Malé spotřebiče

Test a recenze nejlepších rychlovarných konvic

Vybrali jsme nejlepší rychlovarné konvice na trhu podle recenzí zákazníků a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Rychlovarná konvice Concept RK 4060 Snažili jsme se vypátrat nejlepší rychlovarnou konvici, a proto jsme se šťourali v desítkách různých produktů, mezi kterými jsme objevili jednu, která nám hned na první pohled padla do oka. Kdo je vítězem našeho hledání a srovnávání desítek produktů? U konvice jsme se zaměřovali nejen na cenu, ale zejména na její příkon, objem, použitý materiál a funkce.

A jaké jsou nejlepší rychlovarné konvice na trhu?

 1. Electrolux EEWA 7700
 2. Tescoma PRESIDENT
 3. Concept RK 4060
 4. Bosch TWK 8611 P
 5. DeLonghi KBOV2001
 6. Sencor SWK 1785BK
 7. ETA 8598 Ela

Nejlepší rychlovarné konvice na trhu podle nás

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Nejlepší dle srovnání
Electrolux EEWA 7700
Objem: 1,7 l
Příkon: 2400 W
Materiál nádoby: nerez
Regulace teploty: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1300 Kč Číst recenze
#2Tescoma PRESIDENT
Objem: 1,7 l
Příkon: 2200 W
Materiál nádoby: nerez
Regulace teploty: ANO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3000 Kč Číst recenze
#3Nejlepší do 1000 Kč
Concept RK 4060
Objem: 1,8 l
Příkon: 2200 W
Materiál nádoby: sklo
Regulace teploty: ANO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]900 Kč Číst recenze
#4Oceněná v testu
Bosch TWK 8611 P
Objem: 1,5 l
Příkon: 2400 W
Materiál nádoby: plast
Regulace teploty: ANO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1800 Kč Číst recenze
#5Zajímavý design
DeLonghi KBOV2001
Objem: 1,7 l
Příkon: 2000 W
Materiál nádoby: nerez
Regulace teploty: NE
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1400 Kč Číst recenze
#6Nejlepší levná konvice
Sencor SWK 1785BK
Objem: 1,7 l
Příkon: 2200 W
Materiál nádoby: sklo
Regulace teploty: NE
+ Produkt roku 2019
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]400 Kč Číst recenze
#7ETA 8598 Ela
Objem: 1,7 l
Příkon: 2100 W
Materiál nádoby: nerez
Regulace teploty: NE
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]800 Kč Číst recenze

Jak vybrat rychlovarnou konvici?

Rychlovarné konvice jsou natolik frekventované a využívané spotřebiče, že se skutečně vyplatí o výběru optimálního modelu trochu zauvažovat. Ovšemže můžete jít a zakoupit nejlevnější kus, na který narazíte – takovou konvici pořídíte od cca 300 Kč. Ale i v nejnižší cenové relaci je sortiment velký a stejně tak velké mohou být kvalitativní rozdíly mezi jednotlivými výrobky.

Na co se tedy zaměřit? V našem průvodci se budeme podrobně zabývat materiálovým zpracováním, technickými parametry a nabídneme i další rady, tipy a informace, které se vám určitě budou hodit nejen při nákupu, ale i při používání konvice.

Na závěr vás čeká krátké shrnutí sortimentu v rámci základních cenových kategorií, abyste si udělali představu, co můžete při stanoveném rozpočtu očekávat anebo požadovat. Chybět nebude ani přehled oblíbených výrobců.

Z historie rychlovarných konvic

Dnes patří rychlovarná konvice mezi natolik běžné vybavení kuchyně, že o její přítomnosti (natož minulosti) vůbec nepřemýšlíme. Tyto výrobky platí za zcela běžně dostupné zboží už nejméně 20 let. I v devadesátých letech minulého století však byly u nás velmi populární jednoduché a nepříliš kvalitní plastové konvice – a jejich skutečná historie sahá dokonce ke konci století předminulého.

O prvenství se přou Američané a Britové. O cca 30 let později se začala objevovat zabudovaná tělesa. Už po druhé světové válce existovaly konvice z plastu a posléze i keramické. Ještě i v této době však šlo o dosti nevyzpytatelná zařízení, která často způsobovala nehody nebo i požáry. První konvici se senzorem a automatickým vypínáním vynalezla firma Russell Hobbs. V 80. letech pak vznikla konvice na podstavci, do kterého vedl přívodní kabel (tedy tak, jak je to dnes běžné), místo aby vedl přímo do konvice.

