Recenze 6 nejlepších remosek

Nejlepší remosky Pojem Remoska bude asi většině obyvatel české kotliny více či méně známý. Jedná se o speciální pečicí pánev s horním ohřevem, která byla v padesátých letech minulého století vyvinuta Oldřichem Homutou a jeho týmem. Po znárodnění Homutovy živnosti získala název podle státního podniku REMOS. V roce 1991 byla výroba této praktické kuchyňské pomůcky zastavena a ta se na čas vytratila z povědomí. Začátkem nového tisíciletí ale došlo k jejímu znovuzrození. Remosce se najednou dostalo zaslouženého uznání a rozšířila se do mnoha zemí světa. Velkou zálibu v ní našli Angličané a značné popularitě se opět těší i u nás. Proto jsme pro vás připravili výběr šesti nejlepších Remosek současnosti. Ačkoli lze pořídit různé typy pečicích pánví od různých firem, my jsme se zaměřili především na Remosky „originální“.

V čem je vlastně Remoska tak jedinečná, že se vrátila nejen na český trh, ale těší se i zahraničnímu zájmu? V její jednoduchosti totiž tkví řada výhod. Pečení v ní je velmi efektivní, jednoduché a rychlé a přitom šetrné pro potraviny, které zůstávají jemnější a nevysušují se ani nepřipalují. Moderní Remosky samozřejmě pokročily ještě dál. Bývají opatřeny nepřilnavým ochranným povrchem (obvykle z teflonu), některé modely mohou umožňovat i regulaci teploty apod.

Pokud o pořízení pečicí pánve uvažujete, naše recenze Remosek vám může pomoci vybrat si ten správný model. Je jich totiž celá řada. Aby toho nebylo málo, připravili jsme pro vás navíc průvodce nákupem, který vás provede nejdůležitějšími parametry, vlastnostmi a možnostmi Remosky.

Test remosek podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Remoska R 22 Grand

 TESTOVÁNO V REDAKCI 
5 out of 5 stars (5 / 5)2 399 KčČíst recenze
#2Remoska R 22F TS
5 out of 5 stars (5 / 5)2 999 KčČíst recenze
#3Remoska R 22F Grand
5 out of 5 stars (5 / 5)3 259 KčČíst recenze
#4Remoska R 22 TS Grand
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)3 599 KčČíst recenze
#5Remoska R 21F Original
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)2 299 KčČíst recenze
#6ETA Pečenka 0133
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2 690 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 remosek

#1 Remoska R 22 Grand (od 2399 Kč)

 Recenze Remoska R 22 Grand  Jasnou jedničkou testu Remosek se stal model nesoucí označení R 22 Grand. Tato pečicí pánev si své vítězství zasloužila hned z několika důvodů. Především proto, že nabízí vynikající poměr ceny a výkonu, ale i proto, že je nejprodávanější Remoskou vůbec. Této skvělé pánve se celkově vyrobilo už na tři miliony kusů, není proto pochyb, že má co nabídnout.

I přesto, že se model R 22 Grand patří mezi nejlevnější Remosky, přichází s velmi štědrým 4litrovým objemem, který je dostačující i pro vícečlennou rodinu. Topné těleso ve víku podává výkon až 580 W a zajistí rovnoměrný ohřev a zároveň zabrání připalování pokrmů odspodu. Samotná mísa je pak hliníková a opatřená teflonovou ochrannou vrstvou. K Remosce získáte i stojan z odolného plastu.

Jednou z výhod Remosky je možnost používat ji kdekoli, kde je zásuvka. To samozřejmě platí i pro tento model. Přívodní kabel vychází z držadla. Víko, které je nejdůležitější částí Remosky, je vyrobeno z nerezu. Není opatřeno skleněným okénkem, což by se mohlo zdát jako nevýhoda. Má to ale svůj důvod. Celonerezové řešení má lepší tepelné vlastnosti a jídlo se prohřívá rovnoměrněji a efektivněji.

Remoska R 22 Grand potěší široké spektrum uživatelů, protože její ovládání je velmi jednoduché, lze v ní péct, vařit, dusit, smažit a podobně – a to bez připalování, chutně a s nízkou spotřebou elektřiny.

 TESTOVÁNO V REDAKCI  Osobní zkušenost: Remoska R 22 Grand nahradila v naší kuchyni její nedávnou 30-roční předchůdkyni, která i naproti už nepěknému vzhledu, stále pekla na jedničku. Prasklo ji však horní sklo, proto jsme se rozhodli nahradit ji novější verzí a zůstali jsme věrní značce.

