Recenze 13 nejlepších vysavačů roku 2018

Nejlepší podlahové vysavače na trhu Vysavač je základem každé domácnosti. Ve změti sáčkových, bezsáčkových, ručních, robotických, multifunkčních, parních a vodních a tyčových vysavačů, které si dnes koupíte na každém rohu, je zorientovat se hotové martyrium. Rozhodli jsme se pro to vytvořit recenzi těch nejlepších vysavačů z každé cenové kategorie, která vám může pomoci s tím, jaký vysavač koupit.

V recenzi se zaměříme na tři nejpoužívanější druhy – sáčkové, bezsáčkové a tyčové.

 • Sáčkové vysavače mají zpravidla výhodu většího objemu prachové nádobky, nákup sáčků se však po nějaké době prodraží.
 • Prachová nádobka bezsáčkových vysavačů má menší objem, nicméně Vám ušetří práci i peníze při výměně specializovaných sáčků. Bezsáčkové vysavače také bývají často lehčí, není tomu však vždy.
 • Tyčové vysavače jsou nejlehčí a nabízejí díky bezdrátovosti nejsnadnější manipulaci, snadněji se s nimi dostanete i do hůře přístupných míst. Mají však ze všech druhů nejmenší kapacitu nádobky na prach a lehce slabší výkon, než klasické vysavače ve stejné cenové kategorii.

Pro vás jsme v naší recenzi zúžili výběr. Tyčové vysavače navíc často nabízejí možnost změny na ruční aku vysavač, který se dostane i do nejhůře přístupných míst.

Nejlepší klasické vysavače na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Miele C3 Cat & Dog

 Sáčkový 
(5 / 5)7 990 Kč Číst recenze
#2Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2

 Bezsáčkový 
(4,9 / 5)16 499 Kč Číst recenze
#3Philips PerformerPro FC9197

 Sáčkový 
(4,8 / 5)4 599 Kč Číst recenze
#4Rowenta RO 6477

 Sáčkový 
(4,8 / 5)5 999 Kč Číst recenze
#5ETA Andare Animal 1493

 Bezsáčkový 
(4,7 / 5)2 198 Kč Číst recenze
#6Sencor SVC 9000BK

 Sáčkový 
(4,6 / 5)3 990 Kč Číst recenze
#7Dirt Devil DD2225

 Bezsáčkový 
(4,4 / 5)2 999 Kč Číst recenze
#8Sencor SVC 510

 Bezsáčkový 
(4,2 / 5)1 299 Kč Číst recenze

#1 Miele C3 Cat & Dog (od 7 990 Kč)

Pro nás jeden z nejlepších klasických vysavačů na trhu s velmi dobrým výkonem, vhodný na koberce i tvrdé podlahy, pro alergiky i na zvířecí chlupy.

 VÍTĚZ   Recenze Miele C3 Cat & Dog  Jak už sám název napovídá, tak sáčkový vysavač Miele C3 Cat & Dog je ideální pro milovníky zvířat. Pohlcuje totiž nejen běžnou špínu, ale díky systému turbokartáčů dokáže skvěle dostat z koberce i zvířecí chlupy.

Miele C3 Cat & Dog je vítězem prestižního testu britského časopisu “Which?”, kde získal nejvyšší hodnocení v historii – 85 procent. Ani ostatní prestižní magazíny s hodnocením nešetří – například TrustedReviews ohodnotil vysavač známkou 9 z 10 možných.

Celý vysavač jako jeden z mála kompletně splňuje evropskou normu EN 1822 a je absolutně prachotěsný. Díky speciálním sáčkům společně s motorovým a vzduchovým filtrem Active AirClean zachytí více než 99,9 % jemného prachu, a účinně odstraní i pachy, čímž se stává ideálním zařízením do domácnosti s alergiky, lidí s dýchacími problémy, kuřáky a chovateli zvířat. Vyfouknutý vzduch tak bude o mnoho čistší, než ten, který se do vysavače dostává.

Vysavač je testován na životnost dvacet let, obsah sáčku je velmi solidních 4,5 litru. Cena se pohybuje kolem osmi tisíc korun.

Doporučit můžeme i další typy z modelové řady C3 vždy podle určení: MIELE C3 Power Parquet, Miele C3 Allergy, Miele C3 TotalCare, Miele C3 PowerLine či Miele C3 Ecoline.

Příkon: 1200 W

Video

Prohlédněte si vysavač v tomto videu v angličtině

Co potěší

 • Skvělé vysávání koberců i tvrdých podlah díky systému turbokartáčů, které si poradí i se zvířecími chlupy
 • Můžete si zvolit až 6 stupňů výkonu
 • Vítěz prestižního testu britského časopisu “Which?” a také získání 9 z 10 bodů prestižní recenze na TrustedReview
 • Filtrace vzduchu a neutralizace pachů
 • Velká kapacita sáčku na prach 4,5 litru
 • Tichý chod v porovnání s konkurencí

Co zamrzí

 • Velká hlavice, kvůli které se hůře vysávají některá místa a schody. To je ale snad jediné negativum.

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 7 990 Kč

Koupit v obchodě

#2 Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 (od 16 499 Kč)

Jeden z nejvýkonnějších vysavačů na trhu, pro velmi náročné spotřebitele

 Recenze Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2  Dyson Cinetic Big Ball Animal Pro 2 je jedním z nejvýkonnějších vysavačů na trhu, jeho filtračním schopnostem se žádné jiné zařízení nevyrovná. O kvalitách tohoto vysavače Vám může pomoci udělat si obrázek i to, že se po převržení sám zvedne a narovná.

Stejně jako další vysavač firmy Dyson v naší recenzi se i Cinetic Big Ball Animal Pro 2 může pyšnit unikátním systémem filtrace, specifickým pro tuto značku, která Vás zbavuje nutnosti měnit či čistit filtry. Díky technologii Dyson Cinetic™ dokáže zachytit i mikroskopické částečky prachu. Při vyprázdnění nádoby jsou nečistoty staženy z nádoby, s prachem tedy nepřijdete nijak do styku.

Kloubová hlavice vysavače se stáčí do tří různých směrů a umožňuje tak pohyb v rozsahu 360 stupňů, podlahová hubice s rotačním kartáčem s karbonovými vlákny pak dokončí práci.

K vysavači patří široké spektrum příslušenství jako rychloupínací hubice, tangle-free turbo kartáč, flexibilní hubice na parkety a samopřepínací podlahová hubice Musclehead™.

Jeho kvalita se samozřejmě odráží i na jeho ceně – s cenou pohybující se kolem sedmnácti tisíc korun jde o nejdražší vysavač v naší recenzi.

Video

Podívejte se na reálný sací výkon tohoto modelu v tomto videu:

Co potěší

 • Jeden z nejvýkonnějších vysavačů na trhu
 • Nejlepší filtrace vzduchu na trhu, díky speciální technologii Dyson Cinetic™
 • Široké spektrum příslušenství
 • Snadné vyprazdňování zásobníku

Co zamrzí

 • Energeticky náročný, spadá do kategorie E
 • Vysoká cena sedmnáct tisíc korun

NAŠE HODNOCENÍ: (4,9 / 5)CENA: od 16 499 Kč

Koupit v obchodě

#3 Philips PerformerPro FC9197 (od 4 599 Kč)

Jeden z nejlepších vysavačů podle recenzí zákazníků i výsledků zahraničních testů, navíc za rozumné peníze

 Recenze Philips PerformerPro FC9197  Philips PerformerPro FC9197 je sáčkový vysavač s XXL sáčkem, který pojme až 5 kg nečistot. Potěší i fakt, že vysavyč je vhodný pro alergiky a umožňuje díky HEPA filtru 13 zachytit až 99,95% alergenů.

Vysavač je energeticky úsporný (energetická třída A). Potěší hubice TriActiveMax speciálně navržená pro koberce, ale hravě zvládne i tvrdší podlahy, kde odstraní 100% prachu. Navíc hravě odstraní prachy i u stěn nábytku.

Vylepšení doznala také technologie AirflowMax zajišťující maximální proudění vzduchu aby nedocházelo ke kolísání sacího výkonu.

