Zdraví

Nejlepší kloubní výživa ve velké recenzi

Nejlepší kloubní výživa Jistě se shodneme na tom, že aktivní životní styl pozitivně ovlivňuje i ty etapy života, kdy už máme mládí za sebou. Moderní doba si od jednotlivců žádá hodně, a proto je třeba o sebe dbát. Ve vyšším věku trpí hlavně pohybový aparát, obzvláště pokud jste aktivním sportovcem a vystavujete klouby vysoké zátěži. Problémům můžete předejít užíváním kloubní výživy. Pokud uvažujete o užívání takového preparátu, musíte si vybrat tu nejlepší kloubní výživu, která zohlední všechny vaše individuální požadavky.

Vybrat si ten správný produkt nemusí být úplně jednoduché – obzvláště nyní, kdy je trh zaplaven množstvím doplňků stravy a výživových preparátů. Mějte ale vždy na paměti, že tyto přípravky nejsou skutečnou medikací, pouze doplňkovým produktem. Vaše zdravotní problémy konzultujte s doktorem – a s ním byste se měli dohodnout i o užívání doplňků stravy. Doktor vám nejlépe poradí při hledání perfektního způsobu, jak pomoci problematickým kloubům.

Recenze na kloubní výživu vám představí 7 doplňků stravy, které pomáhají bezbolestnému fungování pohybovému aparátu. Na konci článku najdete průvodce výběrem správné kloubní výživy, který vám poskytne dostatek znalostí k informovanému rozhodnutí.

Nejlepší kloubní přípravky podle redakce

ProduktBaleníHodnoceníCena (od)
1.Apotex Colafit
60 kostiček[usr 5 text="true" tooltip="true"]399 KčČíst recenze
2.Barny`s Triple Blend
700 g[usr 5 text="true" tooltip="true"]1129 KčČíst recenze
3.Walmark Proenzi 3 plus
180 tablet[usr 5 text="true" tooltip="true"]499 KčČíst recenze
4.Enzycol DNA
140 tablet[usr 5 text="true" tooltip="true"]589 KčČíst recenze
5.Cemio KAMZÍK
120 kapslí[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]599 KčČíst recenze
6.Orling Geladrink Forte
420 g[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]719 KčČíst recenze
7.Inca Collagen
30 sáčků[usr 5 text="true" tooltip="true"]1 179 KčČíst recenze
TIPKLOUBUS
30 denní kůra[usr 5 text="true" tooltip="true"]690 KčČíst recenze

1. Apotex Colafit 60 kostiček

VÍTĚZ CENA / VÝKON – vhodný i pro sportovce

 Recenze Apotex Colafit 60 kostiček  Apotex Colafit na klouby, šlachy a vaziva obsahuje 99,9 % krystalický čistý kolagen.

Tento přípravek nahrazuje nadměrnou ztrátu kolagenu v těle při onemocnění kloubů, zároveň je ale vhodný pro lidi bez onemocnění, jejichž tělo je nadměrně zatěžováno (např. sportem). Colafit je vhodný i pro mladistvé v období růstu.

Kostičky kolagenu jsou lyfioliticky zbaveny vody, tudíž mají houbovitou konzistenci. Rovněž nemají žádnou chuť, nemusíte se tedy bát problémů při polykání.

Co potěší

 • Krystalický kolagen čistoty 99,9%
 • Vhodný pro lidi s onemocněním kloubů, sportovce i mladistvé
 • Snadno se užívá
 • Dostupná cena
 • Neobsahuje žádné příměsi

Co zamrzí

 • Nutné dlouhodobé užívání

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 399 Kč

Koupit v obchodě

2. Barny`s Triple Blend Extra silný 700 g

Velmi účinný preparát

 Recenze Barny`s Triple Blend Extra silný 700 g Barny`s Triple Blend Extra je velmi silný přípravek podporující správnou funkci kloubů a pohybového aparátu.

Přípravek obsahuje glukosamin, chondroitin a kolagen typu II., které se přirozeně vyskytují v lidské chrupavce. Kolagen typu I. se nachází v kloubním vazivu a je součástí účinných látek tohoto preparátu. Další přidané látky jsou MSM a vitamín C.

Práškový doplněk stravy se každý den rozmíchává ve vodě. Přestože je tento přípravek o něco dražší, dlouhodobě uleví od bolesti a zlepší fungování pohybového aparátu.

Co potěší

 • Obsahuje kolagen typu I. a II., glukosamin, chondroitin a MSM
 • Vhodný pro lidi s bolestivým onemocněním kloubů
 • Velmi účinný preparát

Co zamrzí

 • Těžko se rozmíchává
 • Velmi hořká chuť
 • Drahý výrobek

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1129 Kč

Koupit v obchodě

3. Walmark Proenzi 3 plus 180 tbl.

wallmark Proenzi 3+

 Recenze Walmark Proenzi 3 plus 180 tbl.  Recenze na kloubní výživu představuje Walmark Proenzi 3 Plus, který podstoupil test přípravku na klouby a je GMP certifikován.

Preparát je vhodný hlavně pro lidi se zvýšenou kloubní zátěží. Uvnitř každé tablety naleznete glukosamin a chondroitin sulfát, Unique MSM® a nově i vitamín C v kombinaci s kolagenem typu II.

Kloubní výživa se užívá v tabletkách a je k dostání za trošku vyšší cenu. Ovšem účinek přetrvává i po dobrání 2 měsíčního kurzu.

Co potěší

 • Certifikovaný výrobek
 • Obsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, Unique MSM®, vitamín C a kolagen typu II.
 • Snadné užívání
 • Vhodný pro lidi se zvýšenou kloubní zátěží

Co zamrzí

 • Vyšší cena
 • Je vhodné jej užívat dlouhodobě

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 499 Kč

Koupit v obchodě

4. Enzycol DNA tbl. 140

Vhodné při bolestech kloubů i pro lidi trpící dnou

ENZYCOL DNA

 Recenze Enzycol DNA tbl. 140  Jedním z nejlepších kloubních preparátů na trhu je Enzycol DNA s patentovanou technologií.

Tento přípravek je vhodný pro lidi s bolestivým onemocnění kloubů, dnou nebo při zvýšené fyzické zátěži. Multi Clean UPTM komplex™ obohacený o přírodní extrakty (višně, pistácie) podporuje nejen zdravou funkci kloubů, ale také reguluje obsah kyseliny močové v krvi (vhodné pro lidi s dnou).

Enzycol DNA se užívá v tabletách, proto nebudete mít problém s přijímáním. Je také vhodné zmínit, že lék působí obecně protizánětlivě.

Co potěší

 • Přípravek je vhodný pro lidi se bolestivým onemocněním kloubů, dnou nebo zvýšenou fyzikou zátěží
 • Obsahuje Multi Clean UPTM komplex™ obohacený o přírodní extrakty
 • Působí protizánětlivě
 • Snadno se užívá

Co zamrzí

 • Trochu vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 589 Kč

Koupit v obchodě

5. Cemio KAMZÍK

Cenový tip

 Recenze Cemio KAMZÍK  Cemio Kamzík je doplněk stravy, který pozitivně ovlivňuje pohybový a kloubní aparát lidského těla.

Tento přípravek je vhodný pro lidi se zvýšenou fyzickou zátěží, mladistvé a sportovce. S pomocí kolagenu typu I., II. a vitamínu C dopřává tělu komfort a pohodlí. Zaměřuje se nejen na správné fungování kloubů, ale také účinkuje na vaziva a šlachy – proto je často užíván sportovci.

Preparát se užívá ve formě želatinových kapslí. Jistě vás potěší jeho nízká cena, díky které si ho mohou dopřát všichni bez rozdílu.

Co potěší

 • Nízká cena
 • Obsahuje kolagen typu I., II. a vitamín C
 • Je vhodný pro lidi se zvýšenou tělesnou zátěží
 • Poskytuje úlevu kloubům, šlachám a vazivu
 • Snadno se užívá

Co zamrzí

 • Větší množství uživatelů si stěžuje na neúčinnost přípravku

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 599 Kč

Koupit v obchodě

6. Orling Geladrink Forte

 Recenze Orling Geladrink Forte 360 cps. Orling Geladrink Forte zajišťuje správnou kloubní výživu a regeneraci tkáně – vaziva, šlach a chrupavky.

Preparát se používá jako podpůrná léčba při bolestivých onemocněních kloubů a rovněž zlepšuje fungování pohybového aparátu. Obsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, MSM, kolagenní peptidy, extrakt z Boswellie, vitamín C a minerály.

Geladrink Forte přichází ve formě granulí, které se rozmíchávají ve vodě. Pro předejití problémům s konzumací se ochucuje. Cena je bohužel o něco vyšší než obvykle.

Naše redakce zpracovávající recenzi na kloubní výživu prostudovala uživatelská fóra, která doporučují Orling Geladrink Forte jako skutečně účinný preparát.

Co potěší

 • Vhodný při bolestivých onemocněních kloubů
 • Obsahuje glukosamin a chondroitin sulfát, MSM, kolagenní peptidy, extrakt z Boswellie, vitamín C a minerály
 • Snadno se užívá

Co zamrzí

 • Vyšší cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 719 Kč

Koupit v obchodě

7. Inca Collagen 30 sáčků

Mořský kolagen na klouby, vrásky, vlasy i nehty

 Recenze Inca Collagen 30 sáčků Posledním produktem v recenzi kloubní výživy je Inca Collagen, unikátní, 100 % čistý mořský kolagen.

