Malé spotřebiče

Nejlepší multifunkční hrnce (test & recenze)

Vybrali jsme nejlepší multifunkční hrnce na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Prošli jsme diskuze a zkušenosti uživatelů. Tady je náš výběr.

Nejlepší multifunkční hrnce Sháníte do své kuchyně co nejlepší multifunkční hrnec? V následujícím testu vám představíme osm nejzajímavějších produktů, které jsou v současné době k dostání. Vybrali jsme pro vás modely s výhodným poměrem ceny a kvality, ale i cenově dostupné, nebo naopak špičkové alternativy – vybere si tedy jistě každý. Pokud si nebudete vědět s volbou konkrétního modelu rady, po samotné recenzi multifunkčních hrnců následuje ještě průvodce nákupem. V něm se seznámíte s důležitými parametry, možnostmi a funkcemi, na které je třeba se zaměřit.

Multifunkční hrnce představují moderní řešení pro domácí vaření. Jak už název napovídá, dokáže toto náčiní zastat více činností. Kromě běžného vaření to může být příprava jídel v páře, smažení, pečení, případně i grilování nebo jiné speciální postupy. Jediný hrnec tak může nahradit celou řadu pomůcek.

Jde o skvělé řešení na cesty a do menších domácností, kde není místa nazbyt. Stejně tak se ale multifunkční elektrické hrnce uplatní v jakékoli jiné kuchyni. Kromě místa totiž šetří i čas a námahu. Vaření v těchto nádobách je snadné, pohodlné a často i výrazně zdravější než v klasické troubě nebo na pánvi – některé modely totiž umožňují i vaření při nízkých teplotách, které je velmi šetrné a v potravinách zachovává více vitamínů a dalších cenných látek, nemluvě o skvělé chuti.

Nejlepší multifunkční hrnce na trhu

ProduktHodnoceníCena (od)
#1Catler MC 8010
[usr 5 text="true" tooltip="true"]13290 Kč Číst recenze
#2Tesla EliteCook K70
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2700 Kč Číst recenze
#3Tefal Multicooker 12v1 RK705138
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2000 Kč Číst recenze
#4First Austria FA 5130
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1350 Kč Číst recenze
#5Russell Hobbs 21850-56
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]2300 Kč Číst recenze
#6AVAIR ELLA LUX
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2750 Kč Číst recenze
#7Philips Viva Collection HD3037/70
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]2400 Kč Číst recenze

Recenze TOP 7 multifunkčních hrnců

1. Catler MC 8010

 Recenze Catler MC 8010 

První místo našeho testu multifunkčních hrnců bude patřit modelu MC 8010 od značky Catler. Jde o australského výrobce s velmi dobrou reputací. Výrobky Catler se vyznačují vysokou kvalitou a zastoupením nejmodernějších technologií. I v tomto případě jde o špičkový produkt určený spíše pro náročné uživatele. To je poznat i na ceně, která představuje snad jedinou významnější nevýhodu tohoto přístroje.

Catler MC 8010 nabízí vnitřní objem 3 l a disponuje příkonem 1400 W. Ačkoli nejde zdaleka o největší hrnec, můžete se těšit na vynikající výkon a prvotřídní vybavenost. Nádoba nabízí výběr ze 14 automatických programů a používá 4-zónový ohřev pomocí indukční cívky, který zajistí dokonalou rovnoměrnost rozložení teploty. V hrnci můžete vařit ve vodě i v páře, dusit, smažit (i s minimem tuku), opékat a péct.

Hrnec bude přesně udržovat nastavenou teplotu, takže je možná opravdu precizní příprava i složitých pokrmů. K dispozici je i funkce samočištění, která vám usnadní údržbu. Zajímavý je i automatický systém, který nastavuje dobu, teplotu i tlak podle konkrétního pokrmu a jeho množství. K hrnci navíc dostanete i bohaté příslušenství.

Co potěší

 • Jeden z nejkvalitnějších multifunkčních hrnců
 • Vysoký výkon
 • Vynikající funkční vybavenost

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Nižší objem

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 13290 Kč

Koupit v obchodě

2. Tesla EliteCook K70

 Recenze Tesla EliteCook K70 

Na druhém místě našeho žebříčku pro vás máme v současnosti mimořádně populární model, který patří mezi nejprodávanější multifunkční hrnce u nás. Jde o zařízení Tesla EliteCook K70, které aktuálně pořídíte za cenu okolo 2800 Kč. Vzhledem k možnostem a parametrům přístroje můžeme mluvit o velmi dobrém poměru ceny a kvality.

