Testujeme

Recenze FitStream – test přenosného mixéru a produktů

Náš věk bychom mohli označit třeba jako dobu plastovou, počítačovou anebo taky jako dobu mobilní. Ne jen v tom smyslu, že je svět zaplaven mobilními telefony, ale i v tom, že věci, které bývaly statické, se stávají mobilními, přenosnými. Nedávno to potkalo i mixéry.

Jestlipak by vás před 20 lety (pokud jste už byli na světě) napadlo, že si budete moct umixovat koktejl klidně třeba na lavičce v parku, na vrcholku Sněžky, v prádelně, nočním klubu nebo v obchodě s domácím zbožím při výběru kuchyňského stolního mixéru. Nenapadlo, že? Proč by taky mělo. Ale dnes je to vše možné. A to díky přenosnému mixéru FitStream, na jehož kvality (i nekvality) se podíváme v této recenzi.

FitStream jsem testoval po dobu 1 měsíce.

FitStream - přenosný mixér

Zadejte při objednávce kód: mixer10 a získáte 10% slevu (platí do 31.12.2022)

FitStream – vychytávky pro zdravý životní styl

Než se pustíme do recenze samotného produktu, měli bychom se zmínit i o jeho výrobci. Vždy se totiž vyplatí vědět, kdo za daným výrobkem stojí. V tomto případě jde o společnost FitStream.

Tento ryze český projekt založily v roce 2019 dvě kamarádky nadšené do zdravého životního stylu. Internetový obchod FitStream.eu nabízí výběr výživových doplňků anebo třeba mrazem sušeného ovoce vysoké kvality. Vlajkovou lodí společnosti je však právě přenosný mixér FitStream.

Smoothie maker do kabelky

Na první pohled mixér FitStream připomíná různé moderní smoothie makery a lehké blendery. Jde však, na rozdíl od většiny z nich ještě o kus, dál. FitStream je totiž přenosný mixér, který je nezávislý na elektrické síti.

Přístroj vypadá v podstatě jako obyčejná smoothie lahev. Na výšku má 23 cm a v průměru nějakých 7,5 cm. Je tedy jasné, že nebude problém, aby se vešel do městského batohu, tašky nebo jiného běžného zavazadla. Stejně jako jakákoli nápojová lahev.

Láhev má však taky integrovanou mixovací základnu, která je opatřena nejen motorem pohánějícím mixovací čepele, ale taky akumulátorem. Konkrétně jde o Li-Ion baterii o kapacitě 2 Ah. Na základně se dále nachází spínač a port na USB. Ten pochopitelně slouží k dobíjení baterie.

Mixujte kdekoli a kdykoli…

FitStream tedy umožňuje mixovat „v terénu“. Třeba ve škole, ve fitku nebo v kanceláři, což jsou některé z možností, jež navrhuje samotný výrobce. Proč? To je asi dobrá otázka. A jistě se někde ukrývá i dobrá odpověď. Lze tak usoudit na základě toho, že FitStream je poměrně oblíbený a žádaný přístroj, který od uživatelů a uživatelek sklízí mnoho pozitivních recenzí.

Ostatně nejde o koncept, který by vynalezla sama značka FitStream. Podobných přenosných smoothie makerů se v posledních letech vynořilo relativně dost. Zapojte tedy představivost a objevujte různé možnosti tohoto zařízení, které nabízí neomezenou svobodu mixování.

Možná mixér využijete, když budete spěchat do práce a zbyde vám doma dost času na vhození ingrediencí do lahve, ale už ne na zmáčknutí tlačítka. To si necháte až do práce. Nebo třeba do auta, abyste se nemuseli věnovat pouze řízení na červené. Nebo pokud jezdíte hromadnou dopravou, můžete libými zvuky mixování obšťastnit spolucestující. Možností je bezpočet. Ale teď vážně…

FitStream-006

V každém případě je známým faktem, že ovoce i zelenina, ve chvíli, kdy přijdou o svou integritu (jsou oloupány, rozřezány, rozmixovány) velmi rychle ztrácejí cenné látky. Dochází k degradaci mnoha vitamínů. A čerstvé smoothie bude zajisté taky chutnat lépe než x hodin odstáté.

Velmi kompaktní a lehké (450 g) provedení bez jakýchkoli kabelů má taky jistě svou praktickou hodnotu. Můžete tak mixér třeba sbalit na chatu nebo do kempu, kde není elektřina, nebo na dovolenou, kam si asi nevezmete stolní mixér, a připravovat zde ovocné i zeleninové příkrmy pro děti. Přístroj lze dobíjet třeba i z powerbanky.

FitStream-007

Zpracování, objem a výkon

FitStream je vyrobený ze zdravotně nezávadného (BPA free) ABS plastu, což je poměrně důležitá informace. Objem samotné lahve je 380 ml. Není to extra moc, ale většina konkurence se pohybuje na stejných hladinách. Na jednu nebo dvě porce to jistě stačí a jde o nutný kompromis, abychom mohli o přístroji stále říct, že je skladný, praktický a přenosný.

A jak je to s výkonem? Může se v tak malém těle vůbec skrývat silný motor? Inu, nominální příkon není nic moc, 7,4 W opravdu nezní kdovíjak bombasticky. Na druhou stranu není v reálu výkon zas tak zanedbatelný. Rychlost čepelí pak činí 22 tisíc otáček za minutu. A to není vůbec špatné, spíš naopak.

V praxi si přístroj dokáže slušně poradit s mraženým ovocem (jahody, maliny, borůvky apod.) a třeba i s oříšky. Ingrediencí, zejména tvrdších, je ovšem třeba dávat spíše menší množství, kolem 100 až 200 g. S čerstvými měkkými plody si FitStream poradí dobře – opět je ale třeba přihlížet k nižší kapacitě. Jinými slovy, v otázce výkonu dokáže mixér velmi slušně překvapit. Pokud máte reálná a přiměřená očekávání. Do úplného hladka si však s některými plodinami při mém testování ne a ne poradit.

Během testování se mi párkrát stalo, že tekutina z mixéru lehce unikala. Zdali za to může moje nešikovnost pořádně utáhnout nádobu nebo nevychytané mouchy je otázkou.

FitStream-003

Design, ovládání

Nelze zastřít, že FitStream je do značné míry stylová, módní záležitost spíše než nástroj, bez kterého si nelze představit život. Tomu je přizpůsoben design, který je opravdu švihácký – a máte i na výběr z pestré palety barevných variant. Z praktického hlediska zamrzí například chybějící kryt USB portu, ale lze to přežít. Ovládání je dalším kladem, je tak jednoduché, jak jen může být. Ale to je u smoothie makerů celkem standard. Potěší i velmi dlouhá výdrž baterie.

Pokud vám ovšem baterie dojde a vy přístroj přes USB připojíte k dobíjení kabelem, nelze jej používat. Funguje po odpojení. Což je škoda a může se stát, že nasypete suroviny, pustíte a ono nic. Jako se to stalo mě. Nabití je pak otázkou několika desítek minut.

Nejen mixér, ale i výživové doplňky a mrazem sušené ovoce

FitStream je balíček All in One. Tzn. že mimo mixéru nabízí taky řadu výživových doplňků a další produktů.

Jmenujme tak například snídaňové kaše z ovesných vloček s přidanými superpotravinami jako je Maca, Chia, Baobab nebo Camu Camu.

Součástí vašich koktejlů a smoothie mohou být různé výživové doplňky – Fitstream má v nabídce kolagen, BIO matchu, BIO kakao, veganský protein nebo beauty a vitality kolagen.

No a pak je tu stále oblíbenější mrazem sušené ovoce ze kterého je odstraněna voda, ale zachovává si 98% výživových hodnot. Takový žlutý meloun, višně, švestky, maliny, ostružiny a borůvky patří mezi mé nejoblíbenější varianty.

FitStream - mrazem sušené ovoce

Shrnutí a hodnocení recenze FitStream

FitStream je přenosný mixér, nebo chcete-li smoothie maker, který osloví stylovým designem a docela slušným výkonem, nicméně nelze z logiky věci čekat zázraky. Sází na pohodlí, kompaktnost a velmi snadné používání a především skladnost. Není to mixér do kuchyně, ale do batohu nebo do tašky.

Co bych pochválil je jistě skvělá databáze různých receptů na FitStream.eu na kterých se podílela řada influencerů – například Natálie Kočendová, Dominika Myslivcová nebo Andrea Pomeje.

Připravit si tak můžete s FitStreamem různé druhy smoothie ale třeba taky kolagenový drink, různé alkoholické drink anebo rychlé a zdravé snídaně.

Pokud máte pocit, že takovou pomůcku potřebujete, využijete nebo alespoň chcete, FitStream pro vás zřejmě nebude zklamáním.

Sleva 10% pro naše čtenáře: při nákupu použijte slevový kód: mixer10

Platí do 31.12.2022

Výhody

 • Smoothie maker, který funguje bez připojení k elektrické síti
 • Lze ho přenášet a brát tam, kde třeba není elektřina (lze dobíjet skrze powerbanku)
 • Čerstě namixované smoothie kdykoliv a kdekoliv
 • Relativně slušná rychlost čepelí
 • Pestrý výběr barev mixéru
 • Další produkty – výživové doplňky, snídaňové kaše a mrazem sušené ovoce – rozšiřují možnosti mixéru

Nevýhody

 • Nefunguje pokud je připojen k elektrické síti
 • Neočekávejte mixování některých plodin do hladka
 • Několikrát se mi stalo, že mi lehounce vytekla tekutina (otázka zda to není mou nešikovností)

Kde koupit přenosný mixér FitStream?

FitStream.eu od 899 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Recenze FitStream - přenosný mixér
86%
86%
 • Design a kvalita zpracování: - 85%
  85%
 • Funkčnost a použití: - 88%
  88%
 • Cena / výkon: - 85%
  85%
Sending
Hodnocení návštěvníků
2.8 (10 votes)

Galerie

0 Sdílení