Zaujal nás především proto, že se jedná o jeden z nejlepších vysavačů podle recenzí zákazníků a také o model se skvělým poměrem ceny a výkonu.

O kvalitě navíc svědčí řada získaných ocenění. Stiftung Warentest (obdoba českého dtestu) ohodnotila vysavač zmánkou 2,1 (dobrý) a umístila jej na 3. místo z 12 testovaných modelů (05/2015). TestMagazin jej ohodotil ještě lépe. Známkou 1,5 (velmi dobré) s celekm 91 získanými body ze 100 možných. Ani u rakouských sousedů nedopadl špatně. Umístěním na 3 z 11 testovaných vysavaůč se známkou 2,6 (uspokojivé).

Příkon: 650 W

Video

Reálné video sacího výkonu starého vysavače a nového modelu od Philipsu od jedné polské uživatelky. Sací výkon v tomto srovnání je vidět na první pohled.

Co potěší

 • Výborný na koberce i s delším vláknem
 • Skvělý na tvrdé povrchy (parkety, plovoucí podlahy apod.)
 • Velmi úsporný, je v energetické třídě A
 • Výborná filtrace vzduchu
 • Skvělé recenze zákazníků velkých eshopů
 • 11 metrů dlouhá šňůra umožňuje snadnou manipulaci
 • Rozumná cena
 • Skvělé výsledky testů, zejména v Německu a Rakousku

Co zamrzí

 • Malinko hlučnější oproti konkurenci

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 4 599 Kč

Koupit v obchodě

#4 Rowenta RO 6477 (od 5 999 Kč)

Vítěz dTestu a jeden z nejprodávanějších vysavačů na trhu.

 Recenze Rowenta RO 6477  Skvělý univerzální sáčkový vysavač na koberec i tvrdé podlahy a vítěz naší recenze v kategorii cena-výkon.

Třída účinnosti vysávání koberců i tvrdých podlah je v obou případech stejná – nejvyšší kategorie A. Díky tomu se řadí mezi deset procent nejlepších vysavačů na koberce vůbec. Kladně hodnotíme i velký objem prachové nádoby 4,5 litru.

Turbokartáč na odstranění chlupů je součástí balení. Kromě toho je vysavač energeticky velmi úsporný. Velmi dobrá hodnocení získává i v dalších recenzích a testech.

Hmotnost 8 kilogramů bohužel do jisté míry komplikuje manipulaci, jde totiž o velký vysavač – pokud máte velký byt, který vyžaduje častou manipulaci na delší vzdálenosti, můžete zvážit lehčí alternativu. Cena vysavače se pohybuje okolo 7 500 korun.

Dalším faktem, proč si pořídit tento model je vítězství v dTestu 08/2016 s hodnocením 74% z 24 testovaných modelů.

Příkon: 750 W

Co potěší

 • Energeticky úsporný vysavač (třída A)
 • Vítěz kategorie cena / výkon v naší recenzi
 • Velký objem prachové nádoby 4,5 litru
 • Výborný na koberce i tvrdé podlahy
 • Jeden z nejprodávanějších vysavačů na trhu
 • TOP 2 podle recenzí zákazníků
 • Široká paleta příslušenství a speciálních hubib

Co zamrzí

 • Vyšší hmotnost 8 kilogramů může být ve velkém domě omezující
 • Malá kolečka znesnadňují přejíždění například prahů a dalších překážek

NAŠE HODNOCENÍ: (4,8 / 5)CENA: od 5 999 Kč

Koupit v obchodě

#5 ETA Andare Animal 1493 (od 2 198 Kč)

 Recenze ETA Andare Animal 1493  Vysavač Andare Animal české značky ETA je cenově velmi dostupný a přitom efektivní model, který nabídne vysokou účinnost zejména při boji s chlupy po domácích mazlíčcích. Za tímto účelem je opatřen speciálním nástavcem DermoPet, se kterým můžete působit i přímo na srst zvířete. Motor vysavače disponuje úsporným příkonem 800 W, a přesto dosáhnete při úklidu domácnosti dobrých výsledků.

Vysavač je bezsáčkový, takže umožňuje pohodlnou a rychlou údržbu a finanční úsporu. Opatřen je velmi účinným filtrem typu HEPA, který se postará o drtivou většinu prachových částic. Andare Animal je jednoduchý na ovládání, váží 7,7 kg a disponuje poměrně dostatečně dlouhým, 6metrovým kabelem, který umožňuje využít až 9metrový akční rádius. Tento model je účinný především na pevných površích, kde je třída jeho účinnosti A. Energetická třída je pak taky A.

Při poměrně nízké ceně potěší i bohatší příslušenství. Kromě zmíněného nástavce DermoPet získáte i podlahovou, polštářovou a štěrbinovou hubici nebo velký a malý turbokartáč. Vysavač je vhodný i do domácností, kde žijí alergici.

Příkon: 800 W

Co potěší

 • Bohaté příslušenství
 • Speciální nástavec na zvířecí chlupy
 • Velmi výhodná cena
 • Úsporný

Co zamrzí

 • Nižší účinnost na kobercích

NAŠE HODNOCENÍ: (4,7 / 5)CENA: od 2 198 Kč

Koupit v obchodě

#6 Sencor SVC 9000BK (od 3 990 Kč)

Zlatá střední cesta. Nejlepší vysavač do 4000 Kč.

 Recenze Sencor SVC 9000BK   Sencor SVC 9000BK je velmi účinný a výkonný, ale přitom úsporný sáčkový model s obzvlášť kvalitní filtrací využívající filtry Air Clean HEPA H13. Díky tomu je tento přístroj vhodný pro použití v domácnosti, kde žijí alergici. Stejně tak se uplatní i v bytech či domech, kde jsou domácí mazlíčci.

Tento vysavač si vede nadprůměrně ve většině ohledů. Je vybaven velmi úsporným 800W motorem, což jej řadí do energetické třídy A. Oceníte ale i vysokou míru praktičnosti. Síťový kabel je dlouhý celých 11 m a poskytuje až 14metrový akční rádius. Model taky využívá objemné 4l sáčky, které nebudete muset tak často vyměňovat. Za zmínku stojí taky relativně tichý chod okolo 68 dB. S vysavačem se snadno manipuluje díky rozumné hmotnosti 5,6 kg a taky rozměry jsou poměrně kompaktní.

A jak je na tom výbava? Sencor SVC 9000BK je vybaven indikátorem plnosti sáčku, regulací výkonu a získáte k němu hubici na tvrdé podlahy i malou hubici do nepřístupných míst a turbokartáč. Celkově jde o velmi zdařilý produkt, byť cena je poněkud vyšší.

Co potěší

 • Vysoká účinnost třídy A
 • Nízká spotřeba
 • Dlouhý kabel

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Vyšší hlučnost s některými nástavci
 • Horší provedení spojování hadic a trubek

NAŠE HODNOCENÍ: (4,6 / 5)CENA: od 3 990 Kč

Koupit v obchodě

#7 Dirt Devil DD2225 (od 2 999 Kč)

Nejlepší bezsáčkový vysavač pro méně náročné spotřebitele. Náš cenový tip. Vhodný zejména na tvrdé povrchy.

 Recenze Dirt Devil DD2225  Dirt Devil DD2225 je jeden z nejlevnějších vysavačů v naší recenzi. Přesto má co nabídnout a je špičkou ve své cenové kategorii. Výborně si vede na tvrdém povrchu, kde spadá to nejlepší kategorie A. O něco hůře je na tom na kobercích, zejména u těch s dlouhými vlákny. Kapacita nádoby je 2,7 litru, je u bezsáčkového vysavače velmi slušných objem.

Je velmi úsporný, patří do nejlepší energetické třídy A. Je lehký a umožňuje velmi snadnou manipulaci, váží jen 3,9 kg. S hlučností 79 dB však patří spíše mezi hlasitější přístroje.

Součástí balení je široké spektrum příslušenství – hubice na čalounění, kartáčová hubice, parketová hubice, podlahová/kobercová hubice a štěrbinová hubice. Chybí však turbokartáč na odstraňování zvířecích chlupů z koberce.

V německém TestSiegeru získal tento vysavač 84 ze 100 možných bodů, v dalším německém testu TestBild pak získal tento model hodnocení jako “uspokojivý”.

Co potěší

 • Nízká cena – vysavač zakoupíte za 2 500 korun
 • Kapacita prachové nádoby 2,7 litru je u bezsáčkového vysavače solidní objem
 • Výborný na tvrdém podkladu

Co zamrzí

 • Chybí turbokartáč, což však kompenzuje jiným příslušenstvím
 • S hlasitostí 79 dB patří mezi hlučnější vysavače

NAŠE HODNOCENÍ: (4,4 / 5)CENA: od 2 999 Kč

Koupit v obchodě

#8 Sencor SVC 510 (od 1 299 Kč)

Cenový tip

 Recenze Sencor SVC 510   Tento vysavač české značky Sencor zastává v našem žebříčku funkci cenového tipu. Jde o bezsáčkový model s 890 W motorem a sacím výkonem až 250 W. Energetická třída tohoto výrobku je B, nejde tedy právě o nejúspornější volbu a je vhodný spíše pro méně časté používání nebo do menších domácností. Tomu ostatně odpovídá i kratší kabel (5 m) a akční rádius pouze 7,5 m.

Třída účinnosti pro pevné povrchy je A a tento přístroj si s podlahami opravdu poradí poměrně dobře. Podstatně horší je to s koberci a měkkými povrchy, kde dosahuje pouze účinnosti třídy D. Taky pracovní hlučnost není právě příjemná a šplhá se i na 80 dB. Potěší však poměrně nízká hmotnost okolo tří a půl kilogramu.

Sencor SVC 510 využívá filtry HEPA H10 a pětistupňový systém filtrace. Z funkční výbavy pak stojí za zmínku například systém Safety Valve proti přehřátí motoru nebo funkce Soft Start, která omezuje zatížení sítě při náběhu motoru. Největší výhodou tohoto modelu nicméně zůstává výhodná cena.

Co potěší

 • Velmi nízká cena
 • Vhodný pro nenáročné použití
 • Malá hmotnost

Co zamrzí

 • Slabší účinnost
 • Krátký kabel
 • Levnější materiálové provedení

NAŠE HODNOCENÍ: (4,2 / 5)CENA: od 1 299 Kč

Koupit v obchodě

5 nejlepších tyčových vysavačů na trhu podle nás

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1DYSON V8 Absolute

 Tyčový 
(5 / 5)11 999 Kč Číst recenze
#2Philips FC 6405

 Tyčový 
(5 / 5)7 799 Kč Číst recenze
#3Sencor SVC 8621TI

 Tyčový 
(4,6 / 5)2 999 Kč Číst recenze
#4Bosch BBHMOVE5N

 Tyčový 
(4,5 / 5)2 399 Kč Číst recenze
#5Electrolux ZB 3102

 Tyčový 
(4,4 / 5)2 699 Kč Číst recenze

#1 DYSON V8 Absolute (od 11 999 Kč)

Nejlepší a nejvýkonnější tyčový vysavač na trhu pro náročné spotřebitele.

 VÍTĚZ   Recenze DYSON V8 Absolute  V8 Absolute je nejvýkonnější tyčový vysavač na trhu. Navzdory tomu, že tyčové vysavače mají zpravidla horší výkon než klasické, výrobek firmy Dyson většinu z nich hravě strčí do kapsy.

O výkon tyčového vysavače se stará 15 cyklon uspořádaných ve dvou vrstvách. Ty pracují paralelně pro zvýšení průtoku vzduchu a zachycení jemného prachu. Pokud se potřebujete dostat do nepřístupných míst, Dyson V8 Absolute se může v rámci vteřin změnit na ruční aku vysavač.

Nejen, že nemusíte za sebou vláčet kabel, ale s příjemnou hmotností 2,63 kg jej můžete snadno ovládat i jednou rukou. Objem nádoby na prach je 0,54 l, což sice ve srovnání s klasickými vysavači není moc, mezi tyčovými jde ale o slušný zásobník. Na jedno nabytí dokáže sát až 40 minut.

Součástí základní výbavy je i široké spektrum příslušenství, které poskytne nástroje na téměř jakoukoli čistící činnost – podlahová hubice na koberce s rotačním kartáčem s přímým pohonem, podlahová hubice s rotačním válcem pokrytým měkkou tkaninou, mini hubice na čalounění s motorovým rotačním kartáčem, kombinovaná kartáčová hubice, štěrbinová hubice a nabíjecí adaptér.

Vysavač si můžete koupit za cca 12 000 korun, což sice není málo, ale mezi tyčovými vysavači však nemá Dyson V8 Absolute konkurenci.

Video

Reálný test z vysávání.

Co potěší

 • Velký objem zásobníku navzdory tomu, že vysavač je velmi lehký
 • Výborné čistící schopnosti na jakémkoli povrchu
 • Dlouhá výdrž baterie – až 40 minut
 • Široké spektrum příslušenství

Co zamrzí

 • Vysoká cena je jedinou nevýhodou vysavače

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 11 999 Kč

Koupit v obchodě

#2 Philips FC 6405 (od 7 799 Kč)

Tyčový vysavač, ruční vysavyč a mop v jednom ve velmi kvalitním provedení se skvělým sacím výkonem pro náročnější spotřebitele.

 Recenze Philips FC 6405  Oproti ostatním vysavačům v naší recenzi je Philips FC 6405 svým provedením unikátní. Dokáže totiž nejen vysávat, ale i vytírat.

Díky speciálnímu stíracímu systému tak jde vlastně o tyčový vysavač a mop v jednom. Ačkoli vysavač díky technologii PowerCyclone exceluje nejvíce na tvrdých podkladech všeho druhu, díky hubici TriActive Turbo si bez problému poradí i s koberci.

Disponuje nadprůměrně prostornou nádobou na prach o objemu 0,6 litru. Pokud potřebujete vysát povrchy, jako jsou pohovky, židle nebo rohy, stačí odejmout část vysavače a během okamžiku máte k dispozici plně funkční ruční vysavač.

Celkově si tak můžete vybrat mezi třemi chody. Bezsáčkový vysavač na podlahy, ruční vysavač pro povrchy, jako jsou pohovky, židle nebo rohy a stírací systém pro uklízení vlhké špíny.

Díky lithium-iontové baterii vydrží na jedno nabití vysávat 40 minut. Se svými 83 dB patří mezi poměrně hlasité vysavače.

Video

Reálné video aneb jak funguje tento vysavač spojený s mopem?

Co potěší

 • Mop, tyčový vysavač a ruční vysavač v jednom
 • Přeborník na vysávání podlah, který si ale poradí i s koberci
 • Objemná nádoba na nečistoty
 • Lehký a vždy po ruce.

Co zamrzí

 • Hlučnost
 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: (5 / 5)CENA: od 7 799 Kč

Koupit v obchodě

#3 Sencor SVC 8621TI (od 2 999 Kč)

Levný tyčový vysavač. Základní model v dobré kvalitě, ale bez větších zázraků.

 Recenze Sencor SVC 8621TI  Pokud uvažujete o pořízení tyčového vysavače, mohl by vás zaujmout model Sencor SVC 8621TI, který představuje cenově dostupné řešení pro méně náročné uživatele. Jde o vysavač typu 2v1 – to znamená, že v těle hlavního zařízení se skrývá ještě i malý ruční vysavač, který využijete při úklidu menších nebo hůře přístupných ploch.

Sencor SVC 8621TI je akumulátorový model opatřený lithium-iontovou baterií s výdrží až 50 minut. Nabíjení pak probíhá na speciální stanici a trvá cca 4-6 hodin. Bateriové napájení umožňuje vysokou volnost pohybu – na druhou stranu výkon není tak vysoký jako u síťových modelů. V případě tohoto vysavače je to 110 W.

Prachová nádoba disponuje objemem 0,5 l a filtrace probíhá skrze velmi účinný HEPA filtr. Díky nízké hmotnosti 2,4 kg je manipulace s vysavačem snadná a pohodlná. Tento model oceníte především při průběžném uklízení méně znečištěných ploch. Výhodou je taky LED osvětlení hlavice, které vám umožní lepší výhled do temnějších koutů.

Co potěší

 • Pohodlné tyčové provedení
 • 2v1 s ručním vysavačem
 • Bez přívodní šňůry

Co zamrzí

 • Slabší výkon
 • Delší doba nabíjení

NAŠE HODNOCENÍ: (4,6 / 5)CENA: od 2 999 Kč

Koupit v obchodě

#4 Bosch BBHMOVE5N (od 2 399 Kč)

Zlatá střední cesta mezi tyčovými vysavači.

 Recenze Bosch BBHMOVE5N  Tyčový a ruční vysavač v jednom. Výrobek firmy Bosch v roce 2014 a 2016 se dostal do finále v soutěži Produkt roku. To vše za velmi rozumnou cenu.

Při vysávání oceníte i nízkou váhu, která čítá jen 3,2 kg. Díky tomu se s ním dostanete i do míst, kde byste s tradičním vysavačem narazili. Oproti klasickému vysavači stejné cenové kategorie však disponuje o něco nižším výkonem a menším zásobníkem na prach.

Na jedno nabití vám pomůže s úklidem po dobu 36 minut. Horší je to však s nabitím, to trvá až 16 hodin. Napájení vysavače je akumulátorové s Ni-MH bateriemi, které jsou šetrné k životnímu prostředí.

Výhodou při ukládání je to, že vysavač stojí i samostatně, bez nutnosti umístění do držáku.

Co potěší

 • Lehký vysavač, váží jen 3,2 kilogramu
 • Slušná výdrž, na jedno nabití vydrží až 36 minut
 • Samostatné stání ocení uživatelé při jeho odkládání
 • Nízká cena – koupit si jej může opravdu téměř každá domácnost

Co zamrzí

 • Slabší výkon, který se dá vysvětlit nízkou cenou
 • Dlouhá doba nabíjení až 16 hodin

NAŠE HODNOCENÍ: (4,5 / 5)CENA: od 2 399 Kč

Koupit v obchodě

#5 Electrolux ZB 3102 (od 2 699 Kč)

Levný tyčový vysavač. Základní model v dobré kvalitě, ale bez větších zázraků.

 Recenze Electrolux ZB 3102  Univerzální a levný tyčový vysavač s rotačním kartáčem a cyklónovou technologií, který lze změnit na ruční aku vysavač pouhým vyjmutím motorové jednotky. Navíc je poměrně lehký, má jen lehce přes tři kilogramy.

Častým problémem tyčových vysavačů jsou chlupy a vlasy, které se zamotají do čisticího kartáče a následně je musíte pracně vymotávat. Electrolux ZB 3102 však disponuje funkcí Brush Roll Clean, kde sešlápnutím pedálu roztrhnete všechna vlákna a přístroj je může následně snadno vysát.

Co se týče nabíjení, má ZB 3102 své výhody i nevýhody. V chodu sice vydrží pouze 21 minut, nabíjení však trvá jen 3 hodiny, což je výrazně méně, než mají jiné vysavače.

Nespornou výhodou vysavače, kterou oceníte při jeho ukládání či pauzami v uklízení, je i jeho schopnost samostatného stání.

Co potěší

 • Schopnost samostatného stání
 • Funkce Brush Roll Clean, která si poradí se zamotanými vlasy v kartáči
 • Rychlé nabíjení, nabije se už za 3 hodiny
 • Nízká cena

Co zamrzí

 • Slabší výkon, který lze přičíst na vrub nižší ceně
 • Slabá výdrž baterie, kterou kompenzuje rychlé nabíjení

NAŠE HODNOCENÍ: (4,4 / 5)CENA: od 2 699 Kč

Koupit v obchodě
Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nového vysavače. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem nejlepšího vysavače na trhu.
Recenze 13 nejlepších vysavačů roku 2018
Pomohl vám tento článek? Ohodnoťte jej, děkujeme.

0 Sdílení
TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin