Recenze 7 nejlepších rychlovarných konvic

Vybrali jsme nejlepší rychlovarné konvice na trhu podle recenzí zákazníků a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Rychlovarná konvice Concept RK 4060 Snažili jsme se vypátrat nejlepší rychlovarnou konvici, a proto jsme se šťourali v desítkách různých produktů, mezi kterými jsme objevili jednu, která nám hned na první pohled padla do oka. Vítězem hledání je CATLER KE 8010, což je rychlovarná konvice s regulací teploty, která vyhrála řadu testů v zahraničí. U konvice jsme se zaměřovali nejen na cenu, ale zejména na její příkon, objem, použitý materiál i funkce.

Tento model jsme si vybrali proto, že umí nejen regulovat teplotu, ale také disponuje funkcí Keep Warm, díky níž udrží nastavenou teplotu 20 minut. Nehledě na to, že nás okouzlil její design, zejména pak podsvícená tlačítka, umístěná na ovládací základně.

A jak dopadli ti ostatní? Podivejte se.

Nejlepší rychlovarné konvice na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1CATLER KE 8010
5 out of 5 stars (5 / 5)2 590 Kč Číst recenze
#2DeLonghi KBOV2001
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)1 298 Kč Číst recenze
#3Bosch TWK 8611 P
5 out of 5 stars (5 / 5)1 499 Kč Číst recenze
#4DeLonghi Brillante KBJ 2001
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)1 499 Kč Číst recenze
#5ETA Ela 8598
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)999 Kč Číst recenze
#6Concept RK 4060
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)899 Kč Číst recenze
#7Sencor SWK 1785BK
4.2 out of 5 stars (4,2 / 5)329 Kč Číst recenze

#1 CATLER KE 8010 (od 2 590 Kč)

Aktuálně nejlepší rychlovarná konvice na trhu podle nás

 DOPORUČUJEME   Recenze CATLER KE 8010 

Jestliže jste až doposud hledali nejlepší rychlovarnou konvici, pak jste tu správně. Catler KE 8010, je v této kategorii naprostým skvostem, který splňuje mnoho kritérii. Svými vlastnostmi dokáže uspokojit i toho nejnáročnějšího spotřebitele. Pokud máte zkušenosti jen s plastovými konvicemi, pak vás tento nerezový model jistě potěší, protože umí víc než jen uvařit vodu na čaj nebo kávu.

Největší výhodou této konvice je možnost regulovat teplotu, takže si už předem nastavíte teplotu vody podle toho, co právě vaříte. Existují různé čaje, které vyžadují specifickou teplotu, a tato konvice se dokáže přizpůsobit všem požadavkům. Snadno tak připravíte čaj, kávu i jiné horké nápoje přesně podle vašeho gusta.

Jestli jste si už některou z recenzí rychlovarných konvic někdy přečetli, pak jistě víte, že Catler KE 8010 disponuje funkcí KEEP WARM, díky níž si můžete připravit i ty nejnáročnější čaje. Řada z nich totiž požaduje, aby bylo při jeho přípravě dosaženo varu a následně se voda ochladila na potřebnou teplotu, která podtrhne ty správné vlastnosti čaje.

S touto kvalitní rychlovarnou konvicí nemusíte stát v kuchyni a hlídat, kdy je voda uvařená. Catler KE 8010 vás pomocí zvukové signalizace upozorní, že je voda připravená na tu správnou teplotu. Všechna tlačítka na ovládacím panelu jsou podsvícena pěkným LED světlem. Pro tlumené otevření víka stačí jen jemný dotek tlačítka pro otevření a je to. Ovládání je jednoduché a velmi příjemné, takže si ho hned na začátku zamilujete.

Konvice má objem 1,7 litrů, základnu, která se otočí o 360°, dále oboustranný vodoznak a vyjímatelný filtr. Výkon zajišťuje příkon 2 200 W. Rukojeť je ergonomicky tvarovaná, takže se dobře drží. Součástí konvice je i automatické vypnutí a ochrana proti přehřátí, což je výhoda, pokud se třeba do konvice ťukne a ta se zapne bez vody. S konvicí Catler KE 8010 budou vaše nápoje připraveny ve vysoké kvalitě, rychle a bezpečně.

