Magazín Zvířata

11 tipů na české krmivo pro psy a kočky / České značky krmiva

České značky krmiva pro psy
České značky krmiva pro psy
Chcete pro svého psa či kočku jen to nejlepší krmivo? V obrovské záplavě značek a výrobců granulí, konzerv, kapsiček, pamlsků a jiných produktů je těžké se zorientovat. Přitom velká (ne-li většinová) část krmiv a produktů je kvalitativně na nedostatečné či přímo mizerné úrovni. To se může projevit na zdraví a vitalitě i délce života zvířete. Jestliže je pro vás kvalita jídla a blaho vašich mazlíčků na prvním místě, zajisté vás zaujme náš žebříček. Najdete v něm 11 tipů nejlepší značky českého krmiva pro psy a pro kočky. Vybrali jsme pouze výrobce, u nichž si můžete být jisti prvotřídní kvalitou.

1. Yoggies

granule Yoggies
granule Yoggies

Tato česká značka má za sebou mimořádně zajímavý příběh, za kterým stojí jeden muž a jeho pes, jenž se potýkal s onemocněním trávicího traktu. Pokud byste hledali značku, která vznikla opravdu srdcem a je za ní pořádný kus poctivé práce a výzkumu, Yoggies je dokonalá volba. Cesta k současné podobě značky a jejích produktů byl dlouhá a trnitá. Ale výsledkem jsou špičkové za studena lisované granule, které de facto splňují nároky na BARF stravu.

Jde totiž o čisté maso, které se suší, mele a lisuje bez použití konzervantů a jiné chemie. Receptura před sušením zahrnuje až 87 % masa a přidávána jsou speciální probiotika pro podporu zažívání. Granule se vyrábějí v ČR a značka využívá suroviny českých farmářů či z vybraných farem z Německa, Holandska a Belgie, které splňují nejpřísnější nároky na čistou produkci.

Yoggies granule nejsou jen pro dospělé psy, ale nabídka zahrnuje i krmiva pro štěňata a taky pro granule pro kočky. Neobsahují obiloviny ani sóju a podobné nevhodné příměsi. Zato jsou plné kuřecího, kachního, hovězího, jehněčího nebo i rybího či kozího masa. Stačí si vybrat, co vašemu pejskovi či kočce nejvíc chutná. Některé granule obsahují i zeleninu pro vyšší obsah vlákniny a některých důležitých makronutrientů (vitamíny, minerály,…). Yoggies krmiva zkrátka skutečně patří ke špičce nejen v rámci českých měřítek.

2. Fitmin

granule Fitmin
granule Fitmin

Tato česká značka sídlí v nitru Orlických hor a výrobě prvotřídních krmiv pro kočky, psy, ale i koně či králíky a jiná domácí zvířata se věnuje už přes 25 let. Úzké spojení s přírodou, důraz na poctivost, čistotu a preciznost se projevují ve výsledné kvalitě všech produktů.

Značka Fitmin nabízí superprémiová, prémiová a holistická krmiva pro psy, grain free a superprémiová krmiva pro kočky, granule, müsli i extrudovaná krmiva pro koně a taky komplexní krmiva pro hlodavce – pro křečky, morčata i králíky – či krmné směsi pro drůbež. Základem krmiv pro psy a kočky je čerstvé, syrové maso. Vybírat přitom můžete nejen z granulí, ale i „mokrých“ krmiv. Sem patří například lahodné salámy, konzervy či kapsičky. Fitmin nabízí i různé pochoutky a pamlsky a taky sortiment dalšího zboží pro péči o zvířata. Ať už jsou to hračky, záchodky a steliva či jiné produkty.

Zajímavost: granule využívají pro své psy psovodi Horské služby ČR.

3. Brit

granule Brit
granule Brit

Značku Brit zná pravděpodobně snad každý chovatel psů nebo koček. Jde o jednoho z vůbec nejznámějších výrobců krmiv a možná jste ani nevěděli, že tato značka je původem ryze česká, přestože dnes již své produkty nabízí v téměř 90 zemích světa. A to pod značkami a sériemi Brit Care, Brit Animals, Brit Premium, Brit Fresh nebo  Let’s Bite apod. V ČR má firma čtyři velmi moderní výrobní areály.

A co vlastně značka Brit nabízí? Sortiment je opravdu enormně široký a zahrnuje nejrůznější druhy krmiv. Granule, paštiky, konzervy, pamlsky,… z nejrůznějších mas a dalších ingrediencí. Krmiva bez obilovin, hypoalergická, pro štěňata, pro malé i velké psy, granule pro psy seniory.

Nechybí obrovský výběr speciálních krmiv např. pro citlivé zažívání, po kastraci, s probiotiky, protistresová, pro podporu zdraví srsti, kloubů, srdce,… zkrátka najdete zde opravdu vše, co byste mohli potřebovat. Podobně obsáhlý je i sortiment krmiv pro kočky. A snad jen o něco menší je výběr krmiv pro koně či hlodavce.

4. Bohemia Pet Food

Bohemia Pet Food
Bohemia Pet Food

Bohemia Pet Food je další česká značka krmiv, která sází na maximální kvalitu, čistotu a vhodnost krmiv pro zdraví psů. Díky tomu vyvinula vlastní krmiva, která jsou založena na bázi BARF. Jde tedy o krmiva ze syrových ingrediencí s extra vysokým obsahem masa. Nejsou tepelně ani chemicky upravovaná, nýbrž sušená. Jde tedy o sušený BARF. A to pro štěňata, dospělce i seniory.

Bohemia Pet Food však nenabízí jen sušené krmné BARF směsi z hovězích, kuřecích, jehněčích či jiných mas, ale i „mokrá“ krmiva v podobě exkluzivních konzerv. Svému pejskovi tak můžete dopřát například kančí, husí či bažantí nebo hovězí maso ve vlastní šťávě. A zajímavý je i výběr luxusních pamlsků, kde opět figuruje nejrůznější zvěřina – např. jelen, daněk, srnec, ba i muflon, buvol a další.

Značka dokonce nabízí míchání směsí na míru. Přímo na webu stačí zadat do připravené tabulky požadované údaje a nechat si vytvořit směs přesně pro vašeho pejska.

5. Calibra

granule Calibra
granule Calibra

Calibra patří dnes mezi osvědčené a uznávané české značky výrobců krmiv. Její kořeny sahají do 90. let a jde o společný projekt skupiny veterinářů, což samo o sobě slibuje výjimečnou kvalitu a zaměření na zdravotní nezávadnost, respektive prospěšnost, krmiva. Samotná značka funguje od roku 2001 a v současnosti nabízí komplexní sortiment krmiv pro psy a kočky.

Mezi sortimentem pro psy najdete kvalitní granule, ale i mokrá krmiva v podobě konzerv, nechybí lahodné pamlsky. Kočkám zas můžete vybrat kapsičky, granule, konzervy, pamlsky a pořídit můžete i podestýlky. Calibra nabízí skvělý sortiment speciálních granulí a směsí pro specifické potřeby. Např. pro podporu pohybového aparátu, šetrná po kastraci, na kůži a srst, pro velmi aktivní psy apod.

6. Carnilove

granule Carnilove
granule Carnilove

Značka Carnilove má mezi chovateli vynikající jméno. Název Carnilove vychází ze spojení slov maso a láska a lze z něj dobře odvodit zaměření značky. Tedy příklon k vysokému obsahu kvalitního masa. Jde přitom především o zvěřinu a maso z divokých zvířat. V krmivech se můžete setkat s kančím, bažantím, lososím či sobím masem. Nechybí však ani obligátní jehněčí či kachní a jiná drůbeží masa.

Carnilove nabízí krmiva pro psy i kočky. Vybírat můžete z paštik, konzerv a kapsiček, ale samozřejmě i granulí či pamlsků. Obsah mas je často doplněn o určité druhy ovoce, zeleniny, bylin či jiných plodů, které jsou pro dané zvíře přínosné. Jsou to například šípky, maliny, tymián a další. Carnilove je rozhodně značka, která svou kvalitou osloví i velmi náročné chovatele.

7. Delikan

granule Delikan
granule Delikan

Značka Delikan nabízí velmi zajímavý sortiment krmiv pro psy, kočky i hlodavce. V krmivech značky je typicky slušný podíl čerstvého masa. Značka se však nevyhýbá ani používání obilovin, a dokonce nabízí i speciální těstoviny pro psy.

Kromě toho jsou mezi ingrediencemi často bylinky i superpotraviny. Například ostropestřec a yucca v ultra prémiových krmivech. Přidávány jsou i antioxidanty, vitamíny, minerály a další důležité mikronutrienty.

8. Eminent

granule Eminent
granule Eminent

Eminent patří mezi kvalitní české výrobce krmiv pro domácí i hospodářská zvířata a zabývá se i výrobou veterinárních krmiv. Tato značka klade důraz na špičkovou kvalitu vstupních surovin a nabízí široký sortiment krmiv. Nechybí krmiva bez obilovin, hypoalergenní, s vysokým obsahem omega 3 mastných kyselin apod. Krmiva bývají obohacena o různé ingredience v podobě ovoce, zeleniny, superpotravin a bylin – od ostropestřce po extrakt zeleného čaje či kurkumy.

Zajímavý a unikátní je sortiment speciálních krmiv pro psy různých „profesí“. Pořídit tak můžete přesně sestavené krmivo pro lovecké či služební psi. Ale i pro psy různých ras, březí a kojící feny, štěňata i dospělé.

9. Nutrilove

granule Nutrilove
granule Nutrilove

Další známá značka nabízí krmivo pro psy i kočky v podobě granulí, ale i mokrá krmiva ve formě konzerv či kapsiček. Sortiment krmiv je rozdělen podle velikosti a věku psa, ale nechybí ani krmiva pro citlivé psy. U koček najdete krmiva pro koťata, dospělé a kastrované kočky.

Nutrilove nabízí vysoký obsah masa a čistých proteinů v granulích i mokrém krmivu. Využívá špičkové suroviny a jde o vysoce hodnocenou, renomovanou značku, která se může směle srovnávat se světovou produkcí. Nutrilove může být rozhodně zajímavou volbou i pro náročnější chovatele.

10. Marp

granule Marp
granule Marp

Marp je menší česká značka holistických krmiv zaměřených na vysokou funkčnost. Krmiva jsou bez obilovin (řada Think Holistic) a základem je vysoký obsah špičkového čerstvého masa. Do originálních receptur značka přidává i řadu bylinek pro podporu trávení a zdraví. Při výrobě se nepoužívají žádné konzervanty, chemie či závadné suroviny a látky.

V sortimentu najdete krmiva s masem z kance, kachny či lososa, ale i s jehněčím, králičím, krůtím, hovězím nebo třeba kuřecím masem. Vybírat můžete z granulí různé velikosti, ale i z široké nabídky paštik nebo konzerv s mokrým krmivem. Značka Marp rozhodně nabízí vynikající kvalitu a s jejími krmivy budete jistě spokojeni.

11. SOKOL FALCO

krmivo Sokol Falco
krmivo Sokol Falco

Značka Sokol Falco se výrobou krmiva zabývá již od roku 1993 a jde tak o jednu z prvních českých značek v tomto oboru. Dnes vyrábí špičková krmiva, která rozhodně stojí za pozornost. Například konzervy Falcon Dog obsahují pouze 100 % masa ze svaloviny – bez rýže, obilovin či jakýchkoli chemických aditiv. Svému pejskovi tak můžete dopřát třeba jelení kýtu, filet z lososa či králíka nebo hovězí kýtu.

Stejně kvalitní jsou i konzervy Falco Sense Dog či Max a další řady. Pro kočky jsou určeny řady konzerv jako Falco Cat, Fany, Líza, Farmka Car a jiné. Kromě toho značka nabízí i mražené maso či salámy a sušené pamlsky – opět v jedinečné kvalitě.

0 Sdílení