Dárky

21+ tipů na nejlepší zážitkové dárky (daruj zážitek jako dárek)

surf aréna Praha - Letňany Co je nejlepší dárek? Porcelánový jelen, svetr nebo klíče od nového auta? Pokud se na chvíli oprostíte od utkvělé představy, že dárek musí být jen hmatatelný předmět, otevřou se vám nesčíslné možnosti. Dárek, který si nemůžeme postavit na poličku a který nám zůstane pouze jako vzpomínka, může být nakonec ten nejkrásnější.

Zážitky nejsou jen prchavé okamžiky. Mohou být mnohem trvalejší než pomíjivé předměty – proto jsou zážitkové dary stále oblíbenější. Mají mnoho výhod. V první řadě jsou vždy originálnější než ponožky nebo sada kosmetiky. A co víc? Výběr je opravdu nepřeberný. Stačí zapojit fantazii a kreativitu a můžete přijít na skvělé věci. A pokud jste s těmito dvěma vlastnostmi občas na štíru, není třeba zoufat.

Zážitkový dárek nemusíte kompletně celý vymyslet, naplánovat a zorganizovat sami. Můžete ho totiž pořídit už „hotový“ – stačí si správně vybrat. Ale kde hledat? Třeba právě v tomto článku. Máme pro vás inspiraci v podobě 21 tipů na nejlepší zážitkové dárky. A protože jsme mysleli na všechny, najdete mezi nimi dárky pro muže i ženy, pro mladé i seniory, pro páry či skupiny, cenově dostupné i luxusní a mnoho dalších. Tak tady jsou…

Originální dárky jako zážitky – TOP INSPIRACE

1. Tandemový seskok padákem

Nejprodávanější zážitkový dárek

Hned na začátek tu máme něco opravdu extra. O pojmu „tandemový seskok padákem“ jste určitě slyšeli. Znamená to, že uživatel zážitku je připoután ke zkušenému parašutistovi, který let (resp. pád) řídí, takže se může pouze bezstarostně kochat a zážitek si plně vychutnat. Seskok padákem patří v současnosti k nejžádanějším zážitkovým dárkům. Jde o adrenalinovou akci, při které jde spíše o překonání vlastního strachu než reálného nebezpečenství.

Tandemový seskok nabízí například portál Adrop.cz za cenu 3899 Kč. Padat přitom budete z výšky okolo 4 km nad mořem rychlostí až 200 km/h. Celková délka letu se pohybuje kolem 10 minut, ale bude to možná nejkrušnějších a taky nejpamětihodnějších 10 minut vašeho života – a taky života obdarovaného. Existují samozřejmě i náročnější varianty zahrnující i kurz a samostatný seskok, ale to už je přece jen vyšší liga.

2. Pivní lázně

Zážitek pro chlapy či páry, kteří milují pivo

Pivní lázně

Pokud byste chtěli spíš zvolnit tempo než zvedat hladinu adrenalinu, pak by vás rozhodně mohly zaujmout pivní lázně. Návštěvy a pobyty v pivních lázních jsou v současnosti nesmírně populární a v České republice najdete celou řadu zařízení, které tyto služby poskytují. Mezi nejznámější patří pivní lázně v Rožnově pod Radhoštěm, Chodové Plané či Plzni, ale najdete je třeba i ve Praze, Štramberku, Olomouci, Ostravě a na dalších místech. Stačí si vybrat to, které je vám nejbližší nebo vás zaujme.

Tento zážitek je ideální jako zážitkový dárek pro pár. Ceny jsou velmi různorodé, liší se podle konkrétních lázní, délky pobytu, množství a typu procedur a služeb a dalších faktorů. Nejlevnější pobyty pro dva lze někdy pořídit už okolo 1000 Kč. V pivních lázních zažijete skvělou relaxaci a budete se doslova koupat v českém národním nápoji.

3. Simulátor volného pádu – větrný tunel

Pro milovníky adrenalinu

Volný pád můžete zažít při seskoku padákem nebo třeba bungee jumpingu. Ne každý si ale troufá na něco takového. Přesto si můžete pocit volného pádu vyzkoušet – a to v simulovaném prostředí takzvaného „větrného tunelu“. Jeden z nich se nachází v Letňanech u Prahy, má průměr 4,3 m a vzduch v něm fičí rychlostí až 270 km/h. To je dost, aby vás to zvedlo nejen ze židle, ale i odlepilo od země.

