Malé spotřebiče

6+ nejlepších smoothie mixérů – recenze, test, zkušenosti

Smoothie mixér Delimano Nutribullet 600 Zdravé ovocné a zeleninové „koktejly“ známé pod názvem smoothie jsou fenoménem, který se těší obrovské oblibě u nás i ve světě. Recepty na tyto mixované nápoje zaplavují internet a stávají se součástí racionálních jídelníčků, diet a fitness stravování. Není divu. Příprava je jednoduchá, rychlá a koktejl může sloužit jako občerstvení, které si lze vzít kdekoli s sebou.

Ruku v ruce se stoupající popularitou smoothie jde i zájem o výrobníky této pochoutky. Sortiment je ale opravdu široký a není snadné se v něm vyznat. Proto jsme pro vás připravili test nejlepších smoothie mixérů současnosti.

Tyto zařízení mají mnoho společných rysů s klasickými kuchyňskými mixéry. Důraz je však kladen na maximální jednoduchost a rychlost použití, praktičnost a snadnou údržbu. Přestože se tedy mohou na první pohled jevit jako jednoúčelové nástroje – opak je pravdou. Kvalitnější modely často v kuchyni v mnoha ohledech nahradí méně flexibilní a praktické roboty a mixéry a slouží nejen k mělnění ovoce nebo zeleniny do speciálních nápojů.

O dalších výhodách se můžete dočíst v průvodci, který je pro vás připraven na konci recenze smoothie mixérů. Dozvíte se také, podle čeho mixér vybírat, na jaké parametry se zaměřit a mnoho dalších důležitých informací, které vám pomohou s optimální volbou. Protože lze smoothie makery pořídit od několika set korun – ale taky za několik tisíc – našli jsme pro vás zástupce z různých cenových relací, aby si mohl vybrat opravdu každý.

Test nejlepších smoothie mixérů podle redakce

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1G21 Perfect smoothie Vitality
Profi pro každodenní přípravu
Příkon: 1680 W
Otáčky: 32 000
Objem nádoby: 2,5 l
Drcení ledu: ANO
[usr 5 text="true" tooltip="true"]4500 KčČíst recenze
#2Delimano NutriBullet 600
Nejlepší cena / výkon
Příkon: 600 W
Otáčky: 20 000
Objem nádoby: 0,7 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1500 KčČíst recenze
#3Delimano NUTRIBULLET 900
Příkon: 900 W
Otáčky: 25 000
Objem nádoby: 0,9 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]3500 KčČíst recenze
#4ETA 2100 90000
Příkon: 1500 W
Otáčky: 28 000
Objem nádoby: 2 l
Drcení ledu: ANO
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2000 KčČíst recenze
#5Sencor SNB 4302SS
Příkon: 1000 W
Otáčky: 20 000
Objem nádoby: 0,8-1 l
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]1300 KčČíst recenze
#6Sencor SBL 2211
Cenový tip, občasná příprava
Příkon: 500 W
Otáčky: -
Objem nádoby: 0,6 a 0,3 l
Drcení ledu: NE
[usr 4.4 text="true" tooltip="true"]600 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 smoothie mixérů

1. G21 Perfect smoothie Vitality (od 4500 Kč)

To nejkvalitnější na trhu, profi pro každodenní přípravu smoothie

 Recenze G21 Perfect smoothie Vitality  Na první příčce se zcela zaslouženě umístil špičkový model značky G21, který představuje syntézu toho nejlepšího, co si vůbec lze pod pojmem „smoothie mixér“ představit.

Jedná se o nesmírně univerzální nástroj s obrovským výkonem a bezpočtem možností použití. Kvalita zpracování je opravdu výjimečná a tento stroj spolehlivě vydrží i velmi těžký a pravidelný zápřah. Jeho motor a nože si přitom poradí prakticky s jakoukoli surovinou (v testu mixér dokonale našlehal i hokejový puk nebo iphone).

Tento model disponuje obdivuhodným výkonem 1680 W, který generuje až 32 000 otáček za minutu. Mixér je vybaven speciální pojistkou proti přehřátí a můžete v něm šlehat suroviny při teplotách od -40 do 120 stupňů Celsia – připravit si tedy můžete stejně tak zmrzlinu nebo ledovou tříšť jako třeba krémovou polévku.

Samozřejmostí je i velice jednoduché a pohodlné používání, což je u tohoto typu produktů zásadní předpoklad. Výhodou je objemná láhev (2,5 l) ze speciálního materiálu, který nepřebírá pachy a snadno se čistí. Jakýkoli koktejl, nápoj nebo cokoli jiného připravíte během pár okamžiků.

