Testujeme

[RECENZE] Kapslový kávovar Bosch Tassimo TAS1002: Rychlá a dobrá káva, snadná obsluha

Bosch Tassimo Happy TAS1002 - 005 Rychlá a dobrá káva ve spojení se snadnou obsluhou. Takto v krátkosti by se dal zhodnotit kapslový kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1002. K jeho přednostem patří také dobrá cenová dostupnost a schopnost připravit rozmanité druhy teplých nápojů, které jsou pro tento kapslový kávovar k dispozici od řady oblíbených značek. Před několika měsíci odvážně „vyskočil“ z krabice a přistál u nás na kuchyňské lince. Za tu dobu jsme měli možnost přesvědčit se o jeho kvalitách a seznámit se s ním blíže. V recenzi kapslovového kávovaru Bosch Tassimo TAS1002 se podíváme na jeho důležité vlastnosti.

Bosch kávovary: Jaká je nabídka?

Německou značku Bosch není třeba zvláště představovat. O její oblíbenosti svědčí prodejnost a velmi dobré uživatelské recenze. Obrovský výběr kuchyňských a domácích spotřebičů v mnoha kategoriích naznačuje, že se značka dokáže odvážně a zároveň s důrazem na kvalitu pustit do vývoje řady praktických produktů.

Jinak tomu není ani v případě kávovarů Bosch Tassimo. Kávovary v produktových řadách Happy, Style, My Way, Suny a Vivy dokazují, že k dobrému šálku kávy se můžete dostat rychle, bez komplikovaných nastavení a baristických zkušeností. Navíc zakládají si na kompaktnosti, moderním designu, snadné údržbě a schopnosti probrat plnou kontrolu nad přípravou kávy a teplých nápojů.

Kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1002: Kapslový, jednoduchý, kompaktní

V současnosti je na trhu široký výběr kapslových kávovarů od různých známých značek. Do kapslového kávovaru stačí vložit kompatibilní kapsli se zvoleným teplým nápojem (káva, horká čokoláda, čaj), zmáčknout jedno tlačítko a o zbytek se postará chytrý přístroj. Nápoj je hotový během krátké chvíle. Nemusíte kávu mlít, vážit ani ručně nastavovat teplotu či tlak. Sice kapslové kávovary nezaujmou pravé kávičkáře, jejich přínos ocení každý, kdo si chce vychutnat dobrý šálek kávy s minimální námahou.

U kapslových kávovarů totiž nelze experimentovat s poměry a druhy. Kávovar spolupracuje s předem určenými druhy kapslí, a tak se výběr oklešťuje na několik desítek možností. Málo nebo postačí? Ve většině případů postačí, a když naleznete své top kávové nápoje, tak snadno je nebudete chtít vyměnit.

Jak je již zřejmé, mezi kapslové kávovary patří také oblíbený Bosch Tassimo TAS1002 z edice Happy. Zaujal nás elegantním provedením, kompaktními rozměry a poměrem cena/schopnosti. Má příkon 1400 W. Disponuje šířkou 17,5 cm, hloubkou 30,5 cm a výškou 26,5 cm. Pracuje s tlakem 3,3 bar, do odnímatelné nádržky na vodu se vejde 0,7 l vody a milým překvapením je ovládání výhradně přes jedno tlačítko. I když se tváří nenápadně, ukrývají se v něm moderní technologie, které pracují tak, abyste se vždy dostali k nápoji nejlepší kvality. Jaké jsou jeho přednosti?

Bosch Tassimo Happy TAS1002 - 001

Funkce a vlastnosti

Patentovaná technologie Intellibrew

Kouzlo jednoduchosti přípravy kávy má v tomto kávovaru pojmenování Intellibrew. Díky této patentované technologii dokáže kávovar Bosch Tassimo TAS1002 přečíst čárový kód na kapsli a připravit daný nápoj se vší přesností. Použije vhodnou teplotu vody, množství vody i dobu vaření. Kapsli pouze vložíte do spařovací hlavy kávovaru, stisknete tlačítko a o zbytek se postará technologie Intellibrew.

Plnoautomatická příprava stisknutím jednoho tlačítka

Přímo s výše zmíněnou technologií úzce souvisí ovládání pouze jedním tlačítkem s LED indikátory. Toto tlačítko a jeho bezprostřední okolí má tvar typický pro Tassimo kapsle. Krátkým pohledem se dozvíte informace o aktuálním stavu přístroje a přehledně vás upozorní, je-li třeba doplnit vodu nebo odvápnit přístroj.

Vhodný pro malé i velké šálky

Kávovar Bosch Tassimo TAS1002 dokáže připravit velké i malé nápoje (v závislosti na použité tobolce). Vyjímatelný podstavec na šálky lze umístit do dvou poloh – blíže k ústí (vhodné pro intenzivní malé kávové nápoje) a dále od ústí (na XL teplé nápoje).

Ohřívání pouze potřebného množství vody

Další předností je úsporný chod, který šetří nejen elektrickou energii, ale také čas. Nádoba na vodu má objem 0,7 litru, ale při přípravě kávovar zahřívá pouze množství vody potřebné pro konkrétní nápoj.

Automatický čistící systém

Součástí balení je tzn. servisní T-Disk. Jedná se o oranžový plastový disk opatřený čárovým kódem, který se vloží do hlavice namísto kapsle. Po stisku tlačítka se zahájí postupný čistící režim. V nádobě musí být dostatek vody a na podstavci umístěn větší šálek, do kterého bude vytékat horká voda, která pročišťovala přístroj. Výhodou kávovaru je také krátké automatické pročištění trysek párou po každém nápoji, díky čemuž se do dalšího nápoje nepřenesou zbytky ani aroma.

Široká nabídka kvalitních nápojů

Při výběru kapslového kávovaru je kromě samotného přístroje důležité zvážit výběr kompatibilních kapslí. V případě kávovarů Bosch Tassimo se nemusíte obávat, že byste měli omezenou nápojovou nabídku. Právě naopak – k dispozici jsou desítky různých nápojů, mezi kterými najdete i své favority. Nejprodávanější kapsle Tassimo jsou vytvořeny ve spolupráci se značkami Jacobs Krönung, L´OR, Milka, Carte Noire, Gevalia či Coffee Shop.

Bosch Tassimo Happy TAS1002 - 002

Kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1002: První kontakt

S kapslovým kávovarem Bosch Tassimo TAS1002 jsem se poprvé setkala na návštěvě u kamarádky. Jednoduchý kávovar připravil rychle voňavý šálek kávy a podle jejích slov byl v denním provozu již téměř dva roky bez komplikací a poruch.

Tato zkušenost mě přesvědčila k zakoupení vlastního kávovaru Bosch Tassimo Happy, který nejen kamarádka, ale i stovky dalších uživatelů hodnotí jako chytrý, spolehlivý a rychlý přístroj pro přípravu kávy a jiných teplých nápojů.

Po otevření krabice mě čekal komplet sestavený kávovar. V nádržce na vodu byl vložen přehledný návod k používání. Před prvním ostrým použitím bylo třeba spustit čistící a proplachovací režim za pomoci servisního T-Disku (3násobné proplachování). Kávovar pomalu ze sebe vypouštěl horkou vodu, pářil a „odfukoval“. Po tomto úkonu byl připraven k prvnímu použití.

Příprava nápojů je velmi jednoduchá. Stačí otevřít hlavici a vložit správným směrem kapsli. Oceňuji, že tvar kapsle a výřez umožňuje vložení do napařovací jednotky pouze jediným způsobem, čímž se eliminuje riziko poškození přístroje nebo znemožnění využití obsahu kapsle.

V nádržce musí být dostatečné množství vody, jinak bude LED indikátor zobrazovat nedostatek vody. Co je třeba dále udělat? Položit na podstavec vhodný šálek, zmáčknout jediné tlačítko na celém kávovaru a už jen čekat na zahájení přípravy nápoje. Během přípravy nápoje bliká LED kontrolka na tlačítku Start/Stop, jakmile je nápoj hotov, rozsvítí se natrvalo oranžovou barvou. V tu chvíli lze odebrat šálek zpod ústí, a zároveň i prázdnou kapsli z napařovací jednotky.

Kávovar Bosch Tassimo Happy TAS1002: Zkušenosti a dojmy z používání

Tento kávovar zvládne připravit espresso, caffe crema, cappuccino, latte macchiato, horkou čokoládu a čaje – vše závisí na tom, na co máte zrovna chuť a jaké zásoby kapslí si doma postupně vytvoříte.

Obsah kapslí mají na starosti značky s dobrým jménem ve světě kávy (například Jacobs Krönung, L´OR, Carte Noire), proto lze očekávat přiměřenou kvalitu. O správnou teplotu nápoje, ideální množství vody a dobu vaření a zase postará samotný kávovar.

U nás se mimořádně oblíbené staly kapsle Jacobs Tassimo Krönung Latte Macchiato, ze kterých vzniká krásně nadýchaný krémový nápoj s bohatou chutí. Opakovaný nákup si vysloužily i intenzivní kapsle Jacobs Tassimo Krönung Cafe Crema se sametovou kávovou pěnou, silné snídaňové kapsle Jacobs TASSIMO Morning Café, kávově jemné Jacobs Tassimo Krönung Cafe Au Lait a extra voňavá klasika.

S kávovarem Bosch Tassimo Happy se ve všech ohledech pracuje velmi dobře. Poprvé bylo sice nutné k otevření napařovací hlavy vyvinout více síly, používáním nabyl tento mechanismus požadovanou plynulost. Nádobu na vodu lze jednoduše vyjmout i vložit zpět pouze jednou rukou, přesouvání podstavce pro šálek je také záležitostí 2 – 3 sekund.

Bosch Tassimo Happy TAS1002 - 003

S čištěním útrob kávovaru nejsou žádné starosti navíc. Po vložení servisního T-Disku se přístroj sám postará o svoji údržbu. Co je v našem případě poněkud horší je kontakt s tvrdou vodou. V nádobě nesmí zůstávat voda, jinak se poměrně rychle zanáší a vytváří se na jejích stěnách vápenatá usazenina. Řešením je zbylou vodu vylévat a nádobu nechat přesušit nebo otřít měkkým hadříkem. Stejně tak je na našem černém přístroji extra vidět prach, avšak s tím je třeba u černých spotřebičů počítat předem.

Kapslí je před použitím dobré zatřást, jemně ji hranou poklepat po desce, aby byl její obsah ve všech místech stejně sypký a přístupný. S kávami a kávovými nápoji neměl tento kávovar u nás zatím žádný problém a využil je na maximum, některé kapsle s horkou čokoládou však nedokázal zpracovat naplno a část obsahu zůstala uvázlá v kapsli.

U kapslových kávovarů obvykle nelze zasahovat do procesu. U tohoto kávovaru si ovšem můžeme alespoň částečně zvolit objem nápoje. Pokud chceme menší objem, stiskneme tlačítko Start/Stop, čímž se přeruší proces vaření. Pokud chceme větší nápoj, stiskneme tlačítko Start/Stop a podržíme jej stisknuté, dokud nedosáhneme požadovaného objemu.

Bosch Tassimo Happy TAS1002 - 004

Náš tip: Nejlepší káva do kávovaru

Závěrečné zhodnocení: Výhody a nevýhody

Výhody

 • Poměr cena / kvalita
 • Široký výběr nápojů
 • Extra jednoduchá obsluha i údržba
 • Kávovar přečte čárový kód na kapsle a automaticky nastaví svůj chod
 • Výškově nastavitelný podstavec na šálky
 • Automaticky čistí trysky po každém nápoji
 • Kompaktní rozměry
 • Zahřívá pouze vodu potřebnou pro konkrétní nápoj
 • Ovládání jediným tlačítkem

Nevýhody

 • Kapsle Tassimo nepatří k nejlevnějším
 • Nádobka je náchylná k usazování vodního kamene
 • Vysoký lesk = vyšší viditelnost prachu na povrchu kávovaru
 • Nízký parní tlak (jen 3,3 bar)

Kde koupit kapslový kávovar Bosch Tassimo TAS1002?

Alza.cz od cca 999 Kč Přejít do obchodu
Heureka.cz od cca 800 Kč Porovnat ceny

Závěrečné hodnocení

Kapslový kávovar Bosch Tassimo TAS1002
88%
88%
 • Celkové hodnocení: - 88%
  88%
Sending
Hodnocení návštěvníků
3.33 (3 votes)
0 Sdílení