Co potěší

 • regulace teploty dle potřeby
 • perfektní na přípravu zelených a bílých čajů
 • zvuková signalizace uvařené vody
 • nerezové tělo
 • pěkný design
 • rychlý ohřev vody (1,7 l za 4,5 minut)
 • 3 roky záruka

Co zamrzí

 • vysoká cena
 • spousta částí z plastu
 • víko se samovolně otevírá

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 2 590 Kč

Koupit v obchodě

#2 DeLonghi KBOV2001 (od 1 298 Kč)

Nejstylovější retro rychlovarná konvice na trhu

 Recenze DeLonghi KBOV2001 

Nerezová rychlovarná konvice DeLonghi KBOV2001 je charakteristická svým netradičním designem, který připomíná tvar hrušky. Každá recenze rychlovarných konvic má pomoci s výběrem té pravé a nejinak je tomu i v případě tohoto modelu, který snadno a rychle připraví vroucí vodu k zalití vašeho oblíbeného nápoje. Díky dostačujícímu příkonu 2 000 W a objemu 1,7 litru je to spolehlivá konvice domů i do práce.

DeLonghi KBOV2001 je vyrobena z velice kvalitního kovového materiálu, který dodává moderní elegantní vzhled s retro nádechem. Díky spolehlivým bezpečnostním prvkům jako třeba automatické vypnutí při varu nebo když není konvice na základně či při přehřátí, je zaručeno bezpečné uvaření vody pro jakýkoliv účel.

Kvalitní rychlovarná konvice disponuje i praktickými vlastnostmi, k nimž patří třeba protiskluzové nožičky, takže vám nebude cestovat po kuchyňské lince a také úložný prostor pro kabel. Ukazatel hladiny přesně určí, kolik vody je uvnitř. Podstavec konvice je otočný o 360° a z nerezového materiálu.

Co potěší

 • pěkný design
 • kovové provedení
 • snadné čištění
 • možnost vylívat vodu vrchem

Co zamrzí

 • horší manipulace s víkem
 • trochu hlučnější
 • nemá termoregulaci

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 1 298 Kč

Koupit v obchodě

#3 Bosch TWK 8611 P (od 1 499 Kč)

Nejlepší rychlovarná konvice s regulací teploty

 Recenze Bosch TWK 8611 P 

Rychlovarná konvice s regulací teploty Bosch TWK 8611 P disponuje funkcí Keep Warm. Výhodou je také středový kontakt, který umožňuje nasadit konvici v každé pozici. Bosch TWK 8611 P má předurčenu delší životnost zásluhou skryté topné spirály a nerezového dna, zároveň s tím je jednodušší také údržba.

Výskytu usazenin zabrání nerezový filtr, který je vyjímatelný a snadno ho tak můžete očistit. Díky oboustrannému vodoznaku máte přehled o hladině vody. Mezi funkcemi nechybí ani automatické vypínání, ochrana před přehřátím a bezpečnostní uchycení víka.

Maximální příkon je až 2 400 W, takže je voda ohřátá velmi rychle (kapacita je 1,5 litru). Nastavit si můžete 4 různé teploty, navíc se dá ideálně zvolená teplota udržet až 30 minut. Objem konvice a originální design je zárukou toho, že se dá konvice využít nejen pro velké rodiny v domácnosti, ale také ve firmách.

Zákazníci si tento model chválí zejména kvůli možnosti nastavit teplotu vody, automatickému udržování ideální teploty i zvukové signalizaci, která vás upozorní, že je ohřev dokončen. Někteří si dokonce stěžují, že je tato signalizace až moc hlasitá. Konvice Bosch TWK 8611 P se stala dokonce vítězem dTestu.

Ve výbavě najdete i bezpečností funkci, která v případě, že se konvice převrhne, zamezí vylití vroucí vody. Samozřejmostí je také základna otočná o 360°.

Co potěší

 • rychlý ohřev vody
 • regulace teploty
 • udržování ideální teploty
 • pojistka proti vylití vroucí vody

Co zamrzí

 • Vyšší hlučnost při ohřevu vody
 • Signalizace při zapnutí i vypnutí

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 1 499 Kč

Koupit v obchodě

#4 DeLonghi Brillante KBJ 2001 (od 1 499 Kč)

Nejstylovější designová rychlovarná konvice s chromovými prvky

 Recenze DeLonghi Brillante KBJ 2001 

Příprava vašich oblíbených nápojů se stane ještě příjemnější, když si pořídíte stylového a velmi zdařilého pomocníka v luxusním designu, který si bezesporu zaslouží místo mezi nejlepšími rychlovarnými konvicemi, jež se v současnosti vyskytují na českém trhu. S rychlovarnou konvicí DeLonghi KBJ 2001 budete mít doma i v práci perfektního pomocníka, který svým jedinečným designem ozdobí každou kuchyň.

