Testujeme

Recenze Lauben Electric Kettle EK17WS – konvice s regulací teploty

Rychlovarné konvice patří mezi elementární vybavení kuchyně a drtivá většina lidí ohřívá vodu na čaj, kávu či jiné nápoje právě v nich. A to přestože se do módy částečně vracejí stylové konvičky na plotnu (obvykle však již indukční). Rychlovarná konvice však svou praktičností a rychlostí i jednoduchostí stále vede. Zapnout, vypnout, nalít. Nic jiného od nás nechce.

Ale možná už vás napadlo, že by toho přece jen mohla zvládnout o něco víc. Co třeba ohřívat vodu na předem určenou teplotu? Ani to už samozřejmě dávno není žádné sci-fi. Nadstandardními funkcemi oplývá celá hromada konvic. Ale kterou si tedy vybrat? V dnešním článku se podíváme na velmi zajímavý model značky Lauben. Pečlivě prostudujeme všechny jeho parametry, výhody a nevýhody, otestujeme jej a poradíme vám, zda by mohl být tou pravou rychlovarnou konvicí do vaší kuchyně. Již na vás čeká recenze Lauben Electric Kettle EK17WS

 

Značka Lauben

Značka Lauben nepatří mezi zcela notoricky známé hráče, ale má u nás solidní postavení a sklízí velmi dobrá hodnocení. Jde o moderní německou značku, která vstoupila na český trh teprve v roce 2019. Její sortiment je však značně bohatý. Nabízí téměř všechny druhy menších kuchyňských spotřebičů – od mixérů přes roboty až po sous-vide produkty či vakuovačky. Kromě toho se věnuje i domácím spotřebičům, jako jsou robotické vysavače.

Lauben razí inovativní styl s důrazem na maximální míru intuitivnosti a pohodlí při ovládání a zároveň na zdravý životní styl, nezávadné materiály a v neposlední řadě i stylový, čistý design. Dlužno říct, že většina spotřebičů Lauben, které se dnes v ČR prodávají, se těší opravdu vynikajícím hodnocením a recenzím. Dá se tedy říct, že Lauben představuje sázku na kvalitu. Nejde přitom o drahou či předraženou značku. Poměr ceny a výkonu je obvykle na velmi solidní úrovni. To se ostatně týká i konvice Lauben Electric Kettle EK17WS, které se dále budeme věnovat.

Objemná i elegantní

Lauben Electric Kettle EK17WS nabídne objem 1,7 l. To je dnes – dá se říct – standard u většiny rychlovarných konvic. Snad s výjimkou moderních keramických modelů, které se dělají typicky menší už kvůli hmotnosti.

Lauben je nerezová, což přináší výhodu relativně nízké hmotnosti při extrémní odolnosti. Tělo konvice však nese bílý dekor, protože čistě nerezové konvice už jsou trochu z módy. Tahle vypadá velice „šik“. Značka vsadila na hranatější, ale stylové a minimalistické linie. Objem 1,7 l je dostatečný i pro velkou domácnost. Topné těleso je však samozřejmě vespod, takže klidně můžete ohřát jen malé množství vody (od 0,5 l).

Ovládání na podstavci

Zajímavě v Laubenu vyřešili ovládání. Konvice nemá spínač na „těle“, nýbrž ho najdete na nerezové základně. Má to nějakou výhodu? Samotná konvice má díky tomu čistší vzhled. Teoreticky ji – i díky pěknému designu – můžete použít i rovnou pro servírování jako klasickou konvici nebo čajník.

Dokonce i měrka je poznačena poměrně skrytě pod madlem, aby nic nenarušovalo čistou vnější estetiku. Pro někoho může být takové umístění odměrky nezvyk, ale snadno tomu přijdete na chuť a vypadá to mnohem lépe. Jednoduché tělo se taky lépe udržuje v čistotě. Povrch je dobře omyvatelný a nezůstávají na něm otisky či mapy. Zkrátka krásné i praktické provedení.

Lauben Electric Kettle EK17WS - 001
Ovládání probíhá skrze panel

Základna pak nese několik ovládacích tlačítek a dokonce drobný LCD displej. Samozřejmostí je otočné provedení (o 360°) a možnost skrytí kabelu do základny, aby nezacláněl na lince. Vraťme se ale k ovládání. Jsou zde 4 tlačítka. Spínač pro vypnutí a zapnutí; dále speciální „keep warm“ tlačítko a tlačítko plus a mínus. To nás de facto přivádí k funkcím, které tato konvice nabízí…

Nastavení i udržování teploty

Konvice Lauben Electric Kettle EK17WS umí i něco navíc než jen zkrátka přivést vodu k bodu varu a vypnout se. Nabízí totiž i možnost nastavení různých konkrétních cílových teplot. Díky přesnému termostatu můžete dosáhnout adekvátní teploty pro různé druhy nápoje.

Volba teploty se vcelku pochopitelně a intuitivně ovládá tlačítky plus a mínus. I bez zvláštního školení velice rychle přijdete na to, jak s konvicí pracovat. Cílové teploty jsou odstupňovány po deseti stupních a nejnižší teplotou je 60°C. Dále tedy můžete zvolit 70°C, 80°C, 90°C a samozřejmě 100°C.

K čemu je to dobré? Například milovníci čajů budou jistě nadšení. Optimální teplota se pro různé čaje liší, ale obvykle je výrazně nižší než 100°C. Bod varu totiž ničí většinu cenných látek. Totéž platí i u kávy – kterou byste měli zalévat vodou kolem 90°C. Na konvici Lauben Electric Kettle EK17WS si teplotu snadno nastavíte a nemusíte myslet na to, abyste ji včas vypnuli a na to, kolik má voda právě asi tak stupňů podle velikosti bublinek a hlučnosti zurčení vody jako u běžné konvice.

A pak je tu ještě jedna šikovná funkce. Tou je „keep warm“ neboli udržování teploty. Pokud jste trochu roztržití nebo máte moc práce, jistě se vám stává, že si dáte ohřát vodu, ale než se k ní vrátíte, už je zase studená. Funkce keep warm bude udržovat nastavenou teplotu sama – a to až po dobu 2 hodin.

Jak se s konvicí manipuluje?

Lauben Electric Kettle EK17WS potěší příznivou hmotností a pohodlím při manipulaci. Povrch madla zůstává chladný a bezpečný a ani povrch těla konvice se nerozehřívá do extrémů díky vnějšímu plášti. Konvice naopak dobře drží teplotu. Otevírání víka zajišťuje nenápadné tlačítko na madle, což je jediný „ovládací prvek“ na samotné konvici. Z hlediska praktičnosti a ergonomie nelze této konvici de facto nic vytknout.

Součástí konvice je i výstupní filtr, který se má starat o zachytávání různých nečistot, např. drobných vápenatých částic, které by v kávě nebo čaji rozhodně nevypadaly dobře. Filtr je snadno vyjímatelný a omyvatelný.

Lauben Electric Kettle EK17WS - 008
Krátký přívodní kabel může být snad jedinou naší výtkou

Výkon a hlučnost

Konvice disponuje příkonem 1850 – 2200 W, což je v podstatě standard v dané objemové kategorii. Voda se tedy ohřívá standardně rychle. Co však příjemně překvapí a potěší, je poměrně nízká hlučnost při varu. Jde o detail, který však může být pro někoho důležitý – zvlášť pokud si připravujete kávu či čaj v pozdních nočních či brzkých ranních hodinách.

Má to i nějaké nevýhody?

Celkově je konvice Lauben Electric Kettle EK17WS velmi kvalitně zpracovaná a dotažená. Může sloužit dlouho a spolehlivě. Avšak se zařízeními, které mají složitější elektroniku a funkce se vždy pojí jisté riziko vyšší poruchovosti oproti zcela elementárním přístrojům. Rozhodně nechceme říct, že tato konkrétní konvice je poruchová. Výborná hodnocení uživatelů svědčí o opaku. Přesto je riziko nějaké té závady či „neposlušnosti“ zřejmě o něco větší než u srovnatelně kvalitních, ale zcela základních konvic bez speciálních funkcí.

Celkové hodnocení

Lauben Electric Kettle EK17WS představuje opravdu pěkný kousek, u kterého je na místě ocenit designovou kvalitu i důraz na detaily. Velkým kladem je fakt, že praktičnost nemusela ustoupit pěknému zevnějšku, ale naopak je s ním v příjemném souladu. Konvice je krásná, praktická, rychlá i překvapivě tichá a dobře se udržuje v čistotě. Zároveň nabídne i šikovné funkce, které náročnější uživatelé zajisté ocení, i když zřejmě nejsou životně nezbytné.

Konvice nabízí velmi příznivý poměr ceny a kvality. Momentálně ji pořídíte kolem 1100 Kč, což je velmi slušná částka na spolehlivou a pokročilou rychlovarnou konvici. Tento model lze tedy rozhodně doporučit ke koupi.

Recenze Lauben Electric Kettle EK17WS
95%
95%
 • Celkové hodnocení: - 95%
  95%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)

Výhody

 • Skvělé hodnocení od spotřebitelů
 • Možnost nastavení teploty vody od 60 do 100 stupňů
 • Vcelku nízká hlučnost
 • Vzhledově hezká konvice s čistým designem
 • Udržení teploty vody po dobu 2 hodin
 • Pěkně zpracovaný nerezový vnitřek
 • Poměr cena / výkon

Nevýhody

 • Krátký přívodní kabel

Fotogalerie

0 Sdílení