Testujeme

Recenze grilu G21 California BBQ Premium Line – jeden z nejlepších v poměru ceny a výkonu

Čekal mě výběr grilu do domácnosti. Podmínky byly jasné. Rodinný plynový gril, který dokáže stejně dobře grilovat pro dvě osoby jako pohostit několik členů rodiny nebo skupinu při zahradní párty, přičemž rozpočet nesmí přesáhnout 10000 Kč.

A protože hledání a porovnávání produktů je mou každodenní rutinou, pustil jsem se do práce, přičemž jsem zvážil několik faktorů – od recenzí, vlastních zkušeností až po testování grilů mých přátel. Volba nakonec padla na gril G21 California BBQ Premium Line, který osobně považuji za to nejlepší v poměru ceny a výkonu.

Recenze grilu G21 California BBQ Premium Line z více jak 6 měsíčního aktivního používání.

Montáž vyzkouší vaše nervy, ale nakonec to zvládnete

G21 California BBQ Premium Line není žádný drobeček, váží více jak 30 kilogramů a mě ho dovezli raději rovnou na celé paletě. Jakmile jej však sestavíte k přesunu vám pomohou dvě větší a dvě menší otočná kolečka s brzdou.

Sestavení grilu zabralo přibližně 2-3 hodiny, počítejte s tím, že v průběhu montáže budete potřebovat asistenci druhé osoby. Střední část musíte nadzdvihnout na část se skříňkou a to sami zkrátka nezvládnete.

Jako u většiny produktů poslední doby, i zde koukáte do návodu jak na ježka v kleci od Foglara. Nakonec se vám to povede sestavit, ale možná ani nevíte jak. Stačí se prvně zorientovat, zapojit selský rozum a ono to jde.

gril G21 California BBQ Premium Line
gril G21 California BBQ Premium Line sestaven a připraven k použití

Kvalitní zpracování mě mile překvapilo

Celkově mě velmi mile překvapila kvalita zpracování. Výrobním materiálem je hodně nerezu a až na pár drobností vše skvěle sedí. Poklop má integrovaný teploměr, skvěle dovírá, ale není zrovna nejlehčí záležitostí. Na druhou stranu je na něm vidět většího množství použitých materiálů a nic není ošizeno.

Skříňky a ostatní pro mě méně důležité součásti jsou zpracovány z plechu, podle mého naprosto dostačujícím způsobem.

Rošty jsou litinové – dva jsou klasická mřížka a jeden litinový plát o celkové výměře 62 × 44 cm.  Tenhle materiál je lepším standardem.

INFO: Přímo k tomuto typu grilu můžete dokoupit grilovací jehlu s motorkem na kuře nebo menší kýtu, grilovací kámen s rámečkem pro zdravější grilování nebo třeba lis na hamburger. Pokud součástí balení není obal na gril, nezoufejte, i ten si můžete extra pořídit. Osobně nejvíce uvažuji nad pořízením grilovacího kamenu.

Celkově si ale dovedu představit, že gril vydrží sloužit dlouhé roky. Jsem prozatím uprostřed druhé grilovací sezóny a vše funguje bez problémů.

Intuitivní ovládání, snadné připojení

Gril má 3 nerezové hořáky s elektrickým zapalováním, regulací teploty a také boční plotýnku. Tu můžete využít například na ohřívání omáček, ale třeba také na varnou konvici. Boční hořák je většinou navíc spíše u dražších grilů, takže do této ceny je to příjemným bonusem.

Na druhé straně pak najdete praktickou odkládací mísu s poklopem do níž můžete dávat grilované pokrmy nebo si v ní naopak maso na grilování naložit a přinést ke grilu. Na obou stranách můžete také využít odkládací prostor.

Součástí balení grilu jsou spojovací hadice a redukční ventil. Stačí tak mít doma připravenou plynovou bombu a v podstatě grilujete za 2-3 hodiny, ale možná i dříve podle vaší šikovnosti.

Jen otočíte jedním tlačítek, zažehnete jiskru a už grilujete. Žádné shánění dřeva, žádné rozdělávání ohně, žádné oharky. A chuť masa i jiných pokrmů je i tak skvělá.

gril G21 California BBQ Premium Line - rošty
Grilovací plochy – litinový plát a 2x mřížka jsou dostatečné velké

Jak griluje?

Gril má integrovaný teploměr na víku, což pomůže pokud se vyznáte v teplotách přípravy jednotlivých surovin. Můžete si také lehce udělat představu o tom, kolik stupňů je uvnitř a jak jsou nahřáté litinové rošty. 300 stupňů v podstatě dosáhnete při rozpálení všech tří plotýnek do několika minut. Pokud někoho zajímá, celkový výkon grilu je 13 650 W.

Grilování probíhá bez problémů. Rošty jsou připraveny během několika minut, litinovému plátu to samozřejmě trvá o něco déle, na druhou stranu maso mi na něm přišlo chutnější a štavnatější.

Flame Tower moc nefunguje

Součástí grilu je systém Flame Tamer, což je kovový profil nad hořáky, který zachytí odkapávající šťávu / olej / nebo zbytky (mě tak nejčastěji vždy propadává ten nejlepší kousek zeleniny), které následně padají přímo do odkapávací misky a ne do ohně. Zabránit se má především vzplanutí ohně pod masem, to se pak lehce spálí.

Částečně tento systém funguje, ale vzplanutí ohně nezabrání už jen z principu. Viděl jsem spoustu plynových grilů v akci a krátkodobému vzplanutí nezabránil ani jeden. Výhodou tak je aspoň fakt, že kovový profil brání vystavení masa přímému ohni.

gril G21 California BBQ Premium Line - obal
Ke grilu dostatene velmi praktický obal (sice je na něm jiný model, ale funguje skvěle)

Komu bych G21 California BBQ Premium Line doporučil?

Gril G21 California BBQ Premium Line bych v podstatě doporučil každému, kdo má zahradu nebo místo, kde může gril ukázat silné stránky. Díky velikost pohostí i větší množství lidí, pokud budete chtít naopak grilovat jen ve dvou, stačí zapnout pouze jeden hořák. Tohle je zkrátka pořádný gril, který se neztratí na žádné zahradě a díky celkem kvalitnímu zpracování vydrží sloužit dlouhé roky.

Alternativy

Pokud vás přeci jen v něčem tento gril odradil mám pro vás vhodné alternativy, nad kterými můžete uvažovat.

 • G21 Oklahoma BBQ Premium Line – “nižší verze” grilu nemá takový výkon a je bez boční plotýnky. Vyjde však o 2 tisíce levněji.
 • G21 Mexico BBQ Premium line – tohle je naopak ještě robustnější verze s vyšším výkonem a dokonce 7 hořáky. Pro velké rodiny a pravidelné grilování je to možná alternativa do které bych se nebál investovat. Cenově však vyjde přes 15 tisíc korun.
 • Campingaz 3 Series Classic LS Plus – v podobné cenové kategorii do 10000 Kč koupíte i oblíbený model od Campingaz, má ovšem nižší výkon, ale přibližně stejně velkou grilovací plochu.

Závěrečné hodnocení

G21 California BBQ Premium Line
94%
94%

Konečné shrnutí

Kvalitní zahradní plynový gril, který potěší zejména svým poměrem ceny a výkonu. Na trhu je to v podstatě v této cenové kategorii jeden z těch nejlepších. Je masivní a kvalitně vyrobený, intuitivně se ovládá, součástí balení je vše potřebné k tomu začít ihned grilovat (až na plynovou bombu), má dobrý výkon a je skvěle vybaven, např. bočním hořákem a miskou s poklopem. Používám jej druhou sezonu a mohu jedině a vřele doporučit.

 • Design a zpracování: - 92%
  92%
 • Cena / výkon: - 99%
  99%
 • Funkčnost: - 92%
  92%

Výhody

 • kvalitní robustní zpracování
 • dobře vybavený (boční hořák, miska)
 • dostatečně velká plocha na grilování
 • vše potřebné v balení (spoj. hadice i redukční ventil)
 • ideální poměr cena / výkon

Nevýhody

 • sestavení zabere nějaký ten čas
 • flame tower nefunguje ideálně

Jestliže vás z nějakého důvodu nepřesvědčil tento model, mrkněte také na některé z dalších nejlepších plynových grilů zde.

0 Sdílení