Recenze 8 nejlepších kuchyňských robotů

Kuchyňský robot Kenwood KMM770 Pro tentokrát jsme si vzali na mušku nejlepší kuchyňské roboty, které můžete pro rok 2017 koupit na našem trhu. Porovnali jsme jich hned několik a pečlivě zvážili všechna pro i proti. Konstatovali jsme, že z námi testovaných kousků, které jsme do naší recenze kuchyňských robotů zahrnuli, si vyberou skutečně všichni, ať už jde o náročného či naprosto nenáročného spotřebitele.

Tím nejpodstatnějším parametrem, který by vás měl zajímat, když začnete přemýšlet nad tím, jakého koupit kuchyňského robota je jeho příkon. Ten totiž musí být úměrný výkonu, a pokud má robot něco vydržet a fungovat často i při náročnějším použití, pak je nutné si připlatit a investovat do silnějšího motoru. Rozhodně byste měli zohlednit i objem mísy, abyste pak nedělali třeba jednu dávku těsta nadvakrát jen proto, že jste si pořídili sice kvalitního kuchyňského robota, ale s miniaturní mísou.

Naprostým favoritem, který si od nás vysloužil to nejlepší hodnocení je bezesporu KitchenAid 5KSM150, momentálně nejprodávanější kuchyňský robot na trhu s výklopnou hlavou, co šlehá, hněte, strouhá, mixuje, zkrátka maká jako ďas a všechno zvládne během chvilky udělat za vás. Ostatně ne nadarmo si ho třeba na heureka.cz nemůže vynachválit 96 % spokojených uživatelů.

V našem “slepém” testu kuchyňských robotů jsme porovnali nejdůležitější parametry a zaměřili se na 8 zajímavých přístrojů.

Nejlepší kuchyňské roboty na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1KitchenAid 5KSM150
(5 / 5)18 190 Kč Číst recenze
#2Kenwood KMM063
(5 / 5)17 767 Kč Číst recenze
#3Kenwood KMM 770
(4,8 / 5)8 599 Kč Číst recenze
#4ETA Gratus Vital 0028
(4,7 / 5)17 999 Kč Číst recenze
#5Bosch MUM57860
(4,7 / 5)8 990 Kč Číst recenze
#6Bosch MUM 4655
(4,5 / 5)2 999 Kč Číst recenze
#7Philips HR 7778
(4,4 / 5)4 999 Kč Číst recenze
#8Bosch MUM4880
(4,4 / 5)3 349 Kč Číst recenze

#1 KitchenAid 5KSM150 (od 18 190 Kč)

Podle nás aktuálně jeden z nejlepších a nejkvalitnějších kuchyňských robotů na pečení

 VÍTĚZ   Recenze KitchenAid 5KSM150  KitchenAid 5KSM150 je nejlepším kuchyňským robotem zejména pro milovníky pečení. Je to specifický výrobek, který patří k těm těžším, neboť váží kolem 11 kilogramů, za což vděčí celokovovému tělu.

Robot má 36,2 cm na výšku, 22,2 cm na šířku a dlouhý je 34,3 cm. Motor má příkon pouhých 300 W. To je také důvod, proč je vhodný většinou jen při pečení. V základní výbavě je totiž schopen pouze šlehání a hnětení.

Ovládání je mechanické, ale oproti jiným robotům posuvné, ne na knoflíky. Přestože KitchenAid 5KSM150 nepatří k těm nadupanějším na poli schopností, zato s funkcemi je na tom velmi slušně. Má transparentní krycí víko, pracuje za použití hnětacího háku a šlehací i míchací metly, jež se pohybují pomocí planetárního systému míchání.

Z ochranných prvků má přísavné nožičky a pojistku bránící přehřátí a tím poškození motoru. Bohužel postrádá dva důležité prvky. Jedním je plynulá regulace rychlosti a tím druhým pulzní spínač. Zajímavé je, že motor je velmi tichý a vyznačuje se dlouhou životností. Díky modernímu a velmi nadčasovému designu bude skvělým doplňkem každé kuchyně. S ohledem na jeho rozměry a hmotnost, bude lepší jej nechávat stát na kuchyňské lince.

Za kvalitou stojí také fakt, že tento robot vyhrál několik testů v Německu.

Robot na videu

Co potěší

 • celokovové tělo
 • pěkný design
 • výběr barev
 • snadná údržba
 • tichý chod

Co zamrzí

 • nízký příkon
 • vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 18 190 Kč

Koupit v obchodě

#2 Kenwood Major Titanium KMM063 (od 17 767 Kč)

Nejlepší celokovový kuchyňský robot

 DOPORUČUJEME   Recenze Kenwood Major Titanium KMM063  Jestli stále hledáte kuchyňského robota, jenž bude schopen uspokojit i toho nejnáročnější ho uživatele, pak je tento výkonný a všestranný model jasnou volbou. Je variabilní, perfektně funkční a má dlouhou životnost, navíc byl výrobek z vysoce kvalitního a velmi odolného materiálu.

Pod kapotou Kenwood KMM 063 se skrývá špičkový motor o síle 1 500 W. Robot má nádobu z nerezové oceli, jejíž objem je celých 6,7 l. Hravě tak máte dostatek prostoru pro 4,6 kg těsta na koláče, 2,4 kg tuhých těst, zhruba 16 vyšlehaných vaječných bílků a skoro celý 1 kilogram mouky k výrobě pečiva.

Tento přístroj je ideální pro početnější rodiny, jako jednotlivec jej moc nevyužijete. Kdo ovšem peče dnes a denně třeba pro přátele, na zakázku nebo jen tak pro radost, získá jeho koupí dokonalého pomocníka do kuchyně.

Kenwood KMM 063 disponuje systémem Totálního mixování, jehož funkce spočívá v tom, že se metla otáčí v jednom směru a objímka v opačném. Zásluhou toho jsou veškeré ingredience perfektně zpracovány, a to včetně těch z okrajů a dna mísy. Výhodou je, že nezáleží na tom, jestli budete zpracovávat 2 kg chlebového těsta nebo šlehat 2 bílky, výsledek bude v obou případech dokonalý. Když se naučíte používat třeba překlápěcí funkci, můžete ve velmi pomalé rychlosti snadno zapracovat cukr do bílků, které jsou již vyšlehané.

V základní výbavě má tento kvalitní kuchyňský robot funkci šlehání a hnětení. Skleněný, teplotně odolný mixér Thermoresist s MultiZone noži umožňuje bezproblémové mixování horké polévky i drcení ledu. V balení narazíte rovněž na mlýnek na maso, food processor s 6 disky a noži, dále mini chopper na obilniny (ale i na kávu a bylinky), lis na citrusy a elektronická váha. K zahození není ani řada doplňků, jako nástavce na výrobu domácích těstovin, lis na bobuloviny nebo kráječ kostiček.

Co potěší

 • kovové tělo
 • robustnost
 • perfektní výkon
 • dokonale vypracované těsto
 • bohaté základní příslušenství

Co zamrzí

 • horší uskladnění
 • vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 17 767 Kč

Koupit v obchodě

#3 Kenwood KMM 770 (od 8 599 Kč)

Nejlepší v poměru cena / kvalita

 Recenze Kenwood KMM 770  Výkonný kuchyňský robot s motorem 1 200 W zpracuje veškeré suroviny snadno a rychle, bez ohledu na to, jestli se chystáte vařit nebo péct. Sami si můžete vybrat, jestli použít hnětací hák či metlu, podle toho, jakou má těsto konzistenci, aby bylo dosaženo co nejlepšího zpracování.

Pokud chcete nadýchané těsto, tak je ideální balónová metla, ta vše perfektně promíchá a spojí v hladkou konzistenci. Díky elektronickému ovládání si upravíte rychlost šlehání podle aktuální potřeby.

Kenwood KMM 770 je dokonalým pomocníkem kdykoliv je třeba, ať už se chystáte péct obyčejný koláč ke kávičce nebo se připravujete na slavnostní večeři či zahradní párty a podobně. Zásluhou velké pracovní nádoby, která má objem 6,7 l, snadno zpracujete až 4,6 kg koláčového těsta, takže hravě vyrobíte koláčky pro všechny hosty. V případě tuhého těsta si připravíte najednou až 2,4 kg. Mísa je vybavena ochranným krytem proti rozstřiku, jež zabrání tomu, aby vám těsto během zpracování létalo všude, zejména pokud je mísa více naplněná.

K dispozici máte celkem 7 rychlostí i pulzní spínač. Kdo nerad myje nádobí, uvítá možnost veškeré příslušenství a odnímatelné části umýt v myčce, čímž se přístroj udržuje v čistotě a prodlužuje se jeho životnost i funkčnost.

Robot Kenwood na videu:

Co potěší

 • skvělý poměr cena / kvalita
 • perfektní výkon
 • příslušenství
 • snadná obsluha
 • kovové součásti
 • robustní konstrukce
 • velká nádoba

Co zamrzí

 • nutnost přiobjednat krouhač
 • nižší otáčky mixéru
 • nádoba nemá ucho

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 8 599 Kč

Koupit v obchodě

#4 ETA Gratus Vital 0028 (od 17 999 Kč)

Nejlepší model značky ETA

 Recenze ETA Gratus Vital 0028  Kdo hledá opravdu kvalitního kuchyňského robota, vhodného pro menší i velké kuchyně, nemůže sáhnout s ETA Gratus Vital 0028 vedle. Tento model zvládne šlehání, hnětení, mixování, krouhání i mletí.

Kvalitní celokovové provedení, včetně převodovky, je zárukou dlouhé životnosti přístroje. Během používání je stabilní a má plynulou regulaci otáček. Pomocí funkce PULSE, dosahuje maximálních otáček. Bezpečnost je zajištěna pojistkou, ta brání spuštění v odklopené poloze i přetížení motoru.

ETA Gratus Vital 0028 má speciální planetární systém míchání, díky kterému jsou suroviny zpracovány na výbornou. Velká nerezová mísa má objem 5,5 l. Bez problémů se zpracují i suroviny u stěny nádoby, neboť šlehací nástavec má prodlouženou pracovní část, jejíž výšku si nastavíte podle potřeby.

Součástí přístroje je i mlýnek na maso, mlecí destičky ve 4 velikostech, nástavec na výrobu uzenin a tvořítko na cukroví. Motor se stabilizátorem má výkon 1 200 W a zvládá i větší zatížení. Snadno připravíte jemné omáčky, koktejly, pyré, smoothie atd. Skleněný mixér má objem 1,4 l a má tu výhodu, že nepohlcuje pachy ani barvy z potravin během mixování.

V příslušenství najdete 2 sportovní lahve, takže si můžete vzít smoothie i na cestu do práce. Výbava robota zahrnuje i nástavec na strouhání se 6 diskovými struhadly, lis na bobuloviny, ovoce i zeleninu a také citrusovač na domácí šťávu.

Robot ETA na videu:

Co potěší

 • perfektní výbava
 • pěkný design
 • cenově dostupný
 • robustní provedení
 • snadná instalace doplňků

Co zamrzí

 • nad struhadlem se hromadí zbytky zeleniny

NAŠE HODNOCENÍ: (4,7 / 5)CENA: od 17 999 Kč

Koupit v obchodě

#5 Bosch MUM57860 (od 8 990 Kč)

Jeden z nejlepších robotů v poměru ceny a kvality

 Recenze Bosch MUM57860  Je kulinářské umění vaším koníčkem a nevíte jaký koupit přístroj, aby vám co nejvíce usnadnil práci v kuchyni? Bosch MUM 57860 je kvalitní kuchyňský robot, kterého využijete nejen při pečení, ale i vaření. Uvidíte, že bude stačit jedno vyzkoušení a už si bez něj své kuchtění nedokážete představit.

Bosch MUM 57860 právem patří mezi nejlepší modely, neboť svým bohatým příslušenstvím vzruší nejednu hospodyňku a uspokojí i nejnáročnější uživatele. Je vyzbrojen 7 rychlostmi, pulzním spínačem a nerezovou nádobou.

Pokud jde o příslušenství, tak naprostým základem je míchací metla se silikonovým okrajem, která má profesionální provedení, dále celokovová šlehací metla s nastavitelnou výškou a hnětací hák s ochranou převodovky. Krájení potravin je možné pomocí oboustranného kotouče Professional SuperCut, který má 5 funkcí.

Dokonce máte k dispozici i samostatný kotouč, jež je přímo určen pro krájení asijské zeleniny. Milovníci čerstvých ovocných nápojů si přijdou na své díky umělohmotné nádobě s objemem 1,25 l. Součástí přístroje je také lis na citrusy a mlýnek na přípravu mletého masa. Příslušenství se dá skladovat v praktické taštičce.

Výrobce myslel i na přítomnost dětí v kuchyni a vybavil Bosch MUM 57860 pojistkou proti opětovnému zapnutí. Nechybí ani ochrana proti přetížení, což by mohlo zničit motor, jehož příkon je 900 W. O stabilitu přístroje během používání se postarají gumové nožičky.

Co potěší

 • tichý chod
 • snadná obsluha
 • perfektní výkon
 • skvělý poměr cena / kvalita
 • bohaté příslušenství
 • pěkný vzhled

Co zamrzí

 • ostrá hrana míchací mísy

NAŠE HODNOCENÍ: (4,7 / 5)CENA: od 8 990 Kč

Koupit v obchodě

#6 Bosch MUM 4655 (od 2 999 Kč)

Levné kvalitní řešení

 CENOVÝ TIP   Recenze Bosch MUM 4655  Ideální přístroj na přípravu salátů, těsta i ovocných šťáv. V balení najdete šlehací metly, hnětací háky, krouhač na zeleninu, mixér, mlýnek na maso atd. V míse, která má objem 3,9 l, zpracujete díky dynamickému 3D systému míchání jakoukoliv přísadu. Příslušenství uložíte do držáku.

Obsluha robota je snadná a bezpečná. Má 4 pracovní rychlosti, parkovací polohu, gumové nožičky proti skluzu a ochranu proti přetížení a tím poškození. Rameno má ergonomický tvar a 3 stupně pohonu. Motor o výkonu 550 W zvládne běžné úkony naprosto bez problémů.

Tento kuchyňský robot si zde své místo rozhodně zaslouží nejen díky slušné ceně, ale také vítězství v testu Stiftung Warentest, což je německá obdoba českého dTestu. V českém testu se pak robot stal vítězem s 68%.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • skvělý poměr cena / kvalita
 • rychlá montáž i demontáž
 • dobře se skladuje

Co zamrzí

 • nemá mlýnek na mák
 • po čase vyšší hlučnost
 • chybí český návod

NAŠE HODNOCENÍ: (4,5 / 5)CENA: od 2 999 Kč

Koupit v obchodě

#7 Philips HR 7778 (od 4 999 Kč)

Nejlevnější ale kvalitní model

 Recenze Philips HR 7778  Multifunkční kuchyňský robot Philips HR 7778 hněte, šlehá, míchá, drtí, krouhá, strouhá, krájí, vyrábí hranolky, lisuje citrusy a dokonce zvládne i granulování. Srdcem přístroje je motor o výkonu 1 300 W, poradí si tak se vším, včetně drcení ledu.

Bohaté příslušenství zajistí, že si vystačíte pouze s Philips HR 7778. Má přes 32 funkcí, 12 rychlostních stupňů a pulzní funkci. Na vše byla použita kvalitní nerezová ocel v kombinaci s odolným plastem, takže je zaručena dlouhá životnost.

Philips HR 7778 má 3 automatická tlačítka na 1 dotyk (na chléb, šlehání a led). Robot po stisknutí sám pozná, jaká rychlost bude ideální pro dosažení správného výsledku. Ve výbavě je dvojitá kulatá kovová šlehací metla pro optimální šlehání a inovativní kovový hnětací hák na těsto. Sekunduje jim nožová jednotka, jež má technologii PowerChop, pro mísení jemnějšího těsta i mixování, zároveň seká bylinky, ořechy a drtí led. Zvládá nejen super těsto, ale i chutné kaše.

Robot má 2 nádoby, jedna má objem 3,4 l a pojme až 7 porcí jídla nebo se v ní zpracuje až 1,7 kg těsta, druhá má 2,2 l a je ideální na mixování či přípravu koktejlů (až 5 porcí najednou). Nechybí také lis na citrusy s extra velkou trubicí, která zvládne i velké kusy ovoce a nerezovým mikrosítem.

Co potěší

 • pěkný design
 • bohaté příslušenství
 • perfektní výkon
 • robustnost
 • poměr cena / kvalita

Co zamrzí

 • špatně se skladuje v menší kuchyni
 • odšťavňovač občas propustí kousky vcelku

NAŠE HODNOCENÍ: (4,4 / 5)CENA: od 4 999 Kč

Koupit v obchodě

#8 Bosch MUM4880 (od 3 349 Kč)

Jeden z nejprodávanějších kuchyňských robotů na trhu

 CENOVÝ TIP   Recenze Bosch MUM4880  Bosch MUM4880 mele maso, lisuje citrusy, krájí, krouhá, strouhá, hněte i mixuje. Dynamická planetová převodovka zajistí promísení přísad za použití elipsovitých pohybů a ideální rotace až k okraji velkoobjemové mísy. Tu je spolu s příslušenstvím možno dávat do myčky.

Motor má příkon 600 W a 4 rychlostní stupně. Gumové nožičky zabraňují klouzání po povrchu. Nádoba o objemu 3,9 l je vyrobena z nerezu. Bosch MUM4880 dosahuje až 12 025 otáček za minutu.

Co potěší

 • rozumná cena
 • snadná obsluha
 • slušný výkon
 • perfektně mele maso

Co zamrzí

 • vyšší cena příslušenství
 • nekvalitní odšťavňovač

NAŠE HODNOCENÍ: (4,4 / 5)CENA: od 3 349 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Těší nás, že jste naší recenzi kuchyňských robotů dočetli až sem. Teď už s jistotou víte, který přístroj si vybrat.

Naší jedničkou zůstal KitchenAid 5KSM150, který sice hodně váží, ale i tak je to vynikající kousek vhodný pro každého fanouška pečení.

Na druhém místě skončil Bosch MUM 57860. Ten nás zaujal snadnou obsluhou, slušným výkonem, překvapivě tichým chodem a bohatým příslušenstvím.

Třetím robotem, jenž si získal naše sympatie je Kenwood KMM 063 se silným motorem o výkonu 1 500 W a velkou mísou s objemem 6,7 litrů. Takový prostor už zpracuje pořádnou dávku těsta.

Jsme si jisti, že si z našeho výběru TOP produktů vyberete ten, který se stane vaší srdeční záležitostí a bude vám sloužit po dlouhou dobu.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového kuchyňského robota. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího kuchyňského robota na trhu.
0 Sdílení
TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin