Testujeme

Recenze chytré osobní váhy TrueLife FitScale W7 BT

Chcete mít své tělo pod kontrolou a hlídat si zdraví a kondici? Skvělým nástrojem může být chytrá osobní váha. Ale jakou si vybrat? Na dnešek jsem si pro vás připravil recenzi chytré váhy TrueLife FitScale W7 BT – pokročilého a výborně vybaveného modelu. Může to být ta pravá chytrá váha? Pojďte to zjistit společně se mnou…

TrueLife FitScale W7 BT - 010
Váha TrueLife FitScale W7 BT – balení

Proč nesledovat (jen) svou váhu?

Pro spoustu lidí je sledování tělesné hmotnosti denní rutinou. Někdy může být pohled na váhu frustrující, jindy motivující. Ale často je především nic nevypovídající – či lépe řečeno zavádějící. Jen samotná tělesná hmotnost totiž vypovídá minimum o tom, zda jsme zdraví a fit. Bez kontextu může být matoucí.

Odborníci proto kladou lidem na srdce, aby se příliš neupínali na tento jediný ukazatel a zbytečně nevytrhávali ze souvislostí ani další populární měřitele, jako je třeba BMI. Abychom zjistili, jaká je celková kondice člověka – je zapotřebí víc. Velmi důležitý je podíl svalové hmoty, roli mohou hrát i „těžké kosti“, podíl bílkovin vs. tuku, poměr vody v těle a tak dále.

Dají se ale tyto hodnoty zjistit i jinak než návštěvou lékaře či výživového terapeuta a komplikovaným měřením na profesionálních přístrojích? Dnes už ano. A to i pomocí dobře vybavené domácí osobní váhy. Jde o tzv. chytré váhy, které pomalu vytlačují běžné digitální váhy zobrazující jen hmotnost. Tyto „osobní váhy nové generace“ nabízejí mnohem víc. Změřit můžete i hodnoty, kvůli kterým byste dříve museli absolvovat složitá vyšetření.

Díky tomu můžete pečlivě sledovat svůj stav a budete mít mnohem silnější motivaci i přesnější a lépe vypovídající data o svých pokrocích.

Chytrá váha TrueLife FitScale – pomocník do každé domácnosti

Chytré váhy už jsou na trhu pěkných pár let, ale neustále se vyvíjejí. Staré modely byly poměrně drahé, nepříliš přesné a uváděli jen pár údajů. Modernější a pokročilejší chytré váhy využívají výkonnější a sofistikovanější algoritmy a podávají velmi komplexní přehled dat i statistik. Mezi tyto „lepší“ váhy se jednoznačně řadí chytrá váha TrueLife FitScale W7 BT.

TrueLife FitScale W7 BT
TrueLife FitScale W7 BT

TrueLife je zavedená a známá značka, která nabízí širokou škálu produktů zaměřených především na péči o zdraví a zvýšení kvality života. TrueLife nabízí špičkové čističky vzduchu, pokročilé sonické kartáčky, digitální teploměry, dětské chůvičky, odsávačky mléka a mnoho dalších výrobků, které často patří k nejprodávanějším a nejlépe hodnoceným ve své kategorii. Platí to i pro chytré váhy TrueLife. Značka jich nabízí hned několik v rámci série FitScale.

TrueLife FitScale W7 BT
TrueLife FitScale W7 BT

Model W7 BT je však momentálně nejvyšší a nejpokročilejší variantou.

Pro koho je chytrá váha TrueLife W7 ideální?

Model TrueLife W7 dnes pořídíte za cenu kolem 1600 Kč. Jde tedy o poněkud větší investici oproti běžným nebo levným chytrým váhám, které nezřídka pořídíte za nižší stovky Kč. Ostatně i značka TrueLife nabízí levnější modely. Například model FitScale W4 BT (což je nejprodávanější osobní váha od TrueLife) pořídíte kolem tisíc Kč.

Je tedy nasnadě, že FitScale W7 je záležitost spíše pro náročnější zájemce. Pro sportovce a fanoušky fitness či zdravého životního stylu. Taky pro ty, kteří se marně snaží zhubnout a hledají efektivnější a chytřejší možnosti i další motivaci. FitScale W7 toho přitom může nabídnout opravdu hodně.

Balení, design a základní parametry

Chytrou váhu TrueLife FitScale W7 BT obdržíte v balení, kde se kromě váhy samotné nacházejí už jen 4 velké (AAA) tužkové baterie a list s návodem. Ten si raději uschovejte, protože (zatím) není běžně ke stažení.

Váha samotná váží cca 1,8 kg. Povrch je z tvrzeného skla s povlakem india a cínu, takže je opravdu velmi odolné. Speciální povrch zajišťuje i lepší vodivost, a tudíž přesnější výsledky měření, i pokud nestojíte přímo na elektrodách. Váha totiž ke své činnosti a snímání měřených hodnot využívá bioelektrické impedační senzory. Zbytek těla váhy je z ABS plastu.

Pokud jde o design, můžete si zvolit mezi černou a bílou variantou. Váha je velmi tenká (2,4 cm) a vypadá elegantně, moderně a stylově. Pro ostudu rozhodně nebude. Plocha 30 × 30 cm představuje adekvátní kompromis mezi skladností a komfortním použitím.

Displej, ovládání, připojení

Váhu zdobí poměrně velký LCD displej. Má černé pozadí, na kterém se zobrazují bílá čísla a barevné ikonky. Vysoký kontrast zajišťuje vynikající čitelnost a je to jedna z velkých výhod váhy, která se mě líbí. Čísla ukazující samotnou hmotnost jsou velká, osoby se slabším zrakem se kvůli odečtení ostatních hodnot na displeji budou muset zřejmě malinko sklonit. To je ovšem celkem vzato standardní problém u chytrých vah, takže to nelze chápat jako nevýhodu.

Kromě váhy zobrazuje displej číslo profilu (těch si můžete založit až 8, takže váhu může používat až 8 různých osob. Váha přitom jednotlivé uživatele rozezná automaticky), poměr tuku v těle v procentech, svalovou hmotu v procentech, BMI, poměr vody v těle v procentech, kosterní hmotnost a BMR.

TrueLife FitScale W7 BT - displej
TrueLife FitScale W7 BT – displej

BMR (Basal Metabolic Rate) je hodnota bazálního neboli klidového metabolismu. Udává, kolik kcal spálíte, jen „provozem“ svého těla (funkce orgánů, dýchání,…), aniž byste vykonávali další činnost.

Jednotlivé hodnoty jsou označeny výraznými barevnými ikonkami a jistě i bez návodu pochopíte, co je co. Nejde však o jediné funkce a hodnoty, se kterými váha umí pracovat.

Váhu totiž můžete spárovat s mobilní aplikací prostřednictvím bezdrátového rozhraní Bluetooth (stačí naskenovat QR kód na balení váhy). A teprve s touto aplikací můžete plně vyčerpat opravdu široké možnosti a schopnosti váhy W7 BT. Váha je přitom kompatibilní s operačními systémy Android i iOS (iPhone). Synchronizovat ji navíc lze s Apple HealthKit, Google Fit či Fitbit zařízeními a aplikacemi. Pokud je používáte, můžete mít prostředky pro péči o své zdraví lépe „integrované“.

Další funkce a možnosti

Základní použití váhy je velmi jednoduché. Zkrátka na ni stoupnete a přečtete si zobrazené hodnoty. Váha má rozsah vážení od 0,2 kg do 180 kg, což je skvělé a nadprůměrné v rámci trhu. Můžete v případě potřeby zvážit i lehčí předměty. Diagnostická analýza je pak otázkou vteřin. Byla by však škoda zůstávat u toho, co uvidíte na displeji. Maximum z váhy vytěžíte, pokud použijete aplikaci.

Zatímco na displeji se zobrazuje 7 hodnot, aplikace jich nabízí celkově 19. Nechybí pokročilé sledování svalové frekvence, podílu bílkovin a viscerálního tuku apod. Dozvíte se i svůj metabolický věk anebo tělesný typ (somatotyp). Kromě toho však můžete s daty i dále pracovat. Aplikace ukládá vaši osobní historii a nabídne nejrůznější motivační (a možná někdy i demotivační) grafy, statistiky a přehledy.

Můžete tak neustále sledovat své pokroky. Aplikace pravidelně vytváří komplexní „zdravotní report“, takže vám nic neunikne. Nechybí ani kompletní historie jednotlivých naměřených hodnot. Váha tudíž nabízí opravdu komplexní možnosti a představuje svým způsobem domácí „zdravotní stanici“.

Posedlost BMI je pasé

Pokud jste dosud obsedantně kontrolovali svou tělesnou hmotnost a počítali BMI, je čas přejít do nové a rozumnější éry. Tyto dva ukazatele samy o sobě nevypovídají o vašem stavu. Vysokou hmotnost i BMI může mít trénovaný sportovec, který nemá skoro žádný podkožní tuk, ale velké množství svalové hmoty.

BMI a tělesná hmotnost dávají dobrý smysl pouze v souvislostech. S přihlédnutím k podílu tělesného tuku a svaloviny a k dalším údajům. Váha FitScale W7 BT vám všechny tyto informace poskytne a vytvoří komplexní výstup, který je už relevantní a dává ucelený smysl. V tomto směru je tedy chytrá váha FitScale W7 skvělým pomocníkem pro zlepšení kvality života. Přestože za vás nebude spalovat tuky ani nabírat svalovou hmotu.

TrueLife FitScale W7 BT - 007
TrueLife FitScale W7 BT – 007

Celkové zhodnocení

Chytrá váha TrueLife FitScale W7 BT je prozatím celkem žhavou novinkou, ale rozhodně má našlápnuto stanout v rámci své kategorie na výsluní. Jde o dražší model, vhodný pro náročnější zájemce – ale nabízí odpovídající kvality a možnosti. Zpracování váhy je precizní, displej přehledný, ovládání pohodlné. Po spojení s aplikací můžete získat velmi komplexní motivační nástroj s hromadou funkcí.

Bez možnosti porovnání s laboratorně naměřenými hodnotami je obtížně „odhadnout“, s jakou přesností váha pracuje (měl jsem možnost porovnat výsledky s konkurenční vahou a v některých případech jsou naměřené výsledky rozdílné i v řádech desítek procent). Pravděpodobně zde nějaká menší odchylka bude. Můžete však neustále porovnávat vlastní výsledky v čase, což je největší přínos používání chytré váhy. Relativní výsledky a pokroky jsou důležitější než ojedinělé absolutní hodnoty. Váhu tedy můžeme zájemcům o své zdraví a kondici rozhodně doporučit.

Recenze chytré osobní váhy TrueLife FitScale W7 BT
94%
94%
  • Celkové hodnocení: - 94%
    94%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)

Výhody

  • Přehledný barevný LED displej
  • Kvalitní zpracování
  • Jednoduché ovládání
  • Hromada funkcí a měřených hodnot po spojení s aplikací
  • Rozsah měření až do maximální výše 180 kg

Nevýhody

  • Vyšší cena v rámci kategorie

Fotogalerie

0 Sdílení