Kuchyně

Test a recenze 6 nejlepších elektrických mlýnků na maso

Nejlepší elektrický mlýnek na maso Ačkoli si dnes můžete pohodlně koupit v supermarketu maso už umleté, jitrnice a klobásky vyhotovené nebo strouhanku nastrouhanou, stále je spousta lidí, kteří dávají přednost vlastnoruční výrobě. Přece jen, za skutečného kuchaře se těžko může považovat člověk, který jen skládá jídlo z polotovarů. A je tu ještě i druhý zásadní faktor. Pokud si mleté maso na karbanátky, hamburgery nebo jiné pochoutky umelete sami, budete mít vždy dokonalou kontrolu nad tím, co do nich dáváte.

To platí dvojnásob v případě masných výrobků. Kvalita těch kupovaných totiž bývá, mírně řečeno, na pováženou. Mlýnek na maso proto jednoznačně patří k základnímu vybavení každého milovníka nebo milovnice kvalitní a domácí gastronomie. Dnes už ale není potřeba mořit se u mechanického zařízení a točit klikou do úmoru. Hrubou lidskou sílu může nahradit elektřina. Proto jsme pro vás připravili výběr nejlepších elektrických mlýnků na maso ze současné nabídky.

Tyto mlýnky oceníte zejména, pokud se přípravě mletých mas věnujete častěji a ve větším množství – např. pro velkou rodinu. Jejich výkon je totiž skutečně úchvatný a s některými můžete během jediné minuty připravit i několik kilogramů masa. Většinou jsou tato zařízení ale víceúčelová. Disponují nástavci a výměnnými kotouči, takže můžete upravovat např. i zeleninu, ořechy a případně vyrábět klobásky, párky nebo jiné lahůdky.

V naší recenzi elektrických mlýnků na maso najdete modely dražší a lépe vybavené i základní za dostupnou cenu. Připravili jsme pro vás taky průvodce výběrem, který vám pomůže najít optimální model pro vaše potřeby.

Test elektrických mlýnků na maso podle redakce

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Kenwood MG 700
Rychlost mletí: 3000 g/min
Příkon: 2000 W
Hmotnost: 7,3 kg
Zpětný chod: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4700 KčČíst recenze
#2Kenwood MG510
Rychlost mletí: 2000 g/min
Příkon: 1600 W
Hmotnost: 5,3 kg
Zpětný chod: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]2800 KčČíst recenze
#3Bosch ProPower MFW68660
Rychlost mletí: 4300 g/min
Příkon: 800 W
Hmotnost: 7,66 kg
Zpětný chod: ANO
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4300 KčČíst recenze
#4Sencor SMG 4382
Rychlost mletí: 1650 g/min
Příkon: 1500 W
Hmotnost: cca 4 kg
Zpětný chod: ANO
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1999 KčČíst recenze
#5Clatronic FW 3506
Rychlost mletí: - g/min
Příkon: 1200 W
Hmotnost: cca 5 kg
Zpětný chod: ANO
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]1420 KčČíst recenze
#6Kluge 489.81
Rychlost mletí: 2500 g/min
Příkon: 550 W
Hmotnost: cca 2 kg
Zpětný chod: ?
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]2900 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 elektrických mlýnků na maso

1. Kenwood MG 700 (od 4700 Kč)

Špičkový model

 Recenze Kenwood MG 700  Kenwood MG 700 patří rozhodně mezi nejoceňovanější a nejkvalitnější elektrické mlýnky na maso vůbec. Britská společnost Kenwood má ostatně ve světě kuchyňských robotů a pomůcek výsadní postavení. Model MG 700 se mimo jiné stal vítězem prestižního německého testu „ETM TESTMAGAZIN“ a nabízí především špičkové zpracování a velmi vysoký výkon.

