Kuchyně

Nejlepší WOK pánve – recenze, test a zkušenosti

Nejlepší WOK pánve Pánve typu wok se staly kuchyňským hitem posledních let. Zatímco dříve jsme u nás na toto náčiní pohlíželi jako na exotické vybavení asijských restaurací, dnes má „wokovku“ doma skoro každý.

Co je ale důvodem její široké popularity?

Tato pánev je především dostatečně univerzální, aby mohla být použita při výrobě celé škály pokrmů. Typický je pro ni velký objem, nepřilnavost a vynikající rozložení teploty. Je ideálním řešením pro přípravu jednoduchých a moderních jídel tzv. „z jedné pánve“ – ta přitom mohou být smažená, dušená, opékaná, ale třeba i vařená.

Na wok pánvi je možné všechny ingredience pohodlně promísit a přitom nemusíte pokrm míchat soustavně díky nepřilnavému povrchu. Maso, zeleninu i jiné suroviny lze zpracovat s minimem oleje nebo zcela bez tuku, což má zásadní význam pro lidi, kteří chtějí vařit zdravěji. Jednoznačně jde o vybavení, které by měl doma mít nejen každý zapálený a zkušený kuchař – velmi jej totiž ocení i kulinářští začátečníci, a to právě pro snadnost používání. I při minimu úsilí může vzniknout vynikající jídlo. Připravili jsme pro vás proto výběr šesti nejlepších wok pánví ze současné nabídky.

Do testu jsme zařadili pánve od renomovaných výrobců, které nabízejí prvotřídní kvalitu použitých materiálů i zpracování a nadchnou i dobrého šéfkuchaře. Stejně tak jsme ale mysleli na méně náročné uživatele, kteří si budou chtít tento typ vybavení teprve vyzkoušet. Proto jsme do naší recenze wok pánví umístili i základní a cenově dostupné modely. Na konci výběru pak najdete průvodce nákupem, který vám pomůže zorientovat se v různých typech pánví, používaných materiálech i dalších faktorech, na které byste při hledání optimálního měli brát zřetel.

Nejlepší WOK pánve

ProduktInfoHodnoceníCena
1.Tescoma Wok PRESIDENT 30 cm
Nejlepší pánev WOK dle nás
✔️ povrch odolný i vůči kovovému nářadí
✔️ špičkový nepřilnavý 3D povrch
✔️ rovnoměrné propečení potravin
✔️ vhodný na sporák i do trouby
⭐ 100 %od 2499 KčČíst recenze
2.Tefal Unlimited G2551972 28 cm
Další TOP na zvážení
✔️ Nepřilnavý a odolný povrch
✔️ Indikátor správné teploty
✔️ Určeno pro všechny typy sporáků
⭐ 100 %od 1300 KčZjistit cenu
3.Ballarini CORTINA GRANITIUM 28cm
Nejlepší WOK pánev do 1000 Kč
✔️ Netradiční design pánve
✔️ Lehká do ruky
✔️ Nepřilnavý povrch
⭐ 97 %od 980 KčZjistit cenu
4.Tescoma Wok PRESIDENT ø 32 cm
✔️ Velká WOK pánev, průměr 32 cm
✔️ S řadou příslušenství
✔️ Včetně pokličky
✔️ Pro náročné uživatele
⭐ 97 %od 4599 KčZjistit cenu
5.Banquet GRANITE 28 cm
Dobrý poměr cena / výkon
✔️ Kovaná pánev s indukčním dnem
✔️ Zajímavý granitový dekor
✔️ Určeno pro všechny typy ohřevů
⭐ 94 %od 515 KčZjistit cenu
6.Kela 36cm s príslušenstvím
WOK pánev s poklicí
✔️ Velký průměr 36 cm
✔️ Včetně zajímavého příslušenství
✔️ Včetně kovové poklice
⭐ 93 %od 1869 KčZjistit cenu
Recenze TOP 6 WOK pánví

# Tescoma Wok i-PREMIUM Stone 28 cm (od 1300 Kč)

 Recenze Tescoma Wok i-PREMIUM Stone 28 cm Naši recenzi zahájíme pánví z výroby významné tuzemské značky Tescoma. Jde o produkt spíše střední cenové kategorie, ale pyšní se velkou oblibou, výborným uživatelským hodnocením a obzvlášť dobrým poměrem ceny a kvality. Tato pánev o průměru 28 cm je vyrobena z odolné hliníkové slitiny, a navíc opatřena opravdu krásnou vnější úpravou připomínající neleštěný, přírodní kámen a samozřejmě i nepřilnavým povrchem na principu teflonu. Dno je navíc tvořeno magnetickou nerezovou ocelí pro použití na indukčních plotnách.

Předností pánve Tescoma Wok i-PREMIUM Stone je vyvážený poměr robustnosti a hmotnosti. Pánev působí odolně, ale přitom váží únosných 1,17 kg. Kvalitně a pohodlně zpracovaná rukojeť zajišťuje dobrou ergonomii a snadné zacházení. Výhodou je taky možnost umývání pánve v myčce.

Tescoma Wok i-PREMIUM Stone se hodí pro přípravu zeleniny i mas a všechny suroviny lze upravovat s minimem tuku a bez připékání. Tento produkt ocení i náročnější uživatelé, kteří budou pánev využívat často. Přesto se najdou i nějaké nedostatky. Slabina se někdy projevuje např. při používání na indukci, kdy se dno vlivem silného žáru může vypouknout. Taky rukojeť mohla být pevnější, občas se lze setkat s tím, že se uvolní.

Co potěší

 • Kvalitní povrch, nepřipéká se
 • Velmi pěkné provedení
 • Robustní, ale ne příliš těžká
 • Dobrý poměr ceny a kvality
 • Možnost použít na indukčním vařiči

Co zamrzí

 • Bez poklice
 • Zpracování dna a rukojeti

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 100 %
CENA: od 1300 Kč

Koupit v obchodě

# Ballarini CORTINA GRANITIUM WOK pánev 28cm (od 1000 Kč)

 Recenze Ballarini CORTINA GRANITIUM WOK pánev 28cm  Třetí místo naší recenze wok pánví obsadil další 28centimetrový kousek, tentokrát z produkce italské společnosti Ballarini, která je u nás poměrně málo známá, ale nabízí velmi kvalitní kuchyňské náčiní se specializací právě na nepřilnavé pánve. Zásadním rozdílem oproti předchozím pánvím je použití povrchového materiálu granitu, jehož základem je kvalitní žula.

Použitý materiál zajišťuje extrémní odolnost a životnost a taky naprostou zdravotní nezávadnost produktu. Na této pánvi lze připravovat lehké pokrmy i zcela bez tuku a přitom se nemusíte bát připalování. Jádro výrobku je nicméně i v tomto případě hliníkové. Pánev váží pouhých 900 gramů a hloubka je 6,9 cm – jde tedy o spíše nižší variantu.

Pánev Ballarini CORTINA GRANITIUM WOK je možné použít při nízkých teplotách do 160°C i pro zapékání v troubě, ale bohužel není možné vaření na indukčních plotnách. Výhodou je naproti tomu možnost použití kovového náčiní. Tento výrobek nabízí dobré vlastnosti a cena přitom není nepřiměřeně vysoká. Ocenit je nutné i opravdu krásný vzhled.

Co potěší

 • Skvělý vzhled
 • Kvalitní granitový povrch

Co zamrzí

 • Bez poklice
 • Nižší provedení
 • Nelze použít na indukci

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 97 %
CENA: od 1000 Kč

Koupit v obchodě

# Banquet WOK s neprílnavým povrchem GRANITE 28 cm (od 550 Kč)

 Recenze Banquet WOK s neprílnavým povrchem GRANITE 28 cm  Další pánev v testu bude WOK GRANITE od výrobce Banquet a vzhledem k velmi dostupné ceně ji zde představujeme jakožto cenový tip.

Ačkoli název produktu láká na „granit“, jde tentokrát pouze o dekor. Jádro pánve je hliníkové s nepřilnavým povrchem, který nicméně slibuje solidní odolnost, alespoň s přihlédnutím k nízkým pořizovacím nákladům.

Hmotnost pánve je necelý 1 kg při výšce 7,8 cm a průměru 28 cm. Toto náčiní je vhodné i pro použití na indukčních vařičích a lze jej čistit v myčce. Pokud hledáte solidní wokovku za dobré peníze a nejste obzvlášť nároční, měla by pánev Banquet GRANITE splnit vaše očekávání a umožnit vám pohodlné a zdravé vaření s minimem tuku, bez připalování.

Co potěší

 • Vzhledem k ceně dobré zpracování

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 94 %
CENA: od 550 Kč

Koupit v obchodě

# Kela pánev WOK 36cm s příslušenstvím (od 1900 Kč)

 Recenze Kela pánev WOK 36cm s príslušenstvím  Tato litinová pánev německé výroby je díky velkým rozměrům a řadě příslušenství vhodná pro větší rodiny, kde se asijská kuchyně těší obzvláštní oblibě. Robustní provedení zajišťuje maximální odolnost a vysokou životnost – na druhé straně značí nejen vyšší cenu, ale i hmotnost, která přesahuje 4 a půl kilogramu.

Pánev o průměru 36 cm je vybavena vysokou poklicí, a navíc získáte i bambusové hůlky, speciální pinzetu a rošt. Tento produkt je možné použít na plynovém, elektrickém i indukčním sporáku. Pánev dobře vede a dlouho udržuje teplo, její zpracování je kvalitní, ale ocení ji spíše nadšenci.

Co potěší

 • Ideální pro větší rodiny a milovníky asijské kuchyně
 • Kvalitní a velmi robustní litinové provedení
 • S poklicí

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Vysoká hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: ⭐ 93 %
CENA: od 1900 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat wok pánev

Už víte, která wokovka pro vás bude ta pravá? Pokud si ani po přečtení naší recenze nejste jistí, zkusíme vás trochu nasměrovat. V následujícím průvodci najdete základní informace, které se vám při rozhodování budou jistě hodit.

Typy pánví

V první řadě se pokusíme shrnout základní varianty pánví pro lepší pochopení, v čem je typ „wok“ odlišný a jedinečný.

 • Klasická pánev – Tento typ má doma zřejmě každý. Klasická pánev má široké, rovné dno a nižší, strmé stěny. Velikosti jsou značně různorodé a použití velmi univerzální. Ideální jsou ale pro smažení, restování a opékání masa díky velké ploše dna. Skvělé jsou taky na smažená vejce apod.
 • Nízká pánev – Tento typ je někdy označován jako pánev na palačinky a je téměř totožný s klasickou pánví. Rozdíl je ve velmi nízkých stěnách, které usnadňují obracení připravovaných pokrmů. Ideální jsou pro smažení palačinek, bramboráků, lívanců nebo třeba omelet.
 • Soté pánev – Soté pánve se vzhledově přibližují wokovkám. Představují mezistupeň mezi kastrolem a klasickou pánví. Dno je široké, stěny jsou strmé a vysoké. Pánev může být tradičně kruhová, ale i obdélníková nebo čtvercová. Soté pánve jsou ideální pro přípravu dušených pokrmů, gulášů, omáček, polévek atd. Mívají větší rozměry.
 • Grilovací pánev – Typickým rysem je profilované dno. Většinou disponuje vroubky připomínajícími rošt. Účelem není pouze vznik esteticky příjemné kresby na grilovaném mase nebo jiném pokrmu, ale hlavně oddělení suroviny od vlastní šťávy.
 • Wok – Tento typ pánve pochází z východní Asie. Typické je oblé tvarování a větší rozměry. Výhodou je dobré rozložení tepla a snadná příprava zdravých pokrmů bez tuku.

Velikost

Jaké jsou optimální rozměry wok pánve? To samozřejmě záleží na tom, kolik jídla budete chtít připravovat. Průměr wok pánví ale začíná obvykle na 28 cm. Tato velikost je taky nejoblíbenější a dalo by se říct, že i optimální pro běžnou domácnost. Pořídit si můžete ale i wokovky o rozměru 30, 32, 35 nebo i více cm.

Tradiční wok pánev disponuje užším, plochým dnem a pozvolna se rozšiřujícími, poměrně vysokými, stěnami. Příliš nízké stěny mohou zapříčinit vypadávání surovin při míchání.

Materiál

Tradičnější wok pánve bývají železné nebo litinové. U moderních produktů prodávaných u nás se ale zpravidla setkáte s hliníkovým jádrem opatřeným nějakým typem nepřilnavého povrchu. Může jít o teflon, granit nebo i titan či jiný materiál. Důležité je ujistit se o zdravotní nezávadnosti použitých kovů či látek.

Kvalita, odolnost a míra nepřilnavosti povrchu závisí na konkrétním výrobci. Nejlepší povrchy umožňují přípravu pokrmu s naprostým minimem tuku nebo zcela bez tuku a odolají i používání kovového náčiní. Levnější povrchy se snadněji poškrábou a postupně ztrácejí své vlastnosti.

Dno bývá u wok pánví často nerezové, aby bylo možné jejich použití na indukčních vařičích. Právě dno bývá často u hůře zpracovaných pánví slabinou a při vyšších teplotách se zdeformuje, což zhorší stabilitu pánve. Je proto vhodné vybírat produkt s dostatečně silným dnem. Setkat se můžete i s pánvemi, které mají dno již mírně vypouklé, aby se nežádoucí deformaci předešlo.

Rukojeť

Wokovky mívají rukojeť, která bývá obvykle nerezová, případně plastová. U tradičních variant se lze setkat s dřevěnými, železnými nebo jinými variantami. Kvalita, pevnost a ergonomie rukojeti je velmi důležitá, proto je ideální, pokud si pánev můžete potěžkat a vyzkoušet si, jak vám sedne do ruky. Některé rozměrné modely mohou být opatřeny dvěma úchytkami po stranách místo jedné dlouhé rukojeti.

Poklice

K některým wok pánvím dostanete i poklici. Ta umožňuje zejména efektivnější přípravu dušených pokrmů, jídel v páře a díky ní lze pánev využít de facto i jako malou horkovzdušnou troubu například pro pečení velkých kusů masa.

Nejprodávanější WOK pánve na trhu

Toto jsou nejprodávanější WOK pánve na trhu podle nákupního portálu Heureka.cz

0 Sdílení