Ačkoli v západním světě byly varné konvice už běžnou záležitostí, k nám začaly pronikat opožděně – teprve po roce 1989.

Typ rychlovarných konvic

Mezi nejdůležitější rozhodnutí při výběru konvice patří volba materiálu. Na rozdíl od zmíněných 90. let s jejich bílými plastovými modely je dnes možností víc než dost. Každá varianta má své výhody, nevýhody a specifické vlastnosti. Pojďme se na to podívat…

Plastové konvice

Plastové konvice jsou stále jednou z dominantních kategorií. Patří k nejprodávanějším a nejvíce zastoupeným hned po nerezových modelech, které je v posledních letech převrstvily. Stále vás však může těšit mimořádný výběr – a taky nejnižší možné ceny. Některé zcela nejlevnější plastové konvice lze dokonce pořídit i pod 200 Kč. Designová i objemová rozmanitost je veliká. Topná spirála může být nezakrytá, ale častěji už je i u levnějších modelů skrytá.

Velmi levné plastové modely ocení především minimálně nároční uživatelé, kteří konvici využijí spíše sporadicky. Plastové modely mohou být ale i velmi kvalitní a drahé. Výhodou je pak především nízká hmotnost a designová, tvarová i barevná flexibilita. Poměrně pohodlná je taky údržba. Plast se dobře čistí a při skryté spirále je vznik vodního kamene minimální. Vždy velmi záleží na kvalitě použitého plastu – od toho se odvíjí celková životnost a odolnost konvice. Plastové konvice tedy rozhodně ani dnes nejsou zapomenutý přežitek a stojí za to o nich uvažovat.

Nerezové konvice

Právě nerezové varné konvice dnes začínají vévodit trhu a patří k nim většina nejprodávanějších rychlovarných konvic u nás. Důvodů jejich rostoucí popularity může být mnoho. Jistě je to především klesající cena, která je už u mnoha produktů srovnatelná s dostupnými plastovými modely. Nerezová konvice – byť levná – přitom zajisté vypadá mnohem méně „lacině“ než plastová alternativa za tři nebo čtyři sta korun.

Design nerezových konvic bývá takřka vždy elegantní, vkusný, obvykle poměrně univerzální. Ale nedá se říct, že by byl příliš variabilní. Většina nerezových konvic (zejména dostupnějších) si je vzájemně značně podobná. Ale i to se mění. U modernějších modelů se už výrobci snaží o zajímavější designová řešení. A je z čeho vybírat. Sortiment nerezových konvic je obrovský. Skrytá topná spirála je více méně standardem – a to i u starších výrobků. Dražší a novější modely mohou mít i různé nadstandardní funkce (o těch více později).

Velkou výhodou nerezu je odolnost a vysoká živostnost, ale taky naprostá zdravotní nezávadnost či teplotní stabilita. Nerez je velmi dobře udržovatelný. Vznik vodního kamene je při skryté spirále minimální, ale přesto se postupně usazuje (zejména pokud máte tvrdší vodu). Jeho likvidace však není obtížná.

Mezi několik málo nevýhod nerezu patří především vyšší hmotnost konvice a taky značné zahřívání povrchu. Konvici je tedy třeba držet z dosahu dětí (což ale platí v podstatě pro každý typ).

Keramické varné konvice

Oproti plastu nebo nerezu je keramika u rychlovarných konvic mnohem méně běžná. Skoro by se dalo říct, že jde o poněkud raritní záležitost. S tím souvisí i nevýhoda v podobě omezeného výběru. Cena těchto konvic je ale spíše nižší – většinou se pohybuje od cca 400 do 1000 Kč.

Důvodem pro pořízení keramické konvice však nemusí být pouze dostupná cena, ale taky určitá stylovost. Ocení je milovníci originálního a přitom tradičního pojetí. Je zde ale i několik funkčních výhod. Keramika je naprosto zdravotně nezávadná, odolná vůči oděru a poškrábání a má vynikající tepelně-izolační vlastnosti. Uvařená voda vydrží v konvici teplá mnohem déle než u jiných variant. Keramické konvice jsou dokonce i méně hlučné než ostatní.

