Testujeme

Recenze podběráku Chyť a pusť Shadow s pogumovanou sítí 800

Už se nemůžete dočkat, až vyrazíte na ryby – ale potřebujete zkompletovat vybavení? Pokud už vám schází jen kvalitní podběrák, máme pro vás zajímavou inspiraci. Připravili jsme totiž recenzi podběráku Chyť a pusť Shadow 800, který si rozhodně zaslouží zvýšenou pozornost. Ale je to ten správný kousek právě pro vás? Následující test vám to snad pomůže zjistit.

Chyť a pusť Podběrák Shadow 800 - 007

O značce Chyť a pusť

Vášnivým rybářům nejspíš nebude neznámý e-shop Chytapust.cz, který nabízí obrovský a komplexní sortiment rybářských potřeb, pomůcek a příslušenství. Od prutů až po čluny a loďky. Jde o osvědčený a dlouho působící e-shop, který představuje dobrou a spolehlivou štaci pro všechny zájemce o rybolov.

Ať už začínající nebo pokročilé. To potvrzuje i hodnocení obchodu. Na Heureka.cz má vynikajících 97 %. V roce 2020 a 2021 získal i titul „Shop roku“ (ve své kategorii) v renomované stejnojmenné anketě. Na Zbozi.cz má e-shop dokonce 99 % – a to při fascinujících 36 tisících hodnocení.

Chyť a pusť Podběrák Shadow 800 - 004

O kvalitě Chyť a pusť coby rybářského obchodu tedy nelze pochybovat. Ale Chyť a pusť už není jen prodejce. Před nějakou dobou zavedl vlastní – stejnojmennou – značku. Rybářské potřeby tak firma nejen prodává, ale už i vyrábí. Byl tenhle tah dobrý nápad?

Zdá se, že ano. Značka nabízí pruty, návnady, vybavení i oblečení – a podle všeho s úspěchem. Největší popularitě a pozornosti se však zřejmě těší její podběráky. Jde o přívlačové podběráky v sérii Drax. A pak taky univerzální podběráky Shadow. Z těch jsme měli možnost vyzkoušet model s označením 800.

Základní míry Shadow 800

Shadow 800 je delší bratříček podběráku Shadow 600. Číslo v názvu odkazuje na délku ramene 80 cm. Celková délka roztaženého podběráku dosahuje 230 cm. Jelikož je podběrák sklopný a teleskopický, můžete ho složit do velmi úhledné a skladné podoby, kdy má jen 90 cm na délku. Hmotnost je při dané délce poměrně pohodlných 1,1 kg. Není to nejlehčí podběrák, ale nejde taky o žádnou věchýtku z druhořadých materiálů. Hmotnost odpovídá bytelnému, poctivému materiálovému zpracování.

Materiály

Nejdůležitější části podběráku jsou vyrobeny z odolného, ale velmi lehkého kompozitu – konkrétně z duralu (slitina hliníku), ze kterého se vyrábějí třeba rámy kol. Oproti hliníku je násobně pevnější při srovnatelné hmotnosti.

Povrch nese eloxovanou úpravu, která zajistí maximální ochranu proti vlhkosti a dalším vlivům. Na některé komponenty (pružina) použil výrobce poctivý nerez. U těchto drobností nepřidá na hmotnosti, ale na životnosti ano. Ramena jsou pak z GRP sklolaminátu. Díky tomu jsou perfektně lehká a maximálně pružná, vytáhnou i kapitální kousek.

Mimořádně kvalitně je zpracovaná i síť. Ta je z polyesteru s pogumovanou úpravou. Vůbec tudíž nesaje vodu a netěžkne. Taky nemá takovou tendenci zachytávat háčky a nepřebírá pachy. Co je však možná nejlepší – ryba v ní pěkně „klouže“, neporaní se o hrubou strukturu. Potěší i pogumované madlo, což je ve vlhkém prostředí velmi praktické řešení.

Skládací mechanismus

Duralový střed vyrobený s nejvyšší strojní precizností poskytne vysokou odolnost a plynulost sklápěcího mechanismu. Je třeba říct, že skládání funguje opravdu překvapivě hladce, komfortně a bezproblémově avšak chce to pár minut cviku. Nezasekává se kvůli drobným nečistotám. Ostatně, v této cenové relaci bychom precizní zpracování jedině očekávali. A rozdíl proti mnoha levným podběrákům je skutečně zřetelný.

Pro koho je podběrák vhodný?

Shadow 800 má zřejmě potenciál potěšit každého rybáře. Je to opravdu vyšší liga, čemuž ovšem odpovídá i ne zrovna lidová cena, která se šplhá nad 2000 Kč. Ale pokud si chcete dopřát solidní klasu a není vám líto menší (nebo tedy trochu větší) investice – litovat určitě nebudete. Zpracování je u Shadow 800 prostě na úrovni. Tomu taky bude odpovídat odolnost, životnost, ale i větší zábava při rybolovu.

Shadow je řešený jako univerzálnější podběrák, takže se hodí, pokud vyloženě netíhnete k jediné „disciplíně“ a nechcete si pořizovat speciál. Shadow 800 má ovšem dost dobré vlastnosti, aby obstál i v rukou zkušeného a náročného rybáře. Dá se použít na položenou, feeder a další techniky. Navíc ho hladce sbalíte třeba do batohu, i když na své místečko cestujete například pěšky nebo na kole.

Podběrák Chyť a pusť Shadow 800 tak mohu po osobních zkušenostech doporučit.

Chyť a pusť Podběrák Shadow 800 - 008

Výhody

 • Skladnost
 • Precizní zpracování
 • Vysoká odolnost
 • Univerzálnost
 • Přiměřená hmotnost

Nevýhody

 • Vyšší cena

Kde koupit podběrák Chyť a pusť Shadow 800?

Chytapust.cz od 2190 Kč Přejít do obchodu

Závěrečné hodnocení

Podběrák Chyť a pusť Shadow 800
93%
93%
 • Design a zpracování: - 95%
  95%
 • Funkčnost a použití: - 95%
  95%
 • Cena / výkon: - 88%
  88%
Sending
Hodnocení návštěvníků
0 (0 votes)
0 Sdílení