Tento mlýnek svou odolností a schopnostmi skutečně sahá na paty profesionálním kouskům určeným pro komerční nebo i průmyslové využití. Podíváme-li se na zásadní parametry, příkon činí nadprůměrných 2000 W a stroj je schopen za jedinou minutu zpracovat i více než 3 kilogramy masa!

Kenwood MG 700 nabízí samozřejmě zpětný chod, k dispozici jsou tři výměnné kotouče a taky nástavec na různé druhy mletí a plnění uzenin. Na zařízení oceníte nejen rychlou práci, univerzálnost nebo vysokou kvalitu konstrukce, ale taky například tichý chod a poměrně široké příslušenstvím. Nevýhodou je však vyšší cena a velikost přístroje. Tento model je proto určen spíš pro skutečně náročné fajnšmekry.

Co potěší

  • Špičkový výkon při mletí
  • Perfektní kvalita zpracování z broušeného kovu
  • Velmi dobrá vybavenost
  • Renomovaná značka
  • Elegantní design

Co zamrzí

  • Vyšší cena a rozměry

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4700 Kč

Koupit v obchodě

2. Kenwood MG510 (od 2800 Kč)

Levnější alternativa vítěze

 Recenze Kenwood MG510  Druhé místo testu elektrických mlýnků na maso jsme vyhradili ještě jednomu modelu značky Kenwood. Nese označení MG 510, je výrazně cenově dostupnější než jeho „sourozenec“ MG 700, a přesto nadchne obdobnou kvalitou a skvělými vlastnostmi.

Příkon je sice o něco málo nižší, konkrétně 1600 W, ale stroj si stále poradí až se dvěma kilogramy masa za minutu, což je pro domácí použití více než dost.

Konstrukce je opět z velmi kvalitního a odolného broušeného kovu, vyniká stabilitou a snadno se udržuje v čistotě. Z možností, funkcí a vybavení nechybí zpětný chod, tři různé protlačovací kotouče nebo nástavce na plnění uzenin nebo výrobu masových kuliček.

Očekávat můžete i velice jednoduché ovládání a řadu zajímavého příslušenství. Tento model představuje levnější alternativu k MG 700, která dosahuje výkonů plně dostačujících i pro náročnější domácnosti.

Co potěší

  • Velmi dobrý výkon
  • Množství nástavců, kotoučů a příslušenství
  • Vynikající poměr ceny a kvality
  • Odolné a stabilní provedení

Co zamrzí

  • Rozměrnější a hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2800 Kč

Koupit v obchodě

3. Bosch ProPower MFW68660 (od 4300 Kč)

Nejvíce vybavený mlýnek na maso. Až 20 funkcí!

 Recenze Bosch ProPower MFW68660  Německou značku Bosch jistě není třeba nikomu představovat, proto se vrhněme rovnou na mlýnek ProPower MFW68660, který si v naší recenzi ulovil třetí příčku. Předně je třeba říct, že tento model zaujme hlavně skutečně pozoruhodným funkčním vybavením, ale i velmi zajímavým výkonem. Příkon motoru činí 800 W, což zdánlivě není mnoho. Za optimálních podmínek ale dosahuje ProPower při mletí rychlosti odpovídající zpracování 4 kg masa za minutu.

Co však ohromí nejvíc, to je množství možností. Funkcí tohoto mlýnku je až 20! Bosch ProPower MFW68660 je vybaven řadou nástavců a příslušenství a je možné jej použít pro mletí masa, ryb, pro přípravu uzenin a masových kuliček, ale dokonce i pro drcení, lisování ovoce a další účely. Nástavce a příslušenství se přitom snadno vyměňují.

Tento mlýnek Bosch si zamilujete zejména v případě, že máte rádi vícefunkční nástroje. Zamrzí možná jen zpracování některých částí a vysoká cena.

Co potěší

  • Velmi dobře vybavený mlýnek
  • Až 20 funkcí
  • Vysoká rychlost mletí

Co zamrzí

  • Nedostatky ve zpracování
  • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4300 Kč

Koupit v obchodě

4. Sencor SMG 4382 (od 1999 Kč)

Lidová varianta

 Recenze Sencor SMG 4382  Po špičkových modelech vyznačujících se vysokou kvalitou zpracování a často takřka profesionálním výkonem se nyní přesuneme k mlýnku, který představuje spíše lidovou variantu. Tuzemská značka Sencor je velmi oblíbená, protože u svých zařízení dokáže zkombinovat cenovou dostupnost se solidní kvalitou a zajímavými možnostmi. Podobně je tomu i v případě mlýnku SMG 4382.

Tento stroj je opatřen 1500W motorem, který má dostatečnou sílu, aby si poradil s cca 1,5 kg masa za minutu. K zařízení jsou k dispozici tři výměnné disky s různou hrubostí mletí a taky nástavec na odšťavňování ovoce nebo zeleniny (měkké plody). Nechybí ani nástavec pro plnění klobás a párků a potřebné příslušenství ke strouhání.

Lze tedy říct, že co se týče výkonu a funkčního vybavení – Sencor SMG 4382 určitě nezklame a při běžném domácím použití se uplatní více než dobře. Je ale jasné, že nižší cena se musí někde projevit. V tomto případě zejména na řemeslném zpracování.

Co potěší

  • Cenově dostupný mlýnek
  • Všechny potřebné funkce
  • Solidní výkon motoru
  • Lehký, menší rozměry

Co zamrzí

  • Slabší řemeslné zpracování
  • Hlučný

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1999 Kč

Koupit v obchodě

5. Clatronic FW 3506 (od 1420 Kč)

Pro příležitostné mletí masa

 Recenze Clatronic FW 3506  S dalším mlýnkem pokračujeme v cenovém poklesu. Tento model představuje základní variantu, která osloví méně náročné uživatele. Pokud potřebujete strojek pro příležitostné mletí masa nebo jiné účely a nechcete se příliš plácnout přes kapsu, může být Clatronic FW 3506 dobrá volba.

Výkon tohoto zařízení je pro domácí účely stále plně dostačující. Motor 1200Wattový a samozřejmě disponuje možností zpětného chodu pro případ vzpříčení náplně. K zařízení jsou k dispozici 3 kotouče pro různou hrubost mletí – zvolit si můžete 3, 5 nebo 7 mm. Očekávat můžete i nástavec na plnění uzenin.

Model Clatronic FW 3506 potěší na první pohled pěkným designem a vzhledem k ceně i relativně solidním zpracováním a použitými materiály.

Co potěší

  • Cenově velmi dostupný mlýnek
  • Obstojné zpracování
  • Základní funkce
  • Dostatečný výkon

Co zamrzí

  • Hlučný

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1420 Kč

Koupit v obchodě

6. Kluge 489.81 (od 2900 Kč)

 Recenze Kluge 489.81  Tento tradiční pomocník v českých domácnostech se po mnoho let prodával pod značkou Zelmer a patřil k nejkvalitnějším a nejspolehlivějším kuchyňským mlýnkům na trhu. Nyní je zpět pod značkou KLUGE.

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2900 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat elektrický mlýnek na maso?

Našli jste mezi recenzovanými výrobky mlýnek, který vás okamžitě nadchnul? Jestliže ano, gratulujeme. Možná si ale stále nevíte s výběrem rady. V takovém případě vám můžeme poskytnout pomoc v podobě průvodce nákupem, který jsme pro vás připravili. Najdete v něm srovnání klasických mechanických mlýnků s moderními elektrickými, popis důležitých možností a parametrů a další informace, které vás nasměrují ke správnému rozhodnutí.

Vyplatí se pořízení elektrického mlýnku?

Mechanické neboli ruční mlýnky představují tradiční možnost a v žádném případě ještě nepatří do starého železa. Pořád mají co nabídnout. Vyráběny jsou dnes z hliníkových slitin, z litinové oceli nebo z nerezu. Protože se jedná v zásadě o velmi jednoduchý nástroj, můžete počítat s vysokou odolností a životností a přitom často i s velmi nízkou cenou.

Výhodou ručních mlýnků jsou taky rozměry a hmotnost. Bývají často velmi kompaktní a nebudou překážet ani v nejmenších kuchyních. Jejich provoz navíc nestojí žádné peníze, pouze vaši námahu.

Nevýhody ručního mlýnku

A teď ta horší stránka. Ruční mlýnky jsou pochopitelně především podstatně méně komfortní variantou. Jejich obsluha je pracná a mletí trvá většinou mnohonásobně déle. Můžete je použít např. i pro přípravu strouhanky nebo drcení ořechů, ale obvykle nenabízejí takové možnosti jako elektrické stroje.

Slabinou bývá také způsob upevnění. Ruční mlýnky se obvykle šroubují svěračem k hraně stolu. Problém může být s nedostatečně pevným uchycením, kdy se mlýnek při práci pohybuje. Příliš pevné uchycení zase může poškodit desku stolu.

Obecně vzato jsou ruční strojky vhodnou variantou zejména, pokud melete maso nebo jiné suroviny spíše sporadicky a v menším množství nebo v případě, že při vaření rádi posilujete.

Výhody a nevýhody elektrického mlýnku

Elektrický mlýnek má několik neoddiskutovatelných nevýhod. Například je to vyšší cena nebo spotřeba elektrické energie. A zejména u levnějších výrobků pak vyšší náchylnost k poruše a poškození a celkově nižší životnost. Tato negativa ale vyvažuje množství možností a předností.

Elektrické mlýnky jsou nesrovnatelně pohodlnější a rychlejší. Lze s nimi připravovat i velké množství surovin bez významných časových nároků nebo velké dřiny. Většina zařízení nabízí navíc značné funkční možnosti. Lze je použít na mletí, drcení, sekání, strouhání i lisování a odšťavňování, případně pohodlné plnění párků a klobás, tvorbu masových kuliček a podobně.

Podle čeho elektrický strojek vybírat?

Jestliže jste se rozhodli pro elektrický mlýnek, stačí si už jen vybrat ten pravý. Na co se ale při výběru soustředit? Příznivou zprávou je, že důležitých parametrů je relativně málo – záleží především na:

  • kvalitě zpracování a použitých materiálech,
  • síle motoru a rychlostí mletí,
  • funkční vybavenosti a příslušenství,
  • hmotnosti, rozměrech, hluku,

Materiály

Elektrické mlýnky jsou vyráběny obvykle buď z kovu, plastu nebo jejich kombinace. Důležité je, aby především vnitřní komponenty (šnek, mlecí systém) byly z kvalitní oceli, jinak se výrazně snižuje životnost výrobku. Tělo zařízení pak bývá u levnějších modelů plastové, u dražších kovové nebo nerezové.

Výhodou celokovového provedení je nižší hlučnost a mnohem vyšší odolnost a stabilita. Nevýhodou je vyšší cena a taky výrazně větší hmotnost. Některé komponenty bývají plastové i u drahých produktů (např. pěchovadlo).

Motor

Motor je srdcem mlýnku na maso a jeho provedení a výkon ovlivňuje všechny další aspekty zařízení. Z parametrů se obvykle uvádí především příkon a rychlost mletí. Příkon se odráží ve spotřebě elektrické energie. Není ale třeba se příliš obávat. Mlýnky obvykle nejsou v provozu po dlouhou dobu, a tak se ani vyšší spotřeba výrazně neprojeví.

Běžně se můžete u domácích zařízení setkat s příkonem od 300 W do 2000 W. Zařízení s příkonem pod cca 800 W bývají velmi levné, jejich výkon je slabý a dostačuje maximálně pro opravdu sporadické použití. 2000W motory jsou už dostatečně silné i pro velmi náročné použití. Rychlost mletí se pohybuje od cca 1 kg až po 3 (výjimečně i více) kg za minutu.

Stroj by měl taky disponovat pojistkou proti přehřátí motoru a zpětným chodem, který lze použít pro rychlé uvolnění mechanismu při zaseknutí.

Funkce a příslušenství

Elektrické mlýnky na maso by měly zvládat víc než jen rozmělnit čerstvé maso. Obvykle je k dispozici více kotoučů (běžně tři) pro různou hrubost mletí a pak tady různé nástavce pro další činnosti. Např. pro plnění klobás a párků, výrobu masových koulí, ale i pro strouhání nebo lisování zeleniny apod. Záleží jen na vás, jaké funkce využijete.

Co by měl dobrý mlýnek splňovat?

Pojďme si na závěr ještě shrnout vlastnosti, kterými by měl kvalitní mlýnek na maso oplývat:

  • Dostatečný výkon motoru, zpětný chod, bezpečnostní pojistka
  • Stabilita, protiskluzové provedení
  • Kvalitní, kovové zpracování vnitřních komponent
  • Snadná údržba (jednoduché rozložení a možnost mytí komponent v myčce)
  • Optimální rozměry a hmotnost podle proporcí vaší kuchyně
  • Přiměřeně hlučný/tichý chod
  • Přítomnost funkcí a příslušenství, které využijete

Hmotnost a rozměry

Rozměry a hmotnost jsou důležité kvůli skladnosti a mobilitě. Pokud budete mlýnek používat často, budete mu zřejmě chtít vyhradit v kuchyni stálý prostor, v opačném případě jej zas budete muset přenášet a uskladňovat. Tak jako tak je třeba hledat kompromis mezi kvalitou zpracování a výkonem na jedné straně a praktičností na druhé.

Kovové mlýnky jsou odolnější, ale taky těžší, vhodnější pro časté použití a stálé umístění. Plastové mlýnky jsou obvykle méně odolné, ale lehčí. Mohou být proto dobrou volbou pro občasné použití a uskladňování. Hmotnost mlýnku se může pohybovat od cca 2 kg do 10 a více kg.

Hlučnost

Elektrické mlýnky bývají hlučné, přesáhnou i 70 nebo 80 dB. To je značný hluk srovnatelný s vysavačem. U mlýnku, který použijete občas, to příliš nevadí. Pokud budete mlít maso často, je vhodné sáhnout po kvalitním, celokovovém modelu. Výhodou je menší přenášení hluku a vyšší odolnost a životnost.

Bezpečnost

Jaké bezpečnostní prvky může mlýnek mít?

  • Ochrana proti přetížení – Základní pojistka, která odstaví motor v případě, že by hrozilo jeho přehřátí či přetížení, např. při příliš dlouhém chodu nebo pevné surovině (kost apod.).
  • Zpětný chod – Tato funkce je méně běžná, ale velmi užitečná, když potřebujete odstranit zakleslou surovinu.
  • Stabilita – Kvalitní zpracování, dostatečná hmotnost, protiskluzové nožky. To jsou důležité vlastnosti, aby mlýnek udržel stabilitu při práci.

Ceny elektrických mlýnků na maso

Kolik stojí kvalitní elektrické mlýnky na maso?

✅ Mlýnky do 1000 Kč

Velmi levné mlýnky. Počítejte s plastovým zpracováním a výkonem okolo 600 až 800 W. Výběr není příliš velký. Vhodné jsou pro nenáročné použití.

✅ Mlýnky do 4000 Kč

Slušný výběr a řada oblíbených mlýnků. V této relaci už můžete najít i poctivě a kvalitně zpracované kovové mlýnky se solidním výkonem až do cca 2000 W. Vhodné pro náročnější použití.

✅ Mlýnky nad 4000 Kč

Pro velmi náročné až profesionální použití hledejte mlýnky spíše v této relaci. Odměnou vám bude vysoká životnost i při intenzivním využití a samozřejmě silný výkon.

Nejlepší značky mlýnků na maso

Taky značka může být jistým vodítkem na cestě ke koupi kvalitního elektrického mlýnku. Zde je pár tipů…

  • Kenwood – Tato známá značka nabízí i elektrické mlýnky. Za zmínku stojí model MG 510 z 1600 W v kovovém zpracování. Je sice dražší, ale kvalitní.
  • Esperanza – Dobrý výběr el. mlýnků za velmi dostupné ceny, obvykle do 1000 Kč. Dobrá volba pro nenáročné použití.
  • Maestro – Několik solidních mlýnků v nižší střední ceně okolo 1500-1800 Kč, solidní poměr ceny, kvality a výkonu.
  • Hendi – Dražší až drahé kovové mlýnky s vysokým výkonem. Vhodné pro náročné až profi použití.
ProduktParametryHodnoceníCena
TIPStrechFit FlexGun™ 2.0
Napájení: integrovaná baterie (4-5 h)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 10
Funkce: Display , Nastavení intenzity , Vyměnitelné nástavce
✔️ elegantní a čistý design
✔️ 6 vyměnitelných aplikačních hlavic
✔️ možnost volby z 10 úrovní intenzity
✔️ 30 dní na vrácení peněz
⭐ 100 %do 2650 Kč Číst recenze
#1Bodysonic BS MG03 Champagne
Napájení: Na baterie
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
Funkce: Display , Nastavení intenzity , Vyměnitelné nástavce
✔️ v moderním a zároveň ergonomickém designu
✔️ 6 vyměnitelných aplikačních hlavic
✔️ možnost volby z 20 úrovní rychlosti a intenzity v rozsahu 1200-3200 rázů za minutu
⭐ 100 %do 3500 Kč Číst recenze
#2Therabody Theragun G5 Pro
Napájení: Baterie (až 150 min)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: Upravitelné rozmezí rychlosti (1750-2400 perkusí za minutu)
Funkce: Display , Nastavení intenzity
✔️ Nabízí několik úrovní rychlosti
✔️ Možnost stažení aplikace do chytrého zařízení s iOS či Android
✔️ Balení obsahuje 6 masážních nástavců
⭐ 100 %do 15500 Kč Číst recenze
#3GymBeam Masážní pistole VI
Napájení: Na baterie
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 6
✔️ Skvělý poměr cena / výkon
✔️ rychlost až 3 200 perkusí za minutu
✔️ vybavena dotykovým LCD displejem a 30 úrovněmi intenzity
✔️ nízká hmotnost (jen 1,2 kg)
⭐ 99 %do 2200 Kč Číst recenze
#4NAIPO MGG-2103
Napájení: Baterie (2500 mAh)
Počet hlavic: 5
Počet rychlostí: 5
ce
✔️ 5 masážních hlavic pro různé části těla
✔️ Kompaktní rozměry a nízká hmotnost 870 g
✔️ S 5 úrovněmi intenzity
✔️ Rozsah otáček 1200-3200 ot./min
⭐ 97 %do 2800 Kč Číst recenze
#5inSPORTline Rondys
Napájení: Baterie (1500 mAh)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
✔️ bytelná, kompaktní konstrukce
✔️ frekvence vibrací: 1800 - 3000 rpm
✔️ praktické pouzdro pro snadný přenos
⭐ 94 %do 2900 Kč Číst recenze
#6Wellife Relax RC-MG-030
Napájení: Baterie (2000 mAh)
Počet hlavic: 6
Počet rychlostí: 20
✔️ vibrace: 1 200 - 3 300 RPM
✔️ doba provozu: 2 až 5 hodin (v závislosti na rychlosti)
✔️ 20 úrovní rychlosti (vibrací)
✔️ Skvělé recenze a 97% spokojenost uživatelů
✔️ Nízká cena
⭐ 92 %do 2000 Kč Číst recenze
0 Sdílení