Dárky

23 tipů na nejlepší originální dárky pro rybáře

Dárky pro rybáře

Máte v rodině nebo mezi přáteli vášnivého rybáře a přemýšlíte nad parádním tematickým dárkem? V dnešním „speciálu“ jsme pro vás připravili doslova záplavu inspirace. Našli jsme 23 skvělých dárků pro rybáře. Věříme, že některý z nich určitě padne do oka i vám – a samozřejmě především obdarovanému.

Dárky jsme rozdělili do dvou kategorií podle ceny. Ne každý si může dovolit utratit za dárek majlant a rybářské vybavení nepatří k levným záležitostem. Přesto jsme objevili celou řadu atraktivních i praktických drobností, které vás nepřijdou na víc než na několik set korun. Samozřejmě ale nebudou chybět ani dražší nápady, pokud se chcete rozšoupnout a sháníte prezent pro skutečně výjimečnou příležitost. Tak jdeme na to!

Originální dárky pro rybáře do 1000 Kč

# Voděodolné pouzdro na mobil (od 299 Kč)

Spigen Velo A600 Waterproof Phone Case Black

Voděodolné nebo vodotěsné pouzdro na mobilní telefon může být určitě příhodným a užitečným dárkem pro každého, kdo se často pohybuje v blízkosti vody. Rybáři jsou proto jasná a vděčná cílová skupina.

Takové pouzdro stojí v závislosti na typu a kvalitě od několika desítek po několik set korun. Pozor ale na rozdíl mezi voděodolností a vodotěsností. První výraz obvykle vyjadřuje schopnost krátkodobě odolávat působení vody nebo vlhkosti (déšť, pot apod.), vodotěsnost je vyšší stupeň a měla by zajistit přežití zařízení i při úplném ponoření do vody.

Vodotěsné / voděodolné obaly na mobilní telefony jsou většinou vyrobeny z měkkých plastů a neomezují možnost používání zapouzdřeného telefonu.

# Moskytiéra na hlavu (od 379 Kč)

čelovka

U vody je vždycky spousta otravného hmyzu. Nejjednodušším řešením, jak se mu ubránit, je použití moskytiéry. Rybář ale nemůže být omezen v pohybu, proto jsou pro tyto účely nejlepší jednoduché moskytiéry přímo na hlavu. Neváží skoro nic, neomezují ve výhledu a přitom ochrání před komáry i jinou havětí. Cena takové moskytiéry může být jen okolo 350 Kč (viz např. Tatonka Moskito Kopfschutz cub).

# Originální termoska na kávu či čaj (od 899 Kč)

čelovka

Rybaření není činnost na pár minut a v průběhu této meditativní činnosti je třeba doplňovat tekutiny. A po ránu nebo za chladných dní nejvíce bodnou teplé nápoje jako čaj nebo káva. Proto může být skvělým dárkem i cestovní termohrnek nebo termoska.

# Rybářské knihy (od 89 Kč)

čelovka

Zkušenosti jsou skvělá věc, ale bez teoretického základu jsou většinou nabývány zbytečně tvrdě. Kdo chce ve svém oboru vynikat, měl by se rozhodně vzdělávat. A platí to samozřejmě i pro rybaření. Proto určitě nešlápnete vedle s tematickou literaturou. Zajímavou publikací, ke které se mohou vracet i zkušenější rybáři, je třeba 1000+1 rada pro rybáře od Jaromíra Říhy nebo Rybářův zápisník (s atlasem sladkovodních ryb).

# Luxusní filetovací sada 3v1 (od 399 Kč)

čelovka

Když se při rybaření dařilo, přijde čas připravit z úlovku nějakou dobrotu. K tomuto účelu může skvěle posloužit například filetovací sada Giants Fishing Combo Fillet. Sada obsahuje speciální filetovací nůž s 16 cm kvalitní čepelí, pouzdro na nůž, ochrannou nylonovou rukavici, a dokonce i brousek. Velice pěkný a praktický a zároveň cenově překvapivě dostupný dárek.

# Kvalitní podběrák (od 751 Kč)

čelovka

Podběrák patří k elementárním prvkům vybavení každého rybáře a každý zkušený harcovník tuto pomůcku už má. Pokud je ale obdarovaným začínající rybář, který své vybavení teprve kompletuje, jistě bude z kvalitního podběráku nadšený. Mezi nejprodávanější modely patří podběráky:

# Vtipné rybářské triko (od 359 Kč)

čelovka

Vtipný a originální dárek pro rybáře v podobě trička určitě není špatný nápad. Výběr triček s vtipnými nápisy a potisky na rybářské téma je navíc překvapivě velký, takže určitě najdete takové, na kterém bude správný bonmot.

# Pláštěnka ve tvaru ponča (od 999 Kč)

Další zásadní součást rybářské výstroje. Bez pláštěnky to prostě nejde a rozhodně nestačí jen obyčejný „městský“ pláštík. Pláštěnka musí mít odolnost a pečlivě krýt celé tělo. Mezi takové patří například pláštěnka Frendo Breathing Poncho – Kaki, která je určena také pro rybaření a podobné aktivity. Vodní sloupec je 3000 mm, vyrobena je z velmi odolného a přitom lehkého materiálu.

# Placatka na zahřátí (od 299 Kč)

V sychravém počasí dostane rybář občas chuť na něco ostřejšího. Pokud nosí na srdci placatku s příhodným nápojem, může si rybolov značně zpříjemnit. Klasické placatky mívají objem obvykle okolo 200 až 250 ml a vyrábějí se z nerezové oceli. Zajisté jde o krásný a šikovný dárek, který navíc vyjde poměrně velmi levně. Placatky se dají pořídit už kolem 299 Kč.

# Pořádná taška na ryby Mivardi Executive (od 759 Kč)

Taška na ryby. Další nepostradatelná věc – tedy aspoň v případě, že se rybolov vydaří. Za zmínku rozhodně stojí rybářská taška značky Mivardi, kterou ocení především rybáři, již se zaměřují na lov kaprů. Taška nabízí velký vnitřní prostor se spoustou přihrádek na pomůcky a vybavení. Vyznačuje se extrémní odolností.

Další alternativní tašky pro rybáře:

# Rybářský obraz / fototapeta na zeď (od 719 Kč)

Zapáleného rybáře jistě potěšíte nejen dárky, které využije přímo při rybolovu, ale taky něčím, co mu bude jeho koníček připomínat i doma. Příkladem budiž pěkný rybářský obraz nebo fototapeta, kterou si obdarovaný ozdobí zeď. Výběr je značný, stačí se trefit blízkému člověku do vkusu.

# Rybářská vesta (od 699 Kč)

A na závěr ještě jeden nápad ze soudku tradiční rybářské garderoby. I speciální vesta může být skvělým dárkem a přitom nemusí jít o zvlášť drahou záležitost. Například vesta Ron Thompson Mesh Lite Fly Vest Stone má všechno, co je potřeba – a přitom ji koupíte už cca od 700 Kč.

# Rybářská váha Savage Gear Digi Scale L (od 649 Kč)

Bez rybářské váhy se rybolov neobejde. Používají se speciální digitální a přenosné váhy, které se vejdou do kapsy. Tyto váhy pracují s vysokou přesností. Zajímavým zástupcem je například rybářská váha Savage Gear Digi Scale L, která váží až do 30 kg, má podsvícený displej a je vyrobená z velmi odolného plastu.

Další alternativní váhy:

# AKU škrabka na šupiny (od 881 Kč)

Škrábání šupin nepatří mezi oblíbené aktivity. Tuto často náročnou „piplačku“ si jistě každý rybář rád odpustí. Proč si tedy nevypomoci moderním přístrojem, jako je například škrabka na šupiny slovenské značky Orava FS-48. Toto malé akumulátorové zařízení zbaví každou rybu šupin rychle a takřka bezpracně.

# Rybářské rukavice, které ochrání (od 229 Kč)

Rybářské rukavice jsou důležité pro pevné a bezpečné uchopení úlovku. Velmi pěkné rukavice přesně pro tyto účely najdete například v obchodech Decathlon pod značkou Caperlan. Cena je příznivá a kvalita na slušné úrovni.

Tipy na dražší dárky pro rybáře nad 1000 Kč

# Nafukovací člun ZICO Člun Carp Rider 3 (od 6540 Kč)

Tohle už není žádná drobnost, ale super dárek i pro nejvýznamnější příležitost. Rybářský člun Carp Rider 3 je určený pro rybolov především v klidnějších vodách. Konstrukce je velmi pevná a odolná, opatřená lamelovou podlahou, součástí je i držák na motor, takže z obyčejného člunu můžete udělat motorový. Nosnost člunu je až 300 kg.

# Chytrý sonar na ryby Deeper Fishfinder Pro (od 4989 Kč)

Perfektní vychytávka pro rybáře, kteří nespoléhají jen na tradiční metody a nebojí se sáhnout po technologických výdobytcích za účelem zvýšení úspěšnosti rybolovu. Deeper Fishfinder Pro je špičkový sonar s dosahem na vzdálenost až 100 m (do hloubky až 80 m). Zařízení lze pomocí WiFi propojit s mobilním telefonem nebo tabletem. Baterie vydrží cca 6 hodin.

# Kapesní nožík Victorinox Huntsman (od 1149 Kč)

Takzvaný švýcarský kapesní nůž je praktická pomůcka, která se vám může hodit v mnoha různých situacích. Parádním kouskem je například Victorinox Huntsman, který patří k nejprodávanějším. Je zpracován z kvalitní oceli a najdete na něm 15 druhů vybavení. Kromě velké a malé čepele je to např. vývrtka, pilka, bodec, párátko, háček nebo pinzeta či nůžky.

# Kvalitní rybářské křeslo (od 1899 Kč)

Komfort při rybaření? No proč ne. S pořádným rybářským křeslem je to jasná věc. Křeslo by mělo být dostatečně prostorné a především stabilní, zároveň je důležitá nízká hmotnost a skladnost. Křeslo musí být i odolné vůči vlhkosti a dalším povětrnostním vlivům. Nároky na odolnost, ale i výjimečné pohodlí, rozhodně splňuje třeba křeslo Suretti Therapy Luxury.

# Rybářské “prsačky” – brodící kalhoty (od 1560 Kč)

I takzvané prsačky, tedy nepromokavé kalhoty, které umožňují brodit se až po pas ve vodě, jsou určitě skvělým dárkem pro rybáře. V současnosti jsou neprodávanější prsačky Fox Lightweight Green Waders z odolného nylonu.

# Dárková bedna pro rybáře od Manboxeo (od 1399 Kč)

Opravdu neotřelým a zajímavým rybářským dárkem je dárková bedna od Manboxeo, ve které se skrývá hromada zajímavých věcí a obdarovaný si ji otevře dodaným páčidlem. Součástí nadílky v krabici jsou především různé druhy návnad a krmení.

# Bivak pro rybáře (od 9491 Kč)

Pro milovníky vícedenních rybolovů je stan nepostradatelnou záležitostí. Rybářský stan musí být extrémně odolný vůči vlhkosti a vodě a taky maximálně stabilní s pevnou konstrukcí. Ale i srdce velmi náročného rybáře jistě zaplesá nad stanem MIVARDI New Dynasty XL. Tento prostorný bivak s masivní konstrukcí a vodním sloupcem 10 000 mm se těší mimořádné oblibě a vynikajícímu hodnocení v testech a recenzích.

# Čelovka na večerní chytání (od 1099 Kč)

čelovka

Večerní rybaření má jistě úchvatné kouzlo i atmosféru, ale neobejde se bez speciálních pomůcek. Patří mezi ně i patřičné osvětlení, ideálně v podobě kvalitní a výkonné čelovky. Mezi nejprodávanější a výborně hodnocené modely patří Petzl Actik.

Čelovka je určena pro náročné outdoorové sportovní aktivity, turistiku anebo třeba právě rybaření. Nabízí 3 režimy svícení a i na maximální výkon vydrží svítit až 260 hodin! Není se tedy třeba obávat, že selže, zrovna když zabere výstavní kousek. Svítivost zařízení je pěkných 300 lumen, dosvit až 90 m – a to vše při hmotnosti pouze 92 g.

0 Sdílení