Vodu se ohřeje během chvilky, takže jí máte k dispozici, kdykoliv jí potřebujete. To, co vás u této kvalitní rychlovarné konvice potěší je její neokoukaný a velmi netradiční design, zejména plastická broušená úprava a chromované detaily.

Konvice je vybavena velmi čitelným ukazatelem spolu s odměrkou, takže máte vždy možnost ohřát jen tolik vody, kolik budete na zalití čaje, kávy či jiného nápoje potřebovat.

Kapacita 1,7 litrů zajistí pohodlné uvaření vody pro celou rodinu, případně několik šálků kávy například při firemním jednání. Díky příkonu 2 000 W je proces ohřívání velmi rychlý, takže nečekáte dlouho ani při maximálně naplněné konvici.

Součástí této rychlovarné konvice je jednoduše vyjímatelný filtr, který snadno opláchnete od veškerých usazenin. Navíc je vybaven velice jemnou síťkou, takže se vám nemůže stát, že by nějaká nežádoucí usazenina jakkoliv znehodnotila připravovaný nápoj.

Vzhledem k tomu, že je DeLonghi KBJ 2001 vyzbrojena základnou otočnou o 360°, můžete rychlovarnou konvici položit z jakéhokoliv směru a pokaždé bez problémů zapadne na středový konektor. Bezpečnost zajišťují celkem 3 pojistky v podobě automatického vypnutí po dokončení ohřevu, potom když je konvice přehřátá a také v případě, že není správně nasazena na základně. Protiskluzové nožičky zabezpečí konvici při jakékoliv manipulaci.

Co potěší

 • Automatické vypínání
 • otočná základna
 • rychlý ohřev vody
 • vyjímatelný filtr

Co zamrzí

 • nevhodná do menších kuchyní kvůli široké základně

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 1 499 Kč

Koupit v obchodě

#5 ETA Ela 8598 (od 999 Kč)

Nejprodávanější rychlovarná konvice

 Recenze ETA Ela 8598 

Tento zajímavý produkt patří k nejprodávanějším rychlovarným konvicím na trhu. Recenze rychlovarné konvice ETA Ela 8598 si zaslouží vaší pozornost, protože je v této kategorii TOP produktem. ETA Ela 8598 je elegantní nerezová rychlovarná konvice v moderním stylovém designu, kterou výrobce připravil v několika barevných variantách.

Základem je vysoký příkon 2 100 W, který zajistí velmi rychlý ohřev vody, přičemž kapacita činí 1,7 litrů. Velkou výhodou je bezkabelové provedení s podstavcem a velmi kvalitní kontaktní systém. Díky tomu je zaručena dlouhá životnost a maximální bezpečnost. ETA Ela 8598 disponuje přehledným ukazatelem stavu vody, což uvítáte při plnění konvice vodou.

Odnímatelný filtr snadno vyndáte a bez problému omyjete, takže zamezíte tomu, aby se uvnitř neusazoval vodní kámen. ETA Ela 8598 má bezpečnostní výklopné víko, ochranu proti chodu naprázdno a proti přehřátí, ale také automatické vypínání jakmile je dosaženo bodu varu. Dno je vybaveno prostorem, kam se ukládá kabel.

Společnost ETA nabízí na konektor tohoto produktu prodlouženou záruku na 3 roky. Tento produkt je právem zařazován mezi nejlepší rychlovarné konvice na trhu.

Co potěší

 • pěkný vzhled
 • kvalita materiálu
 • příznivá cena
 • rychlý ohřev vody

Co zamrzí

 • • skleněné víko

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 999 Kč

Koupit v obchodě

#6 Concept RK 4060 (od 899 Kč)

Nejlepší skleněná rychlovarná konvice

 Recenze Concept RK 4060 

Pokud ještě stále přemýšlíte, jakou koupit rychlovarnou konvici do vaší kuchyně, pak je Concept RK 4060 tou správnou volbou. Objem 1,8 litrů ji přímo předurčuje pro použití ve velkých rodinách, kdy zvládnete na jedno uvaření připravit čaj či kávu pro všechny.

Elegantní skleněné provedení s prvky nerezu zaručují, že bude tato rychlovarná konvice ozdobou vaší kuchyně. K výrobě bylo použito velmi pevné a zdravotně nezávadné borosilikátové sklo, které odolává veškerým skvrnám. Praktické je také tlačítko určené k otevírání víka.

Příkon konvice je 2 200 W, což je záruka rychlého vaření. Hrdlo je opatřeno kovovým lemem, který zajišťuje větší odolnost konvice při plnění vodou. O hladině vody vás informuje přesný a velmi přehledný vodoznak. Ovládání Concept RK 4060 je velmi jednoduché a komfortní.

Zvláštností této rychlovarné konvice s regulací teploty jsou LED diody, které během vaření svítí v různých barvách v závislosti na nastavené teplotě. Při vaření na 60 °C svítí zeleně, u 70 °C modře, vaříte-li na 80 °C oranžově, při 90 °C fialově, a pokud nastavíte 100 °C tak svítí červeně.

Nižší teploty jsou velkou výhodou zejména pro ty uživatele, kteří si rádi připravují některé druhy čajů, instantních nápojů a kaší, které vyžadují určitou teplotu vody.

Součástí konvice je také kvalitní středový konektor a trojnásobný bezpečnostní systém, zejména automatické vypínání. Jakmile je dosažena zvolená teplota vody, konvice vás na to upozorní pípnutím. Udržení teploty zajistí funkce KEEP WARM.

Co potěší

 • super design
 • rychlý ohřev
 • regulace teploty
 • barevné rozlišení teploty vody
 • skleněná nádoba
 • podsvícení
 • cena

Co zamrzí

 • pomalejší vypnutí po dosažení varu
 • příliš hlučné pípání
 • obtížnější doplňování vody
 • trvale orosený horní kryt

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 899 Kč

Koupit v obchodě

#7 Sencor SWK 1785BK (od 329 Kč)

 Recenze Sencor SWK 1785BK 

Poslední místo našeho testu bude patřit cenovému tipu a zároveň nejprodávanější rychlovarné konvici u nás. SWK 1785BK je dílem velmi populární tuzemské značky Sencor, která se zaměřuje právě na výrobu cenově dostupných domácích spotřebičů a elektroniky. Poměr ceny a výkonu bývá ale obvykle velmi dobrý – a v případě konvice SWK 1785 tomu není jinak.

Na první pohled jde o model s velmi atraktivním, transparentním (skleněným) zpracováním a s černým plastovým podstavcem a rukojetí. Objem konvice je velmi solidních 1,7 l, takže jde o variantu vhodnou i do větších domácností. Topné dno je vyrobeno z kvalitní nerezové oceli a dočkáte se i efektního LED podsvícení. Topná spirála je skrytá.

Konvice je vybavena i filtrem určeným pro odchytávání nečistot nebo vápenných usazenin. Světelná indikace provozu zajistí bezpečnější provoz. Kromě toho je konvice vybavena dvěma bezpečnostními pojistkami – a to proti přehřátí a taky proti chodu na prázdno nebo s nedostatkem vody. Samozřejmostí je automatické vypnutí po dosažení bodu varu. Příkon konvice je 2200 W.

Co potěší

 • Velmi pěkné provedení
 • Kvalitní zpracování
 • Velký objem
 • Velmi výhodná cena

Co zamrzí

 • Horší zpracování víka s filtrem (někdy překáží)
 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: 4.2 out of 5 stars (4,2 / 5) CENA: od 329 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Důkladně jsme zvážili všechna pro a proti u každé rychlovarné konvice, s jejíž recenzí jsme vás seznámili. Každá má něco do sebe, ať už jde o design, funkce, rychlost ohřevu nebo kvalitu materiálu.

Nejvíce nás zaujala rychlovarná konvice CATLER KE 8010, která ač patří k těm dražším produktům, to zase vynahradí perfektní přípravou čaje, vzhledem i bezproblémovou obsluhou.

Co se týká designu, tam nás nejvíce nadchla konvice Concept RK 4060, zejména díky LED diodám, které mění barvu podle toho, jakou teplotu ohřevu nastavíte.

Vítězem mezi testovanými produkty dTestu se stala rychlovarná konvice Bosch TWK 8611 P.

Podle serveru Heureka.cz je naopak nejprodávanější rychlovarnou konvicí ETA Ela 8598, kterou si spotřebitelé chválí zejména díky přívětivému poměru cena / kvalita, ale také se jim zamlouvá design a rychlost ohřevu vody.

Doufáme, že vám naše recenze rychlovarných konvic pomohla vybrat tu, která vám bude nejvíce vyhovovat k vaší maximální spokojenosti.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové rychlovarné konvice. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší rychlovarné konvice na trhu.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin