Velké spotřebiče

6x nejlepší set pračka a sušička v recenzi

Nejlepší sety pračka + sušička na trhu Stalo se již zvykem, že si hrajeme na super špióny a snažíme se pro vás získat cenné informace o TOP produkty. Tentokrát jsme se zaměřili na nejlepší sety pračka + sušička, které vám mohou ušetřit spoustu zbytečné práce.

Ostatně známe to všichni, když vypereme jednu i více praček prádla a teď je potřeba vytáhnout sušák a kolíčky, prádlo pověsit, počkat až všechno uschne, zase to sundat a pak vyžehlit. Proč si to neusnadnit?

Když si pořídíte některý z kvalitní setů, odpadne vám otravné věšení, prádlo hned po vyprání šupnete do sušičky a po vyndání můžete rovnou žehlit nebo prádlo uklidit bez žehlení, pokud jsou to kousky, které to nepotřebují. Prostudovali jsme spoustu zajímavých recenzí praček a sušiček v setu a našli jsme 5 zajímavých kousků, mezi nimiž jsou i vítězové testu či nejprodávanější sety.

Pokud se budete rozhodovat jaký koupit set pračky a sušičky, pak se můžete inspirovat u nás. Ze všech testů nás zaujala kombinace AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC . Pojďme se teď na naší šestici podívat trochu blíže.

Nejlepší sety pračka + sušička na trhu podle nás

ProduktHodnoceníCena (od)
#1MIELE WWI 860 +
MIELE TWJ 660 WP

[usr 5 text="true" tooltip="true"]78000 Kč Číst recenze
#2AEG L8FEC68SC +
T8DEC68SC

[usr 5 text="true" tooltip="true"]39800 Kč Číst recenze
#3AEG ProSteam L7FBE68SC +
AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]32200 Kč Číst recenze
#4LG F4WV708P1 +
LG RC82EU2AV4Q

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]30000 Kč Číst recenze
#5Beko WMY 81243 CS PTLMB1 +
DPY 8506 GXB1

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]23500 Kč Číst recenze
#6GORENJE WE723 +
GORENJE DE72/G

[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]16000 Kč Číst recenze

1. MIELE WWI 860 + MIELE TWJ 660 WP (od 78 000 Kč)

To nejlepší, co si aktuálně můžete na trhu pořídit. Pro náročné uživatele.

 Recenze MIELE WWI 860 + MIELE TWJ 660 WP  Set pračka a sušička pračka: energetická třída A+++ (-40 %), roční spotřeba energie 130 kWh/annum, třída účinnosti odstřeďování A, hlučnost 47 dB, rychlý program, váhová automatika, automatické dávkování twindos a cap dosing, dětská pojistka, funkce skvrny, odložený start, powerwash, displej, voštinový buben, sušička: energetická třída A+++, roční spotřeba energie 193 kWh/annum, účinnost kondenzace A, hmotnost náplně 9 kg, hlučnost 64 dB, doba cyklu 208 min, tepelné čerpadlo, fragrancedos, odložený start, LED vnitřní osvětlení, napojení na odpad, perfect dry, displej, voštinový buben a rychlý program

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 78 000 Kč

Koupit v obchodě

2. Set AEG L8FEC68SC + T8DEC68SC (od 39 800 Kč)

Jeden z nejprodávanějších setů na trhu

 Recenze setu AEG L8FEC68SC + T8DEC68SC  Špičkový set pračky a sušičky od renomovaného německého výrobce AEG, který je navíc jedním z vůbec nejprodávanějších setů u nás a těší se výbornému uživatelskému hodnocení. Pokud máte vysoké nároky, hledáte spotřebiče vyšší třídy a nevadí vám ani to, že si trochu připlatíte, pak vás tato sada určitě zaujme.

Pojďme se nejprve podívat na pračku AEG L8FEC68SC, která dokáže pojmout až 8 kg prádla, což je dost i pro větší domácnosti. Pračka je schopna odstřeďovat rychlostí až 1600 otáček za minutu, takže prádlo bude do sušičky dobře připravené. Obrovským plusem je opravdu nízká spotřeba. Tento spotřebič spadá do kategorie A+++.

Čeká vás samozřejmě taky bohatá programová výbava, která zahrnuje všechny standardní funkce, ale i speciální režimy – např. ÖKOPower, který zvládne velmi úsporně vyprat běžně znečištěné prádlo do jedné hodiny. Za zmínku rozhodně stojí i technologie ProSense, která náplň prádla váží a automaticky upravuje program pro optimální spotřebu. Tato pračka tedy spojuje velmi dobré technické parametry i štědrou porci funkcí, programů a moderních technologií.

Co potěší

 • Velká kapacita bubnu
 • Tichý chod
 • Snadné ovládání
 • Bohatá výbava

Co zamrzí

 • Vyšší cena

A jak je na tom sušička T8DEC68SC? Ta pračce zdatně sekunduje a nabízí rovněž velmi dobrou výbavu. Naplnit ji můžete také až 8 kg prádla, takže nemusíte sušit na vícekrát. Sušička je vybavena pokročilými senzory a velmi kvalitním filtrem. Díky tomu dokáže pracovat s vysokou efektivitou a úsporně. Stejně jako pračka spadá do skupiny A+++.

Důležitou součástí výbavy je zejména systém AbsoluteCare, který se stará o pohyb i teplotu bubnu v závislosti na konkrétním programu a náplni. Technologie SensiDry si dokáže poradit s vlhkostí i při nižších teplotách, čímž šetří energii i samotné tkaniny. Funkce ProSense pak díky čidlům vlhkosti upravuje délku programů a nastavuje optimální spotřebu energie.

Co potěší

 • Vysoká kapacita
 • Velmi úsporná
 • Bohaté programové vybavení

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 39 800 Kč

Koupit v obchodě

3. AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC (od 32 200 Kč)

Druhý nejoblíbenější set spotřebičů na Heureka.cz, skvěle hodnocené spotřebiče velmi kvalitní značky AEG

 Recenze AEG ProSteam L7FBE68SC + AEG AbsoluteCare T8DBE48SC  AEG ProSteam L7FBE68SC je ideální pračka pro větší rodiny s kapacitou 8 kg prádla. Moderní design jde ruku v ruce se špičkovými funkcemi. Prádlo je velmi jemné, měkké a úžasně voní.

Základem je úsporný motor ÖKOInventor, který zajistí prvotřídní vyprání i těch nejodolnějších skvrn, včetně potu. Vysoký účinek a stálý výkon u každého programu.

Pračka nabízí možnost zakončit každý prací cyklus párou, která narovná pomačkanou látku, takže nebude nutné jí po usušení žehlit. O to se postará technologie Pro Steam.

AEG ProSteam L7FBE68SC má funkci SoftPlus, ta zajistí přístup aviváže ke každému kusu oblečení, aby bylo měkčí, hladké a na dotyk příjemné, navíc se prodlužuje životnost látky. Prostředek na praní s aviváží je pečlivě promíchán s vodou, aby se i po mnoha vypráních zachovala kvalita prádla. Pračka umí automaticky upravit čas praní, spotřebu vody i energie u každé várky prádla díky technologii ProSense™.

Během provozu má 51 dB v průběhu praní a 77 dB když odstřeďuje. Může se umístit i v panelovém bytě nebo jí pouštět ve večerních hodinách bez toho, že budete rušit sousedy.

Co potěší

 • jednoduché ovládání
 • velký buben
 • zakončení párou
 • regulace množství vody a energie
 • zkrácení pracího programu
 • tichý provoz

Co zamrzí

 • trochu vyšší cena

Tuto úžasnou pračku skvěle doplňuje sušička AEG AbsoluteCare T8DBE48SC, která má rovněž kapacitu 8 kg prádla. Volně stojící sušička prádlo nejen vysuší, ale zajistí, že bude hezky nadýchané, provoněné, narovnané a svěží. Žehlit budete muset jen na ty nejodolnější kousky.

AEG T8DBE68SC ročně nepřekročí 235 kWh. Hlučnost 66 dB umožňuje umístění v panelovém bytě, stejně jako v rodinném domě. Přehledný LCD displej nabízí navolení jednoho z 10 programů, ať už pro jemné hedvábí, vlnu atd. Pohyb bubnu simuluje sušení na šňůře, čímž bude oblečení svěží, jemné a bez nechtěných záhybů.

O snímání vlhkosti a teploty se starají senzory, které umí upravit podmínky sušení dle typu tkaniny, za což vděčíme technologii ProSense. Systém AbsoluteCare zajišťuje účinnou, ale šetrnou péči o všechno oblečení. Zásluhou nízkých teplot je sušení bezpečné, o prádlo se postará špičková technologie SensiDry. Sušička má značně vylepšený tok vzduchu, takže se zkrátily sušící programy.

Zkrátka a jednoduše, AEG patří mezi to nejlepší na trhu.

Co potěší

 • nízká spotřeba energie
 • skvělé sušení, bez nutnosti žehlení
 • prádlo se nesráží
 • české popisky ovládání
 • pěkný design

Co zamrzí

 • něktré druhy prádla jsou pomačkané
 • hůře suší rifle

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 32 200 Kč

Koupit v obchodě

4. LG F4WV708P1 + LG RC82EU2AV4Q (od 30 000 Kč)

Oblíbený set pračky a sušičky značky LG

 Recenze LG F4WV708P1 + LG RC82EU2AV4Q  Set pračka a sušička – pračka: energetická třída A+++ (-40%), hmotnost náplně 8 kg, roční spotřeba energie 115 kWh/annum, třída účinnosti odstřeďování A, hlučnost 55 dB, parní program, sušička: energetická třída A+++, roční spotřeba energie 176 kWh/annum, hmotnost náplně 8 kg, hlučnost 64 dB

“Velmi tiché spotřebiče s jednoduchým ovládáním, které vás upozorní skrze mobilní aplikaci o stavu praní (ukončení nebo třeba zbývající času). Mimo to si můžete skrze wifi stáhnout nové prací programy a rozšířit již tak slušnou nabídku pracích cyklů. Recenze chválí také krásně nadýchané prádlo a pěkný design, které se neztratí v žádné domácnosti.”

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 30 000 Kč

Koupit v obchodě

5. Set Beko WMY 81243 CS PTLMB1 + DPY 8506 GXB1 (od 23 500 Kč)

Skvěle hodnocený set za výbornou cenu

 Recenze Set Beko WMY 81243 CS PTLMB1 + DPY 8506 GXB1 

Automatická pračka Beko WMY 81243 CS PTLMB1

– Program BabyProtect
– AquaFusion
– PET funkce odstranění zvířecí srsti
– Elektronické vyvážení náplně
– Třída účinnosti praní A
– Program Tmavé prádlo, Vlna, Ruční praní
– Hi-Tech topení
– 16 programů
– Velké 34 cm dveře a 8 kg kapacita

Kondenzační sušička Beko DPY 8506 GXB1

– Program BabyProtect
– 16 programů
– Kapacita 8 kg
– Senzor sušení FlexySense
– Automatický systém proti zmačkání
– Program Denní sušení, Xpress 35, Džíny, Osvěžení prádla, Jemné prádlo či Košile – sušení
– Funkce Snadné žehlení- sušičky

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 23500 Kč

Koupit v obchodě

6. GORENJE WE723 + GORENJE DE72/G (od 16 000 Kč)

Tip na levný set pračky a sušičky

 Recenze GORENJE WE723 + GORENJE DE72/G  Set pračka a sušička – pračka: energetická třída A+++, hmotnost náplně 7 kg, roční spotřeba energie 174 kWh/annum, třída účinnosti odstřeďování B, hlučnost 57 dB, aqua stop, dětská pojistka, displej, odložený start, přidání prádla v průběhu praní a rychlý program, sušička: energetická třída A++, roční spotřeba energie 205 kWh/annum, hmotnost náplně 7 kg, hlučnost 65 dB

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.2 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 16 000 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat set pračky a sušičky?

Proč pořídit pračku a sušičku v setu stejné značky?

Výhody a nevýhody sušičky

Pračka je zásadní vybavení, bez kterého se běžná česká domácnost neobejde. Sušičku lze ale i dnes vnímat jako jistý druh nadstandardu. Pokud si ještě nejste jistí, zda tento spotřebič opravdu chcete a potřebujete, možná vám při zvažování pomůže následující výčet základních výhod a nevýhod pořízení a používání sušičky.

Výhody:

 • Rychlé a velmi důkladné sušení
 • Vhodné pro domácnosti, kde není prostor na sušení prádla
 • Prádlo ze sušičky je krásně hebké a měkké
 • Sušení je šetrné vůči materiálu
 • Sušičky jsou ideální pro lidi s citlivou pokožkou
 • Sušička dokáže odstranit zápach z oblečení a textilií
 • Nemusíte používat aviváž

Nevýhody:

 • Náklady na pořízení
 • Spotřeba elektřiny
 • Rozměry

2v1 nebo zvlášť

Pokud jste se rozhodli, že sušičku potřebujete a chcete, pak před vámi stojí další důležité rozhodnutí. Můžete si totiž pořídit dva samostatné spotřebiče, anebo jediný spotřebič, který plní funkci obou. Která varianta je výhodnější? To není tak snadné říct, záleží totiž na okolnostech. I v tomto případě proto nabízíme aspoň výčet výhod a nevýhod.

Výhody a nevýhody spotřebiče 2v1

Pračka kombinovaná se sušičkou má jednu výhodu patrnou na první pohled. Je prostorově úspornější. Obvykle taky ušetříte na pořizovacích nákladech. Jde o kompaktní a kompromisní záležitost a formu 2v1 ocení především menší domácnosti a méně nároční uživatelé, kteří budou sušičku brát jen jako doplněk určený pro nepříliš intenzivní používání.

Kombinovaná sušička nikdy nenabídne výkon a výsledky na úrovni samostatného spotřebiče. Obvyklý je taky menší objem, takže sušička najednou nepojme celou vypranou várku. Pokud tedy máte dostatek prostoru a víte, že budete sušičku dostatečně vytěžovat, je lepší sáhnout po samostatném kuse.

Proč (ne)kupovat pračku a sušičku v setu?

Pokud jste se rozhodli pro dva samostatné přístroje, stále před sebou máte dvě cesty, kterými se můžete při výběru a nákupu vydat.

Při první variantě budete prostě hledat zvlášť každý přístroj, například podle parametrů nebo ceny a nakonec možná budete mít každé zařízení jiné značky. Toto řešení může být v některých případech výhodné, ale výběru musíte věnovat opravdu pečlivou pozornost a mít taky trochu štěstí.

Výhody nákupu setu stejné značky

Aby výrobci usnadnili zákazníkům práci, nabízejí často speciální sety pračky se sušičkou. Právě těmi se zabývá i naše recenze. Toto řešení má řadu výhod. První tkví v tom, že oba spotřebiče budou sladěné. A tím myslíme sladěné ve všech ohledech.

 • Design – Oba spotřebiče spolu budou „hrát“, budou mít sladěné designové zpracování, což je z estetického hlediska jasné plus.
 • Technologie – Taky technologicky budou oba spotřebiče na obdobné úrovní, navíc i ovládání bude podobnější.
 • Parametry – Sety jsou sestavovány tak, aby se nestalo, že vám například objem sušičky nebude stačit na celou várku prádla.
 • Kompatibilita – Sety umožňují umístění spotřebičů vertikálně, tedy nad sebe a to například pomocí tzv. mezikusů pro pračky a sušičky.

Kromě toho je běžné, že jsou sety cenově zvýhodněné oproti nákupu samostatných kusů. A to je jistě nezanedbatelná výhoda.

Ceny setů praček a sušiček

Pokud vás zajímají (jakože jistě ano) cenové hladiny setů praček a sušiček, máme tu pro vás shrnutí tří základních kategorií.

✅ Sety do 20 000 Kč

Nejlevnější sety můžete sehnat i pod 20 000 Kč, ale sortiment je malý. Dalo by se říct, že jde spíš o výjimečné nabídky. Půjde převážně o zařízení s menší kapacitou a nižší technologickou výbavou. Méně náročný uživatel však může najít to, co hledá. Cenově dostupnější sety můžete najít například u značky Beko.

✅ Sety do 30 000 Kč

Pravděpodobně nejoblíbenější kategorie setů praček a sušiček. Najdete zde produkty velmi slušné kvality s vysokou technologickou výbavou, která osloví i náročnější zákazníky. V této kategorii si většina běžných domácností nejspíš dokáže vybrat svého favorita.

✅ Sety nad 30 000 Kč

V této kategorii už najdete sety praček a sušiček pro náročné zákazníky. Samozřejmostí je nabídka exkluzivních značek, jako je AEG, Bosch a další. U obou spotřebičů lze očekávat vynikající výkon, vysoký objem a samozřejmě taky precizní technologickou výbavu a celou škálu pokročilých funkcí pro efektivnější praní a sušení.

Nejlepší značky setů praček a sušiček

Bohužel ne každá značka, která vyrábí pračky a sušičky běžně nabízí i sety. Proto pro vás máme krátký přehled výrobců, u kterých lze očekávat zajímavé nabídky setů a taky vysokou kvalitu a dobrý poměr ceny a výkonu.

 • BEKO – Tato původem turecká značka u nás dlouhodobě patří k nejoblíbenějším výrobcům domácích spotřebičů. Podobné oblibě se Beko těší i v dalších zemích Evropy a světa. Důvodem je především právě velmi dobrý poměr kvality a ceny výrobků. Pokud jde o sety, můžete zde najít cenově velmi dostupné a přitom velmi solidní spotřebiče.
 • AEG – Zřejmě největší hráč v oblasti setů praček a sušiček. Nabízí velký výběr především ve střední a vyšší cenové kategorii. AEG sází na vysokou technologickou vyspělost a bohatou výbavu. Určitě zaujme náročnější uživatele.
 • BOSCH – Taky známá německá značka Bosch nabízí zajímavé sety praček a sušiček. Nabídka se pohybuje především ve střední, někdy i nižší cenové kategorii. Spotřebiče se vyznačují velmi kvalitním řemeslným zpracováním, dobrým výkonem a nízkou spotřebou.
ProduktHodnoceníCena (od)
#1MIELE WWI 860 +
MIELE TWJ 660 WP

[usr 5 text="true" tooltip="true"]78000 Kč Číst recenze
#2AEG L8FEC68SC +
T8DEC68SC

[usr 5 text="true" tooltip="true"]39800 Kč Číst recenze
#3AEG ProSteam L7FBE68SC +
AEG AbsoluteCare T8DBE48SC

[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]32200 Kč Číst recenze
#4LG F4WV708P1 +
LG RC82EU2AV4Q

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]30000 Kč Číst recenze
#5Beko WMY 81243 CS PTLMB1 +
DPY 8506 GXB1

[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]23500 Kč Číst recenze
#6GORENJE WE723 +
GORENJE DE72/G

[usr 4.2 text="true" tooltip="true"]16000 Kč Číst recenze
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového setu pračky a sušičky. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího setu pračky a sušičky na trhu.
1 Sdílení

Lukáš P.

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

Přidat komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře