Test 6 nejlepších eliptických trenažérů: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší eliptické trenažéry podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1inSPORTline Atlanta
5 out of 5 stars (5 / 5)13 990 KčČíst recenze
#2Kettler Rivo P
5 out of 5 stars (5 / 5)12 990 KčČíst recenze
#3HOUSEFIT MOTIO 70
5 out of 5 stars (5 / 5)9 900 KčČíst recenze
#4inSPORTline inCondi ET600i
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)19 990 KčČíst recenze
#5inSPORTline Misouri
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)4 690 KčČíst recenze
#6HOUSEFIT MOTIO 30
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)5 990 KčČíst recenze
Recenze TOP 6 eliptických trenažérů

#1 inSPORTline Atlanta (od 13990 Kč)

 Recenze inSPORTline Atlanta  InSPORTline je český výrobce fitness potřeb, pomůcek a přístrojů. Tato značka patří k nejvýznamnějším ve svém oboru nejen u nás, ale i v celé střední Evropě a nabízí široký sortiment kvalitního vybavení, které se těší velké oblibě. InSPORTline Atlanta patří mezi nejkvalitnější eliptické trenažéry na trhu a za cenu okolo 13 000 Kč dostanete skvěle vybavené a precizně zpracované zařízení.

Trenažér Atlanta disponuje robustní konstrukcí s nosností až 150 kg a používat jej mohou cvičenci do výšky 200 cm. Životnost a tichý chod jsou zajištěny ložiskovými klouby, nastavení je ovládáno elektronicky, zvolit si můžete až 16 stupňů zátěže a 3 polohy pedálů a vybírat lze z 24 programů, z nichž 12 je přednastavených. Součástí je i HRC program, který automaticky reguluje zátěž pro udržení optimální tepové frekvence. Tento stroj je dodáván i s hrudním pásem pro přesné měření tepu.

Orbitrek je vybaven magnetickým brzdným systémem, systémem vyrovnávání nerovností a nabízí možnosti, které ocení i velmi nároční uživatelé. Tento stroj je sice určen pro domácí použití, ale svou úrovní i zpracováním se vyrovná i mnohým zařízením pro komerční použití. Poměr ceny a kvality je vynikající a zřejmě jedinou nevýhodou je poněkud vyšší hmotnost (51 kg) a menší skladnost.

Co potěší

 • Velmi dobrá výbava
 • Precizní a odolné zpracování
 • Tichý a plynulý chod
 • Množství programů
 • Hrudní pás

Co zamrzí

 • Větší rozměry a hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 13990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Kettler Rivo P (od 12990 Kč)

 Recenze Kettler Rivo P  Dobře vybavený a kvalitně zpracovaný orbitrek německé výroby s elegantním designem. Tak by se dal jednou větou shrnout model Kettler Rivo P, který v naší recenzi eliptických trenažerů obdržel druhé místo. Tento eliptical se těší velké oblibě a v roce 2017 a 2015 se stal i vítězem ankety „Produkt roku“, kterou pořádá portál Heureka.cz. A co tedy může nabídnout?

Především se můžete těšit na kvalitně zpracovanou konstrukci s magnetickým brzdným systémem, ložisky v kloubech a nosností až 130 kg a 14kilogramovým setrvačníkem. Základ je tedy velmi dobrý. A jak je to s výbavou? Samozřejmostí je LCD displej měřící základní údaje (čas, km, rychlost), ale i puls a kalorickou spotřebu. Vybrat si můžete z 8 programů, z nichž šest má nastaven zátěžový profil a řídí se tepovou frekvencí. Zátěž je možné regulovat v 16 stupních. Tepovou frekvenci je možné sledovat pomocí standardních snímačů v rukojetích nebo ušní upínkou. Hrudní pás je ale nutné případně přikoupit.

Trenažer Kettler Rivo P se vyznačuje tichým chodem, kvalitou zpracování, stabilitou a poměrně solidní výbavou. Nejde o nejnovější model, přesto i dnes hravě obstojí v silné konkurenci a patří mezi nejzajímavější varianty ve své cenové kategorii. Nevýhodou je opět především vyšší hmotnost 54 kg a rozměry.

Co potěší

 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Solidní zpracování
 • Slušné vybavení

Co zamrzí

 • Menší programová výbava
 • Větší rozměry a hmotnost
 • Nekvalitní návod

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 12990 Kč

Koupit v obchodě

#3 HOUSEFIT MOTIO 70 (od 9900 Kč)

Nejprodávanější

 Recenze HOUSEFIT MOTIO 70  Housefit je světoznámý výrobce fitness potřeb a vybavení. Tato značka působí na trhu už od 70. let a její výrobky patří k velmi oblíbeným a oceňovaným. Platí to i pro orbitrek Motio 70, který je v současnosti nejprodávanějším eliptickým trenažérem u nás. Důvodem je pravděpodobně příznivá cena, za kterou přitom dostanete velmi kvalitní zařízení. Co ale přesně očekávat?

Motio 70 se kvalitou konstrukce plně vyrovná předchozím modelům. I zde jsou v pohyblivých částech použita poctivá ložiska, která zvyšují životnost zařízení, a celková nosnost stroje je až 150 kg. Brzdný systém je opět magnetický, setrvačník je 15kilogramový a nášlapné plochy lze nastavit do tří poloh. A jak si vede funkční a programová výbava?

Motio 70 nabízí možnost nastavení výkonu od 10 do 350 W. Je vybaven displejem zobrazujícím rychlost, čas, km, zátěž, ale i např. puls, teplotu nebo spálené kalorie. Na výběr je 15 programů. 12 z nich je přednastavených, dále je tu 1 HCR program a jeden uživatelský program. Zátěž je regulována elektronicky. Tento model nabízí za danou cenu velmi dobré možnosti a ocení jej i náročnější domácí uživatelé.

Co potěší

 • Dobré vybavení i zpracování

Co zamrzí

 • Často už po pár použitích začne vrzat
 • Bez hrudního pásu
 • Pouze síťové napájení
 • Obtížnější sestavení

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 9900 Kč

Koupit v obchodě

#4 inSPORTline inCondi ET600i (od 19990 Kč)

 Recenze inSPORTline inCondi ET600i  Čtvrté místo testu eliptických trenažerů je věnováno variantě, kterou ocení především opravdu nároční uživatelé. Poznat je to ostatně už na ceně, která se pohybuje u hranice 20 tisíc korun. Tento stroj na druhé straně splňuje nejnáročnější normy a podmínky a je plně vyhovující nejen pro domácí, ale i pro komerční a klubové použití.

Konstrukce je opravdu kvalitní a robustní. Zařízení váží 60 kg a jeho nosnost je až 200 kg. Samozřejmostí jsou ložiska v pohyblivých spojích a opět je zde použit magnetický brzdný systém. Ovládání zátěže je elektronické a volit můžete z 16 stupňů. Co se týče programové výbavy, ta není úplně nejbohatší. Je zde 12 přednastavených programů a také program HRC a uživatelský program. Potěší ale, že součástí balení je hrudní pás. Stroj je navíc vybaven i stojanem na tablet.

Velkou výhodou tohoto stroje je možnost propojení s aplikacemi v mobilních zařízeních. Díky tomu můžete získat mnohem větší množství dat a cvičení si více užít. Dokonce můžete projíždět konkrétní trasy podle Google Maps a sdílet své výkony na sociálních sítích. Tento model tedy ocení především milovníci moderních technologií. Zásadní nevýhodou je však poměrně velmi vysoká cena.

Co potěší

 • Profesionální model
 • Vysoká odolnost, nosnost
 • Propojení s mobilními technologiemi a aplikacemi

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Průměrná programová výbava
 • Velké rozměry a hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 19990 Kč

Koupit v obchodě

#5 inSPORTline Misouri (od 4690 Kč)

 Recenze inSPORTline Misouri  InSPORTline Misouri je pravým opakem předchozího modelu. Jde o základní eliptický trenažér za velmi dostupnou cenu pod pět tisíc korun. Pro méně náročné uživatele však může být i tento přístroj plně dostačující.

Jak je na tom konstrukce? Nečekejte úplné zázraky. Model Misouri je vhodný spíše pro „lehčí“ cvičence nebo nižší frekvenci používání. Nosnost je nicméně solidních 100 kg. Potěší ale velmi nízká hmotnost 26 kg a taky poměrně kompaktní rozměry. Pokud doma bojujete s místem, může být pro vás Misouri ideální volba. Brzdný systém je i tentokrát magnetický, ale šlapací střed bohužel není opatřen ložisky. Zvolit si lze taky pouze 8 stupňů zátěže a zcela chybí možnost volby programů. Ovládání zátěže je navíc manuální. Displej zde samozřejmě je, ale ukazuje jen základní údaje. Tepové snímače jsou pak v rukojetích.

Shrnuto a podtrženo – jako obvykle platí: „Za málo peněz, málo muziky“. Poměr ceny a kvality nicméně rozhodně není špatný. Naopak. Pokud nechcete do fitness vybavení investovat velké částky a stačí vám jen nejnutnější funkce, budete nejspíš spokojeni.

Co potěší

 • Lehký a skladný model
 • Nízká cena
 • Jednoduchost

Co zamrzí

 • Levnější konstrukce
 • Hlučnější
 • Slabé vybavení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 4690 Kč

Koupit v obchodě

#6 HOUSEFIT MOTIO 30 (od 5990 Kč)

 Recenze HOUSEFIT MOTIO 30  A ještě jeden cenově dostupnější trenažér závěrem. Jde o model Motio 30 od již představené značky Housefit. I přes nepříliš oslnivou výbavu je tento přístroj velmi populární a nenáročnému uživateli může nabídnout vše potřebné. I přes nízkou cenu je konstrukce solidně zpracovaná, střed je ložiskový a nosnost je až 130 kg. Nastavení zátěže nabízí 8 stupňů, ale změnu je nutné provést manuálně.

Ani model Motio 30 nenabídne programovou výbavu. Displej ukazuje základní hodnoty a měření pulzu probíhá pomocí čidel v rukojetích. Pro základní domácí použití je tento trenažér ale stále plně dostačující a potěší nepříliš vysokou hmotností a především dobrou cenou.

Co potěší

 • Ložiskový střed
 • Výhodná cena

Co zamrzí

 • Minimální výbava
 • Vyšší hlučnost
 • Obtížnější sestavení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 5990 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat eliptický trenažér?

Už víte, jaký eliptical si pořídíte? Pokud stále nejste rozhodnuti, nezoufejte. Správným směrem vás možná navede následující průvodce, ve kterém se dozvíte, na jaké parametry, funkce a možnosti se při výběru zaměřit.

Konstrukce

Chcete-li, aby vám trenažér sloužil dlouho a dobře, na prvním místě musí být vždy kvalita konstrukce. Robustnější provedení sice znamená vyšší hmotnost a horší skladnost, ale taky delší životnost a spolehlivost.

Brzdy

Setkat se můžete s několika typy brzdných systémů. Nejlevnější možnost představují páskové brzdy. Tato varianta je ale taky nejhlučnější a má nejkratší životnost. Magnetické brzdy představují dobrý standard a velmi dobrý poměr ceny, životnosti i tichosti a účinnosti. Nejvyšší třídu zastupují brzdy elektromagnetické.

Nosnost

Hmotnost a nosnost trenažéru jsou velmi důležité faktory. Nejčastěji se setkáte s domácími modely uvádějícími nosnost 100 až 150 kg. Jde nicméně o maximální zatížení! Je třeba počítat s dostatečnou rezervou. Orbitreky vážící okolo 50 kg jsou většinou dostatečně robustní pro běžné uživatele a časté používání – max. nosnost bývá cca 130-150 kg. Velmi lehké modely s hmotností kolem 20-30 kg jsou vhodné spíše pro sporadické použití a lehčí osoby – např. ženy.

Zátěžové kolo

Hmotnost zátěžového kola neboli setrvačníku je další důležitý parametr eliptického trenažéru. Vyšší hmotnost znamená plynulejší chod, ale i možnost vyšší maximální zátěže. Pro těžší osoby a sportovce jsou vhodné orbitreky se zátěžovým kolem o hmotnosti alespoň 15 kg a více. Setrvačník od 10 do 15 kg je vhodný pro lehčí kondiční cvičení.

Ložiska

Je šlapací střed eliptického trenažeru vybaven ložisky? A co další pohyblivé spoje jako klouby rukojetí apod.? Ač se to možná nezdá, tento faktor je velmi důležitý. Ložiskové středy jsou bezúdržbové, mají mnohem delší životnost a nižší míru hluku. Levné orbitreky mohou mít pouze „miskový“ šlapací střed. Ten je hlučnější a hlučnost s opotřebením narůstá. Životnost tohoto řešení je mnohem kratší, a navíc je třeba mechanismus seřizovat.

Regulace zátěže

Zátěž při šlapání je možné regulovat buď manuálně, nebo elektronicky. Levnější stroje mají manuální regulaci a zátěž nastavujete otáčením kolečka – obvykle můžete volit z 8 stupňů zátěže. Modernější a dražší stroje disponují elektronickou regulací. Zátěž nastavujete pomocí tlačítek na ovládacím panelu. Stupňů může být 8, ale i 16 nebo více.

Programová výbava

Dražší orbitreky mohou mít opravdu bohatou programovou nabídku zahrnující celou škálu přednastavených variant a další množství uživatelských programů a speciálních programů. Standardní je například HRC program, který reguluje obtížnost automaticky podle vaší aktuální tepové frekvence.

Měření tepu

Možnost měření tepu je obvykle součástí i levných a základních zařízení. U těch se však zpravidla setkáte pouze s čidly v rukojetích, které měří tep přes dlaně cvičence. Tato metoda není příliš spolehlivá, spíše orientační. Totéž platí i pro snímače do uší.

Trenažéry, které nabízejí pokročilé funkce a programy pracující s tepovou frekvencí, jsou obvykle vybaveny hrudním pásem. Tato varianta je nejpohodlnější a především nejspolehlivější a nejpřesnější. Údaje o tepové frekvenci jsou do zařízení přenášeny prostřednictvím bezdrátového rozhraní (Bluetooth).

0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin