Magazín

Recenze: Eshop Delimano – oblíbená značka kuchyňských výrobků

V dnešní recenzi si vezmeme na mušku internetový obchod Delimano.cz, do kterého můžete zavítat, pokud vybíráte vybavení do kuchyně. Jaký sortiment Delimano.cz nabízí, jaké služby vám poskytne při nákupu a vyplatí se zde vůbec objednávat? To vše se pokusíme zjistit.

recenze eshopu Delimano

O obchodu Delimano

Obchod Delimano je součástí společnosti Studio Moderna, která byla založena už v roce 1992 ve Slovinsku. Dnes působí v 21 zemích Evropy včetně České republiky, provozuje dohromady na 400 kamenných obchodů a 140 e-shopů. Jde tedy o poměrně velkou firmu, jejíž dceřiné značky jsou v našich zeměpisných šířkách poměrně známé.

Platí to zejména pro značku Kosmodisk, kterou si většina lidí pamatuje z televizních reklam. Další významnou divizí je Top Shop, který funguje už od roku 1996 – představil možnost nakupování přes TV a dnes pochopitelně disponuje i vlastním e-shopem. Tento obchod nabízí především výrobky pro domácnost, kuchyni, ale třeba i sportovní vybavení.

Další známou značkou je Dormeo, která se zaměřuje na kvalitní matrace a další potřeby pro zdravý spánek. Značka Wellneo pak nabízí doplňky stravy a další produkty týkající se péče o zdraví. A pak je tu konečně samotné Delimano. Tato divize vznikla v roce 2010 a patří u nás k poměrně úspěšným prodejcům ve svém oboru.

logo delimano

Sortiment Delimano.cz

Jak bylo řečeno, Delimano je především prodejcem kuchyňských pomůcek a elektrospotřebičů. Největší sortiment tvoří vybavení na vaření a pečení. Základním pilířem je tedy výběr kvalitních pánví, hrnců a pekáčů, včetně různých speciálních variant.

Důležitou součástí nabídky jsou i hrnce na pomalé vaření a tlakové hrnce nebo fritézy – a to třeba i horkovzdušné. Pořídit si můžete i zahradní nebo elektrický gril. Delimano se tedy soustředí na moderní způsoby vaření a vychází vstříc novým trendům. Nabízí přitom především výrobky vyšší kvality (i ceny) a exkluzivní modely. Výběr tedy zaujme spíš náročnější zákazníky.

Elektrické spotřebiče a další vybavení

Na Delimano.cz najdete i různé druhy elektrospotřebičů, jde především o kuchyňské roboty a mixéry či rychlovarné konvice. K populárním výrobkům pak patří „smoothie-makery“ NutriBullet s vysokým výkonem. Zakoupit můžete i mlýnky nebo dokonce vodovodní baterie.

Samozřejmostí je pak sortiment drobnějšího vybavení, kam patří vše od nožů a příborů přes kráječe až po struhadla, sítka či mlýnky.

Pokud jde o rozsah sortimentů, nepočítejte s výběrem z mnoha tisíc druhů zboží. Rozsah nabídky Delimano se pohybuje spíše v řádu stovek položek, z nichž většinu tvoří dražší a speciální nebo až luxusní produkty.

Delimano.cz tudíž není obchodem, do kterého zamíříte, pokud chcete kuchyň vybavit co nejjednodušeji a nejlevněji. Na své si však možná přijdete, pokud jsou vaše nároky vyšší.

Oblíbené produkty z e-shopu Delimano

  • Horkovzdušná fritéza Delimano vám umožní připravit zdravější hranolky nebo řízky jen za pomoci horkého vzduchu namísto oleje. Cena kolem 2500 Kč. Najdete zde.
  • Palačinkovač Utile můžete znát z TV reklamy. S tímto spotřebičem vytvoříte dokonalé palačinky doslova za pár vteřin.
  • Oválný pekáč se skleněnou poklicí Stone Legend CopperLUX je dělaný pro všechny typy sporáků. Připravit s ním můžete dokonale měkké maso.
  • Kráječ Nicer Dicer – tohle je jeden z nejprodávanějších produktů na webu vůbec.
  • Odšťavňovač Joy – pomalý odšťavňovač zanechává v ovoci a zelenině všechny živiny. Je vhodný nejen k odšťavňování, ale také k tvorbě přesnídávek či smoothie.
  • Extraktor NutriBullet 600 – jeden z nejoblíbenějších smoothie mixérů na trhu vůbec. Extra silný, který zvládne i rozmixovat i mražené ovoce či led.
  • Brousek na nože Brava

