Test 5 nejlepších olejových radiátorů: Recenze & Jak vybrat

Nejlepší olejové radiátory Olejové radiátory se coby varianta přímotopných zařízení těší vzrůstající oblibě. Tento druh topení má řadu výhod a pro určité situace a prostory může být efektivním a cenově dostupným řešením.

Olejový radiátor sice nemůže zastat funkci kotle nebo ústředního topení a zahřívat po celou sezónu rozlehlý byt. Může být ale poměrně výkonným přídavným zdrojem tepla. Jeho předností je mobilita, jednoduchá instalace a rychlé navýšení teploty v daném prostoru.

Jelikož jde o elektrické zařízení, stačí vám k provozu obyčejná zásuvka. Pro radiátor se najde uplatnění například v dílně, pracovně či špatně vytápěné kanceláři; ale taky třeba na chatě či chalupě, v koupelně a na mnoha dalších místech. Protože používání tohoto zařízení skýtá zajímavé možnosti a v současnosti je k dostání celá škála modelů, rozhodli jsme se připravit pro vás výběr 5 nejlepších olejových radiátorů s co nejzajímavějším poměrem ceny a kvality, resp. výkonu.

Při porovnávání jednotlivých modelů jsme se zaměřili na zásadní vlastnosti a faktory, které hrají největší roli při výběru. Je to samozřejmě především příkon, výkon a počet žeber. Zajímat nás budou ale taky možnosti regulace teploty, funkční vybavení (např. přítomnost ventilátorů), způsoby zabezpečení, mobilita, hmotnost a podobně.

Naše recenze olejových radiátorů vám může poskytnout inspiraci pro nákup ideálního výrobku. Pomoci vám může nejen samotný test, ale i průvodce výběrem, který najdete na jeho konci. Dozvíte se v něm, jak se zorientovat v základních parametrech a co od zařízení očekávat.

Nejlepší olejové radiátory podle redakce

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1DeLonghi TRRS1225
5 out of 5 stars (5 / 5)2 590 KčČíst recenze
#2Sencor SOH 4007BE
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)1 199 KčČíst recenze
#3Sencor SOH 3107BK
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)999 KčČíst recenze
#4Concept RO-3211
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)1 799 KčČíst recenze
#5DeLonghi TRD 40820 E
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)3 751 KčČíst recenze
Recenze TOP 5 olejových radiátorů

#1 DeLonghi TRRS1225 (od 2590 Kč)

 Recenze DeLonghi TRRS1225  Pro první místo jsme zvolili topidlo známé italské značky DeLonghi TRRS1225. Nejedná se sice o právě nejlevnější model, ale za své peníze dostanete maximální kvalitu – a to navíc ověřenou velkým počtem uživatelů. TRRS1225 patří totiž mezi vůbec nejprodávanější olejové radiátory na našem trhu. Těšit se můžete na velmi vysoký výkon a výhřevnost, kterou zajišťuje 12 žeber. Díky tomu můžete velmi rychle vytopit místnosti o velikosti až 75 m3.

Topení dosahuje maximálního výkonu až 2500 W, což je jednoznačně více než solidní nadprůměr. K dispozici budete mít termostat s možností nastavení požadovaného výkonu. Třístupňový termostat je doplněn funkcí Comfort Temp, která se postará o automatické nastavení a udržování optimální teploty. Ačkoli je jmenovitý výkon přístroje sám o sobě dost vysoký, výrobce použil několik vylepšení pro dosažení ještě lepší efektivity. Jde například o systém Real Energy, který zajistí okamžité nahřátí a perfektní využití každého wattu výkonu. Taky žebra jsou oproti předchozím modelům upravená. Mají o 35 % větší plochu a zajistí tak lepší rozptýlení tepla do prostoru.

Zařízení je dobře vybaveno i z praktického hlediska. Nechybí například předem namontovaná, skládací kolečka pro snadné přemístění, prostor pro pohodlné uložení kabelu nebo přední rukojeť. DeLonghi TRRS1225 je opatřen bezpečnostním spínačem a taky ochranou proti námraze a pojistkou proti přehřátí. Celkově se tedy jedná o prvotřídně vybavený model s vysokým výkonem vhodný i pro náročné uživatele. Vytknout mu snad lze jen absenci ventilátorů nebo vyšší spotřebu.

Co potěší

 • Kvalitní a elegantní provedení
 • Velmi vysoký výkon a efektivita
 • 3stupňový termostat
 • Rychlé vyhřátí prostoru
 • Bezpečnostní pojistky

Co zamrzí

 • Vyšší spotřeba
 • Bez ventilátorů
 • Vyšší hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 2590 Kč

Koupit v obchodě

#2 Sencor SOH 4007BE (od 1199 Kč)

 Recenze Sencor SOH 4007BE  Domácí značka Sencor se těší velké oblibě, jelikož vyrábí elektroniku a spotřebiče za často nejdostupnější ceny na trhu a přitom v rozumné kvalitě. Pokud jde o olejové radiátory, hned několik modelů této firmy se u nás drží v první desítce prodejnosti. V případě SOH 4007 BE vás čeká středně výkonný, lehký a velmi mobilní radiátor, který i při nízké ceně disponuje solidní výbavou a může poskytnout teplo pro místnost o ploše až 20 m2.

K zásadním prvkům tohoto zařízení patří termostat. Ten vám umožní nastavit 3 varianty výkonu – konkrétně 600, 900 a 1500 W. Teplo pak bude přístroj distribuovat skrze 7 žeber. Celkové rozměry jsou přitom poměrně úsporné (580 x 450 x 150 mm) a totéž platí i pro hmotnost (necelých 8 kg). Velkou výhodou je, že model je koncipován jako bezúdržbový. Můžete s ním tedy přitápět doma, na chatě nebo v dílně, aniž byste mu museli věnovat zvláštní péči (olej není třeba měnit).

Další předností je bezpečné provedení se zaoblenými hranami a pojistkou proti přehřátí a taky relativně velmi tichý chod. Díky tomu můžete topení použít klidně i v ložnici nebo dětském pokoji. Akumulační schopnost radiátoru je taky dobrá a hřát bude i dlouho po vypnutí. Samozřejmostí jsou kolečka, a dokonce se dočkáte i úložného prostoru na 1,7 m dlouhý kabel. Za dané peníze jde tedy o dobrou volbu.

Co potěší

 • Kompaktní a lehké topidlo pro menší místnosti
 • 3 stupně výkonu
 • Bezúdržbové provedení
 • Bezpečnostní pojistka
 • Tichý chod

Co zamrzí

 • Slabší výkon a efektivita

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 1199 Kč

Koupit v obchodě

#3 Sencor SOH 3107BK

 Recenze Sencor SOH 3107BK  Třetí místo v testu olejových radiátorů získal další velmi oblíbený model značky Sencor s označením SOH 3107. Tento přístroj je v průměru ještě o ždibec levnější než předchozí, ale nabízí podobné technické parametry i výbavu. Jde o zařízení s maximálním výkonem až 1500 W a třístupňovým termostatem, na kterém i tentokrát můžete zvolit 600, 900 nebo plných 1500 W podle potřeby. Žeber je sedm a celkový rozměr topidla činí 615 x 440 x 142 mm při hmotnosti 7,2 kg.

Design je opět bezpečně zaoblený, ale pro změnu v černém provedení. Bezpečnost zvyšuje i dvoustupňová ochrana proti přehřátí, která radiátor dočasně vypne při dosažení vnitřní teploty 100°C a trvale jej vypne při dosažení 140°C. Provoz je tichý a v topení není třeba vyměňovat olej, což je jistě plus.

Mobilitu zajišťují čtyři kolečka a pohodlné madlo. Podvozek je možné demontovat a zařízení se tak stává vhodnějším pro delší transport například v autě. Model SOH 3107 může být úspěšně použit pro přitápění v malých místnostech.

Co potěší

 • Tichý a bezúdržbový
 • Tři stupně výkonu
 • Vhodný pro malé místnosti

Co zamrzí

 • Horší kvalita koleček
 • Slabý výkon

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)

Koupit v obchodě

#4 Concept RO-3211 (od 1799 Kč)

 Recenze Concept RO-3211  Po dvou modelech značky Sencor se v naší recenzi olejových radiátorů přesuneme k dalšímu výrobci, ale nepůjdeme daleko. Jedná se totiž opět o českou firmu – Concept. Ta přichází s topidlem RO 3211 za solidní cenu. Zejména vzhledem k výkonu, který není malý a činí až 2300 W. Zařízení je standardně opatřeno termostatem se třemi stupni výkonu – tentokrát můžete zvolit 1000, 1300 nebo 2300 W. Teplo je pak produkováno jedenácti žebry.

Při rozměrech 51 x 28 x 64 cm váží model Concept RO 3211 přes 13 kg. Mobilita je zajištěna čtyřmi kolečky a madlem. Délka přívodního kabelu je vcelku standardních 170 cm. A jak je na tom toto topení s bezpečností? Dočkáte se nejen základní ochrany v podobě pojistky proti přehřátí, ale taky ochrany proti zamrznutí.

Concept RO 3211 je solidní model, který se uplatní zejména v menších místnostech nebo ve větších prostorách jako sekundární zdroj tepla. Hlavní výhodou je dobrý poměr ceny a výkonu.

Co potěší

 • Tři stupně výkonu
 • Bezpečnostní pojistka proti přehřátí i mrazu

Co zamrzí

 • Slabší efektivita

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 1799 Kč

Koupit v obchodě

#5 DeLonghi TRD 40820 E (od 3751 Kč)

 Recenze DeLonghi TRD 40820 E  S posledním místem tohoto testu olejových radiátorů se oklikou vrátíme k italské značce DeLonghi. Model TRD 40820 E si ale bohužel ve srovnání nevedl tak dobře jako TRRS1225. Důvodem je především fakt, že za poměrně výrazně vyšší cenu nenabízí zásadně lepší kvalitu. Ba naopak má dokonce o 500 W nižší výkon – tedy „pouze“ 2000 W. Teplo navíc rozvádí jen 8 žeber.

Důvodem pro vyšší cenu je pravděpodobně o něco komfortnější funkční vybavení. Zařízení je opatřeno přehledným ovládacím LED displejem a zajímavá je taky funkce ECO, která optimalizuje spotřebu, a vy tak můžete něco ušetřit na elektřině. Přesto si toto topidlo poradí s místností maximálně do 60 m3, přestože vzhledem k dané ceně už by mohlo být směle opatřeno alespoň i ventilátorem, který by mohl efektivitu zvýšit.

Co potěší

 • LED displej
 • ECO funkce
 • Vyšší výkon

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Bez ventilátoru

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 3751 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat olejový radiátor?

Vybrali jste si optimální model pro vaše potřeby v našem testu? Jestliže ještě pořád váháte, pomocnou ruku vám podá tento průvodce, ve kterém se dozvíte, co vám může pořízení olejového radiátoru přinést a jak se zorientovat v jednotlivých parametrech a možnostech.

Výhody olejových radiátorů

Jelikož existuje celá paleta různých přímotopů a vytápěcích zařízení, měli bychom se v první řadě podívat na výhody pořízení typu, kterým se zabývá naše recenze. Neopomeneme ale ani nedostatky.

Výhody:

 • Snadná instalace – Jednou z důležitých předností je velmi jednoduchá „instalace“. Zařízení prostě postavíte v dosahu standardní zásuvky a zapojíte.
 • Šetrnost – Významnou výhodou je i ekologická a zdravotní šetrnost. Radiátory pracují na elektřinu a nezatěžují životní prostředí, navíc nevíří prach ani nevysouší vzduch. Tento způsob přitápění si tak mohou dopřát i alergici.
 • Akumulace tepla – Olejové radiátory se obvykle pyšní dobrými akumulačními vlastnostmi. I po vypnutí přívodu energie dokážou ještě dlouho hřát. Čím větší je plocha zařízení (počet žeber), tím více tepla naakumulují.
 • Tichý provoz – Ne všechna zařízení upravující klima mohou nabídnout tichý chod. Olejové radiátory ale skutečně obtěžují jen naprostým minimem ruchů a lze je většinou bez problémů používat i v ložnici.
 • Minimální údržba – Olejové radiátory vydrží i velmi dlouho a přitom nevyžadují zvláštní pozornost. U spousty modelů ani není třeba vyměňovat olej, a tak se veškerá péče omezí například na otírání prachu.
 • Ovládání – Ovládání těchto zařízení bývá velmi jednoduché. Základem je termostat, na kterém nastavíte stupeň výkonu. Dalších funkcí bývá jen minimum (pokud vůbec nějaké).
 • Vzhled – Design olejových radiátorů bývá podobný radiátorům klasickým. Obvykle jsou pěkně a moderně zpracovány a nepůsobí v interiéru rušivě.
 • Mobilita – Součástí těchto topidel jsou takřka vždy kolečka a madla pro snadné přemístění.

Nevýhody:

 • Vyšší náklady – Jelikož olejové radiátory využívají elektrickou energii a jejich příkon může být i 2000 W a více, nejsou příliš vhodné jako primární vytápěcí zařízení.
 • Rozměry, hmotnost – Ačkoli se jednotlivé modely značně liší, tato topidla přece jen vyžadují určitý prostor. Mobilitu sice zpravidla zajišťují kolečka, ale pokud chcete vyloženě „stolní“ zařízení, tato varianta pro vás zřejmě nebude to pravé.

Podle čeho vybírat?

Výkon

Příkon a výkon je možná nejdůležitějším parametrem, na který je třeba se při výběru zaměřit. Pamatujte, že s vyšším příkonem roste cena i spotřeba elektrické energie. Ideální je tedy pořídit model, který bude výkonnostně odpovídat velikosti prostoru, ve kterém jej chcete používat. Příliš slabý model nebude schopen efektivně zvýšit teplotu a může znamenat vyhozené peníze. Zbytečně silný model (např. do menšího pokoje) ale taky není žádná výhra. Zaplatíte za něj více a nevyužijete plný potenciál, který poskytuje.

A jaké si správně vybrat? Příkon olejových radiátorů se obvykle pohybuje v rozmezí od cca 500 W do 2500 W. U každého modelu bývá přitom k dispozici informace o tom, jak velkou plochu je schopen vytápět. Obecně platí, že radiátory do 1000 W jsou vhodné do velmi malých prostor, jako jsou například koupelny, malé dílny apod. Zařízení s příkonem 1000-2000 W jsou vhodné pro malé až střední místnosti – zpravidla od cca 30 do 50 m3. Silná 2500W topidla už mohou vyhřát i místnost okolo 60 m3 nebo více – tedy například větší obývací pokoj.

Počet žeber

Výhřevnost a efektivitu provozu ovlivňuje taky počet žeber. Čím více žeber, tím lepší je distribuce tepla a tím větší místnost může radiátor vytopit. Zvyšuje se taky schopnost akumulace. Více-žebrové modely udrží teplo déle po vypnutí termostatu. Setkat se můžete nejčastěji s modely o 7 až 11 žebrech. Více žeber znamená sice lepší výkon, ale pochopitelně značí i větší rozměry a hmotnost zařízení.

Termostat

Většina olejových radiátorů disponuje termostatem, který umožňuje nastavení výkonu. Obvyklé jsou tři stupně regulace. Tato funkce je samozřejmě velmi užitečná, pokud chcete radiátor používat ve více místnostech nebo v různých podmínkách. Regulaci využijete především u silnějších modelů – vyhnete se přetápění a zbytečně vyšší spotřebě energie, než je třeba.

Hmotnost

Hmotnost radiátorů se pohybuje v rozmezí od cca 5 kg až po 20 kg. Hmotnost závisí především na počtu žeber, výkonnosti apod.

Mobilita

Olejové radiátory jsou poměrně snadno přenosná zařízení a prakticky vždy bývají opatřeny podvozkem s kolečky a případně madlem nebo madly pro pohodlný transport.

Bezpečnost

Na bezpečnost je v dnešní době kladen velký důraz, a proto jsou olejové radiátory zpravidla vybaveny minimálně pojistkou proti přehřátí. Ta zajistí, že se zařízení při dosažení určité vnitřní teploty vypne – a to buď dočasně, nebo trvale (dvoustupňová pojistka). Dalším prvkem může být ochrana proti zamrznutí. Ta je užitečná v případě, že zařízení používáte například na chatě, kde v době vaší nepřítomnosti teplota klesne i na velmi nízkou úroveň. Tento systém zabrání zamrznutí oleje a poškození zařízení.

Další funkce

Tato zařízení obvykle nedisponují žádnou velkou záplavou výbavy, možností a funkcí. Výjimečně se můžete setkat například s displejem, který umožňuje pohodlné ovládání a nabízí neustálý přehled o nastavení nebo třeba s časovačem, pomocí nějž nastavíte čas vypnutí zařízení.

0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin