Domácnost Kuchyně

Nejlepší kávovary DeLonghi: TOP 7 produktů podle recenzí a testů

Nejlepší kávovary DeLonghiUž máte dost instantní kávy nebo starého dobrého „turka“ a chcete si konečně doma nebo třeba v kanceláři dopřávat po ránu (i přes den) kvalitní, voňavou kávu? Takovou, která nebude sloužit jen jako účelový povzbuzovací prostředek, ale pohladí vaše chuťové buňky? V takovém případě jistě uvažujete o pořízení kávovaru. Ale volba, před kterou stojíte, zřejmě nebude vůbec snadná. Kávovarů existuje celá škála typů a každý z nich zahrnuje obrovský a různorodý sortiment.

Mezi všemi ostatními však vyčnívá jeden výrobce – a na toho se dneska velmi úzce zaměříme. Jde samozřejmě o značku DeLonghi. V tomto článku si řekneme něco o její historii a podrobně se podíváme na to, jaké výrobky nabízí. Zajímat nás budou významné produktové řady a jejich vlastnosti. Taky se zaměříme na nejoblíbenější a nejlepší kávovary DeLonghi současnosti a zmíníme se i o případných „konkurenčních“ alternativách.

Náš článek vám může usnadnit orientaci ve velmi komplikovaném sortimentu kávovarů – a po jeho přečtení si snad budete schopni lépe vybrat typ a model, který vám bude sedět na míru. Tak jdeme na to.

Jaké jsou tedy nejlepší kávovary značky DeLonghi dle testů a recenzí?

 1. De’Longhi ECAM 22.110 – náš vítěz, nejlepší volba pro většinu domácností a jednoho člověka
 2. De’Longhi Magnifica ECAM 23.260 B – nejlepší automatický DeLonghi s pěničem mléka
 3. De’Longhi Eletta ECAM 46.860.W – nejlepší DeLonghi do kanceláře
 4. De’Longhi Dinamica ECAM 350.55 B – uživatelsky velmi dobře hodnocený kávovar
 5. De’Longhi EC 685 – nejlepší pákový DeLonghi, vhodná volba pro jednoho
 6. DeLonghi EN 80 – nejlepší kapslový kávovar DeLonghi pro kapsle Nespresso

Nejlepší kávovary DeLonghi na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1De'Longhi ECAM 22.110
Nejprodávanější DeLonghi kávovar
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,8 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7600 Kč Číst recenze
#2De'Longhi Magnifica ECAM 23.260 B
Nejlepší automatický kávovar DeLonghi
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,8 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]12000 Kč Číst recenze
#3De'Longhi Eletta ECAM 46.860.W

 Vhodný do kanceláře 
Nejlepší DeLonghi do kanceláře
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 2 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16200 Kč Číst recenze
#4De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B
Skvělé uživatelské recenze
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,8 l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15500 Kč Číst recenze
#5De'Longhi EC 685
Nejlepší pákový kávovar DeLonghi
Typ: pákový
Příkon: 1300 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,1 l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3900 Kč Číst recenze
#6DeLonghi EN 80
Nejlepší kapslový kávovar DeLonghi
Typ: kapslový
Příkon: 1260 W
Tlak: 19 bar
Nádržka na vodu: 0,8 l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1800 Kč Číst recenze

Jak vybrat kávovar DeLonghi

Při výběru kávovaru – ať už značky DeLonghi nebo jiného – je nutné si ujasnit několik věcí. Můžete tak učinit pomocí otázek a odpovědí.

 • O jaký druh kávy stojíte především?
 • Preferujete jeden typ nápoje, nebo budete chtít, aby přístroj dokázal vytvořit vícero různých nápojů?
 • Chcete spíše co nejsnadnější ovládání a rychlou přípravu, anebo dokonalou chuť, kterou si přizpůsobíte podle vlastního vkusu?
 • Stačí vám méně výkonný kompaktní kávovar na pár šálků denně, anebo budete potřebovat výkonnější přístroj, který obslouží větší množství lidí (např. do kanceláře, velké domácnosti apod.)?

Samozřejmě, že otázek, které si lze na dané téma položit (a upřesnit tak svou představu) může být více, ale začněte alespoň těmito zásadními. Značka DeLonghi nabízí sortiment natolik rozmanitý, že v něm najdete zajímavé modely, ať už na výše uvedené otázky odpovíte jakkoli.

O značce DeLonghi

Italská značka DeLonghi má za sebou dlouhou historii. Jde o tradiční a stále ještě rodinnou společnost se sídlem ve městě Treviso (které se nachází jen asi 30 km od slavných Benátek), kde firma vznikla již v roce 1902. Založil ji rod De’Longhi, podle nějž dostal podnik název. Původně šlo o výrobnu menších průmyslových komponent a topných kamen.

V polovině minulého století firma rostla a etablovala se jako významný výrobce olejových radiátorů a dalších topných jednotek. Teprve v osmdesátých letech přišel zlom a značka, dosud spojená s topením a klimatizací, se začala zabývat i produkcí domácí elektroniky. Výroba topení se posléze přesunula do rukou dceřiné firmy. Produkce DeLonghi točila zejména kolem trub a fritovacích hrnců.

Další dvě desetiletí byly ve znamení diverzifikace výroby, rozšiřování záběru a akvizic mnoha firem. Dnes je však značka DeLonghi především symbolem kvalitních kávovarů – a mezi důležité produkty patří i klimatizační zařízení nebo výrobníky zmrzliny. Za zmínku stojí, že současným ředitelem firmy je Giuseppe De’Longhi, dnes již 81letý miliardář – a přímý potomek původních majitelů společnosti. Firma DeLonghi dnes vlastní 13 výroben a své výrobky nabízí v 75 zemích světa.

jak vybrat kávovar

Sortiment značky DeLonghi

Ačkoli je sortiment produktů DeLonghi rozsáhlý, teď už se budeme věnovat jen kávovarům, protože ty nás dnes zajímají především. V této oblasti má značka DeLonghi na českém trhu výsadní postavení a právě z jejích výrobních linek vyjíždí většina nejprodávanějších kávovarů současnosti. Ale proč jsou právě kávovary DeLonghi tak oblíbené?

Jednoduchá odpověď zřejmě neexistuje, ale můžeme se pokusit zauvažovat o několika faktorech. DeLonghi je světoznámá značka se silným postavením a jménem, které je spojeno s řemeslnou kvalitou a precizností. Taky italský původ jistě dodává značce – pokud jde o kávovary – jistý lesk. A pak jsou tu zcela prozaické důvody. Zejména obrovský, bezkonkurenční sortiment. DeLonghi u nás nabízí na dvě stovky modelů kávovarů – a vybírat můžete ze všech typů.

 • Moderní espressovače
 • Klasické pákové modely
 • Automatické kávovary
 • Kapslové kávovary
 • Překapávače

Nutno říct, že těžiště sortimentu leží především v kávovarech na espresso a automatických modelech, kde taky najdete největší výběr. Naopak kapslové kávovary představují okrajovější záležitost a v rámci těchto přístrojů jsou na našem trhu i silnější hráči (především značka Krups).

Totéž platí bezezbytku i pro překapávací zařízení, u nichž se zase prosazuje dostupná domácí značka Sencor, švédský Electrolux, německé značky Klarstein, Braun či Bosch a další. Pojďme se nyní na jednotlivé druhy kávovarů DeLonghi podívat blíže.

Moderní a pákové výrobníky espressa

Kávovary na lahodné espresso patří mezi stěžejní produkty značky DeLonghi. Firma nabízí klasické pákové modely, ale i modernější, elektronicky ovládaná zařízení s ovládacím panelem. V obou kategoriích si můžete vybrat z více než tří desítek modelů.

Mezi nejoblíbenější varianty patří kompaktní zařízení určená pro domácnosti nebo méně náročné použití. Nechybí ale ani výběr výkonnějších strojů, které se uplatní na pracovištích nebo v komerčních provozech.

Automatické kávovary

Plně automatické kávovary jsou stále oblíbenější. Jejich výhodou je multifunkčnost (možnost přípravy více druhů nápojů) a velmi jednoduché, uživatelsky přívětivé ovládání. Zároveň tyto přístroje umožňují různá nastavení a většinou široké možnosti. DeLonghi opět nabízí desítky modelů v různých cenových i výkonnostních kategoriích.

Kapslové automaty

Maximální jednoduchost – právě ta definuje kapslové modely. Jsou vhodné do domácností, kde se mnoho kávy nevypije a kde se uživatelé nechtějí zabývat její přípravou nebo jakýmkoli nastavení. Stačí najít kapsli, která vám chutná – a tu vždy jednoduše vložit do zařízení.

Nevýhodou je omezený výběr káv (kapslí), nulová možnost kontroly nad přípravou, množství odpadu a vyšší cena na šálek. DeLonghi nabízí skoro tři desítky modelů kapslových automatů.

Překapávače

Překapávače u nás nejsou příliš populární, ale v jiných zemích se jim daří. Možná v nich ale objevíte jisté kouzlo. Jsou vhodné pro přípravu většího množství kávy poměrně jemné a slabší chuti. Pokud si tedy radši dopřáváte více objemných, ale slabších šálků v průběhu celého dne, může být překapávač ideální volbou.

Voda neprotéká kávou pod tlakem, ale pouze přirozeně – chuť kávy je velmi specifická. Někteří ji zbožňují, jiní odsuzují. DeLonghi nabízí necelou desítku modelů těchto kávovarů.

Video

Kávovary DeLonghi podle označení aneb jak se v nich vyznat

Když se podíváte na nabídku kávovarů této značky, vynoří se před vámi záplava názvů a písmenných označení. Neznalý člověk se snadno ztratí, ale označení má svou logiku. Pojďme se na některé důležité varianty podívat…

DeLonghi EC

Pod označením EC se skrývají klasické pákové kávovary DeLonghi. Jde o velmi kompaktní zařízení. Ty nejoblíbenější využívají tlak 15 barů a disponují velmi štědrým příkonem 1450 W, který slibuje rychlé ohřátí vody a přípravu kávy. Objem těchto modelů je obvykle 1 l.

DeLonghi EC je pouze základní označení pro kompaktní pákové výrobky a existuje mnoho produktových řad, které se od sebe velmi liší parametry, ale i celkovým stylem a designem.

DeLonghi ECAM

Modely „ECAM“ jsou vůbec nejoblíbenější řadou kávovarů značky DeLonghi. Jde o automatické modely s elektronickým ovládacím panelem. Ty nejoblíbenější opět využívají tlak 15 barů a příkon 1450 W, ale najdete zde i modely pracující pod tlakem 19 barů. Obvyklý objem je 1,8 l.

DeLonghi ESAM

Kávovary na espresso s elektronickým ovládacím panelem. Opět obvykle 15barové, což je optimální hodnota pro běžné použití. Příkon kávovarů ESAM je obvykle 1350 W nebo nižší.

DeLonghi EN

Označení EN je určeno pro kapslové kávovary DeLonghi. Obvyklý tlak je 19 barů, příkon nejčastěji 1260 nebo 1400 W. Jde o kompaktní modely určené především pro domácí použití. Kapslové kávovary značky DeLonghi jsou obvykle kompatibilní s kapslemi výrobce Nespresso.

Jde o nejvýznamnějšího výrobce kapslí, který sice nabízí omezený sortiment typů nápojů (zaměřuje se především na klasické espresso), ale za to bezkonkurenční chuťové a aromatické vlastnosti.

jaký koupit kávovar

Některé produktové řady

Podíváme se ještě na některé užší produktové řady kávovarů DeLonghi, na které můžete narazit a které vás mohou zaujmout.

Primadonna

Řada plně automatických kávovarů o příkonu 1450 nebo 1350 W. Většina modelů využívá 15 barů, ale jsou zde i špičkové 19barové modely určené pro náročnější použití. Kapacita zásobníku kávy se pohybuje od 150 do 400 g, objem zásobníku na vodu je 1,3 až 2 l.

Jde o špičkovou designovou řadu, která skrývá nejmodernější technologie pro přípravu opravdu dokonalé kávy. V rámci plně automatických modelů jde o nejvyšší řadu DeLonghi. Některé exkluzivní modely lze dokonce ovládat přes mobilní aplikaci.

Dinamica

Řada plně automatických kávovarů ve střední cenové kategorii. Modely pracují pod tlakem 15 barů a využívají vysoký příkon 1450 W pro rychlý ohřev vody a bleskovou přípravu kávy. Ovládání je samozřejmě plně digitální a můžete si i uložit nápoje a nastavení, které vám nejvíce vyhovují – takže jedním stiskem vždy dostanete přesně takovou kávu, jakou máte nejraději.

Autentica

Řada elegantních a kompaktních (úzkých) modelů automatických kávovarů vhodných i do méně prostorných kuchyní. Disponují dotykovým ovládacím panelem a cena se pohybuje kolem 8 tisíc korun.

Scultura

Řada nádherných, designových modelů pákových kávovarů DeLonghi. Jde o kompaktní, ale velmi odolně zpracované modely s mimořádnou životností díky použití nerezové oceli. I tyto kávovary klasicky pracují s tlakem 15 barů, příkon je obvykle poněkud nižší (1100 W), ale pro účely dané řadou dostačující a úsporný.

Alternativy k DeLonghi

Které značky představují největší konkurenty pro zatím jasně vítězící kávovary DeLonghi? Zde je několik alternativ.

Krups

Pokud jde čistě o kapslové modely, má značka Krups navrch. Důvodem však nemusí být nutně lepší kvalita zpracování, ale poněkud větší výběr a v průměru nižší cena. Nejlevnější modely Krups koupíte i pod 1000 Kč.

Sencor

Tuzemská značka, která patří k nejvýznamnějším výrobcům domácí elektroniky. Samozřejmě nabízí i kávovary. A to automatické, překapávací i pákové. Sencor vítězí především cenovou dostupností v kombinaci s často poměrně překvapivě slušnou výbavou.

Philips

Philips nabízí na sedm desítek kávovarů. Automatických, kapslových a překapávačů. Chybí jen pákové modely. Značka Philips je zárukou vysoké kvality zpracování a taky špičkové technologické výbavy.

Nejprodávanější kávovary DeLonghi

Nejprodávanější kávovary DeLonghi dle portálu Heureka.cz

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1De'Longhi ECAM 22.110
Nejprodávanější DeLonghi kávovar
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,8 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]7600 Kč Číst recenze
#2De'Longhi Magnifica ECAM 23.260 B
Nejlepší automatický kávovar DeLonghi
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,8 l
[usr 5 text="true" tooltip="true"]12000 Kč Číst recenze
#3De'Longhi Eletta ECAM 46.860.W

 Vhodný do kanceláře 
Nejlepší DeLonghi do kanceláře
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 2 l
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]16200 Kč Číst recenze
#4De'Longhi Dinamica ECAM 350.55 B
Skvělé uživatelské recenze
Typ: automatický
Příkon: 1450 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,8 l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]15500 Kč Číst recenze
#5De'Longhi EC 685
Nejlepší pákový kávovar DeLonghi
Typ: pákový
Příkon: 1300 W
Tlak: 15 bar
Nádržka na vodu: 1,1 l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3900 Kč Číst recenze
#6DeLonghi EN 80
Nejlepší kapslový kávovar DeLonghi
Typ: kapslový
Příkon: 1260 W
Tlak: 19 bar
Nádržka na vodu: 0,8 l
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]1800 Kč Číst recenze
0 Sdílení