Test 6 nejlepších průmyslových vysavačů: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší průmyslové vysavače na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

nejlepší průmyslové vysavače

Výkonné vysavače mohou být nezbytnými nástroji při stavebních pracích, ve velkých komerčních prostorách nebo dílnách – jak ale vybrat nejlepší průmyslový vysavač podle vlastních požadavků a možností? V našem testu najdete moderní a velmi dobře hodnocené modely, které jsme pro vás mezi sebou porovnali. Některé nabízejí nadstandardní výkon, špičkovou kvalitu zpracování nebo široké funkční vybavení; jiné vás osloví příznivou cenou a mohou být skvělou volbou pro méně náročné používání.

Při pořizování průmyslového vysavače je důležité věnovat pozornost celé řadě parametrů a faktorů. Především si musíte ujasnit, k jakému účelu budete zařízení používat. Budete vysávat pouze prach nebo drobnější nečistoty? Větší odpad vznikající při stavební nebo dílenské činnosti? Nebo se dokonce chcete zbavovat tekutin či chemikálii?

Při nákupu se zaměřte taky na příkon a výkon vysavače, ale i jeho hmotnost, objem nádrže, komfort při manipulaci, hlučnost, funkční vybavení, příslušenství a další aspekty. Pokud vám z toho jde hlava kolem, nezoufejte. Přímo za následující recenzí průmyslových vysavačů najdete i návod, který vám s volbou pomůže.

Nejlepší průmyslové vysavače na trhu

 ProduktHodnoceníCena (od) 
#1Kärcher WD 6 P Premium
5 out of 5 stars (5 / 5)6490 Kč Číst recenze
#2Kärcher WD 3 Premium
4.9 out of 5 stars (4,9 / 5)2590 Kč Číst recenze
#3Makita VC 2512 L
4.8 out of 5 stars (4,8 / 5)4497 Kč Číst recenze
#4Bosch Advanced Vac 20
4.7 out of 5 stars (4,7 / 5)3119 Kč Číst recenze
#5Einhell TH-VC 1930 SA
4.6 out of 5 stars (4,6 / 5)2490 Kč Číst recenze
#6ETA Neptun 3404
4.5 out of 5 stars (4,5 / 5)4989 Kč Číst recenze

Recenze TOP 6 průmyslových vysavačů

#1 Kärcher WD 6 P Premium (od 6490 Kč)

 Recenze Kärcher WD 6 P Premium 

Kärcher WD 6 P Premium je průmyslový vysavač vhodný i pro velmi náročné použití. Nepatří sice mezi nejlevnější stroje, ale za to získáte záruku kvality a enormního výkonu. Německá značka Kärcher patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům úklidové techniky a její výrobky jsou vždy prvotřídní a obvykle o krok napřed před ostatními.

Kärcher WD 6 P Premium rozhodně osloví vynikajícím poměrem spotřeby (příkonu) a výkonu. Díky vysoké efektivitě je jeho provoz energeticky výhodný a i vyšší vstupní investice se rychle vrátí. Sací výkon dosahuje velmi slušných 260 W. Vysavač je opatřen objemnou 30litrovou odpadní nádobou, která je navíc vyrobena z odolné oceli. Celková hmotnost zařízení se přitom drží pod hranicí 10 kg.

Velmi zajímavé a pohodlné je řešení filtračního systému. Vyjímání filtru se provádí snadno a bez kontaktu s nečistotami. Filtry lze navíc vyčistit pomocí silných pulzních proudů vzduchu stiskem jediného tlačítka, kdykoli když budete mít pocit, že vysavač začíná ztrácet výkon. Jednou z nejlepších výhod je ale možnost využití vysavače pro suché i mokré vysávání – a to bez výměny filtru.

Vysavač je dokonce vybaven zásuvkou pro zapojení různých druhů elektrického nářadí a přímo při práci můžete odsávat nečistoty z řezání, hoblování apod. Vysavač reaguje na spuštění a vypnutí nářadí. Součástí vybavení je i fukar a velké množství příslušenství. Jde o jeden z nejkvalitnějších průmyslových vysavačů.

Co potěší

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Vysoký výkon a efektivní spotřeba
 • Automatické čištění filtru
 • Suché i mokré čištění bez výměny filtru
 • Vysoký výkon
 • Fukar a bohaté příslušenství
 • Vítěz prestižního testu HAUS & GARTEN v roce 2018

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: 5 out of 5 stars (5 / 5) CENA: od 6490 Kč

Koupit v obchodě

#2 Kärcher WD 3 Premium (od 2590 Kč)

 Recenze Kärcher WD 3 Premium 

Na druhém příčce našeho testu průmyslových vysavačů se umístil další model značky Kärcher – tentokrát cenově výrazně dostupnější, ale stále vysoce kvalitní a s poctivou porcí výkonu i vybavení. Jde navíc nejen o levnější, ale i kompaktnější model a téměř poloviční hmotnosti, která se pohybuje okolo 5,8 kg. To může být důležité, pokud budete vysavač často přenášet, vynášet do schodů apod.

Model Kärcher WD 3 Premium disponuje solidním sacím výkonem 200 W při spotřebě energie okolo 1000 W. Objem nádrže z ušlechtilé oceli činí tentokrát 17 l. A pozor! I tento model zvládne vysávat stejně tak suché nečistoty jako tekutiny. Využívá přitom patronový filtr, který není nutné při přechodu ze suchého na mokré vysávání vyměňovat. K vybavení patří opět i užitečný fukar, ale taky například inovovaná sací hubice, která se lépe přizpůsobí jemným i hrubějším nečistotám.

Tento vysavač sice nepatří k úplně nejvýkonnějším strojům, ale pro středně náročné uklízení je perfektní volbou. Mezi nevýhody patří kratší přívodní šňůra nebo vyšší hlučnost.

Co potěší

 • Výkonný a přitom kompaktní
 • Mokré i suché vysávání bez výměny filtru
 • Fukar a bohaté příslušenství
 • Nízká hmotnost
 • Dostupná cena
 • 2. místo testu HAUS & GARTEN v roce 2018

Co zamrzí

 • Kratší el. šňůra
 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: 4.9 out of 5 stars (4,9 / 5) CENA: od 2590 Kč

Koupit v obchodě

#3 Makita VC 2512 L (od 4497 Kč)

 Recenze Makita VC 2512 L 

Tento kvalitní a uživateli velmi dobře hodnocený model pochází z dílny japonské značky Makita. Vysavač si dokáže poradit se suchými i mokrými nečistotami – podobně jako předchozí modely – a jeho zpracování umožňuje snadnou údržbu a pohodlnou manipulaci.

Makita VC 2512 L dosahuje maximálního průtoku vzduchu okolo 215 m3 za hodinu. To značí velmi dobrý výkon a účinnost i v těžkých podmínkách, např. při stavebních pracích, ve větších prostorách apod. Objem odpadní nádoby je taky štědrý a dosahuje 25 l. Vysavač by tedy měl uspokojit i náročnější uživatele. Poměr ceny a výkonu je na velmi dobré úrovni.

Součástí vysavače a jeho vybavení je i kvalitní a omyvatelný PET filtr, možnost využití fukaru a bohaté příslušenství trubic, hadic a nástavců pro různé účely. Na vysavači lze ale najít i několik nevýhod. Například je to poněkud vysoká spotřeba. Příkon dosahuje až 2600 W. Taky plastové zpracování za poctivým kokovým poněkud zaostává v odolnosti a životnosti.

Co potěší

 • Dobrý poměr ceny a výkonu
 • Velký objem odpadní nádoby
 • Mokré i suché vysávání

Co zamrzí

 • Vyšší spotřeba
 • Plastové provedení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.8 out of 5 stars (4,8 / 5) CENA: od 4497 Kč

Koupit v obchodě

#4 Bosch Advanced Vac 20 (od 3119 Kč)

 Recenze Bosch Advanced Vac 20 

Německá značka Bosch je u nás velmi dobře známá a její výrobky se těší značné kvalitě a dobrému hodnocení. To platí i pro průmyslový vysavač Bosch Advanced Vac 20, který nabídne skvělý výkon za dostupnou cenu do tří tisíc korun.

Bosch Advanced Vac 20 nabízí při příkonu 1200 W sací výkon vynikajících 300 W. To je síla, za kterou by se nemusely stydět ani mnohem dražší modely. Zařízení je opatřeno spíše průměrně velkou, 20l, nádobou a umožňuje mokré i suché vysávání. Díky uvedeným parametrům je model velmi univerzální a uplatní se skoro v jakémkoli prostředí – a to i při náročnějším úklidu.

Ani u tohoto vysavače nechybí funkce fukaru, navíc je vybaven odtokovým ventilem, který umožňuje plynulé odčerpávání i velkého množství tekutin. Potěší i antistatické provedení hadice. Taky hmotnost se drží na přívětivé úrovni okolo 8 kg. Mezi největší nedostatky ale patří poměrně značná hlučnost, krátká přívodní šňůra a taky převážně plastové zpracování.

Co potěší

 • Velmi výkonný vysavač za dostupnou cenu
 • Mokré i suché vysávání
 • Odtokový ventil
 • Antistatická hadice

Co zamrzí

 • Vysoká hlučnost
 • Kratší kabel
 • Plastové provedení

NAŠE HODNOCENÍ: 4.7 out of 5 stars (4,7 / 5) CENA: od 3119 Kč

Koupit v obchodě

#5 Einhell TH-VC 1930 SA (od 2490 Kč)

 Recenze Einhell TH-VC 1930 SA 

Páté místo naší recenze průmyslových vysavačů si vysloužil přístroj další německé značky. Firma Einhell nabízí především cenově dostupnější nářadí a vybavení – a přesto dokáže u výrobků udržovat vysokou kvalitu zpracování i dobrý výkon. Model Einhell TH-VC 1930 SA je toho důkazem.

Vysavač disponuje příkonem 1500 W a velmi solidním sacím výkonem, který můžete využít při vysávání suchých nečistot, ale i tekutin. Při hmotnosti pouze necelých 7 kg je opatřen 30l odpadní nádobou z nerezu, takže umožní efektivní vysávání i rozsáhlých ploch. Zařízení je opatřeno i funkcí fukaru a výpustním ventilem na odčerpané tekutiny. Nevýhodou je ale i tentokrát poměrně značná hlučnost (i přes 80 dB) a taky krátký kabel.

Co potěší

 • Suché i mokré vysávání
 • Velmi výhodná cena

Co zamrzí

 • Hlučnost
 • Krátký kabel
 • Nižší kvalita některých komponent

NAŠE HODNOCENÍ: 4.6 out of 5 stars (4,6 / 5) CENA: od 2490 Kč

Koupit v obchodě

#6 ETA Neptun 3404 (od 4989 Kč)

 Recenze ETA Neptun 3404 

A na závěr konečně taky něco z domácí produkce. Jde o vysavač známé tuzemské značky ETA s označením Neptun 3404. Tento model nabízí velmi slušný sací výkon 250 W při příkonu 1100 W. Jde o zajímavě řešený kousek, který zvládá nejen mokré a suché čištění, ale je vhodný i k hloubkovému čištění koberců, přičemž je možné využít i 3l nádobku na saponát.

Jednou z hlavních nevýhod tohoto poměrně dobře vybaveného a výkonného vysavače je zejména menší objem odpadních zásobníků. ETA Neptun 3404 dokáže pojmout cca 12 l tekutiny a sáček na vysávání je pouze 9litrový. Poměrně solidní je naopak akční rádius, který díky 6m kabelu dosahuje až 9 m. Na druhou stranu je vysavač poměrně těžký, hmotnost okolo 14 kg je rozhodně nadprůměrná.

Co potěší

 • Solidní výkon
 • Velký akční rádius
 • Mokré i suché vysávání, slušné vybavení

Co zamrzí

 • Vysoká cena
 • Malý objem
 • Vysoká hmotnost

NAŠE HODNOCENÍ: 4.5 out of 5 stars (4,5 / 5) CENA: od 4989 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat průmyslový vysavač

Průmyslové vysavače lze používat v komerčních provozech, výrobnách nebo na stavbách, ale uplatní se i v domácím prostředí. Například v dílně, garáži, ba i na zahradě. Jak ale vybrat ten správný model? Zaměřte se především na účel použití a několik zásadních parametrů.

Typy podle způsobu použití

Existují v podstatě tři základní varianty průmyslových vysavačů.

 • Suché vysávání – Funguje v principu jako klasický domácí vysavač prachu. Je ale vhodný i pro hrubější nečistoty. Poradí si například s hoblinami, kovovými pilinami a případně i se sutí nebo dalším nepořádkem. Vhodný je na stavby, do dílen, výrobních hal apod.
 • Mokré vysávání – Vysavač dokáže vysávat kapaliny a to často i ve větším množství.
 • Vysávání chemikálií – Jde o speciální modely uzpůsobené k tomu, aby si poradili s potencionálně nebezpečnými nebo agresivními chemickými látkami.

Jak jste si mohli všimnout v naší recenzi, není vůbec neobvyklé, když průmyslový vysavač zvládá mokré i suché vysávání zároveň. Tyto modely jsou velmi oblíbené, univerzální a vhodné pro využití v různých prostředích. Naopak vysavače na chemické látky jsou samostatná kategorie. Většina běžných průmyslových vysavačů pro tento účel určena není.

Sací výkon

Co jiného by mělo být v případě vysavače zásadní než právě sací výkon? Ne vždy se však tuto informaci od výrobce dozvíte. Pokud ano, bývá uváděna ve wattech (W) nebo tzv. airwattech (AW). U průmyslových vysavačů pro méně náročné použití (např. v domácích dílnách, garážích nebo při rekonstrukcích bytu apod.) vystačíte i s modely o výkonu okolo 200 W.

Vysavače pro náročnější (skutečně průmyslové) použití by měly disponovat výkonem alespoň 250 W nebo více. Výjimkou ale nejsou ani ještě výrazně silnější modely.

Příkon

Příkon označuje spotřebu vysavače za jednotku času a je taky udáván ve wattech (W). Je ale důležité si tyto údaje neplést. Hodnotu příkonu se od výrobce dozvíte prakticky vždy, ale není možné z ní zcela přesně odhadnout i reálný výkon. Záleží totiž na efektivitě daného přístroje. Obecně ale platí, že sací výkon je pouze cca pětinový až třetinový oproti příkonu. Ten bývá 1000 a více W.

Objem odpadní nádoby

Čím větší nádrž na odpad, tím déle můžete uklízet, aniž byste museli obsah vysypávat. Objemnější vysavače nabízejí kapacitu i více než 30 l a můžete se s nimi pustit i do větších ploch nebo nepořádku, aniž byste museli práci přerušovat. Kompaktní modely mohou mít okolo 15 l. Jsou lehčí a skladnější a mohou se dobře uplatnit například v domácím prostředí, v garáži, kutilské dílně a na dalších místech, kde velký objem není tak směrodatný.

Hmotnost

Hmotnost může být důležitá zejména, pokud budete vysavač často přenášet v ruce na větší vzdálenosti. Těžší vysavače jsou na druhé straně stabilnější a mívají vyšší kapacitu. Nejčastěji se setkáte s hmotností od cca 6 do 8 kg.

Další faktory a funkce

Na co se ještě u průmyslových vysavačů zaměřit?

 • Fukar – Jak název napovídá, vysavač v tomto obráceném režimu fouká silný proud vzduchu ven, to se může hodit třeba při úklidu na chodníku či zahradě. Pokud vás tato funkce zaujala, můžete se podívat na článek o nejlepších vysavačích a fukarech listí zde.
 • Přívodní šňůra – Dostatečná délka přívodní šňůry je velmi důležitá pro pohodlné zacházení. Kabel by měl mít ideálně alespoň 6 m.
 • Hlučnost – Průmyslové vysavače patří k hlučným zařízením. Některé se drží na snesitelné úrovni okolo 70 dB. Jsou ale i modely, které překonávají 80 dB.
 • Kolečka – Transportní kolečka naleznete prakticky u všech modelů. Důležité je funkční a odolné provedení.
 • Regulace výkonu – Jednoduchý ovládací prvek, který vám umožní změnit sílu sání podle potřeby.
0 Sdílení

TOPlist
0 Sdílení
Sdílet
Tweet
Pin