Dárky

Tipy na nejlepší dárky pro babičku

Tipy na nejlepší dárky pro babičku Dnes tu pro vás máme další inspirativní „dárkový“ článek a tentokrát se podíváme na to, čím potěšit babičku. Je to velmi speciální téma, protože své babičce chce každý udělat radost, ale ne vždy je snadné vymyslet vhodný dárek. Tady jsou tipy na nejlepší dárky pro babičku.

Leckdo nakonec raději vsadí na nějakou osvědčenou jistotu, než aby se pokoušel o zajímavý a originální dar. Pravda, babičky zpravidla nebývají náročné a od vnoučat je potěší úplně cokoli. Přesto vás náš výběr možná ponoukne k tomu, abyste se pustili do méně probádaných vod a babičku při příležitosti narozenin nebo pomalu se blížících Vánoc překvapili něčím svěžím a neokoukaným.

Níže uvedené dárky pro babičku jsou vhodné nejen k 60., 70. či 80. narozeninám, stejně jako k vánocům či jiným příležitostem.

1. Karel Gott – 80/80 Největší hity 1964-2019 4CD (od 339 Kč)

Karel Gott už sice není mezi námi, ale jeho hvězda rozhodně nevyhasla. Naopak. Možná je právě ten správný okamžik zavzpomínat třeba společně s babičkou na jeho největší hitovky, kterými zásoboval český národ po mnoho desítek let. V jednom parádním kompletním balením je najdete ve výběru „Největší hity 1964-2019“, který obsahuje rovnou CD písniček našeho Zlatého slavíka.

O tom, že je toto album dobrá volba, svědčí i fakt, že jde o vůbec nejprodávanější hudební album současnosti. Pokud má vaše babička hudbu Karla Gotta ráda, máte na dokonalý dárek zaděláno.

2. Deka Sada Warm Hug V3 od Dormeo (od 1380 Kč)

Léto už je definitivně za námi a čeká nás spousta chladných a sychravých podzimních a zimních dní. A co může být v takovém období lepší, než zabalit se do hřejivé a hebké přikrývky, hlavu složit na stejně hřejivý polštář a upíjet čaj třeba při sledování televize (nebo poslechu hitovek Karla Gotta).

V takové idylce by jistě i vaše babička našla zalíbení, a tak ji můžete potěšit dárkovou sadou Warm Hug V3, která obsahuje rozměrnou deku a pohodlný polštářek. Materiálem je mikro-plyš a flís a můžete si vybrat z vícero barevných variant

3. Babičko vyprávěj – kniha pro uchování vzpomínek (od 390 Kč)

Když před pár lety vyšla kniha „Babičko, vyprávěj“ stal se z ní okamžitě trhák. Šlo totiž o jedinečný nápad. Krásně graficky zpracovaná kniha slouží jako deník k zaznamenání vzpomínek a zážitků. Kniha ale nenabízí pouze prázdné stránky. Podporuje a směruje zapisovatele pečlivě zvolenými a inspirativními otázkami.

Vaše babička tak může zaznamenat své bohaté prožitky a zkušenosti a knihu si určitě ráda (a nejen jednou) přečte celá rodina.

4. Desková hra Jak to tenkrát bylo? (od 390 Kč)

Další dárek, který osvěží vzpomínky a inspiruje k vyprávění starých příběhů – tentokrát se ale může zapojit třeba celá rodina. Společenská desková hra Jak to tenkrát bylo k tomu přímo vybízí. Hra obsahuje historické fotografie, je velmi srozumitelná a přitom zábavná. Perfektní aktivita pro rodinné sešlosti a návštěvy.

5. Zástěra na vaření (od 189 Kč)

Milujete babiččinu kuchyni a chcete jí to milým způsobem sdělit? Pak tu pro vás máme zajímavý tip na dárek, který je praktický, potěší a přitom nezatíží váš rozpočet. Řeč je o kuchyňské zástěře, která je užitečným vybavením každé kuchařky a hospodyně.

Skvělý výběr najdete například v internetovém obchodě 4Home.cz, kde jsou zástěry jednoduché i s atraktivními vzory. Sáhnout například můžete i po sadě, která bude navíc obsahovat třeba kuchařské chňapky či utěrky.

6. Digitální fotorámeček s fotkami vnoučat (od 1449 Kč)

Rozumí si vaše babička s moderními technologiemi? Dneska už to není nic neobvyklého, ale i kdyby ne, nevadí – i tak jí můžete udělat radost digitálním fotorámečkem. O jeho „náplň“ se koneckonců můžete postarat sami a dárek tím bude o to zajímavější a osobnější.

Cena digitálních rámečků se pohybuje v rozmezí od cca 600 do 2500 Kč, můžete tedy vybírat i podle vlastních rozpočtových možností. Například rámeček Hama Steel Basic 8SLB 8″ má vysoké rozlišení 1280 x 768 pixelů, nabízí i kalendář, hodiny, dálkové ovládání a je kompletně počeštěný. Rodinné fotografie stačí nahrát na USB disk.

7. Vymakaný váleček na těsto (od 489 Kč)

Váleček na těsto? Asi vás napadne, že těžko může být něco banálnějšího. Ale není váleček jako váleček. Třeba takový váleček na těsto TESCOMA DELÍCIA je záležitost opravdu pro fajnšmekry a pečení s ním půjde jedna báseň. Váleček má nepřilnavý povrch z plastu, ale především nabízí unikátní možnost nastavit si tloušťku těsta od 2 do 8 mm. Dokonalý dárek pro každého milovníka pečení.

8. Rýžovar Sencor SRM 0600WH (od 399 Kč)

Schovává vaše babička ještě rýži pod duchnu, aby tam „došla“? Když jí pořídíte rýžovar, tak už nebude muset. Toto zařízení je v posledních letech velice oblíbené, protože v něm lze naprosto jednoduše a bezpracně připravit dokonale chutnou, vláčnou a voňavou rýži.

Rýžovary jsou navíc poměrně levná záležitost. Například model Sencor SRM 0600WH vyjde ani ne na 400 Kč a přitom jde o nejprodávanější rýžovar současnosti.

9. Vtipné tričko pro babičku (od 399 Kč)

Trička s nápisem patří mezi velice oblíbené dárky. Tento typ prezentu ocení nejen mladší generace. Na stránkách Bezvatriko.cz proto najdete velice pěkný výběr tematických dárkových triček pro babičku s vtipnými nebo laskavými nápisy. Pokud si myslíte, že by vaše babička takový dárek ocenila, určitě si vyberete.

10. Vyhřívaná elektrická deka (od 999 Kč)

Elektrická deka, parádní vynález, který většina starších lidí buď má, nebo by si ho přála. Pokud vaše babička patří do druhé zmíněné skupiny, tak je nejvyšší čas se pod stromečkem nebo u narozeninového dortu trochu předvést.

Velmi pěkná je třeba vyhřívaná deka Gallet CCH130, která umožňuje nastavení hned 9 teplotních stupňů.

11. Vyhřívaná bota pro teplé nohy (od 699 Kč)

Ještě tu máme velice zajímavou alternativu vyhřívané deky. Jde o vyhřívanou botu, resp. „dvoubotu“, ve které si může vaše babička krásně zahřát nohy. Fungování je podobné jako u klasické deky a tuto vymoženost nabízí například značka Sencor.

Bota má samozřejmě dálkové ovládání, na kterém je možná i regulace teploty. Velkou výhodou je vyjímatelná vložka, kterou lze prát. Pro větší bezpečnost je botka opatřena i automatickým vypínáním.

12. Kuchyňský robot ETA 0028 90030 Gratus (od 699 Kč)

Přemýšlíte nad opravdu špičkovým dárkem pro zvláštní příležitost? Pak tu máme jeden tip, který ocení zejména babičky, které jsou náročné a nadšené kuchařky. Jde samozřejmě o kuchyňský robot. V současnosti je nejprodávanějším robotem model ETA Gratus, který vás vyjde na cca 9 tisíc korun. To je sice hodně, ale je to dobrá příležitost, aby se na pořádný dárek složilo víc členů rodiny.

Robot nabízí bezpočet funkcí jako míchání, sekání, šlehání, mixování či strouhání. Jde o skvěle vybavený nástroj, který v kuchyni odvede obrovské množství práce.

13. Strom života naší rodiny (od 469 Kč)

Spousta lidí se velice zajímá o svůj rodokmen a historii své rodiny. Pokud je tahle záliba blízká i vaší babičce, pak se jí jistě bude líbit kniha Strom života naší rodiny. Jde o knihu, která je určena právě k zaznamenání rodokmenu a mnoha dalších informací o rodu a jeho příslušnících. Předností je velmi pěkné a kvalitní zpracování. Pokud knihu vyplníte, jistě se stane rodinným klenotem.

14. Fotokniha s fotkami rodiny (od 89 Kč)

Další inspirace z kategorie „knižních“ dárku. Tentokrát jde o tzv. fotoknihu. Fotokniha rozhodně není jen obyčejné album, jde o mnohem vyšší ligu. Fotografie, které vyberete, vám poskytovatel vytiskne na kvalitním papíře a sváže do podoby knihy, která může vypadat velmi profesionálně.

Tento typ služby nabízí u nás řada společností. Mezi nimi například Empikfoto.cz. Podobu knihy si můžete navrhnout sami pomocí speciální aplikace.

15. Fotokalendář (od 199 Kč)

Fotokalendáře patří k vůbec nejvděčnějším a nejoblíbenějším dárkům dávaným především v rámci rodiny. Babička je proto ideální cílovou skupinou. Do fotokalendáře můžete vybrat například nejpovedenější fotky vnoučat z daného roku anebo fotky od rodinného fotografa, fotky z exotické dovolené – no prostě cokoli vás napadne a co vaše babička ocení. Velmi pěkné a přitom cenově dostupné fotokalendáře vyrábí na míru třeba již zmíněná společnost Empikfoto.cz.

16. Svíčka Yankee Candle pro chvíle pohody (od 313 Kč)

Vonné svíčky patří k oblíbeným dárkům pro babičky. Ale značka Yankee Candle je něco jako Mercedes mezi vonnými svíčkami. Tento tradiční výrobce funguje už mnoho desítek let a najdete u něj například sortiment krásných a vysoce trvanlivých svíček ve velice stylovém balení v podobě designové skleněné nádobky. Vybírat přitom můžete z širokého repertoáru vůní, barev a velikostí, takže jistě najdete to pravé ořechové.

17. KVĚTINOVÉ DÁRKOVÉ SETY k narozeninám až domu (od 449 Kč)

Teď něco z klasického soudku, ale s velmi atraktivní přidanou hodnotou. Květy vždy potěší – a jsou skvělým dárkem pro každou dívku, ženu či dámu. Pokud chcete babičce poslat krásnou kytici, můžete to navíc udělat velice stylově.

Například internetový obchod Kvetinyexpres.cz nabízí donášku květin a jejich předání přímo do rukou obdarovaného. Navrch můžete přidat přání a třeba i bonboniéru, lahev vína nebo jinou milou drobnost.

18. Kuchařka (od 223 Kč)

Kuchařky patří v naší zemi k nejoblíbenější „literatuře“ a babička může být ideálním adeptem na dárek v podobě tohoto druhu knihy. Člověk přece nikdy není tak zkušený, aby se nemohl naučit něco nového. Problém ovšem nastává při výběru. Kuchařských knih je totiž doslova nepřeberné množství. Po které tedy sáhnout?

Obrovské oblibě se těší například knihy známého kuchaře Romana Vaňka. Kniha „Sladké poklady české a moravské kuchyně“ je dokonce aktuálně nejprodávanější kuchařkou u nás. Dalším oblíbeným autorem je Zdeněk Pohlreich, kterého zná nejspíš každý obyvatel české kotliny. Mezi jeho nejzdařilejší počiny patří kniha „Taková normální kuchařka“. Velmi oceňovaná je i kniha „Kuchařka pro dceru“ od Jany Florentýny Zatloukalové anebo kuchařka „Co naše babičky uměly a na co my jsme zapomněli“ Michaely Učňové.

19. Nordic Walking hůlky pro zdravé chození (od 329 Kč)

Perfektní dárek pro fyzicky aktivní babičku, která se ráda vypraví na svižnou procházku nebo výlet. Trekingové hole jsou mezi seniory velice populární. Poskytují oporu i v méně příznivém terénu nebo na náročnějších výšlapech a zároveň umožňují lepší zapojení celého těla.

Výběr trekingových holí je opravdu obrovský a není snadné se v nabídce zorientovat. Proto přidáváme tip na konkrétní hole, které jsou v současnosti nejprodávanější na trhu. Jde o model Acra 05-LTH130. Cena těchto holí se pohybuje okolo 300 Kč.

20. Předplatné časopisu (od 179 Kč)

Tento dárek je zajímavý a originální v tom smyslu, že není jednorázový, ale mnohonásobný. Své babičce můžete pořídit předplatné příhodného časopisu či magazínu – a ona pak bude dostávat svůj dárek do schránky třeba každý měsíc nebo v jiných intervalech v závislosti na tom, jaké periodikum zvolíte.

Vybírejte ale pečlivě. Můžete zvolit časopis, o kterém víte, že ho vaše babička nakupuje a čte. Ještě zajímavější však může být volba časopisu, který dosud nečte, ale který by ji mohl tematicky velice zajímat. Tak babičku potěšíte i tím, že ukážete, jak dobře ji znáte.

21. Robotický vysavač pro ulehčení práce (od 8000 Kč)

Robotický vysavač – kdysi hudba budoucnosti a rekvizita pro sci-fi příběhy, dnes zcela běžná záležitost. Pro seniory jsou robotické vysavače jako stvořené, protože jim ušetří spoustu namáhavé dřiny. Manipulace s těžkým vysavačem, práce s ohnutým hřbetem – to už není nic pro starší lidi.

Robotický vysavač bude hezky pravidelně luxovat sám od sebe. Stačí jen zvolit správný model. Cena těchto přístrojů se pohybuje od cca 1500 Kč až po deset a více tisíc korun. I levnější stroje přitom mohou dobře vypomoct. Nejoblíbenějším modelem současnosti je pak vysavač iRobot Roomba e5, který už nabízí velmi pokročilé možnosti.

22. Noc ve skleněné věži Tančícího domu pro 2 osoby s výhledem na Pražský hrad (od 9900 Kč)

Další tip patří do kategorie zážitkových dárků, které jsou stále populárnější a často předčí jakýkoli věcný dar v mnoha ohledech. Především po něm zůstanou krásné vzpomínky.

Velice originální je například dárek v podobě noci strávené ve slavném tančícím domě v Praze, který nabízí portál Esennce.cz. Výhodou je, že tento pobyt je určený pro dvě osoby, a tak může babička vyrazit třeba i s dědečkem, s kamarádkou anebo se k ní můžete připojit sami a užít si krásný večerní výhled na Prahu.

23. Degustační večeře pro dva v Žižkovské věži (od 2999 Kč)

Pokud vás první zážitkový dárek nezaujal, máme tady ještě alternativu v podobě luxusní degustační večeře pro dva v Žižkovské věži v Praze, ze které se lze kochat scenériemi celého města. Taky tento zážitek nabízí portál Esennce.cz, ale i jiných možností je nepředstavitelné množství. Stačí se na stránkách porozhlédnout a najít něco, co by se vaší babičce mohlo líbit.

24. Grešík Velká čajová kolekce 9 x 10 ks (od 265 Kč)

Čaje a čajové kolekce či sady patří k vděčným a osvědčeným dárkům. Pokud vaše babička tomuhle nápoji holduje, potěšte ji třeba „Velkou čajovou kolekcí“ od značky Grešík, ve které se nachází druhů čaje po 10 kusech.

25. Horkovzdušná fritéza (od 2199 Kč)

Kuchařských dárků už jsme vám představili hned několik, takže když přihodíme ještě jeden navrch, jistě nic nepokazíme. Tentokrát je naším tipem takzvaná horkovzdušná fritéza. O co vlastně jde? V podstatě o kompaktní troubu, ve které lze připravit oblíbené pokrmy i zcela bez tuku, a tudíž mnohem zdravěji a taky šetrněji vůči samotným surovinám.

Horkovzdušná fritéza je ideální pro přípravu křupavých hranolků, pečeného masa, ale i zeleniny, hub nebo ryb. Velmi podařeným a dobře hodnoceným zástupcem je fritéza AirVital značky Klarstein.

26. Sada ručníků a osušek (od 849 Kč)

Pokud uvažujete o praktickém dárku, pak mohou být skvělou volbou různé domácí textilie. Například povlečení anebo sady osušek a ručníků. Rozsáhlý výběr takových praktických a zároveň krásných a kvalitních sad najdete například v internetovém obchodě 4Home.cz.

27. Dámské brože (od 990 Kč)

Brože byly kdysi velká móda. A jak už to s různými módními trendy bývá, i brože se v poslední době vracejí na scénu. Svou babičku tak můžete potěšit krásným šperkem, který jí bude zdobit, když si vyjde do společnosti. Třeba na rodinnou oslavu nebo příjemnou večeři.

Velký výběr stylových broží najdete na stránkách internetového obchodu Vivantis.cz, který patří k nejlépe zásobeným prodejcům módních doplňků u nás.

0 Sdílení