Testujeme

Recenze prvního chytrého IPL epilátoru Braun Skin i•expert

Toužíte po dokonale hladké epilaci, která vydrží i mnoho a mnoho měsíců? A už jste slyšeli o IPL technologii? Pokud ne, přišel čas ji objevit. A to třeba právě prostřednictvím naší dnešní recenze chytrého IPL epilátoru Braun Skin i•expert, který patří v této kategorii jednoznačně k nejlepším (a taky nejdražším) na trhu. Obhájí ale svou pozici na výsluní a vyplatí se do něj investovat?

Můj tip: Podívejte se také na recenzi IPL epilátoru Braun Silk-expert Pro 5

Jak funguje IPL epilátor Braun Skin i•expert?

Pokud hledáte způsob, jak docílit velmi hladké pokožky bez chloupků, která by v tomto stavu vydržela co nejdéle a zároveň jste nemuseli podstupovat bolestivé procedury, IPL epilace může být řešení. Jde o moderní, neinvazivní a bezbolestnou metodu. Zkratka IPL znamená Intense Pulzed Light – jde tedy o technologii využívající intenzivní světelné impulzy o konkrétní vlnové délce. V případě Braun Skin i•expert v rozsahu od 510 do 2000 nm.

Braun Skin i·expert PL7253 - 01
Braun Skin i·expert PL7253 – 01

Co tyto záblesky způsobují? Impulzy nemají za úkol chloupky nějak povrchově spálit nebo cokoli podobného. Pronikají až ke kořenům do folikul, kde se ukrývá melanin – tedy pigment. Jeho zahřátí světlem konkrétní vlnové délky způsobí, že růst chloupků se de facto zastaví.

IPL technologie cílí na chloupky v tzv. anagenní, tedy růstové, fázi a tyto deaktivované chloupky postupně samy vypadnou. Aplikaci je ovšem třeba ještě s odstupem opakovat, aby byly zasaženy i chloupky, které se nacházely v jiných fázích.

Jak rychle Braun Skin i•expert působí?

Pokud potřebujete instantní, okamžité výsledky, například když se chcete zbavit chloupků před nějakou specifickou příležitostí či událostí, Braun Skin i•expert nebude ideální volbou. Jak jsme řekli, výsledky se dostavují s odstupem.

Braun Skin i·expert PL7253 - 04
Braun Skin i·expert PL7253 – 04

Deaktivované chloupky vypadají postupně. Na druhou stranu při správném používání je tento kvalitní IPL epilátor (jakož i metoda samotná) velmi účinný a zajišťuje dlouhodobé a vysoce kvalitní výsledky. Další výhodou je rovněž už zmíněná bezbolestnost a snadné použití. Procedura je velmi snadná. Stačí pokožku v dané partii epilátorem pomalu „skenovat“.

V první fázi se obvykle provádějí cca tři epilace s odstupem týdne až dvou. V „udržovací“ fázi už stačí aplikaci provádět i třeba jen jednou za dva měsíce. Konkrétní potřeba je ovšem individuální, což souvisí s dalším faktem…

Je epilátor Braun Skin i-expert vhodný pro každého?

Pro IPL technologii obecně platí, že zcela nejlepších výsledků dosahuje na světlé pleti s velmi tmavými či černými chloupky. Efektivita se zhoršuje, čím jsou chloupky světlejší a horší účinnost je i na velmi tmavé (zejména tmavě hnědé a tmavší) pleti.

Braun Skin i·expert PL7253 - 07
Braun Skin i·expert PL7253 – 07

Braun Skin i•expert patří mezi nejpokročilejší a nejvýkonnější epilátory využívající IPL technologii, takže spektrum odstínů pletí a chloupků, které je schopný zasáhnout, je poměrně velmi široké. Pokud však máte velmi tmavou pleť a/nebo velmi světlé (téměř bílé, rezavé,…) chloupky, nemusí pro vás být tento epilátor (a obecně IPL technologie) tou pravou volbou.

Kde všude lze epilátor Braun Skin i-expert použít?

Epilátor Braun Skin i-expert má poměrně komplexní využití a lze ho využít prakticky na všechny běžné partie. Součástí balení je příslušenství v podobě nástavců. Jde o standardní nástavec a nástavec s úzkým a s širokým aplikačním oknem.

Braun Skin i·expert PL7253 - 08
Braun Skin i·expert PL7253 – 08

Úzký nástavec (1,5 cm3) je určený pro přesnou epilaci v členitých a menších partiích, jako je obličej, ale taky intimní partie. Epilátor je koncipován, aby dokázal účinně působit ve všech partiích, kde je běžně potřeba zbavovat se chloupků, včetně nejintimnějších a zároveň nejcitlivějších míst. Široký nástavec (4 cm3) je vhodný pro velké plochy celého těla.

Standardní nástavec o ploše 3 cm3 pak najde využití především v podpaží.

Vysoká šetrnost při skvělé účinnosti

Epilátor Braun Skin i•expert už je model, který osloví i náročné – ba nejnáročnější – zájemce. Ostatně už samotná cena mluví sama za sebe. Tento epilátor v současnosti stojí přes 16 000 Kč a to není málo. Výsledky jsou ovšem skvělé. Na profesionální úrovni.

Braun Skin i•expert není jen epilátor, ale spíše chytrý a vysoce pokročilý asistent péče. Disponuje špičkovými systémy. Například snímá v reálném čase vaši pokožku (cca 80krát za vteřinu) a poskytuje okamžitou zpětnou vazbu a zároveň automaticky upravuje intenzitu záblesků podle těchto údajů. Díky tomu se okamžitě přizpůsobí jakémukoli odstínu pleti a hrubosti či hustotě chloupků.

Epilátor má na boku i LED indikátor v podobě stupnice, která podává zpětnou vazbu uživateli o tom, jaké odstíny pleti přístroj detekuje. Pokud nesvítí, znamená to, že epilátor není v dostatečném kontaktu s pokožkou. Rudé světlo pak indikuje nekompatibilní odstín pleti, se kterým epilátor nebude fungovat. Tabulku odstínů chloupků a pleti, pro které je epilátor vhodný a použitelný, najdete v návodu.

Tabulka odstínů chloupků a pleti, pro které je epilátor vhodný a použitelný
Tabulka odstínů chloupků a pleti, pro které je epilátor vhodný a použitelný

Přístroj pak nabízí i citlivý režim – resp. lze přepínat mezi standardním a dvěma stupni citlivého (citlivý a velmi citlivý) režim. Tento velmi citlivý režim může být vhodný pro začátečníky a osoby s citlivou pokožkou. Je ovšem třeba počítat s potřebou častější aplikace.

Je to bezpečné?

Použití IPL technologie může budit jisté obavy, ale obecně vzato je poměrně velmi bezpečné. Epilátor Braun Skin i•expert disponuje filtrem, který odstíní nežádoucí vlnové délky včetně UV záření. Intenzitu světla regulují již zmíněné automatické systémy.

Přesto je při prvním použití vhodné vyzkoušet přístroj například na spodní části stehen, lýtek či předloktí. Tedy na místech, kde pokožka není příliš citlivá. Pokud se do 15 minut neobjeví reakce. Pokud ano, přepněte na citlivý režim. V případě opakování reakce je vhodné další použití přístroje konzultovat s lékařem. V návodu k zařízení Braun Skin i•expert najdete i přesný postup, jak tento „vstupní test“ provést.

Objevit se mohou i projevy jako pocit zahřátí kůže či lehkého mravenčení nebo lehké zarudnutí kůže. Tyto málo intenzivní projevy jsou normální a můžete dále pokračovat v aplikaci (měly by postupně ustat). Ukončit aplikaci je třeba jen při výraznějších či bolestivých projevech.

Pár technikálií

Epilátor Braun Skin i•expert je síťově napájený model. Někomu by zajisté mohlo více vyhovovat akumulátorové nebo kombinované napájení, ale tento epilátor je navržen s důrazem na výkon a spolehlivost.

Síťové napájení zajistí stálý výkon v podobě rychlosti 1 záblesk za 0,5 až 0,9 sekund při maximálním optickém výkonu až 6 J/cm3. Jak už bylo řečeno, vlnová délka světla činí 510 až 2000 nm – filtry ji tedy drží mimo rozsah nebezpečného UV záření.

Přístroj je navržený i pro časté, intenzivní a dlouhé použití. Opatřený je ventilátorkem, který se spustí se zapnutím přístroje, ale přesto počítejte s tím, že se epilátor bude lehce zahřívat. Nejde však o nijak nepříjemné teploty, ale normální provozní zahřátí podobné jako např. u elektrických zastřihovačů, holicích strojků apod.

Světelný zdroj by měl vydržet až 400 000 záblesků, což odpovídá životnosti zhruba 20 let při používání jedním uživatelem (epilátor postupem času není potřeba užívat tak často jako na počátku). Epilátor podporuje i Wi-Fi připojení, což nás přivádí k další důležité kapitole.

Braun Skin i·expert PL7253 - 10
Braun Skin i·expert PL7253 – 10

Chytrý epilátor

Braun Skin i•expert není jen epilátor. Je to chytrý epilátor – čili smart zařízení s připojením k internetu a možností spárování s aplikací v mobilu (Android / iOS). Ta je bezplatná a pro provoz přístroje není nezbytná, ale umožní maximálně využít potenciál, za který už jste zaplatili nemalé peníze.

Tato aplikace funguje jako osobní asistent a plánovač péče o tělo, podává zpětnou vazbu a umožní precizní nastavení a přizpůsobení epilátoru.

Zpracování a design

Designu a zpracování celkem vzato není co vytknout. Je vidět, že Braun Skin i•expert je řemeslně a materiálově kvalitní kousek. Má velmi dobrou ergonomii, hezky sedí v ruce a není ani příliš těžký, ale ani natolik lehký, aby evokoval laciný plast a málo odolné zpracování.

Oproti modelu Braun Silk-expert Pro 5, který jsme také měli v ruce, je balení minimalističtější. Místo tvrdého boxu zde máte měkký “pytlík” a celé to nezabírá tolik místa.

Design je sice otázkou osobního vkusu, ale lze předpokládat, že nikoho neurazí. Drží se při zemi, není přehnaně odvážné či extravagantní, spíše univerzálně vkusné.

Balení a příslušenství

Pokud jde o příslušenství, to je v případě Braun Skin i•expert poměrně pěkné. Nečekejte nějakou záplavu nástavců a hlavic. To je ale spíše plus, protože přístroje s příliš velkým a nepřehledným příslušenstvím už dnes působí spíše lacině a většina lidí u podobných zařízení stejně využívá jen pár nejnutnějších nástavců. Celkově jsou v tomto případě tři – standardní, úzká a široká hlava.

Samozřejmostí je adapter, ale dočkáte se i velmi pěkného cestovního pouzdra a zajímavým bonusem je holicí strojek Venus Extra Smooth. Celkově je tedy dojem po rozbalení spíše příjemný.

Zhodnocení recenze epilátoru Braun Skin i•expert (PL7253)

Epilátor Braun Skin i•expert je současnou špičkou ve své kategorii a nabízí vynikající výkon i technologickou výbavu včetně smart funkce a propojení s aplikací. V zásadě se tomuto přístroji nedá nic výrazného vytknout.

Zda je to vše dost, aby si obhájil svou – řekněme si na rovinu – značně vysokou cenu, to už se musíte rozhodnout sami. Je třeba vzít v potaz, že kvalitní IPL epilátory jsou obecně dost drahé.

Výhody:

 • První chytrý IPL epilátor na trhu (inteligentní zpětná vazba pokrytí a rozpoznání hlavice)
 • Snadné použití Skin Check – automatické přizpůsobení výkonu záblesků odstínům pleti
 • Nástroj pro sledování osobního pokroku – v bezplatné aplikaci
 • Přístroj opravdu funguje. První výsledky jsem viděla už po 3 týdnech.
 • Skladnost a možnost vzít si ho na cesty – oproti modelu Braun Silk-expert Pro 5
 • Nádherný design, který ocení každá žena
 • Investice – za podobná ošetření zaplatíte v kosmetickém salonu nemalé částky, zde se vám investice určitě vrátí
 • Vestavěná ochrana pokožky a UV filtr
 • Vhodný i na intimní partie

Nevýhody:

 • Vysoká cena (aktuálně až 16 000 Kč)
 • Záblesky, které mohou být nepříjemné (zejména pro oči) – to platí obecně pro IPL epilátory

Celkové hodnocení: 98 % (fantastický produkt)

Fotogalerie

0 Sdílení