Keramickou konvici lze považovat za stylovou a velmi kvalitní volbu – a cena přitom nemusí být nutně vysoká. Nevýhodou je již zmíněný menší výběr, ale taky například vyšší hmotnost.

Skleněné rychlovarné konvice

Další možností jsou skleněné varné konvice. Ty jsou sice podstatně běžnější než keramické, ale méně běžné než například nerezové. Skleněná konvice však pochopitelně není skleněná celá, obvykle pouze samotné tělo nádoby. Části jako základna, rukojeť a víko jsou plastové nebo nerezové. Skleněné konvice jsou cenově různorodé a výběr je slušný.

Jejich výhodou je elegantní, atraktivní vzhled a taky mnohem lepší přehled o hladině vody. Některé konvice jsou i podsvícené, což vypadá velmi pěkně. Vzhled je tedy hlavní výhodou tohoto řešení. Pak však následuje série nevýhod v podobě vyššího usazování vodního kamene i obecně náročnější údržby a křehkosti. Skleněnou konvici proto oceníte, pokud je pro vás design prvořadý, i v neprospěch praktických vlastností.

Cestovní varné konvice

U tohoto typu nebude hrát hlavní roli materiálové zpracování konvice, ale specifické určení. Jako cestovní lze samozřejmě použít prakticky jakékoli konvice s malým objemem. Existují však i modely, které kromě nízkého objemu kolem 0,5 l nabízejí i něco navíc. Například to může být příslušenství v podobě sady plastových hrníčků, lžiček a zásobníku na cukr/kávu nebo možnost volit napětí (220/120 V). Typický je taky nižší příkon do 1000 W.

Cestovní konvice jsou jednoduché, nerezové či plastové, kompaktní a s nízkou hmotností. Představují praktické řešení na dovolenou, ale třeba i na chatě na cestě obytným vozem nebo při jakémkoli jiném „polním“ použití.

Skrytá vs. nezakrytá spirála

Konvice lze rozdělit i podle umístění topné spirály. Ta může být buď „přiznaná“ – tedy umístěná uvnitř nádoby –, anebo skrytá pod jejím dnem. Dříve byla standardem spíše nezakrytá spirála, dnes jednoznačně dominuje skrytá varianta, u níž převažují praktické výhody. Především jde o jednodušší údržbu.

Konvice se skrytou spirálou se opravdu radikálně méně zanášejí vodním kamenem. Vnitřní prostor je navíc jednolitý, bez záhybů a těžko dostupných míst. Údržbu tedy nemusíte provádět tak často a je jednodušší. Mezi jediné výhody nezakryté spirály může patřit velmi nízká cena a obvykle taky rychlejší dosažení varu vody (při stejném příkonu a objemu konvice) díky bezprostřednímu kontaktu.

Objem

Objem konvice patří jednoznačně mezi vůbec nejdůležitější parametry při jejím výběru. Rozpětí je přitom poměrně velké. Nejmenší konvice, které jsou obvykle označovány jako cestovní, se pohybují okolo 0,5 l. Velké mohou disponovat kapacitou 2, dokonce i 3 l.

Zdaleka nejvíce konvic se však pohybuje v rozmezí cca 1,5 až 1,9 l. Tyto konvice jsou taky nejprodávanější. Za vůbec nejoblíbenější bychom mohli považovat konvice s objemem 1,7 l.

Při volbě objemu vycházejte ze způsobu a intenzity použití konvice. Při výběru vám pomohou následující otázky:

 • Kolikrát denně vaříte vodu? Pro kolik osob?
 • Chodí k vám často návštěvy na kávu?
 • K jakým účelům vaříte vodu (pouze káva/čaj nebo i jiné)?
 • Kolik máte místa na lince?
 • Kdo bude konvici používat (vyšší objem = vyšší hmotnost)?
 • Budete s konvicí cestovat?

Příkon

Dalším směrodatným parametrem je rozhodně příkon konvice. Příkon určuje energetickou spotřebu konvice, ale především zásadně ovlivňuje rychlost ohřátí vody. Příkon je u varných konvic poměrně velmi vysoký, na druhou stranu tyto spotřebiče obvykle nejsou v chodu déle než několik minut za den. Celkový dopad na spotřebu elektřiny proto zpravidla není nijak zvlášť citelný.