Tento novější model nabízí výborné možnosti na přípravu jídla, zejména masa. Maso z remosky je vždy krásně šťavnaté a měkké, bez nutnosti častého podlévání. Do 4-litrového objemu se vejde oběd pro celou rodinu – i s přílohou. Velmi jednoduše se ovládá – stačí zapojit do sítě a pustit červený spínač. Nehrozí žádné stříkání cákání šťávy či tuku přes boční hranu, ventily na víku spolehlivě propouští přebytečnou páru. Pečení je skutečně rovnoměrné a nemohu mu nic vytknout.

Při pečení v remosce si však připravte pracovní prostor – nejen na hlavní mísu, ale i na odkládání víka. Toto plné víko můžete pohodlně a stabilně odložit bokem “dnem vzhůru”. Za jedinou nevýhodu považuji postupné zabarvování horní vrstvy víka. Není to vada, samotný výrobce uvádí, že jde o změnu barvy kovu v závislosti od teploty.

Co potěší

 • Vynikající poměr ceny a výkonu
 • Velký objem
 • Teflonový povrch
 • Nízká spotřeba
 • Multifunkční využití

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 2399 Kč

Koupit v obchodě

#2 Remoska R 22F TS (od 2999 Kč)

 Recenze Remoska R 22F TS  Model R 22 F TS představuje mezi Remoskami něco jako zlatý hřeb a je určen především pro náročnější uživatele. Jde o robustní, opět čtyřlitrovou, pečicí pánev, která disponuje vysokým příkonem 580 W pro rychlé a účinné pečení.

Pánev R 22 F TS je mohutnější než model R 22 Grand a váží přes 4 kg. Kruhová mísa je i tentokrát vyrobena z hliníku a opatřena povrchovou úpravou materiálem Teflon Select. Pánev ale vypadá opravdu luxusně i zvenčí a bude se v kuchyni vyjímat nejen jako praktický doplněk, ale i jako stylový kousek. Mísa je opatřena i plastovými postranními uchy.

Pokud jde o víko, to je tentokrát osazeno tradičním proskleným průhledem, na který nedá mnoho uživatelů dopustit. Víko disponuje i ventily pro únik přebytečné páry a celou Remosku ovládáte jediným tlačítkem. Samozřejmě nechybí ani tepelně odolný plastový stojan.

Tato Remoska nabízí velmi dobré parametry a představuje jeden z vrcholných modelů firmy. Má však i pár nevýhod, které ji odsouvají až na druhou příčku. Je to zejména vyšší cena, ale taky vyšší hmotnost, která ji činí méně praktickou a mobilní.

Co potěší

 • Velmi kvalitní zpracování
 • Vysoký výkon a objem
 • Průhled ve víku

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Vyšší hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5)

CENA: od 2999 Kč

Koupit v obchodě

#3 Remoska R 22F Grand (od 3259 Kč)

 Recenze Remoska R 22F Grand  A máme tady další velmi kvalitní a objemnou Remosku. Jedná se o variantu modelu R 22 Grand, který jsme vám představili na prvním místě. Pánev R 22 F Grand je rovněž 4litrový a disponuje stejným příkonem 580 W pro napájení topného tělesa ve víku. Tato Remoska je vhodná i pro vícečlenné rodiny (pro 4 a více porcí) a lze využít nejen doma, ale třeba i na chatě nebo dovolené. Hmotnost činí 3 kg.

Průměr mísy, která je z hliníku s teflonovým potahem, je 29 cm. Na výšku má 11 cm, což není úplně mnoho. Zásadním rozdílem oproti modelu R 22 Grand je přítomnost proskleného průhledu ve víku. Ovládání je opět zajištěno jediným knoflíkem na rukojeti a je velmi jednoduché. Součástí výbavy je i zde podstavec z odolného plastu.

Remoska R 22F Grand je ve většině parametrů totožná s nejprodávanějším modelem R 22, ale je dražší a má „kontrolní okénko“. Ocení ji tedy spíše ti uživatelé, kteří si Remosku bez proskleného víka nedokáží představit.

Co potěší

 • Prosklený průhled
 • Vysoký výkon a objem

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 3259 Kč

Koupit v obchodě

#4 Remoska R 22 TS Grand (od 3599 Kč)

 Recenze Remoska R 22 TS Grand  Na čtvrtém místě naší recenze Remosek se podíváme na zoubek modelu R 22 TS Grand. Ten na první pohled zaujme zajímavým designem a lze si zvolit i z více barevných provedení. Co se technických parametrů týče, jde o 4litrovou variantu s 580W příkonem. Tedy žádná zásadní změna. Ani složení sady se nijak nemění. Je zde plastový podstavec, mísa s ušima a víko s ovládacím tlačítkem.

Pánev R 22 TS Grand je bez skleněného průhledu. Víko je z nerezového plechu a je opatřeno ventilky pro únik páry. Víko i mísa jsou potaženy ochrannou vrstvou z materiálu Teflon Select, který zajišťuje krásný vzhled, ale především výhodné vlastnosti.

Nepřítomnost skleněného okénka zlepšuje rovnoměrnost propečení, ačkoli spousta lidí bude chybějící průhled považovat za jasnou nevýhodu. Remoska R 22 TS Grand zaujme kvalitním a elegantním provedením, ale taky si za ni připlatíte.

Co potěší

 • Kvalitní zpracování
 • Zajímavý design
 • Výkon, objem

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 3599 Kč

Koupit v obchodě

#5 Remoska R 21F Original (od 2299 Kč)

 Recenze Remoska R 21F Original  Remoska R 21F Originál patří k velmi oblíbeným a dobře prodávaným modelům za dostupnou cenu okolo dvou a půl tisíce korun. Tento typ se od předchozích recenzovaných bude lišit už významněji – a to i v technických parametrech. Model R 21F Originál je totiž v první řadě méně objemný. Nabízí pouze 2 l vnitřního prostoru, což je dostačující spíše pro jednočlenné nebo dvoučlenné domácnosti.

Menší objem nemusí být nutně nevýhoda. Naopak. V menší kuchyni nebude pánev tolik zaclánět a lépe se hodí i pro „mobilní“ využití – např. na dovolené, v kempu apod. Příkon pánve je pak pochopitelně nižší a činí 400 W.

Remoska R 21F Original má průměr 22 cm, je vyrobena z hliníku a opatřena teflonovou ochrannou vrstvou. Víko v tomto případě disponuje tradičním průhledem. Očekávat můžete i obligátní plastový stojan. Tato Remoska potěší nízkou hmotností (2 kg) a kompaktními rozměry a představuje úspornou variantu.

Co potěší

 • Kompaktní, praktické provedení vhodné i na cesty nebo do menších kuchyní
 • Prosklený průhled

Co zamrzí

 • Nižší výkon a objem

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 2299 Kč

Koupit v obchodě

#6 ETA Pečenka 0133 90000 (od 2690 Kč)

 Recenze ETA Pečenka 0133 90000  Abychom se příliš neupínali na jedinou značku, představíme si ještě pečicí pánev pocházející z dílny zcela jiného výrobce. Zkusme si porovnat tuto neoriginální „Remosku“ s těmi pravými a zjistit, zda stojí za to o ní uvažovat. Eta Pečenka určitě zaujme poměrně dostupnou cenou a přitom poměrně velkým objemem 4,3 l.

Bohužel, vzhledem k velikosti pánve je příkon poměrně slabý – činí 475 W, což se samozřejmě odrazí na rychlosti pečení. Dalším rozdílem oproti Remoskám je čtvercový tvar. Ten může být pro některé účely skutečně i praktičtější. Ve většině ostatních ohledů se však Eta Pečenka drží vyšlapané cesty. Je opatřena víkem s průzorem a s ovládacím knoflíkem na rukojeti. Mísa je potažena teflonovou vrstvou. Je zde i plastový stojan. Velkou nevýhodou je citlivé provedení plastové západky víka.

Co potěší

 • Poměr cena/objem

Co zamrzí

 • Slabší výkon proti Remoskám
 • Špatné nasazování víka

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 2690 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat Remosku nebo jinou pečicí pánev?

Máte-li rádi českou tvorbu a pečicí pánev se vám jeví jako praktický a zajímavý vynález, možná o jejím pořízení uvažujete a možná jste v našem testu Remosek i našli ten pravý výrobek. Pokud si nejste správným výběrem jisti, pokusíme se vám pomoci.

Remoska vs. ostatní

Při hledání narazíte nejen na originál pánve značky „Remoska“. S výrobky založenými na podobném principu se můžete setkat i u značky Eta v podobě pomůcky zvané Pečenka. Tyto dvě varianty jsou si velmi blízké a liší se jen v některých parametrech. Výrobky Remoska se obecně těší větší oblibě, není ale vyloučeno, že vám budou nejvíce vyhovovat vlastnosti některé Pečenky značky Eta.

Různé druhy pečicích pánví vyrábějí i další společnosti (např. Bartscher nebo Bravo – Bravoska). V těchto případech jsou už ale rozdíly podstatně významnější. V průvodci se budeme dále věnovat pouze typu „Remoska/Pečenka“.

Součásti a materiál

Remosky jsou poměrně jednoduchá zařízení sestávající ze tří částí. Za prvé je to mísa, do které vkládáte suroviny. Pak víko, které obsahuje topné těleso a rukojeť s ovládacím tlačítkem. A v poslední řadě podstavec pro bezpečné a pohodlné umístění pánve.

 Víko a průhled 

Víko je nejdůležitější částí Remosky a odlišuje ji od obyčejného hrnce nebo pánve. Víko bývá nejčastěji z nerezu a někdy je opatřeno skleněným průhledem. Tento průhled je praktický a mnoho lidí jej vyžaduje, protože umožňuje kdykoli pokrm zkontrolovat. Průhled má ale i své nevýhody, a proto existují taky modely, které jej nemají.

Hlavním problémem je, že přechod materiálů může zhoršit rovnoměrnost propékání. Může tak docházet k tomu, že například masa nebo jiné suroviny nebudou uvnitř dostatečně udělané. U moderních Remosek není tento problém tak radikální jako u starých typů, ale provedení víka s průhledem je technologicky náročnější a tyto modely bývají dražší.

Z víka vede taky rukojeť, z níž vychází přívodní kabel do elektřiny. Na rukojeti se zpravidla nachází i jediné tlačítko, kterým se pánev ovládá. Ovládání nemůže být jednodušší, protože u většiny klasických modelů existují pouze dvě polohy – vypnuto a zapnuto.

 Mísa a stojánek 

Mísa, nebo chcete-li pánev, se zásadněji neliší od obyčejného náčiní. Obvyklým materiálem je hliník opatřený teflonovým povrchem. Originální Remosky bývají obvykle kruhové, Eta Pečenky i čtvercové. Záleží jen na vás, jaký tvar preferujete. Poslední součástí celku je stojan či podstavec. Ten bývá u současných výrobků obvykle z termoplastu odolného vůči vysokým teplotám. Podstavec slouží pro ochranu pracovní desky, linky nebo jiné plochy, na které bude pečicí pánev umístěna.

Objem a hmotnost

Velikost pečicí pánve volte s dobrým rozmyslem. Větší pánve bývají 4litrové a váží od 3 kg výš. Takové modely jsou vhodnější pro statické použití např. na chatě nebo doma a nakrmíte z nich i čtyřčlennou rodinu.

Menší modely bývají obvykle 2litrové a i ty mají své výhody. Zejména jsou přenosnější a lze je lépe použít třeba na dovolené. Mohou být výhodnější i pro menší domácnost a do menších kuchyní, kde nezaberou tolik prostoru. Menší Remosky mívají hmotnost do 2 kg.

Příkon

Velmi důležitým parametrem pečicí pánve je pochopitelně příkon, který ovlivňuje, jak rychlé a efektivní bude pečení v daném zařízení. Značkové Remosky obvykle disponují příkonem 580 W (v případě 4litrových modelů) anebo příkonem 400 W (u 2litrových modelů). U Eta Pečenek to bývá nejčastěji 475 nebo 380 W. Vyšší příkon sice znamená rychlejší přípravu, ale taky větší spotřebu elektrického proudu.

Proč používat Remosku?

 • Remoska je cenově dostupný a přitom univerzální pomocník, který v mnoha ohledech nahradí troubu, pánev, hrnec i jiné náčiní.
 • Pokrmy z Remosky jsou velmi chutné, protože suroviny nepřicházejí o vodu a nevysušují se tolik jako např. v běžné troubě.
 • Pečicí pánev působí seshora, takže k připalování pokrmů téměř nedochází. Zabraňuje mu i použití nepřilnavého povrchu (obvykle teflonového)
 • Příprava jídla v Remosce je rychlá, ale zároveň úsporná. Oproti pečení v troubě můžete ušetřit až 80 % energie.
0 Sdílení

Přidat komentář

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin