Dílna

Test 6 nejlepších průmyslových vysavačů: Recenze & Jak vybrat

Vybrali jsme nejlepší průmyslové vysavače na trhu podle recenzí uživatelů a testů renomovaných organizací v různých cenových relacích. Tady je náš výběr.

nejlepší průmyslové vysavače

Výkonné vysavače mohou být nezbytnými nástroji při stavebních pracích, ve velkých komerčních prostorách nebo dílnách – jak ale vybrat nejlepší průmyslový vysavač podle vlastních požadavků a možností? V našem testu najdete moderní a velmi dobře hodnocené modely, které jsme pro vás mezi sebou porovnali. Některé nabízejí nadstandardní výkon, špičkovou kvalitu zpracování nebo široké funkční vybavení; jiné vás osloví příznivou cenou a mohou být skvělou volbou pro méně náročné používání.

Při pořizování průmyslového vysavače je důležité věnovat pozornost celé řadě parametrů a faktorů. Především si musíte ujasnit, k jakému účelu budete zařízení používat. Budete vysávat pouze prach nebo drobnější nečistoty? Větší odpad vznikající při stavební nebo dílenské činnosti? Nebo se dokonce chcete zbavovat tekutin či chemikálii?

Při nákupu se zaměřte taky na příkon a výkon vysavače, ale i jeho hmotnost, objem nádrže, komfort při manipulaci, hlučnost, funkční vybavení, příslušenství a další aspekty. Pokud vám z toho jde hlava kolem, nezoufejte. Přímo za následující recenzí průmyslových vysavačů najdete i návod, který vám s volbou pomůže.

Nejlepší průmyslové vysavače na trhu

ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Kärcher WD 6 P Premium
Sací výkon: 260 W
Příkon: 1300 W
Nádrž: 30 l
+ 2,2m sací hadice
+ ocelová nádrž
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5450 Kč Číst recenze
#2Kärcher WD 3 Premium
Sací výkon: 200 W
Příkon: 1000 W
Nádrž: 17 l
+ přívodní kabel 4 m
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2800 Kč Číst recenze
#3Makita VC 2512 L
Sací výkon: -
Příkon: 1000 W
Nádrž: 25 l
+ odpovídá třídě prachu L
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3600 Kč Číst recenze
#4Bosch Advanced Vac 20
Sací výkon: 300 W
Příkon: 1200 W
Nádrž: 20 l
+ průtok vzduchu až 70 l/s
+ suché i mokré vysávání
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3000 Kč Číst recenze
#5Einhell TH-VC 1930 SA
Sací výkon: 19 kPa
Příkon: 1500 W
Nádrž: 30 l
+ akční rádius 6 m
+ nádrž z nerezové oceli
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]2590 Kč Číst recenze
#6Bosch GAS 12-25 PL Professional
Sací výkon: -
Příkon: 1350 W
Nádrž: 25 l
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5890 Kč Číst recenze

Recenze TOP 6 průmyslových vysavačů nejen do dílny

1. Kärcher WD 6 P Premium (od 5450 Kč)

 Recenze Kärcher WD 6 P Premium 

Kärcher WD 6 P Premium je průmyslový vysavač vhodný i pro velmi náročné použití. Nepatří sice mezi nejlevnější stroje, ale za to získáte záruku kvality a enormního výkonu. Německá značka Kärcher patří k nejvýznamnějším světovým výrobcům úklidové techniky a její výrobky jsou vždy prvotřídní a obvykle o krok napřed před ostatními.

Kärcher WD 6 P Premium rozhodně osloví vynikajícím poměrem spotřeby (příkonu) a výkonu. Díky vysoké efektivitě je jeho provoz energeticky výhodný a i vyšší vstupní investice se rychle vrátí. Sací výkon dosahuje velmi slušných 260 W. Vysavač je opatřen objemnou 30litrovou odpadní nádobou, která je navíc vyrobena z odolné oceli. Celková hmotnost zařízení se přitom drží pod hranicí 10 kg.

Velmi zajímavé a pohodlné je řešení filtračního systému. Vyjímání filtru se provádí snadno a bez kontaktu s nečistotami. Filtry lze navíc vyčistit pomocí silných pulzních proudů vzduchu stiskem jediného tlačítka, kdykoli když budete mít pocit, že vysavač začíná ztrácet výkon. Jednou z nejlepších výhod je ale možnost využití vysavače pro suché i mokré vysávání – a to bez výměny filtru.

Vysavač je dokonce vybaven zásuvkou pro zapojení různých druhů elektrického nářadí a přímo při práci můžete odsávat nečistoty z řezání, hoblování apod. Vysavač reaguje na spuštění a vypnutí nářadí. Součástí vybavení je i fukar a velké množství příslušenství. Jde o jeden z nejkvalitnějších průmyslových vysavačů.

Co potěší

 • Skvělý poměr ceny a kvality
 • Vysoký výkon a efektivní spotřeba
 • Automatické čištění filtru
 • Suché i mokré čištění bez výměny filtru
 • Vysoký výkon
 • Fukar a bohaté příslušenství
 • Vítěz prestižního testu HAUS & GARTEN v roce 2018

Co zamrzí

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 5 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5450 Kč

Koupit v obchodě

2. Kärcher WD 3 Premium (od 2800 Kč)

 Recenze Kärcher WD 3 Premium 

Na druhém příčce našeho testu průmyslových vysavačů se umístil další model značky Kärcher – tentokrát cenově výrazně dostupnější, ale stále vysoce kvalitní a s poctivou porcí výkonu i vybavení. Jde navíc nejen o levnější, ale i kompaktnější model a téměř poloviční hmotnosti, která se pohybuje okolo 5,8 kg. To může být důležité, pokud budete vysavač často přenášet, vynášet do schodů apod.

Model Kärcher WD 3 Premium disponuje solidním sacím výkonem 200 W při spotřebě energie okolo 1000 W. Objem nádrže z ušlechtilé oceli činí tentokrát 17 l. A pozor! I tento model zvládne vysávat stejně tak suché nečistoty jako tekutiny. Využívá přitom patronový filtr, který není nutné při přechodu ze suchého na mokré vysávání vyměňovat. K vybavení patří opět i užitečný fukar, ale taky například inovovaná sací hubice, která se lépe přizpůsobí jemným i hrubějším nečistotám.

Tento vysavač sice nepatří k úplně nejvýkonnějším strojům, ale pro středně náročné uklízení je perfektní volbou. Mezi nevýhody patří kratší přívodní šňůra nebo vyšší hlučnost.

Co potěší

 • Výkonný a přitom kompaktní
 • Mokré i suché vysávání bez výměny filtru
 • Fukar a bohaté příslušenství
 • Nízká hmotnost
 • Dostupná cena
 • 2. místo testu HAUS & GARTEN v roce 2018

Co zamrzí

 • Kratší el. šňůra
 • Hlučnější

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.9 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2800 Kč

Koupit v obchodě

3. Makita VC 2512 L (od 3600 Kč)

 Recenze Makita VC 2512 L 

Tento kvalitní a uživateli velmi dobře hodnocený model pochází z dílny japonské značky Makita. Vysavač si dokáže poradit se suchými i mokrými nečistotami – podobně jako předchozí modely – a jeho zpracování umožňuje snadnou údržbu a pohodlnou manipulaci.

Makita VC 2512 L dosahuje maximálního průtoku vzduchu okolo 215 m3 za hodinu. To značí velmi dobrý výkon a účinnost i v těžkých podmínkách, např. při stavebních pracích, ve větších prostorách apod. Objem odpadní nádoby je taky štědrý a dosahuje 25 l. Vysavač by tedy měl uspokojit i náročnější uživatele. Poměr ceny a výkonu je na velmi dobré úrovni.

Součástí vysavače a jeho vybavení je i kvalitní a omyvatelný PET filtr, možnost využití fukaru a bohaté příslušenství trubic, hadic a nástavců pro různé účely. Na vysavači lze ale najít i několik nevýhod. Například je to poněkud vysoká spotřeba. Příkon dosahuje až 2600 W. Taky plastové zpracování za poctivým kokovým poněkud zaostává v odolnosti a životnosti.

Co potěší

 • Dobrý poměr ceny a výkonu
 • Velký objem odpadní nádoby
 • Mokré i suché vysávání

Co zamrzí

 • Vyšší spotřeba
 • Plastové provedení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 3600 Kč

Koupit v obchodě

4. Bosch Advanced Vac 20 (od 3000 Kč)

 Recenze Bosch Advanced Vac 20 

Německá značka Bosch je u nás velmi dobře známá a její výrobky se těší značné kvalitě a dobrému hodnocení. To platí i pro průmyslový vysavač Bosch Advanced Vac 20, který nabídne skvělý výkon za dostupnou cenu do tří tisíc korun.

Bosch Advanced Vac 20 nabízí při příkonu 1200 W sací výkon vynikajících 300 W. To je síla, za kterou by se nemusely stydět ani mnohem dražší modely. Zařízení je opatřeno spíše průměrně velkou, 20l, nádobou a umožňuje mokré i suché vysávání. Díky uvedeným parametrům je model velmi univerzální a uplatní se skoro v jakémkoli prostředí – a to i při náročnějším úklidu.

Ani u tohoto vysavače nechybí funkce fukaru, navíc je vybaven odtokovým ventilem, který umožňuje plynulé odčerpávání i velkého množství tekutin. Potěší i antistatické provedení hadice. Taky hmotnost se drží na přívětivé úrovni okolo 8 kg. Mezi největší nedostatky ale patří poměrně značná hlučnost, krátká přívodní šňůra a taky převážně plastové zpracování.

Co potěší

 • Velmi výkonný vysavač za dostupnou cenu
 • Mokré i suché vysávání
 • Odtokový ventil
 • Antistatická hadice

Co zamrzí

 • Vysoká hlučnost
 • Kratší kabel
 • Plastové provedení

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.8 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 3000 Kč

Koupit v obchodě

5. Einhell TH-VC 1930 SA (od 2590 Kč)

 Recenze Einhell TH-VC 1930 SA 

Páté místo naší recenze průmyslových vysavačů si vysloužil přístroj další německé značky. Firma Einhell nabízí především cenově dostupnější nářadí a vybavení – a přesto dokáže u výrobků udržovat vysokou kvalitu zpracování i dobrý výkon. Model Einhell TH-VC 1930 SA je toho důkazem.

Vysavač disponuje příkonem 1500 W a velmi solidním sacím výkonem, který můžete využít při vysávání suchých nečistot, ale i tekutin. Při hmotnosti pouze necelých 7 kg je opatřen 30l odpadní nádobou z nerezu, takže umožní efektivní vysávání i rozsáhlých ploch. Zařízení je opatřeno i funkcí fukaru a výpustním ventilem na odčerpané tekutiny. Nevýhodou je ale i tentokrát poměrně značná hlučnost (i přes 80 dB) a taky krátký kabel.

Co potěší

 • Suché i mokré vysávání
 • Velmi výhodná cena

Co zamrzí

 • Hlučnost
 • Krátký kabel
 • Nižší kvalita některých komponent

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 2590 Kč

Koupit v obchodě

6. Bosch GAS 12-25 PL Professional (od 5890 Kč)

 Recenze Bosch GAS 12-25 PL Professional 

Vysavač na suché a mokré vysávání GAS 12-25 PL využijete v dílnách, skladech, garážích, staveništích a dalších prostorech. Zkrátka tam, kde by běžný vysavač nestačil. Jedná se o první model s patentovanou inovativní technologií samočištění, která automaticky čistí filtr a zaručuje konstantní a výkonné sání. Každý profesionál jistě ocení, že díky tomuto šikulovi bude mít pracoviště bez prachu, 99,95 % jemného prachu (> 0,3 μm) je totiž odfiltrováno při vysávání s filtrem H 13 HEPA. Technologie předfiltru navíc třikrát prodlužuje životnost hlavního filtru.

NAŠE HODNOCENÍ: [usr 4.6 size=18 text=”true” tooltip=”true”] CENA: od 5890 Kč

Koupit v obchodě

Jak vybrat průmyslový vysavač

Průmyslové vysavače lze používat v komerčních provozech, výrobnách nebo na stavbách, ale uplatní se i v domácím prostředí. Například v dílně, garáži, ba i na zahradě. Jak ale vybrat ten správný model? Zaměřte se především na účel použití a několik zásadních parametrů.

Otázky při výběru průmyslového vysavače

Průmyslové vysavače jsou výkonná zařízení určená pro náročnější až velmi náročné použití především v komerčních a průmyslových prostorách. Ale vybrat si správný typ s optimálními parametry a vlastnostmi není úplně snadné. V první řadě je rozumné specifikovat své potřeby a požadavky a ujasnit si, jaký vysavač vlastně potřebujete. K tomu vám mohou pomoci dobře položené otázky. Např. takovéto:

 • Co budete vysávat? – Velmi důležité je mít předem představu, jaké nečistoty budete vysávat. Od toho se musí odvíjet typ vysavače, ale taky jeho výkonnost. Klasický vysavač pro suché vysávání vás zbaví běžných nečistot, jako je prach, případně i písek a další drobná špína. Čím vyšší příkon a sací výkon, tím hrubější nečistoty můžete uklízet. Pokud budete chtít vysávat i tekutiny, potřebujete speciální vysavač s mokrým vysáváním. Některé modely umí obojí. Dále existují různé specializovanější vysavače – např. na chemikálie, popel apod.
 • Jaké prostory budete uklízet? – V jakém prostředí se budete pohybovat je důležité zejména kvůli proporcím vysavače, jeho hmotnosti, akčnímu rádiu, objemu nádoby apod. Na rozlehlé volné prostory můžete použít těžší stroj s velkým objemem a dosahem. Pokud budete vysavač muset často přenášet nebo se s ním proplétat v členitém „terénu“, budete jistě hledat méně neohrabaný přístroj.
 • Jaké máte nároky na udržovatelnost? – Zde jsou rozdíly mezi konkrétními modely, ale taky je důležité, zda zvolíte sáčkový či bezsáčkový typ anebo jaký mechanismus oklepání filtru vysavač nabízí (mechanický, poloautomat, automat).
 • Jaké funkce využijete? – Zvažte, zda využijete nějaké speciální kartáče či nástavce, případně funkce jako fukar, soft start, osvětlení apod.

Typy podle způsobu použití

Existují v podstatě tři základní varianty průmyslových vysavačů.

 • Suché vysávání – Funguje v principu jako klasický domácí vysavač prachu. Je ale vhodný i pro hrubější nečistoty. Poradí si například s hoblinami, kovovými pilinami a případně i se sutí nebo dalším nepořádkem. Vhodný je na stavby, do dílen, výrobních hal apod.
 • Mokré vysávání – Vysavač dokáže vysávat kapaliny a to často i ve větším množství.
 • Vysávání chemikálií – Jde o speciální modely uzpůsobené k tomu, aby si poradili s potencionálně nebezpečnými nebo agresivními chemickými látkami.

Jak jste si mohli všimnout v naší recenzi, není vůbec neobvyklé, když průmyslový vysavač zvládá mokré i suché vysávání zároveň. Tyto modely jsou velmi oblíbené, univerzální a vhodné pro využití v různých prostředích. Naopak vysavače na chemické látky jsou samostatná kategorie. Většina běžných průmyslových vysavačů pro tento účel určena není.

Sací výkon

Co jiného by mělo být v případě vysavače zásadní než právě sací výkon? Ne vždy se však tuto informaci od výrobce dozvíte. Pokud ano, bývá uváděna ve wattech (W) nebo tzv. airwattech (AW). U průmyslových vysavačů pro méně náročné použití (např. v domácích dílnách, garážích nebo při rekonstrukcích bytu apod.) vystačíte i s modely o výkonu okolo 200 W.

Vysavače pro náročnější (skutečně průmyslové) použití by měly disponovat výkonem alespoň 250 W nebo více. Výjimkou ale nejsou ani ještě výrazně silnější modely.

Příkon

Příkon označuje spotřebu vysavače za jednotku času a je taky udáván ve wattech (W). Je ale důležité si tyto údaje neplést. Hodnotu příkonu se od výrobce dozvíte prakticky vždy, ale není možné z ní zcela přesně odhadnout i reálný výkon. Záleží totiž na efektivitě daného přístroje. Obecně ale platí, že sací výkon je pouze cca pětinový až třetinový oproti příkonu. Ten bývá 1000 a více W.

Objem odpadní nádoby

Čím větší nádrž na odpad, tím déle můžete uklízet, aniž byste museli obsah vysypávat. Objemnější vysavače nabízejí kapacitu i více než 30 l a můžete se s nimi pustit i do větších ploch nebo nepořádku, aniž byste museli práci přerušovat. Kompaktní modely mohou mít okolo 15 l. Jsou lehčí a skladnější a mohou se dobře uplatnit například v domácím prostředí, v garáži, kutilské dílně a na dalších místech, kde velký objem není tak směrodatný.

Sáčkové a bezsáčkové modely

Podobně jako u běžných domácích vysavačů je třeba se zamyslet, zda vám bude více vyhovovat sáčkové, nebo bezsáčkové provedení.

Průmyslové sáčkové vysavače obvykle používají odolné textilní sáčky. Výhodou je, že sáček tvoří vždy další filtrační stupeň navíc, takže je toto řešení vhodné pro velmi důkladný úklid s minimálním návratem nečistot do ovzduší.

Bezsáčkové vysavače jsou taky velmi populární a řadě lidí přijdou pohodlnější. Lze je vyprázdnit po každém úklidu a nemusíte se starat o dokupování sáčků, které jsou leckdy docela drahé, a někdy může být problém kompatibilní sáčky vůbec sehnat. U bezsáčkových vysavačů však více trpí filtry.

Některé průmyslové modely jsou kombinované a lze je používat jako sáčkové i bezsáčkové podle aktuální potřeby. Speciální kategorii pak tvoří vysavače vodní, které poskytují perfektní filtraci dostatečnou i pro alergiky.

Hmotnost

Hmotnost může být důležitá zejména, pokud budete vysavač často přenášet v ruce na větší vzdálenosti. Těžší vysavače jsou na druhé straně stabilnější a mívají vyšší kapacitu. Nejčastěji se setkáte s hmotností od cca 6 do 8 kg.

Další faktory a funkce

Na co se ještě u průmyslových vysavačů zaměřit?

 • Fukar– Jak název napovídá, vysavač v tomto obráceném režimu fouká silný proud vzduchu ven, to se může hodit třeba při úklidu na chodníku či zahradě. Pokud vás tato funkce zaujala, můžete se podívat na článek o nejlepších vysavačích a fukarech listí zde.
 • Přívodní šňůra – Dostatečná délka přívodní šňůry je velmi důležitá pro pohodlné zacházení. Kabel by měl mít ideálně alespoň 6 m.
 • Hlučnost – Průmyslové vysavače patří k hlučným zařízením. Některé se drží na snesitelné úrovni okolo 70 dB. Jsou ale i modely, které překonávají 80 dB.
 • Kolečka – Transportní kolečka naleznete prakticky u všech modelů. Důležité je funkční a odolné provedení.
 • Regulace výkonu – Jednoduchý ovládací prvek, který vám umožní změnit sílu sání podle potřeby.

Ceny průmyslových vysavačů

Ceny průmyslových vysavačů jsou zpravidla vyšší než u domácích modelů, což je zcela pochopitelné. Jakou investici tedy očekávat?

✅ Průmyslové vysavače do 5000 Kč

Dostupná a zároveň velmi populární sorta průmyslových vysavačů obvykle určených pro méně až středně náročné použití. Najdete zde i modely osvědčených značek jako Kärcher nebo Bosch a vysavače pro suché i mokré vysávání.

✅ Průmyslové vysavače do 15 000 Kč

Velký výběr silných a kvalitních modelů. Příkon je běžně 1200 a více W, výjimkou nejsou ani modely s příkonem nad 2000 W. Lze čekat vysokou účinnost.

✅ Průmyslové vysavače nad 15 000 Kč

Pokud potřebujete vysavače do skutečně rozlehlých prostor nebo pro velmi náročné použití, počítejte spíše s investicí v řádech desítek tisíc. Mezi oblíbené značky patří Nilfisk či Kärcher.

Nejlepší značky průmyslových vysavačů

Na které výrobce průmyslových vysavačů se stojí za to zaměřit?

 • Kärcher – Tato značka je lídrem a stálicí, pokud jde o domácí i profesionální úklidové prostředky a přístroje. Průmyslové vysavače Kärcher patří spíše k dražším, ale velmi kvalitním a osvědčeným.
 • Bosch – Oblíbená německá značka, která nabízí i kvalitní a přitom leckdy dostupné průmyslové vysavače.
 • Nilfisk – Tato značka se zaměřuje především na výkonné, profi stroje pro náročné použití. Ceny jdou často do desítek tisíc, ale kvalita tomu odpovídá.
 • Scheppach – Tato značka může zaujmout několika velmi dostupnými modely s výborným poměrem ceny a kvality.
ProduktParametryHodnoceníCena (od)
#1Kärcher WD 6 P Premium
Sací výkon: 260 W
Příkon: 1300 W
Nádrž: 30 l
+ 2,2m sací hadice
+ ocelová nádrž
[usr 5 text="true" tooltip="true"]5450 Kč Číst recenze
#2Kärcher WD 3 Premium
Sací výkon: 200 W
Příkon: 1000 W
Nádrž: 17 l
+ přívodní kabel 4 m
[usr 4.9 text="true" tooltip="true"]2800 Kč Číst recenze
#3Makita VC 2512 L
Sací výkon: -
Příkon: 1000 W
Nádrž: 25 l
+ odpovídá třídě prachu L
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3600 Kč Číst recenze
#4Bosch Advanced Vac 20
Sací výkon: 300 W
Příkon: 1200 W
Nádrž: 20 l
+ průtok vzduchu až 70 l/s
+ suché i mokré vysávání
[usr 4.8 text="true" tooltip="true"]3000 Kč Číst recenze
#5Einhell TH-VC 1930 SA
Sací výkon: 19 kPa
Příkon: 1500 W
Nádrž: 30 l
+ akční rádius 6 m
+ nádrž z nerezové oceli
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]2590 Kč Číst recenze
#6Bosch GAS 12-25 PL Professional
Sací výkon: -
Příkon: 1350 W
Nádrž: 25 l
[usr 4.6 text="true" tooltip="true"]5890 Kč Číst recenze
0 Sdílení