Turbína umístěná v podlaze vás nadzvedne a zažijete stejný pocit jako při seskoku padákem, ale beze strachu z výšky. Tento zážitek vás navíc vyjde podstatně levněji. Cena za 3 minuty v tunelu začíná někde na 1500 Kč. Tato zábava je navíc vhodná i pro skupiny.

4. Let balónem

Romantický zážitek pro pár

A zase vzhůru do oblak. Tentokrát ale v horkovzdušném balónu. Tímto klasickým a vpravdě romantickým dopravním prostředkem se můžete proletět na bezpočtu míst v České republice a jde o další skvělý zážitkový dárek pro pár. Obdarovaní si budou moci vychutnat společné chvilky stovky metrů nad zemí a kochat se výhledem na jejich oblíbené město nebo kraj.

Let trvá obvykle hodinu a za tu dobu balón urazí kolem 15 km. Samozřejmě ho řídí zkušený instruktor, který se stará o bezpečný let. Cena takového vzdušného výletu se v současnosti pohybuje okolo 3500 Kč.

5. Zážitková jízda ve formuli

Daruj zážitek na který se nezapomíná

Pokud se blízký, kterého se chystáte obdarovat, drží raději při zemi, ale za to nepohrdne pořádnou rychlostí, máme pro vás tip na skvělý prezent. Jde o ideální zážitkový dárek pro muže a fanoušky rychlých kol a zahrnuje svezení v jednom z nejrychlejších strojů světa. Samozřejmě je řeč o formuli.

Tento dárek najdete například na portále Adrop.cz, kde je k dispozici jízda ve formuli F4 Mygale. Tento vůz dosahuje zrychlení z nuly na sto za 3,6 vteřiny a můžete v něm svištět na okruhu v Pelhřimově po celých pět kol. Pokud se vám to snad zdá málo, v nabídce je i varianta na osm kol. Cena od 3 990 Kč.

6. Pasení ovcí v Beskydech

Skvělý a originální zážitkový dárek

Pasení ovcí v Beskydech

A teď pro změnu zase trocha idylky. Takzvaná agroturistika je stále oblíbenější volnočasovou disciplínou. Zahrnuje pobyt v přírodě a taky různé rustikální činnosti, v tomto případě je to pasení ovcí a to rovnou v srdci Beskydských hor, které jsou salašnictvím a chovem ovcí proslulé.

Tento zážitek představuje dokonalý únik z městského shonu a stresu a určitě s ním potěšíte osobu, které už práce a starosti tak trochu přetékají přes hlavu. Vyšlete je proto do nespoutané přírody, kde dostanou do ruky bačovskou hůl, pět oveček, něco na svačinu a budou si moct trochu srovnat myšlenky. Cena od 1 500 Kč.

7. Kurz bezpečné jízdy (škola smyku)

Pro milovníky řízení všeho druhu

Tenhle dárek je taková perlička. Můžete jím obdarovanému jemným a vtipným způsobem naznačit, že jeho řidičské schopnosti by potřebovaly trochu vypilovat. Za cca 1900 Kč pak může podstoupit cca 4hodinový kurz, kde bude v bezpečných podmínkách vystaven různým rizikovým okolnostem, jako je ledovka, mokrá vozovka, překážky apod. Na vlasní kůži jej otestoval i Petr Koukal s partnerkou Gábinou Koukalovou.

8. Luxusní wellness den pro dámu

Zážitkový dárek pro ženu

Luxusní wellness den pro dámu

A teď něco vyložené pro dívky, ženy a dámy. Protože která by odolala troše parádního rozmazlování ve wellness centru? Tento dárek sice nepatří mezi úplně nejoriginálnější, je to spíš sázka na jistotu. Možností je v každém městě a kraji v ČR bezpočet a výhodou je i bezpočet typů programů a pobytů, nemluvě o obrovské cenové rozmanitosti.

Námi doporučený wellness den pro ženy se odehrává v Praze (Italská ulice) a čeká vás očistná terapie nohou, privátní hodinové wellness, masáž nohou a chodidel, body peeling, olejová masáž, horké bylinky, mléčná koupel a na závěr to vše spláchnete lahodným zeleným nebo zázvorovým čajem. Cena je 3900 Kč.

9. Let ve stíhačce L-29

Pořádný adrenalinový zážitek pro nejnáročnější

Odpočinek ve wellness studiu má obdarovaný za sebou a přišel čas ho šokovat něčím naprosto neuvěřitelným! Pozor – tento dárek už je hodně žhavé a exkluzivní zboží a musíte počítat s tím, že se pořádně plácnete přes kapsu (cena začíná na 21000 Kč). Jsou ale příležitosti, kdy se člověk chce trochu předvést a potěšit svého bližního něčím opravdu výjimečným.

A co vás napadá extrémnějšího než právě let ve stíhačce? Na portále Adrop.cz můžete získat poukaz na výlet ve stíhačce L-29 Delfín, ve které lze zažít přetížení až 5G a dosáhnout rychlosti skoro 900 km za hodinu. Zážitek si osobně vyzkoušel třeba biatlonista Michal Šlesingr.

10. Bungee Jumping Zvíkov

Klasický zážitek pro milovníky adrenalinu

Bungee Jumping Zvíkov

Bungee jumping patří mezi naprosté klasiky, pokud jde o adrenalinové sporty. Pokud víte o někom, kdo si na tento zážitek dělá už dlouho zálusk, neváhejte ho obdarovat. Jeden seskok vyjde na cca 1500 Kč a míst, kde si lze tuto kratochvíli vyzkoušet je u nás nepočítaně.

Za nás doporučujeme ten ze Zvíkovského mostu v okrese Písek. Čeká vás seskok z několika desítek metrů volným pádem. Skáče se od června do záží a to za každého počasí. Pouze o víkendech.

11. Tandem paragliding

Krásný zážitek s prvky adrenalinu

tandem paragliding

Paragliding je aktivita velmi populární především v horských oblastech, kde je možné z výšky pozorovat krásnou krajinu. Tandemový paragliding je stejně jako tandemový skok padákem vedený zkušeným profesionálem, ke kterému bude obdarovaný připoutaný. Jde o výjimečně krásný zážitek okořeněný určitou dávkou adrenalinu. Cena zhruba 15 minutového letu se pohybuje okolo 2200 Kč a můžete vybírat z lokalit po celé ČR.

12. Víkend na plachetnici

Co takhle zážitek jako svatební dar nebo zážitek pro celou rodinu?

V našem inspirativním žebříčku jsme se už několikrát podívali do oblak a svezli jsme se po pevné zemi. Je tedy jasné, co nám schází. Voda. A jak si vodu užít lépe než z paluby krásné jachty. Asi si říkáte, že nejbližší moře je přece jen trochu z ruky, ale nevadí – i u nás je dost rozlehlých vodních ploch, na kterých si lze dopřát dobrodružnou plavbu.

Například portál Essence.cz nabízí víkendový pobyt na kajutové jachtě až pro 4 osoby na lipenské přehradě, který dohromady vyjde na 5300 Kč. Jachtu navíc můžete během pobytu sami řídit!

13. Vyhlídkový let letadlem

Oblíbený zážitkový dárek

Z vody zpátky do oblak. Tentokrát ve vyhlídkovém letadle. Nejde o žádnou žhavou novinku, ale dlouhodobě velmi oblíbenou atrakci. Můžete ji darovat třeba osobě, která se ráda podívá na svět z výšky, ale nestojí o velké dobrodružství, natož adrenalinový nářez. Vyhlídkové lety mají i tu výhodu, že jsou dostupné za poměrně příznivé ceny a můžete je využít na velkém množství míst.

Na portálu Adrop.cz můžete vybírat z desítek vámi nejbližších lokalit. Přičemž ceny začínají již na 1365 Kč za vyhlídkový let na 20 minut pro 1 osobu a končí třeba na 60 minutovém vyhlídkovém letu pro 2-3 osoby.

14. Jízda v supersportu

Pro milovníky benzínu a rychlé jízdy

Někdo je na formule a někdo dá přednost ladným supersportům. Projížďky v luxusních sportovních vozech patří k hitům a je to zajisté taky skvělý dárek pro někoho, o kom víte, že automobily značek jako Ferrari, Lamborghini nebo třeba Porsche obdivuje.

Tyto jízdy lze využít na mnoha místech v ČR v různých vozech, stačí najít tu správnou variantu. Ceny za projížďku přitom nemusí být zvlášť vysoké a v některých případech se vejdete i pod tisíc korun.

15. Indoor surfing – Surf aréna Praha

Vhodné i pro ženy, děti (od 6 let) i muže

surf aréna Praha - Letňany

Surfování na divokých vlnách zná přinejmenším z filmů každý a leckdo by si ho rád vyzkoušel. Přirozené podmínky pro tento sport bychom u nás ale hledali marně a ani moře a oceány kolem Evropy nejsou pro surfování právě předurčené. Přesto si můžete nějakou tu vlnu zbrázdit – a to dokonce pod střechou, tedy v simulovaném prostředí.

Tato možnost se nabízí v pražské Surf Aréně v Letňanech a jedna půlhodinová lekce vyjde na nějakých 800 Kč. Samozřejmě můžete zvolit i delší kurz a třeba si i nechat pořídit videozáznam. Výhodou tohoto dárku je, že si ho mohou užít i děti už od 6 let.

16. Ochutnávka rumů

Gurmánský zážitek

Nyní něco ze zcela odlišného soudku. Konkrétně ze soudku s rumem. Máme tady další parádní zážitkový dárek pro muže, ale jistě se najdou i dámy, které by něco takového ocenili. Každopádně je na čase si uvědomit, že rum zdaleka není synonymem pro tuzemák. A jak jinak proniknout do tajů tohohle výsostného nápoje než ochutnávkou nejlepších originálních kousků přímo z rumové vlasti, tedy z karibských ostrovů.

Portál Adrop.cz nabízí ochutnávku 5 druhů špičkových rumů pro jednu osobu už od 600 Kč pod taktovkou zkušeného barmana. Očekávejte jedinečný chuťový zážitek.

17. Řízení BVP

Pro opravdové muže

Řízení BVP

Chystáte se obdarovat blízkého přítele nebo rodinného příslušníka při skutečně významné příležitosti a víte, že jeho zálibou je vojenská technika? Pak tu pro vás máme exkluzivní tip na dárek. Jde o projížďku v obrněném transportéru BVP-1 na tankodromu v Milovicích u Prahy.

Jde pravda o poněkud dražší dárek (hodina jízdy za cca 6000 Kč), ale taky zcela neopakovatelný zážitek.

18. Letecký simulátor Airbus A320

Staňte se pilotem na zkoušku a bez rizika

Stát se pilotem si přál v dětství (a často i v dospělosti) ledaskdo. Teď můžete někomu umožnit, aby si život pilota na chvíli vyzkoušel – a to aniž by došlo k ohrožení veřejnosti. V Praze v ulici Na Radosti se nachází letecký simulátor, který věrně kopíruje kokpit mohutného letadla Airbus A320.

Tento simulátor navíc není rezervován jen skutečným budoucím pilotům a vyzkoušet si ho může každý. Půlhodinový let vyjde na necelé 2000 Kč, vybrat si ovšem můžete i hodinu a jeden a půl hodinový let.

19. Universita del Caffe – Kurz kávy

Pro milovníky kávy

Kurz kávy

Káva je in. A spousta lidí se považuje za samozvané odborníky na tento ušlechtilý nápoj. Teď je tu ale možnost něco se o kávě dozvědět od skutečných profesionálů a povznést své znalosti a zkušenosti na novou úroveň. Intenzivní jednodenní kurz kávy může být rozhodně originálním a přínosným dárkem.

20. Mushing – jízda se psím spřežením

Pro milovníky zvířat a pořádného dobrodružství

Jízda se psím spřežením je ztělesněním snů o dobrodružství v drsné přírodě. Za tímto zážitkem ale není nutné jezdit až do Kanady nebo na Aljašku, vyzkoušet si to můžete dokonce i přímo v naší zemi – a to třeba na Vysočině, na Šumpersku v Olomouckém kraji, v Jeseníkách nebo v Peci pod Sněžkou.

Hodinová projížďka se psím spřežením pro jednu nebo dvě osoby navíc ani nevyjde tak draho. Na portále Adrop.cz lze tento zážitek pořídit už od cca 1600 Kč. Můžete si dokonce vybrat, zda chcete vyrazit za denního světla, nebo pod rouškou tmy.

21. Flyboarding

Pořádný future zážitek na léto

Flyboarding

Na závěr tu pro vás máme drobnou raritu. Při tomto zážitku se obdarovaný bude moct čtvrt hodiny vznášet nad vodní hladinou pomocí pozoruhodného zařízení zvaného flyboard, se kterým lze vystoupat až do 9metrové výšky. Ještě lepší je, že tento zážitek je vhodný i pro děti už od 12 let, které takovou atrakcí nejspíš ocení ještě mnohem víc než dospělí.

A kam vyrazíte za tímto zážitkem? Do Vrané nad Vltavou u Prahy a vyjde vás na necelé 2 tisíce korun.

Zážitkové dárky můžete darovat také jako dárkové poukázky.

0 Sdílení