Velké spotřebiče

Nejlepší americké lednice: TOP 7 produktů podle recenzí a testů

nejlepší americké lednice

Sháníte nejlepší americkou lednici, kterou vám rozpočet dovolí, ale nevíte, na jaké vlastnosti a parametry se zaměřit? Pak máte štěstí, že jste narazili na náš článek. Dozvíte se v něm vše, co byste měli znát před pořízením tohoto typu lednice. Zjistíte, jaké varianty amerických chladniček existují a jaké jsou jejich výhody a nevýhody, zorientujete se v nejdůležitějších faktorech a technických specifikacích a na nákup budete moci vyrazit dobře vybavení a třeba i na jistotu.

Takzvané americké lednice jsou stále populárnější i v našich zeměpisných šířkách, s tím jak rostou nároky domácností na úložný prostor a chladicí zařízení. Americké lednice dokážou dostát i nejvyšším požadavkům a jsou určeny především pro početnější rodiny. Disponují vysokým objemem i výkonem a obvykle taky špičkovým funkčním vybavením. Dá se tedy říct, že v rámci lednic jde o nejvyšší ligu. Pokud jste se rozhodli, že právě takové zařízení vaše kuchyň potřebuje, máme pro vás pořádnou dávku důležitých rad a tipů.

V našem průvodci se sice dozvíte, podle jakých hledisek lednici vybírat, na co se zaměřit a čemu se vyhnout, ale na konkrétní model vám prstem neukážeme. Najdete zde pouze inspirativní žebříček nejzajímavějších modelů ze současné nabídky. Pokud chcete vědět více o kvalitách určité lednice, doporučujeme využít uživatelské recenze amerických lednic.

Nejlepší americké lednice na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1LG GMX844MCKV
Nejlepší americká lednice LG
Energetická třída: F
Objem chladničky: 288 l
Objem mrazničky: 220 l
Hlučnost: 40 dB
Rozměry: 83,6 x 73,5 x 178,8 cm
Spotřeba energie za rok: 393 kWh
[usr 5 text="true" tooltip="true"]44000 Kč Číst recenze
#2Samsung RF23R62E3SR
Nejlepší americká lednice Samsung
Energetická třída: F
Objem chladničky: 426 l
Objem mrazničky: 204 l
Hlučnost: 41 dB
Rozměry: 90,8 x 78,8 x 177,7cm
Spotřeba energie za rok: 427 kWh
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45000 Kč Číst recenze
#3Samsung RS66A8100SL
Oblíbený model
Energetická třída: F
Objem chladničky: 409 l
Objem mrazničky: 243 l
Hlučnost: 37 dB
Rozměry: 178 × 91,2 × 71,6 cm
Spotřeba energie za rok: 389 kWh
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19300 Kč Číst recenze
#4Hisense RF540N4WF1
Dobrý poměr cena / výkon
Energetická třída: F
Objem chladničky: 302 l
Objem mrazničky: 178 l
Hlučnost: - dB
Rozměry: 181,7 × 79,4 × 70,6 cm
Spotřeba energie za rok: 388 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]24000 Kč Číst recenze
#5Gorenje NRM8182MX
Energetická třída: E
Objem chladničky: 256 l
Objem mrazničky: 149 l
Hlučnost: 42 dB
Rozměry: 181,6 × 79,4 × 64,3 cm
Spotřeba energie za rok:
293 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]23000 Kč Číst recenze
#6Whirlpool WQ9 B2L

Energetická třída: E
Objem chladničky: 388 l
Objem mrazničky: 206 l
Hlučnost: 37 dB
Rozměry: 91 x 70 x 187 cm
Spotřeba energie za rok:
338 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]36000 Kč Číst recenze
#7Concept LA6983ss SINFONIA

Energetická třída: E
Objem chladničky: 348 l
Objem mrazničky: 187 l
Hlučnost: 41 dB
Rozměry: 83,3 x 68,5 x 189,8 cm
Spotřeba energie za rok:
314 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]36000 Kč Číst recenze

Jak vybrat americkou lednici

V našem návodu se v první řadě zaměříme na to, abychom americké lednice jakožto typ co nejlépe specifikovali a „vypíchli“ jeho nejdůležitější vlastnosti a pozitivní i negativní stránky. Následně se budeme zabývat důležitými technickými detaily. Díky tomu si budete schopni ujasnit, co potřebujete, a při výběru nebudete tápat v záplavě údajů.

Taky nabídneme krátké shrnutí sortimentu ve třech základních cenových kategoriích amerických lednic a představíme i několik velmi kvalitních a osvědčených značek a výrobců, u nichž můžete dobře pořídit.

Typy lednic

Kvůli obecnému přehledu bude na místě podívat se ve zkratce na všechny základní typy lednic, se kterými se můžete běžně setkat.

 • Jednodveřové lednice – Tyto lednice byly u nás oblíbené a velmi běžné především v minulosti. Zařízení disponuje především objemnou chladicí částí a součástí bývá obvykle i mrazicí box umístěný nejčastěji ve vrchní části. Mrazicí část je poměrně malá. Jednodveřové lednice mohou být stále výhodným řešením do menších domácností nebo kdekoli, kde se příliš neholduje mražení potravin.
 • Kombinované lednice – Nejoblíbenější typ lednic u nás. Jde o zařízení se dvěma samostatnými částmi oddělenými dveřmi, které jsou umístěny vertikálně, tedy pod sebou. Mrazicí část může být poměrně objemná a netrpí ztrátami chladu při otevírání chladničky. Mraznička je obvykle umístěna ve spodní části, ale není to nezbytným pravidlem. Tento typ ledničky je optimální do menších nebo středně velkých domácností.
 • Pultové ledničky – Drobné pultové ledničky jsou velmi nízké a mají celkově malou kapacitu. Mohou disponovat malinkým mrazicím boxem v horní části zařízení. Tyto modely najdou uplatnění především v rekreačních zařízeních (chaty, chalupy,…), kancelářích, ubytovnách nebo malých domácnostech s velmi nízkými nároky.
 • Monoklimatické lednice – Tento typ lednic má pouze jedny dveře a neobsahuje žádnou mrazicí jednotku. V domácnostech je toto řešení poměrně málo časté, běžně se však vyskytuje v restauračních kuchyních a obecně v komerčních provozech.
 • Americké lednice

Co je to americká lednice?

Jako americké lednice jsou běžně označována zařízení s velmi vysokou kapacitou chladicí i mrazicí části a bohatou výbavou. Tyto lednice mohou být dvou, tří, ale i čtyřdveřové. Jsou určeny pro velmi náročné nebo početné domácnosti. Často jsou vybaveny i výrobníkem ledu a dalšími nadstandardními prvky. Mezi nevýhody však patří vysoká pořizovací cena i vyšší spotřeba.

Typy amerických lednic

Americké lednice lze ještě dále dělit na několik typů, které se od sebe liší nejen vizuálně, ale i svými vlastnostmi. Proto stojí za to vzít různé varianty provedení na vědomí.

Side by side (dvoudveřové provedení)

Nejběžnější typ amerických lednic. Vyznačuje se dvoukřídlovými dveřmi, které dělí vnitřní prostor na dvě svisle vedle sebe umístěné (side by side) části. V jedné se nachází mrazicí prostor a ve druhé chladnička. Není přitom výjimkou, že prostor určený pro mrazák je o něco užší než chladicí část.

Tyto lednice nabízejí opravdu velký prostor pro mrazení a chlazení. Mrazák je navíc velmi přehledný. Výhodou je i velký a rozmanitý sortiment modelů tohoto typu.

Třídveřové provedení

Mrazák je opět umístěn v obvykle užší svislé části se samostatnými dveřmi. V tomto případě je ale druhá (tedy chladicí) část rozdělena navíc na dvě pod sebou umístěné jednotky. Dá se tedy říct, že získáte dvě menší chladničky a jeden velký mrazák.

Toto rozdělení je výhodné z hlediska ekonomického provozu. Například do horní chladničky můžete umístit nejpoužívanější potraviny a zabráníte tak ztrátám chladu z ostatních sekcí při otevírání dveří. V tomto případě je ale samozřejmě potřeba přemýšlet o určité organizaci už při uskladňování potravin a taky mít přehled o tom, kde co je – jinak by se dané provedení minulo účinkem. Ledničku tohoto typu tedy ocení spíše svědomití organizátoři.

Čtyřdveřové provedení

Další možnost je trochu odlišná v tom, že mrazák je kompletně umístěn ve spodní části. Ta je ale rozdělena na dvě vedle sebe umístěné sekce. Totéž platí pro horní chladicí prostor. Toto řešení může být poměrně velmi ekonomické i ergonomické.

Ekonomické proto, že jako u předchozí verze můžete do určitých sekcí umístit nejčastěji používané potraviny a ty ostatní tak otevírat co nejméně. Ergonomické pak proto, že se nemusíte tak často ohýbat. Chladicí část, kterou většina lidí využívá výrazně častěji, je kompletně situována ve vyšší, pohodlněji dostupné poloze.

Provedení s šuplíkovým mrazákem

A na závěr je tu ještě jedna možnost. V tomto případě je mrazák opět ve spodní části, ale má podobu zásuvek. Obvykle jde o jednu velkou nebo dvě menší „šuplíkové“ sekce. Tomuto řešení mrazicí části se někdy říká „french doors“ čili francouzské dveře.

Daný typ americké lednice má de facto obdobné vlastnosti jako čtyřdveřové provedení a záleží spíše na osobních preferencích, zda dáte přednost dveřím nebo šuplíkům.

Připojení na vodu

Poměrně typickou součástí amerických lednic (ale ne nezbytnou) je i výrobník ledu a dávkovač vychlazené vody. Pokud si pořídíte model s tímto vybavením, musíte ještě nějak vyřešit dodávku vody. To lze dvěma způsoby.

Lednice s připojením k vodovodu

Některé americké lednice je možné připojit přímo na vodovod, takže zásoba pro výrobu ledu a výdej studené vody je jednou provždy vyřešena. Tyto lednice taky disponují filtrem, který zajistí čistotu vody. Nevýhodou je pochopitelně složitější instalace a nutnost vhodně naplánovat umístění tohoto zařízení. Údržba pak spočívá především ve výměně filtrů.

Lednice bez vodovodního připojení

Tato varianta je instalačně výrazně jednodušší. Lednice je vybavena zásobníkem (obvykle okolo 3 l), do kterého vodu na výrobu ledu a výdej studené vody vlastnoručně doplňujete. Jde tedy o verzi poněkud náročnější na obsluhu.

americká lednice zkušenosti

Důležité parametry

A teď už se podíváme na nejdůležitější technické parametry, na které je třeba se při výběru zaměřit.

Objem

Objem chladicí a mrazicí části je pro většinu lidí zásadní údaj a americké lednice jsou v tomto směru velice štědré, což je vlastně i jejich největší výhodou a nejdůležitější vlastností. Potřebný objem ale může být obtížné jen tak z hlavy odhadnout. Existuje proto pomocné doporučení, které uvádí, že na osobu je vhodné počítat s cca 70 l kapacity chladicí části a zhruba 20 l mrazáku.

Toto doporučení je ale samozřejmě jen velmi orientační a může se výrazně lišit v závislosti na individuálních potřebách, životním stylu apod.

Pokud jde o americké lednice, čistý objem chladicí části se obvykle pohybuje od cca 200 l do cca 350 (i více) l. Mrazicí sekce pak nejčastěji nabízí kapacitu od cca 60 do 150 l. Tyto lednice tedy mohou vyhovět i náročným potřebám větších rodin. Nevýhodou je ovšem velká hmotnost a především rozměry. Americké lednice tudíž rozhodně nejsou vhodnou volbou pro každou kuchyň.

Výkon mrazení

Výkon mrazení udává, na jakou teplotu jsou potraviny v mrazicí části zmrazovány. Tento údaj je velmi důležitý z hlediska maximální možné doby skladování surovin. Existuje několik tříd označených hvězdičkami.

Nejslabší (1*) mrazí pouze na -6°C a není vhodná pro skladování delší než několik dní. Velmi oblíbené jsou mrazáky (3*), které mrazí na -18°C a umožňují skladování potravin po několik měsíců.

Mrazicí výkon

Mrazicí výkon udává maximální množství surovin, které je jednotka schopná zamrazit během 24 hodin. U amerických lednic je to obvykle minimálně 4 kg/24 hod, ale běžné jsou i výrazně vyšší hodnoty, např. 11 nebo i více kg.

Akumulační doba

Akumulační doba informuje o tom, po jakou dobu uchová zařízení potraviny zmrazené při přerušení dodávky energie. Čím delší je akumulační doba, tím kvalitnější jsou izolační vlastnosti dané lednice.

Hlučnost

Americké lednice mají jednu nevýhodu. Patří k hlučnějším zařízením. Nejtišší modely nedosahují ani 38 dB, ale ty hlučnější se mohou pohybovat i nad hladinou 45 dB. Hlučnost lednice může být významná především, pokud je zařízení umístěno v blízkosti ložnice, obýváku, pracovny nebo podobně.

Spotřeba

Americké lednice jsou výkonné a rozměrné, čemuž odpovídá také vyšší spotřeba. Podstatné informace se dozvíte z energetického štítku, který informuje o energetické třídě (většina amerických lednic se nachází ve třídách A+ nebo A++) i o konkrétní – byť ryze orientační – roční spotřebě elektrické energie.

Funkce

Jaké funkce a možnosti lze najít u amerických lednic? Zde je aspoň několik nejzajímavějších.

 • Výrobník ledu – Vyrábí ledové kostky nebo tříšť.
 • Dávkovač vody – Můžete si dopřát vychlazenou, čistou vodu.
 • No Frost – Systém proti námraze. Lednici není třeba odmrazovat. Podívejte se také na tipy na nejlepší no frost lednice.
 • Super Cool – Rychle ochlazení vložených potravin, teplota krátkodobě klesne pod standardní hladinu. Existuje i varianta „super mrazení“.
 • Nulová zóna – Speciální přihrádka s teplotou kolem 0°C a případně i nastavitelnou vlhkostí.

Video

Ceny amerických lednic

Kvalitní americká lednice rozhodně není drahý špás. Abyste si mohli udělat představu o tom, jaká investice vás čeká, máme pro vás krátký přehled cenových kategorií.

Americké lednice do 20 000 Kč

Nejlevnější americké lednice lze pořídit zhruba okolo 16 000 Kč, ale výběr není velký. Lépe je na tom sortiment v cenách od 18 do 20 tisíc korun, ale ne o moc.

Americké lednice do 30 000 Kč

Kategorie s největším výběrem, ve které taky naleznete velké množství nejprodávanějších amerických lednic současnosti. Vyberou si už i náročnější zájemci.

Americké lednice nad 30 000 Kč

I zde je výběr obrovský, nejdražší a nejlépe vybavené lednice běžně tohoto typu běžně stojí i 40 a více tisíc korun. Samozřejmostí je vynikající technologická výbava a můžete počítat i s ekonomičtějším provozem.

Nejlepší značky amerických lednic

Kteří výrobci jsou zárukou dobré kvality, vysokého výkonu, nízké spotřeby a poctivé porce vybavení a funkcí? Máme tu několik tipů na nejoblíbenější značky:

 • Samsung – Tato známá značka nabízí vynikající výběr různých variant amerických lednic, a to včetně cenově dostupných modelů. Zařízení této značky se obvykle těší vysokému hodnocení v testech amerických lednic.
 • LG – Tento výrobce se zaměřuje na lednice s vynikající výbavou a většinou i nízkou spotřebou. Cena je ale zpravidla vyšší (20 tisíc a víc).
 • Hisense – Tato značka není obecně příliš známá, ale překvapivě má na kontě hned několik nejprodávanějších amerických lednic u nás. Důvody lze spatřovat v příznivém poměru ceny a kvality a ve vysokém hodnocení v testech.
 • Beko – Beko nabízí slušný výběr úsporných (A++) amerických lednic v ceně obvykle od 20 do 40 tisíc korun.

Nejprodávanější americké lednice na trhu

Nejprodávanější americké lednice na trhu podle portálu Heureka.cz

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1LG GMX844MCKV
Nejlepší americká lednice LG
Energetická třída: F
Objem chladničky: 288 l
Objem mrazničky: 220 l
Hlučnost: 40 dB
Rozměry: 83,6 x 73,5 x 178,8 cm
Spotřeba energie za rok: 393 kWh
[usr 5 text="true" tooltip="true"]44000 Kč Číst recenze
#2Samsung RF23R62E3SR
Nejlepší americká lednice Samsung
Energetická třída: F
Objem chladničky: 426 l
Objem mrazničky: 204 l
Hlučnost: 41 dB
Rozměry: 90,8 x 78,8 x 177,7cm
Spotřeba energie za rok: 427 kWh
[usr 5 text="true" tooltip="true"]45000 Kč Číst recenze
#3Samsung RS66A8100SL
Oblíbený model
Energetická třída: F
Objem chladničky: 409 l
Objem mrazničky: 243 l
Hlučnost: 37 dB
Rozměry: 178 × 91,2 × 71,6 cm
Spotřeba energie za rok: 389 kWh
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]19300 Kč Číst recenze
#4Hisense RF540N4WF1
Dobrý poměr cena / výkon
Energetická třída: F
Objem chladničky: 302 l
Objem mrazničky: 178 l
Hlučnost: - dB
Rozměry: 181,7 × 79,4 × 70,6 cm
Spotřeba energie za rok: 388 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]24000 Kč Číst recenze
#5Gorenje NRM8182MX
Energetická třída: E
Objem chladničky: 256 l
Objem mrazničky: 149 l
Hlučnost: 42 dB
Rozměry: 181,6 × 79,4 × 64,3 cm
Spotřeba energie za rok:
293 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]23000 Kč Číst recenze
#6Whirlpool WQ9 B2L

Energetická třída: E
Objem chladničky: 388 l
Objem mrazničky: 206 l
Hlučnost: 37 dB
Rozměry: 91 x 70 x 187 cm
Spotřeba energie za rok:
338 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]36000 Kč Číst recenze
#7Concept LA6983ss SINFONIA

Energetická třída: E
Objem chladničky: 348 l
Objem mrazničky: 187 l
Hlučnost: 41 dB
Rozměry: 83,3 x 68,5 x 189,8 cm
Spotřeba energie za rok:
314 kWh
[usr 4.7 text="true" tooltip="true"]36000 Kč Číst recenze
0 Sdílení