Sport / outdoor

Nejlepší eliptické trenažéry: TOP 6 produktů podle recenzí a testů

Nejlepší eliptické trenažéry podle redakce

ProduktInformaceHodnoceníCena (od)
1.inSPORTline Atlanta
Náš vítěz testu, nejoblíbenější
Zátěžové kolo: 9 kg
Délka kroku: 40 cm
Max. nosnost: 150 kg
Stupně zátěže: 16x
✔️ Top produkt, výborné hodnocení v recenzích
✔️ Dobrá stabilita konstrukce
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14900 KčČíst recenze
2.DOMYOS EL 520
Nejlepší poměr cena / výkon
Zátěžové kolo: 7 kg
Délka kroku: 39 cm
Max. nosnost: 130 kg
Stupně zátěže: -
✔️ Nejoblíbenější z Decathlonu
✔️ Tichý chod a jednoduchá montáž
✔️ 9 programů a 6 funkcí na cvičení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]11000 KčČíst recenze
3.HOUSEFIT MOTIO 70
Nejlepší na hubnutí i kondici
Zátěžové kolo: 19 kg
Délka kroku: 40 cm
Max. nosnost: 150 kg
Stupně zátěže: 16x
✔️ Pevná konstrukce
✔️ Spousta programů na cvičení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14500 KčČíst recenze
4.inSPORTline inCondi ET600i
Vhodný i do menšího fitka
Zátěžové kolo: 8 kg
Délka kroku: 40 cm
Max. nosnost: 200 kg
Stupně zátěže: 16x
✔️ Odolný stroj s tichým chodem
✔️ Vysoká nosnost
✔️ Propojení s chytrými technologiemi
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]22400 KčČíst recenze
5.Norditrack C5.5
Pro nejnáročnější uživatele
Zátěžové kolo: 21 kg
Délka kroku: 45-51 cm
Max. nosnost: 125 kg
Stupně zátěže: 30x
✔️ Robustní a kvalitní provedení
✔️Až 20 tréninkových programů
✔️ Regulovatelná délka kroku
❌ Relativně vysoká cena
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]25800 KčČíst recenze
6.HOUSEFIT MOTIO 30
Tip na nejlevnější kvalitní produkt
Zátěžové kolo: 13 kg
Délka kroku: 32 cm
Max. nosnost: 130 kg
Stupně zátěže: 8x
✔️ Skvělý na kardio cvičení
✔️ Relativně snadná montáž
❌ Pouze základní model pro občasné použití
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]8500 KčČíst recenze
Recenze TOP oblíbených eliptických trenažérů

# inSPORTline Atlanta (od 14900 Kč)

 Recenze inSPORTline Atlanta  InSPORTline je český výrobce fitness potřeb, pomůcek a přístrojů. Tato značka patří k nejvýznamnějším ve svém oboru nejen u nás, ale i v celé střední Evropě a nabízí široký sortiment kvalitního vybavení, které se těší velké oblibě. InSPORTline Atlanta patří mezi nejkvalitnější eliptické trenažéry na trhu a za cenu okolo 13 000 Kč dostanete skvěle vybavené a precizně zpracované zařízení.

Trenažér Atlanta disponuje robustní konstrukcí s nosností až 150 kg a používat jej mohou cvičenci do výšky 200 cm. Životnost a tichý chod jsou zajištěny ložiskovými klouby, nastavení je ovládáno elektronicky, zvolit si můžete až 16 stupňů zátěže a 3 polohy pedálů a vybírat lze z 24 programů, z nichž 12 je přednastavených. Součástí je i HRC program, který automaticky reguluje zátěž pro udržení optimální tepové frekvence. Tento stroj je dodáván i s hrudním pásem pro přesné měření tepu.

Orbitrek je vybaven magnetickým brzdným systémem, systémem vyrovnávání nerovností a nabízí možnosti, které ocení i velmi nároční uživatelé. Tento stroj je sice určen pro domácí použití, ale svou úrovní i zpracováním se vyrovná i mnohým zařízením pro komerční použití. Poměr ceny a kvality je vynikající a zřejmě jedinou nevýhodou je poněkud vyšší hmotnost (51 kg) a menší skladnost.

Co potěší

 • Velmi dobrá výbava
 • Precizní a odolné zpracování
 • Tichý a plynulý chod
 • Množství programů
 • Hrudní pás

Co zamrzí

 • Větší rozměry a hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# HOUSEFIT MOTIO 70 (od 14500 Kč)

Nejprodávanější

 Recenze HOUSEFIT MOTIO 70  Housefit je světoznámý výrobce fitness potřeb a vybavení. Tato značka působí na trhu už od 70. let a její výrobky patří k velmi oblíbeným a oceňovaným. Platí to i pro orbitrek Motio 70, který je v současnosti nejprodávanějším eliptickým trenažérem u nás. Důvodem je pravděpodobně příznivá cena, za kterou přitom dostanete velmi kvalitní zařízení. Co ale přesně očekávat?

Motio 70 se kvalitou konstrukce plně vyrovná předchozím modelům. I zde jsou v pohyblivých částech použita poctivá ložiska, která zvyšují životnost zařízení, a celková nosnost stroje je až 150 kg. Brzdný systém je opět magnetický, setrvačník je 15kilogramový a nášlapné plochy lze nastavit do tří poloh. A jak si vede funkční a programová výbava?

Motio 70 nabízí možnost nastavení výkonu od 10 do 350 W. Je vybaven displejem zobrazujícím rychlost, čas, km, zátěž, ale i např. puls, teplotu nebo spálené kalorie. Na výběr je 15 programů. 12 z nich je přednastavených, dále je tu 1 HCR program a jeden uživatelský program. Zátěž je regulována elektronicky. Tento model nabízí za danou cenu velmi dobré možnosti a ocení jej i náročnější domácí uživatelé.

Co potěší

 • Dobré vybavení i zpracování

Co zamrzí

 • Často už po pár použitích začne vrzat
 • Bez hrudního pásu
 • Pouze síťové napájení
 • Obtížnější sestavení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# inSPORTline inCondi ET600i (od 22400 Kč)

 Recenze inSPORTline inCondi ET600i  Čtvrté místo testu eliptických trenažerů je věnováno variantě, kterou ocení především opravdu nároční uživatelé. Poznat je to ostatně už na ceně, která se pohybuje u hranice 20 tisíc korun. Tento stroj na druhé straně splňuje nejnáročnější normy a podmínky a je plně vyhovující nejen pro domácí, ale i pro komerční a klubové použití.

Konstrukce je opravdu kvalitní a robustní. Zařízení váží 60 kg a jeho nosnost je až 200 kg. Samozřejmostí jsou ložiska v pohyblivých spojích a opět je zde použit magnetický brzdný systém. Ovládání zátěže je elektronické a volit můžete z 16 stupňů. Co se týče programové výbavy, ta není úplně nejbohatší. Je zde 12 přednastavených programů a také program HRC a uživatelský program. Potěší ale, že součástí balení je hrudní pás. Stroj je navíc vybaven i stojanem na tablet.

Velkou výhodou tohoto stroje je možnost propojení s aplikacemi v mobilních zařízeních. Díky tomu můžete získat mnohem větší množství dat a cvičení si více užít. Dokonce můžete projíždět konkrétní trasy podle Google Maps a sdílet své výkony na sociálních sítích. Tento model tedy ocení především milovníci moderních technologií. Zásadní nevýhodou je však poměrně velmi vysoká cena.

Co potěší

 • Profesionální model
 • Vysoká odolnost, nosnost
 • Propojení s mobilními technologiemi a aplikacemi

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Průměrná programová výbava
 • Velké rozměry a hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

# HOUSEFIT MOTIO 30 (od 8500 Kč)

 Recenze HOUSEFIT MOTIO 30  A ještě jeden cenově dostupnější trenažér závěrem. Jde o model Motio 30 od již představené značky Housefit. I přes nepříliš oslnivou výbavu je tento přístroj velmi populární a nenáročnému uživateli může nabídnout vše potřebné. I přes nízkou cenu je konstrukce solidně zpracovaná, střed je ložiskový a nosnost je až 130 kg. Nastavení zátěže nabízí 8 stupňů, ale změnu je nutné provést manuálně.

Ani model Motio 30 nenabídne programovou výbavu. Displej ukazuje základní hodnoty a měření pulzu probíhá pomocí čidel v rukojetích. Pro základní domácí použití je tento trenažér ale stále plně dostačující a potěší nepříliš vysokou hmotností a především dobrou cenou.

Co potěší

 • Ložiskový střed
 • Výhodná cena

Co zamrzí

 • Minimální výbava
 • Vyšší hlučnost
 • Obtížnější sestavení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.5 size=18 text=”true” tooltip=”true”]

Koupit v obchodě

Jak vybrat eliptický trenažér?

Už víte, jaký eliptical si pořídíte? Pokud stále nejste rozhodnuti, nezoufejte. Správným směrem vás možná navede následující průvodce, ve kterém se dozvíte, na jaké parametry, funkce a možnosti se při výběru zaměřit.

Konstrukce

Chcete-li, aby vám trenažér sloužil dlouho a dobře, na prvním místě musí být vždy kvalita konstrukce. Robustnější provedení sice znamená vyšší hmotnost a horší skladnost, ale taky delší životnost a spolehlivost.

Brzdy

Setkat se můžete s několika typy brzdných systémů. Nejlevnější možnost představují páskové brzdy. Tato varianta je ale taky nejhlučnější a má nejkratší životnost. Magnetické brzdy představují dobrý standard a velmi dobrý poměr ceny, životnosti i tichosti a účinnosti. Nejvyšší třídu zastupují brzdy elektromagnetické.

Nosnost

Hmotnost a nosnost trenažéru jsou velmi důležité faktory. Nejčastěji se setkáte s domácími modely uvádějícími nosnost 100 až 150 kg. Jde nicméně o maximální zatížení! Je třeba počítat s dostatečnou rezervou. Orbitreky vážící okolo 50 kg jsou většinou dostatečně robustní pro běžné uživatele a časté používání – max. nosnost bývá cca 130-150 kg. Velmi lehké modely s hmotností kolem 20-30 kg jsou vhodné spíše pro sporadické použití a lehčí osoby – např. ženy.

Zátěžové kolo

Hmotnost zátěžového kola neboli setrvačníku je další důležitý parametr eliptického trenažéru. Vyšší hmotnost znamená plynulejší chod, ale i možnost vyšší maximální zátěže. Pro těžší osoby a sportovce jsou vhodné orbitreky se zátěžovým kolem o hmotnosti alespoň 15 kg a více. Setrvačník od 10 do 15 kg je vhodný pro lehčí kondiční cvičení.

Ložiska

Je šlapací střed eliptického trenažeru vybaven ložisky? A co další pohyblivé spoje jako klouby rukojetí apod.? Ač se to možná nezdá, tento faktor je velmi důležitý. Ložiskové středy jsou bezúdržbové, mají mnohem delší životnost a nižší míru hluku. Levné orbitreky mohou mít pouze „miskový“ šlapací střed. Ten je hlučnější a hlučnost s opotřebením narůstá. Životnost tohoto řešení je mnohem kratší, a navíc je třeba mechanismus seřizovat.

Regulace zátěže

Zátěž při šlapání je možné regulovat buď manuálně, nebo elektronicky. Levnější stroje mají manuální regulaci a zátěž nastavujete otáčením kolečka – obvykle můžete volit z 8 stupňů zátěže. Modernější a dražší stroje disponují elektronickou regulací. Zátěž nastavujete pomocí tlačítek na ovládacím panelu. Stupňů může být 8, ale i 16 nebo více.

Programová výbava

Dražší orbitreky mohou mít opravdu bohatou programovou nabídku zahrnující celou škálu přednastavených variant a další množství uživatelských programů a speciálních programů. Standardní je například HRC program, který reguluje obtížnost automaticky podle vaší aktuální tepové frekvence.

Měření tepu

Možnost měření tepu je obvykle součástí i levných a základních zařízení. U těch se však zpravidla setkáte pouze s čidly v rukojetích, které měří tep přes dlaně cvičence. Tato metoda není příliš spolehlivá, spíše orientační. Totéž platí i pro snímače do uší.

Trenažéry, které nabízejí pokročilé funkce a programy pracující s tepovou frekvencí, jsou obvykle vybaveny hrudním pásem. Tato varianta je nejpohodlnější a především nejspolehlivější a nejpřesnější. Údaje o tepové frekvenci jsou do zařízení přenášeny prostřednictvím bezdrátového rozhraní (Bluetooth).

Eliptický trenažer vs. rotoped a další

Na trhu je k dispozici celá škála cvičebních trenažerů a simulátorů vhodných i pro domácí použití. Řada z nich je notoricky známá, např. běžecký pás, stepper nebo rotoped. Jiné jsou sporadičtější, vyskytují se spíše v posilovnách než domácnostech (to ale neznamená, že neexistují domácí modely). Sem patří třeba veslovací trenažer nebo poměrně málo známý vertikální lezecký trenažer. Výběr je každopádně pestrý a každý trenažér má něco do sebe. Jak si tedy zvolit ten správný? A kdy je eliptická varianta optimální volbou? Zde jsou důležité faktory, které je vhodné vzít v potaz…

 • Intenzita tréninku – Velmi důležitou otázkou je intenzita tréninku. Eliptické trenažéry jsou obecně ideální spíše pro cvičení při nízké až střední intenzitě. Pokud si chcete dávat skutečně pořádně tvrdě do těla (a máte na to kondici), může být lepší jiný stroj (např. veslovací trenažér, vzduchový rotoped – airbike, kvalitní vertikální trenažér Verticon apod.).
 • Typ tréninku – Toto úzce souvisí s předchozím faktorem. Jde o to, zda chcete využívat aerobní, či anaerobní trénink, intervalový trénink apod. Z principu fungování a konstrukce je eliptický trenažér nejvhodnější pro aerobní, plynulé tréninky. Spíše s delším trváním než extrémní intenzitou. Samozřejmě záleží na kondici cvičence.
 • Cíl tréninku – Měli byste mít představu o cíli cvičení. Chcete hubnout? Nabírat svalovou hmotu nebo sílu? Zvyšovat svou aerobní kondici a vytrvalost? Podle toho je třeba volit přístroj. Eliptický trenažér je vhodný na udržování či zvyšování vytrvalostní kondice i spalování tuků.
 • Zdravotní šetrnost – Eliptický trenažér patří mezi beznárazové a poměrně šetrné trenažéry. Pohyb je plynulý, bez otřesů. Tento přístroj je tedy vhodný pro rehabilitační či rekonvalescenční cvičení, je šetrný ke kloubům.
 • Skladnost – Eliptické trenažery jsou, pokud jde o skladnost, někde uprostřed. Jsou srovnatelné s rotopedy, větší než např. steppery, ale menší než běhací pásy či veslovací trenažery.
 • Cena – Jak jsou na tom eliptické trenažery v otázce ceny? Dobrou zprávou je, že můžete vybírat ve velkém cenovém rozpětí. Nejlevnější modely pořídíte už kolem 4 tisíc Kč. Drahé vás vyjdou na desítky tisíc. Vždy se věnujte primárně kvalitě zpracování konstrukce, nosnosti, váze zátěžového kola apod. Lepší je mít odolný a kvalitní přístroj s menší funkční výbavou než naopak na oko nafintěný model, který se pod vámi bude celý třást.

Ceny eliptických trenažerů

V jakých relacích lze pořídit kvalitní eliptické trenažery? Jak už jsme řekli rozpětí je značné, můžete i nemusíte sahat hluboko do kapsy.

✅ Eliptické trenažery do 8000 Kč

Velmi levné modely začínají někde kolem 3-4 tisíc Kč. Počítejte s tím, že tomu bude odpovídat kvalita. Nosnost je často jen do 100 kg, vybavení zcela základní, konstrukce lehčí s převahou plastu, zátěžové kolo lehké. Výsledkem je přístroj pro velmi nenáročné a spíše občasné použití. Kolem horní hranice už najdete i lepší kousky. Stále jde ale o základ.

✅ Eliptické trenažery do 15 000 Kč

Solidní střed pro spolehlivé domácí použití. Nosnost obvykle 120 a více kg, bytelnější konstrukce s těžším zátěžovým kolem. Vhodné i pro pravidelné a intenzivnější použití. Zpravidla i pěkná funkční a programová výbava.

✅ Eliptické trenažery nad 15 000 Kč

Modely pro náročnější domácí a později i profi použití. Větší odpor a zátěž poskytne intenzivnější trénink, robustnější konstrukce zajistí delší životnost. I programové vybavení je zpravidla bohatší.

Nejlepší značky eliptických trenažerů

Které značky nabídnou vysokou kvalitu v poměru k ceně a mohou se pochlubit dobrými ohlasy a spolehlivostí?

 • inSportline – Velmi oblíbená domácí značka s řadou modelů, které patří mezi nejprodávanější. Pěkný výběr v různých relacích, vyberou si začátečníci i nároční sportovci či majitelé posiloven.
 • HouseFit – Populární a většinou dobře hodnocené modely v cenách od 4 do 15 tisíc Kč.
 • HMS – Zajímavý výběr od extrémně levných až po velmi drahé přístroje. Osvědčená značka.
 • Tunturi – Přístroje vysoké až špičkové kvality. Ceny od cca 10 tisíc až po 100 tisíc Kč a více. Spíše pro náročné a profi uživatele.
ProduktInformaceHodnoceníCena (od)
1.inSPORTline Atlanta
Náš vítěz testu, nejoblíbenější
Zátěžové kolo: 9 kg
Délka kroku: 40 cm
Max. nosnost: 150 kg
Stupně zátěže: 16x
✔️ Top produkt, výborné hodnocení v recenzích
✔️ Dobrá stabilita konstrukce
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14900 KčČíst recenze
2.DOMYOS EL 520
Nejlepší poměr cena / výkon
Zátěžové kolo: 7 kg
Délka kroku: 39 cm
Max. nosnost: 130 kg
Stupně zátěže: -
✔️ Nejoblíbenější z Decathlonu
✔️ Tichý chod a jednoduchá montáž
✔️ 9 programů a 6 funkcí na cvičení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]11000 KčČíst recenze
3.HOUSEFIT MOTIO 70
Nejlepší na hubnutí i kondici
Zátěžové kolo: 19 kg
Délka kroku: 40 cm
Max. nosnost: 150 kg
Stupně zátěže: 16x
✔️ Pevná konstrukce
✔️ Spousta programů na cvičení
[usr 5 text="true" tooltip="true"]14500 KčČíst recenze
4.inSPORTline inCondi ET600i
Vhodný i do menšího fitka
Zátěžové kolo: 8 kg
Délka kroku: 40 cm
Max. nosnost: 200 kg
Stupně zátěže: 16x
✔️ Odolný stroj s tichým chodem
✔️ Vysoká nosnost
✔️ Propojení s chytrými technologiemi
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]22400 KčČíst recenze
5.Norditrack C5.5
Pro nejnáročnější uživatele
Zátěžové kolo: 21 kg
Délka kroku: 45-51 cm
Max. nosnost: 125 kg
Stupně zátěže: 30x
✔️ Robustní a kvalitní provedení
✔️Až 20 tréninkových programů
✔️ Regulovatelná délka kroku
❌ Relativně vysoká cena
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]25800 KčČíst recenze
6.HOUSEFIT MOTIO 30
Tip na nejlevnější kvalitní produkt
Zátěžové kolo: 13 kg
Délka kroku: 32 cm
Max. nosnost: 130 kg
Stupně zátěže: 8x
✔️ Skvělý na kardio cvičení
✔️ Relativně snadná montáž
❌ Pouze základní model pro občasné použití
[usr 4.5 text="true" tooltip="true"]8500 KčČíst recenze
0 Sdílení