Vybrali jsme nejlepší veslovací trenažéry na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.
Hledáte nejlepší veslovací trenažér? Poradíme vám, který by to mohl být. Ať už toužíte po vikingské muskulatuře nebo chcete jen udržovat kondici a trochu zpevnit ochablé partie, toto zařízení vám může pomoci. Trenažery napodobující pohyb při veslování představují zajímavou, i když méně běžnou alternativu rotopedů či orbitreků. Tyto stroje se nacházejí v posilovnách a tělocvičnách, ale můžete si je samozřejmě pořídit i domů.
V naší recenzi veslovacích trenažérů se podíváme na šestici modelů, které si ze současné nabídky zaslouží největší pozornost. Nejde jen o špičkově vybavené a „exkluzivní“ kousky, ale taky o výrobky, které se mohou pochlubit příznivým poměrem ceny a kvality. Svého favorita můžete tudíž najít, ať už preferujete maximální „výkon“ nebo hledáte cenově dostupné, ale přesto co nejkvalitnější řešení.
Za testem následuje navíc průvodce výběrem trenažéru. Pokud je pro vás toto zařízení zatím španělskou vesnicí – doporučujeme vám si tento návod přečíst. Trenažér za vás sice nevybere, ale zjistíte, na co se při nákupu zaměřit, jaké parametry porovnávat i jaké výsledky očekávat a jak se strojem zacházet.
Nejlepší veslovací trenažéry na trhu
Produkt | Hodnocení | Cena (od) | ||
---|---|---|---|---|
#1 | Tunturi R20 Rower Competence | [usr 5 text="true" tooltip="true"] | 15000 Kč | Číst recenze |
#2 | Concept2 D PM5 | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 30000 Kč | Číst recenze |
#3 | inSPORTline Yukona | [usr 4.8 text="true" tooltip="true"] | 7300 Kč | Číst recenze |
#4 | NORDICTRACK RX800 | [usr 4.7 text="true" tooltip="true"] | 16800 Kč | Číst recenze |
#5 | inSPORTline Thenar | [usr 4.6 text="true" tooltip="true"] | 8400 Kč | Číst recenze |
#6 | inSPORTline Power Master X | [usr 4.5 text="true" tooltip="true"] | 4200 Kč | Číst recenze |
Obsah článku
- Nejlepší veslovací trenažéry na trhu
- Recenze TOP 6 veslovacích trenažérů
- 1. Tunturi R20 Rower Competence (od 15000 Kč)
- 2. Concept2 D PM5 (od 29990 Kč)
- 3. inSPORTline Yukona (od 6290 Kč)
- 4. NORDICTRACK RX800 (od 14790 Kč)
- 5. inSPORTline Thenar (od 8400 Kč)
- 6. inSPORTline Power Master X (od 4200 Kč)
- Jak vybrat veslovací trenažér
- Cena veslovacích trenažérů
- Nejlepší značky veslovacích trenažérů
Recenze TOP 6 veslovacích trenažérů
1. Tunturi R20 Rower Competence (od 15000 Kč)
Hlavní výhody:
- Masivní konstrukce stroje – veslovací trenažér se stabilní, dostatečně velkou konstrukcí vyhovující na drobné i urostlejší postavy do 195 cm.
- Kvalitní a tichý pojezd – Anatomicky tvarované sedlo pojezdu osazené průmyslovými ložisky, hliníkový pojezdový profil zaručující tichý a plynulý pojezd.
- Možnost sklopení vesla pro úsporu místa – Praktické sklopení pojezdové části vesla umožňuje pohodlné skladování trenažéru i v menších místnostech.
- Moderní brzdný systém – Magnetický brzdný systém s kalibrovaným setrvačníkem 6 kg a volbou zátěží 1-8 zaručuje přirozený plynulý záběr a nabízí dostatečný rozsahe zátěží pro ženy i muže.
- Tréninkový počítač – Přehledný LCD displej měří čas, rychlost, tréninkovou vzdálenost, puls, frekvenci záběrů a spotřebu energie. Vyhodnocení vydýchávacího pulsu včetně stanovení kondiční známky 1-6.
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 15000 Kč
Koupit v obchodě2. Concept2 D PM5 (od 29990 Kč)
Pokud se nenecháte uchlácholit prostřední kvalitou a hledáte skutečný TOP, pak by vaší pozornosti neměl ujít přístroj Concept2 D PM5. Počítejte však s tím, že se poněkud plácnete přes kapsu. Tento model patří k nejkvalitnějším veslovacím trenažérům na trhu, ale cena tomu odpovídá. Přesto jde i o jeden z nejprodávanějších modelů. Bez zajímavosti není ani vítězství v anketě „Produkt roku 2017“ portálu Heureka.cz.
Concept2 D PM5 disponuje velmi zajímavým mechanismem, který využívá odpor vzduchu a reaguje na vaši vlastní sílu a kondici. Díky tomu je přístroj vhodný pro začátečníky i velmi pokročilé cvičence – a využívat jej mohou například i děti nebo senioři.
Vysoce kvalitní materiálové a řemeslné zpracování zajišťuje extrémní nosnost až 225 kg a taky naprosto tichý a plynulý chod a dlouhou životnost. Model přitom váží pouhých 25 kg. Důležitou součástí přístroje je monitor PM5, díky kterému můžete získat spoustu informací o svém cvičení a pokrocích. Výsledky je možné dokonce stáhnout na USB disk. Nevýhodou tohoto zařízení může být větší délka (260 cm), ale především vysoká cena.
Co potěší
- Špičkový model, perfektní zpracování
- Systém odporu reaguje na vaši kondici a vynaloženou sílu
- Skvěle vybavený tréninkový počítač
Co zamrzí
- Vysoká cena
- Složitější ovládání
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 29990 Kč
Koupit v obchodě3. inSPORTline Yukona (od 6290 Kč)
InSPORTline Yukona patří k nejprodávanějším veslařským trenažerům současnosti. Důvodem je jistě i velmi dostupná cena. Nejde sice o zařízení pro nejintenzivnější a velmi častý trénink, ale pro domácí kondiční cvičení představuje dostačující volbu. Rozměrově je tento model navíc poměrně kompaktní (159 x 55 x 77 cm), váží pouze 20 kg, a přesto unese až 110kilového cvičence.
Zařízení využívá magnetický brzdný systém a disponuje elektronickým ovládáním zátěže v 16 stupních. Tréninkový počítač nabízí na 21 programů, z toho 4 uživatelské a nechybí ani HRC program upravující zátěž automaticky podle tepové frekvence.
Yukona představuje zajímavou volbu pro méně náročné uživatele, kteří hledají cenově dostupný, nicméně solidní přístroj pro domácí cvičení.
Co potěší
- Velmi výhodná cena
- Solidní výbava
- Kompaktní a lehké provedení
Co zamrzí
- Kratší pojezd
- Levnější zpracování
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 6290 Kč
Koupit v obchodě4. NORDICTRACK RX800 (od 14790 Kč)
Čtvrté místo našeho testu veslovacích trenažérů obsadil další velmi populární model. Zařízení NORDICTRACK RX800 se nachází ve střední cenové kategorii a nabízí odpovídající kvalitu zpracování i vybavení. Přístroj je dlouhý 220 cm a váží 48 kg. Nejde tedy o žádnou miniaturu, ale trenažér, který už nabídne solidní pojezd a taky nosnost okolo 130 kg.
Velkou výhodou je vzduchový brzdný systém, který je jinak doménou spíše ještě dražších zařízení. Odpor je regulován manuálně a nabízí 5 stupňů zátěže. Na velmi dobré úrovni je i řemeslné zpracování přístroje. Pohyblivé části jsou opatřeny odolnými průmyslovými ložisky a lze očekávat dlouhou životnost.
NORDICTRACK RX800 je opatřen i transportními kolečky a je možné jej složit do skladnější podoby. Počítač s LCD displejem nabízí 10 programů a zobrazuje všechny důležité údaje (čas, vzdálenost, rychlost, kalorie atd.). Specialitou je možnost poslechu hudby v MP3 formátu s využitím integrovaného reproduktoru.
Co potěší
- Kvalitní zpracování konstrukce
- Vzdušný brzdný systém
- Tichý chod
Co zamrzí
- Slabší výbava
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.7 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 14790 Kč
Koupit v obchodě5. inSPORTline Thenar (od 8400 Kč)
Klíčové vlastnosti:
- magnetický brzdný systém pro tichý a plynulý pohyb
- skládací rám pro snadnější uskladnění
- ergonomické sedátko
- nastavení zátěže pomocí páčky
- ložiska v pojezdu pro plynulejší pohyb
- jednoduchý displej s držákem na mobil nebo tablet
- pedály s nastavitelnými bezpečnostními řemínky
- možnost nastavení cíle tréninku (čas, vzdálenost, kalorie, počet záběrů)
- displej zobrazuje: čas, vzdálenost, záběry za minutu, kalorie
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 8400 Kč
Koupit v obchodě6. inSPORTline Power Master X (od 4200 Kč)
Klíčové vlastnosti:
- efektivní posilovač celého těla
- napomáhá k redukci tukové tkáně
- podporuje správný chod kardiovaskulární soustavy
- hydraulický mechanismus
- otočný kloub madel pro různé možnosti veslování
- snadné ovládání a přehledný displej
- pohodlné polstrované sedlo potažené umělou kůží
- pro skladování lze naklopit do vertikální polohy (stroj je opřen o přední části konstrukce)
- počítač zobrazuje: čas, současný počet záběrů, celkový počet záběrů, kalorie, scan
NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 4200 Kč
Koupit v obchodě
Jak vybrat veslovací trenažér
Veslovací trenažéry představují zajímavou volbu pro domácí cvičení. Ale abyste byli fungováním tohoto zařízení a výsledky cvičení spokojeni, je třeba správně vybírat. A mít i reálná očekávání.
Jaké jsou výhody veslovacího trenažéru?
Je přece tolik možností. Steppery, orbitreky nebo rotopedy – to je klasika. Proč tedy sáhnout právě po veslovacím trenažeru? Inu, tento stroj má rozhodně své výhody. Mezi největší patří zapojení opravdu celého těla s výraznou zátěží horních partií. Zatímco ostatní jmenované stroje se zaměřují výlučně nebo převážně na nohy a hýždě, veslovací trenažér významnou měrou posiluje i záda, ramena, paže či břicho.
Veslování je navíc poměrně náročná činnost a při vyšší zátěži může trenažér sloužit nejen jako protahovací stroj nebo zařízení pro vytrvalostní, aerobní trénink, ale i jako výkonný posilovací stroj pro trénink anaerobní a silový.
Kvalitní modely umožňují velký rozsah pohybu, což se rovná zapojení takřka všech tělesných partií a maximálnímu účinku. Výhodou může být i to, že veslování může být pro spoustu lidí zábavnější než obyčejné šlapání.
Jak (ne)cvičit?
Má trenažér i nějaké nevýhody? Ano. Jednou z nich je vyšší náročnost cvičení po všech stránkách – zejména po té technické. A zvládnutí správné techniky je pro účinné a bezpečné používání trenažéru klíčové.
Mnoho lidí dělá chybu, když zvolí příliš vysokou zátěž, a kvůli tomu nejsou schopni naučit se správnou techniku. Velkou chybou je „tahání“ pažemi. Při správném provedení vychází veslování ze zad a nohou. Nesprávné cvičení může vést i k bolestem zad nebo jiných partií. Správné provedení může naopak mnoha „civilizačním“ problémům se zády předcházet.
Důležité otázky při používání veslovacího trenažéru
Veslovací trenažery jsou rozměrná a obvykle i poměrně nákladná cvičební zařízení. Nákup je proto třeba promyslet pokud možno z různých hledisek a snažit se ujasnit si, co přesně od trenažéru čekáte, chcete nebo potřebujete. Čím přesnější bude vaše představa, tím spíše dobře pořídíte. Dobře vám přitom mohou posloužit správně položené otázky, na které budete hledat co nejjasnější odpovědi. Otázky mohou vypadat třeba takto:
- Jaké účinky od trenažéru očekáváte? – Proč vlastně chcete veslovací trenažér? Jaké od něj očekáváte výsledky? To je velmi důležité zvážit už před nákupem a zvolit správné zařízení s odpovídajícími parametry. Veslovací trenažér může sloužit pro běžný kondiční trénink, nenáročnému cvičenci pak může stačit i jednodušší, menší a dostupnější model. Pro intenzivnější work-out, ať už zaměřený na budování svalové hmoty či vytrvalosti, je třeba volit zařízení s odolnou konstrukcí, které poskytne dostatečnou zátěž s rezervou (jistě se budete zlepšovat). Pokud chcete trénovat na reálné veslování, je vhodné sáhnout po modelu, který co nejvěrněji kopíruje pohyb při této činnosti. To mohou být zejména modely využívající odpor vzduchu nebo vody. Ty ovšem také bývají dražší.
- Jakou kvalitu zpracování a životnost požadujete? – Poznat kvalitu zpracování a odolnost prakticky jakéhokoli stroje či zařízení je na první pohled dost těžké. Orientovat se můžete podle ceny, materiálu (převaha kvalitního kovu místo plastu), případně i značky a samozřejmě testů a recenzí veslovacích trenažérů. Určitým vodítkem může být i nosnost. Čím je vyšší, tím odolnější a poctivější zpracování lze očekávat.
- Kolik máte místa, jak intenzivně budete zařízení používat? – Rozhodujte si i podle toho, jak intenzivně budete zařízení využívat. Pokud si dvakrát za týden pár minut zaveslujete, není zřejmě investice do nejlepšího modelu úplně nezbytná. Kvalitní a pokročilá zařízení bývají taky rozměrnější – už kvůli delšímu pojezdu. Je třeba zvážit, zda máte pro trenažér dostatečný a stálý prostor. Jde o jeden z nejméně skladných cvičebních přístrojů.
- Jaké máte nároky na programovou a funkční výbavu? – Displej se zobrazením základních údajů (čas, rychlost, vzdálenost, odhad kalorií) je naprostým standardem. Pokročilejší zařízení mohou nabízet i měření tepu a různé speciální cvičební programy, které mohou třeba reagovat i právě na tepovou frekvenci (HRC).
- Kolik můžete/chcete investovat? – Cenovými relacemi těchto cvičebních pomůcek se později budeme zabývat.
Na co se při výběru zaměřit?
Konstrukce
Kvalita konstrukce je při výběru trenažéru zásadní. Jistě totiž nechcete investovat několik tisíc do stroje, který se za rok rozpadne. Kvalitnější provedení znamená obvykle ale i vyšší hmotnost. Ideální je ocelové provedení.
Nosnost
Nosnost se obvykle pohybuje v rozmezí 100-150 kg. Tato čísla je ovšem nutné brát s rezervou. Nižší nosnost neznamená pouze to, že se přístroj pod těžším cvičencem zhroutí. Především informuje o tom, jak časté a intenzivní používání zařízení snese.
Pojezd
Pojezd je zásadní částí konstrukce. Důležité je materiálové zpracování, ale taky délka. U levných strojů se setkáte s krátkými pojezdy, které nenabízejí dostatečný rozsah pohybu (zejména pro vyšší uživatele), cvičení pak může být neefektivní nebo nepohodlné. V ideálním případě taky volte kvalitní ložiskové provedení pojezdu.
Brzdné systémy
Existuje řada variant. Mezi nejčastější patří magnetický systém, který využívá setrvačník s magnetem. Kvalita se zde různí podle výrobce a konkrétního modelu. Může být i velmi dobrá. Výhodou je taky konstrukční odolnost.
Moderním, ale zpravidla poněkud nákladným, řešením je vzduchový brzdný systém, který mívá velmi dobré vlastnosti. Totéž platí pro indukční mechanismy. Nejlevnější variantou bývá hydraulický systém, který má ale řadu nevýhod.
Zátěž a regulace
Jak se ovládá stupeň zátěže? U jednoduchých modelů manuálně s použitím mechanického kolečka. Modernější je elektronické ovládání, které umožňuje i používání různých speciálních programů – často přednastavených pro určitý druh cvičení.
Počítač a funkční vybavení
Prakticky každý trenažér má i displej a počítač. Obyčejnější modely zobrazují jen základní informace (délku cvičení, vzdálenost, odhad kalorií apod.). U pokročilejších zařízení můžete využívat i různé programy a často si lze vytvořit i vlastní nastavení. Výjimkou nebývá ani měřič tepu. S tím se pak může pojit tzv. HRC program, který automaticky reguluje intenzitu cvičení podle tepové frekvence.
Cena veslovacích trenažérů
Jedním z nejdůležitějších faktorů při nákupu čehokoli je pochopitelně cena. Proto se této otázce nemůžeme v našem průvodci vyhnout. V jakých cenových relacích lze pořídit kvalitní veslovací trenažéry?
✅ Veslovací trenažéry do 10 000 Kč
Nejlevnější modely veslovacích trenažérů lze pořídit už od cca 2500 Kč. Ty však obvykle využívají jen expanderové (pružná guma) nebo velmi jednoduché hydraulické odporové systémy. Jde o stroje pro nepříliš náročné zájemce, ale při kondičním tréninku poslouží. Od cca 5 tisíc už lze pořídit kvalitnější domácí modely.
✅ Veslovací trenažéry do 20 000 Kč
V této relaci najdete skvělý výběr velmi dobrých strojů. Setkat se můžete s kvalitními hydraulickými, ale i magnetickými nebo vzduchovými modely. Výbava už bývá na vysoké úrovni, včetně pokročilého počítače. Vyberou si i nároční zájemci.
✅ Veslovací trenažéry nad 20 000 Kč
Zde se můžete těšit na nejlepší modely vhodné pro velmi náročné cvičence nebo pro použití v posilovnách, klubech apod. Převažují zařízení se vzduchovou nebo vzduchovo-magnetickou brzdou. Špičková výbava.
Nejlepší značky veslovacích trenažérů
Kteří výrobci veslovacích trenažérů mohou nabídnout poctivou kvalitu, dobrou výbavu a odpovídající cenu?
- InSportLine – Velmi oblíbená česká značka s vynikajícím výběrem a řadou nejprodávanějších modelů. Různé cenové relace, od velmi dostupných po drahé a špičkové stroje.
- Concept2 – Tato značka nabízí špičkové modely se vzduchovým brzdným systémem. Perfektní zpracování i vybavení, vhodné i pro komerční použití.
- HMS – Slušný výběr. Především velmi dostupné, ale taky jednoduché, modely. HMS však nabízí i kvalitní trenažér s vodním odporem.
- Tunturi – Výborný výběr přístrojů ve všech cenových relacích. Převažují magnetické varianty.
Produkt | Hodnocení | Cena (od) | ||
---|---|---|---|---|
#1 | Tunturi R20 Rower Competence | [usr 5 text="true" tooltip="true"] | 15000 Kč | Číst recenze |
#2 | Concept2 D PM5 | [usr 4.9 text="true" tooltip="true"] | 30000 Kč | Číst recenze |
#3 | inSPORTline Yukona | [usr 4.8 text="true" tooltip="true"] | 7300 Kč | Číst recenze |
#4 | NORDICTRACK RX800 | [usr 4.7 text="true" tooltip="true"] | 16800 Kč | Číst recenze |
#5 | inSPORTline Thenar | [usr 4.6 text="true" tooltip="true"] | 8400 Kč | Číst recenze |
#6 | inSPORTline Power Master X | [usr 4.5 text="true" tooltip="true"] | 4200 Kč | Číst recenze |