Domácnost

Test 3 nejlepších Karcher čističů na okna: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší Karcher čističe na okna na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

Nejlepší Karcher čističe na okna

Jaký je ten nejlepší Karcher čistič na okna v současné nabídce? V našem testu vám představíme tři špičkové modely, mezi kterými si svého favorita najdou velmi nároční uživatelé, ale i ti, kteří hledají spíše co nejlepší poměr ceny a výkonu.

Německá společnost Karcher (resp. Kärcher) patří mezi světové lídry v oblasti výroby úklidových potřeb. Tradice této firmy, která i dnes zůstává do značné míry rodinným podnikem, sahá až do roku 1935 a obrovské zkušenosti se promítají do každého produktu. Proto jsme se rozhodli věnovat kratší recenzi vysavačům na okna Karcher. Mnoho modelů této značky se prosadilo díky vynikajícím vlastnostem, kvalitě zpracování i výkonu a obvykle se drží na předních místech žebříčků oblíbenosti a prodejnosti – a to zdaleka nejenom v našich končinách nebo na domácí půdě v Německu.

Při výběru ideálního pomocníka pro mytí oken hraje roli především ergonomie zpracování a pohodlí při práci, výdrž akumulátoru, kvalita čištění, ale i množství příslušenství, délka nástavců a další faktory. Na to vše jsme se v našem hodnocení zaměřili a věříme, že si s naší pomocí dokážete vybrat odpovídající model, který vám ušetří spoustu úsilí a dosáhnete s ním nablýskaných oken i jiných skleněných ploch.

Nejlepší Karcher čističe na okna na trhu

ProduktHodnoceníCena (od)
#1Kärcher WV 2 Premium
[usr 5 text="true" tooltip="true"]1990 Kč Číst recenze
#2Kärcher WV 5 Premium
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2490 Kč Číst recenze
#3Kärcher WV 6 Plus
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]2690 Kč Číst recenze

Recenze TOP 3 Karcher čističů na okna

#1 Kärcher WV 2 BLACK EDITION (od 2000 Kč)

 Recenze Kärcher WV 2 BLACK EDITION 

Model Karcher WV 2 Premium patří dlouhodobě k nejpopulárnějším stěrkám na okna této značky. Jde taky o cenově nejdostupnější produkt našeho testu. Tento minimalistický, ale vysoce funkční „mop“ můžete účinně použít na celou řadu povrchů. Kromě oken všeho druhu to mohou být obkladačky, kachličky a stěny ve sprchových koutech, ale taky zrcadla, skleněné stoly a další hladké plochy.

Zařízení WV 2 BLACK EDITION je vybaveno akumulátorem, který překvapí solidní výdrží. Na jedno nabití můžete zvládnout umýt okolo 35 oken o celkové rozloze cca 105 m2. A to už je poctivá porce práce. Velmi mile přitom překvapí nízká hmotnost, která i s baterií dosahuje pouze 600 g. To je u zařízení tohoto typu velmi důležitá výhoda. O potřebě dobití vás pak informuje LED kontrolka.

Součástí balení je výměnná hlavice, která má šířku 28 cm a umožní vám bleskovou práci na rozlehlých rovných plochách. Výhodou je také přibalený koncentrát na čištění. Tělo zařízení je vybaveno 100ml nádobou na špinavou vodu a vyzdvihnout je nutné velmi jednoduché vyprazdňování. Práce s tímto modelem jde snadno od ruky a okna umyjete mnohonásobně rychleji, než kdybyste se spolehli jen na vlastní síly. Další výhodou je velmi nízká míra hluku, který není nijak obtěžující.

Co potěší

 • Nejprodávanější čistič oken Kärcher
 • Dlouhá výdrž baterie
 • Velmi tichý chod
 • Brání odkapávání vody a vzniku skvrn a šmouh
 • Nízká hmotnost

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2000 Kč

Koupit v obchodě

#2 Kärcher WV 5 Premium (od 2490 Kč)

 Recenze Kärcher WV 5 Premium 

Pokud si připlatíte jenom pár set korun, můžete si pořídit čistič Karcher WV 5 Premium. Tento model padne do ruky snad ještě lépe než předchozí – a přitom je o pár gramů těžší. Na druhou stranu je opatřen silnou lithium-iontovou baterií, která jej udrží v chodu dost dlouho, abyste s přehledem umyli i 35 oken o celkové ploše cca 105 m2.

Karcher WV 5 Premium lze samozřejmě taky použít na všechny druhy hladkých ploch. Kromě oken si poradí s dlaždicemi, zrcadly a podobně. K dispozici jsou dva nástavce se stejnou šíří záběru jako u předchozího modelu – tedy 280 a 170 mm pro členitější i rozlehlé plochy. Taky obtížné mytí kolem hran je díky tomuto zařízení minulostí, držák lze pro tento účel speciálně nastavit a dostanete se všude.

Čištění oken bude s touto pomůckou hračka a práci zvládnete minimálně 3x rychleji než bez ní. Model je navíc k dostání i ve speciální edici Non-Stop Cleaning Kit, která je sice o něco dražší, ale získáte k ní bohatší příslušenství, včetně nabíjecí stanice a výměnné baterie.

Co potěší

 • Špičkový model pro rychlé čištění oken
 • Dva nástavce
 • Vysoká výdrž baterie

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2490 Kč

Koupit v obchodě

#3 Kärcher WV 6 Plus (od 2690 Kč)

 Recenze Kärcher WV 6 Plus 

Poslední místo našeho testu čističů oken Karcher bude patřit zástupci nejvyšší řady této značky, modelu Wv 6 Plus. Jde o inovované zařízení s bezkonkurenční délkou provozu. Na jediné nabití vydrží tato stěrka v chodu až 100 minut – což se rovná umytí nějakých 100 oken o ploše až 300 m2. Z toho jasně vyplývá, že WV 6 Plus je ideální pro použití ve velkých domech se spoustou skleněných ploch a jistě obstojí i při profesionálním použití. Hmotnost zařízení přitom není zásadně vyšší než u předchozích variant (cca 800 g).

Co se týče vybavení, stěrky jsou i tentokrát stejné (280 a 170 mm), o něco se zvětšila pouze nádržka na špinavou vodu (150 ml). Co se vyprazdňování týče, ani v tomto případě vůbec nemusíte přijít do styku se znečištěnou tekutinou a zabere vám to minimum času. Aby toho nebylo málo, tento model je vybaven i displejem, který vám ukazuje poměrně přesný čas, který vám zbývá do vybití baterie. Chcete-li to nejlepší, pak je WV 6 Plus jasná volba.

Co potěší

 • Nejkvalitnější čistič oken Karcher
 • Enormní výdrž baterie až 100 minut
 • Komfortní váha, ergonomické držadlo a tichý chod
 • Displej pro kontrolu stavu baterie

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2690 Kč

Koupit v obchodě
0 Sdílení