Testujeme

Recenze Lentiamo: Otestovali jsme dámské a pánské sluneční brýle

Sluneční brýle jsou sexy a užitečné. Mnozí lidé si však jejich nošení spojují čistě s obdobím léta a prosluněnými dny. Na jejich používání bychom však neměli s ústupem vysokých teplot rezignovat. V zimě leckdy trpí oči dokonce víc než v létě. Sníh odráží až 90 % UV záření, ledový vítr a suchý vzduch oči dráždí a vysušují. Při sportu ve vyšších polohách hrozí i takzvaná sněžná slepota.

Ochrana očí je tedy celoroční záležitostí. Nebo by aspoň být měla. Ale jak si vybrat ty správné brýle, které budou slušivé, stylové a zároveň kvalitní a poskytnou vysokou míru ochrany? V dnešním článku pro vás máme inspiraci v podobě recenze slunečních brýlí Lentiamo. Podíváme se na dámské i pánské sluneční brýle a zjistíme, co mohou nabídnout a zda by se mohly stát tou správnou volbou.

Sluneční brýle Lentiamo

O značce Lentiamo

Značka Lentiamo pravděpodobně vychází se spojení italských slov pro čočky (lenti) a vyznání lásky (ti amo). Dávalo by to zajisté smysl, protože značka se od počátku existence plně věnuje prodeji kvalitních kontaktních čoček a roztoků pro kontaktní čočky, později i slunečních a dioptrických brýlí. První e-shop vznikl v roce 2008 ještě pod názvem VaseCocky.cz. Od roku 2020 společnost používá doménu Lentiamo.cz.

Logo Lentiamo

Lentiamo však není pouhý internetový prodejce. Značka provozuje i vlastní optiky v Praze a Brně a kromě toho se věnuje i vývoji nejrůznějších vlastních očních pomůcek a módních doplňků. Patří mezi ně i vlastní kolekce slunečních brýlí. Na vývoji těchto brýlí se přitom podíleli profesionální optometristé, takže vnikly nejen jako ozdoba, ale především jako plně funkční ochrana očí před sluncem a povětrnostními vlivy. Sluneční brýle Lentiamo navíc vznikají v Praze, takže jde o ryze český výrobek. Samotná značka přitom působí i v 16 dalších zemích.

Z poměrně širokého sortimentu slunečních brýlí jsme pro vás k dnešní recenzi vybrali dva aktuální modely, které jsme mohli vyzkoušet. Jde o brýle Lentiamo Georgios Deep Black a Lentiamo Klaudio Havana Brown.

Recenze Lentiamo Georgios Deep Black

Sluneční brýle Lentiamo Georgios Deep Black
Sluneční brýle Lentiamo Georgios Deep Black

Tyto elegantní brýle v provedení s obroučkem sytě černé barvy zaujmou muže i ženy. Vyvinuty byly s velkou pečlivostí. Obroučky prošly přísnými testy kvality a „čočky“ poskytují ochranu špičkové úrovně. Skla mají tmavě šedé zbarvení. Tato volba je velmi oblíbená, protože nezkresluje, ale naopak zlepšuje vnímání barev a kontrastů.

Intenzita jasu je přitom dostatečně utlumená. Sluneční filtr kategorie 3 propustí maximálně 18 % svitu. Hodí se tedy i do velmi oslňujícího prostředí, jako je slunečná pláž nebo lyžařská trať na horách za dobrého počasí.  Líbí se nám, že brýle mají tudíž velmi univerzální použití.

Skla jsou plastová, což je praktické řešení, které eliminuje riziko rozbití při pádu či nárazu. Výhodná je i minimální hmotnost. Přestože je plast vysoce kvalitní, čočky pravděpodobně budou náchylnější k poškrábání oproti skleněnému provedení. U slunečních brýlí je ale plast běžná volba.

A co je nejdůležitější. Brýle poskytují certifikovanou ochranu UV 400. Tím pádem vám poskytnou kompletní a 100% ochranu proti škodlivému ultrafialovému záření ze slunce a odrazů slunečních paprsků od povrchů.

Sluneční brýle Lentiamo Georgios Deep Black

Rámeček brýlí je z ultralehkého a odolného plastu. Design je propracovaný pro maximální komfort při celodenním nošení. Na nožičce brýlí najdete krásně gravírovaný nápis Lentiamo. Styl brýlí je vkusný a dá se říct univerzální – bez výstřelků či přílišné okázalosti nebo extravagance. Díky tomu jsou brýle nejen unisex, ale taky vhodné pro jakékoli prostředí a okolnosti. Od formálnějších až po relax na pláži. Cena brýlí je vzhledem ke kvalitě provedení přiměřená a zajisté z nich budete nadšení.

Mrzí nás však univerzální velikost. Mít možnost vybrat si ze dvou-tří velikostí by bylo lepší. V našem případě jsou totiž brýle vcelku široké a pokud se otočíme zády ke slunci, odráží se paprsek od vnitřní strany brýlí zpět do očí. To by samozřejmě být nemělo a brýle bychom vyměnili za menší, což nelze. Neříkáme však, že jinému tvaru obličeje budou padnout jako ulité.

Lentiamo Klaudio Havana Brown

Sluneční brýle Lentiamo Klaudio Havana Brown
Sluneční brýle Lentiamo Klaudio Havana Brown

Lentiamo Klaudio představují sérii módních slunečních brýlí, které mají svým stylem potenciál oslovit především ženy. V podstatě však jde opět o unisex brýle, v jejichž okrouhlém, odvážném designu se může zhlédnout každý.

Rámečky nesou vzorek střídající tmavší a světlejší hnědé pruhy. Připomíná tak maskování na kůži nějaké tygrovité šelmy. Barevný design je tudíž charakterem spíše letní, atraktivní a trochu průbojnější. Barevné odstíny budou skvěle ladit především s tmavšími vlasy a teplejšími odstíny pleti.

Brýle mají hnědé zatemnění skel, opět jde o třídu filtru 3, která propustí jen 8 až 18 % světla, což činí brýle vhodné i do plně slunečných dní. Hnědý odstín perfektně vytáhne kontrasty a hloubky, takže brýle jsou vhodné i pro řízení. Zajišťují vysoký jas bez odlesků a zkreslení. Skvělou volbu představují pro osoby trpící krátkozrakostí.

Sluneční brýle Lentiamo Klaudio Havana Brown

I u těchto brýlí můžete očekávat plnohodnotný filtr UV 400, který ochrání před celým škodlivým spektrem ultrafialového slunečního záření. Vašim očím tak brýle poskytnou kompletní, zdravou ochranu za jakýchkoli světelných či podnebních podmínek – od písku pláže až po sníh velehor. Brýle se však skvěle hodí i do města a na všední nošení. Lentiamo Klaudio jsou velmi kvalitně zpracované a chic brýle.

V tomto případě sedí na hlavně naší redaktorky skvěle.

Příslušenství k brýlím Lentiamo

K oběma brýlím Lentiamo dostanete velmi pěkné příslušenství v podobě originálního pouzdra vyrobeného z kvalitní veganské kůže a obšitého výrazným švem, který zdůrazňuje kvalitní řemeslné zpracování (dámy i pánové se musí spokojit s univerzálním hnědým pouzdrem). Navíc dostanete i jemný čisticí hadřík se speciálními vlastnostmi, který vám pomůže zbavit se šmouh a nečistot na sklech. Příslušenství je tedy velmi pěkné a brýle jsou zabaleny v úhledné a tvrdé kartonové krabičce, tak aby se při přepravě nepoškodily.

Sluneční brýle Lentiamo

Shrnutí recenze Lentiamo

Brýle Lentiamo jsou kvalitní značkové sluneční brýle, které potěší vysoce vkusným a stylovým designem. Ten si zachová uměřenost a univerzálnost, která s brýlí dělá skvělý doplněk pro nejrůznější příležitosti. Kvalita zpracování je nepopiratelná a míra ochrany vysoká a garantovaná – na rozdíl od brýlí levných nebo pochybného původu. Poměr ceny a kvality je adekvátní a brýle Lentiamo si jistě oblíbíte.

Za nás koupi rozhodně doporučujeme.

Výhody

 • Dobře a kvalitně zpracované sluneční brýle
 • Dobrý poměr cena / výkon
 • Certifikovaná ochrana UV 400
 • Univerzální použití – na pláž, do auta i běžné nošení
 • Brýle vyrobeny v ČR – ryze český výrobek
 • Možnost vyzkoušení brýlí skrze webkameru

Nevýhody

 • Pouze jedna univerzální velikost, ocenily bychom možnost výběru stejného modelu ale třeba menší velikosti, aby opravdu sedli tak, jak mají.

Kde koupit sluneční brýle Lentiamo?

Lentiamo.cz od 1290 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Recenze slunečních brýlí Lentiamo
96%
96%
 • Design a kvalita zpracování: - 97%
  97%
 • Funkčnost a použití: - 95%
  95%
 • Cena / výkon: - 97%
  97%
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (1 vote)

Galerie

0 Sdílení