Hydrolyzovaný kolagen se velmi snadno vstřebává do organismu. Užívejte Inca Collagen při problémech s kloubním aparátem, ale jako bonus tento preparát příznivě působí na pokožku, vyhlazuje vrásky a zkvalitňuje vlasy i nehty.

Obsahem přípravku je pouze hydrolyzovaný bioaktivní kolagen bez přísad – je nejvíce podobný lidskému kolagenu. Sáček s práškem rozpustíte v tekutině a vypijete.

Co potěší

 • Vhodný pro osoby s problémy hybnosti
 • Zkvalitňuje pleť, vlasy a nehty
 • Zlepšuje hojení ran a předchází krevním sraženinám
 • Snadno se užívá
 • Hydrolyzovaný bioaktivní mořský kolagen
 • Výborné uživatelské recenze

Co zamrzí

 • Vysoká cena

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 1179 Kč

Koupit v obchodě

Jak správně vybrat kloubní výživu?

Zde se dozvíte nejdůležitější informace, které byste měli vědět o kloubní výživě. I přesto, že na tyto preparáty nepotřebujete lékařský předpis, konzultujte jejich užívání se svým lékařem. Obzvláště, pokud již berete jiné léky. Lékař vám vysvětlí možnou kontraindikaci a může vám doporučit takový přípravek, který nejlépe zohlední vaše potřeby.

bolest kolena

Doplňky stravy

Vždy si pamatujte – doplněk stravy není lék! Není vhodné používat doplňky stravy k léčbě jakýchkoli onemocnění, protože tyto preparáty prostě nejsou náhrada za farmaka.

Nicméně, doplňky stravy mohou být velmi prospěšné, pokud je užíváte jako podpůrnou terapii vlastní léčby. Tyto produkty obsahují zdraví prospěšné látky ve vyšší koncentraci, než jakou dostáváte z jídla. Proto si můžete skrze doplňky stravy vynahradit individuální nedostatky v rámci hladin těchto látek v krvi. Spoustu výrobků funguje rovněž na bázi prevence.

Preparáty kloubní výživy

Doplňky stravy, zaměřující se na pohybový aparát, podporují regeneraci tkání (chrupavek, vaziva a šlach) a pozitivně ovlivňují fungování kloubů. Bohužel, obvykle je nutné dlouhodobé užívání k tomu, abyste pocítili jejich skutečný účinek. Kloubní výživa se bere několikrát ročně v několika měsíčních sekvencích.

Cílové skupiny

Kloubní výživa se zaměřuje na několik cílových skupin lidí, kteří mohou mít problémy s pohybovým ústrojím. Díky tomu si můžete vybrat přesně ten přípravek, který vyhovuje vašim individuálním požadavkům.

 • Starší lidé s přirozenými obtížemi pohybového ústrojí
 • Lidé s bolestivým onemocněním kloubů
 • Lidé po zranění s bolestivými problémy
 • Aktivní sportovci nebo lidé s nadměrnou zátěží kloubního aparátu
 • Mladí lidé během růstového období

Účinné látky

Každý z výše zmíněných doplňků stravy má rozdílné složení, i když některé účinné látky mají společné. Pojďme se tedy podívat, jaké látky jsou prospěšné pro pohybové ústrojí.

Kolagen

rentgen kolena Kolagen je ve vodě nerozpustná bílkovina, která tvoří základ pojivových tkání lidského těla. Chrupavky, vazivo, šlachy, klouby – ale i kůže, vlasy a nehty – nemohou správně prospívat dostatečného množství kolagenu. Kolagen si tělo tvoří samo, ovšem produované množství po 40. roku již nemusí být dostatečné pro zdravé fungování těla. Stejný princip funguje u profesionálních sportovců, kteří kvůli nadměrné fyzické zátěži neprodukují tolik kolagenu, kolik by potřebovali.

Kolagen má mnoho typů, ale pro nás jsou důležité pouze dva. Kolagen I. je přítomen v kůži, šlachách, kostech a zubech, kolagen II. najdete v chrupavkách.

Kolagen také přirozeně omlazuje pokožku a vyhlazuje vrásky, proto se s ním můžete často setkat v kosmetickém průmyslu.

Chondroitin sulfát

Chondroitin příznivě ovlivňuje bolestivé a zánětlivé onemocnění kloubů, stejně jako úbytek chrupavky. Není to ovšem analgetikum, ale pomalu působící látka. Pro pocit změny jej musíte brát nepřetržitě a vytvořit určitou hladinu v krvi, aby začal působit. Jeho účinky přetrvávají ještě nějakou dobu po vysazení přípravku.

Glukosamin sulfát

Glukosamin se v mnohém podobá chondroitinu. Zlepšuje funkce chrupavky a kloubní výstelky, čímž napomáhá snadnější pohyblivosti kloubu. Může se brát v případě bolestivého či zánětlivého onemocnění kloubů nebo jako preventivní přípravek. A stejně jako u výše zmíněného, je nutné dlouhodobé užívání preparátu pro pocítění výsledů.

Vitamín C

Vitamín C je nezbytně důležitý pro lidské tělo – nejen pro obranyschopnost, ale i pro klouby. Jeho nedostatek totiž redukuje tvorbu kolagenu – a jak víme, kolagen je pro pohybové ústrojí zásadní. Dostatek vitamínu C pomůže snižovat bolestivé projevy problematických kloubů a celkově zlepšovat jejich hybnost.

Je mnoho dalších látek, které příznivě ovlivňují fungování pohybové soustavy. Pomoci mohou rovněž různé přírodní výtažky, minerály… Starejte se dobře a zodpovědně o své tělo.

fyzioterapie

Cena

Až budete vybírat vhodný doplněk na problematické klouby, v závěru bude hrát roli cena preparátu.

Kvalitní přípravky bohužel stojí dost peněz, a pokud máte omezený příjem, možná si je nebudete moci dovolit. Doplňky stravy můžete koupit od 150 Kč až do řádu několika tisíců.

Z uživatelských recenzí nicméně plyne, že dražší preparáty jsou obvykle účinnější – mají kvalitnější složení a větší množství aktivních látek.

Způsob užívání

Doplňky stravy se prodávají v různých formách a skupenstvích, proto si určitě vyberte přípravek s formou užívání, který je vám příjemný.

Klasicky můžete dostat tabletky nebo prášek, který se rozmíchává ve vodě. Prášek může mít někdy nepříjemnou chuť, ale najdete i ochucené prostředky.

Účinnost doplňků stravy

Jak již bylo zmíněno výše, doplňky stravy nefungují jako léčiva poskytující okamžitou úlevu od problémů. Rozhodně počítejte s tím, že se jejich užívání projeví až za pár měsíců. Hodně uživatelů vede diskuze o tom, zda mají doplňky stravy skutečný efekt nebo jde jen o formu placeba.

Určitě nedokážeme ani jednu z teorií podpořit či vyvrátit. Faktem je, že doplňky stravy obsahují určitá množství koncentrovaných prospěšných látek. Zda je množství dostatečně úměrné vašemu problému – to už je velmi individuální. Ale je fér podotknout, že tyto preparáty mají velké množství spokojených uživatelů, kterým skutečně ulevují od problémů. Zkuste svému přípravku dát čas, než na jeho působení úplně zanevřete.

Doplňkové účinky kloubní výživy

Kloubní výživa nemusí mít přímý dopad jen na klouby a chrupavky. Pochopitelně, hlavní účinek je očekáván ve formě regenerace pohybové soustavy a redukce bolesti, ale látky uvnitř obsažené mohou pozitivně formovat i jiné části těla.

Ve většině přípravků je přítomen kolagen. Mimo výše popsaných účinků má kolagen schopnost zadržovat vodu v buňkách kůže, čímž ji udržuje hydratovanou a chrání ji před vysycháním. Kolagen se také nachází ve spodních vrstvách kůže, čímž redukuje známky stárnutí, vyplňuje vrásky a zvyšuje pružnost pleti. Doplňky stravy s kolagenem mohou tedy omladit vaši pokožku a rovněž pomoci regeneraci vlasů a nehtů.

Doufáme, že jsme vám pomohli nebo vás alespoň inspirovali při výběru nové kloubní výživy. Pokud ano, budeme rádi za vaši zpětnou vazbu, zkušenost, recenzi, srovnání či hodnocení vámi zakoupeného produktu. Učinit tak můžete v komentářích, níže na této stránce. Možná právě váš názor pomůže ostatním s výběrem kvalitních produktů na klouby na trhu.
0 Sdílení

Lukáš Pavelka

Připravuji pro vás recenze, žebříčky a testy nejlepších produktů pro snažší výběr a rozhodnutí. Procházím zahraniční testy, čtu recenze zákazníků a oslovuji odborníky v oboru, abych vás inspiroval při vašich nákupech.
O nás | Spolupráce

1 Komentář

Klikněte sem pro zanechání komentáře

 • Colafit obsahuje pouze kolagen typu I, takže na kůži a šlachy dobrý. Jenže jako podpůrný přípravek na problémy s chrupavkami je zcela nepoužitelný a jedná se pouze o vyhozené peníze. Nejedná se tudíž o kloubní výživu.