Recenze 8 nejlepších odšťavňovačů 2018 (klasických)

Nejlepší odšťavňovače na trhu Vzhledem k tomu, že trh je doslova přesycený všemi různými kuchyňskými spotřebiči, rozhodli jsme se pro tentokrát zaměřit na nejlepší odšťavňovače, které můžete koupit na českém trhu.

Ze všeho nejdříve jsme si pročetli spousty recenzí odšťavňovačů a rozmýšleli se, jaké přednosti by měl mít. Jak už to tak bývá, narazíte i na takové, které nejsou moc výkonné, natož kvalitní a po několika použitích jsou zralé na vyhození, protože oprava se vám nevyplatí.

My jsme se zaměřili na výkon odšťavňovače, výtěžnost šťávy, praktičnost, ale i velikost odšťavňovací nádoby. Vybrat ten nejideálnější odšťavňovač není nikdy jednoduché, proto jsme pro vás oťukli ty nejprodávanější odšťavňovače na trhu a zjistili, čím vás mohou zaujmout.

Pro začátek nás zaujal Bosch MES25A0, který se podle serveru heureka.cz stal dokonce TOP produktem roku 2016. Je výkonný, naprosto bezpečný a snadno se používá. Nejvíce nás zaujal nejen výkon, ale zejména velký plnící otvor, díky kterému nemusíte ovoce namáhavě krájet, protože tudy prostrčíte klidně i celé jablko nebo větší kusy.

Nejlepší klasické odšťavňovače na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1CATLER JE 4010
5 out of 5 stars (5 / 5)5 490 Kč Číst recenze
#2Catler JE 4011
5 out of 5 stars (5 / 5)6 490 Kč Číst recenze
#3Philips HR 1871
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)4 572 Kč Číst recenze
#4Catler JE 8011
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)7 990 Kč Číst recenze
#5Braun Multiquick 7 - J700
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3 429 Kč Číst recenze
#6Bosch MES25A0
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2 149 Kč Číst recenze
#7ETA Fresher 0032
4.4 out of 5 stars (4,4 / 5)2 599 Kč Číst recenze
#8Russell Hobbs 20366-56
4.3 out of 5 stars (4,3 / 5)1 799 Kč Číst recenze

#1 CATLER JE 4010 (od 5 490 Kč)

Jeden z nejkvalitnějších odšťavňovačů aktuálně na trhu

 VÍTĚZ   Recenze CATLER JE 4010  Pokud stále nevíte, jaký koupit odšťavňovač, pak jste ještě nepoznali Catler JE 4010, který se pyšní příkonem 1 200 W. Díky tomu zaručuje vynikající výsledky při odšťavňování. Je vyzbrojen velmi kvalitním nerezovým sítem, jehož ostří bylo zpevněno titanem a na stěně je pak mikrosíťovina.

Catler JE 4010, který se dokonce stal mezi odšťavňovači vítězem dTestu 10/2015 a dále vítězem iTestu, vyniká maximální výtěžností šťávy z plodů, bez ohledu na to, jestli jsou kupované či domácí, protože má na 40 000 miniaturních otvorů. Otvor k plnění má průměr úžasných 84 mm, takže do něj snadno vložíte i celá jablka, citrony, pomeranče a další. Ovoce i zeleninu tak zpracujete rychlostí blesku.

Základem odšťavňovače je nádoba na dužinu a zásobník na vymačkanou šťávu. Ten má objem 1,2 litru. Přístroj je vybaven praktickým LCD displejem, na kterém vidíte vámi zvolený režim i rychlost. Oproti levnějším alternativám, kde jsou jen 2 rychlosti pro odšťavňování, jich má Catler JE 4010 hned 5, navíc je každý z nich pojmenována (jablka, ananas, citrusy, měkké ovoce a tvrdá zelenina). Nebudete tak muset přemýšlet, jaká rychlost je ideální pro vámi vybrané kousky.

Další, co patří k přednostem přístroje, je rychlé a velmi snadné čištění po použití. Odnímatelné části jednoduše omyjete pod tekoucí vodou nebo je vložíte do myčky s ostatním nádobím. Součástí balení je také kartáček, který je vhodné použít na čištění sítka.

Co potěší

 • skvělý poměr ceny / výkon
 • jednoduché čištění
 • velký objem nádoby na dužinu i šťávu
 • kvalitní provedení v nerezu
 • přehledný LCD displej
 • 5 rychlostí s možností volby podle druhu ovoce / zeleniny

Co zamrzí

 • větší rozměry přístroje do menších kuchyní
 • nedokáže vyrobit pyré z měkkého ovoce a zeleniny (na rozdíl od Catler JE 4011 – naše dvojka v žebříčku)
 • po čase se u řady přístrojů lehce zvyšuje hlučnost

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 5 490 Kč

Koupit v obchodě

#2 Catler JE 4011 (od 6 490 Kč)

Vítěz zahraničních testů pro rok 2018

 Recenze Catler JE 4011  Mezi nejlepší odšťavňovače patří i vítěz zahraničních testů pro rok 2018 Catler JE 4011 s výkonným 1 200 W motorem. Základními prvky tohoto přístroje je kvalitní nerezové síto, které má ostří zpevněné titanem. Stěny jsou z mikrosíťoviny o více než 40 000 miniaturních otvorech. To vše zaručuje maximální výtěžnost šťávy a zároveň rychlou přípravu vysoce kvalitní čerstvé šťávy během pár sekund.

Catler JE 4011 má elektronické ovládání rychlosti. To umožňuje nastavit ideální rychlost pro jednotlivé druhy zeleniny i ovoce, a vydolovat z nich ještě více šťávy. Zvolené rychlosti se zobrazují na velkém LCD displejem.

Obrovským plusem, kterým si tento výrobek získal řadu příznivců, je přídavný disk pro výrobu pyré. Lehce tak můžete zpracovat měkké druhy ovoce a zeleniny, jako banány, jahody, mango, rajčata atd. Díky tomuto disku je ve šťávě zachována dužina, jež je bohatá na vlákninu, kterou naše tělo potřebuje. Navíc se pyré využije třeba při přípravě dětské stravy, ale i jako základ do různých polévek, dipů či zmrzlin s ovocnou složkou.

Zásluhou velkého plnícího otvoru si Catler JE 4011 poradí skoro s každým druhem ovoce či zeleniny. Otvor o šířce 84 mm snadno pojme celá jablka, oloupané pomeranče atd., aniž byste museli cokoliv pracně krájet.

Catler JE 4011 snadno složíte i rozložíte, takže jeho příprava i čištění je otázkou několika vteřin. Sítko jednoduše vyčistíte pomocí kartáčku, který je přiložen v balení u přístroje, případně ho stejně jako i ostatní odnímatelné části můžete vložit do myčky.

Co potěší

 • perfektně odšťavní všechny druhy ovoce a zeleniny
 • rychlost – během 10 sekund je hotovo
 • velmi tichý chod
 • velký objem nádoby na odpad i šťávu
 • výroba pyré pomocí nerezového disku

Co zamrzí

 • plastové víčko
 • chybí samočisticí režim
 • více pěny ve šťávě díky vysokému výkonu

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 6 490 Kč

Koupit v obchodě

#3 Philips HR 1871 (od 4 572 Kč)

Nejlepší na ovocné šťávy

 Recenze Philips HR 1871  Jestli stále nemáte jasno, jaký koupit odšťavňovač, pak by vás mohl zaujmout tento výkonný elegán, který je vhodný pro přípravu ovoce i zeleniny. Čerstvá šťáva je hotová během chvilky, příjemně osvěží, je velmi chutná a hlavně zdravá. Snadno si vyrobíte různé koktejly nebo i limonády pro své děti. Přístroj disponuje systémem drip-stop, díky kterému nebude váš stůl lepkavý od kapek.

Srdcem celého odšťavňovače, který se umístil v TOP 3 našeho žebříčku, je výkonný motor o 1 000 W, jehož zásluhou zpracujete i hodně odolné ingredience ve vynikající šťávu. Součástí přístroje je také velmi inovativní systém extrakce šťávy s převráceným sítem. Ten se postará o to, že v ovoci či zelenině nezůstane skutečně ani kapička lahodné šťávy. Oproti nejvýkonnějšímu odšťavňovači Philips, získáte s tímto modelem zhruba o 10 % šťávy více než doposud.

Philips HR 1871 má extra širokou plnicí trubici s průměrem 80 mm, takže nemusíte ovoce či zeleninu vůbec krájet, protože tento silný pomocník si s nimi snadno poradí. Můžete tak vložit červenou řepu, jablko, zkrátka cokoliv. Extrémně silný motor o výkonu 1 000 W si snadno poradí i s velmi tvrdými druhy zeleniny a ovoce.

Odšťavňováním s převráceným sítkem můžete získat zhruba 2,5 litru šťávy najednou, bez toho, že byste vyprazdňovali nádobu s dužinou. Philips HR 1871 si vystačí se 2 nastavitelnými rychlostmi pro měkké a tvrdé potraviny.

Díky technologii QuickClean se tento přístroj čistí skoro sám. Funkce předčištění dokáže odstranit otravná vlákna, a jakmile do pěchovače nalijete vodu, vytvoří se uvnitř tzv. vodní fontána, ta celý přístroj dokonale očistí. Odnímatelné části můžete strčit také do myčky. Celou proceduru s mytím odšťavňovače zvládnete během minutky.

Co potěší

 • výběr rychlosti na tvrdé i měkké druhy ovoce a zeleniny
 • snadná údržba – funkce samočištění zbaví přístroj nečistot “téměř” sama
 • poradí si s velkými kusy zeleniny i ovoce
 • rychlé odšťavňování

Co zamrzí

 • velikost přístroje – v některých kuchyních může překážet
 • ve šťávě se často tvoří pěna díky vysokému výkonu
 • občas do šťávy pronikne kousek pecky či slupky

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 4 572 Kč

Koupit v obchodě

#4 Catler JE 8011 (od 7 990 Kč)

Profesionální odšťavňovač pro častější využití

 Recenze Catler JE 8011  Mezi nejlepší odšťavňovače z profesionální řady patří Catler JE 8011, která má vysoce výkonný motor 1 380 W. Součástí je kvalitní pletené nerezové sítko s ostřím, které je zpevněno titanem. Snadno si tak poradí s různými druhy zeleniny i ovoce. Ovládání je elektronické a má celkem 5 stupňů, takže si nastavíte optimální rychlost pro jednotlivé typy plodů.

Přídavný disk, kterým je přístroj vybaven hravě připraví pyré z měkkých druhů ovoce i zeleniny, čímž si šťáva zachová i dužinu, navíc ho můžete využít na přípravu zmrzlin, krémových polévek atd.

Zelenina ani ovoce se nemusí pracně krájet díky 84 mm širokému plnícímu otvoru, stačí pouze oloupat a vhodit. Odšťavňovač Catler JE 8011 se snadno sestavuje i čistí, takže máte hotovo za chvilku. Veškeré odnímatelné části se dají vložit do myčky a sítko vyčistíte kartáčkem, jenž je součástí balení.

Co potěší

 • nejvyšší rychlost odšťavňování na trhu
 • robustní a velmi stabilní základna
 • moderní design
 • nerezové provedení
 • snadná údržba

Co zamrzí

 • vyšší cena, která ovšem odpovídá kvalitě
 • větší hmotnost i velikost přístroje
 • někdy se mu nedaří dosucha zpracovat hroznové víno

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 7 990 Kč

Koupit v obchodě

#5 Braun Multiquick 7 – J700 (od 3 429 Kč)

Jeden z nejlépe hodnocených modelů od zákazníků

 Recenze Braun Multiquick 7 – J700  Co se týká recenzí odšťavňovačů, rozhodně nesmíme vynechat Braun Multiquick 7 – J700, který je univerzálním pomocníkem do každé kuchyně. Vyniká nejen vysoce lesklým plastem s prvky nerez oceli, ale zejména svým výkonem funkčností a stylovým designem.

Díky výkonnému motoru 1 000 W si poradí si s jakýmkoliv druhem ovoce či zeleniny. Na výběr máte 2 rychlosti pro měkké nebo tvrdé druhy. Násypka široká 75 mm zaručí, že se do ní vejdou i větší kusy ovoce a zeleniny bez nutností rozkrájení.

Jemné nerezové síto zase zabrání proniknutí kouskům dužiny, takže bude šťáva hladká. Integrovaná vyjímatelná nádoba na dužinu má kapacitu 2 litry, na šťávu má objem 1,25 l a je v ní i separátor pěny.

Systém proti odkapávání zabraňuje znečištění kuchyňské linky. Na sítko přístroje máte v balení i čistící kartáček 2 v 1. Odnímatelné části přístroje lze mýt v myčce nádobí. Gumové nožky zajišťují stabilitu během použití, spolu se čtyřstupňovým bezpečnostním systémem.

Co potěší

 • pěkný design
 • tichý chod
 • perfektní rychlost v odšťavňování
 • systém pro zastavení odkapávání
 • snadná údržba
 • separátor pěny

Co zamrzí

 • tvrdší zelenina hlučněji naráží do stěn nádoby na odpad

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 3 439 Kč

Koupit v obchodě

#6 Bosch MES25A0 (od 2 149 Kč)

Jeden z nejprodávanějších odšťavňovačů na trhu

 CENOVÝ TIP   Recenze Bosch MES25A0  V testu odšťavňovačů uspěl také Bosch MES25A0, který hravě zpracuje i celé kusy zeleniny či ovoce, aniž by bylo potřeba je loupat nebo půlit. Jen sestavíte přístroj a už odšťavňujete. Motor o výkonu 700 W je dostačující k tomu, aby celý proces netrval nijak dlouho.

Ke zpracování měkkých i tvrdších plodů poslouží 2 praktické rychlosti. Velký plnicí otvor pojme i velké kusy jako celé jablko či červenou řepu. Mikro sítko vyrobené z nerez oceli zabrání tomu, aby do šťávy padaly kusy plodů, a to i v případě, kdy z nich nevyndáte jádřince. Nápoj bude úplně hladký.

Nádoba má objem 1,25 l, takže hravě připravíte nápoj pro celou rodinu najednou. Odpad se ukládá v externím zásobníku, který stačí vyprázdnit a pokračovat dál. Provoz přístroje je zcela bezpečný, protože dokud není sestaven správně, nemůžete zapnout motor. Gumové nožičky zajistí stabilitu přístroje během používání.

Výpusť s funkcí Dripstop zamezí odkapávání a tím znečištění kuchyně, takže můžete rozlít hotovou šťávu a pak pokračovat dál bez jediné kapky. Výhodou je, že všechny díly, kromě té s motorem se dají mýt v myčce.

Co potěší

 • dobrý poměr cena / kvalita
 • skvělý výkon odšťavnění
 • praktická přihrádka na oddělení pěny
 • snadná údržba
 • stabilní konstrukce
 • produkt roku 2016
 • Velmi dobré hodnocení v dTestu

Co zamrzí

 • návod není v češtině
 • měkčí ovoce se dostatečně neodšťavní

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 2 149 Kč

Koupit v obchodě

#7 ETA Fresher 0032 (od 2 599 Kč)

Nejlepší model značky ETA

 Recenze ETA Fresher 0032  Tento pomocník zaujme na první pohled nerezovým designem. Pod kapotou se skrývá 800 W motor, který má 10 000 otáček za minutu s režimem zpětný vazby, čímž se automaticky reguluje výkon s ohledem na zatížení. Lépe a rychleji tak zpracuje nejrůznější zeleninu i ovoce. Díky velkému plnícímu otvoru je možné vložit i neoloupané kusy celé. Odpadne vám tak zbytečné krájení a šťáva bude hotová rychleji.

Velkým plusem je nerezové ocelové sítko, které zaručuje uchování většího množství minerálů a vitaminů než u sítek z tradičních materiálů. Odšťavňovač disponuje nádobou na šťávu o objemu 700 ml a na odpad o kapacitě 2 litry. Dokud není přístroj správně sestaven, nedovolí bezpečnostní spínač jeho zapnutí.

Co potěší

 • široký plnící otvor
 • velká nádoba na odpad
 • snadné čištění
 • česká značka
 • pěkný design
 • jednoduché ovládání
 • nízká hlučnost

Co zamrzí

 • menší nádoba na šťávu
 • nelze mýt v myčce
 • odpad není tak suchý jako u jiných odšťavňovačů

NAŠE HODNOCENÍ: 4.4 out of 5 stars (4,4 / 5) CENA: od 2 599 Kč

Koupit v obchodě

#8 Russell Hobbs 20366-56 (od 1 799 Kč)

Nejlevnější odšťavňovač, ale stále kvalitní řešení

 Recenze Russell Hobbs 20366-56  Přestože má méně výkonný motor o síle 550 W, i tak hravě zpracuje různé druhy ovoce a zeleniny. Disponuje 2 přednastavenými rychlostmi, které si regulujete podle potřeby. Plnící otvor má šíři 75 mm, takže do něj dostanete i celé plody bez krájení. Dužina se ukládá do prostoru o objemu 2 litry, nádoba na šťávu pojme 700 ml.

Všechny části včetně odnímatelného nerezového nože můžete jednoduše vyčistit, takže si přístroj dlouho zachová skvělý vzhled a správnou funkčnost. Pro větší bezpečí je vybaven mechanickou pojistkou, která odšťavňovač automaticky vypne, pokud hrozí přehřátí.

Co potěší

 • jednoduché čištění
 • dostatečné otáčky
 • příznivá cena
 • pěkný design

Co zamrzí

 • méně výkonný motor

NAŠE HODNOCENÍ: 4.3 out of 5 stars (4,3 / 5) CENA: od 1 799 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Naše stručná recenze odšťavňovačů je u konce a vy už teď bezpečně víte, který přístroj je nejprodávanějším a nejlepším na trhu. Prošťourali jsme to opravdu důkladně, jak s ohledem na výkon motoru, velikost nádob na odpad i šťávu, včetně náročnosti ovládání a způsobu údržby.

Dlouho jsme se rozhodovali, kterému přístroji dát přednost a nakonec jsme zvolili dva favority. Jedním z nich je Catler JE 4010, který se stal vítězem dTestu a jeho největším plusem je maximum získané šťávy díky velké výtěžnosti a velká nádoba jak na odpad, tedy dužinu, tak na džus.

Druhým favoritem je Catler JE 4011 a to díky přídavnému disku, který vyrábí pyré. Takže jeho koupí získáte dokonalého pomocníka, s jehož přispěním můžete snadno vytvářet různé dipy, ovocné zmrzliny, krémové polévky i stravu pro děti.

Pokud bychom to brali podle hodnocení internetových serverů, tak třeba spotřebitelé, kteří hlasovali na heureka.cz hodnotí nejlépe Bosch MES25A0, jenž se umístil v TOP 10 na krásném prvním místě (ten jsme dokonce zmiňovali i na začátku článku). Chválu pějí zejména na jeho jednoduchou obsluhu, bezpečné použití a extra velký plnící otvor, kam můžete strčit opravdu velké kusy ovoce a zeleniny.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového odšťavňovače. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího odšťavňovače na trhu.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin