Testujeme

Recenze Mamibot Mopa 580 – robotický tyčový mop na slušné úrovni

Dáváte před koberci přednost pevným podlahám? Pak je pravděpodobně důležitou součástí vybavení vaší domácnosti mop. Předpokládáme, že v dnešní době, kdy je možné si práci všemožně usnadnit pokročilými vynálezy, už jen málokdo drhne podlahu v kleče obyčejným hadrem. Ale ani mopy si zdaleka nejsou všechny rovny. Kromě klasické pomůcky fungující čistě na ruční pohon existují i fikané alternativy, které nabízejí zase o kus větší pohodlí a účinnost.

Mezi zajímavé výstřelky moderní technologie patří akumulátorové a robotické a automatické mopy. Mopovaní může být taky jednou z funkcí tyčového vysavače. Často je však tato funkce spíše marketingový tah a reálná účinnost je nízká.

Dnes se však podíváme na jeden z mála plnohodnotných tyčových akumulátorových mopů. Máme pro vás totiž recenzi Maminot Mopa 580. Tento přístroj nabízí mopování jako primární funkci s důrazem na vysokou efektivitu. A k tomu přidává leccos navíc. Vyplatí se ho pořídit? S rozhodováním se vám pokusíme pomoci prostřednictvím následujícího testu.

Značka a produkty Mamibot

Americká značka Mamibot vnáší do svého oboru svěží vítr a je známá inovativním přístupem namísto kopírování zaběhnutých konceptů.

Na svém kontě má už několik velmi úspěšných výtvorů. Patří sem například:

Mnohé z těchto produktů se i na českém trhu těší mimořádné oblibě. A některé už jsme vám i představili v předešlých recenzích a testech. Dnes nás však bude zajímat především Mamibot Mopa 580. Čistokrevný automatický mop pro dokonalé podlahy.

Co umí Mamibot Mopa 580 a kdo ho ocení?

Mamibot Mopa 580 je elektrický mop poháněný výkonným akumulátorem. Čisticí část tvoří dva lešticí kotouče s vysoce hustými vlákny. Rozprašování vody z integrované nádržky se provádí stiskem tlačítka na rukojeti. Mop taky nabízí funkci voskování. Toliko základní shrnutí vlastností, které později ještě podrobně rozvedeme. A pro koho nebo jaké účely je tento přístroj vhodný?

Mopa 580 představuje účinný nástroj pro údržbu tvrdých podlah – především dřevěných, ale taky umělých (laminát, vinyl), korkových, linoleových a samozřejmě i dlažby.

Naopak pokud máte v domě či bytě především koberce a jediná tvrdá podlaha je v koupelně nebo na chodbě, zřejmě by šlo o zbytečně předimenzovaný nástroj.

Mopa 580 stojí 3 990 Kč. To je běžná cena tyčového vysavače. V případě převahy tvrdých podlah však bude nejspíš výhodnější pořízení právě efektivního a výkonného specializovaného mopu než jen vysavače 2v1, u kterého je mop druhořadou funkcí.

mamibot-mopa-580-info

Co je v balení?

Balení Mopa 580 obsahuje: samotný mop (resp. díly, z nichž se složí). Akumulátor a nabíječku. Náhradní textilní násady z nanovlákna (2x mopovací a 2x na voskování). Balení čisticího a voskovacího prostředku. Manuál i s českým překladem.

Čili balení Mopa 580 obsahuje vše, co potřebujete, abyste ho mohli okamžitě vyzkoušet nebo uvést do ostrého provozu. To je u značky Mamibot dobrý standard. Na druhou stranu nečekejte, že se na vás z krabice vyvalí záplava všelijakých násad, příslušenství, hlavic a dalších cingrlátek, což je zase jev, na který lákají jiní výrobci. Mamibot jde k jádru věci. Za nás je to rozhodně spíš klad než nevýhoda.

mamibot-mopa-580

Design, zpracování, ergonomie a hlučnost

Mamibot Mopa 580 je k dostání v černém nebo bílém provedení (testovaná verze je bílá) – v obou případech vypadá velmi dobře. Design je stylový, moderní a vkusný. Esteticky rozhodně ostudu neudělá. Zpracování je velmi solidní. Jde poznat, že není vyrobený z nejlacinějších plastů. Naopak konstrukce působí odolně a poctivě, přitom si zachovává komfortní hmotnost 3,2 kg.

V ruce je mop relativně lehký a opravdu velmi dobře se s ním manipuluje a manévruje. Tomu napomáhá ergonomická, pohodlná rukojeť a taky velká flexibilita. Tyč lze naklápět v rozsahu až 80°, díky čemuž se snadno dostanete i pod nižší nábytek, např. postel nebo gauč. Rozsah otáčení je pak až 160°. Manévrovatelnost a ovládání příznivě hodnotí i uživatelské recenze, takže v tomhle směru se Mopa 580 opravdu povedl.

Pak je tu ještě otázka délky teleskopické tyče. Mop má maximálně 125 cm. Pro menší a střední postavu optimální. Uživatelé vysoké postavy už mohou pociťovat, že tyč mohla být i delší. S tímto problémem se potýká řada tyčových úklidových pomůcek. Potěší naopak poměrně únosná hladina hluku. Ten se podle technických specifikací pohybuje na hladině 60 dB – čili na úrovni tiššího robotického vysavače. Na noční mopování v paneláku to sice není, ale přes den určitě nikomu zásadně vadit nebude.

Za zmínku jistě stojí i LED osvětlení. Tento přísvit se nachází na čelní straně těla mopu a pomůže vám lépe vidět do temných zákoutí.

Ovládání

Jak je u značky Mamibot zvykem, i ovládání je velmi jednoduché. Vypínač je rozměrný a nepřehlédnutelný, nachází se na těle zařízení. Na tyči u rukojeti jsou pak dvě tlačítka – jedno pro rozprašování, druhé přepíná funkce voskování/mopování.

Zásadní technické parametry

Mamibot Mopa 580 disponuje duálním elektrickým pohonem rotačních kartářů, které vyvinou až 250 otáček za minutu a dokážou obsloužit až 20 m2 plochy za minutu. To však platí spíše při velmi nízkém znečištění. Ale i při poloviční hodnotě je mop stále velmi rychlý pracant.

Motoru poskytuje energii odnímatelný li-pol akumulátor o napětí 14,4 V a kapacitě 2200 mAh. V praxi to znamená, že na jedno nabití vydrží zhruba půl hodiny až 40 minut v závislosti na náročnosti práce. Dobíjení na 100 % pak zabere přes dvě hodiny času, což není ani špatné, ale ani úplně „top“.

Důležitý je taky objem nádrže a ten činí 330 ml. To je poměrně průměrná a osvědčená hodnota. Nedoporučujeme to s rozprašováním přehánět.

A ještě pro zopakování některé již dříve zmíněné parametry:

 • Hlučnost: 60 dB
 • Hmotnost: 3,2 kg
 • Materiál potahů: nanovlákno

Celkový verdikt

Mamibot Mopa 580 je dobrý a efektivní nástroj pro pravidelnou údržbu tvrdých podlahových krytin. Skvělý je na dřevěné povrchy a jiné povrchy, které si příliš nerozumí s vlhkostí. Lze je totiž obstarat s minimem tekutiny, na rozdíl od běžného mopu.

Mop nicméně nemá vysávací funkci, takže není určen pro sběr větších nečistot. Pokud je podlaha poseta drobky nebo jinými většími částicemi nepořádku, je vhodné ji nejdříve zamést. Mop naopak disponuje i voskovací funkcí, na což jsou určeny speciální potahy.

Hodnoty hluku či výdrže baterie jsou na velmi slušné úrovni, zvlášť s přihlédnutím k ceně, která není nijak přestřelená. Zdůraznit musíme velmi pohodlné ovládání a manipulaci, lehkost a obecně pohodlnou práci. Pochvalu si zaslouží i kvalitní řemeslné zpracování a elegantní design. Mamibot Mopa 580 si tedy rozhodně zaslouží pozornost a může být spolehlivým a výkonným pomocníkem v domácnosti.

Výhody

 • Kvalitní zpracování, pěkný design
 • Výkonné mopování/leštění jako primární funkce
 • Funkce voskování
 • Velmi příjemné ovládání a manévrování, flexibilita
 • LED přísvit
 • Solidní výdrž baterie
 • Ideální i pro dřevěné podlahy

Nevýhody

 • Teleskopická tyč může být kratší pro vyšší uživatele
 • Pro pravidelný úklid. Silné znečištění zvládá hůře
 • Větší drobky a nečistoty je vhodné nejdříve zamést nebo vysát

Závěrečné hodnocení

Robotický tyčový akumulátorový mop Mamibot Mopa 580
95%
95%
 • Design a zpracování: - 97%
  97%
 • Cena / výkon: - 97%
  97%
 • Funkčnost: - 91%
  91%
Sending
Hodnocení návštěvníků
4.5 (2 votes)

Galerie

0 Sdílení