Video

Co potěší

 • Jeden z nejkvalitnějších smoothie mixérů
 • Špičkový výkon a zpracování
 • Objemná láhev
 • Snadné ovládání i údržba
 • Univerzální použití
 • Více funkcí

Co zamrzí

 • Vyšší cena a hmotnost výrobku

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

2. Delimano NutriBullet 600 (od 1500 Kč)

Nejlepší poměr cena / výkon

 Recenze Delimano NutriBullet 600  S druhým místem a produktem značky Delimano se dostáváme spíše do střední cenové kategorie. Těšit se přitom můžete na velice kvalitní kousek. Jedná se nakonec o jeden z vůbec nejprodávanějších smoothie mixérů u nás.

NutriBullet 600 si díky 600wattovému motoru schopnému poskytnout až 20 000 otáček za minutu dokáže snadno poradit i s ledem, mraženými surovinami nebo třeba ořechy. Opět se tedy jedná o poměrně univerzální nástroj, který zvládne mnohem víc než klasické smoothie.

Kromě solidního výkonu potěší taky kompaktní provedení a velmi snadné používání i údržba. K dispozici je základní 0,7litrová nádoba, ale i celá řada dalšího praktického příslušenství. Svou kvalitou a možnostmi osloví Delimano NutriBullet 600 nejen začínající milovníky smoothie, ale i pokročilé uživatele, kteří dokážou naplno využít potenciál tohoto zařízení.

Video

Co potěší

 • Univerzální nástroj pro mletí, mělnění, mixování či sekání
 • Velmi jednoduché a pohodlné ovládání
 • Rychlá příprava
 • Dostatečný výkon i na tvrdé suroviny
 • Kompaktní rozměry
 • Řada příslušenství

Co zamrzí

 • Vyšší hlučnost
 • Nádoba max. 0,7 l

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

3. Delimano NUTRIBULLET 900 (od 3500 Kč)

Vyšší model předchozího čísla

 Recenze Delimano NUTRIBULLET 900  Třetí místo v testu smoothie mixérů patří dalšímu produktu značky Delimano. Jde de facto o pokročilejší verzi předešlého přístroje, jak ostatně naznačuje i název. Pojďme se tedy podívat, jestli skutečně stojí za to si nějakých patnáct stovek připlatit.

NutriBullet 900 je vybaven silnějším 900wattovým motorem, který dokáže vyvinout až 25 000 otáček za minutu, tedy o nějakých 5 tisíc víc než „šestistovka“. Pochopitelně si tedy poradí se semeny, ořechy, ledem nebo mraženým ovocem či zeleninou – a to ještě o něco lépe a rychleji než levnější bratříček.

Obsluha i údržba je opět velmi jednoduchá. Provedení je kompaktní – stroj je jen cca o 1 kilogram těžší než model 600 – váží tedy zhruba 3,5 kg. Potěší ale o něco větší nádoba, která tentokrát disponuje objemem 0,9 l. NutriBullet 900 má i pár dalších, spíše drobných, vylepšení (např. stačí jediný typ nože, který si poradí se vším) a k dispozici je zase řada příslušenství.

Co potěší

 • Vysoký výkon; až 25 000 otáček
 • Univerzální a přitom velmi jednoduché použití
 • Různé příslušenství
 • Rychlá příprava
 • Kompaktní rozměry

Co zamrzí

 • Vyšší cena a hmotnost
 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

4. ETA 2100 90000 (od 2000 Kč)

Smoothie mixér českého výrobce

 Recenze ETA 2100 90000  Mixer renomované značky ETA s označením Vital Blend Mini (potažmo číselně 2100 90000) patří spíše do vyšší cenové kategorie. Tomu ale odpovídá taky velice silný výkon. S 1500wattovým motorem vytáhnete z tohoto mixéru až 28 000 otáček, což je už opravdu slušné a dá se říct, že si tento stroj poradí takřka s každou surovinou. K dispozici je přitom několik funkcí – např. pulsní spínač, sekání nebo drcení ledu.

Opět jde tedy o velmi univerzální zařízení, kterého by (zvlášť za danou cenu) bylo pro jednoúčelové použití určitě škoda. Výhodou je možnost plynulé regulace otáček, dostatečně objemná nádoba (2 l) a ovšem taky velmi snadné zacházení a čištění.

Jedinou nevýhodou je snad poněkud větší hmotnost a rozměry. Tento model proto ocení spíše náročnější uživatelé, kteří budou mixér využívat skutečně často.

Co potěší

 • Velmi vysoký výkon
 • Univerzální použití
 • Regulace otáček a různé funkce
 • Snadná manipulace

Co zamrzí

 • Vyšší cena a hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

5. Sencor SNB 4302SS (od 1300 Kč)

Tip na levnější ale stále kvalitní smoothie mixér

 Recenze Sencor SNB 4302SS  S výrobkem domácí značky Sencor se dostáváme do nižší cenové relace. Model SNB 4302SS přitom stále nabízí velmi solidní výkon a pro občasnou i pravidelnou výrobu smoothie může být zcela dostačující. Motor s příkonem 1000 W nabídne až 20 000 otáček, což znamená, že si poradí i s tužšími surovinami, včetně ořechů nebo semen.

Velkou výhodou je snadné použití a fakt, že k mixéru dostanete i dvě nádobky o objemu 0,8 a 1 l. V těchto nádobkách smoothie připravíte a po našroubování speciálního víčka je můžete použít i jako přenosné obaly. Nevýhodou je poměrně vysoká hlučnost přístroje.

Co potěší

 • Solidní výkon za příznivou cenu
 • Dvě přenosné nádobky
 • Snadné použití

Co zamrzí

 • Vysoká hlučnost
 • Méně kvalitní zpracování a materiály

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

6. Sencor SBL 2211 (od 600 Kč)

Cenový tip na občasné smoothie

 Recenze Sencor SBL 2211  Poslední a taky nejlevnější model v testu smoothie mixéru pochází opět od značky Sencor. Jedná o model SBL 2211, který je vybaven 500W motorem. To se může zdát jako málo oproti extra výkonným strojům, které jsme v této recenzi už představili, přesto rozhodně není na místě tento mixér hned odsoudit.

Pro běžnou přípravu smoothie (ale třeba i polévek, omáček nebo dětských přesnídávek) je plně dostačující.

Samotná mixovací nádobka zde opět slouží i jako cestovní láhev a k dispozici je varianta o objemu 0,6 nebo 0,3 l. To pravda není příliš mnoho, a tak se tento mixér uplatní spíše v menších domácnostech o jednom až dvou členech – tomu odpovídá i menší výkon. Potěšit na druhou stranu mohou velmi praktické rozměry a opravdu nízká hmotnost. Pokud se smoothie zatím nemáte zkušenosti a chcete tento nový trend teprve otestovat – může být Sencor SBL 2211 ideální volbou.

 V redakci jsme vyzkoušeli nižší model Sencor SBL 2201, který je předchůdcem výše recenzovaného 

Tento model jsme si pro hromadící se misky plné ovoce pořídili také do naší redakce. Mixuje spolehlivě a rychle. Smoothie má příjemnou jednolitou texturu. Pokud to budete chtít mixéru trochu ulehčit, dodejte k ovoci trochu tekutin (např. decku vody nebo mléka).

S přehledem zvládá měkké plody, poradí si i s tvrdšími slupkami. Není však tvořen na opakovanou zátěž, vyžaduje oddych. Při odpojení pozor, abyste nechtěně nepootočili nádobou a utěsňovací víčko s noži nezůstalo ve stroji – smoothie zákonitě vyteče (kolegyně se poučila a už ví, že to funguje na jeden klik a jednoduché pootočení bez nutnosti používat sílu 🙂 )

Doporučujeme ho hlavně začátečníkům jako nenáročnou investici anebo do menších domácností.

Co potěší

 • Velmi nízká cena
 • Ideální varianta pro začátečníky a občasné konzumenty smoothie
 • Dvě láhve
 • Velice praktické rozměry a hmotnost

Co zamrzí

 • Slabší výkon
 • Spíše jednoúčelový
 • Nevhodný pro vysoké zatížení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.4 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

Jak vybrat smoothie mixér?

Obsáhlý test šesti nejzajímavějších modelů je za námi a nyní můžeme přejít ke slibovanému průvodci. Ten vám může pomoci rozhodnout se, jaký smoothie mixér koupit, aby co nejlépe odpovídal vašim nárokům a možnostem. Podíváme se na nejdůležitější vlastnosti, parametry a možnosti a přihodíme užitečné rady a tipy.

Jaký je rozdíl mezi klasickým mixérem a smoothie „makerem“?