Stránky eshopu Delimano.cz

Samotné webové stránky internetového obchodu na adrese Delimano.cz nijak zásadně nevybočují z průměru. Nelze je považovat za nejpřehlednější, zejména úvodní stránka je trochu víc přeplácaná, ale neznamená to, že se v e-shopu nezorientujete.

Díky tomu, že je zde jen pár kategorií a množství sortimentu není extrémně velké, snadno najdete to, co hledáte. Součástí obchodu je i kategorie „Akce“, ve které najdete zlevněné zboží. Velkou výhodou je rozhodně live-chat, kde vám pracovníci poradí s výběrem nebo nákupem.

Stránky nabídnou taky blog se zajímavými články anebo velký výběr receptů. Celkově je tedy lze hodnotit pozitivně. A jak jsou na tom další služby zákazníkům?

Doprava, platba a služby

Jaké jsou v eshopu Delimano.cz možnosti platby a dopravy a jaká je úroveň dalších služeb?

Doprava

Možností dopravy je u Delimano.cz několik. Zvolit můžete buď doručení kurýrem GEIS nebo Českou poštou, další možností je vyzvednutí na odběrných místech „Uloženka“. Cena dopravy je ve srovnání s konkurencí poměrně vysoká.

Za dopravu poštou nebo kurýrem zaplatíte 119 Kč (nebo 79 Kč pokud nakoupíte nad 3000 Kč). Levnější variantu představuje pokud jste členy klubu Club5. Potom máte možnost dopravy zdarma při nákupu nad 3000 Kč u GEIS i České pošty.

Platba

Pokud jde o platební metody, zboží můžete uhradit buď klasicky dobírkou, anebo online předem přes zmíněný systém PayU nebo platební kartou. Platba předem se vyplatí více díky levnější dopravě. Další možností je nákup na splátky, ten se ale týká pouze objednávek nad 3000 Kč.

Další služby a možnosti

  • CZ nabízí pouze standardní zkušební lhůtu, tedy 14 dní, které jsou povinné ze zákona.
  • Zákaznický servis lze oslovit prostřednictvím live-chatu anebo přes telefonní linku, u které lze využít i žádost o zavolání, takže hovor můžete uskutečnit zdarma.
  • Pokud se stanete členy Clubu 5* můžete čerpat zajímavé výhody a slevy.

Celkové hodnocení eshopu Delimano

E-shop Delimano.cz nabízí zajímavé zboží, které ocení i zkušenější kuchaři. Výběr je poměrně komplexní, i když ne zvlášť rozsáhlý. Cenově je Delimano.cz spíše nadprůměrný. Nevýhodou je dražší doprava, která navíc nezahrnuje velký výběr možností, ani variantu bezplatného osobního odběru např. na prodejnách vlastněných společností Studio Moderna, kterých je u nás okolo dvaceti.

Hodnocení zákazníků

Delimano.cz nepatří k obchodům s nejrychlejším doručením zboží. Průměrná doba je 5,1 dne. Právě na dopravu a komunikaci je taky největší množství stížností a negativních recenzí. Kvalita zboží je ale hodnocena převážně kladně. Obchod má 93 % hodnocení na portálu Heureka.cz (přes 3300 hodnocení obchodu) a 50 % na Zbozi.cz (ovšem na základě pouze 8 hodnocení).

Hodnocení eshopu Delimano naší redakcí:

[usrlist Nabídka:4.5 “Přehlednost eshopu:4.5” Reklamace:4.5 “Dodání zboží:4” “Ceny:4.5” size=18]

Další recenze eshopů:

0 Sdílení