Příkon se samozřejmě bude odvíjet i od kapacity konvice. Čím větší objem, tím vyšší příkon je potřeba k dostatečně rychlému zahřátí.

 • Do 1000 W – Týká se pouze velmi malých cestovních konvic okolo 0,5 l.
 • Do 2000 W – U menších a středně velkých konvic především do cca 1,5 l.
 • Nad 2000 W – Oblíbené 1,7l konvice mívají obvykle příkon od 2000 do 2400 W. Velmi objemné konvice mohou mít příkon dokonce i 3000 W nebo více.

Filtrace

Konvice obvykle disponují filtrem umístěným v hrdle. Tento drobný filtr má zadržet především kousky vodního kamene a další nečistoty uvnitř a zabránit jejich přetečení do vaší kávy nebo čaje. Filtr je třeba pravidelně čistit, a proto je velmi vhodné, aby byl vyjímatelný.

Ovládání

Varná konvice je natolik jednoduché zařízení, že její obsluhu zvládne zřejmě každý. U většiny konvic je jediným ovládacím prvkem mechanický spínač. Samozřejmostí je i průzor s odměrkou (případně skleněné zpracování těla), abyste viděli, kolik vody je v konvici. Konvice jsou obvykle podsvícené nebo opatřené diodami, které informují o tom, že je zařízení v provozu.

Varné konvice mají taky různé bezpečnostní pojistky a moderní a dražší modely mohou být vybaveny i nadstandardními funkcemi.

Funkce

I varné konvice bývají opatřeny řadou standardních nebo speciálních funkcích. S čím se můžete u těchto zařízení setkat?

 • Ukazatel hladiny – Jak bylo řečeno, jde o základní prvek výbavy. Průzor s odměrkou bývá na obou stranách konvice, případně je odměrka naznačena na celoskleněném těle konvice.
 • Otočná základna – Další běžný prvek či spíše vlastnost konstrukce. Kruhová základna je s konvicí volně spojena uprostřed a konvici je na ní možné libovolně otáčet v plném rozsahu.
 • Výstupní filtr – Zadrží vodní kámen a další nečistoty.
 • Indikace provozu – Bezpečnostní světelný prvek, který upozorňuje, že je zařízení v chodu.
 • Automatické vypnutí – Zcela standardní prvek. Konvice se sama vypne po dosažení varu nebo patřičné teploty.
 • Podsvícení – Estetický i praktický prvek, který má stejnou funkci jako indikátor provozu.
 • Bezpečné otevření víka – Víko se bezpečně a pohodlně otevírá pomocí tlačítka umístěného na rukojeti. Opět jde spíše o standardní vybavení.
 • Ochrana proti chodu bez vody – Bezpečnostní prvek, který zabrání chodu konvice na prázdno, tedy bez vody, kdy hrozí přehřátí.
 • Anti-drip – Systém proti odkapávání vody při jejím nalévání.
 • Udržování teploty – Pokročilejší funkce, která dokáže udržovat vodu při nastavené teplotě po určitý čas. Další možností je pořízení keramické konvice, která má sama o sobě dobré tepelné vlastnosti a udrží vodu déle horkou.
 • Regulace teploty – Pokročilá funkce. Umožňuje nastavit cílovou teplotu vody ve dvou nebo více úrovních v rozmezí od cca 30 do 100°C.
 • Displej – Pokročilý prvek. LCD displej můžete najít u některých konvic, které nabízejí pokročilé funkce a nastavení.

Bezpečnost

V minulosti byly varné konvice poměrně častým zdrojem nepříjemností, zkratů někdy i požárů. Ty dny už jsou naštěstí pryč. Moderní konvice disponují obvykle solidním arzenálem bezpečnostních prvků, které zajistí jejich takřka bezrizikové použití.

 • Základem je mechanismus automatického vypnutí po dosažení bodu varu nebo nastavené teploty.
 • Mimořádně užitečná je ochrana proti chodu naprázdno a přehřátí.
 • Konvice by měla mít i pojistku, která zabrání spuštění při špatném usazení na základně (zabrání se převrhnutí, rozlití vřelé vody, zatečení vody do základy apod.).
 • Konvice mívají i bezpečnostní otevírání víka pomocí tlačítka na rukojeti.

Stále však jde o elektrický spotřebič, který je nutné obsluhovat a používat zodpovědně. S tím souvisí například i správné umístění a další zásady:

 • Konvici nespouštějte naprázdno (ani když má pojistku)
 • Nedotýkejte se těla konvice po jejím použití
 • Buďte opatrní při nalévání vroucí vody (nalévejte se zavřeným víkem) pára vás může opařit
 • Neumísťujte konvici do mokra nebo blízko zdroje ohně (blízko dřezu, sporáku)
 • Dodržujte max. a min. množství vody v konvici
 • Nepoužívejte konvici v rozporu s návodem k použití a s jejím určením, kterým je pouze ohřev vody!

Údržba

Rychlovarné konvice nevyžadují žádnou zvláštní údržby. Zvnějšku je stačí omývat vlhkým, vyždímaným hadříkem. Jedinou nepříjemností je však usazování vodního kamene. To se týká všech spotřebičů, které přicházejí do styku s vodou. Míru zanesení ovlivňuje více faktorů:

 • Četnost používání konvice
 • Tvrdost používané vody
 • Umístění topného tělesa

Svou roli hraje i materiálové zpracování. Například skleněné konvice bude nutné čistit a zbavovat vodního kamene častěji, protože je na nich vše velmi dobře vidět. Odstraňování vodního kamene má několik důvodů:

 • Usazeniny snižují efektivitu ohřevu, konvice spotřebuje víc elektřiny
 • Usazeniny jsou živnou půdou pro mikroorganismy, bakterie apod.
 • Estetické důvody
 • Úlomky usazenin mohou pronikat do nápojů při nalévání (řídký nebo žádný filtr)

Při údržbě a odstraňování vodního kamene můžete použít několik postupů a prostředků:

 • Speciální přípravky: postupujte dle návodu
 • Ocet: vyvařte v konvici roztok octu a vody v poměru 1:1. Nechte působit několik hodin. Pak v konvici ještě nechte vařit čistou vodu, abyste smyli pach a chuť octa.
 • Kyselina citronová: v konvici vyvařte vodu se lžíci kyseliny citronové. Nechte působit. Pak opět vyvařte čistou vodu.

Jak vidíte, údržba konvice není nic složitého ani nákladného.

Cena varných konvic

Konečně se dostáváme k cenovým hladinám. Kolik vás bude stát pořízení kvalitní rychlovarné konvice?

Konvice do 500 Kč

Nejlevnější konvice začínají na cca 150 Kč. Převažují zde plastové modely, ale dnes už se můžete setkat i s nerezovými, skleněnými nebo keramickými výrobky. Konvice mají jen základní výbavu.

Konvice do 1500 Kč

Většina nejprodávanějších konvic se nachází v této relaci. Je zde taky největší výběr všech typů konvic. Najdete zde designové i nadstandardně vybavené kousky.

Konvice nad 1500 Kč

Konvice pro náročné, které nabízejí např. nadstandardní výbavu, vytříbený design, špičkové materiály nebo vysokou kapacitu.

Nejlepší značky rychlovarných konvic

U kterých výrobců můžete najít kvalitu a cenu v dobrém poměru? Máme tu několik tipů na ověřené značky.

 • Sencor – Oblíbená značka s vynikajícím výběrem. Najdete u ní především dostupné modely, ale i ty často potěší velmi pěkným a kvalitním zpracováním.
 • Tefal – Tato francouzská značka nabízí dostupné i vybavenější modely konvic. Velmi dobrý výběr i kvalita.
 • ETA – Tato tradiční značka nabízí několik mimořádně oblíbených modelů.
 • Concept – Výborný výběr kvalitních konvic v různých cenových relacích.

Recenze nejlepších rychlovarných konvic

#3 Concept RK 4060

Nejlepší skleněná rychlovarná konvice

 Recenze Concept RK 4060 

Pokud ještě stále přemýšlíte, jakou koupit rychlovarnou konvici do vaší kuchyně, pak je Concept RK 4060 tou správnou volbou. Objem 1,8 litrů ji přímo předurčuje pro použití ve velkých rodinách, kdy zvládnete na jedno uvaření připravit čaj či kávu pro všechny.

Elegantní skleněné provedení s prvky nerezu zaručují, že bude tato rychlovarná konvice ozdobou vaší kuchyně. K výrobě bylo použito velmi pevné a zdravotně nezávadné borosilikátové sklo, které odolává veškerým skvrnám. Praktické je také tlačítko určené k otevírání víka.

Příkon konvice je 2 200 W, což je záruka rychlého vaření. Hrdlo je opatřeno kovovým lemem, který zajišťuje větší odolnost konvice při plnění vodou. O hladině vody vás informuje přesný a velmi přehledný vodoznak. Ovládání Concept RK 4060 je velmi jednoduché a komfortní.

Zvláštností této rychlovarné konvice s regulací teploty jsou LED diody, které během vaření svítí v různých barvách v závislosti na nastavené teplotě. Při vaření na 60 °C svítí zeleně, u 70 °C modře, vaříte-li na 80 °C oranžově, při 90 °C fialově, a pokud nastavíte 100 °C tak svítí červeně.

Nižší teploty jsou velkou výhodou zejména pro ty uživatele, kteří si rádi připravují některé druhy čajů, instantních nápojů a kaší, které vyžadují určitou teplotu vody.

Součástí konvice je také kvalitní středový konektor a trojnásobný bezpečnostní systém, zejména automatické vypínání. Jakmile je dosažena zvolená teplota vody, konvice vás na to upozorní pípnutím. Udržení teploty zajistí funkce KEEP WARM.

Co potěší

 • super design
 • rychlý ohřev
 • regulace teploty
 • barevné rozlišení teploty vody
 • skleněná nádoba
 • podsvícení
 • cena

Co zamrzí

 • pomalejší vypnutí po dosažení varu
 • příliš hlučné pípání
 • obtížnější doplňování vody
 • trvale orosený horní kryt

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 900 Kč

Koupit v obchodě

#4 Bosch TWK 8611 P

Nejlepší rychlovarná konvice s regulací teploty

 Recenze Bosch TWK 8611 P 

Rychlovarná konvice s regulací teploty Bosch TWK 8611 P disponuje funkcí Keep Warm. Výhodou je také středový kontakt, který umožňuje nasadit konvici v každé pozici. Bosch TWK 8611 P má předurčenu delší životnost zásluhou skryté topné spirály a nerezového dna, zároveň s tím je jednodušší také údržba.

Výskytu usazenin zabrání nerezový filtr, který je vyjímatelný a snadno ho tak můžete očistit. Díky oboustrannému vodoznaku máte přehled o hladině vody. Mezi funkcemi nechybí ani automatické vypínání, ochrana před přehřátím a bezpečnostní uchycení víka.

Maximální příkon je až 2 400 W, takže je voda ohřátá velmi rychle (kapacita je 1,5 litru). Nastavit si můžete 4 různé teploty, navíc se dá ideálně zvolená teplota udržet až 30 minut. Objem konvice a originální design je zárukou toho, že se dá konvice využít nejen pro velké rodiny v domácnosti, ale také ve firmách.

Zákazníci si tento model chválí zejména kvůli možnosti nastavit teplotu vody, automatickému udržování ideální teploty i zvukové signalizaci, která vás upozorní, že je ohřev dokončen. Někteří si dokonce stěžují, že je tato signalizace až moc hlasitá. Konvice Bosch TWK 8611 P se stala dokonce vítězem dTestu.

Ve výbavě najdete i bezpečností funkci, která v případě, že se konvice převrhne, zamezí vylití vroucí vody. Samozřejmostí je také základna otočná o 360°.

Co potěší

 • rychlý ohřev vody
 • regulace teploty
 • udržování ideální teploty
 • pojistka proti vylití vroucí vody

Co zamrzí

 • Vyšší hlučnost při ohřevu vody
 • Signalizace při zapnutí i vypnutí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1800 Kč

Koupit v obchodě

#5 DeLonghi KBOV2001

Nejstylovější retro rychlovarná konvice na trhu

 Recenze DeLonghi KBOV2001 

Nerezová rychlovarná konvice DeLonghi KBOV2001 je charakteristická svým netradičním designem, který připomíná tvar hrušky. Každá recenze rychlovarných konvic má pomoci s výběrem té pravé a nejinak je tomu i v případě tohoto modelu, který snadno a rychle připraví vroucí vodu k zalití vašeho oblíbeného nápoje. Díky dostačujícímu příkonu 2 000 W a objemu 1,7 litru je to spolehlivá konvice domů i do práce.

DeLonghi KBOV2001 je vyrobena z velice kvalitního kovového materiálu, který dodává moderní elegantní vzhled s retro nádechem. Díky spolehlivým bezpečnostním prvkům jako třeba automatické vypnutí při varu nebo když není konvice na základně či při přehřátí, je zaručeno bezpečné uvaření vody pro jakýkoliv účel.

Kvalitní rychlovarná konvice disponuje i praktickými vlastnostmi, k nimž patří třeba protiskluzové nožičky, takže vám nebude cestovat po kuchyňské lince a také úložný prostor pro kabel. Ukazatel hladiny přesně určí, kolik vody je uvnitř. Podstavec konvice je otočný o 360° a z nerezového materiálu.

Co potěší

 • pěkný design
 • kovové provedení
 • snadné čištění
 • možnost vylívat vodu vrchem

Co zamrzí

 • horší manipulace s víkem
 • trochu hlučnější
 • nemá termoregulaci

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1400 Kč

Koupit v obchodě

#6 Sencor SWK 1785BK

 Recenze Sencor SWK 1785BK 

Poslední místo našeho testu bude patřit cenovému tipu a zároveň nejprodávanější rychlovarné konvici u nás. SWK 1785BK je dílem velmi populární tuzemské značky Sencor, která se zaměřuje právě na výrobu cenově dostupných domácích spotřebičů a elektroniky. Poměr ceny a výkonu bývá ale obvykle velmi dobrý – a v případě konvice SWK 1785 tomu není jinak.

Na první pohled jde o model s velmi atraktivním, transparentním (skleněným) zpracováním a s černým plastovým podstavcem a rukojetí. Objem konvice je velmi solidních 1,7 l, takže jde o variantu vhodnou i do větších domácností. Topné dno je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli a dočkáte se i efektního LED podsvícení. Topná spirála je skrytá.

Konvice je vybavena i filtrem určeným pro odchytávání nečistot nebo vápenných usazenin. Světelná indikace provozu zajistí bezpečnější provoz. Kromě toho je konvice vybavena dvěma bezpečnostními pojistkami – a to proti přehřátí a taky proti chodu na prázdno nebo s nedostatkem vody. Samozřejmostí je automatické vypnutí po dosažení bodu varu. Příkon konvice je 2200 W.

Co potěší

 • Velmi pěkné provedení
 • Kvalitní zpracování
 • Velký objem
 • Velmi výhodná cena

Co zamrzí

 • Horší zpracování víka s filtrem (někdy překáží)
 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 400 Kč

Koupit v obchodě

#7 ETA Ela 8598

Nejprodávanější rychlovarná konvice

 Recenze ETA Ela 8598 

Tento zajímavý produkt patří k nejprodávanějším rychlovarným konvicím na trhu. Recenze rychlovarné konvice ETA Ela 8598 si zaslouží vaší pozornost, protože je v této kategorii TOP produktem. ETA Ela 8598 je elegantní nerezová rychlovarná konvice v moderním stylovém designu, kterou výrobce připravil v několika barevných variantách.

Základem je vysoký příkon 2 100 W, který zajistí velmi rychlý ohřev vody, přičemž kapacita činí 1,7 litrů. Velkou výhodou je bezkabelové provedení s podstavcem a velmi kvalitní kontaktní systém. Díky tomu je zaručena dlouhá životnost a maximální bezpečnost. ETA Ela 8598 disponuje přehledným ukazatelem stavu vody, což uvítáte při plnění konvice vodou.

Odnímatelný filtr snadno vyndáte a bez problému omyjete, takže zamezíte tomu, aby se uvnitř neusazoval vodní kámen. ETA Ela 8598 má bezpečnostní výklopné víko, ochranu proti chodu naprázdno a proti přehřátí, ale také automatické vypínání jakmile je dosaženo bodu varu. Dno je vybaveno prostorem, kam se ukládá kabel.

Společnost ETA nabízí na konektor tohoto produktu prodlouženou záruku na 3 roky. Tento produkt je právem zařazován mezi nejlepší rychlovarné konvice na trhu.

Co potěší

 • pěkný vzhled
 • kvalita materiálu
 • příznivá cena
 • rychlý ohřev vody

Co zamrzí

 • skleněné víko

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 800 Kč

Koupit v obchodě
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové rychlovarné konvice. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší rychlovarné konvice na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře