutná.

Co potěší

 • Špičkový kávovar na kapsle Nespresso
 • Až 11 druhů kávy
 • Extrémně jednoduchá obsluha
 • Šlehač mléka Aeroccino v ceně
 • Doba zahřátí pouze 25 vteřin
 • Automatické vypnutí

Co zamrzí

 • Menší množství funkcí, bez displeje
Koupit v obchodě

#2 DeLonghi Nespresso Essenza Mini EN85

Nejlepší poměr cena / výkon

 Recenze DeLonghi Nespresso CitiZ&Milk EN267  I další model testu kapslových kávovarů bude pocházet od italského výrobce DeLonghi. Tentokrát však půjde o zařízení, které zaujme především velmi dostupnou cenou. I tak se ale můžete těšit na vysoce kvalitní přístroj, který osloví především začínající uživatele.

I v tomto případě je špičková kvalita a dokonalá chuť kávy zajištěna použitím kapslí značky Nespresso. A vynikající výsledek je přece u každého kávovaru tím nejdůležitějším parametrem. Stejně jako u předchozího modelu je použití velmi jednoduché a příprava kávy je nesmírně rychlá (kávovar se nahřeje do 25 vteřin). Zásobník na vodu disponuje objemem 0,6 l; tlak při výrobě nápoje je 19 barů a příkon zařízení je jen 1260 W. Vyšší úsporu energie zajišťuje navíc Eko režim a automatické vypnutí při nečinnosti.

Očekávat můžete také funkci FLOW STOP, s jejíž pomocí můžete využít nejen automatickou velikost množství vody, ale naprogramujete a uložíte si vlastní objem.

Velkou výhodou jsou také opravdu kompaktní rozměry a hmotnost pouze něco málo přes 2 kilogramy. Tento kávovar je ideální a cenově výhodnou variantou především pro menší domácnosti nebo méně náročně milovníky kávy.

Co potěší

 • Ideální do menších domácností
 • Špičková kvalita kávy Nespresso
 • Funkce FLOW STOP
 • Eko režim a automatické vypnutí
 • Velmi snadné ovládání
 • Vysoká rychlost přípravy kávy
 • Nízká hmotnost a malé rozměry

Co zamrzí

 • Menší objem zásobníku na vodu
 • Méně funkcí a bez displeje
Koupit v obchodě

#3 DeLonghi Nespresso Lattissima One EN 510

Pro náročnější zákazníky

 Recenze DeLonghi Nespresso Lattissima One EN 510  “Kapslový kávovar s tlakem 19 bar a exkluzivním systémem na přípravu mléčného nápoje Cappucccino systém. Nespresso De´Longhi Lattissima One, černý EN510.B je vybaven 3 tlačítky pro rychlý výběr oblíbeného nápoje, kompaktní mléčnou karafou, posuvným táckem pro použití hrníčků na espresso i vysokých sklenic na latte macchiato.”

Koupit v obchodě

#4 Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima

Pokud Nespresso není vaše oblíbená značka

 Recenze Krups Nescafé Dolce Gusto Infinissima  “Designová perla mezi kávovary na kapsle, která podtrhne krásu jakékoliv moderní kuchyně. Nescafé Dolce Gusto Infinissima je inspirována symbolem nekonečna. Kávovar se velmi snadno ovládá a sám si řekne o potřebu odvápnění.”

Koupit v obchodě

#5 Bosch Tassimo Style TAS 1104

Pokud Nespresso není vaše oblíbená značka

 Recenze Bosch Tassimo Style TAS 1104  “Kapslový kávovar s automatickým nastavením dle čárového kódu na kapsli – Patentovaná technologie INTELLIBREW™, parní tlak 3,3 bar, vyjímatelná nádržka na vodu 0,7 litru integrovaná v přístroji, jedinečný systém průtokového ohřívače, LED ukazatele stavu přístroje, nastavitelný podstavec na šálky, automatické vypnutí, automatický čistící a odvápňovací program, části lze mýt v myčce, příkon 1400 W.”

Koupit v obchodě

Jak vybrat kapslový kávovar?

V recenzi jste se mohli seznámit s pěticí velice kvalitních produktů, které se těší velké oblibě a dobrému hodnocení. Pokud ale stále nevíte, jaký kapslový kávovar koupit nebo co od tohoto zařízení chtít, očekávat a vyžadovat, máme pro vás navíc průvodce, který vám při rozhodování pomůže. Nejprve se blíže podíváme, jaké výhody a nevýhody skrývají kapslové kávovary oproti jiným typům zařízení pro přípravu kávy.

Kapslový kávovar vs. pákový nebo automatický

Pákový kávovar

Pákové kávovary mohou být domácí i profesionální a právě u tohoto typu zařízení je výsledná kvalita kávy nejvíce ovlivněna uživatelem. Je potřeba znát správné množství a kávu pečlivě upěchovat do dávkovače. Záleží samozřejmě i na kvalitě samotné kávy, jejím umletí, na tlaku, který je kávovar schopen vyvinout, ba i na kvalitě samotné vody.

Pákové kávovary většinou disponují tryskou pro šlehání mléka a někdy i integrovaným mlýnkem kávy. Uživatel tedy může ovlivnit takřka každou část přípravy. Proto je tento typ zařízení vhodný spíše pro zkušenější fajnšmekry. Obsluha je totiž náročnější a vyžaduje znalosti a zkušenosti.

Automatický kávovar

Automatická varianta vyniká velmi snadnou, plně automatickou přípravou nápojů. Kávovar provede sám vše – od mletí až po dávkování a často i šlehání mléka. „Parametry“ jednotlivých nápojů jsou přednastaveny, ale někdy je možné je v případě potřeby pozměnit a přizpůsobit chuť vlastnímu vkusu. Dokonce i čištění bývá do značné míry automatické. Od uživatele se tedy chce v zásadě pouze jediné – stisknout ten správný knoflík.

Výhodou je tedy pohodlí a kompletně automatická příprava. Tyto kávovary jsou ale taky dražší a větší a v domácnosti se většinou příliš neuplatní – ideální jsou do firem, kanceláří apod., kde se vypijí větší objemy kávy, ale není možné se zdržovat složitější přípravou.

Kapslový kávovar

A konečně se dostáváme k samotným kapslovým kávovarům, které jsou předmětem testu. Ty představují určitý zajímavý a moderní domácí kompromis. Tato zařízení vynikají velmi snadnou obsluhou a rychlostí přípravy nápoje, ale taky značně jednoduchou údržbou.
Výhodou kapslových kávovarů je i nízká pořizovací cena. Jedná se o zařízení, která jsou vhodná pro domácí použití a ocení je zejména uživatelé, kteří se nepovažují za velké kávové znalce a chtějí si rychle a bez složitých operací dopřát šálek dobrého horkého nápoje.

Nabídka kapslí je přitom široká. Předností jsou i velice kompaktní rozměry.

A jaké jsou nevýhody? Především vysoká cena za jeden šálek a pak poněkud neekologický provoz (odpad v podobě kapslí). Tyto přístroje proto nejsou ideální pro přípravu velkého množství nápojů, ale spíše pro běžné až méně časté domácí použití. Taky kvalita kávy nelze nijak ovlivnit a je kompletně určena kvalitou kapslí.

Vybírejte podle kapslí

Kapsle jsou alfou i omegou kapslových kávovarů, a proto je rozumné se při výběru zaměřit taky právě na tento „komponent“. Většina kávovarů umožňuje využívání kapslí pouze od jednoho konkrétního výrobce (avšak toto se v poslední době mění a například pro kávovar Nespresso lze již sehnat řadu jiných kapslí kompatibilních s kávovary této značky). Setkat se ale můžete i s kávovary do určité míry univerzálními. Každý výrobce nicméně nabízí poměrně širokou nabídku nápojů.

Nejvýznamnějším výrobcem kapslí je Nespresso. Těšit se můžete především na vysoce kvalitní kávu lahodné chuti, ale pokud máte rádi pestrý výběr mnoha druhů nápojů, budete možná zklamaní. Nespresso se zaměřuje především na klasické espresso, ristretto a lungo a milovníci různých neobvyklých variant si příliš na své nepřijdou. Za to výběr podle intenzity chuti a aromatu je široký.

Pokud si chcete připravovat i různé jiné nápoje, mohou vám více vyhovovat kapsle Tchibo, Nescafé Dolce Gusto nebo třeba Tassimo. Těšit se můžete na početné variace káv, včetně mléčných, ale i na úplně jiné nápoje, např. čaje, čokolády a kakaa, nebo dokonce nápoje studené.

Důležité parametry

Tlak

Hlavním a nejdůležitějším parametrem je tlak. Ten musí být konstantní a dosahovat hodnoty minimálně 9 barů. Právě tlak má zásadní podíl na kvalitě kávy, bohatosti chuti a aromatu. Pokud chcete dobrou kvalitu, volte zařízení schopné vyvinout 15 barů. Špičku pak představují modely s tlakem 19 barů. Pokud se setkáte s produktem, který deklaruje tlak nižší než 9 barů, raději se mu vyhněte. Pořizovací cena bude možná nižší, ale kvalita kávy bude nejspíš velmi špatná.

Objem zásobníku na vodu

Zásobník na vodu disponuje u většiny zařízení objemem od cca 0,5 l do 1,5 l. Menší zásobník může stačit pro jednoho nebo dva uživatele. Objemnější verze jsou vhodnější do početnějších domácností. Důležité je, aby byla zajištěna jednoduchá kontrola množství vody a pohodlné dolévání.

Zásobník na mléko

Tato součást se nevyskytuje u všech kapslových kávovarů, ale umožňuje přípravu lahodné kávy, např. cappuccina, s čerstvým mlékem. Pohodlná je i funkce automatického šlehání.

Příkon

Dostatečný příkon je u kapslového kávovaru důležitý. Jednou z hlavních předností tohoto řešení je totiž rychlost přípravy nápoje. Slabý příkon by kávovar o tuto výhodu připravil a vy byste museli čekat na nahřátí a přípravu nápoje i několik minut – a na to zvlášť po ránu nikdo náladu nemá. Kvůli úspoře energie by měl ale kávovar disponovat funkcí automatického vypnutí při nečinnosti.

Další možnosti

 • Displej – u většiny kapslových kávovarů se s ním nesetkáte, protože ovládání je opravdu velmi jednoduché.
 • Zásobník na použité kapsle – při větší spotřebě kávy je výhodné, pokud má zařízení zásobník a nemusíte se zabývat každou kapslí zvlášť.
 • Plocha na nahřívání šálků– zahřívá prázdný šálek a udržuje teplotu plného šálku.
 • Nastavení výšky výpusti – velmi užitečná možnost, pokud si chcete kávu připravovat do vlastního šálku nebo hrníčku nestandardní velikosti.

Nejprodávanější kávovary na kapsle

Nejprodávanější kapslové kávovary podle nákupního portálu Heureka.cz a recenzí tisícovek lidí.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového kávovaru na kapsle. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního kapslového kávovaru na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře