Recenze 7 nejlepších kombinovaných lednic 2018

Nejlepší lednice na trhu V naší recenzi ledniček jsme se pro tentokrát zajímali o přehled nejlepších lednic pro rok 2018, na které můžete narazit v obchodech. Určitě vám náš přehled pomůže s rozhodováním jakou kombinovanou chladničku koupit. V hodnocení lednic jsme zohlednili energetickou třídu, spotřebu, akumulační dobu, mrazící výkon i funkce a vybavení.

Nejlepší kombinované ledničky bezesporu reprezentuje Samsung RB-F310G RB31FERNCSA, která je zároveň nejprodávanější lednicí na trhu. Produkt roku 2016 vyniká praktickým úložným prostorem, velmi úsporným a tichým chodem a mnoha zajímavými funkcemi.

Kvalitní lednice je základem každé domácnosti a mnohdy není jednoduché, vybrat ten nejlepší model, jaký bychom chtěli. Snad vám náš článek pomůže s rozhodováním, na testu lednic jsme si dali opravdu záležet.

Nejlepší kombinované lednice na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Gorenje NRK 6203 TX
(5 / 5)19 496 Kč Číst recenze
#2LG GBB60PZGFB
(4,9 / 5)19 990 Kč Číst recenze
#3Bosch KGE36DL40
(4,9 / 5)17 990 Kč Číst recenze
#4Siemens KG 49 EBI40
(4,9 / 5)21 178 Kč Číst recenze
#5Samsung RB-F310G RB31FERNCSA
(4,7 / 5)13 490 Kč Číst recenze
#6Gorenje N 6X2 NMX
(4,6 / 5)11 390 Kč Číst recenze
#7Gorenje RF 60309 OCO
(4,5 / 5)19 990 Kč Číst recenze

#1 Gorenje NRK 6203 TX (od 19 496 Kč)

Jedna z nejkvalitnějších A+++ lednic na trhu, vítěz českého dTestu 03/2016

 VÍTĚZ   Recenze Gorenje NRK 6203 TX  Kombinovaná chladnička Gorenje NRK 6203 TX disponuje nejnovějšími technologiemi, které vám ušetří čas i peníze. Potraviny vydrží déle čerstvé a tím i chutné, navíc není nutné pečovat nějak výrazně o spotřebič.

Lednička patří do energetické třídy A+++ a její roční spotřeba elektrické energie je maximálně 172 kWh. K největším přednostem, díky kterým má mnoho příznivců jsou technologie AdapTech, MultiFlow 360° a IonAir.

Gorenje NRK 6203 TX je nadupaná celkem slušnou výbavou na vysoké úrovni. Moderní design podtrhne LED osvětlení s digitálním displejem. Co se týká hlučnosti, ta dosahuje podle specifik maximálně 42 dB, ovšem podle recenzí je právě hlučnost slabým místem tohoto produktu.

Čistý objem činí 334 litrů, takže se do ní hravě vejdou potraviny až pro 4 osoby. Interiér lednice tvoří 4 odkládací plochy, speciální držák na lahve, nulová zóna, 4 přihrádky ve dveřích a CrispZone s HumidityControl. MultiFlow 360° pokrývá vnitřní prostor studeným vzduchem, ten skrze výstupy putuje do otevřených přihrádek, čímž se prodlužuje trvanlivost potravin a nemění se jejich chuť.

Technologie IonAir garantuje přírodní klima jako v lese, což v praxi znamená, že do chladícího prostoru dodává záporné ionty, které přirozeně čistí vzduch, zároveň lednici zbaví většiny bakterií i zápachu, a také hlídá ideální vlhkost. AdapTech udržuje pomocí senzorů optimální klimatické podmínky podle frekvence a četnosti otvírání dvířek, čemuž přizpůsobí teplotu v interiéru.

CrispZone s HumidityControl reguluje vlhkost pro ovoce a zeleniny. SuperCool je funkce, která na 6 hodin sníží teplotu uvnitř na 3°C, když do chladničky uložíte větší množství nakoupených potravin a pak se deaktivuje. Hluboké police zajišťují dostatek místa, SimpleSlide police zase umožní pohyb směrem nahoru a dolu, takže si uděláte místo na větší kusy.

XtremeFreeze je zmrazení na nejvyšší úrovni, No frost Plus za vás lednici odmrazuje a ZeroZone je speciální zásuvka s teplotou kolem 0°C, kde se skvěle skladují čerstvé ryby a maso.

Gorenje NRK 6203 TX se stala vítězem dTestu 03/2016 s 83 % a hodnocením jako dobrá kvalita. V německém TestBerichte získala lednice hodnocení 7.8/10 jako vysoce výkonná kombinovaná chladnička s menším mrazákem. Stiftung Warentest známkou 2,1 a umístila se na 3 pozici z 9 testovaných lednic.

Co potěší

 • vítěz dTestu 03/2016
 • funkce
 • pěkný design
 • dostatek prostoru
 • rychlé zamražení
 • skvěle chladí
 • přehledné ovládání

Co zamrzí

 • vyšší cena
 • dle recenzí hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 19 496 Kč

Koupit v obchodě

#2 LG GBB60PZGFB (od 19 990 Kč)

Jedna z nejlepších lednic značky LG, alternativa 1. místa

 Recenze LG GBB60PZGFB  Chladnička LG GBB60PZGFB nabízí vysokou kvalitu, bohužel za vyšší cenu. Má optimální spotřebu energie ve výši 178 kWh díky energetické třídě A+++. Úžasných 343 litrů objemu, kdy 93 l tvoří mraznička, pojme potraviny pro 3 až 4 osoby.

Prostor chladničky tvoří sklopná police, luxusní držák pro 5 lahví vína, mrazák se zvětšeným středním šuplíkem, prostornou dveřní policí na lahve, 2 boxy na ovoce, zeleninu, maso i ryby a dveřní police na sklenice, plechovky či mléčné výrobky. Pro delší trvanlivost potravin je zde technologie NatureFresh se 3 funkcemi chlazení a cirkulace.

Fresh Balancer je zásuvka v níž si nastavíte potřebné klima pro ovoce či zeleninu. Zásuvka Fresh Conventer lze nastavit individuálně, takže může být uvnitř jiná teplota než ve zbytku lednice, takže jednoduše uložíte třeba ryby nebo maso.

NatureFresh se stará o cirkulaci vzduchu a rovnoměrně ho rozvádí do celé lednice. Výklopné police zajistí dostatek místa, zvětšená zásuvka v mrazáku umožňuje uložit i větší kusy masa, jako třeba celé kuře.

LED osvětlení šetří energii a úžasně svítí. Dětský zámek brání změně teploty, nedovřené dveře oznámí dveřní alarm. Závěs dveří je možno řešit na obě strany, takže se LG GBB60PZGFB dá umístit do jakékoliv kuchyně.

V dTestu 08/2017 získala LG GBB60PZGFB celých 83 % a označení velmi dobrá kvalita a myslíme, že zaslouženě.

Co potěší

 • signalizace otevřených dveří
 • beznámrazová
 • úsporná
 • snadná obsluha
 • vnitřní prostor lednice (velká)

Co zamrzí

 • dle recenzí hlučnější chod
 • do některých kuchyní moc vysoká
 • slabší osvětlení, když je naplněná horní polička
 • neúplný návod (chybí popis změny otevírání dveří)

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 19 990 Kč

Koupit v obchodě

#3 Bosch KGE36DL40 (od 17 990 Kč)

Jedna z nejprodávanějších lednic vyšší třídy na trhu

 Recenze Bosch KGE36DL40  Chladnička Bosch KGE 36DL40, která v dTestu 03/2016 dostala 79 % (dobrá kvalita) je super i pro náročnější spotřebitele. Celkový objem je 302 l, z toho 214 l jen chladící část.

Energetická třída A+++ spoří energii (podle výrobce nepřesáhne roční spotřeba 149 kWh), navíc maximálních 38 dB zaručuje i nízkou hlučnost.

Mrazící část disponuje funkcí supermrazení, čímž se udržuje stabilní vnitřní teplota i po vložení čerstvých potravin. LowFrost brání tvorbě námrazy. Uvnitř jsou 3 mrazicí boxy s vyndavacím dnem. BigBox pojme i objemnější potraviny. Mrazící výkon má 4*, což je nejvyšší třída. Za 24 hodin zamrazíte až 14 kg potravin. Akumulační doba při výpadku energie činí 35 h.

Podobně je na tom i chladící část, kde lze při ukládání nových potravin zapnout superchlazení a tím minimální teplotu 2° (má automatickou deaktivaci). Na potraviny máte 3 police z bezpečnostního skla, 2 přihrádky ve dveřích, speciální držák na lahve, CrisperBox a ChillerBox.

Co potěší

 • tichý chod
 • pěkný design
 • snadná údržba
 • nízká spotřeba energie
 • prostornost

Co zamrzí

 • otisky prstů na skříni lednice

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 17 990 Kč

Koupit v obchodě

#4 Siemens KG 49 EBI40 (od 21 178 Kč)

Jedna z nejlepších lednic podle recenzí (heureka, mall, kasa apod.)

 Recenze Siemens KG 49 EBI40  Mezi nejlepší lednice patří i Siemens KG 49 EBI40 reprezentující energetickou třídu A+++, kdy celoroční spotřeba činí 175 kWh.

Lednice disponuje dynamickým chlazením, automatickým odtáváním chladící části, má superchlazení pro větší množství nově vložených potravin, LowFrost systém, funkci Holiday, optický i akustický varovný signál otevřených dveří a vnitřní LED osvětlení. Vnitřní ventilátor eliminuje nežádoucí výkyvy teplot uvnitř, potraviny se rychleji chladí.

Chladící oblast má objem 296 l a tvoří jí 5 polic z bezpečnostního skla, z toho 3 plně výsuvné, přihrádky na skladování láhví a drobnějších potravin (FlexShelf), dále na skladování masa a drůbeže (CoolBox), zásobník na ovoce a zeleninu s možností regulace vlhkosti (CrisperBox), 4 dveřní přihrádky včetně jedné se systéme EasyLift pro nastavení výšky.

Mrazák o objemu 112 l nabízí 3 mrazicí boxy, včetně BigBox pro uskladnění velikostně odlišných potravin. Během 24 hodin dokáže zamrazit až 15 kg čerstvě uložených potravin. V případě výpadku proudu činí akumulační doba 44 hodin. Optimální teplota prostor, kde lednice stojí, by měla být mezi 10 až 43°C. Díky mrazícímu výkonu se 4* a teplotou nižší než -18°C umožní hloubkové mrazení masa a tím i dlouhodobější skladování.

V dTestu 03/2016 získala skvělých 76 % s označením dobrá kvalita, na TestBerichte zase známku 8,4 / 10. Není divu, že si v naší recenzi ledniček vysloužila naší pozornost.

Co potěší

 • velký prostor
 • nízká spotřeba elektrické energie
 • tichý chod
 • přehlednost
 • elegantní vzhled
 • ukazatel teploty chladničky i mrazáku
 • rychle chladí
 • nemá typický plastový zápach

Co zamrzí

 • menší prostor v mrazáku

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 21 178 Kč

Koupit v obchodě

#5 Samsung RB-F310G RB31FERNCSA (od 13 490 Kč)

Nejprodávanější lednice na trhu a dobrý poměr cena / kvalita

 Recenze Samsung RB-F310G RB31FERNCSA  Když už jsme se pustili do recenze ledniček, pak rozhodně nesmí chybět i nejprodávanější lednice u nás.

Samsung RB-F310G RB31FERNCSA disponuje tichým invertorovým motorem, na který Samsung nabízí 10 let záruku. Kompresor slibuje dlouhou životnost a také se stará o tišší provoz přístroje. Celkový objem chladničky je 304 l, což je ideální pro středně velké rodiny. Díky technologii True No Frost nemusíte lednici odmrazovat.

Energetická třída A+++ šetří energii i vaše finance. Má zónu CoolSelect s možností regulace teploty pro jednotlivé potraviny. Osvětlení je LED, navíc můžete měnit směr otevírání dveří podle potřeby. Pomocí košíku Grab´n Go Basket můžete uložit větší množství drobných potravin na jednom místě, aniž byste je v lednici stále hledali.

Funkce Multi Flow se stará o rovnoměrné ochlazení potravin pomocí studeného vzduchu který je distribuován samostatnými výstupy do všech otevřených přihrádek. Potraviny jsou tak déle čerstvé a jejich chuť se nemění.

Chladnička má celkový objem 206 litrů. Uvnitř narazíte na 3 police vyrobené z bezpečnostního skla, dále je tu 1 speciální box, kde můžete odděleně uložit ovoce a zeleninu a také samostatný prostor CoolSelect zone, v němž si navolíte teplotu na displeji. Samozřejmostí je speciální drátěný držák na lahve. Dvířka mají další 3 poličky, z toho je 1 určena pro skladování lahví s větším objemem. Je tu i speciální box na uskladnění vajec.

Mrazící část s objemem 98 litrů obsahuje 3 transparentní boxy vyrobené z plastu v různých velikostech. Snadno tak uskladníte velké množství potravin. Výkon mrazáku má označení 4 hvězdy, což je nejvyšší mrazící třída, v níž teplota v mrazáku dosahuje méně než -18°C. Díky tomu můžete v mrazáku skladovat potraviny dlouhodobě. Kapacita mrazení je 12 kg potravin během 24 hodin.

Stojí za to ještě zmínit i hlučnost lednice, která činí maximálně 39 dB, takže vás rozhodně nebude nijak obtěžovat během provozu.

Co potěší

 • dostatečný prostor lednice
 • produkt roku 2016
 • velké boxy v mrazáku
 • tichý chod
 • skvělý poměr cena / výkon / kvalita
 • pěkný design
 • spousta funkcí
 • nízká spotřeba

Co zamrzí

 • umístění polic v lednici je neměnné
 • víčko u police na vejce nedrží otevřené

NAŠE HODNOCENÍ: (4,7 / 5)CENA: od 13 490 Kč

Koupit v obchodě

#6 Gorenje N 6X2 NMX (od 11 390 Kč)

Cenový tip: levná lednice, ale stále kvalitní řešení, dobrý poměr cena / výkon

 Recenze Gorenje N 6X2 NMX  Mezi nejlepšími kombinovanými chladničkami najdete i lednici s mrazákem Gorenje N 6X2 NMX, která je i přes veškeré dostupné funkce za velmi příznivou cenu.

Lednice disponující antibakteriální technologií IonAir je vyrobena z kvalitního a snadno udržovatelného nerezu, objem je čistých 307 litrů.
Uvnitř narazíte na 4 skleněné police, velkou zásuvku na zeleninu disponující regulací vlhkosti CrispZone, 2 přihrádky ve dveřích, polici s pevným krytem na umístění lahví, nádobu na sýr nebo máslo, podstavec na vejce a 3 průhledné boxy v mrazící části.

Větrací systém MultiFlow 360°zajišťuje trvalou a neměnnou cirkulaci vzduchu pomocí 14 větracích vstupů a tím i rozptyl záporně nabitých iontů se studeným vzduchem. Technologie senzorů AdaptTech přizpůsobí vnitřní teplotu přesně podle toho, jak často se lednice otevírá a v jakou dobu, čímž zajistí maximální čerstvost potravin.

Velká zásuvka CrispZone má systém HumidityControl na řízení vlhkosti, tím zajistíte optimální podmínky pro uskladnění ovoce a zeleniny. XXL šuplík v mrazáku pojme i potraviny větších rozměrů, takže si snadno zamrazíte různé krabičky s jednotlivými druhy potravin, případně zbytky pokrmů, které je možné mrazit.

Systém NoFrost vás zbaví povinnosti odmrazovat lednici. Prostor MultiBox umožňuje skladovat i ty potraviny, které mají výraznější aroma (např. cibule). Ve dvířkách je hluboká police, kam vtěsnáte i 2,5 l lahev. Dveře disponují SimpleSlide, takže si jednotlivé police můžete posouvat nahoru a dolů podle potřeby.

Co potěší

 • velmi prostorná
 • výborně chladí i mrazí
 • super funkce
 • poměr kvalita / cena
 • No Frost

Co zamrzí

 • dle recenzí hlučnější chod

NAŠE HODNOCENÍ: (4,6 / 5)CENA: od 11 390 Kč

Koupit v obchodě

#7 Gorenje RF 60309 OCO (od 19 990 Kč)

Nejlepší retro lednice na trhu

 Recenze Gorenje RF 60309 OCO  Nejlepší retro lednice na trhu v atypickém provedení s mrazákem nahoře a retro designem v několika barevných variantách, díky níž se přenesete do stylu 30. let.

Spotřebič je velmi tichý a díky třídě A++ i úsporný. Snadné otevírání zajistí masivní chromovaná madla.

Zaoblená odolná ocelová dvířka skrývají objem 296 l. Lednice má úsporný kompresor a ventilátor na rozvod studeného vzduchu, čímž je chlazení rovnoměrné. Uvnitř jsou 4 police z tvrzeného skla, velký šuplík na ovoce a zeleninu, ocelový držák na lahve spolu s policí, 3 poličky ve dveřích a vložka na 12 vajec.

To hlavní na této lednici je velmi povedený a exkluzivní retro design. Nechybí ovšem funkce rychlého zamrazení a také automatické odmrazování. Hlučnost je pouze 39 dB.

Co potěší

 • úžasný retro design
 • nízká spotřeba
 • minimální hlučnost

Co zamrzí

 • vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: (4,5 / 5)CENA: od 19 990 Kč

Koupit v obchodě

Shrnutí na závěr

Jasným vítězem testu, který jsme v této recenzi ledniček představili, se stala Gorenje NRK 6203 TX, která nás zaujala velmi pěkným designem, velkým prostorem, ideálním ovládáním, spoustou užitečných funkcí a rychlým zamražením, snad jediné negativum je trochu vyšší cena, což s ohledem na to, co lednice umí, není žádným překvapením.

Hned v závěsu se mezi nejlepší lednice dostala i Samsung RB-F310G RB31FERNCSA, protože má vynikající poměr ceny, výkonu i kvality, navíc je hodně prostorná, včetně mrazáku a šetří energii.

Posledním kouskem, který nás zaujal je Gorenje RF 60309 OCO, ovšem v tomto případě to nebylo kvůli funkcím nebo prostornosti, ale tady šlo o naprosto dokonalý retro design, který se skutečně povedl na výbornou. Ani u tohoto přístroje nechybí nízká spotřeba, což je super.

Jsme si jistí, že teď už s naprostou suverenitou víte, jakou kombinovanou chladničku koupit do vaší domácnosti.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové lednice. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepší lednice na trhu.
0 Sdílení
TOPlist
Sdílet
Tweet
Pin
0 Sdílení