Tento hrnec se honosí přídomkem 10v1. To jednoduše znamená, že můžete využít až deset různých způsobů přípravy a režimů pro různé suroviny (celkový počet programů však dosahuje 30). Samozřejmostí jsou funkce jako tlakový nebo pomalý hrnec, které u těchto zařízení očekáváme. Nechybí ani funkce napařování, ohřevu či smažení a restování nebo dušení mas. Mezi specifičtější režimy pak patří rýžovar nebo jogurtovač či speciální program na přípravu vajec. Toto mimořádně pěkné vybavení doplňuje funkce odloženého startu a velmi přehledné ovládání v češtině. K hrnci dostanete i českou knihu receptů.

Pokud jde o technickou stránku věci, hrnec potěší i dobrými parametry. Příkon 1000 W je dostatečný pro rychlou přípravu – i když má hrnec kapacitu celých 6 l, čímž se rozhodně řadí mezi objemná zařízení vhodná spíše pro náročnější uživatele a větší domácnosti. Potěší i velmi kvalitní nerezové zpracování těla i vnitřního hrnce, který lze vložit do myčky.

Na vysoké úrovni je i bezpečnost vaření. Zajišťuje ji mikroprocesor (ten kontroluje tlak, teplotu, čas vaření i další důležité hodnoty), ale taky systém uzamknutí krytu – který zabraňuje jeho otevření, dokud nepoklesne tlak v hrnci. Celkově jde tedy o model, který v rámci své cenové kategorie jednoznačně vyčnívá nad průměr

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2700 Kč

Koupit v obchodě

3. Tefal Multicooker 12v1 RK705138

 Recenze Tefal Multicooker 12v1 RK705138 

Francouzská značka domácích spotřebičů a elektroniky Tefal je u nás dobře známá a oblíbená. Není tedy divu, že se jeden z multifunkčních hrnců právě tohoto výrobce dostal i do našeho žebříčku – a to na třetí místo. Při ceně, která se pohybuje okolo 2000 Kč, můžeme mluvit spíše o cenově dostupné volbě než variantě pro velmi náročné zákazníky.

Model Multicooker 12v1 je nicméně velmi oblíbený a v rámci své kategorie dobře vybavený i vysoce hodnocený. V roce 2017 se dokonce stal vítězem ankety „Produkt roku“ portálu Heureka.cz. Je tedy zřejmé, že tento hrnec má co nabídnout – a začneme například právě programovou a funkční výbavou.

Hrnec nabízí speciální režimy pro přípravu rizot nebo rýže, cereálií, polévek, omáček, jogurtů, koláčů a dalších pokrmů. Můžete v něm vařit v páře, dusit, péct i smažit a taky ohřívat pokrmy. K výbavě patří i funkce odloženého startu až o 24 hodin.

Tefal Multicooker je vybaven vnitřní nádobou s keramickým povrchem, kterou lze vložit do myčky. Tělo přístroje je plastové, což je jednou z mála nevýhod tohoto modelu. K těm dalším pak patří například chybějící funkce pomalého vaření. Vzhledem k ceně jde však o odpustitelné nebo i pochopitelné (plastové zpracování) nedostatky a je velmi pravděpodobné, že budete se schopnostmi hrnce spokojeni; jako ostatně většina uživatelů.

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2000 Kč

Koupit v obchodě

4. First Austria FA 5130

 Recenze First Austria FA 5130 

Čtvrté místo naší recenze multifunkčních hrnců obsadil model z nejnižší cenové kategorie, který nám poslouží jako cenový tip. Jde o objemný model značky First Austria, který vám poskytne rovnou 6 litrů prostoru pro přípravu skvělých pokrmů všeho druhu. Celý hrnec váží pouze 2 kg a disponuje příkonem 1000 W.

Tento model nenabízí takovou záplavu programů a možností jako předchozí recenzované hrnce, přesto přináší vše podstatné – vaření a vaření v páře a pod tlakem, ohřívání, osmahnutí, pomalé vaření apod. Vybrat si můžete z 9 přednastavených programů, nebo si sami nastavit množství, porce (až 12 porcí) i čas a teplotu přípravy.

First Austria FA 5130 může být skvělou volbou, pokud si chcete pořídit svůj první multifunkční hrnec a hledáte co nejdostupnější alternativu.

Co potěší

 • Velký objem
 • Velmi nízká cena
 • Dostatek možností

Co zamrzí

 • Celkově jednodušší a levnější provedení
 • Špatný návod

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1350 Kč

Koupit v obchodě

5. Russell Hobbs 21850-56

 Recenze Russell Hobbs 21850-56 

Hrnec Russell Hobbs 21850-56 představuje ve všech ohledech spíše průměrnou volbu, ale za rozumnou cenu získáte 5litrového kuchyňského pomocníka, kterého určitě využijete při přípravě mnoha pokrmů.

Zařízení disponuje spíše slabším příkonem 900 W a nabízí výběr z 11 přednastavených programů. Najdete mezi nimi různé typy příprav (např. pomalé vaření a pára) i režimy pro konkrétní suroviny a jídla (maso, ryba, rýže, chleba, kaše i jogurt apod.).

Časovač můžete nastavit až na 24 hodin a hotový pokrm můžete v hrnci i udržovat při ideální teplotě k servírování. Plusem je, že vnější povrch hrnce je z nerezu a designové zpracování je poměrně zdařilé a v kuchyni jistě nebude jako pěst na oko.

Co potěší

 • Výhodná cena
 • Velký objem

Co zamrzí

 • Průměrné možnosti, zpracování i výkon

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2300 Kč

Koupit v obchodě

6. AVAIR ELLA LUX

 Recenze AVAIR ELLA LUX 

AVAIR ELLA LUX je objemný 6litrový hrnec v trochu retro vínovém provedení, který nabízí některé možnosti dostupnějších multifunkčních hrnců. Především však jde o hrnec tlakový – tedy takový pokročilý, elektrický „papiňák“. V hrnci můžete uvařit i pokrmy, které v běžném papiňáku nepřipravíte, např. rýži nebo třeba vejce. Skvěle se hodí pro přípravu příloh, ale lze v něm vařit či dusit i maso, připravovat polévky, guláše apod.

Jídlo můžete mít hotové podstatně rychleji než v klasickém hrnci a ušetříte tak čas i energii. Hrnec navíc mnohem lépe uchová šťavnatost potravin a oproti tradičním tlakovým hrncům je jeho používání naprosto bezpečné a pohodlné.

AVAIR ELLA LUX je tedy zajímavou volbou, pokud je pro vás prioritní příprava dušením, vařením či vařením v páře a chcete zkrátit dobu přípravy. Tento model disponuje pouze 6 programy a jeho příkon činí 1000 W, tlak v nádobě je 60-80 kPa.

Co potěší

 • Bezpečná a komfortní varianta papiňáku
 • Rychlé vaření a dušení

Co zamrzí

 • Omezené množství způsobů přípravy pokrmů (varianty vaření pod tlakem)

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2750 Kč

Koupit v obchodě

7. Philips Viva Collection HD3037/70

 Recenze Philips Viva Collection HD3037/70 

Renomovaná značka Philips je zárukou kvality. V případě hrnce Viva Collection HD3037/70 nás však příliš nepřesvědčila. Ne že by snad bylo co vytknout přímo řemeslnému zpracování – hrnec je ze silného nerezu a vnitřní povrch je z dobře udržovatelného nepřilnavého materiálu. V ostatních ohledech ale tento model nijak zvlášť nevyniká.

Objem je pěkných 5 l, příkon spíše slabších 980 W, což ale nevadí, protože hrnec stejně využijete spíše pro pomalé vaření než rychlé přípravy. Vhodný je především pro přípravu omáček, polévek, případně i mas nebo příloh. Disponuje časovačem na 24 hodin a speciálním systémem rovnoměrného „3D“ vaření.

Co potěší

 • Kvalitní zpracování
 • 3D ohřev

Co zamrzí

 • Méně možností

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2400 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat multifunkční hrnec

Vybrali jste si ten správný hrnec? Pokud stále váháte a nejste si jisti, který model zužitkujete v domácnosti nejlépe, možná najdete odpovědi v našem průvodci.

Výhody multifunkčních hrnců

Proč jsou multifunkční hrnce tak oblíbené?

 • Úspora času a energie
 • Snadná manipulace a údržba
 • Hrnec pracuje sám, není třeba být stále přítomen
 • Nahrazení celé řady jiných pomůcek
 • Zdravější a chutnější pokrmy, moderní vaření
 • Ideální k experimentování a objevování nových chutí a postupů
 • Skvělé řešení na cesty nebo do menších kuchyní

Zásadní parametry

Multifunkční hrnce nejsou technicky zvlášť komplikovaná zařízení, proto se nemusíte bát, že budete při výběru třeba porovnávat záplavu parametrů. Stačí se zaměřit na několik zásadních vlastností.

Objem

Objem (myšlena je vnitřní kapacita) je jistě jedním z nejdůležitějších faktorů. Multifunkční hrnce nabízejí obvykle objem od 3 do 6 litrů. Výjimečně se můžete setkat s menšími nebo i většími variantami. Nejoblíbenější jsou 5litrové hrnce, ve kterých lze pohodlně připravit dostatek jídla i např. pro čtyřčlennou rodinu. Pro jednu nebo dvě osoby může být dostačující i menší, např. 3litrový hrnec – jde ale o spodní hranici. S menší variantou už byste asi nebyli příliš spokojeni.

Rozměr a hmotnost

Rozměry i hmotnosti hrnců jsou značně různorodé. Záleží na použitých materiálech, objemu, zpracování apod. Pokud nechcete hrnce často převážet (používat je např. při cestování), není hmotnost obvykle příliš podstatná (pohybuje se cca od 2 do 10 kg). Podstatně důležitější je samozřejmě rozměr – zejména pokud nemáte v kuchyni místa nazbyt. Je třeba najít optimální průsečík mezi dostatečným objemem a přitom ještě únosnou velikostí.

Příkon

Příkon je důležitý, ale poněkud abstraktní parametr. U kvalitních hrnců se obvykle pohybuje okolo 1000 W. Čím větší objem, tím větší by měl být i příkon. Příkon totiž přímo ovlivňuje výkon hrnce.

Nízký příkon může vést k tomu, že hrnec nedosáhne dostatečně vysokých teplot nebo nebude schopen prohřát obsah hrnce rovnoměrně a dokonale a bude se rozehřívat na požadovanou teplotu pomalu.

Materiálové zpracování

Kvalitnější hrnce bývají z nerezové oceli a vždy je nutné, aby byly opatřeny kvalitním nepřilnavým vnitřním povrchem. Výhodou nerezu je vysoká životnost, snadná údržba, odolnost, hygieničnost a vzhled. Nevýhodou může být přílišné rozpalování povrchu při nedostatečné izolaci a vyšší hmotnost.

U levnějších hrnců se můžete setkat s plastovým zpracováním vnějšího obalu. I ten může dobře plnit funkci, i když životnost pravděpodobně nebude tak vysoká.

Funkční vybavení

A teď k tomu zásadnímu, co nás u tohoto náčiní zajímá nejvíc. Je samozřejmě řeč o samotných možnostech hrnce, o jeho praktických funkcích. Pojďme se nejdříve podívat na možné způsoby tepelné přípravy pokrmů.

 • Vaření, vaření v páře, dušení – Základní způsoby úpravy, které umí prakticky každý multifunkční hrnec.
 • Vaření pod tlakem – Tato funkce nahrazuje tlakový hrnec neboli papiňák. Umožňuje rychlou přípravu se zachováním šťavnatosti surovin.
 • Pomalé vaření – Moderní způsob vaření při nízkých teplotách. Příprava sice trvá déle, ale uchová se mnohem více vitamínů a živin. Jídlo je zdravější a chutnější.
 • Smažení, fritování, restování, opékání apod. – Pro milovníky řízků, hranolků, smažených sýrů a podobných pochoutek nutnost. Pro důkladné smažení a fritování by měl být schopen hrnec dosáhnout teploty až 180°C a udržovat ji.
 • Pečení, grilování – Tyto funkce mohou nahradit troubu nebo gril. Pro některé konkrétní recepty je třeba, aby dokázal hrnec vyvinout vysoké teploty.
 • Ohřev, rozmrazení – Těmito funkcemi hrnec nahradí mikrovlnnou troubu.
 • Udržování teploty – Chcete mít jídlo stále v „servírovací teplotě“? I tuto funkci většina hrnců nabízí.

Programová výbava

Kromě základních druhů příprav nabízí většina hrnců různé speciální přednastavené programy. Může jít například o programy přímo určené pro přípravu rýže, těstovin, kaší, polévek, gulášů, ryb nebo drůbeže, ale třeba i jogurtů, chleba, koláčů apod.

Rozhodně však nemusí platit, že čím víc programů, tím lépe. Vybírejte si podle toho, které programy skutečně využijete. Důležitější než specializované programy jsou pak možné způsoby příprav (viz výše) a možnost vlastního nastavení teploty, tlaku a případně dalších parametrů. Zejména pokročilejší kuchaři jistě ocení co nejvolnější ruku a k automatickým programům se budou uchylovat spíše v časové tísni.

0 Sdílení