Malé spotřebiče

Recenze 6 nejlepších výrobníků ledu

Nejlepší výrobníky ledu - test Osvěžit se občas v parném létě ledovou tříští nebo dokonale vychlazeným koktejlem je příjemným zpestřením dne pro většinu lidí. Pokud ale snášíte vysoké teploty velmi špatně nebo si chcete dopřávat nápoje s ledem i po zbytek roku, a navíc doma, možná narazíte na problém s výrobou ledu.

Jistě, pár kostek si lze vždycky vyrobit v mrazáku za pomocí formiček. Při větší spotřebě to má ale řadu nevýhod. S naplněnou formou se špatně manipuluje, je třeba dost místa v mrazáku, vodorovné uložení a výroba trvá poměrně dlouho. Člověka pak chuť na ledové nápoje často spíš brzy přejde.

Existuje ale i elegantní a především efektivní a pohodlné řešení v podobě výrobníku ledu. Ten může být zabudován v ledničce, což budete jistě znát z filmů. Týká se to ale vesměs velmi drahých a rozměrných (tzv. amerických) modelů, které se do většiny českých kuchyní nehodí. Alternativou je pak samostatná varianta. A my pro vás máme právě recenzi nejlepší výrobníků ledu tohoto typu.

Výrobníků existuje velké množství typů a taky cenové rozpětí je značné. My jsme se zaměřili především na výrobníky domácí, resp. pro neprofesionální použití – protože si je samozřejmě můžete dát třeba i do kanceláře.

Protože je při výběru tohoto zařízení třeba zohlednit řadu parametrů a faktorů, abyste našli typ, který bude sedět vašim potřebám a spotřebě, máme pro vás kromě samotné recenze výrobníků ledu připraveného navíc i průvodce nákupem. V tom se dozvíte, na jaké nejdůležitější vlastnosti a hodnoty se při pořizování výrobníku zaměřit.

Test nejlepších výrobníků ledu podle redakce

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Clatronic EWB 3526
Kapacita: 10-15 kg ledu za 24 hodin
Produkce: 9 kostek / každých 10 minut
Zásobník na vodu: 2,2 l
Příkon: 150 W
Rozměry (VxŠxD): 30x26x36 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4600 KčČíst recenze
#2Klarstein Kristall XL
Kapacita: až 20 kg ledu za 24 hodin
Produkce: -
Zásobník na vodu: 2,5 l
Příkon: -
Rozměry (VxŠxD): 35x29x36 cm
[usr 5 text="true" tooltip="true"]6000 KčČíst recenze
#3Bomann EWB 1027
Kapacita: 10-15 kg ledu za 24 hodin
Produkce: 9 kostek / každých 10 minut
Zásobník na vodu: 2,2 l
Příkon: 150 W
Rozměry (VxŠxD): 24,5x33x37 cm
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]4700 KčČíst recenze
#4Klarstein Manhattan
Kapacita: 10 kg ledu za 24 hodin
Produkce: -
Zásobník na vodu: 2,5 l
Příkon: 150 W
Rozměry (VxŠxD): -
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4800 KčČíst recenze
#5Guzzanti GZ 120
Kapacita: 12 kg ledu za 24 hodin
Produkce: 0,5 kg / za hodinu
Zásobník na vodu: 2,1 l
Příkon: 120 W
Rozměry (VxŠxD): 32x25x37 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4000 KčČíst recenze
#6Domo DO9200IB
Kapacita: 12 kg ledu za 24 hodin
Produkce: 9 kostek / každých 8 minut
Zásobník na vodu: 2,1 l
Příkon: 120 W
Rozměry (VxŠxD): 30x25x37 cm
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]4500 KčČíst recenze
TOP 6 výrobníků ledu

# Clatronic EWB 3526 (od 4600 Kč)

 Recenze Clatronic EWB 3526  Značka Clatronic patří u nás mezi oblíbené a prodávané. V jejím sortimentu najdete stejně tak velmi dostupnou elektroniku, jako špičkové a luxusní zařízení. Produkt s označením EWB 3526 spadá rozhodně spíš do první kategorie – to mu ale nic neubírá na kvalitě. Jde naopak o jeden z nejprodávanějších výrobníků ledu u nás a je taky vítězem ankety „Produkt roku 2017“ portálu Heureka.cz.

Tento model zaujme nejen dost příznivou cenou, ale mnoha výhodami a celkovou kvalitou zpracování. Jedná se o model pro domácí použití, který nemusíte připojovat na přívod vody. Má vlastní zásobník o objemu 2,2 l. Produkce ledu je cca 10-15 kg za 24 hodin. To odpovídá nějakým 7-9 kostkám každých 10 minut. Toto množství je jistě dostatečné pro běžné použití i občasnou party a uživilo by nejspíš i menší bar.

Potěší opravdu velice jednoduché ovládání, které zvládne každý. Výrobník je navíc vybaven LED kontrolkou a disponuje i akustickým upozorněním. Kontrolky informují o stavu nádobky (prázdná, plná) a o tom, zda je zařízení v provozu. Příkon přístroje je 150 W, takže se nemusíte bát ani zásadního zvýšení výdajů za elektřinu. Zařízení má i pěkný, stříbrný design.

Co potěší

 • Vynikající poměr ceny a výkonu
 • Kvalitní zpracování
 • Dostatečná a rychlá produkce ledu
 • Zásobník na 2,2 l vody
 • Světelná i akustická signalizace
 • Velmi snadné ovládání
 • Tichý

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4600 Kč

Koupit v obchodě

# Bomann EWB 1027 (od 4700 Kč)

 Recenze Bomann EWB 1027  Výrobník ledu Bomann EWB 1027 je cenově velmi dostupné zařízení, které můžete využít pro domácí výrobu ledu. Snadno s ním obstaráte příležitostnou větší akci nebo oslavu a uplatnit se může taky například v kanceláři nebo jinde, kde si chcete dopřát ledové osvěžení bez dlouhého čekání.

Bomann EWB 1027 se parametrově drží průměru. Se 150W příkonem dokáže vyprodukovat okolo 10 kg ledu za 24 hodin.

Tento výrobník ledu, který se v roce 2015 stal dokonce vítězem ankety „Produkt roku“ portálu Heureka.cz disponuje nádrží na vodu o objemu 2,2 l. Ovládání je poté naprosto jednoduché, zařízení má funkce START a STOP a taky úsporný režim, který jej vypne po skončení procesu. Jsou zde tři kontrolky provozu a nechybí ani zvukový signál.

Jedná se o dobré domácí řešení, které vás bude zásobovat ledem v dostatečné rychlosti pro všechny běžné účely. Najde se zde pár nedostatků, jako je izolace nádoby na led nebo chybějící displej. Ale vzhledem k ceně je to pochopitelné.

Co potěší

 • Rychlá první várka (cca po 10 minutách)
 • Není potřeba přívod vody
 • Dostatečná produkce ledu
 • Velmi dostupná cena
 • Velmi snadné ovládání

Co zamrzí

 • Led v zásobníku rychle taje
 • Často zůstává zbytek odpadní vody i po vyprázdnění

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4700 Kč

Koupit v obchodě

# Guzzanti GZ 120 (od 4000 Kč)

 Recenze Guzzanti GZ 120  A máme tady pro vás ještě jeden model od značky Guzzanti. Tentokrát jde o výrobník s označením GZ 120, který je cenově dostupnější a kompaktnější než ten předchozí. Je taky o něco jednodušší, např. místo 3 velikostí ledových kostek můžete vybírat pouze ze dvou. To ale většinou není pro domácí využití zvlášť tragický nedostatek. Tím spíš, že samotná produkce zůstává téměř na stejné úrovni. Za 24 hodin s tímto strojem vyrobíte až 12 kg ledu.

Nádoba na vodu i kapacita zásobníku na led jsou v případě tohoto modelu výrazně nižší. Vody se do nádoby vejde 2,1 l, zásobník pak pojme max. 600 g ledu. Guzzanti GZ 120 taky nedisponuje LCD displejem, obsluha je ale velice jednoduchá, takže nejde o vážný nedostatek. Potěší naopak kvalitní nerezové provedení nebo například nízký příkon 120 W.

Co potěší

 • Nízká spotřeba a solidní výkon
 • Dvě velikosti ledu
 • Dobrá cena

Co zamrzí

 • Led se v zásobníku rychle taje
 • Pomalý rozjezd

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4000 Kč

Koupit v obchodě

# Domo DO9200IB (od 4500 Kč)

 Recenze Domo DO9200IB  Zástupce belgické značky Domo snad ani nemůže v žádném žebříčku speciálních domácích spotřebičů chybět. Tentokrát jsme si jej nechali až na samotný konec naší recenze výrobníků ledu.

Model s označením DO9200IB dokáže víc než dobře uspokojit běžnou domácí potřebu ledu a zvládne pohostit i příležitostnou návštěvu. Produkce ledu je až půl kilogramu za hodinu – tedy až 12 kg za 24 hodin nebo také cca 9 kostek každých 8 minut.

Ovládání je i v tomto případě velice snadné. Vybírat si můžete ze dvou velikostí ledu, není zde sice displej, ale obsluhu jistě bez problému zvládnete i tak. Zásobník na vodu disponuje objemem 2,1 l a vyrobený led padá do vyjímatelného košíku. Nechybí ani standardní signalizace pro nedostatek vody nebo plný zásobník ledu.

Co potěší

 • Dobré domácí řešení
 • Dvě velikosti ledu
 • Dobrý poměr spotřeby (120 W) a výkonu

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Bez displeje
 • Pomalejší rozjezd

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4500 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat výrobník ledu?

V naší recenzi jste mohli najít šest produktů pro výrobu ledu, které patří k nejzajímavějším v rámci současné nabídky. Možná si mezi nimi najdete ten svůj. V každém případě byste však měli výběru věnovat dostatečnou pozornost a zvolit si optimální model teprve po zvážení všech důležitých parametrů.

Modely v testu jsou si relativně podobné. Jedná se o cenově dostupné domácí výrobníky. Nabídka je ale mnohem širší. Na co se při hledání zaměřit a co byste měli o výrobnících vědět, než si je pořídíte?

Kostky ledu

Jak funguje výrobník ledu?

Výrobník ledu je praktické zařízení, které vám umožní mít vždy k dispozici dostatečnou zásobu ledu do nápojů nebo k jakýmkoli jiným účelům. Samozřejmě existují profesionální modely, které mají obvykle vlastní připojení na vodu a jsou vodou i chlazené. Tyto přístroje se vyznačují vysokou produkcí ledu a používají se například v restauračních zařízeních nebo barech, kde je příprava míchaných nápojů a drinků s ledem na denním pořádku a je nutné zajistit soustavný přísun ledu nebo ledové tříště.

Další možností je pořídit si lednici s integrovaným výrobníkem ledu. U nás tato možnost není příliš obvyklá, ale v řadě jiných zemí světa se s lednicemi opatřenými výrobníkem setkáte poměrně často. Pokud se vám tato možnost líbí, počítejte s tím, že se týká spíše drahých a rozměrných lednic, nejčastěji pak takzvaných „amerických lednic“, které jsou opatřeny dvoukřídlými dveřmi. Ne každý má však finance nebo prostor na takovou lednici.

Pak je tu tedy poslední možnost v podobě domácích výrobníků ledu, kterým se v našem článku věnujeme především. Jde o samostatná zařízení, která obvykle nejsou přímo připojena na vodu, ale mají zabudovaný zásobník určité kapacity, z nějž stroj vodu na výrobu ledu odebírá. Kapacita takového zásobníku se liší model od modelu, nejčastěji se pohybuje okolo 2 až 4 l. Některé lepší výrobníky nabízejí i možnost zvolit si podobu ledu, tedy například kostky, kalíšky nebo tříšť apod. Výrobníky mohou být chlazené buď vodou, ty jednodušší a levnější však bývají častěji chlazeny vzduchem.

Výhody a nevýhody domácího výrobníku ledu

Klasický domácí výrobník chlazený vzduchem a opatřený vlastním zásobníkem na vodu je samostatné a kompaktní zařízení, které dokáže za hodinu vyrobit většinou okolo cca 0,5 kg ledu, což je množství, které by mělo být pro běžnou domácí potřebu zcela dostatečné. A pokud máte vyšší nároky, není problém – sáhněte po modelu s vyšším výkonem, sortiment těchto přístrojů je bohatý a rozmanitý.

Výhodou je relativní cenová dostupnost a velmi snadná manipulace. Tyto výrobníky nemusíte nijak zapojovat ani instalovat, což je činí navíc i poměrně mobilními. Můžete si je vzít třeba na chatu, kde budete pořádat party s chlazenými drinky nebo kamkoli, kde je přístup k elektřině.

Vychlazená voda kostkami ledu

Chlazení vodou vs. vzduchem

Základní rozdělení výrobníků ledu spočívá v technologii chlazení. Žádnou z možností nelze považovat za obecně lepší nebo horší. Každá má ale své výhody a nevýhody. Pojďme se na obě varianty podívat.

Chlazení vzduchem

Tento typ výrobníků je velmi oblíbený především díky nízkým pořizovacím nákladům, ale také nízkým nákladům provozním. Má ale i četná omezení. Především je potřeba zajistit dostatečnou cirkulaci vzduchu, na to je třeba myslet při jeho umístění. Zařízení pak taky produkuje horký vzduch. To může být zejména v létě a v rozpálených kuchyních nepříjemné.

Další úskalí spočívá v nižší efektivitě oproti vodním zařízením – což platí zejména pro horké dny. Vysoká teplota okolního vzduchu zpomaluje výrobu ledu. Další citlivou stránkou je samotný ventilátor a kondenzátor, které je potřeba udržovat v dobrém stavu.

Chlazení vodou

Tento typ zařízení je výrazně dražší, ale taky efektivnější. Vodou chlazené výrobníky nevyžadují zajištění prostoru pro cirkulaci vzduchu a nejsou tak ovlivněny okolní teplotou. Taky chod těchto strojů je mnohem tišší a nejsou tak náročné na údržbu. Nevýhoda tedy spočívá především v nákladnosti. Přes kapsu se totiž plácnete nejen při pořízení, ale i při provozu, který pochopitelně spotřebovává vodu.

Připojení na vodu

Ať už výrobník chladí vodou nebo vzduchem, k samotné výrobě ledu budete samozřejmě stejně vodu potřebovat. Jsou dvě možnosti jak přístroji tento výrobní materiál zajistit. Buď jej přímo připojíte ke zdroji vody, nebo využijete integrovaný zásobník, který poté manuálně doplňujete. U běžných domácích typů se v drtivé většině případů setkáte s druhou možností. Pevné připojení na vodu se vyplatí tam, kde je spotřeba ledu vysoká a je třeba zajistit jeho soustavný přísun.

Příkon

Pokud jde o příkon, nemusíte se příliš obávat extrémně vysoké spotřeby. Domácí výrobníky chlazené vzduchem obvykle disponují příkonem v rozmezí 100 až 200 W, přičemž lze předpokládat, že v domácnosti zdaleka nebudou v provozu po celý den. Při běžném používání tedy nejde o spotřebiče, které by hrozily udělat vám velkou díru v rozpočtu.

Nádoby na vodu a led

Tento údaj patří u výrobníků k nejdůležitějším. Velmi oblíbené jsou modely s objemem okolo 2,2 litrů, což je pro domácí použití poměrně ideální kompromis mezi příliš velkými rozměry a nutností často vodu doplňovat. Větší zásobníky se uplatí tam, kde je více lidí nebo nadstandardní spotřeba – mohou to být např. kanceláře, menší bary apod.

Důležitá je taky kapacita zásobníku na led. Tento údaj uvádějí výrobci méně často, ale většinou můžete počítat s objemem dostačujícím pro cca půl kilogramu ledu. U některých výrobníků se můžete setkat s problémem, že led v zásobníku zejména při vypnutí přístroje velmi rychle taje.

Produkce ledu

Rychlost a objem produkce ledu je možná vůbec nejsledovanější parametr při nákupu výrobníků. U běžných domácích zařízení se produkce pohybuje v rozmezí cca 9-15 kg kostek za 24 hodin. To je trochu nic neříkající údaj, ale jinak řečeno se můžete těšit na nějakých 7-10 kostek každých 10 minut.

Materiál

V podstatě se můžete setkat se dvěma variantami provedení – plastovým a nerezovým. Plastové varianty výrobníků mají samozřejmě výhodu především v cenové dostupnosti. Nerezová zařízení vynikají výrazně delší životností a odolností. Plastové přístroje mohou být dobrým řešením v případě, že budete výrobník využívat spíše příležitostně. Nerezové výrobníky snesou (většinou) i takřka soustavnou zátěž.

Kam s ní?

Tedy s odpadní vodou při výrobě ledu. I to je významný faktor rozdělující výrobníky na dva typy. Ty domácí obvykle disponují pouze výpustním ventilem a vodu musíte vylévat ručně. Dražší modely umožňují připojení k odpadní hadici a zbavují se přebytků automaticky.

Další důležité vlastnosti

 • Displej – domácí výrobníky jsou většinou jednoduché přístroje s velmi snadnou obsluhou a obejdou se bez displeje. Ten se uplatní u dražších zařízení s více funkcemi.
 • Velikost kostek – mnoho výrobníků umožňuje zvolit si z několika variant velikosti kostek ledu.
 • Typ kostek – dražší modely mohou nabízet i více tvarových variant kostek.
 • Časovač – umožňuje odložení výroby na vámi zvolený čas.
 • Signalizace – oznamuje plný zásobník na led nebo nedostatek vody. Tato signalizace bývá součástí i nejlevnějších zařízení.

Ceny výrobníků ledu

Kolik stojí výrobník ledu pro domácí použití? Máme pro vás přehled tří cenových kategorií, v nichž můžete vybírat ten pravý kousek.

✅ Výrobníky ledu do 4000 Kč

Velmi dostupné domácí výrobníky ledu lze někdy pořídit už od cca 3000 Kč. Levnější už jsou pak pouze různé manuální pomůcky bez vlastního chlazení, tedy například formy na led do mrazničky apod. Dá se však říct, že dostupné výrobníky do 4 tisíc korun jsou v domácnostech mimořádně oblíbené a najdete zde řadu nejprodávanějších modelů.

✅ Výrobníky ledu do 8000 Kč

Zde můžete najít domácí, ale i poloprofesionální modely, které už nabídnou vyšší výkon vhodný i pro náročnější používání a vytíženější provoz.

✅ Výrobníky ledu nad 8000 Kč

Najdete zde buď vysoce kvalitní domácí modely pro náročné a začíná zde taky sortiment kvalitních profesionálních nebo poloprofesionálních modelů pro komerční nebo jiné využití.

V případě profesionálních výrobníků ledu, určených pro provozy, kde je spotřeba ledu vysoká a soustavná, lze počítat i s cenami od 15 000 Kč a jejich nabídku najdete ZDE.

Nejlepší značky výrobníků ledu

Pokud je pro vás při výběru elektroniky důležitým vodítkem značka, možná vám přijde vhod náš výběr několika spolehlivých výrobců.

 • Klarstein – Tato německá značka patří mezi vůbec nejoblíbenější výrobce zařízení na produkci ledu u nás. Nabízí řadu mimořádně populárních domácích modelů ve vysoké kvalitě a dostupné ceně okolo 4 tisíc korun.
 • Guzzanti – Tento italský výrobce nabízí rovněž několik velmi kvalitních, osvědčených modelů výrobníků pro domácnost. Vysoká hodnocení uživatelů a skvělý poměr ceny a kvality.
 • Malatec – Značka nabízí několik velice dostupných modelů pro méně náročné použití. Typické je kompaktní a mobilní provedení.
 • ProfiCook – Kvalitní nerezové modely se solidním výkonem v cenách od cca 4 do 6 tisíc korun.

Nejprodávanější výrobníky ledu na trhu

Nejprodávanější výrobníky ledu na trhu podle portálu Heureka.cz

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového výrobníku ledu. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního výrobníku na led na trhu.
0 Sdílení
Téma

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře