Testujeme

Recenze nafukovací vířivky Marimex Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe

Léto se neúprosně blíží a s ním přicházejí na řadu i různorodé vodní radovánky. Možná uvažujete, čím si zpříjemnit letní dny a večery – a máte přitom pocit, že by vám prospěla pořádná dávka relaxace. Taková, která vám pomůže vyplavit každodenní nahromaděný stres umocněný parným počasím. V tom případě tu máme něco přesně pro vás. Dnes vám totiž přinášíme podrobnou recenzi vířivky Marimex Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe 4.

Co se přesně skrývá pod tímto dlouhým a nezapamatovatelným názvem? A je to právě to, co potřebujete k tomu, aby bylo rozmarné jaro či léto ještě rozmarnější? To se právě pokusíme zjistit.

Vířivku jsem úspěšně využíval po celý předchozí “koronavirový rok” a nyní spolu začínáme na sklonku června druhou sezónu. Tady jsou pozitiva i negativa, které jsem během roku nasbíral.

Vířivý bazén Pure Spa Bubble

O značce Marimex/Intex

Výrobcem vířivky, která je předmětem naší dnešní recenze, je poměrně velmi známá značka Intex. Zaměřuje se především na nafukovací bazény a bazénové vybavení (filtrace do bazénu, bazénové vysavače atd.). Jde o čínského výrobce s více než 40 lety zkušeností. Výrobky této značky se k nám dostávají především prostřednictvím české společnosti Marimex, která u nás platí za lídra v oblasti nafukovacích bazénů, vířivek a příslušenství.

Firma Marimex vznikla v roce 1993. O tři roky později již provozovala rozlehlý showroom v Praze-Libuši o rozloze více než 500 m2, kde si můžete na vlastní oči prohlédnout úspěšné produkty. V téže době společnost expandovala na Slovensko. V posledních letech dosáhlo hned několik výrobků této značky na „titul“ Produkt roku v respektované anketě portálu Heureka.cz. Ačkoli jde o firmu s omezenou územní působností (ČR a SK), ve svém oboru by u nás těžko hledala konkurenci – a to i mezi světovými značkami.

Navštivte www.marimex.cz

Intex

Nejznámějšími produkty této značky jsou zahradní bazény a komplexní příslušenství. Nadzemní bazény Easy Set patří dlouhodobě k nejprodávanějším na našem trhu. Jejich hlavní devizou je velmi příznivý poměr ceny a kvality zpracování. Značka Intex nabízí i rozměrné bazény a samozřejmě vířivé bazény. Modely její série Pure Spa u nás obsazují většinu předních míst žebříčku prodejů v dané kategorii.

Nafukovací relaxace

Nafukovací vířivka Marimex - napuštěná

Nafukovací vířivky jsou v posledních letech na vzestupu a těší se mimořádné popularitě (za což jistě mohla i pandemie koronaviru a nemožnost navštěvovat wellness centra). Dříve byla vířivka symbolem luxusu, ale v nafukovací podobě jde o relativně dostupnou záležitost, na kterou si zvládne našetřit většina lidí. Jen značka Marimex/Intex nabízí přes patnáct modelů tohoto vybavení a ceny začínají na příznivé hladině kolem 13 tisíc Kč. Na trhu pak najdete i ještě levnější modely (od cca 10 tisíc Kč).

Pokud však nechcete jít nutně jen cestou nejmenší finanční zátěže, ale hledáte spíše střed, ve kterém se spojí komfort a kvalita s rozumnou investicí, pak by vás mohla mnou recenzovaná vířivka Bubble Greywood Deluxe 4 velmi zaujmout. Navzdory slovu „Deluxe“ v názvu a některým pozoruhodným parametrům si totiž uchovává docela příznivou cenu. Momentálně cca 16 500 Kč. Co za tuto částku získáte?

Prostor pro 4, pohodlně však spíše pro dva

Nafukovací vířivka Marimex - prázdná po složení

Pure Spa – Bubble Greywood Deluxe 4 je nafukovací vířivka určená až pro 4 osoby (dospělé). Celkový vnější průměr je 196 cm. Po odečtení nafouknutého rámu vám uvnitř vířivky zbude 145 cm prostoru pro odpočinek a víření. Výška bazénu je 71 cm a celkově se do něj vejde až 795 l vody.

Bazén je v reálu velmi pohodlný pro dvě dospělé osoby nebo i dva dospělé a dvě děti. Čtyři „skladnější“ dospělí lidé se při troše dobré vůle taky vejdou. Ideální řešení pro páry, rodiny s dětmi ale i na pro domácí párty. V prodeji je také ještě větší verze pro 6 lidí s kapacitou 1098 litrů.

Moderní ovládání i stylový design v nové verzi

Nafukovací vířivka Marimex - ovládací panel

Mnou recenzovaná vířivka je předchozí model, který nedisponuje chytrým ovládáním. V nové verzi již však tato možnost nechybí.

Tato elegantní vířivka láká na líbivé designové provedení. Šedý dekor připomínající strukturu dřeva je rozhodně mnohem vábnější než obyčejná jednolitá modrá, na kterou jsme u většiny běžných bazénů zvyklí. Dalším lákadlem je potom v nové verzi také chytré ovládání. Díky zabudovanému Wi-Fi modulu lze vířivku ovládat a nastavovat prostřednictvím aplikace v mobilním telefonu.

V aplikaci lze sledovat teplotu a provádět různá nastavení. Hlavní výhodou je možnost vzdáleně nastavit teplotu a nachystat lázeň. Například ještě v práci můžete nastavit ohřev (což nějakou dobu zabere), abyste po příchodu domů vklouzli do vyhřáté lázně.

Pro milovníky smart technologií jistě velmi pěkná hračka, která má i nějaké ty praktické benefity. Vířivku lze taky ovládat pomocí bezdrátového ovládacího panelu.

V předchozí verzi vířivky byl k dispozici pouze bezdrátový ovládací panel. Nutno podotknout, že ne vždy reagoval na mokré prsty tak rychle jak měl. Jeho viditelnost na slunci také nebyla zrovna něco, co bych chválil. Díky nové možnosti ovládání přes aplikaci a chytrý telefon se řeší mnohé, včetně tohoto malého negativa.

V nové verzi vířivky můžete pro nastavení využívat propojení skrze mobilní telefon
V nové verzi vířivky můžete pro nastavení využívat propojení skrze mobilní telefon

Ještě měkčí voda

Dalším důležitým tahákem je speciální technologie Hard Water Treatment System čili HWT. Jde o systém, který by měl zajišťovat změkčování vody, a tím přispívat k nižší tvorbě usazenin z vodního kamene. Zároveň by voda měla být šetrnější vůči pokožce, méně dráždivá. HWT funguje na principu střídavého magnetického pole.

Ve vířivce se netvoří vodní kámen ani usazeniny a to ani v případě delšího nevyužívání. Pokud však vířívku umístíte na slunce (což se mimochodem v návodu nedoporučuje, ale každý to tak udělá), po čase vám slunce “vyšisuje” zevnitř hladinu vody na stěnu vířivky. Nic, co by vás však mělo vykojelit.

Materiálové zpracování a trysky

Nafukovací vířivka Marimex - vnitřek

Plášť vířivky je vyrobený z třívrstvého odolného PVC, které je navíc protkáno speciálními lehkými, ale vysoce tuhými polyesterovými vlákny (technologie Fiber Tech). Celková tloušťka materiálu je 0,84 mm. Zpracování je poměrně kvalitní a odolné. Hmotnost bazénu (nenapuštěného) je přitom snesitelných 38 kg. S vodou však hmotnost dosahuje více než 800 kg. Když připočtete osazenstvo, snadno se dostanete přes tunu. Při umísťování bazénu je třeba s takovou zátěží počítat a ujistit se, že ji daný podklad snese. Týká se to především větších balkónů, střešních teras, dřevěných teras, pergol apod.

Bazén disponuje 140 vzduchovými tryskami (výkon je výborných 800 W), které zajišťují onen kýžený vířivý efekt. Tento počet je v porovnání s dalšími vířivkami na trhu velmi solidní, ale podlé mého názoru na počtu trysek až tolik nesejde a stejnou funkci udělá i vířivka s menším počtem trysek.

Vířivá masáž je pak ve skutečnosti příjemně vydatná a poskytuje komfort a relaxaci, na které se jistě budete každý den těšit a hned tak se vám neomrzí. Z tohoto (podstatného) hlediska lze vířivku hodnotit značně kladně. Zvlášť vzhledem k ceně, která se stále drží docela při zemi.

Byl jsem mile překvapen sílou trysek. Opravdu se jedná o téměř plnohodnotnou “tryskovou masáž”. Po spuštění trysek se pravděpodobně na povrchu bude tvořit pěna. Nelekejte se, je to jev, který zvyknou mít i profesionální vířivky za stovky tisíc a po několik minutách pěna mizí. Alespoň v mém případě. Celkově materiálové zpracování i trysky hodnotím velmi, velmi kladně.

Teplota dostačující

Dalším zásadním faktorem je samozřejmě nepostradatelný ohřev vody. Příkon ohřevu je dokonce 2,2 kW, což je velmi slušné. Ve skutečnosti trvá nahřátí vody na požadovanou teplotu déle kvůli vysokému objemu bazénu. Pokud voda nemá rychle chladnout, je navíc třeba nechat ohřev v provozu i po dobu koupele, aby vysokou teplotu udržoval.

Nastavit přitom můžete teploty v rozmezí 10 až 40 °C. Horní hranice je pro relaxační koupel rovněž dostačující, srovnatelná s většinou konkurence. Některé modely nabízejí 42 °C, což je víceméně horní hranice a rozdíl není nijak markantní. Například pro menší děti nebo těhotné ženy je navíc vhodné udržovat nižší teplotu – okolo 35 °C, aby nedošlo k přehřátí organismu. Maximální teplota 40 °C je vhodná skutečně spíše pro zdravé dospělé lidi. Vyšší teplota už může být ve skutečnosti (při delší nebo častější expozici) rizikovější i pro ně.

Recenzovaný model má maximální teplotu 42 °C, ovšem ani jedinkrát jsem tuto teplotu nevyužil a proto chápu, že je nyní horní hranice nižší. Okolo 40 °C už se jedná o opravdu horkou lázeň. Po většinu času jsem tak měl nastaveno kolem 36-38 °C. Pokud necháte vířivku automaticky dohřívat a udržovat teplotu, počítejte také s tím, že na vyúčtování elektřiny bude tato položka znát. Ohřev pak probíhá přibližně o 1,5 °C za hodinu, ale hodně to závisí na venkovní teplotě. Jinak bude nahřívat, když venku bude +25 °C a jinak pokud bude +10 °C.

Příslušenství bohaté

Součástí balení vířivky jsou všechny nepostradatelné potřeby pro její provoz. Nechybí filtrační systém (plus dvě filtrační vložky), nafukovací hadice, plovák na bazénovou chemii nebo tester na chlor a pH. Kromě toho dostanete i termo-izolační horní kryt a taky izolační podložku. Za příjemný bonus lze považovat přepravní tašku, ale především dva podhlavníky anebo barevné, efektní LED osvětlení.

Za poctivé příslušenství si tato vířivka zaslouží další plusový bod k dobru. Omezené jsou však možnosti připojení některého dalšího příslušenství. Například pískové filtrace, solárního ohřevu nebo třeba chlorinátoru.

Starostlivost o vířivku – méně náročná než jsem myslel

Náročnější péče o vodu v nafukovací vířívce byl dosud jeden z nejvážnějších důvodů, proč jsem koupi tak oddaloval. Zjistil jsem však, že péče o vodu není vůbec náročná pokud budete dodržovat několik pravidel. Je daleko snadnější než třeba péče o klasický bazén. Voda ve vířivce vydrží i několik týdnů (není problém ani 2 měsíce). Z hygienického hlediska, však doporučuji třeba 1x za 5 týdnů vodu ve vířivce vyměnit.
Marimex Komplex Mini 5v1

 1. Kupte si tyto malé tablety Marimex Komplex Mini 5v1 určené pro vířivky a dbejte na to, aby ve vířivce byli (jedna tabletka vydrží 3-5 dní). Obsahuje dezinfekci, prevenci proti řasám, vločkování, stabilizaci tvrdosti vody a stabilizaci pH. Balení vydrží skoro celou sezónu.
 2. Pravidelně denně filtrujte.
 3. Nelezte do vířivky namazaní opalovacím krémem (můžete se opláchnout třeba pod solární sprchou).
 4. Ve vířivce se nepotápějte (platí hlavně pro děti).
 5. Před vstupem do vířivky si opláchněte nohy ve vaničce (koupíte zde)
 6. Můžete si také koupit tento malý vysavač pro vířivky a případné nečistoty, které nezachytí filtr a můžete vysát.
 7. Pokud začně pršet, ihned vířivku přikryjte (déšť je kyselý a nedělá vodě dobře).

Dodržováním těchto pravidel se mi za celý předešlý rok nestalo, že bych měl vodu zelenou s řasami nebo dokonce sliz na stěnách jako někteří mí přátelé.

No a pokud se vám to nepovede, stačí vířivku vypustit, umýt zahradní hadicí a znovu napustit. Svět se nezboří.

Výhody

 • Pěkné designové provedení s dřevěným dekorem a kvalitní zpracování (byl jsem mile překvapen)
 • Vydatná bublinková masáž (140 trysek o slušné síle)
 • Snadná instalace (zabere 20-30 minut, bez napuštění)
 • Velmi snadné ovládání, možnost spojení s aplikací (v nové verzi s označením AP)
 • Slušné rozměry (ideál pro dva, nebo 2+2)
 • Skvělá relaxace (často jsem si říkal, proč jsem si vířivku nepořídil mnohem dříve)
 • Bohaté příslušenství (vše co potřebujete k instalaci součástí balení)

Nevýhody

 • Nelze připojit např. pískovou filtraci
 • Bezdrátový ovládací panel (horší reakce na mokré prsty, nižší viditelnost na slunci)

Závěrečné hodnocení

Nafukovací vířivka Marimex Pure Spa - Bubble Greywood Deluxe
97%
97%

Zhodnocení

Produkt jako takový mohu vřele doporučit a také to dělám, kudy chodím. Skvělá relaxace na zahradu, kvalitní zpracování i funkčnost, která je u nové verze ještě lepší. Cenově to vychází s ohledem na funkčnost relativně slušně. To vše dělá tento produkty velmi kvalitním.

 • Design a zpracování: - 97%
  97%
 • Cena / výkon: - 99%
  99%
 • Funkčnost: - 95%
  95%
Sending
Hodnocení návštěvníků
5 (1 vote)

Galerie

0 Sdílení