Na první pohled nemusí být každému hned jasné, v čem se vlastně liší smoothie maker a klasický kuchyňský stolní mixér. Bylo by chybou popírat, že tyto dva nástroje jsou blízkými příbuznými a v mnoha ohledech se jejich využitelnost překrývá.

Smoothie mixéry mají ale přece jen trochu odlišný koncept. Ten je založen především na maximální jednoduchosti, praktičnosti a rychlosti ovládání a používání. Prim hraje pohodlí a taky snadná údržba.

Zatímco různé kuchyňské roboty, včetně složitých mixérů, často v kuchyni zahálí a nezřídka zůstávají po prvotním nadšení někde uklizené pro zvláštní případy – u smoothie makerů se to nestává. Naopak. Jejich koncept je předurčuje k neustálému využívání a lepší modely mohou do značné míry nahradit např. stolní, případně i kvalitní tyčové mixéry apod.

Výhody

 • Snadné ovládání – smoothie mixéry jsou koncipovány pro co nejjednodušší použití. Často mají pouze jediný spínač. Žádné bádání nad nastavením, funkcemi apod.
 • Pohodlná příprava – příprava a použití je extrémně jednoduché. Mixovací nádoba často slouží zároveň jako skladovací a cestovní láhev, takže nápoje ani není třeba přelévat. Prostě vezmete suroviny, hodíte do nádoby, zmáčknete čudlík – a vše je hotovo.
 • Jednoduchá údržba – dalším důležitým bodem je co nejsnadnější čištění. Lahve jsou vyrobeny ze speciálních plastů (např. tritan), které nepřebírají pachy a jsou lehce omyvatelné. Stačí je většinou jen vypláchnout, případně v láhvi „pomixovat“ vodu.
 • Bezpečnost – smoothie mixéry většinou vynikají vysokou bezpečností použití, zejména není možné přijít do styku s rotujícími noži. Bezpečnost se ale týká i použití nezávadných materiálů pro lahve (plast bez přídavku BPA).
 • Praktické a kompaktní – výrobník smoothie si můžete pořídit, i pokud doma nemáte místo nazbyt. Většinou mají kompaktní rozměry a nízkou hmotnost a zaberou jen minimum prostoru. Navíc je můžete kdykoli snadno uklidit.

Výkon

Zastavme se na chvíli u zřejmě nejdůležitějšího parametru, který byste rozhodně neměli při výběru přehlédnout. Jde o výkon přístroje, který je dán příkonem motoru a maximálním počtem otáček. Ovlivňuje, co je přístroj schopen rozmělnit; jak dlouho bude příprava trvat apod.

Nejsilnější modely (univerzální až profesionální)

Modely za několik tisíc korun mohou disponovat motory 1500wattovými i silnějšími. Tato zařízení už jsou velmi multifunkční a dokážou si poradit skoro s čímkoli – nevyjímaje na kámen zmrzlé suroviny, led, semena, ořechy a podobně. Takový výkon je však pro běžné použití relativně zbytečný luxus a využijí ho jen nejnáročnější zákazníci. Jedná se často o stroje, které obstojí i při profesionálním použití.

Střední třída (univerzální)

Za střední variantu lze považovat zařízení s motory okolo 1000 W. Ty jsou obvykle stále schopny si hravě poradit s ledem a mraženými potravinami a v kuchyni mohou odvést mnoho práce. Jsou velmi univerzální a ocení je i nároční uživatelé.

Slabší (pro méně náročné použití)

Nižší kategorii představují stroje s příkonem motoru okolo 500 W. Smoothie mixéry s výkonem 300 W a méně mají tu výhodu, že je běžně pořídíte pod tisíc korun. Svou práci přitom odvedou. Mohou mít však problém s drcením ledu nebo mražených surovin. Některým slabším modelům bude déle trvat i mixování tvrdší zeleniny, jako je například mrkev.

Taky zpravidla nemůžete počítat se zcela dokonalým rozmělněním. Zatímco výkonné přístroje rozmixují veškeré suroviny doslova na pastu, krém nebo máslo, ty slabší vytvoří spíše více či méně hrubší kaši (v závislosti na použité potravině). Pro méně častou přípravu krémových polévek, dětské výživy a smoothie jsou ale modely s výkonem okolo 300 W už dostačující.

Otáčky

Počet otáček za minutu úzce souvisí s výkonem. Ovlivňuje rychlost a dokonalost zpracování surovin. Nejlepší stroje disponují i více než 30 000 otáčkami za minutu. Za solidní střed lze považovat cca 25 000 otáček, minimum pro dostatečné rozmělnění většiny surovin je pak cca 20 000 otáček. Setkat se můžete i s nižšími hodnotami. Takovým modelům je ale rozumnější se vyhnout.

Hlučnost

Smoothie mixéry nepatří mezi právě nejtišší vybavení domácnosti. Hladina hluku je obvykle nejméně okolo 80 dB a může u některých modelů atakovat i hranici 100 dB, což už je pořádný rámus. Špatnou kombinací je pak vysoká hlučnost a nízký výkon. Randál totiž budete muset vydržet po podstatně delší dobu než v případě silného mixéru, který suroviny rozmělní za pár sekund.

V každém případě ale provoz smoothie mixéru těžko přesáhne hranici několika minut denně (spíše to budou desítky, nebo dokonce jednotky vteřin). Ani vyšší hlučnost proto není něco, z čeho byste museli mít panickou hrůzu nebo za co by vás měli sousedi lynčovat (pokud si nebudete připravovat koktejly pravidelně ve 3 hodiny ráno).

Nádoba a objem

Jedním z typických rysů smoothie makerů, který je odlišuje od většiny běžných kuchyňských mixérů, je způsob použití mixovací nádoby. Ta totiž obvykle slouží i jako koncový „obal“ či láhev pro smoothie, šťávu nebo polévku, kterou jste vytvořili. Zpravidla to funguje tak, že láhev má dvě víka. První, které je opatřeno noži a nasazuje se na mixér, po dokončení mixování vyměníte za druhé, běžné s uzávěrem na pití.

Právě tento systém, kdy není třeba nic přelévat a nádoba mixéru slouží zároveň jako multifunkční lahev, je klíčem k pohodlí, jednoduchosti a praktičnosti používání smoothie makerů. Samotné nádoby jsou ale o to důležitější součástí – zejména je třeba zamyslet se nad požadovaným objemem a množstvím.

Lahve k smoothie makerům nebývají příliš objemné – obvykle se pohybují v rozmezí 300 až 800 ml. U některých modelů je dodáváno více lahví s různým objemem. To je praktické, pokud zařízení používá celá rodina. Jedné dospělé osobě může stačit i jediná lahev o střední nebo větší velikosti. Je třeba si taky předem ohlídat, zda je možné kompatibilní lahve dokoupit a kolik stojí.

Další možnosti

 • Sekání nebo krájení; drcení ledu – jde o funkce, se kterými se setkáte u dražších, multifunkčních modelů.
 • Regulace otáček – většina levnějších smoothie makeru nabízí jen jednu rychlost. U dražších typů je ale často možné rychlost otáček regulovat.
 • Pulsní spínač – představuje v podstatě základní funkci, kterou disponuje pravděpodobně každý smoothie mixér. Tento spínač umožňuje maximálně promíchat suroviny a zajistí rovnoměrnější výsledek.

Ceny smoothie makerů

Jednou z výhod smoothie makerů je i to, že jednodušší modely lze pořídit za poměrně dostupné částky. Existují ale i velmi pokročilé a drahé přístroje.

✅ Smoothie makery do 1000 Kč

Velmi levné smoothie makery lze koupit už od cca 400 Kč. Příkon se může pohybovat kolem 300 W, jsou vhodné pro méně časté použití a práci převážně s měkčími surovinami. Pod hranicí tisíce korun už lze koupit výkonnější modely.

✅ Smoothie makery do 3000 Kč

Kvalitní smoothie makery pro častější a náročnější použití. Běžný je příkon kolem 1000 W nebo více, přístroj často nabízí vícero funkcí, snadno si poradí i s tvrdými surovinami či drcením ledu.

✅ Smoothie makery nad 3000 Kč

Obvykle jde spíše o multifunkční zařízení a mixéry, u nichž je výroba smoothie jen jednou z možností využití.

Nejlepší značky smoothie makerů

Které značky smoothie makerů stojí za pozornost?

 • Sencor – Sencor nabízí skvělý výběr a velké cenové rozpětí od opravdu velmi levných modelů až po dražší a výkonné. Oblíbená značka.
 • Domo – Belgická značka s vynikajícím poměrem ceny a kvality. Dostupné a přitom velmi dobré modely.
 • Delimano – Velmi kvalitně zpracované, ale taky poměrně drahé smoothie makery. Recenze eshopu Delimano.cz najdete zde.
 • ETA – Výborná kvalita za odpovídající cenu. Smoothie makery ETA jsou oblíbené i skvěle hodnocené.
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového mixéru na smoothie. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitního smoothie mixéru na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře