Testujeme

Recenze osobní váhy Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

Je to už pěkných pár let, kdy z našich domácností začaly mizet klasické analogové osobní váhy a nahrazovaly je tehdy „super-moderní“ digitální váhy. Jenže dnes už jsou i staré digitální váhy spíš jen dozvukem minulosti. Tedy ne, že by se vyloženě změnil princip fungování nebo bychom přestali o tuto pomůcku stát zcela. Jen už se dnes málokdo spokojí s osobní váhou, která neumí nic jiného než… vážit.

Trendem jsou chytré váhy. Takové, které vám o vás řeknou mnohem víc, než jakou máte hmotnost. Změří vám populární BMI, odhadnou podíl svalové hmoty, kostí či vody v těle a tak dále. Lákavé možnosti pro každého, kdo se věnuje sportu, hubnutí nebo se jen zajímá o své fyzično.

Jak si však vybrat tu správnou osobní váhu – takovou, která nabídne nejen zajímavé možnosti, ale i výsledky odpovídající realitě? Jednou z možností je sledování recenzí. Třeba takových, jako jsou ty naše. A v dnešní recenzi se podíváme na velmi populární osobní váhu od značky Xiaomi. Čeká vás recenze osobní váhy Xiaomi Mi Body Composition Scale 2.

Osobní váhu jsem testoval po dobu 2,5 měsíce.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - 003

O značce Xiaomi

Logo XiaomiTé části populace, která je aspoň trochu zběhlá v moderních trendech a elektronice, snad není vůbec třeba tuto značku představovat. Ale pro ty ostatní…

Xiaomi je čínská značka. Mohli bychom říct docela mladá, ale rozhodně nejde o nějakého zelenáče, natož příštipkáře. Naopak, za 11 let existence se značka Xiaomi vyšvihla ve světového lídra v oblasti mobilních technologií i další elektroniky. Za sebou nechala i mnohé tradičnější výrobce.

Xiaomi je už od samého počátku vnímána jako značka silně inovativní, s velkou invencí a tahem na bránu. Její další devízou je skvělý poměr ceny a výkonu. Xiaomi dokáže už léta nabízet velmi vyspělou a skvěle vybavenou elektroniku – a to často za ceny, na které se mnozí tradičnější výrobci nezmůžou. Platí to nejen u mobilních telefonů, ale i u dalších chytrých hraček, kterých Xiaomi nabízí celou plejádu.

Elektrokoloběžky, hodinky a náramky, domácí spotřebiče (zejména pak robotické vysavače) anebo právě i osobní váhy. Těch značka nabízí hned několik – respektive jde o více řad. Mezi nejvýznamnější patří váhy Xiaomi Mi Smart Scale a Xiaomi Mi Body Composition.

Právě druhá zmíněná série nedávno přinesla novinku v podobě váhy Xiaomi Body Composition Scale 2. Ta momentálně patří mezi nejprodávanější chytré váhy nejen v rámci značky Xiaomi, ale celkově. Už to je jistě sám o sobě důvod se o ni zajímat.

Rozbalení a základní představení

Váhu dostanete v elegantní krabici, součástí příslušenství jsou pouze 4 tužkové baterie (AAA) a návod. Nic jiného k tomu, abyste váhu mohli ihned zprovoznit, ostatně nepotřebujete. Pokud jde o design, je to pěkný kousek. Xiaomi koneckonců v tomto směru málokdy zaspí. V designu se typicky projevuje invence a futuristické pojetí, ale i minimalismus.

Design

Váha je bílá, čtvercová se zaoblenými rohy. Deska je z tvrzeného skla. V každém rohu ji zdobí světle šedé kolečko. Nejde ovšem pouze o okrasu. Tato kolečka jsou kovové snímací elektrody. Právě díky nim dokáže váha změřit nejen vaši hmotnost. Při vážení je proto třeba stát co největší plochou chodidel právě na nich.

Váha má 30 x 30 cm a na výšku jen 2,5 cm. Je tedy opravdu mimořádně prostorově úsporná a hladce ji můžete šoupnout i pod velmi nízkou pohovku, postel nebo kamkoli jinam. Váží 1,7 kg.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - 001

Displej

Displej je „neviditelný“ – resp. není patrný, dokud se nezobrazí hodnoty. Ty jsou posléze solidně čitelné. Xiaomi však očekávatelně nešla cestou snahy vecpat na displej co nejvíce informací, naopak. Tento displej zobrazí jen základní hodnoty. Těžiště informační síly pak leží v mobilní aplikaci Mi Fit (Zepp Life) – Android / iOS. Váhu je tedy třeba spárovat s mobilním telefonem.

Tím se dostáváme k jistému důležitému faktu. Váha je bez spojení s mobilní aplikací celkem k ničemu. Resp. využijete sotva 10 % procent jejích možností. S tím je třeba před koupí počítat, pro někoho to může být nevýhoda. Ale v Xiaomi už jsou takoví. Ostatně – tato značka je především výrobcem mobilních telefonů, a tak její počínání dává i obchodní smysl.

Co vše se dozvíte?

Senzory z manganové oceli dokážou vážit s přesností na 50 g. To je samo o sobě nejen dobré, ale stále nadprůměrné. Většina vah zvládá rozlišení do 100 g. S tím se pojí i další výhoda – Body Composition Scale 2 váží již od 100 g! Většina vah až od několika kg. Jako kuchyňská váha se sice asi neosvědčí, ale můžete na ni vážit i velmi lehké předměty a stále s vysokou přesností. Horní hranice je 150 kg. Vybrat si můžete i vážení v jiných jednotkách – třeba v librách.

A co dál? Váha dokáže spočítat vaše BMI, ale taky přímo ukázat, kolik máte procent tělesného tuku, svalové hmoty či tělesné vody. Odhaduje dokonce i bazální metabolismus nebo poměr bílkovin a viscerálního tuku či kostní hmotu. Celkově dokáže nabídnout 13 různých údajů o stavu vašeho těla. V tomto směru tak představuje opět jednoznačný nadprůměr v rámci současné nabídky.

Váha vám na základě naměřených dat určí optimální váhu, typ postavy nebo odhadne věk vašeho těla.

Velmi zajímavou funkcí je analýza vaší rovnováhy. Pokud se na váhu postavíte jednou nohou, můžete získat velmi zajímavá data, která vám mohou pomoci při prevenci pádů a zranění nebo vám ukázat, jakým směrem na sobě pracovat či jaké nedostatky by stálo za to kompenzovat.

Všechny tyto pokročilé informace dostáváte pochopitelně prostřednictvím zmíněné aplikace Mi Fit (Zepp Life) v mobilním telefonu. Váha dokáže pracovat s profily až 16 uživatelů, takže ani v hodně lidnaté domácnosti nepřijde nikdo zkrátka.

Ukázka z aplikace Zepp Life, Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
Ukázka z aplikace Zepp Life, Xiaomi Mi Body Composition Scale 2

U jednotlivých profilů bych měl největší výtku. Váha totiž dle informací výrobce dokáže rozlišit jednotlivé uživatele (dle váhy, asi i dosahu zařízení v okolí při zapnutém Bluetooth a váha vyžaduje i povolení polohy).

Pokud však v domácnosti máte dva lidi s podobnými váhovýho hodnotami, jejich data se budou překrývat. Tzn. zváží se jeden, ale synchronizací se data nahrají do telefonu i druhému uživately se stejnou vahou. Jednotlivá měření jdou alespoň mazat, takže nedojde ke zkreslení dat.

Dosud jsme při testování nepřišli na to, jak tyto dva uživatele od sebe odlišit (v případě, že každý uživatel má svůj telefon). Jinak lze v aplikaci přepínat mezi až 16 profily.

Shrnutí a hodnocení recenze

Osobní váhu Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 pořídíte již kolem 500 Kč, jde tedy o poměrně cenově dostupný výrobek. Tím chceme ovšem zároveň naznačit, že nemůžete počítat s „lékařskou“ přesností naměřených hodnot.

Informace poskytnuté váhou budou vždy spíše orientační, mohou vám pomoci sledovat vaše zlepšení při hubnutí či sportování. Neměly by však sloužit jako nezpochybnitelný podklad pro důležitá rozhodnutí.

Velmi sympatické je množství atraktivních hodnot, které váha měří (resp. odhaduje) a jejich podrobné zobrazení v aplikaci, včetně možnosti práce se statistikami. Pokud si však nerozumíte s mobilními telefony, váha vám nic moc (kromě zvážení hmotnosti těla) nepřinese.

V každém případě jde o výrobek, který může nabídnout stylový design, skvělé funkční možnosti ve spojení s atraktivní aplikací a taky ceně přiměřenou přesnost. Pro zájemce o moderní technologie a chytré „hračky“ do domácnosti může být váha Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 výbornou volbou za zcela přijatelné peníze.

Váháte zda koupit či nekoupit? Za nás rozhodně koupit, protože se jedná o kvalitní produkt, který můžeme doporučit.

Xiaomi Mi Body Composition Scale 2 - 002

Výhody

 • Nízká cena (cca 500-600 Kč)
 • Počet naměřených hodnot (13 různých údajů)
 • Dobrá aplikace s řadou zajímavých statistik (můžete směle porovnávat i vaše historická data)
 • Minimalistický a pěkný design váhy
 • Měří i nízké váhy od 100 gramů (jedinečnost v rámci nabídky trhu)

Nevýhody

 • U dvou lidí s podobnou váhou se mohou překrývat informace na dvou mobilních telefonech. Nepřišli jsme na to, jak tyto uživatele oddělit. Data se synchronizují oběma uživatelům, nicméně jednotlivá měření jdou následně mazat a nechat si pouze ty vaše.
 • Nepoužitelné zařízení bez mobilního telefonu.

Kde koupit osobní váhu Xiaomi Mi Body Composition Scale 2?

Alza.cz od 500 Kč Přejít do obchodu
Smarty.cz od 550 Kč Přejít do obchodu
Mall.cz od 650 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Recenze osobní váhy Xiaomi Mi Body Composition Scale 2
96%
96%
 • Design a kvalita zpracování: - 98%
  98%
 • Funkčnost a použití: - 90%
  90%
 • Cena / výkon: - 99%
  99%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)

Galerie

0 Sdílení