Dárky Pro děti

7 tipů na nejlepší interaktivní hračky – mluvící pejsek je nejoblíbenější

Každý rodič přemýšlí, jak své děti zabavit, dopřát jim to nejlepší pro jejich radost i rozvoj. Dávno už není problém s nedostatkem hraček či atraktivních podnětů. Spíše naopak s jejich přemírou. Jak si mezi záplavami produktů pro děti vybrat takový, který bude mít úspěch a dítě u něj chvíli vydrží? V poslední době patří mezi favority pro nejmenší i větší děti interaktivní hračky. Takové, které umí reagovat, mluvit, zpívat, přednášet básničky nebo se pohybovat.

U malých dětí jsou tyto hračky velmi vděčnou záležitostí a většinou patří k těm, které neskončí po prvním prohlédnutí v koutě, ale upoutají pozornost na delší dobu. Dítě se učí hračku ovládat, hledá své oblíbené zvuky či říkanky, učí se je. Zkrátka, má o zábavu na nějakou tu chvilku postaráno. V dnešním článku se proto podíváme na nejlepší interaktivní hračky – snad vám naše malé recenze pomohou s rozhodováním.

Originální interaktivní hračky – TOP INSPIRACE

1. Fisher-Price Mluvící pejsek CZ

???? Favorit naší redakce

Jasnou špičku mezi interaktivními mluvícími hračkami pro kluky i holky představuje tahle osvědčená záležitost. Pejsek značky Fisher-Price, který se dlouhodobě těší mimořádné oblibě a patří k nejprodávanějším hračkám ve své kategorii.

Pejsek má docela štědré rozměry (33 cm na výšku) a umí toho napovídat a zazpívat opravdu hodně. Ovládá se zmáčknutím nohou, rukou, srdíčka na hrudi anebo jednoho ouška. Má taky tři úrovně „obtížnosti“. Čím vyšší zvolíte, tím delší a složitější písničky, průpovídky a říkanky dítěti pejsek na zmáčknutí odpovídá.

V zásobě má poměrně slušné množství pěkných básniček a písniček, které vám coby rodičům nejspíš nebudou trhat uši. Tomu napomáhá i docela příjemný hlas a kvalitní reprodukce bez chrčení, zkreslení nebo jiných nervy drásajících neduhů. To je dost důležitá výhoda, protože musíte počítat s tím, že budete pejska poslouchat hodně často.

Pěkné je i zpracování, potěší taky, že baterie vydrží poměrně velmi dlouho. Pejsek je vhodný pro děti od cca půl roku věku, ale více ho docení spíš, až budou ještě o pár měsíců starší – a pravděpodobně se k němu budou vracet ještě i mnohem později.

2. Albi Kouzelné čtení Elektronická tužka a kniha Pohádkové učení

Další hit mezi interaktivními hračkami. Speciální elektronická tužka od Albi je určena už malinko odrostlejším dětem. Výrobce ji doporučuje od tří let, ale pravděpodobně zaujme i děti třeba o rok mladší, které však ještě plně nedocení veškeré její možnosti. Tužka st knihou Albi je velice dobře hodnocená a žádaná záležitost a drtivá většina rodičů hlásí skvělé zkušenosti. V roce 2020 se tato hračka stala „Produktem roku“ ve své kategorii ve významné anketě portálu Heureka.cz.

Tužka po doteku na obrázek či text ve speciální knížce (knížky je možné dokupovat) přednáší a povídá – samozřejmě informace související s konkrétním místem v knize. Rozhodně jde o atraktivní koncept, který zabaví a předškolák se může i něco naučit. Tužka umí i další věci, má vlastní integrovanou paměť, SD slot na paměťovou kartu, MP3 přehrávač, dítě si může i samo zkusit něco namluvit – a k tužce lze připojit i sluchátka. Možností, které tato hračka skýtá, je prostě opravdu hodně a určitě sklidí úspěch. Snad jedinou nevýhodou je přece jen poněkud vyšší cena – což je ovšem u interaktivních hraček bohužel obecný standard.

3. LEGO Boost 17101

Specialitu pro náročnější (a starší) děti představují funkční Lego roboti Lego Boost. Hračka nejspíš zaujme především kluky a děti se zájmem o technologie, mechanické hračky, stavebnice a podobně. Ze stavebnice, která má přes 800 dílků si dítě může sestavit vlastního robota. Toho lze „spárovat“ s mobilní aplikací a programovat tak, aby reagoval na hlasové povely, pohyboval se a vykonával další činnosti.

Sestavit lze až pět modelů (samozřejmě podle podrobného přiloženého návodu), přičemž každý umí něco specifického a má taky své jméno. Sestavit lze třeba kytaru, která umí hrát; kocourka pijícího mléko, pohyblivého robůtka Vernieho; jezdící a střílející auto nebo robota stavitele. Tato stavebnice umožňuje nejen samotné stavění, ale i programování robotů. Aplikace je přitom samozřejmě koncipovaná tak, aby byla zvládnutelná a atraktivní pro děti odpovídajícího věku (kolem 7 let).

4. Fisher-Price pejskův hrací stolek

Stolek od již zmíněné (pejsek) značky Fisher-Price (výrobce Mattel) představuje interaktivní pole působnosti pro holky i kluky od velmi raného věku. Stolek umí s dětmi růst a podobně jako zmíněný pejsek nabízí i několik úrovní hry. Interaktivních prvků je na stolečku opravdu velké množství. Cuplíčky, knoflíky, hýbátka.

Stolek je navíc dvojjazyčný (čeština i angličtina), takže dítě se může seznamovat i s cizím jazykem. Podobně jako pejsek umí stolek přehrávat písničky, říkanky, povídání a sortiment těchto interakcí je značně široký. Stolek se těší i skvělým recenzím a hodnocením, takže ho lze určitě doporučit.

5. Fisher-Price Naučný Laptop CZ

Značku Fisher-Price nese i další interaktivní hračka, která má tentokrát podobu „prvního notebooku“ či chcete-li laptopu. Dítě se s pomocí jednotlivých prvků může učit barvy i čísla, rozvíjí i jemnou motoriku. Hračka je z odolného a kvalitního (nezávadného) plastu, takže snese i poněkud méně šetrné zacházení než běžný notebook. Pokud vaše dítko od útlého věku tíhne k informační technologii, může být tento laptop skvělá volba.

6. Teddies Krtkův naučný mobil

Další interaktivní hračka nese tvář slavného a stále milovaného Krtečka. Tentokrát nabízí atraktivní podobu dotykového mobilu. Dítě si může osvojovat čísla či barvy, mobil umí hrát taky různé melodie a zvuky. Procvičí jemnou motoriku a ratolest bude jistě ráda, že má vlastní mobilní telefon jako táta a máma. Výhodou je i to, že jde o jednu z cenově dostupnějších interaktivních hraček (cena cca 250 Kč).

7. Albi Elektronická tužka s knihou Hravá angličtina

Ještě jedna Albi tužka s knihou na závěr. Princip je stejný jako u výše popsaného produktu, v tomto případě se však kniha zaměřuje na výuku cizího jazyka, konkrétně angličtiny. První slovíčka i věty od rodilých mluvčích pomohou dítěti seznámit se s tímto světovým jazykem už v raném věku.

Nejprodávanější interaktivní hračky dle Heureka.cz?

Jak vybrat interaktivní hračku?

Interaktivní hračky mají jednoduché ovládací prvky zvládnutelné pro děti, umějí mluvit, zpívat, vydávat zvuky, počítat, často nabízejí světelné efekty a některé se i pohybují (v našem žebříčku např. hračka Lego Boost). Jsou velmi oblíbené u dětí i rodičů.

Do našeho žebříčku jsme zahrnuli oblíbené, výborně hodnocené a nejprodávanější varianty. Všechny dokážou poskytnout spoustu zábavy a jsou kvalitně, odolně a bezpečně zpracované. Konkrétní volba pak závisí především na vašich finančních možnostech, věku dítěte – ale samozřejmě i na tom, co má rádo. To ví nejlépe jenom rodiče. Dítě, které miluje plyšáky a rádo se tulí, určitě ocení pejska Fisher-Price, který patří mezi nejpovedenější interaktivní hračky posledních let. Hravý laptop či mobil zas jistě zaujme děti, které se od útlého věku zvídavě sápou po vašem počítači nebo telefonu.

U interaktivních hraček je důležitá dostatečná jednoduchost ovládání – velká tlačítka a prvky, které lze snadno zmáčknout (tedy úměrně k věku). Důležitá je taky odolnost a bezpečnost; použití nezávadných materiálů. Tyto podmínky splňují všechny hračky v našem testu.

A kam dál?

Podívej se také na tipy na nejlepší dárky pro roční dítě a třeba si vybereš tam.

0 Sdílení